forum.gif
Buclera lasījumi
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Buclera lasījumi
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 19.11.17 18:16
 citēt
Viesīte decembrī aicina uz 28. “Buclera lasījumiem”
Kā jau ierasts, decembra mēnesis ir laiks, kad Latvijas fotogrāfi atzīmē Mārtiņa Buclera dzimšanas dienu. Nozīmīgākais latviešu forogrāfijas pamatlicēja atceres notikums ir Latvijas fotogrāfijas vēsturei veltītā konference “Buclera lasījumi”, kas ik gadu notiek Viesītē. Šogad konference norisināsies sestdien, 9. decembrī Viesītes kultūras pilī.
Informācija par Latvijas fotogrāfijas vēsturi šobrīd ir ārkārtīgi sadrumstalota un nepilnīga. Par daudziem autoriem tā ir zudusi, un joprojām nav vienota bibliogrāfiska izdevuma, kurā par to būtu apkopots vissvarīgākais. Tādēļ konference “Buclera lasījumi” ir nozīmīga ikvienam, kurš interesējas par Latvijas fotogrāfiju. Tā ir platforma, kurā pētnieki un vēsturnieki dalās ar saviem jaunatklājumiem. Nereti tā kļūst par vienīgo iespēju, kur satikt gan līdzīgi domājošos, gan apmainīties ar informāciju.
MārtiņŠ Buclers dzimis 1866. gadā Saukā, bet apglabāts 1944. gadā Siguldas kapos. Tiek uzskatīts par latviešu fotogrāfijas pamatlicēju. Viņš ir Latviešu fotogrāfiskās biedrības (1906) dibināšanas iniciators un valdes priekšsēdētājs. Daudzu mācību grāmatu autors, izstāžu organizētājs un ievērojams XX.gs. sākuma kultūras darbinieks.
“Buclera Lasījumi” šogad norisināsies jau 28. reizi. Sākotnēji tas bija tikai Mārtiņa Buclera atceres pasākums. Vēlāk savienojumā ar Latvijas Fotogrāfu Forumu kļuva par nozīmīgu fotogrāfu un entuziastu pulcēšanās notikumu. Šobrīd “Buclera Lasījumi” jau 6. gadu norisinās kā Latvijas fotogrāfijas vēsturei veltīta konference.
Konferenci atbalsta Viesītes pašvaldība, Viesītes novada muzejs „Sēlija” un Latvijas Fotogrāfu Savienība.
Dalība konferencē ir bezmaksas. No Rīgas tiek organizēts arī pašvaldības finansēts autobuss konferences dalībnieku nogādāšanai uz Viesīti un atpakaļ. Aicinām pētniekus pieteikt savus referātus lasījumiem, rakstot uz buclers@inbox.lv.
avatar
Publicēts: 20.11.17 09:27
 citēt
Uz "fotogrāfu" saietiem galvenais, kam jābūt, ir naftalīna džemperis, kamera (ar lielu zipeni (ideāli ja kkur ar izoleni notītu)) kaklā un vēlams pāris mēnešus pirms - iet balbierim ar līkumu + ķemmi ignorēt. Vēl der rokā plastikāta maisiņš.
avatar
Publicēts: 20.11.17 09:29
 citēt
Maisiņā kantorgrāmatas vākos un vēl pāris kulītēs ievīstīts portfolio ar saulrietiem un mollīgo kaimiņmeiteni.
avatar
Publicēts: 20.11.17 10:16
 citēt
Bet uz "metālmākslinieku" saietiem galvenais ir brezenta svarščika roba, kājās kirzači, pāris nedēļas nemazgāts ģīmis, rokā māxlenieciski iskalc govs ķēdes mietiņš.
avatar
Publicēts: 20.11.17 13:01
 citēt
:D nē tai šlakai saieti ir tik reizi 5-10 gados kad dekoratīvās mākslas muzejs jamos sadomā sasaukt uz nozares kopizstādi. Un skatiņs visnotaļ stilīgs. Tu aprakstīji resno cilvēku motociklu ķūnerus - a tie tak autodidakti - skolojušies par melioratoriem labākajā gadījumā.
avatar
Publicēts: 20.11.17 15:53
 citēt
Meliorātors jeb grāvjracis - kādreiz skolā teicu, ka gribu gravjus rakt, PSRS laiku klases audzinātaja samulsa :face-grin:
avatar
Publicēts: 20.11.17 15:58
 citēt
Par LLA hidromelioratoriem kādreiz zirgojās, ka tur iet tie, kurus profenē nav uzņēmuši.
avatar
Publicēts: 20.11.17 17:56
 citēt
Vīnzinis, vīnbodnieks, DJ, radio DJ utt. Einārs Zalcmanis ir meliorators - gaišas galvas cilvēks. Bet nu netrūkst arī to kas čerepus uz resno cilvēku motocikliem kniedē.
avatar
Publicēts: 21.11.17 10:38
 citēt
kodes tavu naudu sagrauzīs, bet augsto mākslu laiks spodrina un inflācija sadārdzina www.diena.lv...
:face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 21.11.17 11:10
 citēt
Leonardo ta Leonardo, bet Ģimons vairāk kā 300milj. uzvārīja. Moika :)
avatar
Publicēts: 21.11.17 15:25
 citēt
Buclera bēdas :D Jā kadreiz bija varens pasakums , 1980to nogalē un vel pat 2000 sakumā.
avatar
Publicēts: 21.11.17 15:26
 citēt
Maris:Maisiņā kantorgrāmatas vākos un vēl pāris kulītēs ievīstīts portfolio ar saulrietiem un mollīgo kaimiņmeiteni.


Ha LAPSS tu uztasiji man dienu :D :D paldies
avatar
Publicēts: 23.11.17 14:25 labots
 citēt
1986 gads - PSRS jaunie fotogrāfi

fotokvartals.lv...
6. Feb ’12 / Jānis Knāķis / Foto stāsts
Rēzekne – 1986

Fotogrāfijas tapušas 1986. gada rudenī Rēzeknē. Tolaik es biju jaunais fotogrāfs ar netradicionālu fotografēšanas manieri, un Komjaunatnes Centrālkomiteja mani nosūtīja paskatīties progresīvās komjaunatnes darbu. Rēzeknē pavadīju vienu nedēļu, kuras laikā vietējie komjaunatnes darbinieki mani vadāja pa rajonu, un bildēju labākos komjauniešus. Nekādas norādes, ko vajadzētu fotografēt, viņi nedeva, vien parādīja dažādus cilvēkus un vietas. Labas atmiņas man palikušas par Jāni Urbanoviču, kurš tolaik bija Rēzeknes rajona komjaunatnes komitejas pirmais sekretārs. Viņš bija sakarīgs un šiverīgs, palīdzēja izvēlēties cilvēkus bildēšanai. Pārsvarā es fotografēju cilvēkus viņu pašu vidē, kas nebija ierasts attēliem drukātajā presē. Parasti avīzē parādījās tikai portreti klasiskajā izpausmē – bez fona, bet man interesēja ar platleņķi uzņemts portrets, kas ļāva kadrā iekļaut arī vidi. No šodienas skatpunkta raugoties tieši vide ir visinteresantākā.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):