forum.gif
Nikon 24-70mm 2.8 neasums
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Nikon 24-70mm 2.8 neasums
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 04.01.19 20:05
 citēt
Sveiki,

pirms kāda laika nācās bildēt pasākumu- foto siena, 2 zibspuldzes.. viss šķita pa pirmo. Uzliku tikko iegādāto 24-70mm 2.8 uz D750 un domāju, ka nu tik būs.. uzbildēju pāris bildes, ekrānā piezūmojot bildi asuma nav- domāju, varbūt pievēršu diafragmu- nonācu līdz f5.0, bet tas pats.. pēc bildes šķiet, ka slēdža ātrums par mazu, bet nē ir 1/200. Nodomāju, ka objektīvs jauns, varbūt front/back focuss.. uzliku 35mm 2.0 un bildēju pa pirmo..
Mājās izmēģinu vēlreiz 24-70, lai pieregulēt front/back fokusu, bet nu viss pa pirmo.. asums ir ok.

Ko jūs teiktu, kā tā? Kādēļ ideālos apstākļos fotogrāfija "paplūdusi" (bildēju pie iso400, f5.0, slēdzis 1/200, divas studijas zibspuldzes)?
avatar
Publicēts: 04.01.19 20:48
 citēt
Es teiktu, ka ar Nikoniem vispār nav ko krāmēties, vienmēr kādas ķibeles sanāk! :face-grin:
avatar
Publicēts: 04.01.19 21:40
 citēt
Nu tur ir daudz variantu, ļoti daudz... diapazonā no "lietotājs idiots"( nu tipa: oi, nejauši biju izslēdzis autofokusu) līdz "ražošanas brāķis ko ražotājs neatzīst un neremontē"( tipa: attālums starp bajonetu un matricu neatbilst standartam un ar daļu objektīvu huj dabūsi asu bildi) un pat abu faktoru kombinācijas. Sākumam būtu prātīgi atrast tādu pašu vai iespējams līdzīgu objektīva un kameras komplektu un pamainīt vietām potenciālos vainīgos.

P.S. front/back fokuss var būt nevis abstrakti, bet piemēram kādam konkrētam malējam fokusa punktam, pie kāda konkrēta fokusa attāluma kādā aptuveni vienā distancē. Pie citādas komponentu kombinācijas viss var būt perfekti.
Lai veicās eksperimentos un testos.
avatar
Publicēts: 19.02.19 21:55 labots
 citēt
nikoniem ir táds iestatíjums AF fine-tune, tur var iestatít fokusa punktu lídz pusmillimetram, tik pirms to sákt regulét izprinté šo static.bhphotovideo.com...
avatar
Publicēts: 19.02.19 23:24 labots
 citēt
cesars:nikoniem ir táds iestatíjums AF fine-tune, tur var iestatít fokusa punktu lídz pusmillimetram, tik pirms to sákt regulét izprinté šo [url=https://static.bhphotovideo.com/explora/sites/default/files/bandh-test-target.jpg


Pats]https://static.bhphotovideo.com/explora/sites/default/files/bandh-test-target.jpg

Pats[/url] esi mèģinàjis zoom stiklu piedzìt ar fine-tune? Pamèģini, un tad iesaki. Pat fiksu ìsti reizèm nevar normàlu dabùt, ja piedzen vienà attàlumà tad cità jau nobìdes....
avatar
Publicēts: 20.02.19 11:42
 citēt
Kur jūs raujiet tos gļukainos nikkorus? Jā ok pats sapirkos tādus patrakus, bet arī 24-70 ir līdzīgā ciparā... nu neticu, ka tik populāru avīžnieku zoomu taisa sūdīgu - ļoti patīk bildēt ar atvērtu fragmu, bet nevienam objektīvam fokuss nepeld ne par milimetru - kļūdu var dabūt tikai kamerai uzliekot fokusa punktu uz kkādu kadra tālāko stūri.
avatar
Publicēts: 20.02.19 18:09
 citēt
martc:
cesars:nikoniem ir táds iestatíjums AF fine-tune, tur var iestatít fokusa punktu lídz pusmillimetram, tik pirms to sákt regulét izprinté šo [url=https://static.bhphotovideo.com/explora/sites/default/files/bandh-test-target.jpg


Pats]https://static.bhphotovideo.com/explora/sites/default/files/bandh-test-target.jpg


Pats[/url] esi mèģinàjis zoom stiklu piedzìt ar fine-tune? Pamèģini, un tad iesaki. Pat fiksu ìsti reizèm nevar normàlu dabùt, ja piedzen vienà attàlumà tad cità jau nobìdes....

Jā, es pamēģināju, man bij tā, ka tēmē acī, bet asums trāpa degungalā, vai ausī. Tagad viss ir ok.
avatar
Publicēts: 20.02.19 18:55
 citēt
cesars:
martc:
Pats esi mèģinàjis zoom stiklu piedzìt ar fine-tune? Pamèģini, un tad iesaki. Pat fiksu ìsti reizèm nevar normàlu dabùt, ja piedzen vienà attàlumà tad cità jau nobìdes....


Jā, es pamēģināju, man bij tā, ka tēmē acī, bet asums trāpa degungalā, vai ausī. Tagad viss ir ok.



Un visà diapazonà normàli? Gan 2m gan 20m attàlumà? Un mainot fokusa attàlumu precizitàte nemainàs? Lai gan es mocijos ar 7100, tagad ar 750 nàcàs tik 135/2 padzìt +2. Pàréjie stikli normàli fokusèjas..
avatar
Publicēts: 20.02.19 19:24
 citēt
martc:
cesars:
Jā, es pamēģināju, man bij tā, ka tēmē acī, bet asums trāpa degungalā, vai ausī. Tagad viss ir ok.



Un visà diapazonà normàli? Gan 2m gan 20m attàlumà? Un mainot fokusa attàlumu precizitàte nemainàs? Lai gan es mocijos ar 7100, tagad ar 750 nàcàs tik 135/2 padzìt +2. Pàréjie stikli normàli fokusèjas..


ja, pēc noregulēšanas, visā garumā ir ok, es tā vairāk iespringu par 70-200, otrs man 24-70, ar to vairāk dabu bildēju un neizjūtu kaut kādas nobīdes, bet testa lapā arī tas rādīja pareizi visā garumā.
avatar
Publicēts: 27.02.19 16:47
 citēt
k_lie:Sveiki,

pirms kāda laika nācās bildēt pasākumu- foto siena, 2 zibspuldzes.. viss šķita pa pirmo. Uzliku tikko iegādāto 24-70mm 2.8 uz D750 un domāju, ka nu tik būs.. uzbildēju pāris bildes, ekrānā piezūmojot bildi asuma nav- domāju, varbūt pievēršu diafragmu- nonācu līdz f5.0, bet tas pats.. pēc bildes šķiet, ka slēdža ātrums par mazu, bet nē ir 1/200. Nodomāju, ka objektīvs jauns, varbūt front/back focuss.. uzliku 35mm 2.0 un bildēju pa pirmo..
Mājās izmēģinu vēlreiz 24-70, lai pieregulēt front/back fokusu, bet nu viss pa pirmo.. asums ir ok.

Ko jūs teiktu, kā tā? Kādēļ ideālos apstākļos fotogrāfija "paplūdusi" (bildēju pie iso400, f5.0, slēdzis 1/200, divas studijas zibspuldzes)?


Tam nikonam gadījumā nav tāda pati af sistēma kā C. kad pat pie ieslēgta AF piesitot roku pie fokusa rinķa notiek pārfokusēšanās manuāli? :grimace:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):