forum.gif
Vai vērts maksāt par apzeltītu neko
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Vai vērts maksāt par apzeltītu neko
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 05.09.14 21:10
 citēt
priore:viss vienkārši, Vieča! ar kājiņām veido perspektīvu, ar zūmu vai attiecīga fokusa garuma objektīvu kadrē. Kā vienīgo objektīvu es izvēlos zūmu, jo patīk kadrēt uzreiz, nevis fotošopā.

Jā jau jā!Kā tad "vecajos laikos"iztikām vai nu vispār bez zūmiem vai arī aprobežojāmies ar 35-70?:face-wink:Un vai bildes bija sliktākas?Man pat liekas ievērojami labākas,saturīgākas(nu labi varbūt tas no vecuma-jaunībā zāle bija zaļāka).Gan kadrējām gan perspektīvu veidojām ar kājiņām vai nedaudz zem palielinātāja.Un nekas,tīri labi bija.
avatar
Publicēts: 05.09.14 21:22
 citēt
Man, Frīdi, ir cita taka iestaigāta. Reizi gadā draugs brauc no Amerikas, tad BH varu kaut ko pasūtīt. Droši, un cenas ar labas.
avatar
Publicēts: 06.09.14 02:18
 citēt
avatar
Publicēts: 06.09.14 07:54
 citēt
Kapēc par skatu meklētāju jāpimaksā ar nieri? Man rādās, ka mazie kompaktnieki vēl attīstības stadijā. Bet par attīstību maksā bagātie muļķi.
avatar
Publicēts: 06.09.14 11:46
 citēt
On topic, runājot par cenām, jaunāko tehniku, utt.

Domāju ka šeit ir izplatīta tāda psiholoģiska problēma, ka cilvēkiem ir iekšā tāda kā aizvainojuma un skaudības kombinācija, un tad visi metas apdirst jebko, ieskaitot apdirst tehniku par, reāli, sīkumiem. Es domāju, ka daudz šo te postu reāli kaut ko vairāk pasaka par cilvēku pašu.

Bet ja ir vēlme dzīvē pelnīt naudu un kaut ko sasniegt, tas negatīvais ir galīgi nepareizais virziens, kurā domāt. Kāpēc tu neesi tas, kurš pelna €5000 mēnesī (diezgan prasta rietumeiropas alga, starp citu) un kuram ir pajāt cik kas maksā?

Realitātē:

1) Mūsdienās principā nevar nopirkt sūdīgu fotoaparātu. Tas laiks ir pagājis. Kāds vēl laiku pa laikam izlaiž kādu sūdīgu kit stiklu, bet tas arī viss

2) Visi šie te jaunie Fuji, Olympus, Sony un Panasonic mazie fotoaparāti ir sasodīti lieliski.


Personīgi - man patīk kāpt kalnos. Man katrs grams ir svarīgs. Es izgriežu lapas no ceļveža grāmatām lai varētu ietaupīt vāku svaru. Tāpēc izvēle dabiski krita uz bezspoguļu kamerām. Pāris mēnešus ar to pabildēju un kļuva skaidrs - spoguļkameru nekad dzīvē vairs neizmantošu, un visu varēju likt pārdoties.

Un man ir pilnīgi pajāt, cik maksā spoguļkamera, un cik salīdzinoši maksā mans fotoaparāts. Man tā spoguļkamera ir precīzi €0 vērta, jo viņa stāv plauktā, kamēr es esmu kādā virsotnē un bildēju ar savu mazo Olympus.
avatar
Publicēts: 06.09.14 13:14 labots
 citēt
Edman:

Un man ir pilnīgi pajāt, cik maksā spoguļkamera, un cik salīdzinoši maksā mans fotoaparāts. Man tā spoguļkamera ir precīzi €0 vērta, jo viņa stāv plauktā, kamēr es esmu kādā virsotnē un bildēju ar savu mazo Olympus.


Pilnīgi piekrītu Edman funktierim, ar vienu piebldi- ja mazajam Olympus ir tikai vienīgais nemaināms fiksfokāļa platleņķis, dažreiz var gadīties nožēla, kad, ticis līdz kārotai virsotnei, nevari "pievilkt tuvāk" kādu blakus virsotni utml, jo kalnos "ar kājiņām nepazūmēsi"... :face-grin:
Tādēļ jau es te iepriekš bik "šūmējos" pret šiem visnotaļ labajiem, bet bik "aprobežotajiem" aparātiņiem (runa bija par kompaktkamerām ar vienīgo iebūvēto fiksfokāli, nevis par daudz universālākiem bezspoguļiem).

Arī es pēc Canon dSLR kluča nomaiņas pret mazo Nex'i atviegloti uzelpoju...:face-wink:
avatar
Publicēts: 06.09.14 14:20
 citēt
Edman, jūs tā kā vairāk izskatās, ka runājat par bezspoguļiem ar maināmu optiku, bet topiks ir par aparātiem ar nenoņemamu optiku, pie tam ar vienu fiksētu fokusa attālumu, kas tomēr stipri ierobežo :)
avatar
Publicēts: 06.09.14 16:15
 citēt
Ne viss ir zelts kas spīd :)

Ее родители часто приглашали меня на дачу. И так блюли честь дочки, что укладывались спать вместе с нами в одной комнате. Темной ночью, когда они сладко похрапывали, я тихо переползал в кровать к Зине, и там все происходило плавно-плавно, медленно-медленно, чтобы пружины не скрипнули. В результате Зина забеременела, я на ней женился, и у нас родился сын Михаил. Началась моя семейная жизнь.

Ах, какие были девушки в наше время! Носили платья из шелков, креп- жоржета. Прижмешь ее к себе -- она вся шуршит шелками, сквозь тонкое платье чувствуешь тело -- Женщина! Теперь она -- в джинсах. Прижмешь ее к себе и умом понимаешь -- женщина, а чувствуешь -- парень. Голоса и смех у женщин были высокие и нежные. А теперь -- низкие, резкие, даже у некурящих, а как засмеются -- вздрогнешь.
avatar
Publicēts: 07.09.14 09:32 labots
 citēt
priore:Frīdim- ar kājām nezūmē, bet veido perspektīvu, kadra kompozīciju, ar zūmu kadrē. perspektīva nemainās. Tātad, zūmēt ar kājām nevar.


Vainīgs, profesora k-gs, labošos..::face-crying: :face-grin:
Varu attaisnoties vienīgi ar to, ka Jūsu godības sašutumu izraisījušais izteiciens ir pārsvarā visiem saprotams, gana populārs "foto folklorā" un speciāli ielikts pēdiņās... :face-wink:

P.S. Pārņemot stafeti taisnīgajā cīņā par pareizu valodu un terminoloģiju, atļaušos atgādināt, ka Jūsu izteicienā vārdiņš "perspektīva" pēc punkta bija jāraksta ar lielo burtu (kā pirmais jaunā teikumā)....:face-grin:
avatar
Publicēts: 07.09.14 09:53
 citēt
No DSLR akmens laikmeta uz moderno bezspoguļu ēru! :face-grin::face-grin::face-grin:
avatar
Publicēts: 07.09.14 14:23 labots
 citēt
priore:Es , Frīdi, nemāku rakstīt, tik gudri .irst. jo vairāk rakstu, jo paviršāks kļūstu, bet esmu pret tautismiem, kuri nepareizi atspoguļo lietas būtību. Tie rada nepareizus pamatpriekšstatus.


Tad jau sanāk, ka esi vēl lielāks nūģis (zanuda), nekā es, ja kasies par tādiem sīkumiem....:face-grin:
avatar
Publicēts: 07.09.14 15:45
 citēt
Nomierinies- atšķirību saprotu, nepietiekami korekti izteicos.
Pietiks.:anger:
avatar
Publicēts: 07.09.14 15:56
 citēt
Redz kas par strīdiem dēļ aparatūras.Bet blakus topiks jautā-kas notiek ar fotogrāfiju?Tobiš kāpēc tik sūdīgas bildes.:face-grin:Tehnika tak labu labā,sliktu vispār nevar nopirkt(kam es piekrītu).Kāpēc bildes švakas?????:face-sad:
avatar
Publicēts: 07.09.14 16:12 labots
 citēt
viecha:Redz kas par strīdiem dēļ aparatūras.Bet blakus topiks jautā-kas notiek ar fotogrāfiju?Tobiš kāpēc tik sūdīgas bildes.:face-grin:Tehnika tak labu labā,sliktu vispār nevar nopirkt(kam es piekrītu).Kāpēc bildes švakas?????:face-sad:


Kā mākam, tā maunam...:face-grin:
Visi takš nevar būt ģēniji un šedevru ražotāji...:face-sad:
Es jau sen sapratu, ka neesmu mākslinieks un galerijā manām bildēm nav īstā vieta- ja nu vienīgi kādā ceļojumu reportāžā.
Un neķeru kreņķi- dzīve ir skaista arī bez lielās mākslas :face-grin:
Bet citi to kreņķi ķer un raksta garus opusus, kādēļ viss tik slikti..:face-crying:
avatar
Publicēts: 07.09.14 18:16
 citēt
Nu ne gluži dies zin kādu māxlu var prasīt no interneta portāla,kur visi var piedalīties kas vien grib.Un neviens to arī neprasa.Manuprāt runa ir par pavisam elementāru tehnisko izpildījumu-ekspozīcija,asums,minimāla apstrāde un daudzmaz pieciešamu kompozīciju.Neko vairāk.Arī to jau nevīžo.:face-sad:Toties uzreiz iecērtas-nepatīk neskaties,kā gribu tā bildēju,pats muļķis....:face-wink:
avatar
Publicēts: 07.09.14 20:36
 citēt
viecha:Redz kas par strīdiem dēļ aparatūras.Bet blakus topiks jautā-kas notiek ar fotogrāfiju?Tobiš kāpēc tik sūdīgas bildes.:face-grin:Tehnika tak labu labā,sliktu vispār nevar nopirkt(kam es piekrītu).Kāpēc bildes švakas?????:face-sad:


prātiņu nenopirksi, ne kursos, ne plenēros , ne klubos .... te arī atbilde :bad_smile:
avatar
Publicēts: 07.09.14 22:13
 citēt
priore:katrs raksta jebkur par to, kas viņam vairāk interesē, neatkarīgi no virsraksta. Tas raksturīgi, dreifēšana pa tēmām. Vai tas labi, nezinu. Galu galā topika sākumā jau bija divi viedokļi, un viss. Abi labi, un nekā polemiska vairāk neredz.
Izskatās, ka ir vai melna vai tkai balta krāsa. Tam galīgi nepiekrītu.
avatar
Publicēts: 08.09.14 08:38
 citēt
Interesanti, vai ar mikro austiņām sačakarēta dzirde varēs uztvert kvalitatīvas stereoaparatūras skaņu? parasti pavasarī un siilatajos vasaras vakaros skaisti caur logiem skanēja maglenšu un p[lašu atskaņotāju skaņas. Bet tagad sadzērušos cittautiešu telefoniem dzirdamas čerkstoņas liek domāt, ka nebūs noieta.
avatar
Publicēts: 10.09.14 13:38
 citēt
Nu re, vēl viens "apzeltītais" (VValda terminilogijā) šodien ieradās, bet pirmdien būs nākamais - 4/3 Panasoniks ar gaišu 24-70/1,7-2,8 (35mm ekvivalentā) pastāvīgo zūmu.
avatar
Publicēts: 10.09.14 13:57
 citēt
Ēēē, šitais man patīk.
Tik tā blice tur kā govei segli.
avatar
Publicēts: 10.09.14 14:53
 citēt
tādi fu vecu opīšu agregāti. Tad tik strīpainas biksas, lakotas kurpītes jaciņu ar micīti un prom, govis bildēt. Kamēr pasaule gaida jauno iphone 6 telefona versiju citi grabiņa naudiņu zeltītiem sū---ņiem.
avatar
Publicēts: 10.09.14 15:23
 citēt
6.versija vēl tā...bet kad būs 7-ā,tad gan taisīsim tikai šedevrus.Visa pasaule taisīs.:face-wink:
avatar
Publicēts: 10.09.14 16:38
 citēt
nu vot, es te nupat sabiju uz vienas Spānijas salas. Kā gadījās, kā ne, bet saulē nocepos tā, ka ne kamera kaklā iekārta, ne arī jebkāda veida plecu/mugursomas nebija opcija. Un tieši pēdējā dienā aizbraucām uz citu pilsētu, kur citi iespaidi. Kompānijā bars ar dāmām, kameru neņemt līdzi - grēks...
Somā bija paķēries mazs plastmasas maisiņš, tipa kaut kāds sīkums iekš H&M kādreiz pirkts. Staigāju tad ar kameru tajā - ar spoguleni šāds scenārijs būtu jāaizmirst...
avatar
Publicēts: 11.09.14 11:36 labots
 citēt
Kad izlasīju, ka "apzeltītajam nekam" - Fujifilm XT100T ir tīri elektronisks slēdža ātrums 1/32000, nodomāju, ka drukas kļūda, bet nav vis! Gandrīz vai šitādas bilžas varēs taisīt: :face-glasses:
avatar
Publicēts: 11.09.14 13:04 labots
 citēt
šitādas bilžas zīmē ar gaismu.
en.wikipedia.org...
avatar
Publicēts: 11.09.14 13:58 labots
 citēt
neko apzeltīto lietotāji nezina daudzus interesantus paņēmienus, bet nekas, karinam kaklā vai liekam maximas maisiņos savus apzeltītos neko un braucam sauļoties.
avatar
Publicēts: 05.02.20 23:26
 citēt
versatile:Biš paklausījos.
Čalis saka, ka jauns 5.sērijas bmw nevar maksāt vairāk kā 99.gada audi a4 1.9 litru tdi, jo abi pilsētā stāv korķī, za to auģikam lielāks bagāžnieks. Tobiš, visi, kas pērk jaunus bembjus, nevis vecus raudi, ir debili. Pareizi sapratu?


Zelta vārdi. Vecs rAudi. :face-grin:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):