forum.gif
Pirmā spoguļkamera
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Pirmā spoguļkamera
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 21.11.18 12:25 labots
 citēt
Schneider:
palaidniex: Pārdošanas gadījumā pēc pusgada/gada liela vērtības krituma arī nav...

Ar fototehniku, sevišķi amatieru segmentā, kur iznāk pa 2 jauni modeļi gadā, jābūt gatavam uz visu lietotu kameru pārdošanas cenu ziņā.
Ja vien nav plānots uzsākt radošu literāro karjeru humora druvā sludinājumu žanrā.


Nu domāju, ka pilnā cenā 400 EUR ir vienalga Canon 1300D, 1200D, 1100D, ja vien pēdējo vēl var nopirkt par jaunu.
Nu ok - var atrast lietotu, droši vien, ar kitu kas maksās ~120-150 EUR robežās, pēc pus gada, kad būš skaidrs ko gribās no kameras, tāpat to varēs ar tīro zaudējumu 10-20 EUR pārdot, bet reizē iegūstot naudā nenovērtējamu pieredzi, iemaņas un izpratni...

Nezinu vai 1100D, 1200D ir bezvadu iespējas iepestīt bilditelefonā , lai padižotos feisītī vai instagramā laikam, ko 1300D piedāvās pa lielāku naudu... Un lielāku zaudējumu naudā pārdodot pēc pus gada...
avatar
Publicēts: 21.11.18 12:27
 citēt
1000o sēriju tomēr tik mazohistam var ieteikt. Simtā būs labāka, visādi 600d atrodami līdzīgos ciparos.
avatar
Publicēts: 21.11.18 12:46
 citēt
versatile: Simtā būs labāka...
Simtajā sērijā Ķenonam ir viens patīkams isstrādājums - 760, ar augšējo displeju.
avatar
Publicēts: 21.11.18 13:18 labots
 citēt
versatile:1000o sēriju tomēr tik mazohistam var ieteikt. Simtā būs labāka, visādi 600d atrodami līdzīgos ciparos.


Mazohistiem, ne mazohistiem, bet vislētākā skola!
Visvieglāk būs saprast ko pats lieto, ko nelieto, un tad arī pratīs novērtēt, ja uztaisīts ērtāk tas, kas vajadzīgs. Skola vienmēr ir grūta un maksā naudu.

P.S.
Par to naudu tās, visticamāk būs arī vismazāk nojātās kameras. Īpaši, ja pilsonis saka, ka pats nespēšot novērtēt iekārtas nolietojumu...
avatar
Publicēts: 21.11.18 14:12
 citēt
Nez, man gan uzskats, ka jāsāk mācīties ar kaut ko, kas liek apzināties, ka vaina ir pašā, ne tehnikā. ar tūkstošo sēriju iesācējam tas nebūs vienkārši, jo garām palaistu kadru mierīgi var norakstīt uz kameras lēno buferi, piemēram.
avatar
Publicēts: 21.11.18 15:39
 citēt
Palaist garām kadru var arī ar visnaidīgāko kameru.
Jo kadra nogulēšana ir vispirms fotogrāfera fēleris, ne kameras lags...

Bet ja nepatiks dārgāka, “labāka” kamera, būs iztērēts vairāk $$$ un būs lielāks vērtības kritums. Foto pamatprincipi tak teju tie paši, kas filmu laikos, izņemot iespēju mainīt jūtību katram kadram...
avatar
Publicēts: 21.11.18 16:43
 citēt
Nu skaidrs, braukt arī jāmācās ar 81. gada Moskvič 2140 un tā paša gada riepām.
avatar
Publicēts: 21.11.18 17:48
 citēt
Bet Moskābelis pavisam nesūdīgs mācību līdzeklis, arī jūrnieki mācās ar bureniekiem. :face-grin:
avatar
Publicēts: 22.11.18 11:17
 citēt
versatile:Nu skaidrs, braukt arī jāmācās ar 81. gada Moskvič 2140 un tā paša gada riepām.

Nevajag jau nu pārspīlēt... 1981. gadā nebija ne tik funkcionālu aparātu, nedz digigrāfijas kā tādas. Es tak nesaku civilam pirkt vecu zenītu... Ar ko tas vecais mosvičs būtu salīdzināms.
Drīzāk salīdzinājums būtu tāds - es iesaku iepirkt pa lēto mazlietotu Dacia Logan, kuru bez paša vērtības krituma var pārdot tālāl, bet tavs variants - ar jau krietni padzītu desmitgadīgu prēmiumu. Jauns ir jauns, mazlietots ir mazlietots un nojāts ir nojāts... Pārējais ir tikai ērtības. Jo cīnīties ar nojātību - par baigo ērtību grūti nosaukt...

Lai vispār cilvēks saprastu - vai un ko viņam vajag, vispirms derētu tikt pie kāda atskaites punkta. Tikai ar šī atskaites punkta palīzību varēs katrs noteikt savas individuālās vajadzības, prasmes, izpratni un spēs atbildēt, kas īsti tam vajadzīgs...

Varbūtība nošaut greizi ar pirmo fotoaparātu ir teju 100%. Ne man vienam pirmais digitālais fotoaparāts bija vispārīgas izpratnes iegūšanai - visas manuālās funkcijas nodrošināja, tā galīgi nebija spoguļkamera un bija aprīkota ar nenoņemamu superzuuuuumu. :super_man:
Izpratni par lietām, par to, ko saprotu, gribu, vajag izprast, iemācīties un man vajag - sniedza lielisku!
Tagad droši varu apgalvot, ka mierīgi varēju iepirkt ko krietni lētāku, pat lietotu, jo šo pirmo kameru tāpat pārdevu! Tāpat kā otro... Pa vidu vēl tiku palietot visādus aparātus, dažādu ražojumu, dažāda līmeņa... Tas nu kā kuram dzīvē paveicās...

Un ir man rezultātā trīs kameras ar kurām man pietiek uz visiem 297,4%. Vienu sev paturēšu, vienu esmu gatavs pārdot, viena ir nu jau teju neatņemama paijājamā telefona fīča...
avatar
Publicēts: 22.11.18 12:07 labots
 citēt
Pastāstīsi, kā izpaužas cīnīšanās ar "nojātu" fotoaparātu"? Ja matrica nav saskrāpēta un slēdzis, teiksim, mainīts. Kas būs tas, ar ko būs jācīnās? :)
Un nevajag te piemērus par kāzinieku nolietotajiem 5d markiem, kam krāsa neturas klāt (lai gan par to arī poh); te runa par simto sēriju, kas nemaz ne tik bieži tiek lietota profesionāli tādos apmēros, lai būtu nojāta.
avatar
Publicēts: 22.11.18 20:14
 citēt
versatile:Pastāstīsi, kā izpaužas cīnīšanās ar "nojātu" fotoaparātu"? Ja matrica nav saskrāpēta un slēdzis, teiksim, mainīts. Kas būs tas, ar ko būs jācīnās? :)
Un nevajag te piemērus par kāzinieku nolietotajiem 5d markiem, kam krāsa neturas klāt (lai gan par to arī poh); te runa par simto sēriju, kas nemaz ne tik bieži tiek lietota profesionāli tādos apmēros, lai būtu nojāta.

Slēdzis var nebūt nomainīts, var būt nomainīts sūdīgi, neprecīzs autofokuss, var būt sācis gļukot autofokuss kā tāds, matrica netīra, saskrāpēta, izdeguši pikseļi, slīkusi, kritusi utt..
Jo vecāka kamera, jo lielāka iespēja

Labāk pastāsti kas itieši baiss, bet tā objektīvi, ne subjektīvi, ir tai 1000 sērijas kamerai?
Nu tā uz pirkstiem. Kontā kamera nenodrošina, kādus režīmus utt.
avatar
Publicēts: 24.11.18 01:34 labots
 citēt
Visu nodrošina, jauājums, kā.
Pabildēju lēnu sportu (maratonu) ar 1200D. 3fps būtu ok, bet buferis ir apmēram 2 kadriem raw. Pārspīlēju, bet aizrijas tā kamera pārsteidzoši ātri.
Otra lieta, ka iesācējs, ja pārliks fokusu no centra punkta, būs vīlies, jo tikai centriskais ir krustenisks + af sistēma tiem 3fps ir par lēnu, jo starp kadriem nepaspēj pārfokusēties pat ar stm stiklu labos gaismas apstākļos.
700D ar 18-135 stm bija super komplekts ko varu ieteikt ikdienas lietošanai. Piepērk lētu lietotu 430EX vai kaut vai 550ex un bēdas aimirst.
avatar
Publicēts: 24.11.18 10:43 labots
 citēt
versatile:Visu nodrošina, jauājums, kā.
Pabildēju lēnu sportu (maratonu) ar 1200D. 3fps būtu ok, bet buferis ir apmēram 2 kadriem raw. Pārspīlēju, bet aizrijas tā kamera pārsteidzoši ātri.
Otra lieta, ka iesācējs, ja pārliks fokusu no centra punkta, būs vīlies, jo tikai centriskais ir krustenisks + af sistēma tiem 3fps ir par lēnu, jo starp kadriem nepaspēj pārfokusēties pat ar stm stiklu labos gaismas apstākļos.
700D ar 18-135 stm bija super komplekts ko varu ieteikt ikdienas lietošanai. Piepērk lētu lietotu 430EX vai kaut vai 550ex un bēdas aimirst.

Zini, man ilgus gadus bildējot nav nācies bildēt maratonu. Un līdz ar to 3 vai 5 vai 8 fps neko man nemainītu - tātad - subjektīvs apsvērums. Kā tas traucē bildējot kluso dabu, ainavas, pozētus portretus?

Vēlreiz saku - kamēr cilvēks mācās un nesaprot ko, kā un vai vispār tas nopietni bildēs - saprast manuālās režīmus, tos iemācīties izvēlēties un iestatīt MĀCĪBU NOLŪKĀ derēs. Un, pirmā kamera, lai vai kāda tā nebūtu teju 100% ar kaut ko neapmierinās un tāpat būs doma to pārdot un tad jau nākošā izpildīs individuālās vēlmes. Lai vai tas 51 punkta AF ar cik tur krusteniskajiem, vai visu gribēs bildēt ar Live-View, varbūt arī 12 FPS būs par maz ... varbūt sapratīs, ka bez pilnkadra nav aršana, varbūt ies “mākslas” ceļu ar pielāgotiem manuāliem stikliem...
avatar
Publicēts: 25.11.18 11:12
 citēt
O, atradu, ko čalim ieteikt.
www.fotoblog.lv...
Bet gan jau Versatile arī šim atradīs blusas...
avatar
Publicēts: 25.11.18 13:31
 citēt
Paldies visiem par ieteikumiem, aparāts iegādāts.
avatar
Publicēts: 25.11.18 23:20 labots
 citēt
Principā es piekrītu palaidnieka domai. Un sportu fočējot svarīgāk ir zināt kā,kad,ko un no kurienes. Fps ir pēdējais. Nu ok,100/200 m sprintā svarīgi,bet tur tāpat galvenais ir finišs.
Gadiem fočēju visādus sportus ar veco piečuku. Bija ok
avatar
Publicēts: 26.11.18 10:27
 citēt
Ek, palaidniek, vecuma marazms vai? Brauc man augumā par to, ka iesaku simto, nevis tūkstošo kanonu, bet pats iesaki vēl klasi augstāku ff nikonu un vēl man uzbrauc, ka es tam ar piesiešos :D
A par fps, da kaut vai 1 fps - galvenais, lai starp kadriem paspēj nofokusēties. 1200D to nespēj.
avatar
Publicēts: 28.11.18 14:42 labots
 citēt
versatile:Ek, palaidniek, vecuma marazms vai? Brauc man augumā par to, ka iesaku simto, nevis tūkstošo kanonu, bet pats iesaki vēl klasi augstāku ff nikonu un vēl man uzbrauc, ka es tam ar piesiešos :D
A par fps, da kaut vai 1 fps - galvenais, lai starp kadriem paspēj nofokusēties. 1200D to nespēj.


Bet piekritīsi - nav pilnīgi nevienas kameras kurai kādam no parametriem nevarētu piesieties.
Lielākoties tā piesiešanās būtu uz papīra, nezinot īpašnieka prasības/vajadzības
To pilnkadra Nikonu es pieminēju tikai sarkastiskam piemēram, jo tas tak arī “mēsls” - lēns AF, mēdz gļukot arī ar gaišiem stikliem - nefokusējot pustumsiņā vispār! Tikai 39 punktu AF, sāga ar eļļu uz matricas, utt..
Kā tieši AF un tā ātrums ir svarīgs ar manuāliem stikliem, klusajā dabā, portretos?
Bet kaut kā taču tā 1000 sērija izdod bildes? Ja jau nefokusē vai nepagūst to izdarīt, tad jau to neražotu vispār, jo tādu brāķi nebūtu jēga pirkt.
Mācību procesam nav ātrums vajadzīgs, bet izpratne par procesiem...
seksā kā biatlonā - ja neesi trāpījis, ātrums nepalīdzēs!
avatar
Publicēts: 28.11.18 15:56
 citēt
Tas ir kā teikt, ka galdniekam pietiek ar neasu padomju kaltu, a ko, akmens laikmetā i tādu nebija, ņem un strādā.
Protams, jā, bet labs un kvalitatīvs instruments to mācību procesu atvieglos.
Un, ja tomēr nebūs intereses par mācīšanos, tad simtās sērijas kamera būs laba lai vienkārši fočētu dzīves notikumus (lielāks success rate ar bojātu blīvi aiz skatu meklētāja) un būs arī vieglāk pārdodama.
avatar
Publicēts: 30.11.18 14:21 labots
 citēt
šitādu vajag pirmo:

avatar
Publicēts: 01.12.18 16:31
 citēt
versatile:Tas ir kā teikt, ka galdniekam pietiek ar neasu padomju kaltu, a ko, akmens laikmetā i tādu nebija, ņem un strādā.
Protams, jā, bet labs un kvalitatīvs instruments to mācību procesu atvieglos.
Un, ja tomēr nebūs intereses par mācīšanos, tad simtās sērijas kamera būs laba lai vienkārši fočētu dzīves notikumus (lielāks success rate ar bojātu blīvi aiz skatu meklētāja) un būs arī vieglāk pārdodama.


Kā jau rakstīju - neass padomju kalts ir teju JEBKUŠ PSRS ražotais fotoaparāts. Vari, protams, man publiski nepiekrist, kaut lieliski pats un ne tikai pats saproti, ka man ir taisnība.
avatar
Publicēts: 14.01.19 21:03
 citēt
All-marss:Tāds jautājums te nevietā. Kamēr PATS nesapratīsi, kas tev vajadzīgs, NE KO TEV NEVAJAG!!! Vispirms noskaidro, KO tu taisies fotografēt. Tad noskaidro, KĀDA tehnika tam vajadzīga. Sarēķini savas iespējas un izlem, kuram brendam piesaistīsies un tad jau arī iezīmēsies vispārējās kontūras. Viss tas ir jāizlemj tev pašam.!!!!:face-grin:


Kā lai iesācējs saprot, kas viņam vajadzīgs? Zināšanu par ražotāju/kameru/formātu niansēm taču viņam nav... Un ne ar ko vairāk, kā ar niansēm (ko pilnībā spēj saprast un izmantot tikai profs) jau tie verķi neatšķiras...
Tā kā kompetents, sakarīgs padoms ir zelta vērts.
avatar
Publicēts: 14.01.19 21:29
 citēt
Pagājšgad upgreidojos no 350D (nopietni) uz 1300D, esmu priecīgs. Baigi patīk Wifi fīča (remote bildēšana + var ielādēt bildes instagramā sēžot mašīnā). Relatīvi lēts (lietots vispār lēts lēts), un baigi jēdzīgs.
avatar
Publicēts: 18.01.19 08:09
 citēt
Ar pirmo kameru ir, kā ar pirmo meiteni - neviens nelasa lietošanas instrukciju un neklausa mammu.
avatar
Publicēts: 18.01.19 22:53
 citēt
briedis:Pagājšgad upgreidojos no 350D (nopietni) uz 1300D, esmu priecīgs. Baigi patīk Wifi fīča (remote bildēšana + var ielādēt bildes instagramā sēžot mašīnā). Relatīvi lēts (lietots vispār lēts lēts), un baigi jēdzīgs.


Nu tu dinozaurs, tik ilgi mocīt 350 :) Ja tā gribējās palikt pie canon krop dslr, vajadzēja 200D ņemt, krietni labāka par 1300D
avatar
Publicēts: 18.01.19 23:53
 citēt
@Karlis_K, +100 eur par +30fps un vairāk megapikseļiem (tā jau 18 ir vairāk kā jēgas, besī tie smagie raw'i), nav nekas baigi labāks. Ņemot vērā, cik bildēju, vispār pofig. Svarīgākais bija Wifi un live-view, pārējais ir sekundāri :)
avatar
Publicēts: 19.01.19 00:52 labots
 citēt
briedis:@Karlis_K, +100 eur par +30fps un vairāk megapikseļiem (tā jau 18 ir vairāk kā jēgas, besī tie smagie raw'i), nav nekas baigi labāks.


Tā tak mazākā atšķirība, procesors kudiš jaunāks un labāks, DD gandrīz 2 stopi plašāks, trokšņo mazāk pie iso 1600, krāsas jau sakarīgākas.

p.s. un kas ir +100 eur ja kameru pērk vienreiz pa 10 gadiem vai vēl retāk? Zem 1 eur mēnesī, tobiš aliņš lēts :)
avatar
Publicēts: 22.05.21 13:23
 citēt
hehe, Kārlim taisnība
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):