forum.gif
Vai vērts maksāt par apzeltītu neko
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Vai vērts maksāt par apzeltītu neko
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 04.09.14 22:06 labots
 citēt
Friidis:Palaidniek, tev tiešām ir ietiepīgi-sievišķīgas strīdnieka pazīmes..:face-grin:
Atkārtoju priekš īpaši tupiem- es izteicu tikai savu necilo, bet racionālo viedokli, ka nav prāta darbs pirkt kompaktkameru ar iebūvētu vienīgo fiksfokāli, ja par to pašu naudu (vai pat lētāk) var nopirkt ne sliktāku aparātu ar maināmiem objektīviem.
Domāju, ka varētu nopirkt arī to pašu X-100, bet man daudz ērtāks un praktiskāks šķiet Sony NEX- tādēļ nopirku to un esmu apmierināts. Bet Fuji X10 kalpo kā pietiekami labs ikdienas aparātiņš, kuru nav žēl apskādēt.

P.S. Ar dzeršanas datumiem vari neiespringt- ja tev tik dikti trūkst "argumentu", ar ko nolikt oponentu, varu atgādināt- pēdējo reizi šņabi dzēru pirms gada- oktobrī uz savu dzimšanas dienu. :face-wink:


Mn datumi saka, ka vēl šogad, nebūs pilni septiņi mēneši apkārt


Un tagad par lietu, kas ir labāks vojagers vai kabriolets, džips vai mini?

Vēlreiz atkārtoju nav prāta darbs domāt citu vietā, ko tie grib un ko tiem vajag!
Vianam patiks māte, otram meita, trešam puķainā kleita. Bet tikai tāpēc, ka tev praktiskāk šķiet slaucene,tas nekļūst par ūberpareizumu,
. Tev jā,vajag vienu ar maināmiem stikliem, otru ar nemaināmu zūmbibi,bet ir simtiem cilvēku, kam PIETIEK ar fiksfokāli.
Es saprotu ij vienus, ij otrus, bet tev nepielec, visur vajag tikai TAVUPRĀT derīgos argumentus!

Cik cilvēki nestaigā ar spoguleni uz kura fiksītis? Un, kas? Slikti bildē?
Kāda starpība - liels DSLR rumpis ar 35 mm fiksīti vai ziepis ar nemaināmu 35 mm fiksīti... Abiem ir tikai viens stikls.
Un abiem labi un abiem taisnība,bet atnāk Frīdis, kas pat neatceras, ka dzēris nesenāk kā apgalvo, un saka, vajag zūmu, vajag zūmu, vajag vēl kādu stiklu...
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:13
 citēt
Ko tu man piesējies?
Pēc tavas stulbās spītības izskatās, ka pats esi pālī!
Es izteicu tikai savu viedokli un nekur netaisos apgalvot ka tas ir vienīgais pareizais.
Bet tev joprojām niez mēle uz kašķi.
Tiešām, tā kā tāda bāba.:face-crying:
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:15 labots
 citēt
Kam par godu šī gada februārī meti?

Lai teiktu, ka nepraktiski ir pirkt to, kas ne tev domāts?
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:22 labots
 citēt
Jo tak tik grūti pateikt/atzīt vienkāršu lietu - "konkrēti tev tā neder, tev vajag (gribās) lai ir zūms un/vai maināma optika."
Un viss būtu kārtībā,bet nē,sāc kaut ko vispārināt un muldēt par cenu neatbilstību un nepraktiskumu.

Cena un praktiskums ir šausmīgi stiepjams jēdziens un te var būt katram savs radikāli atšķirīgs viedoklis,kas ir dārgi/lēti, praktiski utt...
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:33 labots
 citēt
Palaidniek, piedod, bet man tiešām sākt mākt aizdomas par tava gara spējām, vai aizraušanos ar to pašu , ko visu laiku man te nekorekti atgādini. Nedomāju, ka iemetiens nevis 1x, bet 2x gadā liecina par kādu īpašu degradāciju (varētu jau arī vairāk, bet vairs neļauj veselība)....:face-grin:

Es takš vairākkārtīgi un neatlaidīgi apgalvoju- mans funktieris par tehnikas izvēli tas ir tikai mans IMHO, balstīts uz pilnīgi pamatotiem un praktiskiem apsvērumiem, nevis sava uzskatu uzspiešana citiem.
Viss pārējais ir tikai tavs iekarsušās fantāzijas un nesaprotamu ambīciju savārstījums...:face-wink:
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:36 labots
 citēt
Un kā tad paliek ar cenu?
Kā tieši izpaužas cenas neadekvātums?
Tā ir neadekvāta tiem,kasnevar atļauties,vai tiem,kamtādu mantu nemaz nevajag? Vai tomēr gribas, bet kremt ka nav pa kabatia?
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:39 labots
 citēt
Friidis:

Citagaisma:
Bet stāsti par to, ka nekad nepirktu labāko mantu, tā vienkārši ir liekuļošana.


Lasi uzmanīgāk- nav runa par labākas mantas nepirkšanu, bet gan par nepamatotu "overprice" !


Tas tā saucamais overpricis ir gana pamatots. 80% no Haseļļa un Leicas kvalitātes var nodrošināt visiādas soņkas, canoni un nikoni, un par to tie arī maksā ~20% no H vai L cenas. Savukārt par atlikušajiem 20% kvalitātes, tiek maksāts 80% no cenas. Paretto likums fotorealitātē. ..un tā nav overprice, jo jo tuvāk tu esi ideālam, jo grūtāk un dārgāk ir to sasniegt. Subjektīvi priekš mums tas ir overpricis, bet nodrošinātam feinšmekerim dzīves nepieciešamība.:-)
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:40
 citēt
Citagaisma:
Friidis:


Lasi uzmanīgāk- nav runa par labākas mantas nepirkšanu, bet gan par nepamatotu "overprice" !


Tas tā saucamais overpricis ir gana pamatots. 80% no Haseļļa un Leicas kvalitātes var nodrošināt visiādas soņkas, canoni un nikoni, un par to tie arī maksā ~20% no H vai L cenas. Savukārt par atlikušajiem 20% kvalitātes, tiek maksāts 80% no cenas. Paretto likums fotorealitātē. ..un tā nav overprice, jo jo tuvāk tu esi ideālam, jo grūtāk un dārgāk ir to sasniegt. Subjektīvi priekš mums tas ir overpricis, bet nodrošinātam feinšmekerim dzīves nepieciešamība.:-)


Bingo!
avatar
Publicēts: 04.09.14 22:48 labots
 citēt
palaidniex:Un kā tad paliek ar cenu?


Tu esi bezcerīgs.:face-crying:
Piemēram, ja X100s ar vienu vienīgo objektīvu maksā 830 Eur (apmēram), manuprāt, loģiskāk par līdzīgu naudu nopirkt krietni universālāku XE-2 body un krāt objektīvu parku dažādiem dzīves gadījieniem, atbilstoši savām interesēm un vajadzībām. Nezinu, kā citiem, bet man foto-pastaigā gribas, lai ir līdz vismaz pāris dažādu fok.attālumu stikliņi, lai kaučko interesantu nepalaistu garām. Nex'im neko daudz neesmu paspējis sakrāt, bet vismaz pāris zūmi un daži fiksfokāļi mani interesējošām situācijām jau ir. Un vienīgais kreņķītis, kas tiešām bik kremt- nevaru atļauties kādu labāku objektīviņu- NEX'im tie labie Zeisa stikli ir stipri padārgi priekš penža...:face-sad:

Mēs tomēr neesam Norvēģijā, bet LV ar attiecīgu dzīves līmeni - ja nemaldos, bija tavs links.
Tātad, jādomā vietējās reālijās un, ja gribas pieklājīgu tehniku, jāfunktierē un jākalkulē vairāk, nekā fotomīlim bagātākās zemēs.

Bet katram savs funktieris un pie tā arī paliekam.

Ar labu nakti!
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:03
 citēt
Frīdi, kāpēc te Latvijā, tikai tāpēc, ka mums ir mazas pensijas, kādam būtu kaut kas jāpārdod lētāk vai pat zem pašizmaksas?

Nevis cenas ir pārāk lielas, bet mūsu vidējie ienākumi ir pārāk mazi. Un tas nav viens un tas pats...
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:05
 citēt
priore:no manas pieredzes- sieviete, noskatījusies Valta Kleina Indijas bildes, ko šis bildējis ar Leica ziepīti, saprata, ka viņai ar tādu ziepīti vajag, jo Kleina bildes bija košas krāsās un ar labu kompeni. Un nekā to nevarēja viņai iestāstīt, ka pēc parametriem Canon 450 ir pārāks, pat ar bilžu piemēriem ne.


Anu, kādi tieši parametri ir labāki un kā bilžu piemēri apliecināja parametru labākumu?
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:06
 citēt
Ja zeltīt tad zeltīt
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:08 labots
 citēt
Ietiepīgais palaidnieks atkal ar savām "ābeces patiesībām".
Lai takš viņi prasa savu cenu, cik grib.
Priekš tam mums ir smadzenes, lai izvēlētos katram savu saprātīgo kompromisu!
Un nav ko varāk muti dzesēt un klavieri deldēt.:anger:
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:10
 citēt
šie strīdi ir diezgan neauglīgi, jo komnkrēti es joprojām domāju iepirk sarome šķiltavas kuras maksā ap 120eur, lai gan racionālāk protams iepirkt kasti ar cricet vai lietot sērkociņus, a es tā gribu un man patīk, uguns nu nebūs labāka, vai lētāka utt.. toties labi jutīšos, jo par zemāku ciparu nu nevaru atrast tādas kuras man patīk un kuras gribētu lietot ikdienā :big_smile: ko nu? katrai mantai ir savs pircējs, nevienu nespiež pirkt/maksāt. var jau protams šķobīties utt, kas grib lai to dara, es iegādāšos to kas man patīk, un par tādu ciparu kuru es spēju samaksāt par lietu kura manās acīs ir vērtība.
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:12
 citēt
Friidis:Ietiepīgais palaidnieks atkal ar savām "ābeces patiesībām".
Lai takš viņi prasa savu cenu, cik grib.
Priekš tam mums ir smadzenes, lai izvēlētos katram savu saprātīgo kompromisu!
Un nav ko varāk muti dzesēt un klavieri deldēt.:anger:


Ko tad tu uzvilcies tāds?
Nafta maksā tik cik tā maksā, un nav svarīgi vari vai nevari atļauties.
Cenu jebkurai precei nosaka tirgus! Ja par kaut ko tirgū tik maksā un pērk pietiekami, tad tas ir nevis overpriced, bet visai iespējams dažiem ne pa kabatai!

Iemācies vismaz uz vecumu lietas saukt īstajos vārdos! ;)
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:14 labots
 citēt
martc:šie strīdi ir diezgan neauglīgi, jo komnkrēti es joprojām domāju iepirk sarome šķiltavas kuras maksā ap 120eur, lai gan racionālāk protams iepirkt kasti ar cricet vai lietot sērkociņus, a es tā gribu un man patīk, uguns nu nebūs labāka, vai lētāka utt.. toties labi jutīšos, jo par zemāku ciparu nu nevaru atrast tādas kuras man patīk un kuras gribētu lietot ikdienā :big_smile: ko nu? katrai mantai ir savs pircējs, nevienu nespiež pirkt/maksāt. var jau protams šķobīties utt, kas grib lai to dara, es iegādāšos to kas man patīk, un par tādu ciparu kuru es spēju samaksāt par lietu kura manās acīs ir vērtība.

Pilnībā sadalu viedokli!
Uz vecumu šī lieta dažiem nepielec...
Pažizmaksa un vērtība nav viens un tas pats...
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:16
 citēt
palaidniex:

Iemācies vismaz uz vecumu lietas saukt īstajos vārdos! ;)


"Jaunais cilvēk", tev arī ieteiktu citu viedoklī ieklausīties, nevis apnicīgi vāvuļot vienu un to pašu meldiņu...:face-grin:
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:20
 citēt
Frīdi, es saprotu, ka ir kompleksi, bet nav jākaunas un jābrūk virsū man par to, ka citur penzijas ir lielākas.
Tikai nosaucot lietas īstajos vārdos var sakārtot prātu un domāšanu.

Ikvienai mantai ir sava cena. Jutājumi ir tikai divi patīk/nepatīk un vari/nevari atļauties.

Viss pārējais ir kompleksi un lirika!

Man ir čupa ar lietām, kas patīk, bet nevaru atļauties, tiesa, atšķirībā no Tevis, man nav kauns to atzīt!
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:22
 citēt
Frīdi, tavos gados nu bija laiks atbildēt par savu bazaru... Pateica mužiks Labu nakti 22 ar kapeikām, nu i tad nerunā mužiks vairs šonakt. :D Pateica mužiks 2308, ka nav ko klavieri deldēt, nu i tad pataupa to nelaimīgo dzelzi, nevis 2316 atkal sit pa pogām. :D
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:27
 citēt
kbi_kbi:Frīdi, tavos gados nu bija laiks atbildēt par savu bazaru... Pateica mužiks Labu nakti 22 ar kapeikām, nu i tad nerunā mužiks vairs šonakt. :D Pateica mužiks 2308, ka nav ko klavieri deldēt, nu i tad pataupa to nelaimīgo dzelzi, nevis 2316 atkal sit pa pogām. :D
:face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:27 labots
 citēt
Palaidniex , izskatās, ka tev pašam ir kaučkādi kompleksi, slima fantāzija un vēl virtuālā caureja piedevām.:face-grin:
Es neaģitēju par lētām/sliktām mantām, bet tikai par veselo saprātu to izvēlē!
Un es tev nebrūku virsū, bet gan otrādi- nevaru atgaiņāties, kā no uzmācīgas mušas....:face-grin:

palaidniex:
Man ir čupa ar lietām, kas patīk, bet nevaru atļauties, tiesa, atšķirībā no Tevis, man nav kauns to atzīt!


Man arī piemīt zināma gadžetomānija un arī ir dažas mantiņas, kas pensionāra makam nav īsti atbilstošas- kaut vai tas pats Sony NEX-7, taču nesaprotu, kurā vietā es to nožēloju vai kaunējos :face-wink:
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:30 labots
 citēt
Frīdi, esi mužiks vai neesi?
Cikos uzrakstīji ar labunakti? :cry:

Pri čom te caureja?
Ja cilvēkam ir ienākumi ik mēnesi ir 2,5 kEUR, kāpec veselais saprāts būtu pēkšņi kļuvis slims, iepērkot dajebkādu rotaļlietu cenu diapazonā no 800-2500 EUR?
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:32
 citēt
Ej takš vienreiz gulēt, muša...:face-grin:
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:33
 citēt
Cilvēku no laukiem izdzīt vienkārši, laukus no cilvēka...
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:34
 citēt
Paškritika ir laba lieta...:face-grin:
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:37 labots
 citēt
Friidis:Paškritika ir laba lieta...:face-grin:


Un? Man nav kauns par to,ka mani ienākumi ir kādi ir.
Es neskaitu naudu citu kabatās un neizsaku rekomendācijas kā to, maņuprāt, viņiem būtu saprātigi tērēt...
Tas rakturīgs tiem,kam lauki galvā!
Un tiem, kas netur ne vārdu,ne atceras kad metuši...

Arlabunakti,praktiskās un universālās vienīgi pareizās izvēles guru... :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 04.09.14 23:39 labots
 citēt
Tev tiešām ir slima fantāzija :face-sad:
Nevajag sacerēt tekstus un viedokļus, ko nekad neesmu paudis!
avatar
Publicēts: 05.09.14 06:56
 citēt
...ne velti ienācu,bija ko palasīt.:face-grin::face-grin::face-grin:

...piekrītu palaidniex
avatar
Publicēts: 05.09.14 06:57 labots
 citēt
Godīgi sakot, tups video. Kaut kāda lumpeniska sociķu domāšana. Preces cenu pārdevējs/ražotājs nosaka kādu grib. Ja noteicis par augstu, prece neies (kā tas bija ar Sigmas spogulenes nenormālo cenu, kas vairākas reizes tika pazemināta vēlāk). Ja prece labi tirgojas, kā tas ir piemēram ar fuji x100, tad ar cenu viss ir kārtībā.

"Overpriced" ir tikai tāda prece, kuru cenas dēļ nevar pārdot. Ja prece par noteikto cenu labi tirgojas, tad cena IR PAREIZA. Cenai protams ir sakars ar ieguldīto R&D un ražošanas izmaksām, bet daudz lielāks sakars cenai ir ar potenciālā pircēju segmenta, uz kuru orientēts produkts, pirktspēju. Punkts.

Bet par fiksēta fokusa attāluma nenomaināmu objektīvu kameru praktiskajiem plusiem jau pateica Gunars.
avatar
Publicēts: 05.09.14 08:17
 citēt
martc:šie strīdi ir diezgan neauglīgi, jo komnkrēti es joprojām domāju iepirk sarome šķiltavas kuras maksā ap 120eur, lai gan racionālāk protams iepirkt kasti ar cricet vai lietot sērkociņus, a es tā gribu un man patīk, uguns nu nebūs labāka, vai lētāka utt.. toties labi jutīšos, jo par zemāku ciparu nu nevaru atrast tādas kuras man patīk un kuras gribētu lietot ikdienā...

Es gan domāju, ka pietiekami labas ir arī tās, kuras pie lielveikala kases par 20 sant, pac esmu atmetis pīpāšanu vēl 94.gadā. Bet nu laikam katram savi tarakāni, man patīk labi salieceņi nazīši, pie katras no 4 fotosomām/mugursomām ir piestiprināts kāds Victorinox vai Leatherman makstī.
avatar
Publicēts: 05.09.14 11:47
 citēt
katram sava taisnība, bet domāju, ka vecais ir ļoti vecmodīgs un ar šauru specifiku. Protams ir vērts ieklausīties ikvienā. Jādomā un jāpieņem lēmums pašam.
avatar
Publicēts: 05.09.14 11:59 labots
 citēt
vispār ir tā, ka prece jau pašos sākumos ir orientēta uz konkrēto patērētāju. Te tika minētas gan eksklusīvas automašīnas, gan citi dārgi lux priekšmeti. Ja ražotājs var nodrošināt kvalitāti, spēj ar savu vārdu to garantēt, tad bagātam pircējam svarīgi, lai katrs šmurgulis ar tieši tādu pašu blakus nezīmētos. ..

Cik atceros no pirmajiem šādiem fočuku modeļiem, tad tos pamatā sapirka man nedaudz zināmi biezie fotogrāfi, tieši kā izejamo brīvdienu aparātu, kuru paķert līdzi un lai tā bildes kvalitātē neatpaliktu no spogulenes. Piedevām- visiem fix asociējas ar kaut ko labu.. Lūk arī patērētājs, kuram tas bija domāts.
avatar
Publicēts: 05.09.14 12:43
 citēt
Un man vēl šķita, ka es uzkurinu tautu uz normālu kašķi ar maziem komentāriņiem. Nē, Valdis mani kabina kā mazu ezīti. :D Pats uztaisa tēmu "Ēzopa fabulas," un tad, kad visi vecie ar visiem jaunajiem un biezie ar nebiezajiem ir izkāvušies, ierodas, un paziņo ka "Davai ka budem žitj družno!" :D
avatar
Publicēts: 05.09.14 13:13
 citēt
Man jau sen pazuda jēga.:face-grin:Nu tad kā īsti ir pareizi-zūmēt vai nezūmēt?:face-wink:
avatar
Publicēts: 05.09.14 13:20
 citēt
viecha:Man jau sen pazuda jēga.:face-grin:Nu tad kā īsti ir pareizi-zūmēt vai nezūmēt?:face-wink:


-------------
"... nav rociņu- nav cepumiņu..." :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 05.09.14 18:45
 citēt
No diskutantiem esmu sapratis, ka kā brīvdienu mantiņa mazie kompaktnieki ir gut, bet nopietniem darbiem neder.
avatar
Publicēts: 05.09.14 19:50 labots
 citēt
VValdis:No diskutantiem esmu sapratis, ka kā brīvdienu mantiņa mazie kompaktnieki ir gut, bet nopietniem darbiem neder.

Es gan tā nesapratu. Man nav ne FujiX100, ne Sony RX1 vai Nikon Coolpix A, bet es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc lai ar tiem nevarētu veikt "nopietnus darbus". Es no diskutantiem sapratu, ka katram kameru veidam ir savs pircējs, un neviens nebūtu saucams par muļķi tāpēc, ka ir izvēlējies noteiktas klases kameru. Bet es vislabprātāk nopirktu tādu, kādu neviens diemžēl patlaban netaisa - proti, ar APS-C sensoru un ar NEMAINĀMU, pastāvīgu mērenu zūmobjektīvu. Pirms N gadiem Sonim tāda bija, R1. Protams, ka lēts šāds verķis nebūtu, bet ekonomija būtu iekš tā, ka pilnīgi nekādu iespēju un kārdinājumu pēc dārgiem papildus objektīviem. Diemžēl nevienas ražotājfirmas produktu plānotāji nav ar mani pakonsultējušies. Nudien nesaprotu, kāpēc tā.:face-sad:
avatar
Publicēts: 05.09.14 20:06 labots
 citēt
GunarsII:

....ekonomija būtu iekš tā, ka pilnīgi nekādu iespēju un kārdinājumu pēc dārgiem papildus objektīviem. Diemžēl nevienas ražotājfirmas produktu plānotāji nav ar mani pakonsultējušies. Nudien nesaprotu, kāpēc tā.:face-sad


A kas tev liedz piepirkt savam Nex'im SEL 18-200 un aizmirst par pārējiem kārdinājumiem....:face-grin:
avatar
Publicēts: 05.09.14 20:14
 citēt
Tā jau arī darīšu, tikai nevis 18-200, bet 55-210, tikai bišķi gaidu, vai neparādīsies, piemēram, 70-300.
avatar
Publicēts: 05.09.14 20:54 labots
 citēt
GunarsII:Tā jau arī darīšu, tikai nevis 18-200, bet 55-210, tikai bišķi gaidu, vai neparādīsies, piemēram, 70-300.


55-210 sev nopirku jaunu no šī pārdevēja (cik saprotu, no izkomplektēta double-kit). 149,99 vietā piedāvāju 139,99 GBP, šis piekrita (varbūt vajadzēja vairāk kaulēties?..:).
Kopā ar sūtīšanu sanāca ap 195 Eur. Objektīvs tiešām jauns, problēmu nav, esmu apmierināts.

www.ebay.co.uk...

LV veikalos, cik redzu- no 300 Eur:

www.salidzini.lv...
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):