forum.gif
Vai smārtfoņi nogalinās fotokameras?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Vai smārtfoņi nogalinās fotokameras?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >
IerakstsAutors
Publicēts: 18.10.16 14:09
 citēt
Schneider:Vēl vieglāk aizbāst skatam priekšā netrekno korpusu, pat nepieceļoties no vietas.
Pasaules latgaliešu kongress:

Cangaļiem saiets, bet visi skaidrā?
avatar
Publicēts: 18.10.16 14:17
 citēt
Visu izsaka izmērs. Vai nokons ar saviem ķieģeļiem ilgi izdzīvos? Gigantiskiem soļiem ir pienācis bezspoguļu agregātu laiks. vai nikons tam varēs pretoties. kas sniegs palīdzības roku nīkonim slīkonim? Spoguļi ir pagātne.
avatar
Publicēts: 18.10.16 14:18
 citēt
Mācītājkungs!

Tas tāpēc,ka tā ir atbilde cienījamajam R_J kungam nedaudz ierakstu iepriekš. Ja gribi sasaisti,tad jālasa Cien. R_J koments.
avatar
Publicēts: 18.10.16 14:46
 citēt
Cangaļi jau nav tie zūpas rīdzinieki!
avatar
Publicēts: 18.10.16 15:03
 citēt
All-marss:Godātais R_J !
......Visi tie R&D, loģistika, pārdošana, t.sk., mārketings un PR. ir tirgotāju peļņas iegūšanas rīki un ar ražotāju saistīti vienīgi tik daudz, ka palīdz realizēt saražoto.........

Sāku nesaprast, par ko tad īsti te jācepas. Tu, All-marss, te pareizi uzskaiti nepieciešamos posmus, lai manta no ražotāja nonāk līdz pircējam un tas viss ieiet cenā. Ir pilnīgi loģiski un TAISNĪGI, ka jebkurš, kurš paveic kādu daļu no šī darba, par to kaut ko saņem, un nav svarīgi, vai tas ir pats ražotājs vai kāds starpnieks vai partneris.
Bet biznesā vai privātos darījumos, ja kāds nekaulējas par cenu un stāsta, ka peļņa viņu neinteresē, ir jākļūst ļoti uzmanīgam - ir liela varbūtība uzrauties uz blēža ar netīriem nolūkiem.
avatar
Publicēts: 18.10.16 15:09
 citēt
VValdis:Visu izsaka izmērs. Vai nokons ar saviem ķieģeļiem ilgi izdzīvos? Gigantiskiem soļiem ir pienācis bezspoguļu agregātu laiks. vai nikons tam varēs pretoties. kas sniegs palīdzības roku nīkonim slīkonim? Spoguļi ir pagātne.

Valdi! Nikons tokš Soņa asinsradinieks - tie paši sensori. Kaut gan - radiniekus neizvēlas, tāpēc lielākās nesaskaņas mēdz būt tieši starp viņiem.:face-grin:
avatar
Publicēts: 18.10.16 15:17
 citēt
Schneider:Cangaļi jau nav tie zūpas rīdzinieki!
Pilla Rīga ar čangaļiem
avatar
Publicēts: 18.10.16 15:20
 citēt
Tas gan neir labi, jo tieši no Rīgas uz Čanglandi arī tiek aiznesti visi netikumi - dzeršana un pārējās zaņķības!
avatar
Publicēts: 18.10.16 16:09
 citēt
smakofka Rīgā ietek no Ltgales
avatar
Publicēts: 18.10.16 16:20
 citēt
VValdis:smakofka Rīgā ietek no Ltgales


ja jau čangaļi iraid tādi pļēguri, tad kā var palikt pāri šmakauks litri, kuri neizdzerti nonāk Reigā? :exciting:
avatar
Publicēts: 18.10.16 17:06
 citēt
Palaidnieks!
Tie ir produkcijas pārpalikumi. Neies jau labu mantu zemē liet!
avatar
Publicēts: 18.10.16 17:13
 citēt
Čangaļi tecina un paši dzer savu šmakauku, bet rīdzinieki lok krutku veselām cisternām, kuras ved no Krievijas.
Pirms pāris nedēļām biju Rīgā, atklāju, ka Centrāltirgū tieši visiem ceļā akal stāv tipiņi, kuri garām ejošajiem kauko bubina zem deguna. Ļauts trīsreiz minēt, ko tieši. :face-wink:
Latgalē pēc slavenās dzeltenās epidēmijas "spirt-vodočka" tika izdzenāti un vairāk neatgriezās.
avatar
Publicēts: 19.10.16 00:15
 citēt
Katram safss:)
avatar
Publicēts: 19.10.16 08:53
 citēt
R_J:Es pat domāju, ka ilgākā termiņā pazudīs visas kameras zem 4/3 sensora. Arī tas 1" sensors varētu pazust.

Bet tā statistikas bilde ir arī atbilde, kādēļ visur pasaulē izbeidzas visādi fotoportāli un forumi. Arī fotoportālu jomā būs līdzīgi - paliks atsevišķi pro orientēti, spēcīgākie tehnikas apskatnieki un pāris populārākie bilžu publicējamie un pāris entuziastu tikšanās vietas. Tāpat, varētu arī pienākt gals lētajiem stokiem ar laiku.

Un pēc gadiem 10 būs līdzīgi kā filmu laikos - pro galā, kur nepieciešama ātrdarbība, tur būs FF (vai aps-c) sensori, pārējā pro laukā - midformāts. Plus entuziasti bildēs ar ko katrs var atļauties vai ar ko ērtāk - no 4/3 līdz midformātam. Digitālajā pasaulē gan šīs pašas kameras daļēji segs arī video lauciņu.

Respektīvi - kameras pirks tikai vai nu pro, vai tiešām foto entuziasti, kam foto ļoti interesē. Cilvēks parastais kameras nepirks, bet kur vajag, lietos telefonu.


Principā varu piekrist, taču Tu stipri sašaurini pro jomu. Piem., uz kuģiem lai bildētu ļaužus pie trapa pilnīgi pietiek ar collīgo sensoru.
avatar
Publicēts: 19.10.16 12:05
 citēt
«Pastāvēs, kas pārvērtīsies!»
avatar
Publicēts: 19.10.16 12:56 labots
 citēt
KolsDee:man patīk suerzūma kompaktkameras, kuras iespējamas, pateicoties ļoti mazajiem sensoriem. Lielajiem sensoriem neiespējami uztaisīt vieglus un universālus zūmus. Domāju, ka tūristam 10x vai 20x zūms ir ļoti piemērots. Ja to varētu piekombinēt labam telefonam, kaut vai kā uzmavu ar rokturi, es būtu ļoti apmierināts. + skatumeklētāks, pie kā var pielikt aci. Telefona moduļu sistēma. Kādreiz bija tāds fotoaparāts, pa ko varēja arī piezvanīt, bet neiegājās gabarītu dēļ.


Telefon-foto pats lietoju (Galaxy Note, tikai ne "7" :anger: ), un joprojām uzskatu to tikai par "foto-piezīmju-grāmatiņu", galvenokārt, dēļ sliktās ergonomikas un ierobežotām iespējām. Ja dikti vajag, bildēt var, bet nav parocīgi un nav arī nekādu elementāru fotogrāfisku "fišku"- zūms, skatu meklētājs utml.

Tepat FB forumā pirms kāda laika ievēroju labu linku uz labu un kompaktu superzūmiņu- Olympus Stylus 1 .
Ir gan 10x zūms 28-300, gan 2,8 gaišums visā tā garumā, gan labs skatumeklētājs, gan tīri tehnisks smukums. Nesaprotu vienīgi, kādēļ modelis parādījās 2013 gadā, piedzīvoja vienu modernizāciju "1s" un vairāk netiek ražots- vai nu ir kādi slēptie grēki, vai nu nav izdevīgi ražot?
Katrā ziņā, šams man dikti iekārojās un nosolīju par samērā pievilcīgu cenu- 222 Eur (ap pusi no parasti Ebajā redzamās). Canona lēto superzūma komplektu veiksmīgi notirgoju un šams nāks tā vietā- ceļojumiem utml klenderēšanai..:face-wink:

Nez kāds būs, bet pārsvarā WEBā tiek slavēts. Pēc pāris nedēļām sajemšu, tad jau redzēs.
Ja var ticēt šim autoram, gana labs (priekš sava mazā izmēra un sensora):

robinwong.blogspot.com...

Varbūt kāds ir saskāries ar šamo dzīvajā?
avatar
Publicēts: 19.10.16 13:17
 citēt
Mans "idiota sapnis" ir APS-C sensors + mērens, pagaišs pastāvīgs un kvalitatīvs zūms. Prototips re kur:
www.dpreview.com...

Diemžēl gandrīz vienīgais tāda veida aparāts, ne Sony, ne kāds cits šo koncepciju nav turpinājis. Kaut gan ne gluži, Panasonika LX100 ar uz to pašu velk.
avatar
Publicēts: 19.10.16 13:30
 citēt
APS-C un gana kompakts man jau ir- Sony Nex-7.
Bet ceļojumiem gribētos ko universālu- "visu vienā" un vismaz jakas kabatā iebāžamu.
Reālie konkurenti (Sony RX10 un Pana FZ-1000) tam neatbilst- abi pa lielu, bet Sony RX10 priekš tādas "rotaļlietas" pa dārgu..



avatar
Publicēts: 19.10.16 16:23
 citēt
Diezgan interesanti - www.youtube.com...

Ja ir laiks, tad noskatieties.
avatar
Publicēts: 03.11.16 13:48
 citēt
Runāja pagari, bet pārdomas raisa. Un tēmas pieteikumā dotais grafiks, starp citu, ir ciešā sakarā ar Fotobloga u.c. fotovietņu nīkuļošanu. Fotogrāfija vairs nav nekas īpašs, veidojas jauni lietošanas ieradumi. Bet labā ziņa, vai kā viņš tur teica - long live entuziasts!:face-smile:
avatar
Publicēts: 03.11.16 14:27
 citēt
"APS-C un gana kompakts man jau ir- Sony Nex-7.
Bet ceļojumiem gribētos ko universālu- "visu vienā" un vismaz jakas kabatā iebāžamu...."

Kas ta ceļojumos nepatīk ar šo mini kastīti?
Kā reiz skatos kaut ko tādu,
lai lielais Canon nebūtu jāstaipa komandējumā, kur liela varbūtība, ka nemaz nesanāks pašļūkāt pa pilsētu.
Aizgāju uz bodi un paņēmu rokā kaut kādu jaunāku Sony, gan bez skatu meklētāja, nelikās ērti pat ar mazo zūmu.
Kā tur īsti ir?
P.S. Standarta vāvuļošanu par telefonu nevajag.....
avatar
Publicēts: 03.11.16 16:46 labots
 citēt
wily2:"APS-C un gana kompakts man jau ir- Sony Nex-7.
Bet ceļojumiem gribētos ko universālu- "visu vienā" un vismaz jakas kabatā iebāžamu...."
Kas ta ceļojumos nepatīk ar šo mini kastīti?...
...Kā tur īsti ir?..
P.S. Standarta vāvuļošanu par telefonu nevajag.....


Esmu jau vairākkārt klārējis savu cīši personīgo viedokli (un situāciju).
Bet nav grūti atkārtot.:face-smile:
Situācija ir tāda, ka varu atļauties tikai organizēto tūrisma grupu ceļojumus. Un tur, jo sevišķi lielpilsētās, ir jātur līdzi grupai- dažreiz pat pārāk ātrā tempā, nekā gribētos.:face-sad:
Bet man ir niķis pabildēt gan kopskatus, gan sīkākas detaļas, kā arī cilvēku portrejus. Tādā situācijā objektīvu mainīšana lieki kavē laiku un nereti ir pat bīstama (kriminal).
Tādēļ man ir aktuāls vismaz viens neliels aparātiņš ar kautcik pieklājīgu plaša diapazona objektīvu. Sony E-Mount sistēmai tādi ir tikai divi līdzīgi objektīvi (Sony un Tamron).

www.bhphotovideo.com...

Tāds cipars, kā arī gabarīti priekš manis ir par lielu, tādēļ ampelējos ar alternatīvu meklēšanu. Nupat tā bija- lētuči Canon 1100D+ Tamron 18-270. Bet man, sliņķim, tas klucis šķita pa lielu.

Tagad nomedīju Olympus Stylus 1 (ar iebūvētu 28-300/ 2,8) un izskatās, ka tas manas pieticīgās vajadzības gana labi apmierinās.

Ja nu akurāt gribēsies saglabāt naivo cerību par dižu slavu uz National Geographic vāka- minētais Sony Nex ar Sigma 19/2,8 fiksīti ir pietiekami kompakts un kvalitatīvs, lai to arīdzan paķeru līdz somā (vai vismaz čumudāna stūrītī)..:face-grin:

Vai cien willy-Nr2 k-gs ir apmierināts ar manu vāvuļojumu? :face-grin:
avatar
Publicēts: 03.11.16 19:28
 citēt
foto nogalinās fotodienas ogrē ....
avatar
Publicēts: 04.11.16 09:23
 citēt
Friidis:Situācija ir tāda, ka varu atļauties tikai organizēto tūrisma grupu ceļojumus. Un tur, jo sevišķi lielpilsētās, ir jātur līdzi grupai- dažreiz pat pārāk ātrā tempā, nekā gribētos.:face-sad:

Ja es kaut ko nevaru atļauties, tad to es nedaru. Kāpēc maksāt savu naudu, braukt ceļojumā ar skrienošām grupām? Labāk aizbraucu ceļojumā 1x 3os gados, bet toties tā kā es gribu un uz kurieni es gribu.
avatar
Publicēts: 04.11.16 09:45 labots
 citēt
Nesix, visi jau nav vienādi un katrā vecumā ir sava specifika.:face-sad:
Ja tas cipars jau septītajā desmitā, paliek nemierīgs prāts, ka ilgi vairs nepaskraidīsi apkārt un jāmēģina sasteigt, cik nu vēl var...
Un jāatceras arī, ka ar gadiem gribas visu daudzmaz prognozēti un mierīgi- iekāp busā un brauc bez kreņķiem par tehniku, trafiku, naktsmītnēm utt.:face-wink:
avatar
Publicēts: 04.11.16 09:56
 citēt
Varētu tā būt, bet vai dēļ tā ir jāskraida uz dullo, kur gids velk? Valstu apmeklētību kolekcionēt? Man jau arī ir tālu no pirmās jaunības, bet vizinos pa Polijas/Slovākijas kalnu apkaimi ar sabiedrisko transportu un staigāju tik tur, kur gribu ko redzēt.
avatar
Publicēts: 04.11.16 10:09 labots
 citēt
Domāju, ka esot pensijā iespējams aizbraukt uz kādu nedārgu, bet interesantu valsti - Slovākija/Gruzija/Rumānija/Portugāle un dzīvot tur kaut vai mēnesi vai pat divus un nesteidzoties visu apceļot. Ja nav ambīcijas uz 4-5* viesnīcām, tas nemaz nav tik dārgi.

P.S. Atzīmēt savā blociņā maksimāli daudz apmeklētos galamērķus jau ir slimība, kam ar vecumu nav daudz sakara.
avatar
Publicēts: 04.11.16 10:19 labots
 citēt
30 gados man arī šķita, ka vismaz 100 gadu dzīves priekšā...:face-grin:
Kad pats būsi davilcis līdz penzijai, varēsi darīt, kā gribi.:face-wink:
Es gribu atlikušajā aktīvās dzīves "periodā" pēc iespējas vairāk ieraudzīt un gūt iespaidus, nevis tikai salikt blociņā ķeksīšus.

Līdz pensijai kaučkā nesanāca paceļot un Eiropā pirmo reizi sabiju tikai 2008. gadā, tad nu iekrita "āķis lūpā" un nu jau esmu pabijis praktiski visās Eiropas valstīs. Kaut nedaudz, bet iespaidi un arī bildes ir! Gluži uz dullo aiz gida jau nu arī neskraidu- parasti jau ir alternatīvas. Bet dažās lielpilsētās ir vērts gūt kopējo iespaidu un paklausīties vietējā gida stāstu, pēc tam jau pastaigāt pašam.
Bet par slimībām lai lemj speciālisti, nevis dažādi kareivīgi diletanti... :face-grin:

Schneider:Varētu tā būt, bet vai dēļ tā ir jāskraida uz dullo, kur gids velk? Valstu apmeklētību kolekcionēt? Man jau arī ir tālu no pirmās jaunības, bet vizinos pa Polijas/Slovākijas kalnu apkaimi ar sabiedrisko transportu un staigāju tik tur, kur gribu ko redzēt.

Šneider, jau jau sekot Tavam principam, kādēļ jātērējas un tik tālu jābrauc- aizbrauc līdz Siguldai (Gaiziņam, Sauleskalnam utt utml) un staigā vesels..:face-grin:
Tatros biju gan no Polijas, gan Slovākijas puses. Iespaids ir gūts, vairāk tūrfirmu organizētajā braucienā tur īpaši nevelk. Labprāt vēl aizbrauktu tur ar kādu privāto grupiņu, lai paklaiņotu "savvaļā", bet manā paziņu lokā tādu nav- vien neaktīvi mazbudžeta penži.. :face-sad:

P.S. Ir dažas mazās firmiņas un privātie organizatori, kas veido "mikrogrupu" ceļojumus- 8-9 cilvēki ar mikroautobusu. Tādā veidā pabiju Rumānijā un Dienvidpolijā ar "Baldones ceļotāju" un iespaidi vislabākie. Bet tur atkal piedāvājums ne vienmēr sakrīt ar manām vēlmēm un iespējām..:face-sad:

www.baldonescelotajs.lv...
avatar
Publicēts: 04.11.16 15:35
 citēt
Friidi!
Paldies par skaidrojumu, sapratu, ka lietot var, bet nav Bonux... :face-smile:
Būs jāiztiek ar riktīgi veco Canon A720 ziepīti, ir optiskais skatu meklētājs un nav debīli jābaksta ar pirkstu pa ekrānu.
Piekdiena ir klāt, Priekā! :face-grin:
avatar
Publicēts: 04.11.16 16:17
 citēt
Fotokamera nogalinās mobilkas - Kodak Ektra

4pda.ru...

avatar
Publicēts: 04.11.16 16:26 labots
 citēt
Gaiziņš un Sigulda galīgi nav manā principā, bet kas traucē klaiņot savvaļā, aizbraukušam ar tūrfirmu???
Ja esi ticis līdz Popradai par ~120 EUR, var taču par 3-5 EUR nopirkt biļeti uz TEŽ abiem galiem, izanalizēt kartē takas, salīdzinot ar to, ko paša iekšas tur, kāpt ārā dajepkurā stacijā un vazāties kur patīk. Vari būt drošs, ka taku tur pietiek līdz visu penšu mūža galam. Pagaidām vēl nezinu, kas būs nākamgad, vai sanāks ar savu mašīnu, bet braukšu noteikti, kaut ar Travel RSP. Ja gribi, vari piebiedroties, pārvazāšu pa takām, kur firmas neved. Tām jau zināms standarts - Stary Smokovec - Hrebienok- ūdenskritumi - Skalnate pleso - ar pacēlāju lejā uz Tatransku Lomnicu. Tas ir ap 5 km, bet uz pretējo pusi pa Tratransko magistralu ir 3x garāks gabals, bet no firmām neskādēļ nav iecienīts.
avatar
Publicēts: 04.11.16 17:02 labots
 citēt
Šneider, man nav nekas pret Tatriem un, ja sagadās, tiešām varam kādreiz aizšaut kopā!
Ja brauc vairāki līdzīgi domājoši cilvji ar privāto ceļojumu pieredzi un tiesībām, varētu pat braukt ar savu vai kāda cita ceļabiedra autiņu. Vienam pašam vairs nav uzņēmības tādai lietai.

Taču pasaule ir tik plaša un dzīve tik īsa, ka pagaidām man šķiet pa grēku braukt uz redzētām vietām pa divi lāgi...:face-wink:
avatar
Publicēts: 04.11.16 17:26
 citēt
Man iepriekš neredzēta vieta skaitās tā, kura ir bijusi ārpus iepriekšējā brauciena redzamības lauka. No ielejas paskatīties uz virsotni un tās pašas virsotnes uz to pašu ieleju jau ir divas dažādas vietas.
avatar
Publicēts: 04.11.16 17:42
 citēt
Taču pasaule ir tik plaša un dzīve tik īsa, ka pagaidām man šķiet pa grēku braukt uz redzētām vietām pa divi lāgi...:face-wink:


100% +++++++++++++
avatar
Publicēts: 04.11.16 18:39
 citēt
Visi tie kas brauc ceļojumos ar savu vāģi bookojot vakara migu tās pašas dienas pusdienlaikā ir pidari. Vēl lielāki ir tie kas apmaksā īres mašīnu avansā ceturksni uz priekšu (lēti baigi), aizlido uz Bergamo un atkal vecajā stilā zāģē kur ienāk prātā.
avatar
Publicēts: 04.11.16 19:12 labots
 citēt
1) Visas fotomarkas, kas vēl tirgū palikušas, ir labas;:face-smile:
2) Visi ceļošanas veidi ir labi, kāds mērķis un nolūks, tāds stils jāizvēlas;:face-smile:
3) Daudzi dzērieni ir labi, bet vislielākā nozīme ir garastāvoklim, ēdienam un situācijai.:face-smile:

P.S. Bet Māris laiž slaidi - zin visu gan par pidaru, gan mietpilsoņu ceļojumiem.:face-glasses:
avatar
Publicēts: 09.11.16 14:37
 citēt
Tēmas ievada turpinājums - Nikons spiests atlaist 10% darbaspēka: www.mirrorlessrumors.com...
Vājā vieta ir tā, ka Nikonam fotobizness ir praktiski vienīgais, nav citu nozaru, kas ļautu pārciest grūtus laikus.
Nikonisti, atbalstiet, pērciet jaunus Nikonus!:money:
avatar
Publicēts: 09.11.16 14:44 labots
 citēt
GunarsII:Nikonam fotobizness ir praktiski vienīgais, nav citu nozaru

Protams, ka ir labi, ka mums čatiņā ir tik gudri un informēti personāži. Neapgalvoju, ka wikipēdijā ir 100% precīza info, bet vismas virzienu tur var saprast:
"Its products include cameras, camera lenses, binoculars, microscopes, ophthalmic lenses, measurement instruments, rifle scopes, spotting scopes, and the steppers used in the photolithography steps of semiconductor fabrication, of which it is the world's second largest manufacturer."
en.wikipedia.org...

No viņu oficiālā web'a:
"Beyond photography, Nikon Inc. is also the leading innovator of precision optical lens and imaging devices. Our array of Nikon industrial inspection and measuring systems, Nikon microscopes and imaging systems for the biosciences and Nikon surveying instruments are improving the way companies advance their business and professionals care for their clients."
www.nikonusa.com...
avatar
Publicēts: 09.11.16 14:46
 citēt
A kas par grūtiem laikiem atnākuši? Nikonam krīze sakarā ar Trumpa ievēlēšanu?
avatar
Publicēts: 09.11.16 15:10 labots
 citēt
Nesix, ar vārdiem "praktiski vienīgais" es domāju to, ka fotonozare sastāda 68% no kopējā apjoma
www.nikon.com...
Atšķirībā no citiem lielajiem spēlētājiem, tas ir ļoti liels īpatsvars.

Šneider, kā jau tēmas pieteikumā teikts, VISIEM spēlētājiem iet pašvaki ar kameru pārdošanu, ne jau tikai Nikonam,
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):