forum.gif
Nikon D850 vs Sony A7 RIII
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Nikon D850 vs Sony A7 RIII
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 29.04.19 12:33
 citēt
Sveiks visiem!
Lūgums palīdzēt izvēlēties kameru gan darbam gan hobbijam.
Kameras kuras biju jau izmantojis iepriekš- Sony A7 II, A7 RII, Fuji kameras utt.
Abām kamerām ir viens un tas pats sensors. Ātruma ziņa kā sapratu Sony būs labāk, bet cik to biju izmantojis neipaš patīk beigu rezultāts (krāsas). Kameru griibu izmantot landscape fotografijai un arī darbam (weddings utt.)
Vai kāds zin kur var D850 iznomāt vai varbūt kādam ir un var ieteikt kuru no šim pirkt?
No pēdējās A7 RII ir palicis Zeiss 18mm 2,8 un sigma Art 35 1,4. Vēlos vel piepirkt 24-70 vai ekvivalentu.
Sapratu ja pāriet uz Nokon tad būs jāpārdod esošos objektīvus
avatar
Publicēts: 29.04.19 13:37
 citēt
Ja landscape un weddings, tad noteikti Nokon, bet portrait un funerals tas nederēs. Bet esošos utt. objektīvus Nokonā var iestiprināt ar skoču un montāžas putām.
avatar
Publicēts: 29.04.19 23:49
 citēt
Cik ar landscape bilźu esmu redzējis tīklos no tiem Nokona bildes kautkā vairāk patīk gan detalizācijas gan krāsu ziņā.
Par skoču un putām tas būtu vislētākais pārējas variants, lētàks nekā ķīnas adapteri
avatar
Publicēts: 30.04.19 15:02
 citēt
iztās, ka vaina ir photogrāfā. Nīkoni par nokoni nosaucis.
avatar
Publicēts: 03.05.19 09:27
 citēt
Schneider:Ja landscape un weddings, tad noteikti Nokon, bet portrait un funerals tas nederēs. Bet esošos utt. objektīvus Nokonā var iestiprināt ar skoču un montāžas putām.
Kapēc nederēs portrait? Un vai nu biji pats fotografējis gan ar sony gan ar Nikon?
avatar
Publicēts: 03.05.19 09:30
 citēt
VValdis:iztās, ka vaina ir photogrāfā. Nīkoni par nokoni nosaucis.
Kurā dārzā akmeņus met?
avatar
Publicēts: 03.05.19 09:32
 citēt
Varbūt kāds kuram ir D850 var ko ieteikt?
Ir velme nedaudz notestēt D850
avatar
Publicēts: 03.05.19 10:11
 citēt
igorjos:Varbūt kāds kuram ir D850 var ko ieteikt?
Ir velme nedaudz notestēt D850

Māris bildē ar D850, sk. pēdējo reportu, vari mēģināt viņam pavaicāt sevis interesējošos jautājumus.
avatar
Publicēts: 03.05.19 14:55
 citēt
D850 ir šobrīd visuniversālākā spogulene, 3 izmēru rawi, FX un DX, līdz 9fps un pat ar iebūvēu "bezspoguleni" un ciešamu viģiku.
Ja vari atļauties ņem ciet, tikai neaizmirsti, ka "varu atļauties" sevī iekļauj ātrās atmiņas kartes xqd lasītāju un iespējams kompja apgreidu.
Jā un optiku kas pavelk 45 mp ......
avatar
Publicēts: 03.05.19 15:31
 citēt
igorjos:kā sapratu Sony būs labāk, bet cik to biju izmantojis neipaš patīk beigu rezultāts (krāsas)

Mļaaaa, a man likās, ka krāsas pirmajā kārtā ir atkarīgas no objektīva un gaismas un tikai tad no rumpja. RAW vilkšanu pēc savas gaumes iekš Lightroom vai Capture One arī nav neviens aizliedzis + pirms katras bildēšanas var nokalibrēt krāsu profilu precīzai krāsu attēlošanai. www.youtube.com...

Ņikons ir labāk aizsargāts no putekļiem un mitruma (ja nav brāķis), var stundām mirkt vieglā lietū vai sniegā un poh (tas būtu aktuāli ainu bildēšanai un kāzām), der daudz veco labo skrūves objektīvu. A7RIII izdrāž D850 visos caurumos, ja iet runa par cilvēku un to portretu bildēšanu - pielīmējas tuvākai acij un tur fokusu, daudz vieglāk domāt par radošiem un citiem tehniskiem kadra aspektiem. Ar stiklu izvēli arī ir labi, ja nepietiek naudas G-Master stikliem, ir izdevīgi varianti no SamYang, Tamron un Sigmas un 95% klientu tāpat nepamanīs starpību. Ar daudziem no tiem itin labi strādā acu AF, ja Soņkai atjauno programmatūru uz jaunāko versiju.
avatar
Publicēts: 03.05.19 16:23
 citēt
Neviena bezspogulene "neizdrāž" spoguleni, līdzko runa ir par dzīva kustīga runājoša cilvēka bildēšanu, tipa intervija,preses konference, reportāža, tā vienkāršā iemesla dēļ ka bezspogulenes skatumeklētājs lago un poga tiek nospiesta par vēlu. Soņka ir laba nesteidzīgai statikai, pozētajiem portretiem, kuslajām dabām un parastām dabām, ārchitektūrām, relatīvi neuzkrītošam streetam, kam es viņu arī lietoju, savukārt reportāžas, kāzas, intervijas, tas nikona spogulenes lauciņā
avatar
Publicēts: 03.05.19 16:59
 citēt
richy77:
igorjos:Varbūt kāds kuram ir D850 var ko ieteikt?
Ir velme nedaudz notestēt D850

Māris bildē ar D850, sk. pēdējo reportu, vari mēģināt viņam pavaicāt sevis interesējošos jautājumus.
Liels paldies. Jau uzrakstīju viņam.
avatar
Publicēts: 03.05.19 17:17
 citēt
60uz5komats6:D850 ir šobrīd visuniversālākā spogulene, 3 izmēru rawi, FX un DX, līdz 9fps un pat ar iebūvēu "bezspoguleni" un ciešamu viģiku.
Ja vari atļauties ņem ciet, tikai neaizmirsti, ka "varu atļauties" sevī iekļauj ātrās atmiņas kartes xqd lasītāju un iespējams kompja apgreidu.
Jā un optiku kas pavelk 45 mp ......
Nu tur atšķirība neipaš liela ar Sony A7 RIII naudas ziņā. Gatavs samaksāt naudu par labu fotoaparātu ar kuru gan hobijam gan pēļnai var izmantot.
Es domāju ka ar 64 vai 128 gb (81/155 euro) Sandisk Extreme Pro UHS-II ātruma pietiks. Pašam vecais 12 kodoļu MacPro, jaudas pietiekoši apstrādei (iepriekš bija Sony A7 RII tur 85mb viens raws aizņem). Bišku nokrita okeāna sāls udenī, vairs nedarbojās (bišķu zēl, maksāja tak labu naudu)

Par optiku biju domājis kāzām Tamron 24-70mm F2,8 G2 un tad piepirkt landscapiem Tamron 15-30mm F2,8 G2 (neredzu jēgas pārmaksāt par Nikon optiku) Nu un tad ar laiku jau prime paņemt kādu 85 vai 105mm var arī Sigmu 35mm
avatar
Publicēts: 03.05.19 17:29
 citēt
tintix:
igorjos:kā sapratu Sony būs labāk, bet cik to biju izmantojis neipaš patīk beigu rezultāts (krāsas)

Mļaaaa, a man likās, ka krāsas pirmajā kārtā ir atkarīgas no objektīva un gaismas un tikai tad no rumpja. RAW vilkšanu pēc savas gaumes iekš Lightroom vai Capture One arī nav neviens aizliedzis + pirms katras bildēšanas var nokalibrēt krāsu profilu precīzai krāsu attēlošanai. www.youtube.com...

Ņikons ir labāk aizsargāts no putekļiem un mitruma (ja nav brāķis), var stundām mirkt vieglā lietū vai sniegā un poh (tas būtu aktuāli ainu bildēšanai un kāzām), der daudz veco labo skrūves objektīvu. A7RIII izdrāž D850 visos caurumos, ja iet runa par cilvēku un to portretu bildēšanu - pielīmējas tuvākai acij un tur fokusu, daudz vieglāk domāt par radošiem un citiem tehniskiem kadra aspektiem. Ar stiklu izvēli arī ir labi, ja nepietiek naudas G-Master stikliem, ir izdevīgi varianti no SamYang, Tamron un Sigmas un 95% klientu tāpat nepamanīs starpību. Ar daudziem no tiem itin labi strādā acu AF, ja Soņkai atjauno programmatūru uz jaunāko versiju.
Nu ka fokusēšana uz acīm ir A7RIII tas lielais pluss protam portretiem. Vai tad D850 ir slikts autofokus, nevar trāpīt acīs? Izmantojot sony man neipaš patika landscape bildes, nepietiekoši dinamiskā diapazona kaut vai ja skatīties pec DXO tie gandrīz vienādi ar D850. Bet kad skatos bildes no D850 tās man vairāk patīk.Ar A7 rIII nebiju bildējis, nezinu cik liela atšķirība bilzū kvalitātē
avatar
Publicēts: 03.05.19 17:36
 citēt
60uz5komats6:Neviena bezspogulene "neizdrāž" spoguleni, līdzko runa ir par dzīva kustīga runājoša cilvēka bildēšanu, tipa intervija,preses konference, reportāža, tā vienkāršā iemesla dēļ ka bezspogulenes skatumeklētājs lago un poga tiek nospiesta par vēlu. Soņka ir laba nesteidzīgai statikai, pozētajiem portretiem, kuslajām dabām un parastām dabām, ārchitektūrām, relatīvi neuzkrītošam streetam, kam es viņu arī lietoju, savukārt reportāžas, kāzas, intervijas, tas nikona spogulenes lauciņā
Nu kā es sapratu ka šobrīt tikai A7 RIII, A7 III, A9 nelago. Ar savu A7 RII nedomāju ka būtu jautri bildēt reportāžas. Kāda tev Soņka un Nikons ja nav noslēpums?
avatar
Publicēts: 03.05.19 20:30
 citēt
Lago visi elektroniskie ekrāni/skatumeklētāji, optiskie strādā ar gaismas ātrumu tiešā nozīmē, elektroniskie nē.
Kad visas elektronikas laga summa būs mazāka par spoguļa pacelšanas laiku, tad vairs atškirības nebūs. Pagaidām ar beszpogulenēm jāšauj kārtām uzticoties automātikai, lai noķertu pareizo momentu.
Sony ņēmu priekš "ar pārejnieku var pielikt gandrīz jebko" A7 un A6300, nikons pārsvarā D850.
avatar
Publicēts: 04.05.19 12:49
 citēt
Neko sliktu par savu Nikon D850 nevaru pateikt, tieši tā pat kā pa D800, kas man joprojām plauktā stāv, vai D810, kuru esmu aizņēmies pa laikam no čoma.
Ar D800 biju pabijis gan Afganistānas tuksnešainajā vidē, gan Alpu kalnos ziemā, milzu aukstumā, kad fotoaparāts ledus un sniega ieskauts, gan lietū visas dienas garumā. Viss strādājis perfekti un ne reizes nav atteicis darboties.
Ar D850 patreiz esmu bijis lietus apstākļos un Argentīnā augstkalnē ap 6000m augstumā, lielā vējā un salā. Arī ne reizes nepievīla mani.

Salīdzinot ar D800 ir labāka gaismas jūtība, kas ievērojami uzlabo nakts fotogrāfiju, savukārt salīdzinot ar D810 šim ir 4k video opcijas, kas man arī ir svarīgi. Citādi uzskatu, ka D810 jau priekš fotogrāfijas bija (IR) ļoti jaudīgs DSLR.

Manām vajadzībām Nikon D850 ir perfekts fotoaparāts. Patreiz principā gaidu, kad izdos apdeitotu Nikon Z6 vai Z7 mirrorless nākamo paaudzi un noteikti ņemšu kā otru body ko tādu. Jau patreiz rēķināju, ka kalnos ar Z6 un jaunajiem objektīviem ietaupītu teju 2kg svarā, kas kalnu ekspedīcijā ir ļoti daudz.

Kas attiecas par citiem brandiem - es piederu pie tiem, kas uzskata, ka brands nav svarīgs, svarīgs ir pats cilvēks, kas vēlas fotografēt. Starp maniem draugiem un paziņām ir gan fotogrāfi, kas bildē ar Nikon, gan Sony, gan Canon, gan Fuji un viņiem visiem sanāk labas fotogrāfijas, jo viņi zin ko viņi dara.
Pats fočēju ar Nikon, jo to vēl vēlos Padomu laikos uzsāka mans tēvs, līdz ar to biju jau pieradis pie Nikon sistēmas. Tagad ir čupa ar stikliem un nav ne kāda jēga skriet pakaļ youtube blogeru testiem par labāko fotokameru.
avatar
Publicēts: 04.05.19 16:47
 citēt
60uz5komats6:Lago visi elektroniskie ekrāni/skatumeklētāji, optiskie strādā ar gaismas ātrumu tiešā nozīmē, elektroniskie nē.
Kad visas elektronikas laga summa būs mazāka par spoguļa pacelšanas laiku, tad vairs atškirības nebūs. Pagaidām ar beszpogulenēm jāšauj kārtām uzticoties automātikai, lai noķertu pareizo momentu.
Sony ņēmu priekš "ar pārejnieku var pielikt gandrīz jebko" A7 un A6300, nikons pārsvarā D850.

Labs info. Domāju pie tā ir viss drīzumā nonāks ka nebūs bezspoguļniekiem tās lāgas. Man kaut kad bija A7 II un tā redzējusi ļoti daudz veco stiklu, ko tik nebīju izmēģinājis no vintage stikliem (šīm pasākumam A7 ir labākais)
avatar
Publicēts: 04.05.19 17:19
 citēt
MarisPilats:Neko sliktu par savu Nikon D850 nevaru pateikt, tieši tā pat kā pa D800, kas man joprojām plauktā stāv, vai D810, kuru esmu aizņēmies pa laikam no čoma.
Ar D800 biju pabijis gan Afganistānas tuksnešainajā vidē, gan Alpu kalnos ziemā, milzu aukstumā, kad fotoaparāts ledus un sniega ieskauts, gan lietū visas dienas garumā. Viss strādājis perfekti un ne reizes nav atteicis darboties.
Ar D850 patreiz esmu bijis lietus apstākļos un Argentīnā augstkalnē ap 6000m augstumā, lielā vējā un salā. Arī ne reizes nepievīla mani.

Salīdzinot ar D800 ir labāka gaismas jūtība, kas ievērojami uzlabo nakts fotogrāfiju, savukārt salīdzinot ar D810 šim ir 4k video opcijas, kas man arī ir svarīgi. Citādi uzskatu, ka D810 jau priekš fotogrāfijas bija (IR) ļoti jaudīgs DSLR.

Manām vajadzībām Nikon D850 ir perfekts fotoaparāts. Patreiz principā gaidu, kad izdos apdeitotu Nikon Z6 vai Z7 mirrorless nākamo paaudzi un noteikti ņemšu kā otru body ko tādu. Jau patreiz rēķināju, ka kalnos ar Z6 un jaunajiem objektīviem ietaupītu teju 2kg svarā, kas kalnu ekspedīcijā ir ļoti daudz.

Kas attiecas par citiem brandiem - es piederu pie tiem, kas uzskata, ka brands nav svarīgs, svarīgs ir pats cilvēks, kas vēlas fotografēt. Starp maniem draugiem un paziņām ir gan fotogrāfi, kas bildē ar Nikon, gan Sony, gan Canon, gan Fuji un viņiem visiem sanāk labas fotogrāfijas, jo viņi zin ko viņi dara.
Pats fočēju ar Nikon, jo to vēl vēlos Padomu laikos uzsāka mans tēvs, līdz ar to biju jau pieradis pie Nikon sistēmas. Tagad ir čupa ar stikliem un nav ne kāda jēga skriet pakaļ youtube blogeru testiem par labāko fotokameru.

Ka D850 ir labāk weather-sealed ne kā Sony kameras es domāju ka piekritīšu. Nesen pašam bijot ASV nokrita uz 2 sekundem nelielā piekrastes vilnī un viss, pa galām.Pirms tā kad kāpjam pie ūdenskrituma dabūju nedaudz lietus ūdens uz kameru un pēc laika arī ekrāns vairs nestrādāja (bet nu to varētu pēc tam nomainīt) Esmu atvēris vaļā kad atlidoju uz LV a tur jau korozija no sāls. Domāju ka jau vsjo, dasvidanja.
Un man arī patīk haikot gan arzemēs un LV. Un jā,mugursomas svars ir ļoti svarīgs kad tu ej pa 10 km un vairāk pargājienos. Sony ar dronu, 2 objektīviem, batarejām un powerbankiem un statīva 7kg.Tatad D850 var būt pie 10 kg tas ir tāds diezgal nemazs minus. Tā kā par Z6 vai Z7 jaunās paaudzes laba doma.
Protams piekritu ka visssvarīgais ir tas cilvēks kurš fotografē un uzlabo savas iemaņas nevis tā tehnika. Bet nu tik un tā ir tā velme izmantot to labāko tehniku kuru nav tik viegli izvēlēties savām vajadzībām.
avatar
Publicēts: 04.05.19 17:35
 citēt
Te arī mana cilvēku fotosesija: www.fotoblog.ninja...
Ja pasūtītāju apmierina rezultāts, viņu neinteresēs vai šīs bildes ar Sony vai Nikon vai Canon.

Visbiežāk mani sasmīdina tās diskusijas, kur kāds saka, ka lūk šis aparāts labāks ainavām, vai šis labāks portretam. Man viens labs draugs, ļoti labs video operators jau krietni tālākos platuma grādos kā Baltijas valstis bildē ar Fuji mirrorless kuram pat objektīvus nevar nomainīt, un viņa cilvēku bildes ir vairāk kā fantastiskas.
avatar
Publicēts: 04.05.19 18:23
 citēt
Respektīvi, man liekas, ka Tev jāņem tas fotoaparāts kurš Tev liekas ērtāks un kurš ļaus vieglāk sasniegt Tev vēlamo rezultātu :)
avatar
Publicēts: 04.05.19 18:36
 citēt
Te jau vairāk ir jāskatās pēc optikas pieejamības un izvēles, Canonam un Nikonam par to nevar sūdzēties, atširībā no Sony un citiem brīnumiem. Arī krietni plašākas iespējas ir iegādāties lietotu par krietni zemākām cenām.
avatar
Publicēts: 04.05.19 19:30
 citēt
MarisPilats:Te arī mana cilvēku fotosesija: www.fotoblog.ninja...
Ja pasūtītāju apmierina rezultāts, viņu neinteresēs vai šīs bildes ar Sony vai Nikon vai Canon.

Visbiežāk mani sasmīdina tās diskusijas, kur kāds saka, ka lūk šis aparāts labāks ainavām, vai šis labāks portretam. Man viens labs draugs, ļoti labs video operators jau krietni tālākos platuma grādos kā Baltijas valstis bildē ar Fuji mirrorless kuram pat objektīvus nevar nomainīt, un viņa cilvēku bildes ir vairāk kā fantastiskas.

Forši tie portreti tev sanākūši :face-smile:
Man liekās tevi vienreiz redzēju tu biji laikam ar draugu Tīreļu purvā saullēktā, varbūt arī kļudos. Tas bija 19.01.2019
Kur tā fotografa bildes var apskatīt kurš ar Fuji bildē? Pats biju bildējis ar Fuji ilgu laiku neko sliktu nepateišu tikai vienīgais nav cropam tādu stiklu kā full frame (boke ziņā)
Tu pats vispār LV esi,kur var ar tevi sazināties, FB varbūt?
avatar
Publicēts: 04.05.19 19:35
 citēt
richy77:Te jau vairāk ir jāskatās pēc optikas pieejamības un izvēles, Canonam un Nikonam par to nevar sūdzēties, atširībā no Sony un citiem brīnumiem. Arī krietni plašākas iespējas ir iegādāties lietotu par krietni zemākām cenām.

Ar optiku vel kādu laiku atpakaļ Sony bija problēmas, atceros cik bija žēl atdot naudu par Sony Zeiss 35mm F1,4:face-sad: . Šobrīd daudz citu firmu tais uz e-mount stiklus, tādi kā Sigma kura maksa 2,5 reiz mazāk un man patīk pat vairak ne kā Sony Zeiss, un arī Tamrons tagat foršus un nedārgus stiklus ražo, + Samyang utt. Kaut gan reti lietoti tirgū parādās jo ne tik sen ti parādījusies.
avatar
Publicēts: 04.05.19 19:39
 citēt
igorjos:
MarisPilats:Te arī mana cilvēku fotosesija: www.fotoblog.ninja...
Ja pasūtītāju apmierina rezultāts, viņu neinteresēs vai šīs bildes ar Sony vai Nikon vai Canon.

Visbiežāk mani sasmīdina tās diskusijas, kur kāds saka, ka lūk šis aparāts labāks ainavām, vai šis labāks portretam. Man viens labs draugs, ļoti labs video operators jau krietni tālākos platuma grādos kā Baltijas valstis bildē ar Fuji mirrorless kuram pat objektīvus nevar nomainīt, un viņa cilvēku bildes ir vairāk kā fantastiskas.

Forši tie portreti tev sanākūši :face-smile:
Man liekās tevi vienreiz redzēju tu biji laikam ar draugu Tīreļu purvā saullēktā, varbūt arī kļudos. Tas bija 19.01.2019
Kur tā fotografa bildes var apskatīt kurš ar Fuji bildē? Pats biju bildējis ar Fuji ilgu laiku neko sliktu nepateišu tikai vienīgais nav cropam tādu stiklu kā full frame (boke ziņā)
Tu pats vispār LV esi,kur var ar tevi sazināties, FB varbūt?


Mani var atrast ar šo pašu vārdu, kas te Fotoblog gan facebook gan Instagramm.

Mans čoms, kas bildē brīvajos brīžos bildē ar Fuji: www.instagram.com...
avatar
Publicēts: 05.05.19 20:00
 citēt
Nikon D850 daudz ērtāka ergonomika, SONY ir baigi kretīnisks un neērts.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):