forum.gif
Kāzinieki
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Kāzinieki
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 22.08.17 19:59
 citēt
Vispār jo vairāk paskatās mūsu kāzinieku veikumu jo spēcīgāk nostiprinās pārliecība ka bildes viņi taisa sev nevis klientiem, parastajai tautai, cilvēciskais stils viņiem svešs! Derētu pamācīties no mūsu atbrīvotājiem, lūk tie rubī štelli, bildes mīļas un cilvēciskas, apstrāde zvērā radoša!





avatar
Publicēts: 22.08.17 20:26 labots
 citēt
Es par nr2!
Nr 5 - brālis prec brāli,par ko saskumuši.
Nr 4 - ideāli,beidzot bērzu vietā kas jauns
Nr 1 - stiļaga,vienreiz pacaniem bildēju kāzas,2x vairs negribu.
Nr 3 - vnk kreatīvi
avatar
Publicēts: 22.08.17 21:01 labots
 citēt
Jums gaume nau riktīga, vo, kur pareizās:





Ja nopietni, man vienmēr ir patikusi šī:



kaut arī tas ir iestudējums.
avatar
Publicēts: 22.08.17 21:16
 citēt
kad es biju Ventspilī, nemaz nezinaju ka viņiem tur tāda mode
avatar
Publicēts: 23.08.17 00:28 labots
 citēt
īsāk sakot, izgāzos, jo domaju, ka obligāti jāfotografē pie jūras failiem.lv...
avatar
Publicēts: 23.08.17 16:18
 citēt
bildēja sievas draudzene ar Zenit-ET
avatar
Publicēts: 24.08.17 16:17
 citēt
Atgriežoties par tēmu - presets... Šīs diskusijas autora pieminēto apstrādes stilu es saucu "GAIŠĀ PIEMIŅĀ". Gribētos redzēt fotogrāfa sejas izteiksmi, ja klients pieprasīs apstrādātās bildes bez tā filtra? Tad šamajam/jai būs viss jāpārstrādā no jauna un jāčortojas par saņemto honorāru, kurš vairs neatbildīs ieplānotajam pēcapstrādes termiņam. Tie, kuri bildē kāzas pa 200-300eur, tie bez šo filtru izmantošanas neko savādāku uztaisīt nevar, jo nav laika koriģēt krāsas.
Apstrādes process izmantojot Color Efex Pro filtrus: 1) atlasam bildes, 2) uzliekam visām bildēm filtru ar batch palīdzību, 3) LR vai CameraRaw piegrozam ekspozīciju un gatavs.
avatar
Publicēts: 24.08.17 20:49
 citēt
RaitisSF:Atgriežoties par tēmu - presets... Šīs diskusijas autora pieminēto apstrādes stilu es saucu "GAIŠĀ PIEMIŅĀ". Gribētos redzēt fotogrāfa sejas izteiksmi, ja klients pieprasīs apstrādātās bildes bez tā filtra? Tad šamajam/jai būs viss jāpārstrādā no jauna un jāčortojas par saņemto honorāru, kurš vairs neatbildīs ieplānotajam pēcapstrādes termiņam. Tie, kuri bildē kāzas pa 200-300eur, tie bez šo filtru izmantošanas neko savādāku uztaisīt nevar, jo nav laika koriģēt krāsas.
Apstrādes process izmantojot Color Efex Pro filtrus: 1) atlasam bildes, 2) uzliekam visām bildēm filtru ar batch palīdzību, 3) LR vai CameraRaw piegrozam ekspozīciju un gatavs.


Skaisti Tu runā, Raiti. Gudri un pareizi. Paskatos galerijā.....mmmnja :face-sad: tajā vienalga kāds filtrs un kur - nebūs ne ar, ne bez.
Tad nu es labāk izvēlos jancīgas krīsiņas un bildi kas uzrunā, nevis visu baigi pareizu un garlaicīgu
avatar
Publicēts: 24.08.17 22:06
 citēt
Protams, ka jancīgās krāsiņas ir feinas un katram ir savs rokraksts... galvenais, lai kāzu bildes nav kā no bēru pasākuma - tumšas zilgan pelēkas.
Ikdienā drukājot bildes šad tad tantes vēlas, lai no tādām izdrukā normāla paskata bildes, jo viņas esot bijušas skaistās un jautrās kāzās. Domāju, ka drukātājam nav arī īsti korekti iejaukties fotogrāfa garadarbā. Vai tad ir tik grūti atdot klientam vienu mapi ar pareizajām krāsām un otu ar filtru? Lai tak klients izvēlas un drukā to, kas patīk.
avatar
Publicēts: 24.08.17 22:50 labots
 citēt
RaitisSF:Atgriežoties par tēmu - presets... Šīs diskusijas autora pieminēto apstrādes stilu es saucu "GAIŠĀ PIEMIŅĀ". Gribētos redzēt fotogrāfa sejas izteiksmi, ja klients pieprasīs apstrādātās bildes bez tā filtra?


Klienti, pat ja nepatīk, laikam neko nepieprasa. Un tā ir viela pārdomām. Tikko kā saskāros ar īpatnēju gadījumu, sakontaktēja pāris, kuru bildēja cits fotogrāfs (pēc exifa izbrīnīts uzzināju, ka autors ir diezgan pazīstams, viņš vēl tajā 2009. gada LKFA konkursā kā žūrijas loceklis vērtēja pašu Zavadski, tādad nav pieskaitāms pie parastiem mirstīgiem kā es) un pāris man prasa, vai es par samaksu nevaru apstrādāt bildes, kuras viņi gala rezultātā no sava fotogrāfa saņēmuši. Tā fotogrāfa weblapā ir TĀDS portfolio ar tik ideālām dabīgām krāsām, kādas es tikai savos sapņos varu dabūt. Bet tas, ko jaunais pāris dabūjis, ir galīgas šausmas. Mūsdienās vairs nevar saprast, vai tie ir preseti, vai arī kāds skolnieks darbojies ar kameru kā nu viņš māk:)

Fotogrāfu vārdā nesaukšu, varbūt kameru kādam pārdevis un aizmirsis izdzēst savu infu utt, bet fakts, ka klients meklē kādu citu maksas pakalpojumu, lai pārtaisītu bildes, tomēr laikam ir vērā ņemams.
avatar
Publicēts: 24.08.17 22:58
 citēt
RaitisSF: Vai tad ir tik grūti atdot klientam vienu mapi ar pareizajām krāsām un otu ar filtru?


Starp citu, tieši tā es arī daru, bet nākas konstatēt, ka tas tomēr nav pārāk viegli, jo prasa papildus laiku, presetu versijai tāpat jāiziet visām bildēm cauri, jo daudz kas pamainas. Neesmu pārliecināts, vai es tā mūžīgi darīšu
avatar
Publicēts: 25.08.17 02:45
 citēt
Man šad tad gadās saruna ar cilvekiem kuri velas visus ko izdabūt no manis tad kad es to hroniski nevelos. Paratsi es šos besiju ar texstu no serijas "Если вы не знаете чего вы хотите, вероятно для этого вам не хватает денег." un nevelos turpinat :)
avatar
Publicēts: 25.08.17 11:00
 citēt
Drūmākais ir tas, ka, pēc gadiem skatoties šīs bildes, precētie saķers galvas, bet viņu bērni padomās, ka ne vecākiem, ne fotogrāfam viss nav bijis mājās... Pāries pēc pāris gadiem šī mode, un izjūtas būs tādas pašas, kā tagad redzot plankingu no pāris gadus vecām kāzām vai situs stulbumus...
avatar
Publicēts: 25.08.17 11:58
 citēt
Ritz:pēc gadiem skatoties šīs bildes, precētie saķers galvas


Tad būs daudz darba fotošopistiem, lai visu pārtaisītu. Nakotnes profesija garantēta. Un presetistiem būs jāmaina nodarbe, jo nevarēs nofočēt normāli, vai arī būs jamācās no nulles. Šī mode pārāk ilgi - jau vairāk ka 10 gadus stāv, tuvāko gadu laikā neizbēgami būs izmaiņas, tikai neviens nevar paredzēt, kāds būs nākamais bums
avatar
Publicēts: 26.08.17 10:05
 citēt
m-f:
Ritz:pēc gadiem skatoties šīs bildes, precētie saķers galvas


Tad būs daudz darba fotošopistiem, lai visu pārtaisītu. Nakotnes profesija garantēta. Un presetistiem būs jāmaina nodarbe, jo nevarēs nofočēt normāli, vai arī būs jamācās no nulles. Šī mode pārāk ilgi - jau vairāk ka 10 gadus stāv, tuvāko gadu laikā neizbēgami būs izmaiņas, tikai neviens nevar paredzēt, kāds būs nākamais bums


Kā tad. Jau pirms 110 gadiem mb bildītēm ar roku zīmēja sarkanas lūpas utaml uzlaboja, retušēja un apstrādāja.
Bija gan tīri mb bildes, gan ietonētas no zaļā līdz sēpijai.
Kaut mazliet papēti tēmu kurā spamo, lai neizklausītos tik dumi.
Un nav tāda pareizā, vai vienīgā standarta.
Kāzu foto ir bizness, kurā tu pārdod savu pakalpojumu - ja to pērk, tad arī akceptē pārdevēja mantu.
Ja pircējs nav izpētījis mantu ( presetus, apstrādes stilu un dajebko citu ) tad pats vainīgs un tikai pamuļķi pēcāk gaužas.
Man vienreiz viena krievu kliente pirms pāris gadiem prasīja melno materiālu.
Ķipa paši apstrādāšot vēlreiz. Es nesapratnē - pačemu ? Nuu, viņi gribot novākt to miglu bildēs. Es domāju, domāju un tad man pielec - tie ir f 1.2 utaml atvērumi. Izskaidroju, ka tērēju daaaaaudz naudas un laika lai taisītu tādu miglu un ka novākt nevarēs, pie tā arī palika. Baigi vīlušies arī neizklausījās.
Pēc Raita domām tad man katru kadru nobildēt 3x - ar 1.2 teiksim 4.0 un tad vēl ašpadsmit iemaukt, lai visi apmierināti ? :)
Kā gribu tā maunu un punkts.
Nepatīk - neņem.
avatar
Publicēts: 26.08.17 10:46
 citēt
Kāds ir sapratis, kāpec daudziem cilvēkiem nepatīk tas foršais fona izplūdums, ko dod atvērtas diafragmas? To ne viens vien id teicis...
avatar
Publicēts: 26.08.17 11:07
 citēt
Ritz:Kāds ir sapratis, kāpec daudziem cilvēkiem nepatīk tas foršais fona izplūdums, ko dod atvērtas diafragmas? To ne viens vien id teicis...


ne visai gribas ticēt, bet kāds vairāk pierdezējis kāzu foto guru man apgalvoja, ka cilvēki pieraduši pie telefonu bildēm un labāk uztver līdzīgi uzņemtus attēlus
avatar
Publicēts: 26.08.17 11:39 labots
 citēt
m-f:
Ritz:Kāds ir sapratis, kāpec daudziem cilvēkiem nepatīk tas foršais fona izplūdums, ko dod atvērtas diafragmas? To ne viens vien id teicis...


ne visai gribas ticēt, bet kāds vairāk pierdezējis kāzu foto guru man apgalvoja, ka cilvēki pieraduši pie telefonu bildēm un labāk uztver līdzīgi uzņemtus attēlus


Tās ir 100% manas domas, tikai ar labojumu - ziepji veidoja izpratni par bildēm pirmie. Vismaz senākos laikos. Tagad gan ļifonā ir opcija, kas simulē blūru, mazā izmērā izskatās pat tā neko.
Starp citu - skatoties filmas ķinītī viņiem tas izplūdums vairs netraucē :)
avatar
Publicēts: 26.08.17 13:46
 citēt
m-f:ka cilvēki pieraduši pie telefonu bildēm un labāk uztver līdzīgi uzņemtus attēlus

Tas nāk vēl no filmu focus free ziepīšu laika, kad bildē viss ass no pēdām līdz pusdienām. Mikromatricu ciparnieki šo efektu vēl vairāk pastiprinājuši un attiecīgi zemapziņā iesēdies, ka jebkura migla bildē ir fēleris, par ko fotogrāfam naudu jādod atpakaļ.

Man gan senajos kāzu bildētāja laikos daži klienti bija patīkami pārsteigti par bokeh bildēs (bija stāvportreti ar 200 mm), jo tas piedeva tādu kā profesionalitātes pieskārienu.

Ķinīti cilvēki skatās ķinīti un tikai daži advancētākie pievērš uzmanību kadra kultūrai. Rokās paņemtu bildi (vai uz TV ekrāna mājās) ar sevi virsū izķidā pamatīgi.
avatar
Publicēts: 26.08.17 21:25
 citēt
Šodien redzēju apstājušos kāzu kortežu, laikam biezie, jo jauno pāri veda melnā 21. Volgā, ceļa malā, no mašīnām iskāpuši, stāvēja bars cilvēku, normālu fotogrāfu vispār nemanīja, bet visi uz visām pusēm staipīja rokas ar telefoniem. Laikam kāds Negatīva rads precējās.
avatar
Publicēts: 26.08.17 23:33
 citēt
To veco krievu hlamu kultu vispār nesaprotu
avatar
Publicēts: 27.08.17 01:29
 citēt
Schneider:normālu fotogrāfu vispār nemanīja, bet visi uz visām pusēm staipīja rokas ar telefoniem

tagad ar telefoniem var dabūt nesliktas kvalitātes bildes un tehnoloģijas strauji attīstas, tādēļ pakalpojumu sniedzējiem jāspēj piedāvāt to, ko amatieris pat ar nopietnu pro kameru nekad nedabūs
avatar
Publicēts: 28.08.17 16:42 labots
 citēt
EPIC POST
Meklē kāzu foto - jauno censoni - 100 euro
pēc gada kāzas
www.facebook.com...
:face-grin:

Valmiera , FB - Huba Buba
tagad skaidrs, ka valmierā ir žmogi
**************************************
es zinu, ko daru, man ir nepieciesamas dabigas bildes, nevis parmakslotas un safotosopetas lidz vemienam.
Cenu es neesmu nosaukusi. Bez tam, nu gan super fotografi, kam jalabo sevis uznemtas bildes!! Ja man ir dubultzods, tad ir, un tur nav, ko labot, nemt nost, retuset u.t.t.! Fui!
avatar
Publicēts: 04.09.17 14:32
 citēt
Ritz:Kāds ir sapratis, kāpec daudziem cilvēkiem nepatīk tas foršais fona izplūdums, ko dod atvērtas diafragmas? To ne viens vien id teicis...


Tas ir pārsvarā vecajiem ļaudīm, jo viņi grib saredzēt visus ciemiņus un apkārtni.
avatar
Publicēts: 04.09.17 18:25
 citēt
Manā skatījumā no kāzām ir jābūt 3-10 dažādas komplektācijas salonbildēm + līdz 200 reportāžbildēm. Tas, uz ko liek akcentu tā sauktie kāzu fotogrāfi ar supergaišajiem objektīviem - sesija divatā pie dabas vai vēl kur, lielākoties ir pārmākslota un mazvērtīga draza, kas vajadzīga galvenokārt līgavām, lai piefiksētu to makijāžu un pēc gadiem atrādītu savam vecim, cik viņš kādreiz bijis maigs. Tizlākais šais kāzu fotosesijās ir, kad fotogrāfs režisē, kā jābučojas (jāapņemas) un kurā virzienā tanī brīdī jāskatās.
avatar
Publicēts: 04.09.17 20:14 labots
 citēt
z_z:Manā skatījumā ... Tizlākais šais kāzu fotosesijās ir, kad fotogrāfs režisē, kā jābučojas (jāapņemas) un kurā virzienā tanī brīdī jāskatās.

Fotogrāfija kopumā ir subjektīvs pasāciens, viens grib redzēt vienu, otrs otru. Ar pāriem arī ir dažadi vieniem pat nav vārdu jāpasaka, viņu kustības, pozas, ''enerģija'', ja tā var teikt jau pati pa sevīm veido 90% no bildes, bet diemžēl ne visi ir tādi. Ir kautrīgi cilvēki, kuriem pat rokās turēties vai arī pieturēt līgavu aiz gurniem cilvēku acīs ir nepierasti. Un tad stāv blakus kā sveši cilvēki, kā tur nepateikt, ka ir jāpienāk tuvāk vai jāsadodas rokās... Visi nav modeļi, bet visi grib skaistas bildes, lai gan režisētas, bet skaistas, jebkurā gadījumā ir jābūt vismaz starta punktam un tad tālāk viņi aiziet paši, reti, bet aiziet.

Bilžu skaita ziņā, piekrītu, KoslDee, brāķus izmetu, savācu sulīgi koncentrētu materjālu - fotosets + reportāža 650 - 800 bildes, tālāk dzēst ja grib var paši, problēma ir kad gribas un nav ko dzēst :face-grin:
avatar
Publicēts: 04.09.17 23:23
 citēt
Es arī tāpat, mani neviens nav pilnvarojis noteikt, kurā bildē un ar kādu grimasi man nepazīstama līgavas trešās pakāpes vecmāmiņa ir vissmukākā.
avatar
Publicēts: 05.09.17 09:08
 citēt
z_z:Manā skatījumā no kāzām ir jābūt 3-10 dažādas komplektācijas salonbildēm + līdz 200 reportāžbildēm. Tas, uz ko liek akcentu tā sauktie kāzu fotogrāfi ar supergaišajiem objektīviem - sesija divatā pie dabas vai vēl kur, lielākoties ir pārmākslota un mazvērtīga draza, kas vajadzīga galvenokārt līgavām, lai piefiksētu to makijāžu un pēc gadiem atrādītu savam vecim, cik viņš kādreiz bijis maigs. Tizlākais šais kāzu fotosesijās ir, kad fotogrāfs režisē, kā jābučojas (jāapņemas) un kurā virzienā tanī brīdī jāskatās.


Tu gribi teikt, ka salonā fotogrāfs nesaka, kā ir jāstāv un kur ir jāskatās? :D
avatar
Publicēts: 06.09.17 11:08
 citēt
z_z:Visi nav modeļi, bet visi grib skaistas bildes,


Pilnīgi piekrītu, reportāža bez iejaukšanas var izdoties tikai tad, ja ir ņipras kāzas un fotogēniski jaunie, kuriem patīk fotografēties. Bet ja jaunie (parasti līgavainis) neērti jūtas kameras priekša, neko aktīvu nedara: tikai pastaigā, dažreiz iedzer šampanieti, parunā ar viesiem, tad kāzu bildes saņems tikai kā neizteiksmīgu atskaiti: te mēs bijām, ta mēs vilkām gredzenus utt.
Protams arī otra galējība, ka fotogrāfs nak klāt pie modeļiem, sabīda, saliek rokas kur vajag un iestudē katru sīkumu, 99% gadījumu var visu vēl vairāk sagandēt
avatar
Publicēts: 07.09.17 23:02 labots
 citēt
Ne tikai par fotogrāfijām www.rigaslaiks.lv...
avatar
Publicēts: 08.09.17 01:32
 citēt
Daiļi. EK labi raksta.
avatar
Publicēts: 12.09.17 20:20
 citēt
Jāpiemet kāda pagale! :D Vēl 2 pacienti, foto vidē visai zināmi, viens pat smalki par kāzu foto tēmu gozējies nesen drukātajā presē! :face-kiss:
avatar
Publicēts: 15.09.17 20:10
 citēt
MrGK:Jāpiemet kāda pagale! :D Vēl 2 pacienti, foto vidē visai zināmi, viens pat smalki par kāzu foto tēmu gozējies nesen drukātajā presē! :face-kiss:

Pizģec kā piemeti,nu melns aiz muguras! Visi klusē no šoka
avatar
Publicēts: 16.09.17 14:08
 citēt
Galvenais, ka tu neklusē, savādāk mēs te visi aiz garlaicības nomirtu! :face-kiss:
avatar
Publicēts: 16.09.17 21:24 labots
 citēt
MrGK:Galvenais, ka tu neklusē, savādāk mēs te visi aiz garlaicības nomirtu! :face-kiss:


Šo lasot varētu arī atmesties no garlaicības - ja spamo,tad vismaz interesanti. Arī bučas svešiem onkoļiem ir baigi nodrāzta lieta,mazliet divdomīga pat es sacītu
avatar
Publicēts: 29.09.17 22:40
 citēt
m-f:Tā igauņa ņemšana ir drusku jocīga, jo bez FB ir arī citi veidi, kā atrast fotogrāfu. Fotogrāfu armija te ir nenormāli milzīga. Protams, nevar noliegt, ka presetu mānija draud aiziet galējībās. Piemēram, mani atsakās uzņemt LKFA tieši apstrādes dēļ. Esmu ISPWP biedrs, tur katrs var palikt pie savas pieejas un apstrādes manieres.


Šoreiz LKFA nekļūdās. Mans viedoklis. Protams, par gaumi nestrīdas. Atvainojiet, lūdzu - mēģināju bez asumiem.
avatar
Publicēts: 01.10.17 01:02
 citēt
Katram cilvēkam var būt viedoklis un tas ir respektējams. Bet diemžēl ir daži skeptiķi, kas konformistiem traucē izbaudīt harmonisku dzīvi, jo uzskata, ka nav nekļūdīgu organizāciju vai indivīdu. Ja nu vienīgi pāvests
avatar
Publicēts: 11.02.18 11:10
 citēt
Te viens kāzu fotogrāfs bijis īstajā laikā un pareizajā vietā:
www.dpreview.com...
avatar
Publicēts: 06.01.20 10:08
 citēt
RaitisSF:Protams, ka jancīgās krāsiņas ir feinas un katram ir savs rokraksts...


Faktiski jau tā nav. Ja vienas un tās pašas receptes izmanto daudzi fotogrāfi (un tā tas notiek), rezultāts ir kloni - tonāli līdzīgas bildītes.
avatar
Publicēts: 06.01.20 11:14
 citēt
Blogfotokopis:
RaitisSF:Protams, ka jancīgās krāsiņas ir feinas un katram ir savs rokraksts...


Faktiski jau tā nav. Ja vienas un tās pašas receptes izmanto daudzi fotogrāfi (un tā tas notiek), rezultāts ir kloni - tonāli līdzīgas bildītes.

Piemērus iedod apskatīt!
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):