forum.gif
Nevis foto tehnika, bet tehnika, kā iegūt bildi ar “pareizām” krāsām no krāsu fotofilmas
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Nevis foto tehnika, bet tehnika, kā iegūt bildi ar “pareizām” krāsām no krāsu fotofilmas
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 01.06.19 19:18
 citēt
Ir VueScan, kas skenē RAW formātā krāsu negatīvus un ir X-Rite ColorChecker Passport, kas krāsas “bīda”.
Man ir jautājums – vai būs fotogrāfijās krāsas “pareizas”, ja izmantošu X-Rite ColorChecker Passport pie krāsu fotofilmu fotografēšanas?

Doma sekojoša:

1. Nofotografē X-Rite ColorChecker Passport.
2. Nofotografē to pašu scēnu bez X-Rite ColorChecker Passport.
3. Ieskenē (1. fotogrāfiju) un Lightroom-ā izveido krāsu profilu.
4. Ieskenē (2. fotogrāfiju) un uzbliež virsū 3. punktā izveidoto krāsu profilu.
avatar
Publicēts: 02.06.19 00:43
 citēt
Ne pa jūkam:)
avatar
Publicēts: 02.06.19 09:37
 citēt
Lunis:Ne pa jūkam:)


Šis jautājums (vai būs fotogrāfijās krāsas “pareizas”, ja izmantošu X-Rite ColorChecker Passport pie krāsu fotofilmu fotografēšanas) ir hipotēze. Varbūt, kāds šim solim izgājis cauri un var kaut ko paskaidrot...
avatar
Publicēts: 02.06.19 15:35
 citēt
Kamdēļ Tev tas viss?
avatar
Publicēts: 02.06.19 16:19
 citēt
Armands:Kamdēļ Tev tas viss?


Fotofilmai ir perfekta struktūra, bet skenējot krāsas mazliet pieklibo – noteikti ir jābūt labai kombinācijai, ja dabū bildē “pareizās” krāsas. Ja fotofilmā ir neitrāls tonis, piemēram, pelēks, tad krāsas ir uz “pareizo” pusi, bet nav tas... Otrkārt, ja bildē nav neitrāla atsauce, tad skenējot krāsas pavisam šķības. Tas tā, tipa, kā ieprogrammēti foto filmu skēneri.
avatar
Publicēts: 02.06.19 16:30
 citēt
Interesanti kā softs salidzinās tā kolorčakara etalonlielumus ar failu kurš kautkādā veidā ir reversēts un kam kautkādā veidā maska jānonullē, un kuram dēļ filmas grauda katrs krāsu laukums dažādās vietās dos dažādus mērijuma rezultātus.
Man arī ar VueScan .dng skanējumiem no krāsu negatīvā sanāk diezgam sviests ar krāsām, bet man tie negatīvi ir paseni un nekādas tabulas vairs piebildēt klāt nevar, un nojauta saka ka pat ja varētu , nekas prātīgs tur nesanāktu.
avatar
Publicēts: 02.06.19 22:11 labots
 citēt
60uz5komats6:Interesanti kā softs salidzinās tā kolorčakara etalonlielumus ar failu kurš kautkādā veidā ir reversēts un kam kautkādā veidā maska jānonullē, un kuram dēļ filmas grauda katrs krāsu laukums dažādās vietās dos dažādus mērijuma rezultātus.
Man arī ar VueScan .dng skanējumiem no krāsu negatīvā sanāk diezgam sviests ar krāsām, bet man tie negatīvi ir paseni un nekādas tabulas vairs piebildēt klāt nevar, un nojauta saka ka pat ja varētu , nekas prātīgs tur nesanāktu.


Paprovē nomainīt softu uz SilverFast ;) viņā ir čupiņa ar sagatavotiem populāru filmu profīliem

www.silverfast.com...


Pluss Skennera krāsu kalibrācijas softs ar kalibrācijas kartiņu
www.silverfast.com...
avatar
Publicēts: 03.06.19 10:59
 citēt
Man iepriekšejam skanerim bija komplektā silverfasts, viss brīnišķīgi strādāja, kamēr viņi sāka muhļīt ar nesavietojamībām ar Os-iem un sāka kaut nost funkcijas kas iepriekšejās versijās brīnišķīgi strādāja un bija man noderīgas. Sanāca ka nopirku jauno versiju ar apgrieztu funkcionalitāti, par ko tie pidarasi iepriekš nebrīdina protams. Vairs bez galējas nepieciešamības netaisos ar to kantori sasieties.
avatar
Publicēts: 03.06.19 13:17
 citēt
Filmas krāsas aizpeld atkarībā no krāsas temperatūras, ekspozīcijas nobīdes, filmas partijas, filmas glabāšanas apstākļiem, fotolaba, ķīmijas nolietojuma pakāpes automātā, utt. Kolorčekeris būs placebo posms :)

Aiznes uz JVK vai BFS lai ieskanē! Rezultāts ir labāks pav Vuescan. Ja iesi uz JVK, palūdz, lai "samazina asumu", defaultā viņi par daudz šarpenē, sanāk liels grauds (ar bfs nav pieredzes).

Vai arī pamēģini slaidus, skanējas eleganti, čakars ar krāsām ir stipri mazāks.
avatar
Publicēts: 03.06.19 16:07
 citēt
erxx:Filmas krāsas aizpeld atkarībā no krāsas temperatūras, ekspozīcijas nobīdes, filmas partijas, filmas glabāšanas apstākļiem, fotolaba, ķīmijas nolietojuma pakāpes automātā, utt. Kolorčekeris būs placebo posms :)

Aiznes uz JVK vai BFS lai ieskanē! Rezultāts ir labāks pav Vuescan. Ja iesi uz JVK, palūdz, lai "samazina asumu", defaultā viņi par daudz šarpenē, sanāk liels grauds (ar bfs nav pieredzes).

Vai arī pamēģini slaidus, skanējas eleganti, čakars ar krāsām ir stipri mazāks.


Ir Epson V370 un lētākais SilverFast... Nepatīk ka programma pati automātiski negatīvā meklē neitrālos-pelēkos toņus un uz tiem balstoties veido krāsas, jo tīri pelēks dabā nav. Pelēkajam jābūt ar vēsu vai siltu piesitienu.
avatar
Publicēts: 04.06.19 01:59
 citēt
60uz5komats6:Man iepriekšejam skanerim bija komplektā silverfasts, viss brīnišķīgi strādāja, kamēr viņi sāka muhļīt ar nesavietojamībām ar Os-iem un sāka kaut nost funkcijas kas iepriekšejās versijās brīnišķīgi strādāja un bija man noderīgas. Sanāca ka nopirku jauno versiju ar apgrieztu funkcionalitāti, par ko tie pidarasi iepriekš nebrīdina protams. Vairs bez galējas nepieciešamības netaisos ar to kantori sasieties.


Man tas pats , ar Epson 750 PRO , kur Silvers pekšni apsatjas uz XP WIN versijas un viss. Perc jaunu nu par pusi cenas . At jauno 850 naca jaunā un gļukoja neželīgi. Pargaju uz EPSON firmas softu un tas bez kadiem papildus 400Eur strada tiri baudami:)
avatar
Publicēts: 04.06.19 17:03
 citēt
Ja neskaita to ka epsona dzimtais softs profesionālajā suka režīmā mēģinot noskanēt 6x9 @6400dpi katru reizi suka pārjautā vai es tiešam gribu skanēt tādā rezolūcijā, savukārt 13x18 loksnītei raksta samaziniet suka rezolūciju vai samaziniet suka skanēšanas laukumu. Profesionāls suka softs.
avatar
Publicēts: 04.06.19 21:00
 citēt
Atradu kaut kādu brīnumu BST 14 - www.danes-picta.com... tikai nav saprašana kā to izmanto. Nejauši uzgāju, ka SilverFast arī skenē RAW formātā...
avatar
Publicēts: 05.06.19 11:43
 citēt
Joprojām rekomendēju BFS nevis BST :)
avatar
Publicēts: 05.06.19 12:01 labots
 citēt
erxx:Joprojām rekomendēju BFS nevis BST :)


Kopš atradu, ka SilverFast skenē RAW, sāku pārdomāt par ColorChecker-iem, jo nav jausmas, kā to apvienot. Pagaidām vislabākais rezultāts ir, ja ieskenē RAW un katrai RGB līknei piemeklē pareizo pozīciju uz sajūtām – rezultāts daudz labāks nekā, kad programma pati izdomā, kā un ko pārveidot. Otrkārt, RAW ir bez programmas uzstādītiem kontrastiem un ir iespējams redzēt tumšākos un gaišākos laukumus negatīvā.

avatar
Publicēts: 05.06.19 12:13
 citēt
Ja vienmēr bildē nemainīgos apstākļos (gaisma, optika, filmas partija un stāvoklis) tad pareizās krāsas eksistē. Es saprotu kāpēc fotogrāfiem met atpakaļ gleznu reprodukcijas kuras jamie cepuši "pareizā" gaismā un piepipetējuši pēc krāsu kartes (un saprotu kāpēc jamie nevar apjēgt, ka darījuši muļķības), bet kāpēc topika jautājums tāds nevisai... to vajadzētu saprast arī fotogrāfiem.
avatar
Publicēts: 05.06.19 12:38
 citēt
Nē es ne par tehnisku ņemšanos skenēšanu un pārskenēšanu - tā var tikt pie rezultāta vai vismaz atziņām - kas protams pozitīvi. Es par ideju iegūt risinājumu kas bez kompromisiem, robotiski derēs kaut vai divām atšķirīgām situācijām. Robotiski var derēt tikai nejaušība - var pat izklaidēties skaitļojot tās varbūtību.
avatar
Publicēts: 05.06.19 17:47
 citēt
Nav tikai skairs kāpēc jābildē uz filmas, lai iegūtu "pareizās krāsas"?
avatar
Publicēts: 05.06.19 19:35
 citēt
Hugo:Nav tikai skairs kāpēc jābildē uz filmas, lai iegūtu "pareizās krāsas"?


Bildes struktūra ir daudz patīkamāka nekā digitāliem bliežamiem... piemēram, ēnu un gaismu pārejas, varbūt, tur pie vainas ir tas, ka skenējot negatīvu, gaisma ietekmē blakus esošos punktus uz filmas un tie kaut kā savā starpā saplūst.
avatar
Publicēts: 05.06.19 20:16
 citēt
Ir jau arī tāda lieta, ka filmām krāsu līkni ražotājs jau iztrādājis un fotogrāfs filmiņu izvēlas tieši pēc tā kāds ir šīs filmas kolorīts (krāsainām F.) tur galīgi nav pareizās krāsas, visas ir ar savu krāsu raksturu.
Kāpēc tad censties šo raksturu nokaut?
Tāpēc iemetu, ka man patika SilverFast sagatavotie filmu profīli, ja gribi koriģēt tālāk - lūzdu, bet ieskenējot esi ieguvis konkrētās filmas raksturu.
avatar
Publicēts: 05.06.19 20:45
 citēt
Hugo:Ir jau arī tāda lieta, ka filmām krāsu līkni ražotājs jau iztrādājis un fotogrāfs filmiņu izvēlas tieši pēc tā kāds ir šīs filmas kolorīts (krāsainām F.) tur galīgi nav pareizās krāsas, visas ir ar savu krāsu raksturu.
Kāpēc tad censties šo raksturu nokaut?
Tāpēc iemetu, ka man patika SilverFast sagatavotie filmu profīli, ja gribi koriģēt tālāk - lūzdu, bet ieskenējot esi ieguvis konkrētās filmas raksturu.


Paldies, ka paskaidroji!
avatar
Publicēts: 05.06.19 22:28
 citēt
Nu, es tik skaļi prātoju par tām "PAREIZĀM KRĀSĀM"
Man jau patīk cilvēcisks vienkārš digifoto ar 1-2mpix matricu un digitālo troksni.
avatar
Publicēts: 06.06.19 08:46
 citēt
Hugo:Nu, es tik skaļi prātoju par tām "PAREIZĀM KRĀSĀM"
Man jau patīk cilvēcisks vienkārš digifoto ar 1-2mpix matricu un digitālo troksni.


SilverFast-ā pamainot NegaFix profilus, fotogrāfijai mainās radikāli krāsas – līdz ar to biju secinājis, ka kaut kas nav pareizi ieprogrammēts.
avatar
Publicēts: 06.06.19 14:47
 citēt
bikmani! Tev jau nu gan vajadzētu saprast, ka ne dabā, ne fotogrāfijā, ne mākslā NAV PAREIZO KRĀSU!!!! Tas saistīts ar cilvēka individuālo krāsu uztveri, kur acis ir TIKAI objektīvs, bet krāsas un tēlus formē smadzenes. No tā tu vari secināt, ka sižets, ko tu būsi uzņēmis, apstrādājis ar nezkādām super progām un beidzot ieguvis tavuprāt pareizās krāsas, kādam citam liksies pēdējais sūds. Bet nesatraucies, tā NAV tava vaina. HA!
avatar
Publicēts: 08.06.19 16:15 labots
 citēt
Cilvēka individuālā krāsu uztvere... nav labākas vietas kur aprunāties par magnētisko viļņu garumu kā gastronoma rinda vai autobusa pietura.
avatar
Publicēts: 08.06.19 21:20
 citēt
Maris!Aizmirsi vēl FotoNinju! Diemžēl arī tavs sarkasms NEKO neizmainīs šitajā sistēmā. Diezin vai nu kāds teiks: šitai bildei krāsas pareizi viļņojas, bet tai tur pietrūkst dažu mikronu...HA! Bez tam ņem vērā, ka zinātniekiem vēl aizvien NAV vienots viedoklis, kas tad tā gaisma īsti ir un kāpēc to ir tik daudz un dažādas. Arī nosaukt par magnētiskiem viļņiem diezin vai vairs būs pareizi, jo neviens VĒL precīzi nevar pateikt, kas tas tāds magnētisms ir. Tā ka, jo dziļāk mežā, jo biezāki brikšņi
avatar
Publicēts: 12.06.19 19:54
 citēt
bikmanis:
Hugo:Nu, es tik skaļi prātoju par tām "PAREIZĀM KRĀSĀM"
Man jau patīk cilvēcisks vienkārš digifoto ar 1-2mpix matricu un digitālo troksni.


SilverFast-ā pamainot NegaFix profilus, fotogrāfijai mainās radikāli krāsas – līdz ar to biju secinājis, ka kaut kas nav pareizi ieprogrammēts.


Ir vēl tāda lieta ka eksistē arī filmiņas māklsīgam apgaismojumam (tagad laikam baigais retuma) un ja ar tām sabildēsi dienasgaismā dabūsi skaisti zilu tonējumu ;)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):