forum.gif
Rēķins par fotopakalpojumiem
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Rēķins par fotopakalpojumiem
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 17.12.13 16:23 labots
 citēt
Sveiki!
Uzņēmumam nepieciešams rēķins par foto pakalpojumiem. Tatad maksā ar pārskaitījumu.
Man tā ir ķīniešu ābece, tāpēc lūdzu jūsu padomu. Kā to vislabāk nokārtot, ja pieņem, ka esmu patentmaksas maksātajs?

Paldies! ;)
avatar
Publicēts: 17.12.13 16:32
 citēt
Izraksti rēķinu (piemēram googlē nokačā formu) tajā ierakstot savu V.U., pers kodu, adresi, patentmaksājuma lēmuma Nr. ar visiem datumiem, bankas kontu - nu un pasūtītāja rekvizītus (tā pati šļura kas pašam).

office.microsoft.com...
avatar
Publicēts: 17.12.13 16:32
 citēt
Morgen!

formula ļoti vienkārša uzraksti Rēķins Nr.. XYZ (vai kāda cita Tev tīkam burtu un ciparu kombinācija)

Pasūtītājs: (rekvizīti)
Izpildītājs: (rekvizīti)

Pakalpojums - summa
Kopā
PVN - 0!!

Summa kopā
Summa vārdiem:

Apmaksas veids: ar pārskaitījumu, XX darba dienu laikā.

Vārds Uzvārds Vārds Uzvārds
Datums: Datums...
Paraksts: Paraksts:



Pamatlietas, kam tut jābūt.
Noformējums pēc patikas.

Ja ir liela vajadzība, varu nosūtīt paraugu, kurš darbojas jau vairākus gadus :)

Mārcis
avatar
Publicēts: 17.12.13 16:35
 citēt
Njāā
Pat Maximas kasieris tiek iemācīts izsist čeku.
avatar
Publicēts: 17.12.13 16:38
 citēt
a?
avatar
Publicēts: 17.12.13 16:42 labots
 citēt
Tik vienkārši? :)
Man likās, ka rēķins ir kāds mistisks zvērs, kuru var tikai Sia piestādīt... vai kā līdzīgi.
avatar
Publicēts: 17.12.13 17:25
 citēt
zeme, atveries...
avatar
Publicēts: 17.12.13 17:46
 citēt
Bildes:zeme, atveries...

A man tagad jākaunās, ka nezinu vienkār§as lietas? : D Labi, eju stūrītī kaunēties! :D Un ko tu vari par tēmu piebilst?
avatar
Publicēts: 17.12.13 17:57
 citēt
a to, ka var tak vnk ierakstīt gūglē "rēķina paraugs"
avatar
Publicēts: 17.12.13 18:02
 citēt
Dā! Ne jau rēķina saturā ir problēma! Biju domājis, ka patentmaksātājs tādu nemaz nevar izrakstīt! Tā pat kā nevar iedot kases čeku.
avatar
Publicēts: 17.12.13 18:30
 citēt
Ritz:Dā! Ne jau rēķina saturā ir problēma! Biju domājis, ka patentmaksātājs tādu nemaz nevar izrakstīt! Tā pat kā nevar iedot kases čeku.
tad jau arī strādāt nevar... nafig tad par patentmaksātāju reģistrēties???
avatar
Publicēts: 17.12.13 18:32
 citēt
Nu privātpersonām parasti rēķinus nevajag! Pietiek ar kvīti!
avatar
Publicēts: 17.12.13 18:40
 citēt
Ritz:Nu privātpersonām parasti rēķinus nevajag! Pietiek ar kvīti!


Kvīti vajag tikai ja ņem skaidrā naudā - kvītis ir jāpērk un jāčāpo uz vidu reģistrēt to numurus + jāraksta ar roku - nahren tādu čakaru?

Pārskaitījumam pietiek ar rēķinu meilā.
avatar
Publicēts: 17.12.13 18:44
 citēt
Ritz:Dā! Ne jau rēķina saturā ir problēma! Biju domājis, ka patentmaksātājs tādu nemaz nevar izrakstīt! Tā pat kā nevar iedot kases čeku.


Kas traucē izrakstīt čeku no VID reģistrētas čeku grāmatiņas ?
avatar
Publicēts: 17.12.13 18:45
 citēt
Ritz:Dā! Ne jau rēķina saturā ir problēma! Biju domājis, ka patentmaksātājs tādu nemaz nevar izrakstīt! Tā pat kā nevar iedot kases čeku.


To patentmaksātāju kārtoji jo smuki izklausās?
Lai var uz foto uzlikt logo?
PHOTOGRĀPERIS
Patentmaksātājs
avatar
Publicēts: 17.12.13 19:01
 citēt
PHOTOGRĀPERIS
Patentmaksātājs

Direktoriņš
Rīkotājiņš
avatar
Publicēts: 17.12.13 19:10 labots
 citēt
A, ja negribas pat nedaudz čakarēties ar izdevumu un ieņēmumu uzskaiti, tad patentmaksa ir OK. Nu, ja reizi mēnesī fočēšana, tad gan ne. Labojiet, ja tomēr nav tik liels čakars kaut vai ar to pašu IK.
avatar
Publicēts: 17.12.13 19:12
 citēt
Eltons:PHOTOGRĀPERIS
Patentmaksātājs

Direktoriņš
Rīkotājiņš
mērkaķi speciāli izlaidi?
avatar
Publicēts: 17.12.13 19:14 labots
 citēt
Lunis:
Ritz:Dā! Ne jau rēķina saturā ir problēma! Biju domājis, ka patentmaksātājs tādu nemaz nevar izrakstīt! Tā pat kā nevar iedot kases čeku.


Kas traucē izrakstīt čeku no VID reģistrētas čeku grāmatiņas ?
Es jau nezinu. Kantoriem nebūs iebildumu? Tipa čeks=rēķins?
avatar
Publicēts: 17.12.13 19:19
 citēt
nu nez... ja uzņēmumam ir kešs, tad noteikti sapiķos bez jebkāda čeka. Priekš pārskaitījuma nekādi vid reģistrētie čeki neder. Pārskaitījums = čeks. Kas tie par uzņēmumiem kam ir kešs? Tirdzniecība. 90% pelēkā zona.
avatar
Publicēts: 17.12.13 19:22 labots
 citēt
Jau pateica, ka tikai ar pārskaitījumu. Oi, tas iepriekšējais bija jautā jums! Izlaboju. Ok, paldies, bildes! Tad, ja ar pārskaitījumu, tad kvītis neder!
avatar
Publicēts: 17.12.13 19:38
 citēt
Ritz:Jau pateica, ka tikai ar pārskaitījumu. Oi, tas iepriekšējais bija jautā jums! Izlaboju. Ok, paldies, bildes! Tad, ja ar pārskaitījumu, tad kvītis neder!
kvīts ir darījuma apliecinošs dokuments. darījums - tu pakalpojumu, Tev naudu - pirms tam. un uz kāda pamata lai skaita naudu? ko lai cilvēks ieraksta maksājuma uzdevumā, ja nav bijis rēķina ar nummuru un rekvizītiem?
avatar
Publicēts: 17.12.13 21:46 labots
 citēt
MentsII:Njāā
Pat Maximas kasieris tiek iemācīts izsist čeku.


Tiesa. Bet daži vecie menti vairāk par zobu izsišanu tā arī neprot.
Diemžēl laiks iet un iemaņas rūsē
avatar
Publicēts: 17.12.13 21:46
 citēt
Izdrukā pavadzīmi un vis
avatar
Publicēts: 17.12.13 21:47
 citēt
MentsII:
Ritz:Dā! Ne jau rēķina saturā ir problēma! Biju domājis, ka patentmaksātājs tādu nemaz nevar izrakstīt! Tā pat kā nevar iedot kases čeku.


To patentmaksātāju kārtoji jo smuki izklausās?
Lai var uz foto uzlikt logo?
PHOTOGRĀPERIS
Patentmaksātājs


moš vienkārši ielej un paklusē ?
avatar
Publicēts: 18.12.13 06:38
 citēt
chukmasoff_f:Izdrukā pavadzīmi un vis


pavadzīmi par pakalpojumiem wtf?
avatar
Publicēts: 18.12.13 08:39
 citēt
chukmasoff_f:Izdrukā pavadzīmi un vis
nu fcuk... pavadzīme... zīme kas pavada preci - aļo tak! par kuru samaksāts vai ar pārskaitījumu/rēķinu vai kešu/ķvīti
avatar
Publicēts: 22.12.13 01:16
 citēt
Bildes:
chukmasoff_f:Izdrukā pavadzīmi un vis
nu fcuk... pavadzīme... zīme kas pavada preci - aļo tak! par kuru samaksāts vai ar pārskaitījumu/rēķinu vai kešu/ķvīti


Nu nezinu, cik redzēju , grāmatvede par video un foto pakalpojumiem izraksta rēķinu tad ieskaita naudu, jo skaidrā nenorēķinamies, un tad klientam pavadz'\imi izraksta. vis maz viņa man tā teica ka tā ir pavadzīme, es tak nihrena nesprotu no grāmatvedības.
avatar
Publicēts: 22.12.13 01:51
 citēt
visi tik gudri, ka secina neviens nihrena nesaprot
avatar
Publicēts: 22.12.13 08:38
 citēt
Ritz:Nu privātpersonām parasti rēķinus nevajag! Pietiek ar kvīti!

Vajag gan. Es esmu fiksētā nodokļa maksātājs, man rēķinu pēc noteiktas, viņiem pašiem zināmas, formas jau gatavu iedod parakstīt gan dome, gan avīze, tik tur vēl arī darba pieņemšanas nodošanas aktam jābūt klāt.
avatar
Publicēts: 22.12.13 08:45
 citēt
Korekti ir sekojoši:
a) ja esi parasta fiziska persona tad, tev ir jāslēdz autoratlīdzības līgums ar uzņēmumu, kur uzņēmums nomaksās par tevi nodokļus un izmaksās tev atlīdzību par darbu. Darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
2) Ja esi patentmaksātājs - raksti rēķinu un darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu. Par šo mazāk zinu, jo manā skatījumā dikti nejēdzīgs pasākums.
3) Ja esi Saimnieciskās Darbības Veicējs (kādreiz IK), raksti rēķinu un kopā ar Nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecības kopiju sūti klientam. Pēc būtības darbu izpildi vajadzētu fiksēt ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
4) Ja esi SIA, raksti rēķinu un izpildi fiksē ar p/n aktu.

Par pēdējiem diviem tas p/n akts nav tik būtisks, bet pec papīriem tā būtu pereizi.
Pats izmantoju 3 variantu un viss ir štokos.

J
avatar
Publicēts: 22.12.13 17:16
 citēt
mrproxy:Korekti ir sekojoši:
a) ja esi parasta fiziska persona tad, tev ir jāslēdz autoratlīdzības līgums ar uzņēmumu, kur uzņēmums nomaksās par tevi nodokļus un izmaksās tev atlīdzību par darbu. Darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
2) Ja esi patentmaksātājs - raksti rēķinu un darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu. Par šo mazāk zinu, jo manā skatījumā dikti nejēdzīgs pasākums.
3) Ja esi Saimnieciskās Darbības Veicējs (kādreiz IK), raksti rēķinu un kopā ar Nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecības kopiju sūti klientam. Pēc būtības darbu izpildi vajadzētu fiksēt ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
4) Ja esi SIA, raksti rēķinu un izpildi fiksē ar p/n aktu.

Par pēdējiem diviem tas p/n akts nav tik būtisks, bet pec papīriem tā būtu pereizi.
Pats izmantoju 3 variantu un viss ir štokos.

J

Tā viš i... Tik tā nodokļu maksātāja Apliecība jau gadus trīs dabā nepastāv....:face-smile:
avatar
Publicēts: 22.12.13 22:19
 citēt
Elmarss:
mrproxy:Korekti ir sekojoši:
a) ja esi parasta fiziska persona tad, tev ir jāslēdz autoratlīdzības līgums ar uzņēmumu, kur uzņēmums nomaksās par tevi nodokļus un izmaksās tev atlīdzību par darbu. Darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
2) Ja esi patentmaksātājs - raksti rēķinu un darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu. Par šo mazāk zinu, jo manā skatījumā dikti nejēdzīgs pasākums.
3) Ja esi Saimnieciskās Darbības Veicējs (kādreiz IK), raksti rēķinu un kopā ar Nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecības kopiju sūti klientam. Pēc būtības darbu izpildi vajadzētu fiksēt ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
4) Ja esi SIA, raksti rēķinu un izpildi fiksē ar p/n aktu.

Par pēdējiem diviem tas p/n akts nav tik būtisks, bet pec papīriem tā būtu pereizi.
Pats izmantoju 3 variantu un viss ir štokos.

J

Tā viš i... Tik tā nodokļu maksātāja Apliecība jau gadus trīs dabā nepastāv....:face-smile:

Nez vai pastāv vai ne bet top 3 Latvijas bankas prasa, lai uzrādot Nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecību, ja rēķinā nav norādīts PVN. Līdz ar to pieņemu ka viņu tomēr vajaga.
avatar
Publicēts: 23.12.13 01:10
 citēt
mrproxy:Korekti ir sekojoši:
a) ja esi parasta fiziska persona tad, tev ir jāslēdz autoratlīdzības līgums ar uzņēmumu, kur uzņēmums nomaksās par tevi nodokļus un izmaksās tev atlīdzību par darbu. Darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
2) Ja esi patentmaksātājs - raksti rēķinu un darbu izpildi fiksē ar pieņemšnas/nodošanas aktu. Par šo mazāk zinu, jo manā skatījumā dikti nejēdzīgs pasākums.
3) Ja esi Saimnieciskās Darbības Veicējs (kādreiz IK), raksti rēķinu un kopā ar Nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecības kopiju sūti klientam. Pēc būtības darbu izpildi vajadzētu fiksēt ar pieņemšnas/nodošanas aktu.
4) Ja esi SIA, raksti rēķinu un izpildi fiksē ar p/n aktu.

Par pēdējiem diviem tas p/n akts nav tik būtisks, bet pec papīriem tā būtu pereizi.
Pats izmantoju 3 variantu un viss ir štokos.

J


A ja es strādāju uz l darba līgumu kur skaitos sia par sētnieku uz pusslodzi, bet slotu neesmu turējis rokā nevienu reizi, un es sijai bildēju visu kaut ko, un reizēm klienti pieprasa foto autora apliecinājumu, ko tad darīt, jo sija ne'[nemās apliecināt mani kā autoru, jo tad vajagot kautr kādus tur papīrus no profesionālās izglītības vai ko līdzīgu, un reizēm gana trekns klients aiziet gar degunu gan man prīvāti gan fīrmai, jo klienti deļ autortiesību apliecināšanas baidās darbus ņemt.
avatar
Publicēts: 23.12.13 01:24 labots
 citēt
mrproxy:
Nez vai pastāv vai ne bet top 3 Latvijas bankas prasa, lai uzrādot Nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecību, ja rēķinā nav norādīts PVN. Līdz ar to pieņemu ka viņu tomēr vajaga.


Man te nesen bija kā pilnvarotai personai jāparaksta līgums ar lielu valsts kantori . Par cik valsts kantoris pats bij līgumslēdzēju ilgi meklējis un tas arī nebija PVN maksātājs tad šie lai arī "Ir tāda kārtība" tomēr norija to krjupi un iztika ar ANALOĢISKU datu pārbaudi valsts reģistros nevis "Reģistrācijas apliecības" pārbaudi. Diezgan rēcīga prasība digitālo bāzu laikmetā :) Neko noslēdzām parakstīju , bet es jau teicu "Līgumu vajag JUMS ne mums , varu iet prom gaidiet kad man būs brīvs laiks jūs nākamreiz apmeklēt" , tad šie vienkārši ielīda WEBā pārbaudīja reģistru un noslēdza līgumu :) BET jā Valsts kantori tā darot PARASTI tā man šie teica :face-wink::face-grin:
avatar
Publicēts: 23.12.13 06:35 labots
 citēt
Lunis:
mrproxy:
Nez vai pastāv vai ne bet top 3 Latvijas bankas prasa, lai uzrādot Nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecību, ja rēķinā nav norādīts PVN. Līdz ar to pieņemu ka viņu tomēr vajaga.


Man te nesen bija kā pilnvarotai personai jāparaksta līgums ar lielu valsts kantori . Par cik valsts kantoris pats bij līgumslēdzēju ilgi meklējis un tas arī nebija PVN maksātājs tad šie lai arī "Ir tāda kārtība" tomēr norija to krjupi un iztika ar ANALOĢISKU datu pārbaudi valsts reģistros nevis "Reģistrācijas apliecības" pārbaudi. Diezgan rēcīga prasība digitālo bāzu laikmetā :) Neko noslēdzām parakstīju , bet es jau teicu "Līgumu vajag JUMS ne mums , varu iet prom gaidiet kad man būs brīvs laiks jūs nākamreiz apmeklēt" , tad šie vienkārši ielīda WEBā pārbaudīja reģistru un noslēdza līgumu :) BET jā Valsts kantori tā darot PARASTI tā man šie teica :face-wink::face-grin:

Valsts kantora dunduki var putna pienu prasīt.... VIDs to cēlo apliecību jau trīs gadus neizdod.
Tomēr izdod...
www.vid.gov.lv...
Bet man nedeva....:face-smile:
Par "TOP 3 bankām" lasu no sākuma, no beigām... un tāpat nesaprotu....:face-sad:
avatar
Publicēts: 23.12.13 08:13
 citēt
Man apliecību izdeva pagājušā gadā. Kad pirms 5 gadiem reģistrējo par pašnodarbināto, man arī tās VIDa zosis prasīja papīru par kādu fotogrāfa kursu beigšanu, noliku priekšā čupu grāmatu, kuras ilustrētas ar manām bildēm, kā brīnums, ar to pietika.
Pagājušgad, reģistrējoties par fiksētā nodokļa maksātāju, vairāk neprasīja neko.
avatar
Publicēts: 23.12.13 08:31
 citēt
Schneider:Man apliecību izdeva pagājušā gadā. Kad pirms 5 gadiem reģistrējo par pašnodarbināto, man arī tās VIDa zosis prasīja papīru par kādu fotogrāfa kursu beigšanu, noliku priekšā čupu grāmatu, kuras ilustrētas ar manām bildēm, kā brīnums, ar to pietika.
Pagājušgad, reģistrējoties par fiksētā nodokļa maksātāju, vairāk neprasīja neko.


Nu redz , jābūt tām grāmatām vismaz ko nolikt priekšā kur minēts esi kā foto autors, bet ja pēdējo 15 gadu laikā nekādas publicēšanas grāmatās un presē nav bijis, izņemot žurnālus kuri atsauces uz autoru nedod, jo noperk visu kā savu īpašumu un japaraksta ka pretenziju nebūs, vai tas pats ar uzņēmumu un reklāmbildēm tad nu nav ko likt galdā.
avatar
Publicēts: 23.12.13 08:37
 citēt
Nu bet kas VIDam par daļu, ko esmu beidzis, nav jau reaktīvās lidmašīnas pilots, viņām taču nebūs jāatbild par kāda sūdīgām bildēm.
avatar
Publicēts: 23.12.13 11:22
 citēt
Schneider:Nu bet kas VIDam par daļu, ko esmu beidzis, nav jau reaktīvās lidmašīnas pilots, viņām taču nebūs jāatbild par kāda sūdīgām bildēm.

Tur jau tā lieta!!! Kas tā par tizlu prasību?
Knipelētājiem arī prasu apliecību par kursu beigšanu???
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):