forum.gif
Digitālā bilžu apstrāde
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Digitālā bilžu apstrāde
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 13.03.07 11:04
 citēt
Sveiciens,

Kādu laiku jau nodarbojos ar bildēšanu amatiera līmenī, ir kamera Canon PowerShot S3 IS, bet bilžu apstrādes jomā esmu pilnīgs iesācējs. Līdz šim lietoju softu Canon Zoom Browser, kas nāk komplektā ar kameru. Parasti lietoju opciju "auto adjust image" un reizēm arī sarkano acu noņemšanas tūli, kas gan nevienmēr dod vēlamo efektu. Nākotnē ir doma arī par kādas lētā gala spogulenes iegādi.

Bet gribas paspēlēties arī ar kādu nopietnāku un jaudīgāku tūli :) un, cik zinu, tad visi fotomīļi šim mērķim pamatā lieto Adobe Photoshop, bet ir arī vienkāršota versija, kas saucas Adobe Photoshop Elements. Pēc tik gara ievada ir sekojoši konkrēti jautājumi, par kuriem vēlētos dzirdēt Jūsu viedokli:

1. Kas man būtu vairāk piemērots (tieši apstrādei, jo ielādei un skatīšanai/drukāšanai pietiek ar Canon softu) - pilnais fotošops, vai sākumā pietiktu ar elementiem (zinu, ka fotošops maksā dārgāk, bet interesē ieteikumi, neņemot vērā finansiālo pusi), kas ir tās būtiskās un vajadzīgās lietas, ko nevar izdarīt ar "elementiem";
2. Kāds ir digitālās apstrādes praktiskais minimums fotogrāfijām, un kādas vēl lietas profesionāļi parasti dara lai uzlabotu attēla izskatu? Kāda apstrāde nepieciešama skanētiem/pārfotografētiem slaidiem vai negatīviem?
3. Kur bez maksas var dabūt sakarīgu lietošanas pamācību fotošopam (angliski vai krieviski)? Vai ir pieejams kāds drukāts izdevums arī latviski?
4. Vēl atziņas un ieteikumi par digitālo apstrādi.

Iepriekš pateicos par man veltīto laiku :)
avatar
Publicēts: 13.03.07 11:40
 citēt
Ieskaties te pat "fotoskolā"
Photoshop (PS) vietā vari lietot the Gimp (brīvprogrammatūra) u.c., bet, iespējams, būs mazāk pieejamo materiālu. Iesākumā vari novilkt IrfanView - nelielai pamatasptrādei varētu pietikt (vari palasīties: kasis.lv...).
Par PS ir latviski arī šādas tādas grāmatiņas - aizej uz grāmatnīcu, kur ir PC literatūra.
Internetā pilns ar PS mācību materiāliem, pamatā angliski. atliek Googlē ierakstīt "free photoshop manuals"
avatar
Publicēts: 13.03.07 13:49
 citēt
tikai nepeerc sho: versatile.six.lv... galiigi garaam, un neko neiemacisies
avatar
Publicēts: 13.03.07 16:08
 citēt
tikai nepeerc sho: versatile.six.lv... galiigi garaam, un neko neiemacisies


Nav tik nemaz tik slikta tā grāmata - protams priekš iesācēja. Man viņu uzdāvināja uz Ziemassvētkiem un reāli bija tādas pat izjūtas kā tev (toties izlasīju kārtīgi visu grāmatu). Reāli no tā visa uzzināju tikai vienu lietu, ko joprojām lietoju (lai gan sajaukumā ar vēl dažām). Bet nu nesūdzos, ka izlasīju grāmatu, pa sliktu jau nenāca :)

Tutoriāļus meklē netā (google) un meiģini pats - tas būs vislabākais variants.

Lai izvēlētos pameiģini abas versijas (photoshop un elements) - šķiet, ka bija pieejamas kautkādas TRIAL versijas 30 dienām. Ja nav, tad ir jau citi viedi kā iegūt :)
Un tad jau ja vēlies vari iegādāt licenzētu programmu.

Man savai apstrādei pilnībā pietiek ar Photoshop CS + dažkārt Adobe Lightwave.
avatar
Publicēts: 13.03.07 18:44
 citēt
tikai nepeerc sho: versatile.six.lv... galiigi garaam, un neko neiemacisies


un es vinju pirkt veel gribeeju...
avatar
Publicēts: 13.03.07 19:27
 citēt
un neviena vaarda par piraatismu un dc++ :mrgreen:

jebkuraa gadiijumaa tajaa pashaa dc++ ir pieejamas fotoshopa apmaaciibas video versijaa gan anglju gan krievu valodaas! :wink:

un tad veel tiiri izgliitojoshos noluukos ir shitaads links kaa [url=www.projectw.org]www.projectw.org[/url] pieregjistreejamies tur un lietojam uz nebeedu, ljoti daudz graamatu par fotoshopu, kaa arii turpat ir ieprieksh piemineetaas videopamaaciibas, un protams daudz citu interesantu lietu :wink:
avatar
Publicēts: 14.03.07 09:01
 citēt
un neviena vaarda par piraatismu un dc++ :mrgreen:


DC++ vairs nerullē, torentos ir spēks, bet par tādām lietām šajos laikos skaļi nerunā, ir forumi kur par to dod warnu :wink:
avatar
Publicēts: 14.03.07 09:32
 citēt
un neviena vaarda par piraatismu un dc++ :mrgreen:


DC++ vairs nerullē, torentos ir spēks, bet par tādām lietām šajos laikos skaļi nerunā, ir forumi kur par to dod warnu :wink:

taapeec es saku nevienu vaardu par piraatismu ;)

bet ar torentiem man kaut kā nav sekmējies iegūt pozitīvu pieredzi, jo tur visādi reitingi jākrāj lai normāli varētu kačāt, bet ja izmanto dc++ progu revconnect tad nekādu problēmu :)
avatar
Publicēts: 14.03.07 12:56
 citēt
tikai nepeerc sho: versatile.six.lv... galiigi garaam, un neko neiemacisies


un es vinju pirkt veel gribeeju...


nedomaju, ka Tev no vinjas butu liels labums. aizej uz gramatnicu, paskjirsti.

kas attiecas uz piratiskam lietam - thepiratebay.org, nav nekur jaregjistrejas, materiala daudz...
ta ka shis ir nosaciti slegts forums, ne kaa boot.lv, tad risks ir mazaks.
bet musu dienas, jaa, jabut uzmanigam.
paies 10-15 gadi un manas paaudzes cilveki, kas prot apieties ar torrentiem, DC, utt, skaitisies uuberpiraati, tapat ka agrak... jo viss bus fakin legaals. yeah, jau tagad laba sajuuta :D
avatar
Publicēts: 15.03.07 14:14
 citēt
...ja veelies, varu Tev to graamatu uzdaavinaat. sanaaca taa, ka pa sveetkiem man 2 taadas iedaavinaaja :)...
avatar
Publicēts: 15.03.07 14:17
 citēt
:D nopietni? :P
avatar
Publicēts: 15.03.07 16:14
 citēt
...tad kuram to graamatu vajag?...
avatar
Publicēts: 15.03.07 22:45
 citēt
nebuutu man nekas pretii vinju paskirstiit! :)
avatar
Publicēts: 15.03.07 23:40
 citēt
cik es zinu, pat FOKUSS, kas ir ventspiliii - TOBAGO lieto elementus
ja jau vajag tikai sejas pieshpakteleeshanai tad ir ok, cik pats ar elementiem darbojos tad galiigi minimalizeets no shopa...
avatar
Publicēts: 16.03.07 21:14
 citēt
Sveiciens,


3. Kur bez maksas var dabūt sakarīgu lietošanas pamācību fotošopam (angliski vai krieviski)? Vai ir pieejams kāds drukāts izdevums arī latviski?
4. Vēl atziņas un ieteikumi par digitālo apstrādi.

:)


par3. man ir 4 gigi ar videofotoskolu kriev val.
Paņem DVD un atteci pakaļ.
foto bez apstrādes ir 0-le...gan analogajā, gan digitālajā variantā.
avatar
Publicēts: 17.03.07 06:59
 citēt
vai Pedro44 arī var ar matricu aiztecēt pakaļ :)


Pedro44 ari var atcierēt pakaļ, bet man būs ilgi jāgaida ... :D
avatar
Publicēts: 17.03.07 23:39
 citēt
Hmm... dators ir, internets ir... priekš kam vēk kaut kāda grāmata??? :shock:
avatar
Publicēts: 18.03.07 00:38
 citēt
nja man tas pats pirmais ienaaca praataa :roll:
avatar
Publicēts: 17.01.20 13:07
 citēt
Jautājums.

Ir zināms, ka čakli trešo pasaules valstu pilsoņi (indieši u.c.) piedāvājot savus bilžu apstrādes pakalpojumus. Dažreiz jau uznāk baigais slinkums pašam tupēt pie datora, ne visai patīk ilgi ņemties ar maskām un bildes uztjūnēšanu pa kadra daļām utt.

Varbūt kāds var ieteikt kādu sakarīgu bilžu datoriķi, kuru ir pārbaudījis praksē un kurš piedāvā savus bilžu apstrādes pakalpojumus par sakarīgu cenu? Vai kaut vai iedot ticamu linku uz vietām, kur tādi pulcējas.

Paldies.
avatar
Publicēts: 17.01.20 14:23
 citēt
HVZ, kur viņi pulcējās 2007.gada martā, gan jau paši aizmirsuši.

Lūdzu.
avatar
Publicēts: 17.01.20 16:11
 citēt
Pareizi ir, ja pārāk daudz laika aizņem troļļošana un veco topiku celšana augšā, tad bilžu apstrādi vajag uzticēt kādam citam no malas.
avatar
Publicēts: 17.01.20 17:23
 citēt
pēc galerijas spriežot, diez vai vispār ir ko apstrādāt .....:bad_smile:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):