forum.gif
Raw failu apskate
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Raw failu apskate
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 25.05.17 11:22
 citēt
Sveiki!

Kadu programmu Jus ieteiktu raw failu apskatei pirms apstrades LR? LR negribu, jo vins nedzes visas ara uzreiz no datora. Sobrid ir Picasa, bet tur kaut kas vairak neiet taa kaa vajadzigs un bus janoinstele nost.
avatar
Publicēts: 25.05.17 11:35
 citēt
Kurš ir tas VIŅŠ, kurš nedzēš visas uzreiz ārā no datora? :) Tu nemāki bildes no datora izdzēst? :D
avatar
Publicēts: 25.05.17 11:36
 citēt
Man domāt, ka kaukādi brīvie ACDSee vjūveri bija, kuri rawus rāda.
avatar
Publicēts: 25.05.17 11:46 labots
 citēt
Sākotnējai RAW apskatei, marķēšanai un atšķirošanai pirms ielādes LR:

1. www.fastpictureviewer.com...

2. www.fastrawviewer.com...

3. www.camerabits.com

Man vislabāk patīk 1, kurš subjektīvi ir visērtākais un arī ātrākais.
Nr2 līdzīgs, bet savādāks.
Populārāks ir nr3 (photomehanic), man gan tie pirmie divi labāk patīk.

A ja pa brīvu tad, vismaz Canon RAWus defaultais windows 10 fotoattēlu apps arī pa smuko ver vaļā.

P.S. Tas ir kā LR nedzēš failus? Visu viņš džēš un kā vien vajadzīgs.
avatar
Publicēts: 25.05.17 12:00
 citēt
tas ir vēl domāts pirms LR? manuprāt, vēl pirms LR ir vienīgi kamera un pirksts, kurš kaut ko var darīt lietas labā..:)

Bet ja gribi kaut ko legālu, bez maksas un pietiekošu primārai apstrādei, pārlūkam, tad "FastStone''
avatar
Publicēts: 25.05.17 12:11 labots
 citēt
:what:RawTherapee 4 da' win! :face-grin:
Gadus atpakaļ pārmetos no LR un atpakaļ neēsmu skatījies.
RawTherapee ir nedaudz sarežģītāks par Lightroom, dēļ diezgan advancētām fīčām, ko retais izmanto, bet apgūt var ātri. Vienīgais mīnuss ko teikšu ir tas ka RT nav "clone brush".
Personīgi, tas kas man visvairāk patīk RT ir "tone mapping", kas aizstāj LR "clarity", jo "tone mapping" ir nedaudz pievilcīgāks par "clarity" jo neizsmērē krāsas.
.
.
.
Ā un protams nevar piemirst ka RT ir bez maksas :face-wink:
avatar
Publicēts: 25.05.17 12:11 labots
 citēt
talavietis:

Bet ja gribi kaut ko legālu, bez maksas un pietiekošu primārai apstrādei, pārlūkam, tad "FastStone''



+++ ātrs un super piezoomošanas funkcija. Ērtāka par Adobi + pārskatot ar vienu pogu var aši kopēt vai pārnest bildi uz citu mapi utt.

Ātrai pārskatīšanai monsters
avatar
Publicēts: 25.05.17 12:39
 citēt
Paldies! Par atbildem. :face-smile:
Man interese programma lidzigas kaa visas parastas (Windows etc) bilzu skatisanas programmas, kuraas var parskatit reportazas un sesiju bildes RAWa un izdzest bildes, kuras nav vajadzigas. (Piemeram, ir leciens, bet tikai 1-2 bildes bus idealais mirklis un man nav vajadzigi parejie 10 kadri). Talak atlasitaas bildes, tapat lieku LR un tur partaisu uz JPG vai mainu, ja kaut kas japamaina. Man jau ir maksas LR. Negribu LR visas importet un tur dzet ara, jo man personigi tas liekas neertak.
avatar
Publicēts: 25.05.17 13:01
 citēt
Exclusivity:Paldies! Par atbildem. :face-smile:
Man interese programma lidzigas kaa visas parastas (Windows etc) bilzu skatisanas programmas, kuraas var parskatit reportazas un sesiju bildes RAWa un izdzest bildes, kuras nav vajadzigas. (Piemeram, ir leciens, bet tikai 1-2 bildes bus idealais mirklis un man nav vajadzigi parejie 10 kadri). Talak atlasitaas bildes, tapat lieku LR un tur partaisu uz JPG vai mainu, ja kaut kas japamaina. Man jau ir maksas LR. Negribu LR visas importet un tur dzet ara, jo man personigi tas liekas neertak.


10tajā jau Tev rawus rādīs arī iebūvētais bilžu skatāmais - tikai stipri lēnāk un delitēšana, pārvietošana arī būs lēnāka un tizlāka.

Tāpēc Tev arī iesaka citus ātrus un vienkāršus skatāmos.
avatar
Publicēts: 25.05.17 17:43
 citēt
nezinu kā canonam bet es novilku šitādu figņu , kas parastajā windows photo viewerā ver vaļā rawus un tad vieglāk izsķirot pirms liec iekš Lightroom..

saucās laikam NEF codec
downloadcenter.nikonimglib.com...
avatar
Publicēts: 26.05.17 02:38
 citēt
Canonam 10ajā windowsā neko nevajag vilkt. Tāpat visu rāda. Vismaz manām kamerām. Ver vaļā nedaudz lēnāk par alternatīvajiem softiem, bet ātrāk par lightroom. Ja kas, "adobe bridge" arī ir tīri lietojams (ja vien fotoshops tā vai "citādi" iegādāts).

Un ja par atvēršanas ātrumu, tad līdz šim neko ātrāku par fastpictureviewer neesmu redzējis. Piezūmošana vispār perfekti realizēta. Viņā (tāpat kā vēl dažos citos softos) ieliktos bilžu reitingus arī lighroom uzreiz atpazīst un uzrāda pēc importa.

Lightrooma priekšrocība, ka tas renderē jaunus izvēlētā izmēra preview jepegus no RAWa, savukāt šie alternatīvie softi uz ātro parāda tikai iegulto (embeded) kameras RAW failā "iekakāto" mazo jpg.
avatar
Publicēts: 26.05.17 12:25
 citēt
Man nav 10ais windows. Es pie veca paliku. :)
avatar
Publicēts: 26.05.17 12:32
 citēt
Palasi LR manuāli. LR točna var "dzest visas ara uzreiz no datora"
avatar
Publicēts: 26.05.17 12:46 labots
 citēt
erxx:Palasi LR manuāli. LR točna var "dzest visas ara uzreiz no datora"




var var, tikai autors gan jau spiež "remove"
avatar
Publicēts: 26.05.17 19:27
 citēt
Jaa, var no LR dzest. Bet es negribu importet visas un skatities lenaja LR, ja to izdarit atrak. Tapec vnk gribu parastu bilzu skatisanas vietu, kur var uzreiz atri skatities un dzest. Pec tam izveletas uz LR sutit.
avatar
Publicēts: 26.05.17 20:44
 citēt
Exclusivity:Jaa, var no LR dzest. Bet es negribu importet visas un skatities lenaja LR, ja to izdarit atrak. Tapec vnk gribu parastu bilzu skatisanas vietu, kur var uzreiz atri skatities un dzest. Pec tam izveletas uz LR sutit.


rekur googlē pavadiju labi ja 2 minūtes :)

www.microsoft.com...
avatar
Publicēts: 26.05.17 23:46
 citēt
talavietis: vēl pirms LR ir vienīgi kamera un pirksts, kurš kaut ko var darīt lietas labā..:)


Es gan teiktu, ka pāri visam vēl smadzeni bik vajag :bad_smile: :face-grin:
avatar
Publicēts: 27.05.17 02:06
 citēt
Exclusivity:Jaa, var no LR dzest. Bet es negribu importet visas un skatities lenaja LR, ja to izdarit atrak. Tapec vnk gribu parastu bilzu skatisanas vietu, kur var uzreiz atri skatities un dzest. Pec tam izveletas uz LR sutit.


Tev tak jau vesela kaudze ar softiem ieteikta! Par maz? Neviena no ieteiktajām programmām neder? Viņas tak visas dara tieši to ko tu vēlies.
avatar
Publicēts: 30.09.17 22:33
 citēt
Exclusivity:Sveiki!

Kadu programmu Jus ieteiktu raw failu apskatei pirms apstrades LR? LR negribu, jo vins nedzes visas ara uzreiz no datora. Sobrid ir Picasa, bet tur kaut kas vairak neiet taa kaa vajadzigs un bus janoinstele nost.



Linux Pix man rāda .cr2 failos iekļautos jpg attēlus. Var zūmēt, arī precīzi 100%, un sniedz ļoti plašu EXIF informāciju.
avatar
Publicēts: 14.11.17 14:24
 citēt
Man W10 iebūvētais skatītājs rāda.
avatar
Publicēts: 14.11.17 15:51
 citēt
Visprecīzāk visas RAW faila detaļas var redzēt ar jebkuru HEX Editoru.
avatar
Publicēts: 14.11.17 15:56
 citēt
man interesē fastonim līdzīga priekš mac.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):