forum.gif
Man ir jautājums!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Man ir jautājums!
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 27.05.19 11:36
 citēt
Kāpēc bildējot ar ND filtru melnbaltā digitālā bilde izskatās ļoti telpiska? PS. Šajā bildē izmantots zaļais metināmais stikls...

avatar
Publicēts: 27.05.19 13:18
 citēt
Tāpēc, ka krēsls nekustas
Tāpēc, ka krēsls ir gaišākais objekts kadrā.
Aizvāc krēslu, telpiskums pazūd. Web izmērā toč.
avatar
Publicēts: 27.05.19 13:19
 citēt
Nav nekā pārtelpiska, viekārši kontrasts un veiksmīgi izvēlēta vieta baltajam krēslam, kurā tas "atraujas" no fona.
avatar
Publicēts: 27.05.19 13:33
 citēt
avatar
Publicēts: 27.05.19 13:38
 citēt
Šeit ir abas bildes lielajā izmērā - failiem.lv...
avatar
Publicēts: 27.05.19 13:42
 citēt
versatile:Tāpēc, ka krēsls nekustas
Tāpēc, ka krēsls ir gaišākais objekts kadrā.
Aizvāc krēslu, telpiskums pazūd. Web izmērā toč.


Krēsls pats par sevi ir arī telpsiks - lielajā bildē.
avatar
Publicēts: 27.05.19 14:38
 citēt
Digitālā fotogrāfija, tieši tā pat kā kino balstās uz acu apmānu. Šeit tavas acis māna objektu savstarpējais tonālais kontrasts. Šīs bildes apjoms mainās arī no izmēra uz ekrāna(vispār jebkura attēla uztveri maina izmērs kādā to redzam), kad bildi uzliek pa visu ekrānu, nemaz tik apjomīga šī vis nav.

P.S. jo lielāks filmas/matricas izmērs, jo apjomīgāks attēls sanāks, bet skatoties bildi mazā izmērā tas praktiski nav redzams, tad kā reizi sāk rullēt mazs gradāciju daudzums un augsts lokālais kontrasts.
avatar
Publicēts: 27.05.19 14:45
 citēt
60uz5komats6:Digitālā fotogrāfija, tieši tā pat kā kino balstās uz acu apmānu. Šeit tavas acis māna objektu savstarpējais tonālais kontrasts. Šīs bildes apjoms mainās arī no izmēra uz ekrāna(vispār jebkura attēla uztveri maina izmērs kādā to redzam), kad bildi uzliek pa visu ekrānu, nemaz tik apjomīga šī vis nav.

P.S. jo lielāks filmas/matricas izmērs, jo apjomīgāks attēls sanāks, bet skatoties bildi mazā izmērā tas praktiski nav redzams, tad kā reizi sāk rullēt mazs gradāciju daudzums un augsts lokālais kontrasts.


Precīzi, es ar atverot šos 900px uz liela monitora nekādu telpiskumu neieraudzīju, tik vien kā kontrastu. Nevajag putroties jēdzienos.
avatar
Publicēts: 27.05.19 16:02
 citēt
Ja bildi uzliek pa visu ekrānu un atkāpjas divus metrus nost no ekrāna, tad tā bilde izskatās savadāk. Es kaut kā plakni, kas ir gradēta, esmu iesaucis par telpiskumu - tas nāk no zīmēšanas. Secinājums viens - ar ND filtriem melnbaltās digitālās bildes ir ar daudz spēcīgāku kontrastu.
avatar
Publicēts: 27.05.19 16:45
 citēt
Cilvēks neredz ar acīm. Viņš redz ar smadzenēm. Tāpēc tava iztēle TEV piespēlē VisKautKo. Un tāpēc katrs cilvēks to bildi redz savādāk, pa savam.
avatar
Publicēts: 27.05.19 19:55
 citēt
Ar to jau fotogrāfija ir interesanta, ka katrs uztver citādi. Bet mūsdienās, lielākoties, - neuztver NEKĀ. :D
avatar
Publicēts: 29.05.19 22:17
 citēt
Armands:Ar to jau fotogrāfija ir interesanta, ka katrs uztver citādi. Bet mūsdienās, lielākoties, - neuztver NEKĀ. :D


Pohuj
avatar
Publicēts: 31.05.19 23:41
 citēt
NilsS:
Armands:Ar to jau fotogrāfija ir interesanta, ka katrs uztver citādi. Bet mūsdienās, lielākoties, - neuztver NEKĀ. :D


Pohuj


Metilspirta iedarbība ir ar smagām sekām
NilsS > Palasi pats cik tēmās esi iesmirdējis galīgi netēmā!
avatar
Publicēts: 01.06.19 07:26 labots
 citēt
Hugo:
NilsS:

Pohuj


Metilspirta iedarbība ir ar smagām sekām
NilsS > Palasi pats cik tēmās esi iesmirdējis galīgi netēmā!


Smagas sekas varētu būt tikai tad,ja es pālī pa logu metot pudeles sasistu tavu smenu. Un nē,neesmu līdis nevienā Nikona utaml tēmās,tevi gan redz katrreiz ar kādu šķidro
avatar
Publicēts: 18.09.19 16:20
 citēt
NilsS pazudis..., kas šim par vainu, varbūt dzērieni izbeigušies vai kādā sektā iestājies, hmm.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):