forum.gif
NLO atlidos atkal? 2023 Pasaules gals?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / NLO atlidos atkal? 2023 Pasaules gals?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. 9
  11. ...
  12. 13
  13. >
IerakstsAutors
Publicēts: 22.11.12 21:03
 citēt
imgfoto:Haiduk, palasi "black book of communism", ja vēl pēc tam ir jautājumi, nu tad neko....

Starp citu, visa tā nemīlētā eiropa pilna ar 1/2 komunistiem-sociālistiem kamdēļ publiska komunisma atdzīšana/slavināšana nav krimināli sodāma nodarbe, diemžēl.


Tāpēc, ka visi naf idioti!
avatar
Publicēts: 22.11.12 21:05
 citēt
man kaut kā pa šiem 20 gadiem, ko esmu nodauzījies pa Rietumiem ir divējādas jūtas pret šo iekārtu un proti- no vienas puses viss labi, privāts ir privāts un tas skaidrs, ka saimnieks neder Maskavā, bet... no otras puses, kas tad šobrīd ir Brisele? Vai viss ir tik skaisti te kā izskatās? Merkele kaļ savus politiskus plānus un liela daļa esam tās pakļautībā.
paredzēts Vācijā atteikties no atomenerģijas, viss tiek darīts uz urrā, ražo zaļo enerģiju, būvē mašīnas, ražo preces. Ar nākošo gadu, elektroenerģija Vācijā būs dārgāka un par tikpat cilvēku maciņi tukšāki.
Nupat Bavārijā pārtrūka elektrība- zaudējumi nav pat uzskaitāmi, jo kā teica raidījumā uzaicinātais eksperts- mēs esam pilnīgā elektrības varā. nerunājot par vilcieniem, liftiem un luksoforiem. Būtībā jau viena diena bez elektrības ir katastrofa, bet nedēļa būtu cilvēkiem tuvu traģēdijai. Un par visu mēs maksājam, arī par to pārtrūkušo procesu, kurā nolūza virpas kalti, apstājās metro, vilcieni un neizcepās maize..

ja kādam šķiet, ka Rietumos parasts strādnieks dzīvo labi, tad tas ir apmāns. kapitālists ir visu smalki sarēķinājis, kas cik maksās, cik pelnīs strādnieks, lai neapstātos viņa pelnīšanas process. Jā, Vācijas strādniekam paliek ap 200- 500 euro pāri pēc visu tēriņu nomaksas. Nedomāju, ka tas ir daudz. Tieši tikdaudz, lai svētdienās varētu ar mašīnu izbraukt pa A1 Rastettē apēst sviestmaizes un atkal pie virpas.

Ai, es neaģitēju par komunismu, bet gribu tikai teikt, ka no šīs puses te nav viss tik forši, kā mums izskatās. Arī Grieķija nāks pār visu galvām. Nauda kokos vēl neaug. Pievelkot grieķus, maksās atkal papildus nodokļus tie, no kuriem ko var paņemt.

te tāpat kā pie mums naudu vāc ar foto radariemaiz krūmiem slēpjoties un kaut kādas zīmes nevienam pat prātā nenāk likt.
avatar
Publicēts: 22.11.12 21:10
 citēt
talavietis:
Schneider:Komunismā dzīvoja arī tolaiku špice, bet atpalikuša kolhoza lopkope un mazpilsētas apkopēja - naturālās saimniecības sistēmā.


---------------

intreesanti, tikai kāpēc igauņi spēja gan toreiz, vismaz par galvas tiesu būt pārāki un arī šoreiz ir tikpat pārāki? Viņi jau dziļos padomju laikos ražoja visādas stipri krutākas un kvalitatīvākas lietas, pat skolnieku forma bija kudiš labāka materiāla. Igauņi spēja gan košļenes ražot, gan visādas citas interesantas lietas. Man kā pie robežas dzīvojošam bija iespēja katru nedēļu pārliecināties un sākot no 60 tiem gadiem. vai tik galvenā vaina tomēr nebūs cilvēkos?


Igauņi to spēja, jo igauņa garšīgākais ēdiens naf otrs igaunis... mēs it kā dzīvojam demokrātiskā valstī, bet te redzam, ka lielākā daļa debatētāju id diktatūristi... ja nedomā kā es, tad tev kapeckis :D... ja paši nejēdz aistāvēties, te bārsta citu radīto propogandu... jo savas domas naf... vai arī ņem piemēru no deputātiem, kuri regulāri pārkrāsojās, lai tikai tiktu saeimā. Ot te Rubika priekšā cepuri nost- savu krāsu nemainīja, Latviju neizlaupija bet par cilvēkiem domā :P
avatar
Publicēts: 22.11.12 21:26 labots
 citēt
vēl paturpināšu aiz neko darīt. labi atceros euro ienākšanas laiku Vācijā. Tieši tajā brīdī biju pirkt savu biznesa dampi. atceros cenas DM un pēc dienas jau euros. lai kā valdība necentās, sūtīja kontrolierus uz veikaliem, skandināja pa TV un Radio, vienalga noapaļojās viss skaisti uz augšu. jau pēc neilga laika viss maksāja 1,3, kam būtu jāmaksā 1 euro. uz šodienu es vispār neko nevaru no pārtikas nopirkt zem euro, tuvojas jau 2 euriem, bet kādreiz šis produkts maksāja tikai 59 feniņi! padomājiet, cik reizes ir kāpusi cena! vēl
interesanti piebilst, ka ne viena vien profesija nav redzējusi algas pielikumu pēc Vāciju apvienošanās.
Zinu, ka tulīt teiks, bet mūsējie tur brauc strādāt un pelna baltu naudu... nu pelna jau pelna, tikai upurējot sevi, nemaksājot pilnu veselības apdrošināšanu, atsakoties no Rietumu dzīves normām vai arī pelnot "schwarz". Tad nu jautājums, kur tad tā jāšmauc tas tik foršais kapitālims un nevar tā smuki pēc darba pa kūrortu?

Viens no ministriem grib vieglam transportam uzspiest MAUT.. (ceļa maksu uz autobāņiem), tik vēl cauri neizbidījās, gan jau aizies, tāpat kā šovasar smagajiem uzlika 4jislu bundesštrāses. katrs atvestais produkts par tik euro jau ir atkal dārgāks. Cilvēks paliek pie tās pašas algas.

Te varētu turpināt un turpināt, tik man slinkums rakstīt un gan jau Jums arī lasīt..


noslēgumā gribu tikai teikt, ka mūs uzčinīs par paklausīgiem patērētājiem un izslauks pēdējo kas mums ir.

Pirms 20 gadiem dzīvoju 6 mēnešus pie viena sirma vācu skolotāja un toreiz pat prātā nenāca klausīties viņa prātuļojumos, jo biju tā sastarojies par šo valsti, par visu ko redzēju. Tik vīram bija īsti pravietiski teksti. Praktiski viss ir piepildījies, arī par Vāciju.
avatar
Publicēts: 22.11.12 22:10
 citēt
Tā jaf ir mūsu nelaime, ka aklo ir saradies daudz. Savu tā laika sidsapziņu pardod par banāliem stastiņiem par dzīvi tad. Tagad , kad parunājos ar 20gadīgajiem ko viņi zin par tiem laikiem... tad gandrīz, ka mēs bērnus ēdām. Arī te daži ar putām mēģina attaisnot savu dzeršanu tad. Pareizi tu minēji par igauņiem... uz turieni braucām desu pirkt :(
Aņuks no tiem laikiem...Latvijas Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas vadītāji brauc uz kremli atskaitīties.'Naf ko darīt, spēles kārtis... kāršu naf. Labi spēlēs ar sviestmaizēm. Baltkrievs uzmet siermaizīti, igaunis sit ar desmaizi, lietuvietis nosit ar šķinķmaizi. Latvietis pakasa aiz auss, nosaka, man naf, ņemu augšā!
avatar
Publicēts: 22.11.12 22:43
 citēt
imgfoto, atļaušos tik vēlreiz piebilst, ka pirmā sniega piciņa, kas izraisīja milzīgo nāves lavīnu bija tieši Hēgeļa un viņa sekotāja Marksa filozofiju inspirēta. Tas bija krietnu laiku pirms pasaules kariem. Šie abi džeki nav salīdzināmi savā domas cēlumā ar antīkajiem filozofiem. Šitie bij aktīvi cīnītāji ar mērķi pārveidot pasauli pēc savas "vienīgās un īstās patiesības". Dīvaini, ka sistēma, kas balstās uz ticību cilvēka prāta nemaldīgumam un visvarenībai varēja rasties tikai dažus gadu desmitus pāc Kanta "Tīrās prāta kritikas." Kants kritiski novērtēja tīrā racionālā prāta izziņas iespēju robežas un pierādīja, ka eksistē tādas esamības sfēras, kuras nevar pierādīt ar prāta slēdzieniem, piemēram, laika un telpas galīguma vai bezgalīguma robežas, Dieva esamība vai neesamība, utt. Savādāk sakot, eksistē "lietas sevī" un atrodas ārpus racionālā prāta izziņas robežām. Tas pat, saskan ar mūsdienu zinātnes un filozofijas nostādnēm, ka eksistē racionāli nedefinējams esamības slānis, kam tuvināties var tikai intuitīvi kā dzejā, mūzikā vai mākslā. Hēgelis turpretī no jauna atgriežās pie racionālisma vienpusīgās dominēšanas. Saskaņā ar Hēgeļa filozofiju tēzes un antitēzes pretstatu cīņā, viena no pusēm ir dominējošā un varmācīgi pakļauj otru. Šādi saliekot pretstatos demokrātiju un diktatūru, dominējošā, attīstību virzošā loma tiek piešķirta diktatūrai. Protams, ka šāda "dialektika" ir absurda, bet noved pie totalitārismam tik nepiecišamā secinājuma, ka diktatūra ir visaugstākā demokrātijas forma. Tādējādi Hēgelis ar Marksu ielika pamatus visļaunākajiem Ļeņina, Staļina, Hitlera un Mao režīmiem. Tāpat milzīgu postu cilvēcei nodarīja otrs Hēģeļa domas produkts - vēsturiskais relatīvisms. Doma, ka patiesība ir relatīva un atkarīga no laikmeta gara. Marksisti to transformēja tālāk par ideoloģisku dogmu postulējot patiesības sociāli šķirisko dabu. Jebkura patiesība un tās interpretācija kļuva atkarīga no tā, kādas šķiras intereses pārstāv tās paudējs. Par "progresīvām" un zinātniskām tika atzītas tikai tās, kas veicināja komunisma uzvaru visā pasaulē Režīmā tika ideoloģizētas visas garīgās darbības, bet ar to nepietika un ideoloģizēja pat zinātni. Veselas nozares kā ģenētika vai kibernētika tika aizliegtas. Pat Bora kvantu mehānikas Kopenhāgenas interpretācija tika atzīta par nezinātnisku un kaitīgu, jo ar savu komplementaritātes principu nonāca pretrunā ar vienīgās patiesības principu. Tāpat morāli ētiskās normas un principi tika pielāgoti šķiriskuma principiem. Viss ir pieņemams, ja vien tas kalpo uzvarai šķiru cīņā. Mērķis attaisno līdzekļus. Hēgeļa dialektikas apgalvojums, ka atkarībā no situācijas melns var kļūt balts un bats var kļūt melns, izveidoja komunistiskās ideoloģijas pamatbāzi. Ja konsekventi seko šādai domu gaitai, tad atkarībā no vēsturiskās situācijas meli kļūst par patiesību, bet patiesība par meliem. Rezultātā ideoloģija transformējās par demagoģiju. Markss lieliski saprata, ka viņa sludinātajam morāles relatīvismam, tā vēsturiskajam un šķiriskajam traktējumam nav pieņemamas gadsimtos sludinātās morāles normas "tev nebūs zagt", "tev nebūs nokaut", bet visnepieņemamākais bija "tev būs mīlēt savu tuvāko kā sevi pašu". Šīs vispārcilvēcīskās ētikas normas Markss nosauca par "opiju tautai." Tā vietā bija jānāk revolucionārajai šķiru cīņas morālei "atļauts viss, kas nāk par labu komunisma uzvarai" Ekonomiskais lozungs bija "laupīt salaupīto." Tieši šķiru cīņas ētiskais nihilisms atraisīja cilvēku viszemākos instinktus: naidu, skaudību, nenovīdību, apmelošanu, šantāžu. Kristietību aizstāja "karojošais ateisms" Dievnami tika spridzināti, demolēti, draudzes un to vadītāji tika iznīcināti vai aizsūtītu uz vergu nometnēm. Krievijā no tautas atmiņas tika dzēsti dižākie tā laika domātāji, tādi kā Berdjajevs un Florenskis.
avatar
Publicēts: 22.11.12 22:43
 citēt
"Viskrutākais" bija tas, ka Hēgeļa demonisko folozofiju varēja izmantot gan ultra kreisie marksisti, gan galēji labējie fašisti. Tā bija universāla doktrīna. Nācās tik pamainīt frazeoloģiju un akcentus. Vieniem bija šķiru cīņa, otriem rasu tīrības cīņa. Jebkurš no šiem režīmiem balstījās uz vienīgās un pareizās patiesības doktrīnu. Indivīdam patiesība nebija jāmeklē. Patiesība jau ir zināma varas ideologiem. Indivīdi ir jāpakļauj vienam centram, vienai partijai. Tai pieder monopoltiesības definēt uin nosargāt vienīgās patiesības. Vēl totalitārismam bija raksturīgas idejas par cilvēka dabas uzlabošanu, rezultātā visiem jākļūst vienādiem, un vienādi domājošiem. Citādi domājošie ir jāizolē no sabiedrības vai jāiznīcina. Bet tieši radošie indivīdi vienmēr ir bijuši citādi domājošie. Tos iznīcinot sabiedrība arī zaudē savu visvērtīgāko genofondu.
avatar
Publicēts: 22.11.12 23:00
 citēt
metram visu vienaa katlaa un pashi priecaajamies par bieshu zupu ar seenju zupas garshu
avatar
Publicēts: 22.11.12 23:06
 citēt
talavietis:
ja kādam šķiet, ka Rietumos parasts strādnieks dzīvo labi, tad tas ir apmāns.


Vari definēt, ko Tu saproti ar parasts strādnieks? Melnstrādnieks bez izglītības? A uz kāda pamata, lai viņš dzīvotu zaļi?
avatar
Publicēts: 22.11.12 23:16 labots
 citēt
martins_goncars:metram visu vienaa katlaa un pashi priecaajamies par bieshu zupu ar seenju zupas garshu


neredzu problēmu. vegetaravirtuvite.blogspot.com...

šahs... :)

P.S. Tu pat iedomāties nespēj cik fantastiski garšīgs ir plombīra saldējums ar zilā pelējuma siera skaidiņām tajā. Tava šabloniskā domāšana kā "vienīgās pareizās ideoloģijas karognesējam" šādu kombināciju pat teorētiski nespēj iedomāties. Pārāk neierasti lai saprastu, pāršk komplicēti, lai garšu novērtētu. :grimace:
avatar
Publicēts: 22.11.12 23:48 labots
 citēt
Sapper:
P.S. Tu pat iedomāties nespēj cik fantastiski garšīgs ir plombīra saldējums ar zilā pelējuma siera skaidiņām tajā. Tava šabloniskā domāšana kā "vienīgās pareizās ideoloģijas karognesējam" šādu kombināciju pat teorētiski nespēj iedomāties. Pārāk neierasti lai saprastu, pāršk komplicēti, lai garšu novērtētu. :grimace:


Tu manaam gastronoma tieksmeem liec sveetu mieru. daudz kas ir eests, pat shkjietami neeedamais. un zini? - viss garshoja.

bet vispaar Tev ir probleema. Tu esi liidz kaklam internetaa. Tu uzreiz mekleeji to borshkju. tikai nesaki, ka garaa iepriekshrakstiitaa, ljoti vieniigaa pareizaa uzskata (lasi Tava), eseja arii ir copy-paste vai ieprieksh sagatavots darbs, taa teikt, Gonchara sagaidiishanai chatinjaa?
avatar
Publicēts: 23.11.12 00:00
 citēt
Sapper:
Vari definēt, ko Tu saproti ar parasts strādnieks? Melnstrādnieks bez izglītības? A uz kāda pamata, lai viņš dzīvotu zaļi?


ir visaadi melnstraadnieki, ar izgliitiibu, bez izgliitiibas.
ir visaadi zalji dziivotaaji, ar izgliitiibu, bez izgliitiibas.

un ko Tu saproti ar vaardiem zalji dziivot?
avatar
Publicēts: 23.11.12 00:14
 citēt
Sapper, skatos, labi orentējies literatūrā, kuru es nekādi nevarēju piespiest sevi to lasīt. Kurā vietā gāji partijas skolā ?
avatar
Publicēts: 23.11.12 09:47
 citēt
chukmasoff_f: ...mēs esam krievijai priekšā degradēšanās jautājumā.

Uz mazdēla krustībām pirms pāris gadiem bija znota radinieki no Jaroslavļas, pēc brauciena uz baznīcu pa nomaļu Latgales pagastu, viņi jūsmoja, ka pie mums vēl lauki dzīvo un viss neesot tā izzagts, kā tur.
avatar
Publicēts: 23.11.12 09:53
 citēt
mg, Tu mēģināji runāt līdzībās, bet nesanāca. Laikam gribēji ko nicīgu pateikt par to ko rakstīju, bet piemērs bija neveiksmīgs. Man vienkāršāk bija iemest linku uz recepti, nekā mēģināt skaidrot, ka sēnes ar bietēm ir baig ok!

Mans koments par imgfoto rakstīto sanāca pagarš... aizrāvos, piedod, ja vari.
Palasies Platona Valsti, Grāmatas Jauno Derību, Kanta Tīrā prāta kritiku, Dekarta Pārrunu par metodi, Siliņa Lielo patiesību meklējumus, to pašu "Sofijas pasauli" Vai tiešām bloga forumā vaiga akadēmisku izmantotās literatūras uzskaitījumu ar visām norādēm uz lpp? :D

Ja ir ko pateikt par rakstīto pēc būtības, saki, ja nav, tad nebojā gaisu. :face-wink:
avatar
Publicēts: 23.11.12 10:18
 citēt
Haiduks:Sapper, skatos, labi orentējies literatūrā, kuru es nekādi nevarēju piespiest sevi to lasīt. Kurā vietā gāji partijas skolā ?


Redzi Haiduk, mēģini tak saprast, ka, lai varētu parunāties par domas attīstības vēsturi, ir jālasa ne tikai tas, kas atbilst Tavam pasaules uzskatam, bet obligāti ir jālasa tas, kas tam neatbilst. Citādi nāksies visu mūžu balstīties uz pad laika skolā iekaltām muļķībām. Piedod, bet visi Tavi izteikumi attiecībā uz reliģiju un ideoloģijām ir 4. klases PSRS vēstures zināšanu līmenī.

Tev būtu jāspēj sarēķināt, ka esmu mazliet par jaunu, lai man būtu bijusi tā iespēja izglītoties partijas skolā. Ja tu to saproti, tad kāpēc uzdod muļķīgus jautājumus ar iepriekš zināmu atbildi?

Pēc būtības par diskusijas tēmu ir ko pateikt, vai jūs ar Gončaru mākat tik personīgi uzbraukt???
avatar
Publicēts: 23.11.12 10:41
 citēt
Labi, labi, Sapper, Haiduka fenomens lai paliek nemainīgs (tāpat kā viņa elks un etalons rubiks) un atmetīsim aizvainojumus par uzbraucieniem... sapratīsim un piedosim:
www.youtube.com...
avatar
Publicēts: 23.11.12 19:44 labots
 citēt
:face-sad: www.apollo.lv...
LIdz divdesmit pirmajam vēl jānodzīvo.
avatar
Publicēts: 23.11.12 20:08 labots
 citēt
Sapper:
talavietis:
ja kādam šķiet, ka Rietumos parasts strādnieks dzīvo labi, tad tas ir apmāns.


Vari definēt, ko Tu saproti ar parasts strādnieks? Melnstrādnieks bez izglītības? A uz kāda pamata, lai viņš dzīvotu zaļi?


==========================
nu tad jau jāsaka, ka arī es esmu melnstrādnieks bez izglītības un arī tie divi, kuri šorīt plkst 7os no rīta gribēja izkratīt sirdi firmā, kur biju iebraucis rīta agrumā. Viens bija Bavārijas autovadītājs ar 47 gadu darba stāžu un otrs noliktavas šefs. Abi žēlojās, ka vismaz 10 gadus šefs nav pielicis ne senta pie algas.
Šoferis saņem 1800 euro algā. Desa ar bulciņu maksā tankštellē 2, 80 euro. Kafija 2, 80 euro. Kā domā, kur gan šis vēl var dabūt paēst, ja ne tajā tankštellē, kad uz pildīšanās rēķina iespēja iemest ko vēderā. Bet tā ir ļoti laba alga vācu šoferim, jo daudzi negrib nedēļām pamest māju un strādā par 1400 euo.
Sākums bija, ka noliktavas šefs rūpnīcā izteica bažas par Franciju, ka tā arī iet uz parādu pusi. Man mute palika vaļā, bet to jau diez vai vēl LV kāds vispār atļausies minēt, jo ceļš uz "Sapņu pilsētu" bruģējams. loģiski,ka vajag vairāk galvu, kurām uzkraut parādus. Un visi, kuri lietas kursā, tad tādas instutīcijas, kā uzņēmumi, pašvaldības, valstis nebankrotē, bet putru streb mūsu "neizglītotais" cilvēks, kā Tu te atļāvies minēt. Tā kā gatavojamies uz euro! Bavārietis, kaut neizglītots, bet tomēr spēj saskatīt to starpību desā, kura pēkšņi no 1, 50 DM kļuvusi par 9 DM pēc šodienas cenām un muļķis nesaprot, ka labi dzīvo, jo ir euro.
Es esmu sliņķis salīdzinoši ar vācu šoferiem, bet neskatoties uz to, šodien esmu nobraucis pāri par 600 km pa Bavārijas kalnu ceļiem, uzlādējis 4 kravas, kur katra prasa ap stundu ar visu, kamēr tiec laukā no firmas. Viss uz šofera.

Pirms 20 gadiem mans meistars lielā koku firmā saņēma algu un teica, ka pēc visa kas maksājams, pāri paliekot 300 DM, saldējumam, aliņam un apēst brīvdienās picu krogā.

negribās Tev tagad likt visus linkus ar pierādījumiem par izpeļņu, jo uzskatu, ka lai nu kuram es mēģinātu atvērt acis, tik ne Tev, pats visu vari, ja gribi.
avatar
Publicēts: 23.11.12 20:37 labots
 citēt
Ok, visu sapratu. Ja godīgi, nebiju domājis, ka fūru šoferiem, kas operē ar simtiem tūkstošu tehniku un pārvadā reizēm vēl dārgākas kravas, maksā tik maz. Īstenībā baigi dīvaini. Kad šancēju Dānijā, tusēju gana ar TV opreatoriem, gan ar AV tehniķem un inženieriem, pie dažiem pabiju arī ciemos. Tevis nosaukto šoferu ciparu, jeb apmēram 10eiro stundā uz cop15 pasākumu saņēma studentes, kas tehniskā stafa ēdnīcā novāca traukus. inženiertehniskais personāls - skaņa, video, gaismas, TV operatori saņem apmēram 6x vairāk. sertificēti sinhronie tulki saņem ap 200 eiro stundā. Protams, ka viņi nestrādā katru dienu un 8h dienā. IMHO ir ļoti vienkārši. darbibieks saņem algu tik, cik rada pievienoto vērtību ar savu darbu. Protams, ka tas, kurš bosam ienes vairāk, vairāk arī pats saņem. IMHO salīdzināt cenas markās pirms 20 gadiem un tagad eiro nebūs korekti. Inflācija nekur nav pazudusi arī tajās valstīs, kas nacionālo valūtu ir paturējušas. Ja tev ir kādi pētījumi par to kā inflācija ir palielinājucies tieši pateicoties valūtas nomaiņai, sper vaļā. Kopš eiro sākuma, kā mums viss širpotrebs maksāja latos 1:1 pret eiro, tā arī maksā joprojām...
avatar
Publicēts: 23.11.12 21:24
 citēt
Ja tev ir kādi pētījumi par to kā inflācija ir palielinājucies tieši pateicoties valūtas nomaiņai, sper vaļā. Kopš eiro sākuma, kā mums viss širpotrebs maksāja latos 1:1 pret eiro, tā arī maksā joprojām...

---------------------

es jau pirms tam kaut kur rakstīju, ka maiņas brīdī jau nespēja neko izdarīt un ja pirmā dienā maiņa notika 2:1.
tad jau pēc brīža cenas izlīdzinājās un viens euro kļuva par 1,3 DM

Es tik gribu vērst uzmanību, ka kapitālisms rauj grāvī un pamatīgi. Interesants raidījums dienās bija par auksto karu un cauri vijās doma, ka pietrūkst kapitālismam mūsdienās pretspara. Lai cik tas padomju veidojums nebūtu sunījams, bet tas rietumu cilvēkam izdarīja toreiz lāča pakalpojumu. Jo kā zinam, tieši tajos laikos rietumu strādnieki varēja streikot un izcīnīt algas.

pārāk gudri tā sistēma ir uztaisīta, pat rafinēti, jo rietumnieks pat nedrīkst pīkstēt, jo aiz viņa stāv latvietis, bulgārs vai rumānis, nemaz poļus neminēšu. tātad, algas palielinājums nespīd vācietim. Bet mēs par agru priecājamies, arī mums ir aizvietotājs... Jau man zināmā rietumu firmā mūsējos konkurē ārā filipīnieši.
Ja kādreiz preci ražotājs krāva ratos un bez maz veda pa tiešo uz veikalu, tad šodien tā prece iziet neskaitāmas loģistikas cauri, kur notiek kraušana, pārkraušana, skanēšana, papīri un birokrātija. Pēdējos gados ir uztapuši tādi logistikas monstri kā Dachser, Bing, DSV un daudzi citi. tajos strādā veseli daudzstāvu nami pilni ar izglītotiem, kuriem tas ražotājs spiests maksāt, kopā ar šoferi un pircēju. Pa starpu atrodas iemesls paaugstināt cenas degvielai, elektrībai un ceļu izmantošanai.

Redz, Dānija, Norge un Zviedrija vēl saliņas, bet arī zviedri taisās cīnīties ar mūsējo masu, kura sit zemē algas, gan nodokļus nemaksā.

Pirmo reizi man sarunas ar vācu tālbraucējiem sanāca 90. sākumā. Viens stāstīja, kā nesen sācis braukt tālajos, jo sadomājis uz vecumu savu kroģeli atvērt. Alga viņam bija 5000 DM. Bet tas ir pirms 20 gadiem! Kopš tiem laikiem algas nav cēlušās, jo mūsējie viņus nospieda uz ceļiem. tagad to pašu dara ar mums bulgāri, rumāņi, tos savukārt filipīnieši... bet galā ir kapitālists, kuram maka biezums mazāks nekļūst. Lūk, par ko stāsts. Un Transportu nedrīkst uztvert kā nenozīmīgu, jo tā ir ikdienas pārtika, ikdienas prece, kura domāta jebkuram no mums.

Jau periodiski pa brīžam streiko avioļaudis, dzelzceļš... autobusu vadītāji, jo tie nedaudz labākā situācijā un filipīnietis bez valodas tos neizkonkurēs, bet pārējie..? Pārējie tikai saliecas un velk tālāk..
avatar
Publicēts: 23.11.12 21:24
 citēt
ai nu dazhus gadus atpakalj bijām viena vācu rūpnīca iekārtas skatīties...mazpilsētā, pie fabrikas frakjene, kur vairums vietējo mācās, pēc tam strādā rūpnīca...pirmā alga 1800eur.
par vācu shoferiem...nu bet sapper, vācijā nav ar likumu noteiktas minimālās algas ja nu kas, varbūt ka maldos un tagad ir, bet ap mileniumu toch nebija.
avatar
Publicēts: 23.11.12 21:30
 citēt
nu tas, ka pēc eiro ievieshanas cenas uzleks 1,5reizes, pieljauju, skaidrs ir ikvienam.
zinot mūsu valsts īpatnības, var gadīties arī bēdīgāk...
avatar
Publicēts: 23.11.12 21:40 labots
 citēt
imgfoto:ai nu dazhus gadus atpakalj bijām viena vācu rūpnīca iekārtas skatīties...mazpilsētā, pie fabrikas frakjene, kur vairums vietējo mācās, pēc tam strādā rūpnīca...pirmā alga 1800eur.
par vācu shoferiem...nu bet sapper, vācijā nav ar likumu noteiktas minimālās algas ja nu kas, varbūt ka maldos un tagad ir, bet ap mileniumu toch nebija.


-------------------

ar to algu tā interesanti, jo vācieši visbiežāk norāda bruto, jo loģiski, ka visas sociālā daļa tak strādniekam vien domāta un otrs, ka steuerklasses stipri atšķiras. tāpēc visbiežāk min bruto.
Ja kas, vācijas melnstrādniekiem ir ļoti populāra samaksa 400 basis. tādu saņem veikala krāvējs,kurš nēsā preces pa plauktiem. No nākošā gada šiem spīd valsts uzsaukts pielikums un būs 470 euro. Loģiski, ka šie strādnieki ir atbrīvoti no nodokļiem, bet pensijas arī šiem nebūs. pareizāk, tā būs, bet ar to varēs dzīvot sociālā mājā kopā ar filipīniešiem.\\\

te viens links, nezinu vai tas virinās, jo nets man bruņurupucis un nav vaļas gaidīt..

www.lohnspiegel.de...

www.fr-online.de...
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:10
 citēt
talavietis:
Es tik gribu vērst uzmanību, ka kapitālisms rauj grāvī un pamatīgi.


Domā, ka kapitālisms un tirgus ekonomika ir pie vainas, ka samazinās ekonomiski aktīvo pilsoņu daudzums? Varbūt problēma tomēr ir dziļāka? Neesi nekad aizdomājies ka cilvēku morāli ētiskās vērtības ir pie vainas tam, ka darba devēju ir par maz, bet ņēmēju pārāk daudz? Varbūt ir jādomā, kā radīt vēlmi uzņemties iniciatīvu un kļūt par darba devēju? Vai tieši sociālisms nav tas , kas sludina, ka vari neko nedarīt, bet valstij ir pienākums par tevi gādāt? Kāpēc vieni lien kredītu jūgā un pērk sev dzīvokli, bet citi uzskata, ka ir jāstāv kaut kādā mistiskā rindā un poašvaldībai ir pienākums nodrošināt ar dzīvojamo platību? WTF???? Kāpēc mans kolēģis var kartu dienu 100 km uz darbu braukt, bet cits pazīstams bezdarbnieks, vīrs kā "kuilis" čīkst, ka nevar savā miestā darbu atrast, bet uz Rīgu 50km izbraukāt nevarot. Vai nav tā, ka lilela dala no problēmas ir tā, ka milzīgs nodokļu daudzums sociālajos izdevumos vienkārši subsidē slinkumu? Es uzskatu, ka valstij ir jārūpējās par tiem, kas sevi nevar aizstāvēt paši - par bērniem un sirmgalvjiem. Bet šutādus draņķus: woman.delfi.lv... vajag vienkāršai ar sūdainu koku sist. Tajā pašā laikā, par pensijām runājot, nevajaga aizmirst, ka lauvas tiesu no tā ko rietumnieks saņem pensijā veido viņa privātais uzkrājums fondos, nevis valsts pensija. Vopšem nav tik vienkārši kā padomju laika Bidstrupa karikatūrās, kur uzzīmēti skati ar nabaga strādnieciņu un resno kapitālistu. :face-wink:
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:16
 citēt
Sapper:mg, Tu mēģināji runāt līdzībās, bet nesanāca. Laikam gribēji ko nicīgu pateikt par to ko rakstīju, bet piemērs bija neveiksmīgs. Man vienkāršāk bija iemest linku uz recepti, nekā mēģināt skaidrot, ka sēnes ar bietēm ir baig ok!

Mans koments par imgfoto rakstīto sanāca pagarš... aizrāvos, piedod, ja vari.
Palasies Platona Valsti, Grāmatas Jauno Derību, Kanta Tīrā prāta kritiku, Dekarta Pārrunu par metodi, Siliņa Lielo patiesību meklējumus, to pašu "Sofijas pasauli" Vai tiešām bloga forumā vaiga akadēmisku izmantotās literatūras uzskaitījumu ar visām norādēm uz lpp? :D

Ja ir ko pateikt par rakstīto pēc būtības, saki, ja nav, tad nebojā gaisu. :face-wink:


par taam bieteem. man ir pilniigi vienalga ar ko vinjas iet kopaa. taa bija tikai fraaze. bet Tu googleeji manas spontaanaas fraazes aplamiibu googlee. luuk kaapeec man liekas, ka Tu reaali paaraak daudz laika pavadi internetaa. droshi vien Kants arii naak no interneta. un Markss. un Bakunjins.
to visu pieraada interesanta sakritiiba, proti, kaa es te ienaaku (labi, ja 2x nedeeljaa), tad Tu esi te priekshaa. vai nu Tev ir ljoooti daudz laika vai nu Tev ir lielas probleemas.
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:24
 citēt
imgfoto:nu tas, ka pēc eiro ievieshanas cenas uzleks 1,5reizes, pieljauju, skaidrs ir ikvienam.
zinot mūsu valsts īpatnības, var gadīties arī bēdīgāk...


pofig man pilnīgi, ja tā būs 1x nedēļā braukāšu uz leišiem paiku pirkties. Kopš interneta bodēs var nopirlkt praktiski visu, nepērku LV neko, kas dārgāks kā citur. Šmotkas no UK pasūtu, šoferiem daarbu dodu! :D

A valsts īpatnības tādas, jo pilsoņu gandrīz nav, pārsvarā ir tikai manipulējami iedzīvotāji.

Vai esat parēķinājuši, cik naudas tiek atstāts bankās konvertācijās iepērkoties ārzemju interneta veikalos, ceļojot, braucot komandējumpos? Kā ar eksportētājiem, kam ienāk piķis eiro, bet algas jāmaksā latos. Kā ar importētājiem, kam ienāk piķis latos, bet j'maksā par preci eiro? nahren to visu vajag? Visiem hipotekārie kredīti paŗsvarā eiro dēļ mazāka procenta, bet algas latos, cik aiziet gadā tikai uz konvertāciju? davai skatāmies dziļāk un pārtraucam draudzīgi skandēt "četras kājas - labi, divas kājas - slikti" :D
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:26
 citēt
Sapper:

Domā, ka kapitālisms...


izlasiiju. atkal tuksha demogogjija un savas izpratnes klaareeshana kautkaadaa senaizmista foruma veel senaak aizmirstaa diskusijaa. nu nelasiis Tavu domu te neviens un neradiisies nevienam praatinjaa *klik* : ''jaa tas Sappers iisteniibaa kruts chalis. vajadzees paprasiit Kanta virtuaalo graamatu''. jau diskusijas pamats ir taads idiotisks: cilveeks nevis naak diskuteet, bet uzspiest savu taisniibu ar idiotiskiem argumentiem vienaa lielaa bieshu zupas (kas starpcitu mazliet garsho peec seeneem) katlaa.
zini ar kaadu cilveeku Sapper visgruutaak ir diskuteet? ar cilveekiem, kas maina diskusijas teemu atbilstoshi tam kaa pasham ir izdeviigaak. tas pats par Kantu. kaapeec Tu vispaar te vinju iepini un vispaar kaads teemai ar to sakars? taapeec, ka Tu pats praatinjaa esi vizualizeejis viiziju, ka shajaa teemaa juuties speeciigs, bet visi paareejie fotoblog provinciaalji ir pilniigi nulles. palasi to savu garo tekstu peec pusgada un sapratiisi kaadaas auzaas pats tur brauc, es laikam pa lielam tomeer palikshu kluss un mieriigs.
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:26
 citēt
martins_goncars:vai nu Tev ir ljoooti daudz laika vai nu Tev ir lielas probleemas.


Gribi par to parunāties? :face-grin:
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:28
 citēt
Eltons:Labi, labi, Sapper, Haiduka fenomens lai paliek nemainīgs (tāpat kā viņa elks un etalons rubiks) un atmetīsim aizvainojumus par uzbraucieniem... sapratīsim un piedosim:
http://www.youtube.com/watch?v=_QacH-uB934


Ne tev spriest, ne zināt, kas ir mans elks :D... vienīgi ja vien negribi iegūt ZD titulu :D, vienkārši es jums te neļauju nekaunīgi melot!
Bet par uzbraucieniem gaidu paskaidrojumus, un nopietni gaidu. Uzbraucienu meistars ir Bildes (pēdējā laikā gan naf dzirdēts kāds uzbrauciens), tu esi stipri zemāk tai jomā. Es tev nekā nevaru palīdzēt, ka vēl līdz šai dienai sevi uzskati par cietēju, tikai neaizmirsti, ka tu piedzimi tai valstī, TIEŠI to laiku apstākļu sagadīšanās dēļ.
Tāpēc atbildēšu tā:
Labi, labi, Bloga tauta, Eltona fenomens lai paliek nemainīgs (tāpat kā viņa elks un etalons Hitlers) un atmetīsim aizvainojumus par uzbraucieniem... sapratīsim un piedosim:
... un es vismaz nebūšu melojis par uzbraucieniem.
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:33
 citēt
Sapper:
martins_goncars:vai nu Tev ir ljoooti daudz laika vai nu Tev ir lielas probleemas.


Gribi par to parunāties? :face-grin:


Sapper, veikli operē pa googles plašumiem, precīzi zini kur ko ņemt. Paskatīsim, vai tā ir ?
1. Kad Latvija pieteica karu Vācijai, un ar ko tas beidzās :D
2. Kad notika Latvijas un Lietuvas karš, kā tas beidzās :D

Bet tos svešo tautu demagoģijas rakstus te par velti kopē.
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:41
 citēt
martins_goncars:
Sapper:

Domā, ka kapitālisms...


izlasiiju. atkal tuksha demogogjija un savas izpratnes klaareeshana kautkaadaa senaizmista foruma veel senaak aizmirstaa diskusijaa. nu nelasiis Tavu domu te neviens un neradiisies nevienam praatinjaa *klik* : ''jaa tas Sappers iisteniibaa kruts chalis. vajadzees paprasiit Kanta virtuaalo graamatu''. jau diskusijas pamats ir taads idiotisks: cilveeks nevis naak diskuteet, bet uzspiest savu taisniibu ar idiotiskiem argumentiem vienaa lielaa bieshu zupas (kas starpcitu mazliet garsho peec seeneem) katlaa.
zini ar kaadu cilveeku Sapper visgruutaak ir diskuteet? ar cilveekiem, kas maina diskusijas teemu atbilstoshi tam kaa pasham ir izdeviigaak. tas pats par Kantu. kaapeec Tu vispaar te vinju iepini un vispaar kaads teemai ar to sakars? taapeec, ka Tu pats praatinjaa esi vizualizeejis viiziju, ka shajaa teemaa juuties speeciigs, bet visi paareejie fotoblog provinciaalji ir pilniigi nulles. palasi to savu garo tekstu peec pusgada un sapratiisi kaadaas auzaas pats tur brauc, es laikam pa lielam tomeer palikshu kluss un mieriigs.


ko Tu man piesējies? Te ir ļoti daudz sakarīgu cilvēku ar ko parunāties. Tev kādi kompleksi? Nafig ir jājaucās sarunā kā tādam kaprīzam bērnam, kas par tēmu pateikt neko nevar, tik rausta aiz rokas un čikst visu laiku? :anger:
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:45
 citēt
Haiduks:
Sapper:
Gribi par to parunāties? :face-grin:


Sapper, veikli operē pa googles plašumiem, precīzi zini kur ko ņemt. Paskatīsim, vai tā ir ?
1. Kad Latvija pieteica karu Vācijai, un ar ko tas beidzās :D
2. Kad notika Latvijas un Lietuvas karš, kā tas beidzās :D

Bet tos svešo tautu demagoģijas rakstus te par velti kopē.


Nu nezinu, nezinu, Haiduk, cik gadus man vēl jāgaida, līdz sasniegšu Tavu prāta līmeni..... :beaten:








P.S Starp citu, kāds var pateikt cik gados parasti vecuma marsms sākās? :face-grin:
avatar
Publicēts: 23.11.12 22:50
 citēt
Nu uzvilcies Haiduks ne pa jokam... vai tiešām neviens viņu nesaprot un nepiedod?
www.youtube.com...
avatar
Publicēts: 23.11.12 23:06 labots
 citēt
Sapper:
.......Domā, ka kapitālisms un tirgus ekonomika ir pie vainas, ka samazinās ekonomiski aktīvo pilsoņu daudzums? Varbūt problēma tomēr ir dziļāka? Neesi nekad aizdomājies ka cilvēku morāli ētiskās vērtības ir pie vainas tam, ka darba devēju ir par maz, bet ņēmēju pārāk daudz? Varbūt ir jādomā, kā radīt vēlmi uzņemties iniciatīvu un kļūt par darba devēju? Vai tieši sociālisms nav tas , kas sludina, ka vari neko nedarīt, bet valstij ir pienākums par tevi gādāt? Kāpēc vieni lien kredītu jūgā un pērk sev dzīvokli, bet citi uzskata, ka ir jāstāv kaut kādā mistiskā rindā un poašvaldībai ir pienākums nodrošināt ar dzīvojamo platību? WTF???? Kāpēc mans kolēģis var kartu dienu 100 km uz darbu braukt, bet cits pazīstams bezdarbnieks, vīrs kā "kuilis" čīkst, ka nevar savā miestā darbu atrast, bet uz Rīgu 50km izbraukāt nevarot. Vai nav tā, ka lilela dala no problēmas ir tā, ka milzīgs nodokļu daudzums sociālajos izdevumos vienkārši subsidē slinkumu? Es uzskatu, ka valstij ir jārūpējās par tiem, kas sevi nevar aizstāvēt paši - par bērniem un sirmgalvjiem.....

Labi sarakstīts. Es tikai mēģinu domu vēl pastiprināt:
-Ja tev neviens nedod darbu, tad izdomā sev darbu!
-Ja nepārtraukti gribas lamāt valdību, tad varbūt beidz dzert un sakop savu pagalmu!
-Nabadzība ir attaisnojama, bet slinkums un nevīžība - nekad!
avatar
Publicēts: 23.11.12 23:09 labots
 citēt
Haiduks:
Bet par uzbraucieniem gaidu paskaidrojumus, un nopietni gaidu. Uzbraucienu meistars ir Bildes (pēdējā laikā gan naf dzirdēts kāds uzbrauciens),


Haiduk, es Tev pateikšu vienu lietu, Tu tik neapvainojies. ( Esmu ar Bildes strīdējies vismaz tik pat cik ar Tevi, viņš neļaus samelot.) Zini, kur ir atšķirība starp jums? Bildes vienmēr prot uzbraukt smalki, "ar glanci" un par tēmu. Ar viņu ir strīdēties ir interesanti, jo jūti, ka otrā pusē ir intelekts, zināšanas un spēja aistāvēt savu viedokli. Reizēm arī no Tevis par pārsteigumu ne man vienam ir dzirdams, kas interesants un saturīgs, tāpēc vēl jo vairāk žēl, ka baigi bieži Tavi komenti ir sekli un primitīvi. Piedod, ja vari par atklātību. :face-wink:
avatar
Publicēts: 23.11.12 23:57 labots
 citēt
Sapper:
talavietis:
Es tik gribu vērst uzmanību, ka kapitālisms rauj grāvī un pamatīgi.


Domā, ka kapitālisms un tirgus ekonomika ir pie vainas, ka samazinās ekonomiski aktīvo pilsoņu daudzums? Varbūt problēma tomēr ir dziļāka? Neesi nekad aizdomājies ka cilvēku morāli ētiskās vērtības ir pie vainas tam, ka darba devēju ir par maz, bet ņēmēju pārāk daudz? Varbūt ir jādomā, kā radīt vēlmi uzņemties iniciatīvu un kļūt par darba devēju? Vai tieši sociālisms nav tas , kas sludina, ka vari neko nedarīt, bet valstij ir pienākums par tevi gādāt? Kāpēc vieni lien kredītu jūgā un pērk sev dzīvokli, bet citi uzskata, ka ir jāstāv kaut kādā mistiskā rindā un poašvaldībai ir pienākums nodrošināt ar dzīvojamo platību? WTF???? Kāpēc mans kolēģis var kartu dienu 100 km uz darbu braukt, bet cits pazīstams bezdarbnieks, vīrs kā "kuilis" čīkst, ka nevar savā miestā darbu atrast, bet uz Rīgu 50km izbraukāt nevarot. Vai nav tā, ka lilela dala no problēmas ir tā, ka milzīgs nodokļu daudzums sociālajos izdevumos vienkārši subsidē slinkumu? Es uzskatu, ka valstij ir jārūpējās par tiem, kas sevi nevar aizstāvēt paši - par bērniem un sirmgalvjiem. Bet šutādus draņķus: woman.delfi.lv... vajag vienkāršai ar sūdainu koku sist. Tajā pašā laikā, par pensijām runājot, nevajaga aizmirst, ka lauvas tiesu no tā ko rietumnieks saņem pensijā veido viņa privātais uzkrājums fondos, nevis valsts pensija. Vopšem nav tik vienkārši kā padomju laika Bidstrupa karikatūrās, kur uzzīmēti skati ar nabaga strādnieciņu un resno kapitālistu. :face-wink:


--------------------------------

Tu domā, ka ņemot plašāk, piem. ES apjomos, kāds ir stipri ieinteresēts, lai Tu vai es ražotu? Esi daudz redzējis ES naudas uzņēmējdarbībai? Nu tādai reālai, ne kompju iegādei kantoru vajadzībām? Nē, nu nav jau tā, ka galīgi nemaz nedabū..dabū un cik zinu pat kokapstrādes joma dabū, bet tas ir salīdzinoši maz, jo puse ES ražotņu reāli ir Ķīnā. Nupat rotaļļietu ražotne, kurai pāri par 100 gadu ražošanas pieredzi tika pieminēta, jo izrādās kaut kādu rotaļļietu sākuši atkal ražot Vācijā. Aplausi vētraini! (ironija)

Arī kredīti ir gan vāciešiem, gan frančiem, nemaz neminot grieķus vai spāņus. Tur nav problēma tikai ņēmājos, bet arī politiskajā pārvaldē un devējos. Kas liedza kredītņēmējus un devējus ierobežot? neviens,... bet izdevīgi kam tas būtu?

Es būtībā visu laiku minu piemērus par vāciju, jo šī zeme man ilgus gadus kosta visādās jomās un pazīstamo sen pāri dažiem tūkstošiem, vairāk gan dažādos darījumos vai darba saskarsmē, bet vienu es varu teikt, šī Vācija vairs nav tā Vācija, kas bija pirms 20 gadiem.
Un vēl...vācieši ir īpaši likumpaklausīgi, tie nav grieķi vai itāļi... viņi vilks šo ES bardaku līdz pēdējam. Vinu vakaru Merkele sevi slavēja un izklausījās, ka tā ieskrējusies, ka pati jau tam tic, ka vienīgi viņa ir spējīga šo mašīnēriju vadīt un vairāk neviens. Vēl rietumnieks velk un pievelk austrumbrāļus un arī austrumvāciešiem algas procentuāli tomēr mazākas, bet te vēl grieķi. Par šo jau vāciešiem tvaiki pa nāsīm no dusmām nāk ārā, bet velk... un vilks, jo paklausīgi...
avatar
Publicēts: 24.11.12 01:35 labots
 citēt
Neviens nav ieinteresēts, lai Tu vai es ražotu. Un arī nekad nebūs. Pašam jābūt ieinteresētam. Ja Tu spēsi pierādīt, ka ar savu biznesu spēsi vēl kādu mazu bariņu nocelt no pabalstu saņēmējiem, Tev piķi iedos. Jo lēwtāk ir iedot vienreiz, vienam, nekā visu laiku dot desmitam. Tici vai nē, bet esmu gana daudz redzējis ražotnes, kas par eropas piķi būvētas. Bet bāliņi jau nespēj dzīvot godīgi, latviskais gēns neļauj, Ko var gribēt no parastajiem ļaudīm,, ja pat LV prezidenta miljonāra ģimene sev māju ar viltu cēla kā viesu namu par eiropas fondu naudu. Vot sit mani nost, bet kamēr galvās valdīs morālais relatīvisms, nav gaidāma nekāda izaugsme. Uz satrunējušiem pamatiem nevar neko uzbūvēt. A par kredītiem runājot. Kāds ar varu viņus mutē bāza??? Pieraduši ka vecie rallisti "iekšā līkumā ar pilnu, ārā kā sanāks...." un ko ta brīnīties, ka rezultātā grāvis un vāks?

P.S. Tikai nestāsti, ka Eiropā paši neko neražo. Ražo haiteku ka prieks. Lielāko tiesu tehnika ar kuru strādāju ražota Bredā, Nīderlandē. :) Tas, ka visa netīrā un energoietilpīgā rūpniecība ir ķīnā, tas ar nav tik slikti. Eiropa ekoloģiski attīrās. Ķīnai vēl stāv priekšā baigās eko problēmas. Gobi tuksnesis ar katru gadu savāc 3500km2 aramzemju. ( lielāku platību kā Rīgas rajons) bet tas jau ir cits stāsts.
avatar
Publicēts: 24.11.12 02:26
 citēt
Sapper:Neviens nav ieinteresēts, lai Tu vai es ražotu. Un arī nekad nebūs. Pašam jābūt ieinteresētam. Ja Tu spēsi pierādīt, ka ar savu biznesu spēsi vēl kādu mazu bariņu nocelt no pabalstu saņēmējiem, Tev piķi iedos. Jo lēwtāk ir iedot vienreiz, vienam, nekā visu laiku dot desmitam. Tici vai nē, bet esmu gana daudz redzējis ražotnes, kas par eropas piķi būvētas. Bet bāliņi jau nespēj dzīvot godīgi, latviskais gēns neļauj, Ko var gribēt no parastajiem ļaudīm,, ja pat LV prezidenta miljonāra ģimene sev māju ar viltu cēla kā viesu namu par eiropas fondu naudu. Vot sit mani nost, bet kamēr galvās valdīs morālais relatīvisms, nav gaidāma nekāda izaugsme. Uz satrunējušiem pamatiem nevar neko uzbūvēt. A par kredītiem runājot. Kāds ar varu viņus mutē bāza??? Pieraduši ka vecie rallisti "iekšā līkumā ar pilnu, ārā kā sanāks...." un ko ta brīnīties, ka rezultātā grāvis un vāks?

P.S. Tikai nestāsti, ka Eiropā paši neko neražo. Ražo haiteku ka prieks. Lielāko tiesu tehnika ar kuru strādāju ražota Bredā, Nīderlandē. :)


Protams ka iedos, bet lai to dabūtu, vajag krusta ceļus iziet un vēl visādiem ierēdņiem un funkceonāriem otkatus dot pretīm, līdz ar ko pašam peļņa iet tukšgaitā vis maz 5 gadus jo jabaro nehlebniku bars.
Kā tik tas tagad notiekas ar dažiem projektiem uzņēmumā kurā man ir sava interese, un ceru ka būs ari atdeve pēc vairākiem gadiem.
Eiropā , atšķirībā no LV funkceonāri negaida izstieptu roku, neskatās uz politiskajiem uzskatiem un partijisko un naceonālo piederību, kā tas notiek LV.
avatar
Publicēts: 24.11.12 02:44
 citēt
chukmasoff_f:
Protams ka iedos, bet lai to dabūtu, vajag krusta ceļus iziet un vēl visādiem ierēdņiem un funkceonāriem otkatus dot pretīm, līdz ar ko pašam peļņa iet tukšgaitā vis maz 5 gadus jo jabaro nehlebniku bars.


Nu re, bet kāpēc tā? Tāpēc ka atkal viss iekš morālā relatīvisma slēpjās - pareizi ir darīt to, kas saskan ar manām tā brīža vajadzībām. Hēgeļa, marksa ļeņina skola - mērķis attaisno līdzekļus. Nē, lai kukuli nedotu neviens un korupcija izzustu pati, atradīsies tak tak pidari, kas dos ķepā un nekur tālāk mēs netiksim. :) Tāpēc nav ko lamāt eiropu tur, kur paši vislaik apdiršamies.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. 9
  11. ...
  12. 13
  13. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (3):