forum.gif
Kāzinieki
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Kāzinieki
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 09.08.17 18:49
 citēt
Vot ķe raz, kā teikt. Pats galīgi ni un ni negribu tos pasākumus bildēt, lielākoties pati atmosfēra ar apgarotajām vecāku un līdzjutēju sejām jau pieliek punktu un ja vēl pēc tam FB ir jāliek salkani teksti ala "man bija tā svētlaima būt tur klāt"... nez pirmajai naktij arī bij klāt? Par to vēsture klusē.... :)
Stāsts sekojošs - prasa man te ieteikumus, iesaku pāris kolēģus, klients paskatās, tipa viens pa dārgu, otrs pa gaišu, trešajam fotogrāfa mūlis nepatīk, 4 un 5 neder, jo tas jau bija citiem pazīstamiem nu kā parasti. Bet klienti ir visai advancēti, šo to saprot no foto, vairāk gan no video un maketēšanas. Uzklausījuši visādu draugu ieteikumus, izpētījuši lkfa un FB krustām šķērsām.
Bet atrisinājums tam visam kolorīts... ņemšot igauni!!!!, iedomājaties... :exciting: Prasu, kas tad no visiem neko neatradāt te? Argumenti vairāki, bet viens bija labs: vismaz ducis tipa kāzu fotogrāfu ekspluatējot vienu un to pašu presetu, esot vēmiens skatīties, entie fotogrāfi FB un visiem identiskas bildes pēcapstrādē. Pieķēros pats apskatīt, jo kāzu tēma īpaši nekad nav interesējusi - nu jē bogu, acis pārbolīju un depresiju norāvu. Nevienu nesaukšu vārdos, bet nu skarbi, pat traģiski, ieeju vismaz 5 profilos pēc kārtas un čista, viesiem vienādas. Atceros, kādus gadus atpakaļ visi mēģināja kopēt Zavadski, Plūmi un Baltskaru. Bet tagad ir vēl traģiskāk, jo točna viens presets iet vaļā. Preseta nosaukumu nedošu, lai vīruss neizplatās, bet prezervatīvu marku arī nemāku ieteikt :face-wink: , bet gan jau zinošie presetu atpazīs - koši zaļais pārtop par izdedzinātu sūnu, saturation nost, vinjete, ēnas brūnajā tonī, clarity nost utt utt utt... Baigā viela pārdomām! Es biju domājis, ka kāzu knipsētāji mūsdienās nopietnāk tam visam pieiet, jo honorārs vienam otram vaininiekam tīri pieklājīgs...
avatar
Publicēts: 09.08.17 18:59
 citēt
MrGK:koši zaļais pārtop par izdedzinātu sūnu, saturation nost, vinjete, ēnas brūnajā tonī, clarity nost utt utt utt...


ne tikai kāzu bilžās nu šito ekspluatē uz vella paraušanu, bet arī meituku, puķuku, kaķuku, suņuku bliezēji, pilni fotosaiti :face-smile: gan jau ar laiku norims un uzradīsies kāds jauns fotomodes kvieciens.
avatar
Publicēts: 09.08.17 19:08
 citēt
jep, kad dziļāk rakņājos, tad pazavēros, ka točna visur... es vēl saprotu, ja kāds jaunais censonis. Visvairāk "pārsteidza" fotogrāfes FB lapa ar 7,5k sekotājiem... patinam uz leju cik pietiek pacietības peli ritināt un viss vienāds
avatar
Publicēts: 09.08.17 23:34
 citēt
Interesanti, vai klienti pieprasa to kā šie fotogrāfi bildē, vai šie fotogrāfi bildē, tā kā lielākā daļa klientu pieprasa?
avatar
Publicēts: 10.08.17 00:04
 citēt
Jāsaka, ka tā tas tiešām arī ir :D
avatar
Publicēts: 10.08.17 08:15
 citēt
ū, jā, es par šo autora rokraksta neesamību un Tribe Archipelago izmantošanu jau pirms kāda laika spļaudījos....
avatar
Publicēts: 10.08.17 09:32
 citēt
Jā, tas presets ir tāds īpatnējs... :D Nu ja kāziniekiem patīk, tad it kā OK. Bet; 1) jautājums, vai patiks arī kaut vai pēc 5 gadiem, kad būs pavisam citam mode, un kaut vai tādēļ, ka būs vēlme redzēt reālās krāsas; 2) ir redzēta lielas briesmas tieši apstrādē, izmantojot šo presetu - jaunajam pārim ir pelēki (!!!) pleķi uz sejas, bet visi tik uh un ah par to, kāds skaistums... Fotogrāfe ir ļoti zināma un it kā arī pieprasīta... Vopšem pilnīgs čau!

P.S. Es ceru, ka fotogrāfi, kuri vēl neizmanto šo īpatnējo apstrādi, nepavilksies līdzi, jo var tagad var rasties iespaids, ka būsi lūzeris, ja nebildēsi kā liela daļa citu cilvēku!
avatar
Publicēts: 10.08.17 10:55
 citēt
Šovasar bildēju advancētas kāzas (latviešu ārste ar norvēģu naftas kompānijas juristu), uztaisīju vienkāršu reportāžu par visu kāzu norisi Dikļu pilī un pils parkā bez kādiem presetiem, dabiskās krāsās, ar rezultātu pilnīgi apmierināti gan latvieši gan norvēģi, laikam galīgi papuasi, ja nezina par tagadējo pelēko pleķu uh un ah modi.
avatar
Publicēts: 10.08.17 11:13
 citēt
eu, baigi labais presets, jāpamēģina!
avatar
Publicēts: 17.08.17 11:06 labots
 citēt
Tā igauņa ņemšana ir drusku jocīga, jo bez FB ir arī citi veidi, kā atrast fotogrāfu. Fotogrāfu armija te ir nenormāli milzīga. Protams, nevar noliegt, ka presetu mānija draud aiziet galējībās. Piemēram, mani atsakās uzņemt LKFA tieši apstrādes dēļ. Esmu ISPWP biedrs, tur katrs var palikt pie savas pieejas un apstrādes manieres.
avatar
Publicēts: 18.08.17 10:53
 citēt
m-f:Tā igauņa ņemšana ir drusku jocīga, jo bez FB ir arī citi veidi, kā atrast fotogrāfu. Fotogrāfu armija te ir nenormāli milzīga. Protams, nevar noliegt, ka presetu mānija draud aiziet galējībās. Piemēram, mani atsakās uzņemt LKFA tieši apstrādes dēļ. Esmu ISPWP biedrs, tur katrs var palikt pie savas pieejas un apstrādes manieres.

Labprāt redzētu Tavus darbus, kā Tevi var atrast ISPWP? Ja nevēlies publiskus komentārus, atsūti PM :)
avatar
Publicēts: 18.08.17 12:49
 citēt
Mode prasa upurus :face-grin::face-grin::face-grin:
avatar
Publicēts: 18.08.17 19:58 labots
 citēt
TesMens: ISPWP [url=www.ispwp.com]www.ispwp.com[/url] ir starptautiska kāzu fotogrāfu savienība, LKFA ir Latvijas savienība.
Jautajums neattiecas uz mani, bet Tribe Archipelago ir Lightroom presets, līdzīgs, ka VSCO, ko izmanto, lai imitētu tā saucamo veco labo foto filmu stilu. Ši mode jau vairāk kā 10 gadus tiek ekspluatēta, droši vien drīz kaut kam citam būtu laiks nākt vietā. Mēs, kas sākām strādāt ar filmām, protams zinam, ka bildes tā neizskatījās, ja vien netika kaut kas salaists grīstē:)

Fotts: tāds super līmenis, kā Zavadskim vai Janim Ratniekam man vēl nav, bet var jau arī apskatīties ispwp.com...

Manuprāt Tribe Archipelago pavisam draņķigs nav, cik var spriest pēc izstrādātāja piemēriem, viņu mājaslapā var iesūtīt trīs savas bildes testam un atsūtīs atpakaļ apstrādātas ar presetu [url=www.tribearchipelago.com]www.tribearchipelago.com[/url]
avatar
Publicēts: 19.08.17 03:01
 citēt
m-f:Tā igauņa ņemšana ir drusku jocīga, jo bez FB ir arī citi veidi, kā atrast fotogrāfu. Fotogrāfu armija te ir nenormāli milzīga. Protams, nevar noliegt, ka presetu mānija draud aiziet galējībās. Piemēram, mani atsakās uzņemt LKFA tieši apstrādes dēļ. Esmu ISPWP biedrs, tur katrs var palikt pie savas pieejas un apstrādes manieres.


Nu gan satraucies par dumjibam , ko tev dos daliba LKFA , varesi iedzert pie viena galda ar Hami un Ko , nesmīdini:):)
avatar
Publicēts: 19.08.17 03:05
 citēt
MrGK:Vot ķe raz, kā teikt. Pats galīgi ni un ni negribu tos pasākumus bildēt, lielākoties pati atmosfēra ar apgarotajām vecāku un līdzjutēju sejām jau pieliek punktu un ja vēl pēc tam FB ir jāliek salkani teksti ala "man bija tā svētlaima būt tur klāt"... nez pirmajai naktij arī bij klāt? Par to vēsture klusē.... :)
Stāsts sekojošs - prasa man te ieteikumus, iesaku pāris kolēģus, klients paskatās, tipa viens pa dārgu, otrs pa gaišu, trešajam fotogrāfa mūlis nepatīk, 4 un 5 neder, jo tas jau bija citiem pazīstamiem nu kā parasti. Bet klienti ir visai advancēti, šo to saprot no foto, vairāk gan no video un maketēšanas. Uzklausījuši visādu draugu ieteikumus, izpētījuši lkfa un FB krustām šķērsām.
Bet atrisinājums tam visam kolorīts... ņemšot igauni!!!!, iedomājaties... :exciting: Prasu, kas tad no visiem neko neatradāt te? Argumenti vairāki, bet viens bija labs: vismaz ducis tipa kāzu fotogrāfu ekspluatējot vienu un to pašu presetu, esot vēmiens skatīties, entie fotogrāfi FB un visiem identiskas bildes pēcapstrādē. Pieķēros pats apskatīt, jo kāzu tēma īpaši nekad nav interesējusi - nu jē bogu, acis pārbolīju un depresiju norāvu. Nevienu nesaukšu vārdos, bet nu skarbi, pat traģiski, ieeju vismaz 5 profilos pēc kārtas un čista, viesiem vienādas. Atceros, kādus gadus atpakaļ visi mēģināja kopēt Zavadski, Plūmi un Baltskaru. Bet tagad ir vēl traģiskāk, jo točna viens presets iet vaļā. Preseta nosaukumu nedošu, lai vīruss neizplatās, bet prezervatīvu marku arī nemāku ieteikt :face-wink: , bet gan jau zinošie presetu atpazīs - koši zaļais pārtop par izdedzinātu sūnu, saturation nost, vinjete, ēnas brūnajā tonī, clarity nost utt utt utt... Baigā viela pārdomām! Es biju domājis, ka kāzu knipsētāji mūsdienās nopietnāk tam visam pieiet, jo honorārs vienam otram vaininiekam tīri pieklājīgs...


Principiali nebildetu TADIEM klientiem tas nzime ka vieniem galva miskaste nav nedz jegas nedz sapraašanas ko viņiem vajag. Butu , sen butu zinajuši tieši kuru grib. Latvija tiešam ir maz LABU kazu fotografu salidzinajuma piemeram ar Lietuvu , Igauniju nezinu sen vairs tur viss kas bija kruts sen ASV vai Skandinavija. Iesaku izvairities no šadiem klientiem čakara bus vairak ka kebkads honorars.
avatar
Publicēts: 19.08.17 08:16
 citēt
Lunis:Butu , sen butu zinajuši tieši kuru grib. Latvija tiešam ir maz LABU kazu fotografu salidzinajuma piemeram ar Lietuvu ,.


Ta jau tas mīts visur strādā, ka ārzemēs vienmēr viss ir labāk, nekā pie mums. Mēs jau tādi maziņi ...
avatar
Publicēts: 19.08.17 09:40
 citēt
Kas tur ko brīnīties. Neviens nebrīnās par to, ka Maksima, Rimi, Lidli ir stipri līdzīgi. Neviens nebrīnas par to, ka Opeļi, Fordi un citi peugeoti ir stipri līdzīgi, ..tad aiz ko brīnās, ka kāzu bildētāji bliež pēc vienas šņites? Tas ir normāli globalizācijas laikmetā, ka visi orientējas uz vidējo aritmētisko, jo tas dod garantēto peļņu.
Novirze no viduvējības garantē vai nu bankratu /biežāk/ vai arī superlielu peļņu, līdz brīdim kamēr viduvējība nokopē.
avatar
Publicēts: 19.08.17 10:17
 citēt
Bet Zvejnieka līgavu nenokopēs neviens.
avatar
Publicēts: 19.08.17 11:54
 citēt
Pa lielam tāda apstrādes presetu eksplozija sākās ar Gūgles nopirkto un pa brīvu izplatīto NickSoftware produkciju. Nu jau vesels lērums man apkārt bildējošo bez ClorEfexPro neko vairs nofotografēt nejaudā...
Bet par klientiem jāpiekrīt Lunim - gan jau arī tas igaunis izrādīsies nepareizais, vajadzēja tomēr lietuvieti ņemt, u.t.t. neraža pēc pilnas programmas
avatar
Publicēts: 19.08.17 17:10
 citēt
m-f:
Lunis:Butu , sen butu zinajuši tieši kuru grib. Latvija tiešam ir maz LABU kazu fotografu salidzinajuma piemeram ar Lietuvu ,.


Ta jau tas mīts visur strādā, ka ārzemēs vienmēr viss ir labāk, nekā pie mums. Mēs jau tādi maziņi ...


Ne musejie momentali sak atdarinat viens otru jo klienti pieprasa "Lai būtu kā citiem" rezultata apsaluts vairums klust par prstiem "Pases bildetajiem" kam visiem bildes vienadas ka PASE tik ar CLOR EFEX PRO noiets pari un gatavs. Tapec musejiem ari ir pavaju ar panakumiem konkursos sai joma jo iznemot EFEKTUS pietam visiem vienadus neka bilde nav :):)
avatar
Publicēts: 20.08.17 15:42
 citēt
+++ par Luņa teikto!

Labākās (saprotiet, kā vēlaties) kāzu bildes ir reportāžas veida!
Variet man mest tagad virsū sapuvušus tomātus! ;)
avatar
Publicēts: 20.08.17 16:48
 citēt
Es arī bildēju tik reportāžas un nevienu sapuvušu tomātu ģīmī vēl neesmu dabūjis.
avatar
Publicēts: 20.08.17 17:24 labots
 citēt
Ritz:+++ par Luņa teikto!

Labākās (saprotiet, kā vēlaties) kāzu bildes ir reportāžas veida!
Variet man mest tagad virsū sapuvušus tomātus! ;)


Schneider:Es arī bildēju tik reportāžas un nevienu sapuvušu tomātu ģīmī vēl neesmu dabūjis.


Mēs jau neesam tā aditorija, kam jāmet sapuvuši tomāti, un daudzi pāri arī samierināsies un nemetīs tomātus (tāda mentalitāte pie mums), ja savu darbu nebūsi paveicis kā pienākas. Reportāža visu nevar. Ir gadījumi, kur ar skatu "no malas" šādā vienreizējā notikumā (pie mums es neesmu redzējis ceremoniju mēģinājumus) riskē jauno pāri atstāt bez sakarīgām bildēm, jo ir tādi, kas nez kapēc pamanās būt neredzami kamerai, vai pretēji, visu laiku prasa: ko man darīt, kā man utt, jo daudzi uzskata, ka ja fotogrāfs ir profesionālis, tad visu pateiks kas un kā un ja nemācēsi kontrolēt situaciju, kad tas nepieciešams, tad nevarēsi nodrošināt pakalpojumu. Kāzu foto pakalpojums nav tikai dažas labas noķertas bildes. Ir pāri, kuri varbūt nezina kā to noformulēt, bet rēķinās ar to, ka saņems tieši pakalpojumu, ne tikai reportāžu ar to kas sanācis. Piemēram, izveidoju mehānismu, ka dabūt atgriezenisko saiti un ne tikai pateicības un atzinības. Piem. vienā gadījumā jaunajiem radās jautājums, kādēļ nav kadrs, kur vedējtēvs parakstās. Es jau nevaru pateikt pārim, ka paši vainīgi, ka slikti izskatījāties tajā momentā un ka vedējtēvs tik fikss un pārējiem kadrā izteiksmes ne visai un acis ciet un to kadru izdzēsu kā brāķi. Nācās pēc tam fotošopā no 4 bildēm sameistarot vienu, kur visi izskatās pieklājīgi. Foto pakalpojumā vainīgs ir fotogrāfs, nevis cilvēki, ja viņi slikti izskatās. Savukārt vienās kāzās viss tādā steigā, ka paši neiedomājās, ka vajag uztaisīt kopbildi, citi atkal nezin ko darīt tusiņā, prasa man kad pirmo deju jādejo utt. Var jau protams pateikt, ka es esmu tikai fotogrāfs, kas nemanot taisa reportāžu. Tāpat tagad vasarā visām līgavām kleitas bez rokām, bet visas nav modeles un nav lieki jaatgādina, kādas tās rokas var izskatīties reportāžās neiejaucoties notikumu gaitā.
Ne tikai kāzu diena. Kolēģis, ar kuru kopā strādājam kāzās, par laimi bija klāt, kad līgavainis pirka uzvalku un deva ieteikumus. Tad viņš kāzu dienā būtu kā no koka ar stīvām kustībām. Ar līgavām vēl leilākas problēmas ar kleitām, kurās nevar pakustēties un staigā kā pīles, gribētu redzēt, kādas reportāžas bildes no šādam reizēm :)
avatar
Publicēts: 20.08.17 18:26
 citēt
Man vieglāk, es nebildēju Anglijas karaļnam kāzas, kur fotogrāfa pienākums būtu konsultēt līgavaini par uzvalku un uzņemties vedēju pienākumus ar visu organizatorisko pusi.

Es jau saprotu, ka kāzās pirmā persona ir jaunais pāris, otrā - mācītājs, bet trešā fotogrāfs :face-grin:, bet nu regulēt, kas darāms tusiņā un noteikt dienas kārtību pirmās dejas sakarā būs par daudz no manis prasīts.
avatar
Publicēts: 20.08.17 20:26
 citēt
mandomāt, ka sensenos laikos, kad zirgi vēl sienu ēda, jaunie brauca fočēties uz fotosalonu un kāzu fotogrāfs bildēja pamatā tikai reportāžas, kā arī tam neprasīja būt par konsultantu vedējiem vai vadīt vakaru. Laiki mainās, bez vertuļota vairs neesi fotogrāfs...
avatar
Publicēts: 20.08.17 20:36
 citēt
Vienreiz, vēl filmu laikos, vedējmāte gribēja panākt, lai es vācu kopā viesus kobbildei uz KN pakāpieniem, bet pateicu viņai, ka tādā gadījumā lai nebrīnās, ka es varu savākt tā, ka bildē viņai blakus stāvēs kāds Preiļu bomzis, jo man nav pienākums personīgi pazīt visus kāzu viesus, tad likās mierā un man atlika tik sastādīt tā, lai visiem būtu redzamas sejas.
avatar
Publicēts: 20.08.17 20:46 labots
 citēt
talavietis:mandomāt, ka sensenos laikos, kad zirgi vēl sienu ēda, jaunie brauca fočēties uz fotosalonu un kāzu fotogrāfs bildēja pamatā tikai reportāžas, kā arī tam neprasīja būt par konsultantu vedējiem vai vadīt vakaru. Laiki mainās, bez vertuļota vairs neesi fotogrāfs...
Tas ir maldigs priekstats , mani biezji mekle pec gadus 15 atpakal taisitas kolazjas WEBa www.lunaparks.com stastot ka kaa ieraudzijusji ta sagribejusji . Es parsti apbedinu ka bildeju tik pastavigus vai ieteiktus cilvekus. BET par ko tas liecina par to ka ir kategorija kurai vaig TA ka bez neka bet gana dumjak varbut ka citime. Kazas nebildeju jau vairak ka 10 gadus, vienkarsji saka riebties vienveidiba un trulums visadu dumju vedeju izpildijumaa .
avatar
Publicēts: 20.08.17 23:50 labots
 citēt
Schneider:Man vieglāk, es nebildēju Anglijas karaļnam kāzas, kur fotogrāfa pienākums būtu konsultēt līgavaini par uzvalku un uzņemties vedēju pienākumus ar visu organizatorisko pusi.
.


ja jau iepriekš redzi, ka līgavainis būs iestīvināts un bojās visas bildes, tad es tomēr nepaslinkotu kaut ko darīt lietas labā. Ne velti daudzi satiekas pirms tam, iepazīstas un taisa pirmskāzu fotosesijas, tikai žel, ka nav pieņemts ka fotogrāfs pirms tam var izteikt viedokli, kā viņa tajā kleitā izskatīsies uz bildēm, 90% gadījumu neviens par to nav padomājis, un pēc tam prasa, lai retušē visas riepas un krunkas un pārējās šausmas. Pirmskāzu fotosesija kāzu kleitu salonā man gan neizklausās aplama ideja.

Schneider:
, bet nu regulēt, kas darāms tusiņā un noteikt dienas kārtību pirmās dejas sakarā būs par daudz no manis prasīts.

Piemērs bija no dzīves par mazām kāzām bez vadītāja un kur vedējiem vienīgais pienākums bija parakstīties. Tas, ka kāds nāk un prasa padomu, nav dienas kārtības regulēšana. Bet stils: es te esmu lai taisītu reportāžu nevis sniegtu konsultācijas, protams ir interesanta ideja. To noteikti vajag ierakstīt portfolio vai uzreiz pateikt satiekoties, kad izskata tavu kandidatūru no daudzu citu konkurentu vidus
avatar
Publicēts: 21.08.17 00:59
 citēt
Ir moinas prognozētas, sagatavotas sesijas bildas (pusstundu tām pietiek) un reportāžas šņega ar dažām veiksmīgām sakritībām (nu ja knipsētājam kāds ņuhs vispār). Ja tas nav pielecis, tad visbiežāk ir tīra nulle un tās kapeikas, ko par šo nezināšanu prasa, nevajadzētu paprašaikam dot.
avatar
Publicēts: 21.08.17 01:10
 citēt
Gadàs visàdi, daudz kas no vedèjiem atkarìgs, es runàju par to lai atvèl laiku fotosesijai vismaz minùtes 40.. iznàkumà viss pasàkums kà paàtrinàtà filmà, cenšoties kadrus noķert starp pàrbraucieniem 100km garumà. Atslàba tikai pèc mičošanas. Radàs iespaids visu àtri àtri un tad varès atpùsties.. :amazing: vairàk par reportàźu nesanàk, jo uz vèlmi uztaisìt kàdu smukbildi atbilde bija nav laika :what:
avatar
Publicēts: 21.08.17 09:47
 citēt
Lielākā daļa jauno pāru par pirmskāzu fotosesijām neko nav dzirdējuši, ar fotogrāfu iepazīstas tad, kad viņš ierodas līgavas mājā pusstundu pirms līgavaiņa, bet es jau saprotu, ka velti pūlēties ISPWP biedram skaidrot 95% Latvijas (kura tomēr nebeidzas ar Salaspili) kāzu īpatnības.
avatar
Publicēts: 21.08.17 10:41
 citēt
Fandango:Pēc profilbildes izskatās, ka esi jaunāks par mani.

tā nu sanācis, ka es to profila bildi neesmu mainījis kopš reģistrācijas brīža fotoblogā 2008. gadā - tur vēl es jaunībā :)

Schneider:Lielākā daļa jauno pāru par pirmskāzu fotosesijām neko nav dzirdējuši, ar fotogrāfu iepazīstas tad, kad viņš ierodas līgavas mājā pusstundu pirms līgavaiņa, bet es jau saprotu, ka velti pūlēties ISPWP biedram skaidrot 95% Latvijas (kura tomēr nebeidzas ar Salaspili) kāzu īpatnības.


realitātē šeit protams viss ir savādāk, pirmskāzu fotosesija sanāk vienai no 20 kāzām. Bet tajos gadījumos, kad cilvēki ir pastiprināti ieinteresēti, varbūt tomēr neignorēt. Pirms trīs gadiem bija gadījums, ka gan pirmskāzu fotosesija priekš kāzu avīzes, gan arī ar vedējiem apbraukāju visu maršrutu, gan gribēja uzzināt, vai viesu namā fotostūrītim pietiekoši laba vieta brīvā daba utt. Bet pie mums vairumā gadījumu viss jau saplānots bez fotogrāfa viedokļa prasīšanas, jeb vēl precīzāk butu teikt, ka fotogrāfs ir pēdējais sarakstā par kuru atceras un ka jāsameklē un honorāram atvēl tik cik palicis pāri budžetā pēc garā limuzīna, viesu nama, muzikantiem
avatar
Publicēts: 21.08.17 10:50
 citēt
Labi, lai paliek, būdams parasts B kategorijas braucējs, par F1 trases izlūkošanu ar Šūmaheriem nestrīdēšos.
avatar
Publicēts: 21.08.17 11:43
 citēt
martc:Gadàs visàdi, daudz kas no vedèjiem atkarìgs, es runàju par to lai atvèl laiku fotosesijai vismaz minùtes 40.. iznàkumà viss pasàkums kà paàtrinàtà filmà, cenšoties kadrus noķert starp pàrbraucieniem 100km garumà :what:


Tā arī parasti ir. Vieni ar garo hammera limuzīnu, kas trīs reizes pārsniedza manu honorāru uzreiz pateica, lai neķeru kreņķi un neiespringstu, kādus momentus tajā skrējiena izdosies noķert, tā būs labi, ko nenoķers, nav problēmu, jo limuzīns jāatdod pēc grafika. Jāuzbāžas ar savām iniciatīvām šādos gadījumos nav un tad var braukāt pakaļ un klusi taisīt reportāžu un netraucēt un visiem labi
avatar
Publicēts: 21.08.17 12:43
 citēt
Labāk par iesākto tēmu parunājam, ar VSCO un Color Efex Pro viss skaidrs, bet vai kāds testēja [url=www.tribearchipelago.com]www.tribearchipelago.com[/url] ? Ar manām bildēm viņiem sanāca savādāk, nekā piemēros lapā, es te nevaru atrast pogu, lai pievienotu attēlu
avatar
Publicēts: 21.08.17 20:49
 citēt
... saprotu, ka gatavoties un plānot iepriekš nebūt nav slikti un jebkuram darbam ir jāgatavojas, pat ainavu bildējot, vieta jau iepriekš tiek noskatīta, izštukots, kad un kādas gaismas es tur gribētu redzēt un kas tur sanāks, ja spīdēs no vienas puses, kas būs, ja migla no rīta un kā -ja tā būs vakarā, bet kaut kā neparakstos zem tās mūsdienu tendences kāzās fotogrāfam sākt raustit visu pasākuma norisi un pakārtot visu sev. Loģiski būtu iepriekš ar vedējiem vienoties par vietu, kādu brīdi un mazu foto sesiju.
Tās bildes līgavas kleitā zem zaparožeca vai fermā, tomēr nevajag likt kopā ar kāzu bilžu portfolio, kāds nenobriedušāks prāts to var pieņemt kā mūsdienu kāzu dabisku procesu :)
avatar
Publicēts: 21.08.17 22:18
 citēt
Tas jau velk uz bināro domāšanu, ka ir tikai divi iespējamie varianti: vai nu visu komandēt vai arī nemanami slapstīties pa kaktiem un taisīt reportāžu ar skatu no malas. Abi varianti nozīmē, ka kāzas ir domātas priekš fotogrāfa. Pirmajā varianta fotogrāfs domā, ka ir galvenais kāzās, otrajā variantā fotogrāfs tāpat domā, ka viņš ir tas, kurš izlems kādas bildes jāunajam pārim jāsaņem.
Bet ir vēl trešais variants. Ka kāzas ir domātas priekš jaunajiem un fotogrāfs pielāgojas situācijai un jaunā pāra interesēm un vēlmēm ...
avatar
Publicēts: 22.08.17 00:18 labots
 citēt
nu, nu... taisni tā jau es neteicu, ka ne no viena , ne no otra ne soli, bet gan to, ka pēdējā laikā cik novēroju, tad vecā skola pieturas vairāk pie reportāžas, bet jaunā pie tipiska iestudētā sižeta kāzu norises procesā. Kaut kā nemanu, ka Tavā gadījumā, Māri ,nebūtu iets šis vidusceļš, tā kā ne uz Tevi tas domāts, ne arī tā domāts.
Gan jau, ka ir arī jaunie, kuri neko nezin ko grib, ir diezgan apmulsuši, fotogrāfu ir algojuši izejot no ieteikumiem vai kaut kādiem citiem apsvērumiem, tad fotogrāfs gribi vai nē, tomēr tāpat strādā uz savām vēlmēm...
avatar
Publicēts: 22.08.17 01:06
 citēt
priore:Tas izklausās gudri un pārliecinoši, tas trešais variants! Es ņemtu tik tādu fotogrāfu!


labs piemērs, ka trešajam variantam nav vietas pat ideālajā pasaulē
avatar
Publicēts: 22.08.17 01:25
 citēt
talavietis: tad fotogrāfs gribi vai nē, tomēr tāpat strādā uz savām vēlmēm...


savas vēlmes un prioritātes vai pat egoisms vienmēr ir (realizet savas idejas, lai plūktu laurus konkursos, papildinat savu portfolio ar lielāku dažādību utt), es jau arī dažreiz pasapņoju, ka gribētu kļūt pasaulslavens, jo slikts tas kareivis, kurš negrib kļūt par ģenerali :)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (2):