forum.gif
Par eiro.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Par eiro.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. ...
  13. 41
  14. >
IerakstsAutors
Publicēts: 15.12.12 21:53 labots
 citēt
Ar latu vismaz neliela cerība būt atdalītiem no Eiroapokalipses(sākumā monetārās), lai nebūtu jāatmaksā arī tas, ko neesam tērējuši.. vismaz cerība.. Atgrūdāmies pārlepni no austrumiem- kurš tad mūs rietumos gaida? "Nahren mēs rietumiem vispār esam vajadzīgi??- ne mums nafta ,ne gāze? Tak domājiet, pilsoņi..(Tikai lai vājinātu krieviju, esam vajadzīgi-kādu brīdi..Pēc mūs uzmetīs bez problēmām..Atcerēsimies Čērčilu..un ne viņu vien..) Nu ja stūrgalvīgi gribat bezvērtīgo eiro(Absolūti nekāda ekonomiskā un materiālā seguma šai valūtai..)tak tad balsojiet par un esiet laimīgi.. bez manis...Pārgudrie.. bliņa.. Žēl man jūsu un arī sevi.. jo negrasos aizbēgt uz citu mītiski neaizskaramo ekonomisko zonu.. žēl man mūsu visu.. par glupību.. Ir auni, būs cirpēji..- priekā! :)
avatar
Publicēts: 15.12.12 22:58
 citēt
cirpēji vienmēr ierodas tur,kur ir auni un aitas,bez otrajiem,pirmajiem nav ko darīt.
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:04
 citēt
ekoists:cirpēji vienmēr ierodas tur,kur ir auni un aitas,bez otrajiem,pirmajiem nav ko darīt.

Tak tieši tādēļ jau ierosinājums"pašmāju pārgudrajiem Antiņiem" beidzot sākt domāt pašiem , bez Eiroatbalsta.. :)
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:20
 citēt
letins:
ekoists:cirpēji vienmēr ierodas tur,kur ir auni un aitas,bez otrajiem,pirmajiem nav ko darīt.

Tak tieši tādēļ jau ierosinājums"pašmāju pārgudrajiem Antiņiem" beidzot sākt domāt pašiem , bez Eiroatbalsta.. :)

ha ha aitas, varbūt aizdomājaties kāpēc pirms kāda laika Dombrovskis runāja, ka nav kur steigties, bet pēc kāda laika parādījās ziņa par nerezidentu miljardiem un tad krasā domu maiņa, ka nedrīgstam kavēties ar eiro ieviešanu......ha...
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:23
 citēt
nevienam nav noslēpums,ka apzinīgā daļa ir tikai 20%.Tālāk domājiet paši
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:26 labots
 citēt
..Tak atskurbstiet beidzot, Tauta.. Vai gribiet dzīvot, jeb vergot??.. Vienalga, kam..?..Lai tikai kaut kādā veidā tas nebūtu saistīs ar Krieviju? :) Nu kur Jūs liksities? :) Nekur jūs citur šai verdzībā neliks, kā vien krievijā, jo jūs jau vislabāk to pārzinot :) -EEC ierosinājums :) Tak pārdos eiropa viennozīmīgi mūs-jūs krievijai, ja vien tā pati nebūs vēl sabrukusi līdz šim brīdim- lasi- Usa-Eiro demagoģijas sagrautai.. Tai pat laikā, vienīgā tauta, kas šīs pasaules izpausmju lokā izsaka vismaz kādu viedokli, ir Krievija- ar ideju-dzīvojiet paši un ļaujiet arī mums dzīvot.. Ja gribiet, meklējiet totalitārismu, diktātu, da jebko, kas nu pasažieriem ienāk prātā.. un domājiet paši, bliņ.. šaut gribu jūs, demagogus.. un šaušu..
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:27
 citēt
Irsis:
letins: Tak tieši tādēļ jau ierosinājums"pašmāju pārgudrajiem Antiņiem" beidzot sākt domāt pašiem , bez Eiroatbalsta.. :)

ha ha aitas, varbūt aizdomājaties kāpēc pirms kāda laika Dombrovskis runāja, ka nav kur steigties, bet pēc kāda laika parādījās ziņa par nerezidentu miljardiem un tad krasā domu maiņa, ka nedrīgstam kavēties ar eiro ieviešanu......ha...

Atkal Dombrovskis paziņoja?vai Apollo?Pirms tam to nezināja?Palasi Vācijas pieredzi ar eiro ievišanu.
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:37
 citēt
ekoists:
Irsis: ha ha aitas, varbūt aizdomājaties kāpēc pirms kāda laika Dombrovskis runāja, ka nav kur steigties, bet pēc kāda laika parādījās ziņa par nerezidentu miljardiem un tad krasā domu maiņa, ka nedrīgstam kavēties ar eiro ieviešanu......ha...

Atkal Dombrovskis paziņoja?vai Apollo?Pirms tam to nezināja?Palasi Vācijas pieredzi ar eiro ievišanu.

Nu bliņ, tikko par to runāju :)
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:40 labots
 citēt
f-foto:
Irsis
esmu 100% pārliecināts, ka f-foto ir viens no Kabanova adjutantiem un saņem reālu kāpi par šo murgu tiražēšanu.


Nu ir tūdi.

Es esmu Nikolajs K. personīgi! Tu mani atšifrēji par visiem 500%!

Vaimandieniņ, komandarīt, kāmanbūt?

Nu ej tak uz poda beidzot.. Neatkarīgi no to sakarīgo domu plūdiem ,kas bijis līdz šim.. Atmosties..
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:43
 citēt
afigeķ, meitenes, kur jūs tik brangu zāli pērkat?
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:46
 citēt
Sapper:afigeķ, meitenes, kur jūs tik brangu zāli pērkat?

Nu iedzer vēl, tad parunāsim arī par zāli.. sarkanzaļais partizāni :)
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:49
 citēt
f-foto:Vai nu hibisku ziedlapiņas ar radioaktīvu svinu, vai viskija kūdra ar DDT. Vai arī krāsni kurina ar Dombrovska grāmatu.

Vai nu nav vienalga, kāds alkohols apdullina pūli? :) Ka tikai apdullina :) Jeb kā :)
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:57
 citēt
..Nu kur jūs visi liksieties.,dormojedi.. drīz visas jūsu pārgudrības zem eiroo cenzūras aizies..- (citādi nebūs iespējama konsekvence) -reāls secinājums.. pirms laika, gan.. :)
Neatceros, kurš gudrais teica:"Ja gribiet zināt nākotni, mācieties vēsturi"..
Ja pēc vēstures- vai Euoropa ļoti daudz Latvijai palīdzējusi brivvalsts tapšanā? -Visos pārzināmās vēstures posmos? :) Apklusāt, pārgudreļi? :)
avatar
Publicēts: 15.12.12 23:58
 citēt
f-foto:Te vienu daļu ir apdullinājis jaunums - Eurohols. Bet nu tā, ka šķiet - tie ir mazgadīgie. Vai arī galīgi netur.

Iedzer vēl, būsi laimīgs.. :) Nefilozofēsi :)
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:03
 citēt
letins:šaut gribu jūs, demagogus.. un šaušu..


tak atrodi sev meiteni beidzot.
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:12 labots
 citēt
Sapper:
letins:šaut gribu jūs, demagogus.. un šaušu..


tak atrodi sev meiteni beidzot.

:) Meiteņotājs" :) Dēls, tak atrodi pats sev savu sapni :) Ne man piedāvā, pats atradīšu, ja vēlēšos :) Gribu redzēt, kā tu reālā satiksmē man to piedāvāsi :) Smaidīšu :) Vismaz :) Un ne es viens :)
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:22
 citēt
jopcik, Haiduks juniors... pfffff....
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:27 labots
 citēt
Sapper:jopcik, Haiduks juniors... pfffff....

Nu žēl, ja Tev nav NEKĀDU PAŠA izteiksmes veidu :) Tiešām žēl.. :( Par Tevi.. Neatkarīgi no tā, ko esi citējis gana saprātīgas domas, lai gan rodas šaubas, vai pats esi sapratis, ko citē :) Kā parasti- ja nav argumentu- personīgi apvainojumi :).. cik paredzami :) No Tevis, Sapper, to negaidīju.. :) :( Lai gan uz šodienu varētu nebrīnīties ne par ko.. ne tikai par Sapper nelīdzsvarotību un nepamatotību.. Patiesībā būtu jābrīnās par līdzsvarotību un pamatotību :) Bez emocijām.. :)
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:31
 citēt
Kuri mani vārdi Tevi personīgi aizvainoja?
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:35 labots
 citēt
Sapper:Kuri mani vārdi Tevi personīgi aizvainoja?

Jautājums:- Ja es Tev piedāvātu meiteni šādā kontekstā- ko Tu atbildētu? (Godīgi, ja iespējams, ja esi vīrietis, protams)
Neesmu teicis, ka kaut kas ir aizvainojis.
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:40
 citēt
Gunār, pieraksti statistiku:
Eiro piekritēju ir trīsreiz vairāk, toties eiro pretinieki trīsreiz skaļāk spiedz.
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:45
 citēt
Vaards:Gunār, pieraksti statistiku:
Eiro piekritēju ir trīsreiz vairāk, toties eiro pretinieki trīsreiz skaļāk spiedz.

Prieks, ka Tevi kāds pilnvarojis veikt šādu statistiku, pie tam, ja nav dūšas pašam, tad atsaucoties uz kādu citu.. :) Nekā personīga.. tikai secinājums..
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:49 labots
 citēt
Ok, pierunāji, tā kā bārsties ar smailijiem kā ceļu uzturētāji ar sāli, kļūdaini padomāju, ka ar humoru Tev viss ok. Piedod, kļūdījos. Pirmdien rīkošos adekvāti. Linku un printskrīnu ar Taviem draudiem nošaut citus diskusijas dalībniekus nosūtīšu foruma administrācijai. Lai tad arī viņi lemj, kurš no mums ar savu uzvedību šauj pār strīpu.
avatar
Publicēts: 16.12.12 00:57 labots
 citēt
Sapper:Ok, pierunāji, tā kā bārsties ar smailijiem kā ceļu uzturētāji ar sāli, kļūdaini padomāju, ka ar humoru tev viss ok. Piedod, kļūdījos. Pirmdien rīkošos adekvāti. Linku un printskrīnu ar Taviem draudiem nošaut citus diskusijas dalībniekus nosūtīšu foruma administrācijai. Lai tad arī viņi lemj, kurš no mums ar savu uzvedību šauj pār strīpu.

:) Tak tomēr apvainojies? :) Nu ,ja godīgi, nemaz citu reakciju negaidīju no zēna.. Ja pats nevaru, saukšu citus palīgos, neatkarīgi no tā, vai zēnam taisnība, vai blefs.. :) Nu paldies, atklājies beidzot pats.. Neatkarīgi no tā, vēlētos tomēr pašam acīs ieskatīties reāli- neko daudz šie Tavi izteikumi neatšķiras no padomju "trojkas" reālās izpausmes. Ja draudi man ar "šaušanu", tad tev vajadzētu saprast, ka šie visi izteikumi ir tīri figurāli, ja vien neesi atpalicis izglītībā, par ko man būtu ļoti žēl.. :( Un par varas struktūru informēšanu- nekādu pārsteigumu- "sak, ja nevaru pazemot oponentu, tad piesaukšu Mammu".. :) Nu nezinu, kā šie Tavi izteikumi varēs celt Tavu personīgo prestižu.. Man ļoti žēl, ja pārējiem topika dalībniekiem negribot jālasa šīs muļķības, kas katram skaidras..Atvainojos pārējiem..
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:10
 citēt
šitie Es nīdēji noriebušies, kladzina par savām cukurfabrikām, nekā cita jēdzīga nav ko pateikt. CUKURFABRIKAS PAŠI SLĒDZA, jo izdevīgāk. Neviens viņiem to nespieda darīt.. jēziņ..
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:12
 citēt
betas-apsargs:šitie Es nīdēji noriebušies, kladzina par savām cukurfabrikām, nekā cita jēdzīga nav ko pateikt. CUKURFABRIKAS PAŠI SLĒDZA, jo izdevīgāk. Neviens viņiem to nespieda darīt.. jēziņ..

Nu diezgan sarežģīts jautājums, lai šādi vienā vārdā nodefinētu.. Varbūt paskaidro sīkāk, lai tauta zina, par ko jautājums?
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:15
 citēt
letins:..Nu kur jūs visi liksieties.,dormojedi.. drīz visas jūsu pārgudrības zem eiroo cenzūras aizies..- (citādi nebūs iespējama konsekvence) -reāls secinājums.. pirms laika, gan.. :)
Neatceros, kurš gudrais teica:"Ja gribiet zināt nākotni, mācieties vēsturi"..
Ja pēc vēstures- vai Euoropa ļoti daudz Latvijai palīdzējusi brivvalsts tapšanā? -Visos pārzināmās vēstures posmos? :) Apklusāt, pārgudreļi? :)


Saproti, ar ļoti tupiem cilvēkiem nav itneresanti runāt. It sevišķi, ja viņi nepārzin tēmu. Tavā gadījumā - tu vēlies parunāt par eiro un par vēsturi, bet abos jautājumos esi ļoti tālu no elementārām zināšanām.

Es pat nevarēju izdomāt kā tev palīdzēt izglītoties Eiro jautājumā - latviešu valodā Latvijas Bankas u.c. resursus tu uzskatīsi par naidnieku sagatavotu propogandu, Angļu valodā droši vien neko nesaproti, atradu vismaz krievu valodā:

www.perspektivy.info...

Saproti, Eiro klubiņā ir tikai padsmit valstis. Tā tev nav Ganas, Čadas un Zimbabves kopīgā valūta. Ja klubiņā ir vēl kāda valsts, tad Eiro izdevīgums tajā esošajiem ir vēl lielāks.

TAS, ka klubiņā ir slīkoņi, patiesībā nevis velk klubiņu uz grunti, bet gan - to slīkoni ar tā vēderā esošajām gāzēm var izmantot kā papildus peldēšanas līdzekli. Piemēram, Grieķija maksā klubiņam padsmit procentus (!) (Tas ir piecreiz vairāk, nekā mēs). Ir izdevīgi viņiem aizdot naudu - jo Grieķijas vērtība ir neiedomājami lielāka, nekā tās parāds. Grieķijai vidusjūrā ir miljardiem vērta nafta un gāze. ja to sāk apgūt, tad Eiro tiek izmantots naftas/gāzes norēķinos. Tā vērtība aug, attiecīgi arī visu iedzīvotāju dzīves līmenis.
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:17
 citēt
betas-apsargs, nesāc tik barot, Tevi sakaus ar pieredzi.
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:19
 citēt
Vaards:
Saproti, ar ļoti tupiem cilvēkiem nav itneresanti runāt. It sevišķi, ja viņi nepārzin tēmu. Tavā gadījumā - tu vēlies parunāt par eiro un par vēsturi, bet abos jautājumos esi ļoti tālu no elementārām zināšanām.



touché!!!
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:25 labots
 citēt
www.dw.de...


www.globalresearch.ca...



Izskatās, ka abām pusēm sāk pietrūkt pulvera un sāk mēdīties :grimace:
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:33 labots
 citēt
Vaardam- Kā jau domāju, absolūti nesaistīti argumenti saistībā ar tēmu- pārāk daudz "ja" un "varbūt", ko absolūti nevar iesaistīt tēmā.. Un tad, ja grieķiem ir nafta? Jautājums- cik barelu dienā tas būtu reāli? Cik ir reālās šo iegulu ieguves izmaksas attiecībā pret ieguvumu? Vai Grieķijas valsts pati šo pasākumu spēj apgūt, ja vēl nav apguvusi, kurai demagoģijai ir taisnība?.. Kam tas ir izdevīgi tādā gadīumā?.. Par angļu valodu, vaards, neuztraucies, pietiekoši pazīstama tā ir. Jautājums tikai- cik un kādēļ kādam maksā par demagoģijas populirazēšanu. Un nevajag citus savā apzīmējumā nosaukts, tas vismaz nav solīdi :) Tad esi vismaz tik korekts un "tupajiem" paskaidro savu domu, jeb citādi balsojumā "izlidosi" ar visu savu ideju..
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:34
 citēt
talavietis:www.dw.de...


www.globalresearch.ca...



Izskatās, ka abām pusēm sāk pietrūkt pulvera un sāk mēdīties :grimace:


;)

Redzi, tas ,kurš valodu rausta, apzināti trollē. Bet ir atnācis otrs, kurš vienkārši izceļas ar nezināšanām - tomēr viņam ir neslēpta misionārā sajūta...

Nu kā, nu kā, nu kā... Lai tādam neiesper? :D
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:36
 citēt
Vaards:
talavietis:www.dw.de...


www.globalresearch.ca...



Izskatās, ka abām pusēm sāk pietrūkt pulvera un sāk mēdīties :grimace:


;)

Redzi, tas ,kurš valodu rausta, apzināti trollē. Bet ir atnācis otrs, kurš vienkārši izceļas ar nezināšanām - tomēr viņam ir neslēpta misionārā sajūta...

Nu kā, nu kā, nu kā... Lai tādam neiesper? :D

Nu tak "iesper" :)
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:38
 citēt
letins:Vaardam- Kā jau domāju, absolūti nesaistīti argumenti saistībā ar tēmu- pārāk daudz "ja" un "varbūt", ko absolūti nevar iesaistīt tēmā.. Un tad, ja grieķiem ir nafta? Jautājums- cik barelu dienā tas būtu reāli? Cik ir reālās šo iegulu ieguves izmaksas attiecībā pret ieguvumu? Vai Grieķijas valsts pati šo pasākumu spēj apgūt, ja vēl nav apguvusi, kurai demagoģijai ir taisnība?.. Kam tas ir izdevīgi tādā gadīumā?.. Par angļu valodu, vaards, neuztraucies, pietiekoši pazīstama tā ir. Jautājums tikai- cik un kādēļ kādam maksā par demagoģijas populirazēšanu. Un nevajag citus savā apzīmējumā nosaukts, tas vismaz nav solīdi :)


Lasi turpat: kubkaramazoff.livejournal.com... vai googlē pats. Ja iespringsi, izlasīsi uzreiz taps skaidrs kamdēļ tādā štrunta S"irijā notiek revolūcijas un tur nezin kamdēļ gan Krievi kaut ko palīdz, gan tādi un šitādi... Kur krievija un kur sīrija?

Un sapratīsi kamdēļ finansu haizivis glābj Grieķiju. Nu tā kaut kā.
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:38
 citēt
letins:
betas-apsargs:šitie Es nīdēji noriebušies, kladzina par savām cukurfabrikām, nekā cita jēdzīga nav ko pateikt. CUKURFABRIKAS PAŠI SLĒDZA, jo izdevīgāk. Neviens viņiem to nespieda darīt.. jēziņ..

Nu diezgan sarežģīts jautājums, lai šādi vienā vārdā nodefinētu.. Varbūt paskaidro sīkāk, lai tauta zina, par ko jautājums?

Nu principā tur pat nav ko skaidrot sīkāk, jautājums ir par aprobežotību.
Visiem nepatīk tas, ka neļauj ēst līkus gurķus. Okej, daži standarti mums par augstiem ir, nevajag mums tādus, trūkst jau tām regulām elastības. Betnu cilvēki mīļie, tad kad jāraksta kārtējais projekt eiropas finansējumam lai principā uzdāvina biznesu, tad neviens nesūdzās. Salīdzinājumā ar to naudu ko mēs ES iemaksājam pretī dabūjam burtiski 3 reizes vairāk. Turklāt ne ES, ne ASV nav ieinteresēta atšķaidīt mūsu nacionālo apziņu kā to krievi mēģina darīt.
Lielākajiem maurotājiem tie argumenti ir vis debilākie.
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:46
 citēt
betas-apsargs:
letins: Nu diezgan sarežģīts jautājums, lai šādi vienā vārdā nodefinētu.. Varbūt paskaidro sīkāk, lai tauta zina, par ko jautājums?

Nu principā tur pat nav ko skaidrot sīkāk, jautājums ir par aprobežotību.
Visiem nepatīk tas, ka neļauj ēst līkus gurķus. Okej, daži standarti mums par augstiem ir, nevajag mums tādus, trūkst jau tām regulām elastības. Betnu cilvēki mīļie, tad kad jāraksta kārtējais projekt eiropas finansējumam lai principā uzdāvina biznesu, tad neviens nesūdzās. Salīdzinājumā ar to naudu ko mēs ES iemaksājam pretī dabūjam burtiski 3 reizes vairāk. Turklāt ne ES, ne ASV nav ieinteresēta atšķaidīt mūsu nacionālo apziņu kā to krievi mēģina darīt.
Lielākajiem maurotājiem tie argumenti ir vis debilākie.

Būtu liela apmierinātība, ja KĀDS nodrošinātu mūsu mīļajai valstiņai jebkādu ražošanas likvidāciju apmaiņā pret nemainīgiem , varbūt pat augošiem budžeta iemaksājumiem.. Regulu džungļos no EU var apmaldīties ikviens, tendence ir viena- vecvalstu lobijs..Jautājums tikai- cik ilgi un kādos apjomos šie maksājumis spēs pastāvēt? VĒL- Eiropa nekad nav pastāvējusi bez kolonijām.. Un nevar pastāvēt. To, protams, var apstrīdēt, kā daži tūlīt metīsie kaujā :)
avatar
Publicēts: 16.12.12 01:50 labots
 citēt
betas apsargam- paldies par izsmeļošu atbildi, kas liecina par autora ļoti lielu kompeteci cukura lietās vismaz, nerunāsim par Latvijas valstiņas ekonomiku vispār.. Kungam patīk "līki gurķi", tādēļ vairs nav cukura ražošanas Latvijā, skaidrs :) Ja kas, pats savā postā parādīji reālo- kas un kāpāc, par ko brauc man augumā, piebalsojot dažam labam :) Nav jābūt ekonomistam, lai kaut vai no tevis teiktā izsecinātu demagoģiju :) Ne jau Tavu, protams :)
avatar
Publicēts: 16.12.12 02:00
 citēt
Lasi turpat: kubkaramazoff.livejourna�l.com... vai googlē pats. Ja iespringsi, izlasīsi uzreiz taps skaidrs kamdēļ tādā štrunta S"irijā notiek revolūcijas un tur nezin kamdēļ gan Krievi kaut ko palīdz, gan tādi un šitādi... Kur krievija un kur sīrija?

Un sapratīsi kamdēļ finansu haizivis glābj Grieķiju. Nu tā kaut kā.
Nu un? Kā būtu labāk? Varbūt labāk, lai usa savāc visu un pēc tam uz vasaļiem? -Tam došu, tam nedošu, jo tas man pretim runā? Varbūt labāk, lai saglabājas divpusēja opozīcija?
avatar
Publicēts: 16.12.12 02:09
 citēt
letins:betas apsargam- paldies par izsmeļošu atbildi, kas liecina par autora ļoti lielu kompeteci cukura lietās vismaz, nerunāsim par Latvijas valstiņas ekonomiku vispār.. Kungam patīk "līki gurķi", tādēļ vairs nav cukura ražošanas Latvijā, skaidrs :) Ja kas, pats savā postā parādīji reālo- kas un kāpāc, par ko brauc man augumā, piebalsojot dažam labam :) Nav jābūt ekonomistam, lai kaut vai no tevis teiktā izsecinātu demagoģiju :) Ne jau Tavu, protams :)


Ā, ne tikai par vēsturi un eiro Tev nav sapratnes, pat arī par cukura nozari nav un gribas parunāt?

Cukura nozares problēma ir tāda, ka tā NEKAD nav bijusi rentabla. To dotēja ulmaņlaikos, to pat padomju laikos dotēja un paralēli cukurbiešu pajomiem ieveda daudz lielākus kubas cukruniedru apjomus un turpat pārstrādāja.

Curkura ražošanā loģika ir vienkārša - kādam ir jānopelna nauda, lai varētu ražot cukuru.

KAS to naudu nopelnīs?

Tomēr, ja nerežo cukuru, tad netiek piesārņota LIelupe, netiek noplicināta un ar pesticīdiem piebārstīta augsne, kur šobrīd veiksmīgi audzē kviešus - tiem cena ir normāla nedempingota.

Starp citu, vācijā cukura pašizmaksa ir 35eurocenti/kg (ar visām dotācijām!!!).
Tikmēr Brazīļi ir gatavi atvest līdz Rīgas ostai (ar visu piegādi, apdrošināšanu u.t.t.) cukuru par 9eurocenti/kg.

Tātad reālā cena ir 9eurocenti. Pie mums, ziemeļos no tā viena ha būs 2x mazāka razā, nekā Vācijā.

Lūk tamdēļ cukura nozares dalībnieki (rūpnīcu īpašnieki, zemnieki un visi, visi, visi) vienojās un klapēja to bodi ciet.

Nākamais jautājums - cukrs palika veikalā dārgāks.

Loģiski, jo tādam vācietim ir kvotas cik viņš var saražot un tik viņš pa subsidētām cenām arī uzreiz var pārdot, turpat vācijā. Ar normālu peļņas %.

Viņš šurp nevedīs.

Attiecīgi Dāņi ar savām kovtām kontrolē Leišu tirgu un arī mūsējo - viņi var uzskrūvēt to cenu salīdzinoši augstu, jo nav cita neviena izplatītāja tuvumā, kam būtu izdevīgi šeit vest, izplātīt, tirgot u.t.t. to cukuru.
avatar
Publicēts: 16.12.12 02:20 labots
 citēt
Ekonomika NEKAD nav bijusi rentabla, ja to vēl nezināji, jautājums organizācijā visos laikos ir bijis vienīgi lobijos.. diemžēl..
Neaizraujies nu ar eirosecinājumiem, kādēļ nevajag Lat-cukurs.. :) Tikpat labi var pajautāt eiropai- cik ekoloģiski un ekonomiska ir jebkura eiroražotne.. Ja iziesi tikai no eroaprēķieniem, tad nonāksi pie secinājuma, ka labs latvietis ir miris latvietis, nu tieši kā usiešiem :) Nu tad tikai uz priekšu :) Visas dotācijas ,u.t.t., ir veidotas izejot no konkurentu, respektīvi,ietekmes zonā esošo ražošanu iespējamās kapacitātesa.. Smaidiet :) tāds karš :) Neapstrīdu procesus un iemeslus, kādēļ "aizklapēja" konkrēto ražošanu,bet par principiem-tas ir liels robs Latvijas ekonomikā kā tādā. ja runājam par lauksaimniecību- tā, starp citu, vispār nespēj pastāvēt bez dotācijām, mūsdienu eiropā un usa ekonomikas paveidā viennozīmīgi nē..,
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. ...
  13. 41
  14. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):