forum.gif
70-200mm f2,8 uz crop kameras.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / 70-200mm f2,8 uz crop kameras.
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 05.02.19 13:47
 citēt
Ar laiku plānoju iegādāties 70-200mm f2,8 priekš iekštelpu sporta bildēšanas. Daudz esmu sēdējis forumos un lasījis par šiem objektīviem, bet gribētu dzirdēt atsauksmes no jums.

Ir trīs potenciālie varianti:
- Sigma APO 70-200mm f/2.8 EX DG OS HSM
- Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2
- Nikon AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Protams cenu diapazonas tiem ir atšķirīgs, bet vairāk interesē tehniskā puse, autofokusa ātrums, asums utt.
avatar
Publicēts: 05.02.19 15:58 labots
 citēt
Tampons ass kā žilete (tik man ir versija bez VR, jo Pentaxim stabilizācija rumpī). AF ātrums - nu, no min. uz bezgalību iet salīdzinoši ilgi, ar skaņu, kura līdzīga urbjmašīnai, bet pieļauju, ka līdzjutēju svilpšanā tā varētu nebūt sadzirdama. Olimpiādēs nebildēju, vietējiem fudbola mačiem parametru pietiek.
avatar
Publicēts: 05.02.19 18:00
 citēt
Hansel:
Ir trīs potenciālie varianti:
- Sigma APO 70-200mm f/2.8 EX DG OS HSM
- Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2
- Nikon AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Protams cenu diapazonas tiem ir atšķirīgs, bet vairāk interesē tehniskā puse, autofokusa ātrums, asums utt.



Variants 3 , cerams ir pārrakstīšanās?
AF ātrums ir vairāk atkarīgs no kameras un apgaismojuma, kā objektīva.
AF ātrumam( tam cik ātri motors bīda objektīva lēcas) nav lielas nozīmes, nozīme ir tam lai kamera pieņem pareizu lēmumu kur un kad bīdīt tās lēcas, tobiš griezt fokusēšanās motoru.
Vari atļauties dzimto - pērc nost, nevari kādu to tiem pārejiem, asums mūsdienās ir vairāk eksemplāra kā inženieru konstrukcijas jautājums.
Tu taču necerēji šeit ierauzīt tekstu "SigRons ir uz pusi lētāks ar daudz labāku asumu labāku autofokusu un stabilizatoru, kā nikkors"?
avatar
Publicēts: 05.02.19 18:28 labots
 citēt
:shame:Kanonam tajā pašā cenā ir 200mm 2.8 un tuvu tai cenā 135mm f2. Pēdējais tumšajās hallēs ir ārkārtīgi noderīgs. 24-70 arī derēs,bet krietni retāk. Basī,piemēram,ar tādu var sēdēt zem groza (tikai tad ja esi akreditēts,vai LBL 2 un zemākās līgās. Taču tu neesi akreditēts,jo tad saņemtu nokomplektētu somu un te nekvernētu)nofočēt halles kopskatu un viss. Ne velti sporta fotogrāfiem ir garie fiksi un monopodi. Sportā lēti un labi strādās tikai pagasta sporta spēlēs vasarā. Ideāli,ja tev ir kāds čoms,ar kuru sarunāt stiklus testam. Ja nav ej uz nomu,tepat pie lietotāja NIN laikam pati labākā. Nu un paskaties sev aktuālā sporta veida galerijas kaut vai guglē vai flikrā - tas palīdzēs saprast vajadzīgo.
Asums,izšķirtspēja - vecīt,šodien,kad kadram sūdam ir 20mpix fails un iso 6400 norma viss ir tikai tavās līkajās rokās. Stiklu apskatus es pētu fredmiranda.com taču pēdējā laikā tur maza kustība par jaunumiem un kenrokwel.com
Ja kvalitāte tev ir galvenais kritērijs,tad risinājums ir tikai fiksi.
PS man ir tā Sigma,1. versija. af strjomīgs,bet ātrs,optiski laba. Taču mīksta uz 2.8. Ja var dabūt pa lēto no rokas ir vērts pirkt. Mehāniski 7 no 10,gumijas daļas pēc dažiem gadiem nācās pārlīmēt
avatar
Publicēts: 05.02.19 19:06 labots
 citēt
Nebūs daudz ko piebilst te iepriekš teiktajam. Tik vien to, ka sportu telpās var bildēt ar jebkuru no Tevis minētajiem objektīviem. Taču doma manuprāt pilnīgi skaidra - ja budžets atļauj, pērc Nikkoru. Ir jau arī "lētais" variants www.youtube.com... bez iebūvētā AF motora un bez stabilizācijas, bet sportam tā stabilizācija galīgi nav vajadzīga. Tā drīzāk noderēs nesteidzīgai portretu bildēšanai ;) Vēl arī būtu jāņem vērā vai Tavai kamerai būs "skrūvgriezis" bezmotora objektīviem. Ja nemaldos, Nikonam šis puļķis bajonetes malā ir tikai sākot no D7000 sērijas uz augšu.
Vēl ieteikums ātrākam autofokusam ir tā darbības diapazona ierobežošana. Pārslēdz slēdzi no pilnā diapazona uz saīsināto fokusēšanās attālumu. Dabūsi klāt raķetes ātrumu autofokusam :)

Un jā. Kādai kamerai gribi to garo stobru?
avatar
Publicēts: 05.02.19 19:49
 citēt
Iesaku Sigmu, par to cenu sakarīgs objektīvs.
avatar
Publicēts: 06.02.19 02:15
 citēt
Atbildot uz komentāriem:
1. Jāsāk ar paldies par atbildēm.
2. Jā, par trešo objektīvu bija kļūda, jo biju domājis Nikkor 70-200, f2,8
3. Sporta fotogrāfēšana sākās kā hobijs, bet tagad esmu nonācis līdz tam, ka tiek dotas akreditācijas uz lielākiem pasākumiem un esmu zem medijiem. Ne visi dod nokomplektētu somu, lētāk no malas nolīgt fotogrāfu jau ar savu tehniku.
4. Kamera jau ir D7100.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):