forum.gif
Barikādes 1991
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Barikādes 1991
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 21.01.18 21:51
 citēt
Feisbukā uzpeldēja labs video no 1991.gada 20.janvāra. Nedēļa kopš barikāžu sākuma. Bez jebkādiem izskaistinājumiem un dramatiskiem seju tuvplāniem. Veinkārši nezkaislīgi dokumentāli kadri.

www.youtube.com...

Toreiz izturēju tikai divas naktis, jo pirmajā faktiski līdz rītam nodzīvojos pie TV torņa, kā rezultātā trešās dienas pusdienās jau temperatūra un mazliet vēlāk arī divgalvains augonis starp lāpstiņām. Atceros, ka tikai pirmdienas rītā padzirdējām, ka TV ēkā varot arī nosnausties un ieēst. Kat gan godīgi sakot, pie ugunskuriem arī badu neviens nemira. Varēja pat pie cīgām un samagonkas tikt :)
avatar
Publicēts: 21.01.18 22:45
 citēt
Biju Zaķusalā no 18. līdz 21.janvārim. Domāju ieraudzīt sevi, bet laikam nebūšu trāpījies šim objektīvā.
Vispār dīvaini šodien redzēt, kā cilvēki staigā, sēž, lasa avīzi un neviens nebružā telefonu.
avatar
Publicēts: 22.01.18 01:51 labots
 citēt
Par cik es strādāju Vecrīgā pie Doma laukuma tad kadu nedeļu nodzīvoju pa visurieni , sakot no Doma baznīcas un TV beidzot ar visam barikadem pie Telefonu centrales Dzirnavu ielā un pat Mangaļiem un Ulbrokai. Bildeju samērā padaudz , varetu taikt PARAK daudz caur ko mani materiali izgaisa vel 1991 gada vasarā 1992 gada pavasarī no redakcijas. Fisķa tāda kan nejauši sanāca sabildēt visadus "Tautas sidsabziņas" momentos un vietās kur bij 100% skaidrs kas viņi patiesībā ir :):) Tā vienkarši gadijās , cūcene tā teikt. Tieas var teikt ko viņas grib bet es sabildeju to kas bija patiesībā nu un to visus smuki patīrija kopā ar slaveno čekas kīno "Pa vilkaču pēdām" no TV arhīva. Par to man nebija arak liela skrobe , tas ir daudziem , taču dievas lietas bija unikalas no 1991 gada puča laikiem , Desantnieki iekš Radio majas un viņu kaupilnā beģsana PAZikā no turienes un Irakiešu jūrnieki zemūdenēs Bolderājas ostā , tas viss izgaisa vienlaicīgi no tas pašas redakcijas. Tadi meteriali gan nevienam vairak nebija , skumji.
avatar
Publicēts: 22.01.18 07:53
 citēt
Manas bildes ir Valsts vēstures un mākslas muzejā, ir kaukāda gara adrese mājas lapā, kur tās var apskatīt, bet esmu nozaudējis, tādēļ zinu tik to, ka papīra formātā bildes ir Preiļu muzejā.
avatar
Publicēts: 22.01.18 09:25
 citēt
traktors:Feisbukā uzpeldēja labs video no 1991.gada 20.janvāra. Nedēļa kopš barikāžu sākuma. Bez jebkādiem izskaistinājumiem un dramatiskiem seju tuvplāniem. Veinkārši nezkaislīgi dokumentāli kadri.

www.youtube.com...

Toreiz izturēju tikai divas naktis, jo pirmajā faktiski līdz rītam nodzīvojos pie TV torņa, kā rezultātā trešās dienas pusdienās jau temperatūra un mazliet vēlāk arī divgalvains augonis starp lāpstiņām. Atceros, ka tikai pirmdienas rītā padzirdējām, ka TV ēkā varot arī nosnausties un ieēst. Kat gan godīgi sakot, pie ugunskuriem arī badu neviens nemira. Varēja pat pie cīgām un samagonkas tikt :)
tev tad bija tik daudz gadu, katiai pie kompata varēji tik:anger:
avatar
Publicēts: 22.01.18 09:26
 citēt
Schneider:Manas bildes ir Valsts vēstures un mākslas muzejā, ir kaukāda gara adrese mājas lapā, kur tās var apskatīt, bet esmu nozaudējis, tādēļ zinu tik to, ka papīra formātā bildes ir Preiļu muzejā.
Apsveicu!
avatar
Publicēts: 22.01.18 11:15
 citēt
VValdis:
traktors:Feisbukā uzpeldēja labs video no 1991.gada 20.janvāra. Nedēļa kopš barikāžu sākuma. Bez jebkādiem izskaistinājumiem un dramatiskiem seju tuvplāniem. Veinkārši nezkaislīgi dokumentāli kadri.

www.youtube.com...

Toreiz izturēju tikai divas naktis, jo pirmajā faktiski līdz rītam nodzīvojos pie TV torņa, kā rezultātā trešās dienas pusdienās jau temperatūra un mazliet vēlāk arī divgalvains augonis starp lāpstiņām. Atceros, ka tikai pirmdienas rītā padzirdējām, ka TV ēkā varot arī nosnausties un ieēst. Kat gan godīgi sakot, pie ugunskuriem arī badu neviens nemira. Varēja pat pie cīgām un samagonkas tikt :)
tev tad bija tik daudz gadu, katiai pie kompata varēji tik:anger:



Barikāžu laikā jau divus gadus kā biju mājās no krievu armijas. Vēvaldi, es domāju daudziem, kas lasa šo blogu, būtu priecīgāk, ja tu reiz beigtu savu glupumu un paštaisnumu tik visaptveroši demonstrēt :)
avatar
Publicēts: 22.01.18 11:34 labots
 citēt
kad atnācu no kieviem, tad toč politika nebija pratā, bet meitenes
atc eros, ka ar vienu draudzeni pastaigajāmies pa Raiņa bulvāri, burtiski pēc 30 min sākās apšaude Bastejkalnā
tagad raksta Bugajs, ka menti mūsu padevušies bez neviena šāviena

un sanāca arī ar AGAT-18 bildēt OMON ieņemto Preses Namu, iznāca laukā viens vecis un sāka lamāties, bet foto neatņēma , laikam saprata, ka neesmu fotografs :), bildēju tāpat vien
Barikāžu laiks vēl pārāk svaigs un cik saprotu, ne viss ir tā ,kā mums cenšās jau radīt par šo laiku savu "mitoloģiju" izdomātu vēsturi
viss bija atkarīgs no tā, ka sniedza Jeļcinam infu, par gatavojošos puču, un savējie koriši masoņi jau visu zināja
barikāžu dalībnieki bija tikai masovka, statisti šajās "spēlēs" politiskajās, viss jau bija izlemts - kad sāka virzīties pie varas Andropovs, Kominternes darboņa Kūsinena ieliktenis, ka visu graus nost un pāries uz citu formāciju
nu beigās ārzemju PBLA vienojās ar vietējiem čekistiem, komunistiem, kā sadalīs visu :face-grin:

ja DIVOS vārdos - latviešu dejoja un dziedāja, bet krievi tikmēr jau dalīja īpašumus visus, kas palika no PSRS
avatar
Publicēts: 22.01.18 12:51
 citēt
Man pietika prāta no krieviem izvairīties - attiecīgi biju masovkā 4 dienas defilējot Doma laukums - Mākslas akadēmija. Dejas tik neatceros. Uz šaušanu netrāpīju netīrības dēļ - braucu uz Jelgavu beidzot mazgāties un uzzināju bik pāri pusceļam no radio.

Aizvakar valsts vai nevalsts TV diktoram fonā bija barikāžu bilda a dūšīgu fotoblog.lv logo stūrī.
avatar
Publicēts: 22.01.18 13:04
 citēt
interesanti, kas šāva no Bastejkalna puses, no aizmugures, pa tiem foto video operātoriem
tak jau laikam liecieniekus novāca
avatar
Publicēts: 22.01.18 13:10
 citēt
traktors:
VValdis:tev tad bija tik daudz gadu, katiai pie kompata varēji tik:anger:



Barikāžu laikā jau divus gadus kā biju mājās no krievu armijas. Vēvaldi, es domāju daudziem, kas lasa šo blogu, būtu priecīgāk, ja tu reiz beigtu savu glupumu un paštaisnumu tik visaptveroši demonstrēt :)
pēc kādiem kritērijiem to spried
avatar
Publicēts: 22.01.18 19:24
 citēt
lodzija:interesanti, kas šāva no Bastejkalna puses, no aizmugures, pa tiem foto video operātoriem
tak jau laikam liecieniekus novāca


kāpēc jānovāc operators, ja uzņemtais materiāls paliek .... , drīzāk priduroki kameras sarkano diodīti sajauca ar lāzera tēmekli .... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 22.01.18 19:29
 citēt
kam atmiņa īsa, vai kā dažiem, ķīselis galvā, īsi par to, gan to www.vestnesis.lv...
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):