forum.gif
krāsu profili
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / krāsu profili
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 09.06.10 09:24
 citēt
būtiski atsķirās krāsu toņi, dažādos pārlūkos. Monitors kalibrēts - profils ielādējas startējot sistēmu. Lightroom, PS viss OK.
ACDsee un WEB pārlūkos galīgi greizi. Visur stāv salikts sRGB. Varbūt kāds ko ieteik var?
avatar
Publicēts: 09.06.10 09:47
 citēt
bildes shopaa seivojot for web ar sRGB visos paarluukos raada pareizi un vienaadi... vismaz man :D
avatar
Publicēts: 09.06.10 09:50
 citēt
Man Aperture un Lightroom rada pilnigi atskiriigi, Aperture ir precizakas krasas. Bet tas atkarigs no fotoaparata modela, ar veco atkal bij savadaak :)
avatar
Publicēts: 09.06.10 09:58
 citēt
vispār jau ir ļoti grūti definēt kas IR pareizas krāsas. Katrs krāsas redzot savādāk, katrs monitors rāda savādāk, esmu redzējis divus tikko nokalibrētus apples monitorus kuri katrs rāda citādi... izdrukas ar rādīs pavisam citas krāsas.... katraa kanorii drukaajot savaadaak... nav jau pantonis, kuru nodrukaajot var saliidzinaat ar kraasu katalogu (kursh ar gadiem ejot maina kraasu :D)
avatar
Publicēts: 09.06.10 10:19
 citēt
Piekalibrēju savu monitoru šopā pie draudzīgā kantora bilžu mašīnas, kur cilvēki maksā naudu par rezultātu...visa pārējā figņa kas, kā, kur un kāpēc kādas krāsas netiņā rāda ir jāuztver dziļā mierā...:)
avatar
Publicēts: 09.06.10 10:48
 citēt
imgfoto:Piekalibrēju savu monitoru šopā pie draudzīgā kantora bilžu mašīnas, kur cilvēki maksā naudu par rezultātu...visa pārējā figņa kas, kā, kur un kāpēc kādas krāsas netiņā rāda ir jāuztver dziļā mierā...:)
+++
avatar
Publicēts: 09.06.10 11:04
 citēt
....ēl tikai vēlams būtu, lai ir monitors, kas visas krāsas ataino, nevis tft lētucis:)
avatar
Publicēts: 09.06.10 11:25
 citēt
constrig:būtiski atsķirās krāsu toņi, dažādos pārlūkos. Monitors kalibrēts - profils ielādējas startējot sistēmu. Lightroom, PS viss OK.
ACDsee un WEB pārlūkos galīgi greizi. Visur stāv salikts sRGB. Varbūt kāds ko ieteik var?


Bildei jābūt sRGB krāsu telpā(kā visticamāk arī ir) ar IEKĻAUTU profilu ( kā visticamāk nav),viss pārejais ,kā izriet no apraksta ir izdarīts.Neesmu pazīstams ar ACDsee,iespējams,ka tur preferencēs kādi ķekši jāpamaina,varbūt tur notiek kāda profilu dubultpiemērošana.

P.S. citu starpā pat PATS slavenais Kondrašins savā webā ir salicis bildes bez iekļauta profila,rezultātā safari un šops to pašu bildi rāda atšķirīgi :)
avatar
Publicēts: 09.06.10 11:29
 citēt
Laciz:vispār jau ir ļoti grūti definēt kas IR pareizas krāsas. Katrs krāsas redzot savādāk, katrs monitors rāda savādāk, esmu redzējis divus tikko nokalibrētus apples monitorus kuri katrs rāda citādi... izdrukas ar rādīs pavisam citas krāsas.... katraa kanorii drukaajot savaadaak... nav jau pantonis, kuru nodrukaajot var saliidzinaat ar kraasu katalogu (kursh ar gadiem ejot maina kraasu :D)


Ja divi tikko nokalibrēti moņi rāda katrs savādāk,tad cilvēks ,kurš kalibrēja nav papūlējies atkost moņa īpatnības,tur ,kā saka: ir nianses,metode,kas der vinam modelim ir pilnīgi garām citam.
avatar
Publicēts: 09.06.10 11:50
 citēt
ko noziimee - ar iekljautu profilu?
avatar
Publicēts: 09.06.10 11:56
 citēt
Shops tak paprasa vai iekļaut krāsu profilu pie saglabāšanas...:)
avatar
Publicēts: 09.06.10 11:57
 citēt
aaa - tas ir tas;-)))) skaic
avatar
Publicēts: 10.06.10 09:32
 citēt
constrig:būtiski atsķirās krāsu toņi, dažādos pārlūkos. Monitors kalibrēts - profils ielādējas startējot sistēmu. Lightroom, PS viss OK.
ACDsee un WEB pārlūkos galīgi greizi. Visur stāv salikts sRGB. Varbūt kāds ko ieteik var?


Uz jautājumu nevar tik vienkārši atbildēt.
Mums, spameriem, jāzin vismaz dažas papildus lietas:
1. Kāds monitors (paplašināts krāsu diapazons vai parastais, modelis kāds?)
2. Kas, kā ar ko kalibrēja.
3. Operētājsistēma? (ar Vistu 64 un krāsu profiliem ir problēmas).
4. Kāds tieši ACDsee tiek lietots? (NePRO versijas neuztur krāsu profilus).

Un Lāča komentārs arī neattieksies (visdrīzāk) uz Tavu gadījumu. Ja monitors ir ar paplašinātu krāsu gammu, tad tas spēj parādīt spilgtākas krāsas kā patiesībā ir, vai kādas vispār iespējams definēt ar sRGB.

Tādejādi sRGB bildes (ar visu bildei pievinoto profilu) visādi Internet Exploreri, Irfanviewi u.c. aizgriež līdz galam. Normālas sarkanas zemenes izskatīsies violeti luminiscējoši pretīgi srakanas.

Iespējams arī, ka kalibrētājs ir līki nokalibrējis. Bet tad visdrīzāk šopā bildes nerādītu parezi.

Man domāt, ka jāmeklē ACDsee settingos. Fikss jautājums Googlei saka šādi:
acdsystems.custhelp.com...

P.S. Par brovseriem ir tā - Firefox un Safari. Citus browserus uz paplašinātas krāsu gammas monitoriem lietot nedrīkst, jo tie ir "krāsu bezrūpīgie" browseri.
avatar
Publicēts: 10.06.10 09:38
 citēt
ok. anyway
es taa rupji piesviedu cik duchus fotograafu un datormaakslinieku, dizaineru, maketeetaaju esmu sastapis darba dariishanaas - 99% probleemu ir mekleejamas aarpus datora un monitora. saakot ar sajuutaam (subjektiivaam), zinaashanu truukumu, iedomiibu un nespeeju atziit savu nezinaashanu (angljiem tomeer ir shajaa sakaraa traapiigs vaards - ignorance)

vakar labs piemeers - atsuuta man vienu failinju - es saku - oi blje - a kas taas par kraasaam??? fak - kaut kaa nejaushi cmiks palika :D
avatar
Publicēts: 10.06.10 09:43
 citēt
Jo tālāk iesi ,jo dārgāk paliks.Jo labāk ,jo vēl dārgāk,...:grimace:
avatar
Publicēts: 10.06.10 12:19
 citēt
Man ir viena VIENKARŠA bet ģeniāla fīča kura der 100% gadijumos WEBam un 99% gadijumu "Haltūrām" , tas ir finālā VISS tiek saglabāts SAVE FOR WEB bez kompresijas un ar visiem exifiem REZULTĀTĀ der 99% visiem +/- šķibajiem monitotiem un drukmašinām , izņemot tos ģenijus kam CMYK tik ņem drukāt tādi ar IR bet no tiem izvairos PARASTI viņiem ir savs ļoti priāvats uzssktas par "Pareizu krāsu" , tas tā no ikdienas darba:):)
avatar
Publicēts: 10.06.10 12:53
 citēt
Lunis:Man ir viena VIENKARŠA bet ģeniāla fīča kura der 100% gadijumos WEBam un 99% gadijumu "Haltūrām" , tas ir finālā VISS tiek saglabāts SAVE FOR WEB bez kompresijas un ar visiem exifiem REZULTĀTĀ der 99% visiem +/- šķibajiem monitotiem un drukmašinām , izņemot tos ģenijus kam CMYK tik ņem drukāt tādi ar IR bet no tiem izvairos PARASTI viņiem ir savs ļoti priāvats uzssktas par "Pareizu krāsu" , tas tā no ikdienas darba:):)
+++ Lunis. beidzot.
avatar
Publicēts: 10.06.10 23:37
 citēt
Visu jauc kalibrētais profils, kamēr nekas nav kalibrēts viss ok.
Risinājums izskatās ir viens - gan Lightroom konvertējot no RAW, gan PS, jāliek ir kalibratora ģenerētais profils, tad krāsas ir 1:1 visos pārlūkos, arī WEB.
avatar
Publicēts: 11.06.10 00:30
 citēt
Izskatās,ka šeit ir kaut kas pārmudrīts.Kalibrētais profils tiek uzrādīts monitora uzstādijumos sistēmā- VISS! Nevienam citam softam gar kalibrēto profilu nav nekādas darīšanas,tiem tiek uzstādīta darba krāsu telpa-sRGB(ja vien darbs nav priekš poligrāfijas,tad adobe),Ja ,piemēram,šopam dajebkur uzliek kalibrēto profilu,tad notiks profila dubulta piemērošana,kas noved krāsas pilnīgā dirsā.
avatar
Publicēts: 10.01.20 10:08 labots
 citēt
Laciz:ok. anyway
es taa rupji piesviedu cik duchus fotograafu un datormaakslinieku, dizaineru, maketeetaaju esmu sastapis darba dariishanaas - 99% probleemu ir mekleejamas aarpus datora un monitora. saakot ar sajuutaam (subjektiivaam), zinaashanu truukumu, iedomiibu un nespeeju atziit savu nezinaashanu (angljiem tomeer ir shajaa sakaraa traapiigs vaards - ignorance)

vakar labs piemeers - atsuuta man vienu failinju - es saku - oi blje - a kas taas par kraasaam??? fak - kaut kaa nejaushi cmiks palika :D


Parastais pīpls absolūti neatšķir formātus, tam ir vienalga. Es šad tad saņemu teksta failus attēla failu veidā, kur to vietā vajadzētu PDF failu, kaut vai bez OCR izmantošanas, un starp šādiem attēla failiem biežāk nekā reti gadās par parastu saspiestu JPG 15 reizes lielāks TIFF, pilnīgi bez jebkāda pamatojuma šāda formāta un tā dpi izšķirtspējas izvēlei.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):