forum.gif
Kursi analoga fotografija
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Kursi analoga fotografija
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 14.09.17 13:24
 citēt
Labdien, varat ludzu ieteikt kadus analoga fotografesanas kursus?
Lai saprastu visas nianses stradasana ar kameru (nikon f3). var but ari individualas nodarbibas. PAldies!
avatar
Publicēts: 14.09.17 13:36
 citēt
Ieraksti feizbukā "analogā fotogrāfija", izmetīs veselu strīpu.
www.facebook.com...
avatar
Publicēts: 14.09.17 14:23
 citēt
Schneider:Ieraksti feizbukā "analogā fotogrāfija", izmetīs veselu strīpu.
https://www.facebook.com/groups/111576739449116/?fref=ts



Paldies!
avatar
Publicēts: 14.09.17 14:24
 citēt
priore:Sākumā iemācies normāli formulēt savu domu, tad fotografēt, un pēc tam varbūt būs izpratne par jautājumu, ko šeit mēģināji uzdot.
avatar
Publicēts: 14.09.17 14:34
 citēt
Sk. fototelpa.lv
avatar
Publicēts: 14.09.17 15:03
 citēt
fototelpa.lv orientējas uz analogo foto
avatar
Publicēts: 14.09.17 15:14
 citēt
priore:Sākumā iemācies normāli formulēt savu domu, tad fotografēt, un pēc tam varbūt būs izpratne par jautājumu, ko šeit mēģināji uzdot.


Es it kā saprotu, ka priore ir to pagājušā gadsimta vidū saules gaismu ieraudzījušo izcilnieku vidū, kas uztur fotobloga auru, kuriem labāk neiebilst, bet nu gribas pajautāt - ko tu tai jautājumā nesaprati, endzelīna mazdēl? Varbūt tev ir fobija pret garumzīmju un lielo burtu neesamību? Varbūt tev ir pašam problēmas ar sajēgšanu? Varbūt iemācies pats noformulēt savu domu - kāpēc jājautā tikai tad, kad esi iemācījies fotografēt? Tev vajadzētu mazāk lasīt neloģiskos bībeles tekstus, bet patrenēties šahā vai vismaz dambretē - tas vairāk trenē spriešanas spējas.
avatar
Publicēts: 14.09.17 15:32
 citēt
johans:Sk. fototelpa.lv


Tieši tas, ko meklēju! Paldies!
avatar
Publicēts: 14.09.17 15:32
 citēt
Vylcans:fototelpa.lv orientējas uz analogo foto


Paldies!
avatar
Publicēts: 14.09.17 15:32
 citēt
z_z:
priore:Sākumā iemācies normāli formulēt savu domu, tad fotografēt, un pēc tam varbūt būs izpratne par jautājumu, ko šeit mēģināji uzdot.


Es it kā saprotu, ka priore ir to pagājušā gadsimta vidū saules gaismu ieraudzījušo izcilnieku vidū, kas uztur fotobloga auru, kuriem labāk neiebilst, bet nu gribas pajautāt - ko tu tai jautājumā nesaprati, endzelīna mazdēl? Varbūt tev ir fobija pret garumzīmju un lielo burtu neesamību? Varbūt tev ir pašam problēmas ar sajēgšanu? Varbūt iemācies pats noformulēt savu domu - kāpēc jājautā tikai tad, kad esi iemācījies fotografēt? Tev vajadzētu mazāk lasīt neloģiskos bībeles tekstus, bet patrenēties šahā vai vismaz dambretē - tas vairāk trenē spriešanas spējas.



:face-smile:
avatar
Publicēts: 14.09.17 16:03
 citēt
Per tik pie Vanaga tur ir istais pasakums šai jomā:) Ceļš šeit fototelpa.lv...
avatar
Publicēts: 15.09.17 02:38 labots
 citēt
Izrecoss , sīkajiem hipsteriem un viņu "Skolotājiem" bieži atklajums ir pavisam elementāras tik profesionālā darbā saprotamas lietas :):) Piemēram it bieži skaidroju ka kīmiju profesionallā darba profesionaliem apjomiem neviens nesver nedz arī mēra , škidumus taisa izejot no svara uzradita uz iepakojuma:)
avatar
Publicēts: 15.09.17 10:13
 citēt
Izskatās, ka z_z ir kādi personības traucējumi! Gan jau pats labāk zinās, kuri tieši! Ja nezina, tad vajadzētu saprast, lai pats nečakarē dzīvi sev un citiem!
avatar
Publicēts: 15.09.17 11:07
 citēt
avatar
Publicēts: 15.09.17 11:44
 citēt
Ritz:Izskatās, ka z_z ir kādi personības traucējumi! Gan jau pats labāk zinās, kuri tieši! Ja nezina, tad vajadzētu saprast, lai pats nečakarē dzīvi sev un citiem!


Man gan šķiet, ka topikus čakarē tie "pieredzējušie", kuri jebkura neprofa jautājuma tēmā ar regulāru pastāvību pamāca vispirms iemācīties fotografēt un tad te vispār izpausties, kā tas bija arī šoreiz. Nupat šādiem jautātājiem ir izveidota grupa feisbukā "par un ap foto", tāpēc domājams šeit visādu jautājumu un jautātāju kļūs mazāk, profiņi varēs dzīvot mierīgi, saticīgi un draudzīgi.
avatar
Publicēts: 15.09.17 17:32
 citēt
bet varbūt cilvēks GRIB tieši ar filmu ņemties - tak lai jau - nevajag viņu no tā atrunāt.
visi, kas bildēja pirms-digi ērā, mācījās uz filmas un iemācījās, tā ka nav nekāds mission impossible.
avatar
Publicēts: 15.09.17 19:25
 citēt
vienalga - ja cilvēks to vēlas, lai jau - atliek vien parādīt pareizo virzienu vēlmju realizēšanai.
avatar
Publicēts: 15.09.17 20:12 labots
 citēt
Vylcans:bet varbūt cilvēks GRIB tieši ar filmu ņemties - tak lai jau - nevajag viņu no tā atrunāt.
visi, kas bildēja pirms-digi ērā, mācījās uz filmas un iemācījās, tā ka nav nekāds mission impossible.


Bet vai cilvēks zin, ka jaunus filmu aparātus vairs neviens neražo? Ja zin, tad tā viņa gribēšan ir īslaicīga kaprīze, savukārt ja nezina, tad tā gribēšana arī ir kaprīze, kas nav pamatota ar zināšanām.
P.S. Protams, uz cilvēku kaprīzēm un netikumiem ir visvieglāk pelnīt. ;-)
avatar
Publicēts: 15.09.17 20:14
 citēt
Padlaikos bija viegli - pieejama tik viena filma Foto-65, Zenītam 5 slēdža ātrumi, uz tiem acī eksponometrs bija piešauts tā, ka neviens Spot TTL blakus nestāvēja.
avatar
Publicēts: 15.09.17 20:40
 citēt
Visi tik runā par filmām, tīstīšanu, utt., bet par bilžu kopēšanu nemaz - kam vajag krokusu?
avatar
Publicēts: 15.09.17 20:57 labots
 citēt
mūsdienās lielākā daļa filmu fotogrāfu filmas skanē, ne kopē.
savukārt par jaunām filmu kamerām - domājams, ka tuvākajiem 50 gadiem pietiks ar lietoto kameru tirgu. plus, yashica ar kaut ko sāk tautu kacināt - varbūt atgriezīs kādu savu filmu rangefinder.
avatar
Publicēts: 15.09.17 21:21
 citēt
Citagaisma:
Vylcans:bet varbūt cilvēks GRIB tieši ar filmu ņemties - tak lai jau - nevajag viņu no tā atrunāt.
visi, kas bildēja pirms-digi ērā, mācījās uz filmas un iemācījās, tā ka nav nekāds mission impossible.


Bet vai cilvēks zin, ka jaunus filmu aparātus vairs neviens neražo? Ja zin, tad tā viņa gribēšan ir īslaicīga kaprīze, savukārt ja nezina, tad tā gribēšana arī ir kaprīze, kas nav pamatota ar zināšanām.
P.S. Protams, uz cilvēku kaprīzēm un netikumiem ir visvieglāk pelnīt. ;-)


Tas tak skaidrs, ka naudu ar filmeniekiem šodien lielākā daļa nepelna un tikai aklie neredz, ka tos veikalos sen kā netirgo, bet... Mehāniskie filmenieki ir perfektā darba kārtībā gadu desmitiem, kustīgās detaļas, protams, dilst, bet nu mūsu mūžam to aparātu pietiks. Tāpat ilgi kalpos jaunāku izlaidumu spogulenes ar bateriju gripu, kurām AA baterijas ražos vēl ilgi, ilgi. Es tik nesaprotu, kāpēc jāmeklē iemesli, lai atrunātu pamācīties analogo bildēšanu? Atgādina tikai 15-20 vien gadus vecu story, kad gandrīz visi vecmeistari ņirdza par digitālajām kamerām. Tak ja kādam vēlme, lai mācās to visu.Jautājums vispār nebija ko?, bet kur?
avatar
Publicēts: 15.09.17 21:28 labots
 citēt
tādēļ, ka šeit ir fotoblogs - garlaikotu pusmūža vīriešu, kuriem viss, kas šķiet nesaprotams/muļķīgs, ir negāciju vērts, papļāpātuve. tad, kad to saprot un pieņem, tad šeit var reizēm tīri izklaides pēc ienākt palasīt forumu :)
avatar
Publicēts: 15.09.17 21:41
 citēt
jo dārgāks process, jo ātrāk mācīsies.
nu, teorētiski.
avatar
Publicēts: 15.09.17 21:58
 citēt
z_z:
Citagaisma:
Bet vai cilvēks zin, ka jaunus filmu aparātus vairs neviens neražo? Ja zin, tad tā viņa gribēšan ir īslaicīga kaprīze, savukārt ja nezina, tad tā gribēšana arī ir kaprīze, kas nav pamatota ar zināšanām.
P.S. Protams, uz cilvēku kaprīzēm un netikumiem ir visvieglāk pelnīt. ;-)


Tas tak skaidrs, ka naudu ar filmeniekiem šodien lielākā daļa nepelna un tikai aklie neredz, ka tos veikalos sen kā netirgo, bet... Mehāniskie filmenieki ir perfektā darba kārtībā gadu desmitiem, kustīgās detaļas, protams, dilst, bet nu mūsu mūžam to aparātu pietiks. Tāpat ilgi kalpos jaunāku izlaidumu spogulenes ar bateriju gripu, kurām AA baterijas ražos vēl ilgi, ilgi. Es tik nesaprotu, kāpēc jāmeklē iemesli, lai atrunātu pamācīties analogo bildēšanu? Atgādina tikai 15-20 vien gadus vecu story, kad gandrīz visi vecmeistari ņirdza par digitālajām kamerām. Tak ja kādam vēlme, lai mācās to visu.Jautājums vispār nebija ko?, bet kur?


Analogā bildēšana no digitālās maz ar ko atšķiras. Atšķiras bildes iegūšanas/neiegūšanas veids. Bet ja analogo filmiņi vēl skanē, tad tas vienkārši ir auts, jo kāda jēga ir analogi bildēt lai dabūtu digitālu failu, kurš apriori ir sliktāks par tīri digitāli iegūto.
Savukārt, ja cilvēks grib bildēt ar filmiņu un arī drukāt sudraba bildes, tad tā ir cita runa, tik nezinu gan vai tagad kāds praktizējošs druķieris Latvijā ir palicis. Varbūt vēl Raimo un Mārcis to pa reizei dara. Bet ne jau fototelpā...;-) ..un tur jau vajaga nevis fotokursus, bet gan drukas kursus, bet bildi drukāt jāmācās ir vismaz pāris gadus regulāri drukājot attiecīgi "gribošajam entuziastam" naudīņa var beigties ātrāk pirms iemācīsies daudz maz ciešamu bildi izdrukāt.
avatar
Publicēts: 16.09.17 00:27
 citēt
Pirms dažiem gadiem man izdegušo Pēterbaznīcu drukāja Binde, šķendēdamies, ka uz tagadējiem papīriem no 70 gadus veciem negatīviem nesanākot tas, kam jābūt.
avatar
Publicēts: 16.09.17 00:58
 citēt
Taisīja kartiņas. Ar tipogrāfijas iespiedmašīnu caur kopējamo papīru tas noteikti nebija drukāts.
avatar
Publicēts: 16.09.17 01:44 labots
 citēt
Nu labi, lai ir kopēja, kašķēklis tāc!
avatar
Publicēts: 16.09.17 09:43
 citēt
Citagaisma:
z_z:
Tas tak skaidrs, ka naudu ar filmeniekiem šodien lielākā daļa nepelna un tikai aklie neredz, ka tos veikalos sen kā netirgo, bet... Mehāniskie filmenieki ir perfektā darba kārtībā gadu desmitiem, kustīgās detaļas, protams, dilst, bet nu mūsu mūžam to aparātu pietiks. Tāpat ilgi kalpos jaunāku izlaidumu spogulenes ar bateriju gripu, kurām AA baterijas ražos vēl ilgi, ilgi. Es tik nesaprotu, kāpēc jāmeklē iemesli, lai atrunātu pamācīties analogo bildēšanu? Atgādina tikai 15-20 vien gadus vecu story, kad gandrīz visi vecmeistari ņirdza par digitālajām kamerām. Tak ja kādam vēlme, lai mācās to visu.Jautājums vispār nebija ko?, bet kur?


Analogā bildēšana no digitālās maz ar ko atšķiras. Atšķiras bildes iegūšanas/neiegūšanas veids. Bet ja analogo filmiņi vēl skanē, tad tas vienkārši ir auts, jo kāda jēga ir analogi bildēt lai dabūtu digitālu failu, kurš apriori ir sliktāks par tīri digitāli iegūto.
Savukārt, ja cilvēks grib bildēt ar filmiņu un arī drukāt sudraba bildes, tad tā ir cita runa, tik nezinu gan vai tagad kāds praktizējošs druķieris Latvijā ir palicis. Varbūt vēl Raimo un Mārcis to pa reizei dara. Bet ne jau fototelpā...;-) ..un tur jau vajaga nevis fotokursus, bet gan drukas kursus, bet bildi drukāt jāmācās ir vismaz pāris gadus regulāri drukājot attiecīgi "gribošajam entuziastam" naudīņa var beigties ātrāk pirms iemācīsies daudz maz ciešamu bildi izdrukāt.

es, protams, nezinu, par kādiem ņujorkas mākslas galerijas autoriem tu runā, bet entuziastu līmenī ir pieejams pilnīgi viss nepieciešamais sākot ar informāciju un beidzot ar materiāliem, lai cilvēks mierīgi varētu kopēt bildes kontrolējot kontrastu, taisītu dodge un burn, split grade, balinātu, tonētu, retušētu un ko tik ne vēl. ņemot vērā to, ka pasaulē vispār vērojama filmas atgriešanās (nerunāju par to, ka visi kāzu un reportāžu fotogrāfi atgriežas pie filmas, bet gan foto studenti, wannabe mākslinieki un vienkārši entuziasti), tad domāju, ka būs vien jāpierod arī šeit pie jautājumiem, kur mācīties analogo fotogrāfiju, kur iegādāties filmas, kādu palielinātāju labāk ņemt un uz visiem šādiem jautājumiem būtu tikai pieklājīgi atbildēt iz sērijas - mācīties var fototelpā, filmas var dabūt bfs vai internetā un durst ir tīri labs palielinātājs.
avatar
Publicēts: 16.09.17 09:53 labots
 citēt
Vylcans:
Citagaisma:

Analogā bildēšana no digitālās maz ar ko atšķiras. Atšķiras bildes iegūšanas/neiegūšanas veids. Bet ja analogo filmiņi vēl skanē, tad tas vienkārši ir auts, jo kāda jēga ir analogi bildēt lai dabūtu digitālu failu, kurš apriori ir sliktāks par tīri digitāli iegūto.
Savukārt, ja cilvēks grib bildēt ar filmiņu un arī drukāt sudraba bildes, tad tā ir cita runa, tik nezinu gan vai tagad kāds praktizējošs druķieris Latvijā ir palicis. Varbūt vēl Raimo un Mārcis to pa reizei dara. Bet ne jau fototelpā...;-) ..un tur jau vajaga nevis fotokursus, bet gan drukas kursus, bet bildi drukāt jāmācās ir vismaz pāris gadus regulāri drukājot attiecīgi "gribošajam entuziastam" naudīņa var beigties ātrāk pirms iemācīsies daudz maz ciešamu bildi izdrukāt.

es, protams, nezinu, par kādiem ņujorkas mākslas galerijas autoriem tu runā, bet entuziastu līmenī ir pieejams pilnīgi viss nepieciešamais sākot ar informāciju un beidzot ar materiāliem, lai cilvēks mierīgi varētu kopēt bildes kontrolējot kontrastu, taisītu dodge un burn, split grade, balinātu, tonētu, retušētu un ko tik ne vēl. ņemot vērā to, ka pasaulē vispār vērojama filmas atgriešanās (nerunāju par to, ka visi kāzu un reportāžu fotogrāfi atgriežas pie filmas, bet gan foto studenti, wannabe mākslinieki un vienkārši entuziasti), tad domāju, ka būs vien jāpierod arī šeit pie jautājumiem, kur mācīties analogo fotogrāfiju, kur iegādāties filmas, kādu palielinātāju labāk ņemt un uz visiem šādiem jautājumiem būtu tikai pieklājīgi atbildēt iz sērijas - mācīties var fototelpā, filmas var dabūt bfs vai internetā un durst ir tīri labs palielinātājs.



Ak jā, arī palielinātājus vairs neražo.;-)

p.s. Man patīk modernā sudraba fotogrāfija, man vēl vairāk patīk klasiskā platinotipija, un es tikai priecājos ka cilvēki ar to nodarbojas, tik kā jau teicu ir liela atšķirība bildes iegūšanā/neiegūšanā starp analogo un digitālo procesu, un ir maza atšķirība pašā nobildēšanā starp šiem diviem procesiem. Lai gan skatījums uz kadru arī pilnīgi cits, manuprāt.;-) ..un attiecīgi kursi ir vajadzīgi nevis lai labi fotogrāfētu, bet gan lai daudz maz ciešami to bildi uzdrukātu.

p.p.s. Man ir prieks, ka fototelpā ir viss TEHNISKAIS aprīkojums lai drukātu bildes uz sudraba papīra, tik kā jau rakstīju tur trūkst paša svarīgākā, SKOLOTĀJA, kurš pats prastu to darīt daudz maz pieņemamā līmenī.
avatar
Publicēts: 16.09.17 10:23
 citēt
Citagaisma:
Vylcans: es, protams, nezinu, par kādiem ņujorkas mākslas galerijas autoriem tu runā, bet entuziastu līmenī ir pieejams pilnīgi viss nepieciešamais sākot ar informāciju un beidzot ar materiāliem, lai cilvēks mierīgi varētu kopēt bildes kontrolējot kontrastu, taisītu dodge un burn, split grade, balinātu, tonētu, retušētu un ko tik ne vēl. ņemot vērā to, ka pasaulē vispār vērojama filmas atgriešanās (nerunāju par to, ka visi kāzu un reportāžu fotogrāfi atgriežas pie filmas, bet gan foto studenti, wannabe mākslinieki un vienkārši entuziasti), tad domāju, ka būs vien jāpierod arī šeit pie jautājumiem, kur mācīties analogo fotogrāfiju, kur iegādāties filmas, kādu palielinātāju labāk ņemt un uz visiem šādiem jautājumiem būtu tikai pieklājīgi atbildēt iz sērijas - mācīties var fototelpā, filmas var dabūt bfs vai internetā un durst ir tīri labs palielinātājs.



Ak jā, arī palielinātājus vairs neražo.;-)

p.s. Man patīk modernā sudraba fotogrāfija, man vēl vairāk patīk klasiskā platinotipija, un es tikai priecājos ka cilvēki ar to nodarbojas, tik kā jau teicu ir liela atšķirība bildes iegūšanā/neiegūšanā starp analogo un digitālo procesu, un ir maza atšķirība pašā nobildēšanā starp šiem diviem procesiem. Lai gan skatījums uz kadru arī pilnīgi cits, manuprāt.;-) ..un attiecīgi kursi ir vajadzīgi nevis lai labi fotogrāfētu, bet gan lai daudz maz ciešami to bildi uzdrukātu.

p.p.s. Man ir prieks, ka fototelpā ir viss TEHNISKAIS aprīkojums lai drukātu bildes uz sudraba papīra, tik kā jau rakstīju tur trūkst paša svarīgākā, SKOLOTĀJA, kurš pats prastu to darīt daudz maz pieņemamā līmenī.

par palielinātājiem varētu būt, ka tu kļūdies - ja nemaldos, tad kaiser palielinātājus var dabūt svaigus, bet tas ir štrunts.
mana pamatdoma ir tāda, ka to visu var darīt un to visu var mācīties un uz jautājumu "kur" ir jāatbild pēc būtības, nevis jāsāk spriedelēt par to, ka "entuziastam nauda beigsies". galu galā - ja cilvēks ko vēlas apgūt (izņemot radikālo islāmu), viņu vajag iedrošināt, nevis atrunāt balstoties uz saviem spriedumiem.
avatar
Publicēts: 16.09.17 10:28 labots
 citēt
vlado:Visi tik runā par filmām, tīstīšanu, utt., bet par bilžu kopēšanu nemaz - kam vajag krokusu?

a kāds krokus? ja kaut kāds GFA 69, tad es pat varētu sagribēt.
avatar
Publicēts: 16.09.17 10:42
 citēt
Vylcans:
par palielinātājiem varētu būt, ka tu kļūdies - ja nemaldos, tad kaiser palielinātājus var dabūt svaigus, bet tas ir štrunts.


Noliktavu atlikumi...
avatar
Publicēts: 16.09.17 10:50
 citēt
Citagaisma:
Vylcans:
par palielinātājiem varētu būt, ka tu kļūdies - ja nemaldos, tad kaiser palielinātājus var dabūt svaigus, bet tas ir štrunts.


Noliktavu atlikumi...

nu, kā lai saka - aston martin db5 arī vairs neražo, bet tie, kas to var atļauties, ar tiem brauc.
avatar
Publicēts: 16.09.17 11:00
 citēt
Varat mani noriet pilnā balsu korī, bet tik un tā es nesaprotu šo pēdējo gadu modi uz analogo foto- jo sevišķi, ja negatīvs tiek atdots svešās rokās tīstīšanai, skanēšanai un tā paša nolādētā digi faila iegūšanai.
Manuprāt tā ir tikai jauniešu vēlme parādīt savu ego (ja rupji- izstiept garāku to esošo mazo īsuci).

Citādi jēgas mazformāta fotogrāfijā vairs nav (tehniski un loģiski) ! Bildi veido IDEJA, nevis filmas graudu % un prasti melnbaltizēti efekti.
Mācieties no Luņa- šams ampelējas ar 18x24 cm filmu/plašu kameru. Vot tam ir jēga un rezultāts redzams ar nebruņotu aci!
Bet tikai speciālists to sapratīs, ne jau modes dzīts hipsters ar bizīti pakaļā un entajiem gredzeniem visādās ausīs (u.c.ģenitālijās..)
avatar
Publicēts: 16.09.17 11:07
 citēt
Friidis:Varat mani noriet pilnā balsu korī, bet tik un tā es nesaprotu šo pēdējo gadu modi uz analogo foto- jo sevišķi, ja negatīvs tiek atdots svešās rokās tīstīšanai, skanēšanai un tā paša nolādētā digi faila iegūšanai.
Manuprāt tā ir tikai jauniešu vēlme parādīt savu ego (ja rupji- izstiept garāku to esošo mazo īsuci).

Citādi jēgas mazformāta fotogrāfijā vairs nav (tehniski un loģiski) ! Bildi veido IDEJA, nevis filmas graudu % un prasti melnbaltizēti efekti.
Mācieties no Luņa- šams ampelējas ar 18x24 cm filmu/plašu kameru. Vot tam ir jēga un rezultāts redzams ar nebruņotu aci!
Bet tikai speciālists to sapratīs, ne jau modes dzīts hipsters ar bizīti pakaļā un entajiem gredzeniem visādās ausīs (u.c.ģenitālijās..)

nav jau ko noriet - nespēja saprast citus ir cilvēkam raksturīga, tādēļ spēja saprast ir cieņas vērta.
avatar
Publicēts: 16.09.17 11:13 labots
 citēt
Friidis:Varat mani noriet pilnā balsu korī, bet tik un tā es nesaprotu šo pēdējo gadu modi uz analogo foto- jo sevišķi, ja negatīvs tiek atdots svešās rokās tīstīšanai, skanēšanai un tā paša nolādētā digi faila iegūšanai.
Manuprāt tā ir tikai jauniešu vēlme parādīt savu ego (ja rupji- izstiept garāku to esošo mazo īsuci).

Citādi jēgas mazformāta fotogrāfijā vairs nav (tehniski un loģiski) ! Bildi veido IDEJA, nevis filmas graudu % un prasti melnbaltizēti efekti.
Mācieties no Luņa- šams ampelējas ar 18x24 cm filmu/plašu kameru. Vot tam ir jēga un rezultāts redzams ar nebruņotu aci!
Bet tikai speciālists to sapratīs, ne jau modes dzīts hipsters ar bizīti pakaļā un entajiem gredzeniem visādās ausīs (u.c.ģenitālijās..)


Šī ir tā reize, kad par Luni es Tev pilnīgi piekrītu. Viņš ampelējas.;-(
..tik tam, ka tam ir jēga gan nepiekritīšu. Tā vienkārši ir pašizpausme, un garlaicības dzīts laika kavēklis, jo no tā verķa viņš pats nezin ko var dabūt ārā, un attiecīgi arī nedabon to ko var.
To ko konkrēti Lunis ar to lielo kameru dara var dabūt gatavu arī ar jebkuru labu digiparātu un vēlāk izdrukāt uz kāda daigipapīra. Bet tas aiz to, ka viņa darba dzīve ir bijusi saistīta ar reportāžām, un viņam ir reportāžnieka skats un pieeja pie aparatūras un rezultāta.

p.s. Bet no Luņa mācīties tik tiešām var daudz ko, un ja ir iespēja arī vajaga. Tik to, ko viņš labi zina un prot.;-)

p.p.s. Bet modi nevajaga saprast, vajaga saprast modes veidotājus.;-)
avatar
Publicēts: 16.09.17 11:20 labots
 citēt
Vylcans:
nu, kā lai saka - aston martin db5 arī vairs neražo, bet tie, kas to var atļauties, ar tiem brauc.


Nu par to arī ir tas stāsts, ka lai iemācītos dabūt gatavu izdrukātu bildi uz sudraba papīra cilvēkam jārēķinās ar lieliem laika un finansu ieguldījumiem.
Un pēc uzdotā jautājuma, redzams ka topika autors nav tam gatavs.

Ar m/b fotgrāfiju un bilžu druku nodarbojas vai nu ģēniji vai arī ideoti, ja neskaita tos, kuri cenšas uz viņiem nopelnīt kādu naudīnu.:-)
avatar
Publicēts: 16.09.17 11:27
 citēt
Citātākā gaisma- piedod, bet es pret Tevi vienmēr esmu ļoti skeptisks- tas. ko dioezgan iedomīgi Tu rādi, kā IR mākslu, ir parādāms daudz tīkamāk, saprotamāks- "parastām acīm". Neņem ļaunā- es joprojām naivi meklēju šedevrus Tavās IR bildēs, bet neatrodu.
Bet es esmu vecs un dumš- man daudzi var oponēt.
Tikai nejauciet mākslu ar tehnoloģijām!
Es esmu gan par vienām, gan otrām..:face-grin:
P.S.Penža skats- mani patiesi iejūsmo mūsdienu fotoģēniju darbi.
Pofig iformācija, galvenais- M~XLA
Bet man to nesaprast- laiks kastē...
avatar
Publicēts: 16.09.17 11:32
 citēt
Bišku klaviere niķojas..:face-crying::face-crying:
Bet doma ta skaidra- pirms kāpt Porshe, izmēģini Golfiņu:

P.S. Vilcān- es tā saprotu, ka esi principiāli pret visu..:face-grin:
Varbūt uzskatāmi motivēsi?
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):