forum.gif
Vai smārtfoņi nogalinās fotokameras?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Vai smārtfoņi nogalinās fotokameras?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >
IerakstsAutors
Publicēts: 09.11.16 15:30
 citēt
GunarsII:fotonozare sastāda 68% no kopējā apjoma

Tad jau redzēs kā ies. Priekš sevis esmu nolēmis tuvāko gadu laikā nopirkt tikvien kā kādu vienu "laikmetīgu" FX (kas nāks pēc D810/D750) un vienu DX (D500+) kameru un turpmākos 10 gadus dzīvot mierā ar esošajiem stikliņiem.
Man svarīgākais, lai Nikons "neizbeidzas" vēl pirms paspēj izlaist kādu jaunu kameru. (;
avatar
Publicēts: 09.11.16 15:43
 citēt
Es jau domāju, ka tirgū palikušie ražotāji iemācīsies sadzīvot ar mazāku apgrozījumu. Re kā gigantam Samsungam neizdevās ielauzties fotobiznesā. Pret Nikonu man ir cieņa, jo nebūdams sensoru ražotājs, tas ar Sony sensoriem ilgu laiku taisīja labākas spogulenes nekā pats Sony.
avatar
Publicēts: 09.11.16 16:01
 citēt
Samsungs nemaz arī tik nikni nelauzās, bija viena filmu SLR un no Pentakša nopirkta atļauja uzlikt uz pāris DSLR modeļiem savu marku.
Par ziepjiem nerunāsim, tos ražo pat nakcpodiņu firma Trust.
avatar
Publicēts: 09.11.16 16:11
 citēt
Paziņojumi jau nu Samsungam bij ne pa jokam. Kad paradījās bezspoguļi, Samsunga funkcionāri teica "šis tirgus piederēs mums!"
avatar
Publicēts: 09.11.16 16:34
 citēt
Par besspoguļiem nezinu, bet ja mazdēlam vajadzēs ziepi, nopirkšu viņam kaukādu Samsungu, kādreiz veikalos bija lētākie, liekas, pa 38 Ls vai jau €, neatceros.
avatar
Publicēts: 11.11.16 13:12
 citēt
Te tāda prātīga prognoze izteikta www.mirrorlessrumors.com... ,proti, diez vai Kanons un Nikons sāks taisīt FF bezspoguļus, jo jaunas investīcijas sarūkoša tirgus apstākļos būtu riskantas. "Politiskas" nozīmes tam, protams, nav, jo bildes kvalitāti nekādi neietekmē ir kamerā spogulis vai nav.
(Sarkanie klucīši - sistemkameru pārdošanas pa gadiem)
avatar
Publicēts: 12.11.16 12:25
 citēt
Paskatījos to Canon EOS M5, ļoti simpatiska kamera.
Ar pamatnieku objektīvu sevišķi daudz vietas neaizņem.
Tā varētu labāk turēties rokā, izmēģināju Sony A6000 - man neder.
Vienīgi cena.....
Varbūt kāds var padalīties personīgajos iespaidos?
Šo to palasīju, bet, kā jau forumos pieņemts, pilna skala emociju no sajūsmas līdz pilnīgam noliegumam.
avatar
Publicēts: 12.11.16 14:59 labots
 citēt
wily2:Paskatījos to Canon EOS M5, ļoti simpatiska kamera.
Ar pamatnieku objektīvu sevišķi daudz vietas neaizņem.
Tā varētu labāk turēties rokā, izmēģināju Sony A6000 - man neder.
Vienīgi cena.....

Ar cenām šobrīd ir īpatnēji - reku mūsu pašu 1a veikals Nikon spoguleni ar kitu plus vēl dažiem piederumiem dod par 367 eirām.
www.1a.lv...
Ir ko padomāt. Tomēr pārāk brīnīties nav vērts. Acīmredzot tas EVF televizoriņš tur iekšā tomēr sanāk dārgāks nekā viens lēkājošais un daži nekustīgie spoguļi, kuru izstrādē visas investīcijas ir sen atpelnījušās un pats mehānisms novests līdz pilnībai.
avatar
Publicēts: 02.03.17 18:04
 citēt
Pacēlu augšā, jo atkal jau ap šo tēmu runas grozās:
www.mirrorlessrumors.com...
Konstatējumi:
1) smartfoni ir piebeiguši kompaktkameras;
2) bezspoguļi nav piepildījuši cerības;
3) DSLR tirgus sarūk;
Pats interesantākais ir
4) Kameras ir priiekš pavecākiem ļaudīm.
Tas nav redzams skaitļos, bet visapkārt mums neprofesionālajā segmentā. Jaunajai paaudzei fotokameras neinteresē. Cilvēki, kas joprojām interesējas par fotogrāfiju visbiežāk ir 40-60 gadnieki, tie paši, kas būtu fotografējuši uz filmām, bet tagad tiem ir laiks un nauda ko investēt fotogrāfijā kā hobijā. Viņu bērniem un mazbērniem kameras interesē daudz mazāk, tie dod priekšroku saviem telefoniem.

Viedi vārdi, top skaidrs, kāpēc nīkuļo fotoblogs.
avatar
Publicēts: 02.03.17 18:26
 citēt
Gandrīz sakrīt, esmu pavecāks ļaužs, 40-60 gadnieks, man ir 3 DSLR, neviena smārtfoņa, tik viena nianse - bildēju nevis selfijus instahlamiem un purngrāmatai, man par to maksā naudu.
Vo!
avatar
Publicēts: 02.03.17 18:34 labots
 citēt
Man ar daļēji sakrīt. Meita 10-klasniece izgāja fotokursus, ļoti patika, laba kompānija, pasniedzējs. Bet ar to arī pietika, istabā visa siena tik un tā nokarināta ar smārtfona bildītēm, kas kopā ar draugiem saknipsētas. Tas nebūt nav kaut kas slikts, viss iet savu gaitu. Kursos iegūtās prasmes tik un tā kaut kur aizķersies un būs vērtība.
Tomēr trīs citi, kas tikai tuvojas minētajiem 40, bliež ar spogulenēm un viens pat profesionāli.
avatar
Publicēts: 02.03.17 19:46
 citēt
Nezinu , bliežu ar jebko , vai 8x10 formāta koka kasti vai 12miljonu teleponu vai 20+ līnonu digitāli. Man vienalga kā attēlu iegūt ka tik iegūt:)
avatar
Publicēts: 02.03.17 20:11 labots
 citēt
Es jau arīdzan pieturos pie funktiera, ka katram cilvēkam katram darbam ir savs visērtākais štruments ierasts. Var jau, piemēram, izrakt bedrīti ar karoti, bet krietni ērtāk un parocīgāk to darīt ar piemērtotu lāpstu...:face-wink:

Kā ikdienas piezīmjgrāmatiņai fototelefonam nav ne vainas, bet nopietnākām padarīšanām tomēr labāk izmantot nopienākus verķīšus.
Var jau ceļojumā staigāt un bildēt ar planšeti (smartfonu) izstieptās rokās, bet labāk (ērtāk, kvalitatīvāk, pilnvērtīgāk utt utml) to izdarīt ar katram atbilstoša līmeņa fotoaparātu (protams, cīši IMHO).
Bet man tā skeptiski izskatās, ka jaunās paaudzes palaižas slinkumā- priekš kam iespringt un kaučkādas fotogudrības mācīties, ja var ar telefonu saknipsēt, ar kaučkādu Instagrāpi pietēlot mākslu un aizlaist savu šedevru WEBa plašumos...:face-wink:

Krietni uzskatāmāk tas notiek ar mūsu valodiņu- paskatamies, piemēram forumos un visādās soc.lapās- priekš kam iespringt uz visādu gramatiku, lieliem/ maziem burtiem , komatiem utt utml , ja var truli bliezt, kā no ložmetēja- kas gribēs- izboksterēs...:face-grin:
avatar
Publicēts: 02.03.17 20:57
 citēt
Piekrītu Gunāram, ka amatieru līmenī fočikus lieto pārsvarā gados nejauni lietotāji.
Tie, kuriem :
1) ir psiholoģiska rakstura problēmas bildēt nepieliekot aparātu pie acs
2) nav mūsdienīga smartfona ar jaudīgu kameru un virs 64 gb atmiņu
3) neizmanto visas smartfona priekšrocības, piemēram momentālu nošārēšanu mākonī vai caur messenger vai watsapp
4) nefilmē un nešārē video
5) patīk nēsāt līdzi papildus somiņas

Faktiski smartfoni ir pārņēmuši lielāko daļu bildēšanu diapazonā, ko agrāk veica ar 28-35mm fiksa objektīviem + tehniskā dokumentēšana + daudz video. Momentālā fokusēšanās uz ekrāna un pārsvarā ļoti labi automātiskie iestatījumi ir tās lietas, kas ir smartfonu īpašniekus izlutinājušas un kāpēc gan būtu jāmācās fotogrāfijas pamatus, ja bez tā var labi iztikt. Niecīga daļa šolaiku autobraucēju kaut ko saprot no kloķa-klaņa mehānisma un tā darbības principa, bet tas jau netraucē stūrēt.

Protams, un pārdošanu tabulas to rāda, ka fotokameras arī vēl paliks - pietiekoši daudz pielietojuma ir arī ārpus smartfonu spējām, tanī skaitā visi sižeti, kur 28mm fikss neder.
avatar
Publicēts: 02.03.17 21:21 labots
 citēt
Dabistiski- katram savs funktieris un vajadzība.

Man foto vajadzīgs galvenokārt ceļojumos un dažādu pasākumu fiksācijai tīri amatieriskā līmenī un tīri savām vajadzībām, bet tomēr maksimāli iespējamā kvalitātē, ko varu atļauties sava budžeta ietvaros. Tātad man pārsvarā ir aktuāla "operatīvā" reportāža.

Un tie, kas mēģinās apgalvot, ka kvalitatīvu un pilnvērtīgu (protams, nevis no mākslinieciska, bet tīri no informācijas viedokļa) reportāžu dažādos gaismas apstākļos var veikt ar telefonu bez zūma, ar visai švaku ergonomikas līmeni ir vai nu vienkārši ietiepīgi spītnieki, vai diletanti (sorry - protams IMHO) :face-wink:

Daudzi no tiem tiepšām vienkārši pat nav mēģinājuši pabildēt ar pieklājīgu un ērtu fotoaparātu- un spriež apmēram- līdzigi- kādēļ jātērējas konjakam, ja var tīri labi sareibt no krutkas...:face-grin:
avatar
Publicēts: 02.03.17 21:41
 citēt
Frīdi, uzraksti par to, ka jaunā paaudze ir slinka, izlaidusies un dzīvē neko nesasniegs, esot atrasti jau uz 2000 gadu vecām sengrieķu vāzēm....:face-smile:
avatar
Publicēts: 02.03.17 21:46
 citēt
Friidis:
Un tie, kas mēģinās apgalvot, ka kvalitatīvu un pilnvērtīgu (protams, nevis no mākslinieciska, bet tīri no informācijas viedokļa) reportāžu dažādos gaismas apstākļos var veikt ar telefonu bez zūma



www.youtube.com...
avatar
Publicēts: 02.03.17 21:50
 citēt
Gunār- es šoreiz konkrēti pārmetu "jaunajiem" vienu lietu, kas pamatoti nepatīk- valodas (rakstības) degradāciju.
Jo ar "telefonbildēšanu" vispārībā tas jau arī ir diezgan līdzīgi...

Par pārējo - lai katrs dara kā grib- tāpatās neizmācīsi.... :face-crying:
avatar
Publicēts: 02.03.17 21:56
 citēt
Māri- es jau zinu, ka nīstais vārds "zūms" Tavai Dižajai Mākslinieka dvēslei ir kā sarkana lupata bullim.:face-grin:
To abreviatūru (IMHO) Tu speciāli necitēji?

Katram ir savas vajadzības. Ja viens ar pindzeli šedevru glezno, tas nenozīmē, ka kāds cits ar to pašu pindzeli nevarētu kādu nelielu mēbeli utt nopervēt :face-grin:
Es, protams, pie tiem pervētājiem pieskaitāms :face-wink:
avatar
Publicēts: 02.03.17 22:03
 citēt
A man viens zooms patīk.

Tā, ka nevel nemaz te mucu.
avatar
Publicēts: 02.03.17 22:19
 citēt
Nu vispār jau es arī cenšos iztikt ar fixiem, bet lietoju arī zūmu, pie tam - vizzemākvērtēto supezūmu, bet ja skolā nodarbībā vajag vienu kopplānu, otru portretu, bet tūliņ arī detaļu, tad tomēr tas ir parocīgāks:





Nodarbības temats ir Amigo apmācība tieši smartfonu aplikācijas. :face-grin:
avatar
Publicēts: 02.03.17 22:56 labots
 citēt
To Vienīgo Īsteno Taisnību mēs te tēmā par telefonu "uzvaras gājienu" tāpat neatradīsim- tas nemaz nav iespējams, ja vienā fototusiņā dzīvojas mākslinieki, amatnieki, praktiķi, un vēl vesels lērums vairāk vai mazāk kareivīgu diletantu.:face-wink:

Katram sava un visnotaļ pareiza taisnība...:face-wink:
avatar
Publicēts: 02.03.17 23:04 labots
 citēt
Friidis:To Vienīgo Īsteno Taisnību mēs te tēmā par telefonu "uzvaras gājienu" tāpat neatradīsim- tas nemaz nav iespējams, ja vienā fototusiņā dzīvojas mākslinieki, amatnieki, praktiķi un vēl vesels lērums vairāk vai mazāk kareivīgu diletantu.

Katram sava un visnotaļ pareiza taisnība...:face-wink:


Kapēc neatradīsim?

Telefonus izmanto nTās reizes biežāk - stabils kirdik amatierkameru ražošanai. Paliek maza porcija aizrautīgiem entuziastiem (kuri ir veci mērkaķi) - 10 gadus šis sektors stagnēs (varētu arī ilgāk, bet ražotājs pats norubīs daudz ātrāk aiz rentablitātes trūkuma) bez attīstības un tad viss - luksa gadžeti snobiem un pro.

Tauta fotoindustriju ir pārtraukusi barot. Jau tagad - inerce vēl brīdi būs.
avatar
Publicēts: 02.03.17 23:09 labots
 citēt
A man pie kājas tā fotoindustrija un viņas nākotnes perspektīvas- manai atlikušai dzīvei ar atliektiem galiem pietiks ar to, ko pašlaik varu izvēlēties un atļauties.:face-wink:
Vismaz man tas dēlītis ar mazītiņu peļacs objektīviņu un lielu ekrānu nekad nespēs aizvietot pilnvērtīgu "veco, labo, klasisko utt utml" fotokameru.
Nauda ar foto vairs nav jāpelna- kā gribu, tā atpūšos...:face-wink:
avatar
Publicēts: 02.03.17 23:21 labots
 citēt
Friidis:A man pie kājas tā fotoindustrija un viņas nākotnes perspektīvas


Nu to sauc par cilvēktiesībām - var arī čurāt biksēs, slavināt urīnterapiju un rakstīt dienasgrāmatu par savām attiecībām ar seriālu "Marija", "Anmarija" vai "Ugunskurs".


Bet Tu teici:

Friidis:To Vienīgo Īsteno Taisnību mēs te tēmā par telefonu "uzvaras gājienu" tāpat neatradīsim


A to var atrast pāris sekundes datu tabulai aci uzmetot vai vienkārši izejot uz ielas pie citiem cilvēkiem. Kameru homo vulgaris ir iesviedis mēslainē 2015-2016 gadā.
avatar
Publicēts: 02.03.17 23:24
 citēt
Maris:
Kameru homo vulgaris ir iesviedis mēslainē 2015-2016 gadā.


Man prieks, ka ir vismaz kāds sīkumiņš, kurā neesmu "homo vulgaris"...:face-grin:
avatar
Publicēts: 02.03.17 23:34
 citēt
Friidis:Gunār- es šoreiz konkrēti pārmetu "jaunajiem" vienu lietu, kas pamatoti nepatīk- valodas (rakstības) degradāciju.
Jo ar "telefonbildēšanu" vispārībā tas jau arī ir diezgan līdzīgi...:


Valodu, tāpat kā fotografēšanu, var apspriest stundām, mēnešiem un gadiem. Redz, Frīdi, tu par degradāciju spried pēc netā redzamajiem tekstiņiem un arī tikai tajos portālos, kurus skaties pats. Kopš gadsimtu mijas, kad nets ienāca daudzos pilsētu kantoros (bet vēl ne mājās), ir stipri mainījies neta skribentu sastāvs. Šodien, kad nets ir visur, tikai galīgs analfabēts vai galīgi satamborējies snobs neraksta netā savus tekstiņus. Tāpēc kopējais tekstu satura un arī formas līmenis pa 15 gadiem ir manāmi krities. Senākāk bija tāds apzīmējums - inteliģents un no neinteliģenta viņš atšķirās ar daudz izlasītajām grāmatām un prasmi izlikt savu sakāmo saprotamā formā uz papīra. Vienlaicīgi 'daudz lielāks bija cilvēku skaits, kuri neprata rakstīt vispār vai darīja to ļoti vāji. Šodien ļaudis savā informētībā un skološanā ir nonivelējušies. Vārds "inteliģents" zaudējis savu nozīmi. Savukārt nivelācija noved pie vispārējas tukšpļūtīšanas.
Tas par saturu, bet par formu (gramatiku) ir savādāk. Atceries, ka rakstība latviešu valodā nepastāv pat ne 4 cilvēka vidējos mūžus un ka valoda nepārtraukti mainās un tas, kas skaitījās pareizi pirms 50 gadiem, šodien var arī tikt ignorēts, jo valodas galvenā sūtība ir, lai viens saprastu otru un ja saprašana var notikt bez komatiem, iekavām, lielajiem burtiem un locījumiem, tad galvenais ir sasniegts. Ja paskatīsies fotoforumu tekstus angļu valodā, tad mūsējie vēl ir stipri gramatiski pareizāki.
avatar
Publicēts: 02.03.17 23:51
 citēt
z_z: ja saprašana var notikt bez komatiem, iekavām, lielajiem burtiem un locījumiem, tad galvenais ir sasniegts.


Nestrīdēšos, jo nepiekrītu!
Ar tādu "teoriju" nav tālu līdz atpakaļkāpšanai kokos...:face-wink:
avatar
Publicēts: 03.03.17 07:02
 citēt
Mūzdienu literatūrā stiprs nēsu, bet liekas, ka pieturzīmes un lielos burtus atcēla Ziedonis vēl 70-tajos.
Bet shodienas pokemonu rakstiiba gan kriit uz nerviem. :anger:
avatar
Publicēts: 03.03.17 08:12
 citēt
"Jaunatnei" telefonbildēšana patīk, jo tas ir momentfoto - tiec pie bildes, uzreiz redzi rezultātu, pēc 2 minūtēm jau esi dalījies soctīklos visiem draugiem. Turklāt - pats ne tikai esi nobildējis, bet pat kadrā vēl esi! Un tas ir svarīgi. Tā ir dinamika, kuru ar spoguļ- vai kompaktkamerām nav īsti ērti panākt.
Telefonam ir arī multifunkcionālisms. Ar vienu verķi vari bildēt, runāt, sarakstīties, internetu lietot, kaut kursadarbu uzrakstīt. Un tas viss par 300-xxxx eur. Kamēr kamera, objektīvi, papildus visādi loriņi rada izmaksas, bet tas nepalīdzēs mājasdarbus pildīt. Izmaksas ir svarīgs faktors. Hobiji ir lieta, kam nauda tiek atlicināta pēc pamatvajadzību apmierināšanas. Ja knapi sedz pamatus, par kādiem ekstra pirkumiem var būt runa?
Tomēr nav tā, ka visi jaunieši ir tikai uz telefoniem pārgājuši. Pāris fotokursos, kurus apmeklēju, lielākā publikas daļa bija ap 20-30 gadus veca (nu man joprojām tā grupa šķiet jaunieši). Izcēlās tikai divi cilvēki - viens bija kungs ap 50, otrs bija pamatskolnieks. Tā, ka interese ir. Bet atkal - naudas jautājums. Kursos, kas maksāja patiešām lēti (ap 150eur/mēn, 3 mēn kurss) dalībnieku skaits bija ap 20. Tiem, kas maksāja 130eur par piecām nodarbībām (abi kursi bija par foto pamatiem), apmeklētāji bijām četri. It kā naudā tā starpība nav tik liela , bet psiholoģiskais efekts, ka viens māca par aptuveni 10eur/nodarbība un iiilgi (tātad labi), bet otrs par 26eur/nodarbība (ko gan tik īsā laikā var iemācīties) nostrādā pamatīgi, it īpaši, ja pirmajam vari maksāt katru mēnesi atsevišķi un nav uzreiz visa summa jānoskaita.
Tāpēc teikšu - nauda, vienkāršība un dinamika ir tie faktori, kas liek izmantot esošo resursu (telefonu).
avatar
Publicēts: 03.03.17 09:07 labots
 citēt
Schneider:Mūzdienu literatūrā stiprs nēsu, bet liekas, ka pieturzīmes un lielos burtus atcēla Ziedonis vēl 70-tajos.
Bet shodienas pokemonu rakstiiba gan kriit uz nerviem. :anger:


Neesmu kompetents dažādās literatūrmākslinieciskās zinībās, bet stipri šaubos, ka tik inteliģents un latvisks cilvēks, kā Ziedonis, tādu "politiku" bīdītu sarunvalodā. Varbūt vienīgi savā dzejā, kā īpatnēju izteiksmes līdzekli "ne kā visiem"...:face-wink:

Bet to pokemonu (biežāk- sliņķu un zīmuļu) rakstība mani principā neuztrauc- man tāda vienkārši nepatīk un ar tādiem praktiski nekomunicēju. Viņu "stils" (nereti vienkārša ākstība) man ir vienaldzīgs, kamēr tas neattiecas uz mani.

Ja tāds kadrs ir ieinteresēts no manis saņemt kādu info, sarakstē pieklājīgi atgādinu, ka netaisos lauzīt galvu analfabētiska brīnumbērna garadabu "dekodēšanā" un, kā pa brīnumu, cilvēks pēkšņi sāk rakstīt normālā cilvēku valodā. :face-grin:

Aivij- es jau arī rakstīju, ka man nav nekas pret fototelefona izmantošanu- ceļojumos regulāri kādam palūdzu uztaisīt savu "selfiju" pie interesanta objekta, lai varētu saviem tuviniekiem caur Wattapu nodemonstrēt un attaisnoties, ka tiešām esmu ceļojumā, nevis pie kaučkādas brūtes ieklīdis..:face-grin:
Bet paļauties tikai uz telefonu interesanta ceļojuma fotofiksācijā gan neuzskatu par prāta darbu.:face-wink:
avatar
Publicēts: 03.03.17 10:03
 citēt
Friidi, es tā kā nedauzos ārpus valsts, tad vietējās ekskursijās ņemu līdzi kameru, tomēr ir pasākumi, kuros baidos to ņemt, lai arī būtu forši, jo man ir bail, ka sadauzīsies, saslapināsies (piemēram, plezīra laivu braucieni) utt. Par telefona noslīcināšanu man tādu bažu nav :D Bet jaunieši uz tusiņiem nevazās līdzi kameru, ar kuru nevar ērti dabūt to selfiju pašrocīgi, jo "palūgt citam" tas tomēr nav tas pats, kas pašam fiksi izdarīt + daudzās vietās nedrīkst ienest kameras, risks iereibušam pazaudēt mantas, vai nepamanīt, ka kāds ir palīdzējis "pazaudēt". Neaģitēju par kāda aparāta labākumu, bet iejūtos aktīvās jaunatnes ādā, saprotot viņu apsvērumus.

Valoda internetā ir tik dažāda. Uzreiz var izšķirt vairākus veidus nepareizai rakstībai - 1. tie, kas zina, kā ir pareizi, bet bakstās no telefoniem/steidzas un tāpēc pieļauj kļūdas, 2. tie, kas nezina, un nekad nav zinājuši, kā pareizi rakstīt, 3. tie, kas zina kā pareizi rakstīt, bet modernāku tehnoloģiju izmantošana sagādā grūtības ( piemēram, vecāka gadagājuma ļaudis, kam nav bijusi vajadzība apgūt datorlietošanu, rakstīšanu telefonā, tāpēc neprot atrast lielos burtus/komatus/garumzīmes), 4. cittautieši, kas cenšas rakstīt latviski, bet valodas zināšanas nav tik labas, 5. sīkie, kam interneta valoda ir veids, kā parādīt savu "krutumu", aizvietojot burtus, mainot vārdu rakstību, izmantojot tajā brīdī aktuālo žargonu, 6.mazizglītotas personas ar "rajona" runasstilu, kas tieši tāpat tiek izmantots arī rakstveidā - vienkāršruna, žargons, no citām valodām nākuši iestarpinājumi utt (karoče, pacani paņēma dvuļu un aizvilkās uz hatu buhāt).
Lielākā daļa piektā paveida izaugs un rakstīs normāli, bet otro un sesto neglābs nekas - lasītājam saturs būs skaidrs, bet lasot acis tecēs un mati celsies stāvus no tādas miskastes valodas.
avatar
Publicēts: 03.03.17 10:18
 citēt
Maris:

Telefonus izmanto nTās reizes biežāk - stabils kirdik amatierkameru ražošanai. Paliek maza porcija aizrautīgiem entuziastiem (kuri ir veci mērkaķi) - 10 gadus šis sektors stagnēs (varētu arī ilgāk, bet ražotājs pats norubīs daudz ātrāk aiz rentablitātes trūkuma) bez attīstības un tad viss - luksa gadžeti snobiem un pro.

Tauta fotoindustriju ir pārtraukusi barot. Jau tagad - inerce vēl brīdi būs.


++++
p.s. Leica no laba darbarīka ir pārvērtusies par gadžetu snobiem.
p.p.s. Vēl paliks trešā patērētāju kategorija - māksli nieki.
avatar
Publicēts: 03.03.17 11:39
 citēt
Nekādi neizprotu, kā dāmītes, kuras uztraucas un ģībst par katru pumpu uz sejas, tajā pat laikā var producēt simtiem tusiņu trokšņainas pašbildes ar zili-zaļu sejas krāsu . Pie "veiksmes" klāt vēl nāk platlenķa kropļojumi... Brrrrrrr...

Vēroju publiku uz skatu laukuma un mans novērojums ir, ka, ja ir pārītis, tad dāmītei ir spoguļkamera, bet džeks kautrīgi kaut ko sabildē ar telefonu, kad dāmīte ir pagājusi tālāk nost. :face-grin: Tie gan vairumā ir tūristi.

Neatkarīgi no mūsu pesimisma, spoguļkameras, tāpat kā filmas un vinila plates būs nopērkamas arī nākotnē, tikai cena būs cita.
avatar
Publicēts: 03.03.17 11:55
 citēt
wily2:

Neatkarīgi no mūsu pesimisma, spoguļkameras, tāpat kā filmas un vinila plates būs nopērkamas arī nākotnē, tikai cena būs cita.


Šis topiks ir par tautas kamerām. Kino, mūzikas video, mēdiji, reklāma, drukātās lietas, zinātne utt. tik drīz uz telefoniem nepāries :D
avatar
Publicēts: 03.03.17 14:48 labots
 citēt
Aivija:
man ir bail, ka sadauzīsies, saslapināsies (piemēram, plezīra laivu braucieni) utt. Par telefona noslīcināšanu man tādu bažu nav :D


Tāpat, kā dažādiem klimatiskiem apstākļiem ir savi apavi/ apģērbi domāti, ir arī amatieru fototehnika ekstremāliem pasākumiem- praktiski katrs fotobrends tādus ražo, ko var ūdenī droši iemest un pat lietot. Un tie nemaz nav dārgi, salīdzinājumā ar modernajiem smartfoniem- pat pāris reizes lētāki- piemēram, populārais GoPro maksā tikai pusi no kāda āboļa utml. Noslīcināt tādu ir krietni mazāka skāde, nekā telefonu.:face-wink:
Lietotu vispār Ebajā var pa daždesmit Eur dabūt- man pašam ir kaučkāds Pentakša 8 mpix "zemūdens" fotoaparātiņš, un "Go-Pro veidīgā kameriņa" JVC GC-XA1- abus nopirku pa ~ 40 Eur.

Nav jau spoguļkamera pa džungļiem jāstaipa...:face-wink:

P.S. Ko tik gari par mūsdienu "analfabētiem" rakstīt- nu nav tā nekāda nejauša drukas kļūda, bet gan totāla "mode"- sava veida pašapliecināšanās- pat Ebaja sarakstē redzu, ka daudzi vācieši raksta gan preces aprakstus, gan savus datus (vārds, adreses pilsēta, iela utml) nepūloties Caps Lock nospiest.
Skaidrs, ka mēs (vecā paaudze) jau esam vecmodīgi, bet man tas asociējas ar nekārtību personīgajā higiēnā, apģērbā, utml.:face-sad:
Sak, štrunts par to, ka saņurcīts un sasvīdis- ka tik cilvēks labs..:face-grin:
avatar
Publicēts: 03.03.17 15:22
 citēt
Dažām reizēm gadā baigi atsevišķi ko pirkt ar nelon, bet telefonu izsniedz darba vieta, tad personīgajai kabatai skāde ietu secen.
Ir ir drukas kļūdas. Es 80% no ārpusdarba rakstu darbiem internetā - forumos, soc tīklos, veicu no telefona. Reizēm gadās kļūdas, it īpaši, ja rakstīšana notiek kustībā. Par ebay un vāciešiem man nav ko teikt, bet ārzemju forumos dažreiz nav iespējams loģiski izsekot rakstītajam, jo diskusijas dalībnieki ir tā pārņemti ar pieklājības frāzēm, ka līdz tēmas būtībai izurbties pietrūkst pacietības.
avatar
Publicēts: 03.03.17 15:49
 citēt
Friidis: ...kaučkāds Pentakša 8 mpix "zemūdens" fotoaparātiņš...

Šamais? www.youtube.com... No 5.min.
avatar
Publicēts: 03.03.17 16:08
 citēt
Aivija: 5. sīkie, kam interneta valoda ir veids, kā parādīt savu "krutumu", aizvietojot burtus, mainot vārdu rakstību...


Schneider ar dā tara. Laigam krucs dšeks.
avatar
Publicēts: 03.03.17 16:26
 citēt
Alvij! Man interesē - kas tie par foto pamatiem, ko kursos var 3 mēnešus moloķīt pa 450 eirām?

Kas uz fototehniku attiecas - nekādas drāmas nav. Nav jau tā ka PSRSņikā katram bija Smena vai Zenīts - bija fotoentuziasti, savukārt lielais vairums bija bez aparāta - lielākā ģimenē labi ja viens fotoentuziasts atradās. Ar digitālo ēru kaut kur no 2000-2010 (+/-) bija bumčiks, kur kata dāmīte gribēja kļūt par fotomākslnieci, foto bija trendīgi, jo laba kvalitāte bija pieejama par pieņemamu cenu + ienākumi ar cilvēkiem bija, ko varēja notriekt uz dedžetiem. Nu palietoja palietoja - bieži vien nopirkuši entry level aparātu ar plastmasas kitinieku - tālāk nekur netika, jo bildes nenāca laukā kā no žurnāla vāka i viss. Atnāca mirorrlesi, ziepji kļuva labāki, parādījās smārtiņi. Loģiski, ka cilvēki migēja. Nav dabiska situācija, ka visiem vai lielam vairumam būs spogulene ar stiklu kolekciju. Bumčiks bija izņēmums no normas, jo apstākļi tam bija labvēlīgi. Un nākotnē arī viss nostāsies vietās...būs kas bliezīs ar telefonu un viņiem būs vienalga, būs arī sentimentālisti, kas fotouzņemšanu uztvers kā rituālu (nu gluži kā plates un lampu pastūži atgriezušies). Protams cenas kāps... Jau tagad ja salīdzina ar kādu 2008. gadu fototehnikas sadārdzinājums kādi 70-80% (daļa dēļ inflācijas, daļa dēļ wanabe fotoamatieru atbiruma).

Pērciet stiklus kamēr vēl var... :)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):