forum.gif
Par eiro.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Par eiro.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 5
  5. 6
  6. 7
  7. 8
  8. 9
  9. 10
  10. 11
  11. 12
  12. ...
  13. 41
  14. >
IerakstsAutors
Publicēts: 16.12.12 02:25 labots
 citēt
Un ja vaards vēl ir tik gudrs, ka zina visu par kvotām, kā un kādēļ tās formējas,un pat viņš nav zemnieks, bet vēl tad viņam nerodas nekādas emocijas pret Latvijas valsti, ..nu tad vispār -cepuri nost!.. Vienīgi rodas pamatotas aizdomas- kas viņam maksā par demagoģiju?.. :)
avatar
Publicēts: 16.12.12 02:38 labots
 citēt
Attiecīgi Dāņi ar savām kovtām kontrolē Leišu tirgu un arī mūsējo - viņi var uzskrūvēt to cenu salīdzinoši augstu, jo nav cita neviena izplatītāja tuvumā, kam būtu izdevīgi šeit vest, izplātīt, tirgot u.t.t. to cukuru.
Starp citu- dancukurs jau sen ir latvijas tirgū zem jegavas cukura tirgus zīmes :) Aplauzies? :) Līdz ar to arī monopolcena..
avatar
Publicēts: 16.12.12 03:05
 citēt
letins:Attiecīgi Dāņi ar savām kovtām kontrolē Leišu tirgu un arī mūsējo - viņi var uzskrūvēt to cenu salīdzinoši augstu, jo nav cita neviena izplatītāja tuvumā, kam būtu izdevīgi šeit vest, izplātīt, tirgot u.t.t. to cukuru.
Starp citu- dancukurs jau sen ir latvijas tirgū zem jegavas cukura tirgus zīmes :) Aplauzies? :) Līdz ar to arī monopolcena..


Tu tak tomēr esi stulbs.
Jelgavas Cukura zīme pieder V.Bičkovskim, ar ko arī regulāri iesaistos šādās virtuālās cukura peripetijās. Viņš grib nopirkt kvotas no citām valstīm, bet mūsu ministrijām eiropa tās nedod. Ja slinks googlēt, še: www.kasjauns.lv...
avatar
Publicēts: 16.12.12 03:08
 citēt
letins:Ekonomika NEKAD nav bijusi rentabla, ja to vēl nezināji, jautājums organizācijā visos laikos ir bijis vienīgi lobijos.. diemžēl..


Kas tas par analfabētismu?
No grieķijas esi pie mums atbraucis, vai?
avatar
Publicēts: 16.12.12 08:17 labots
 citēt
Vaards:
letins:betas apsargam- paldies par izsmeļošu atbildi, kas liecina par autora ļoti lielu kompeteci cukura lietās vismaz, nerunāsim par Latvijas valstiņas ekonomiku vispār.. Kungam patīk "līki gurķi", tādēļ vairs nav cukura ražošanas Latvijā, skaidrs :) Ja kas, pats savā postā parādīji reālo- kas un kāpāc, par ko brauc man augumā, piebalsojot dažam labam :) Nav jābūt ekonomistam, lai kaut vai no tevis teiktā izsecinātu demagoģiju :) Ne jau Tavu, protams :)


Ā, ne tikai par vēsturi un eiro Tev nav sapratnes, pat arī par cukura nozari nav un gribas parunāt?

Cukura nozares problēma ir tāda, ka tā NEKAD nav bijusi rentabla. To dotēja ulmaņlaikos, to pat padomju laikos dotēja un paralēli cukurbiešu pajomiem ieveda daudz lielākus kubas cukruniedru apjomus un turpat pārstrādāja.

Curkura ražošanā loģika ir vienkārša - kādam ir jānopelna nauda, lai varētu ražot cukuru.





...ja pēc tavas loģikas seko,tad lauksaimniecība bez dotācijām nevar pastāvēt-jāklapē ciet?
avatar
Publicēts: 16.12.12 11:23
 citēt
f-foto:

Bet Sapper par to šaušanu nevajadzētu uztraukties. Vismaz viens čalis te lasīs to tekstu pa diagonāli un šos vārdus nepamanīs. Doma mūsdienās esot jāuztver citādāk.



Zini, man vēl bērni ir mazi, varbūt tāpēc nostrādā aizsargreakcija mierīgi, klusi un civilizēt abstrahēties no maziem švelpjošiem čaiņikiem, kamēr nav izauguši par lielām breivīklokomotīvēm.

Mums ar Tevi ļoti bieži ir stipri atšķirīgs viedoklis vienā vai otrā jautājumā, bet tas netraucē mums civilizēti diskutēt par problēmu. (Protams, ka bez porcijas demagoģijas garnējuma nekad nevar iztikt) Bet lai dēļ argumentu trūkuma sāktu badmintonēt otram adresētus epitetus un apspriest vienam otra fizisko un garīgo veselību. nemaz nerunājot par draudiem, kaut arī virtuāliem un nenopietniem, mēs taču nenolaižamies. Pie šāda diskusiju formāta arī gribētos pieturēties turpmāk.
avatar
Publicēts: 16.12.12 11:44 labots
 citēt
Kamdēļ tā? www.tvnet.lv...

It kā šis bizness nav lauksainiecības produktu ražošana un it kā netiek subsidēts, bet es īsti nezinu. Tāpēc 2 varianti.

1. holandiešus subsidē atšķirībā no mūsējim.
2. holandiešiem ir stipri optimizētāka tehnoloģija un augstāka ražošanas kultūra.

Ja viss slēpjas 2. punktā, tad "latviešu piznesmenim vulgaris" interesantāk ir turpināt šancēt kā līdz šim, nevis cīnīties un konkurēt. Te arī slēpjas "rūpes par nacionālā bardaka" saglabāšanu un "eiropeiskā ordnunga" nicināšana.
Protams, ka šis ir tikai viens aspekts, bet varu derēt, ka visos segmentos, kur LV nopērkamais produkts ir dārgāks un nekvalitatīvāks kā vakareiropā nopērkamais, visi šajā biznesā iesaistītie būs ar rokām un kājām pret EU un Eiro.
avatar
Publicēts: 16.12.12 11:45
 citēt
f-foto:Par cukuru.


Jautājums: Kā šos jautājumus risina lietuvieši? Kas viņiem ir savādāk?


Prasi viņu uzņēmējiem ko viņi domā darīt pēc 2014-tā gada cukura reformām. Viņu uzņēmēji izdomāja turpināt ražot, nevis ielkt kabatā miljonus un braukt uz bahamu salām.

Bet Tu tak gribēji šo visu ieguvumu pazaudēt ar celulozes rūpnīcas uzbliešanu. Vai arī tas nebiji Tu?


Es atbalstu visa veida rentablu ražošanu, bet par celulozi neesmu interesējies.




3) Tikmēr brazīļi ir gatavi atvest līdz Rīgas ostai (ar visu piegādi, apdrošināšanu u.t.t.) cukuru par 9eurocenti/kg.

Jautājums: Kāpēc tad cukura cena ir vēl pieaugusi? Kad, braziļmaķ, vedīs? www.mongabay.com...
www.bloomberg.com...

"Crystal sugar, which accounts for about 68 percent of all the sweetener sold within Brazil, dropped 4.8 percent to 55.13 reais ($27.36) a bag in the week ended Aug. 17, Cepea said in a report yesterday. A bag weighs 50 kilograms (110 pounds)." 27,36/50=$0,5472.



Nu tak atved kādu miljonu tonnu uz Roņu salu un taisi biznesu: www.alibaba.com...

Eiropas tirgū ir kvotas, jau izskaidorju kā tās darbojas - 500 EUR/t muitas nodoklis un vēl visādi regulējumi importam.




4) Nākamais jautājums - cukurs palika veikalā dārgāks.

Tas nav gadījumā pretēji tam, ko solīja politikāņu ZD? Tagad atkal sola - ka cenas eiro dēļ nepieaugšot vairāk kā par 0,2%. "Kā var nesolīt!" teica viens mākslīgā intelekta tētis.



Kamēr tu urbini degunu un kā tāds valsts ienaidnieks pērcies RIMI, nevis tirgū, timēr, jā, cukurs maksā 90sant/kg. Ir tautieši, kas brauc pie Poļiem, tur cukurs palika lētāks - 52eurocenti/kg.

Ved šurp poļu cukuru un pierādi, ka cukurs tiešām palika lētāks.
avatar
Publicēts: 16.12.12 12:04
 citēt
Es visus palagus atļāvos nelasīt, bet zinu droši Latvijā nav aizliegts ražot cukuru, mēs drīkstam ražot cik gribam kaut vairāk kā brazīļi ražo, vienīgi mēs nedrīkstam cukuru pārdot ES jo par to rūpnīcu īpašniekiem u.c. pietuvinātajiem tika samaksāts pieklājīgs piķis!
Un tagad jautājums! Kāpēc mēs neražojam cukuru? Atbildi zina katrs daiļdirsējs - tāpēc ka Brazīlijā ražo lētāk un arī Polijā saulīte spīd vairāk un cukuru ražot ir lētāk!
avatar
Publicēts: 16.12.12 12:32
 citēt
Sapper:Kamdēļ tā? www.tvnet.lv...

It kā šis bizness nav lauksainiecības produktu ražošana un it kā netiek subsidēts, bet es īsti nezinu. Tāpēc 2 varianti.

1. holandiešus subsidē atšķirībā no mūsējim.
2. holandiešiem ir stipri optimizētāka tehnoloģija un augstāka ražošanas kultūra.

Ja viss slēpjas 2. punktā, tad "latviešu piznesmenim vulgaris" interesantāk ir turpināt šancēt kā līdz šim, nevis cīnīties un konkurēt. Te arī slēpjas "rūpes par nacionālā bardaka" saglabāšanu un "eiropeiskā ordnunga" nicināšana.
Protams, ka šis ir tikai viens aspekts, bet varu derēt, ka visos segmentos, kur LV nopērkamais produkts ir dārgāks un nekvalitatīvāks kā vakareiropā nopērkamais, visi šajā biznesā iesaistītie būs ar rokām un kājām pret EU un Eiro.

Sapper,Tu tak neesi dumjšs,kā var izdarīt secinājumus no vienādojuma kurā redzams rezultāts bet pārējie visi ir nezināmie?! Pats tak atbildi-varbūt subsidē...Varbūt vienkārši eglītes aug ātrāk ?Pilnīgi noteikti Nīderlandē laika periods, kad skujkoks aug, ir ilgāks nekā Latvijā.Izdarīt kaut kādus secinājumus no biznesa kas aktuāls 2-as nedēļas gadā...Es satrauktos par citām holandiešu aktivitātēm,kuras diemžēl mani skars tiešāk t.i.kartupeļu masveida izpirkšāna!!!Diemžēl darbdienās tie sastādā lauvas tiesu no mana pusdienu raciona,mana tradicionālā ēstuvīte diemžēl kartupeļus nevar atļauties iepirkt ilgākam laika periodam,cena pie deficīta celsies,iespējams arī čipsiem,kuri komplektā ar alu ir neatņemama fotoblog foruma sastāvdaļa! :face-grin: Eglīti (ticamāk ka zaru)sagādāšu par velti,garāmbraucot kādam LVM!
Es arī īsti nesaprotu,patiešam nesaskati nekādus riskus EUR ieviešanai Latvijā???Nu tā vienkārši nemēdz būt! Atkārtošos EUR Latvijā būs,mani tikai māc šaubas(es pat teiktu ir pārliecība),pateicoties mūsu varenajiem, ieguvumu būs mazāk nekā varētu būt.
avatar
Publicēts: 16.12.12 12:40
 citēt
kasparsf:Es visus palagus atļāvos nelasīt, bet zinu droši Latvijā nav aizliegts ražot cukuru, mēs drīkstam ražot cik gribam kaut vairāk kā brazīļi ražo, vienīgi mēs nedrīkstam cukuru pārdot ES jo par to rūpnīcu īpašniekiem u.c. pietuvinātajiem tika samaksāts pieklājīgs piķis!
Un tagad jautājums! Kāpēc mēs neražojam cukuru? Atbildi zina katrs daiļdirsējs - tāpēc ka Brazīlijā ražo lētāk un arī Polijā saulīte spīd vairāk un cukuru ražot ir lētāk!
Piķis bija pieklājīgs!Tomēr ,kā tagad izrādās,neadekvāti mazs salīdzinot ar cukura rūpnīcas izmaksām.Jā,jā Jelgavā rūpnīca bija veca,Liepājā tā gan bija stipri modernāka.Bet tas viss man godīgi sakot pie tālas kājas,mūsu varenie solija ka cukurs kļūs LĒTĀKS!!!Kas aizmirsuši,cukurs tobrīd maksāja +/-0,40,šobrīd tas ir 2x dārgāks +/-0,80 un nevienu brīdi pēc cukura rāžošanas likvidēšanas NAV bijis lētāks!:cry:
avatar
Publicēts: 16.12.12 12:57
 citēt
FM speciālisti informēja, ka Latvijas Bankā un Eiropas Centrālajā banka ir apliecināts, ka maiņas kurss, ko ES Padome noteiks 2013.gada vasarā, visticamāk būs pašreizējais Latvijā fiksētais oficiālais kurss - 0,702804 lati par vienu eiro. N.Sakss skaidroja, ka jau pašlaik lats ir piesaistīts pie stingra kursa, kas var svārstīties tikai procenta robežās. Latvijai noteiktais maiņas kurss varētu neatšķirties no fiksētā. Arī citu eirozonai pievienojušos valstu pieredze liecina - nacionālā valūta vienmēr tiek mainīta pēc oficiālā kursa. "Grūti iedomāties iemeslus, kāpēc pēkšņi Latvijai varētu tikt pieņemts kāds cits kurss," piebilda N.Sakss. Tikai mazs citāts,viss lasāms šeit: webcache.googleusercontent.com... Visticamāk,varētu neatšķirties,grūti iedomāties iemeslus...Un tā par vissvarīgāko EUR ieviešanas aspektā!:face-sad:
avatar
Publicēts: 16.12.12 13:06
 citēt
www.photodom.com...
Jūs, bērņi, nāciet....
avatar
Publicēts: 16.12.12 13:21
 citēt
Visa vaina skrituļos - pie mums visai produkcijai ir tāda pašizmaksa (energoresursu cenas un vēl korupcija), ka ražot ko konkurētspējīgu mums vienkārši nesanāk. Kad mūsu fabrikas bija vēl tikai aizklapēšanas stadijā, visi brēca par Latvijas cukurrūpniecību, bet praksē pirka tikai leišu ražojumu.
avatar
Publicēts: 16.12.12 14:01
 citēt
forelljjanka:Visticamāk,varētu neatšķirties,grūti iedomāties iemeslus...Un tā par vissvarīgāko EUR ieviešanas aspektā!:face-sad:


aha, un tādi kā tu pieprasa lai jau tagad viņi pasaka par cik celsies cenas 2014.gada 1.janvārī.

tas ko tu izlasīji, bet nesaprati bija tas, ka valūtas maiņas kursu noteiks Eiropas Padome. Nevis rimševics, kabanovs, dombrovskis vai lindermans. Tas tikai pie mums var uzbraukt statoila pārdevējam par to, ka degvielas cenas par augstu, it kā tas būtu no viņa atkarīgs. Nešaubies, ka finmins dabūs paargumentēt par kursu, bet lēmumu viņi nepieņems, tāpēc arī tiek teikts - visticamāk, nevis 100% būs tā.
avatar
Publicēts: 16.12.12 14:07
 citēt
Klusais Adventes laiks pavilka uz tikpat klusām pārdomām, salīdzinājumiem. 50-tajos jautāju vecajiem - kurš vispārticīgāk dzīvoja pirms kara. Atbilde bija - mēs, jaunsaimnieki (lielsaimnieki visi kā viens jau apguva plašo Sibīriju) vienmēr esam dzīvojuši no rokas - mutē. Pārticis bija mācītājs ar pagastveci, tad dakteris un skolotājs. Visbagātākais bija kaimiņu miesta ebrejs - uz procentēm mums naudu aizdeva. Nu tieši kā šodien - partiju bossi, pašvaldību vadītāji, bet pašā augšā - augļotāji. Neatkarīgi, vai tā Banka Baltija, Krājbanka, Parex vai Svedbank.:face-sad: Tad jautāju vīram ar vissakoptāko saimniecību - kas ir pamatā strādīga zemnieka labklājībai. Atbilde - veiksme. Uzsēju labību kalnā - uznāca sausums, citreiz sēju zemākajos tīrumos - lietaina vasara gadījās. Bija pāris reizes laba raža. Atnāca vācietis - paņēma. Pēcāk atnāca krievs - atkal paņēma. Nu nav šodien labības, gaļas, ko paņemt. Sasolīja svešzemju naudas mijēji 50-it gadus aizgaldā turētiem zelta kalnus, paši aizskrējām, iebāzām galvas cilpā. Jāsecina, ka vēsture atkārtojās.
avatar
Publicēts: 16.12.12 14:27
 citēt
Voldemorts: ...kurš vispārticīgāk dzīvoja pirms kara. Atbilde bija - mēs, jaunsaimnieki (lielsaimnieki visi kā viens jau apguva plašo Sibīriju) vienmēr esam dzīvojuši no rokas - mutē. Pārticis bija mācītājs ar pagastveci, tad dakteris un skolotājs. Visbagātākais bija kaimiņu miesta ebrejs - uz procentēm mums naudu aizdeva.

Paga paga, vai tad laikā, kad lielsaimnieki jau apguva Sibīriju, šeit vēl bija pārticis pagastvecis un ebrejs augļotājs?
avatar
Publicēts: 16.12.12 14:31
 citēt
zbmono:
forelljjanka:Visticamāk,varētu neatšķirties,grūti iedomāties iemeslus...Un tā par vissvarīgāko EUR ieviešanas aspektā!:face-sad:


aha, un tādi kā tu pieprasa lai jau tagad viņi pasaka par cik celsies cenas 2014.gada 1.janvārī.

tas ko tu izlasīji, bet nesaprati bija tas, ka valūtas maiņas kursu noteiks Eiropas Padome. Nevis rimševics, kabanovs, dombrovskis vai lindermans. Tas tikai pie mums var uzbraukt statoila pārdevējam par to, ka degvielas cenas par augstu, it kā tas būtu no viņa atkarīgs. Nešaubies, ka finmins dabūs paargumentēt par kursu, bet lēmumu viņi nepieņems, tāpēc arī tiek teikts - visticamāk, nevis 100% būs tā.
Tas ka tu(arī ar mazo burtu )kaut ko tur izlasiji starp rindiņām,un meklē tikai kašķi jebkurā jautājumā,ar jebkuru fotobloga lietotāju,man sen jau skaidrs!Es starp rindiņām nelasu,lasu to kas uzrakstīts.
Esi Statoila pārdevējs?Esmu tev kaut ko aizrādijis par degvielas cenām?Šaubos,degvielu ārpus dzimtās pilsētas pildiju vairākus gadus atpakaļ!
Bet vispār ,paldies,izkristalizējās vismaz viens mīnuss ko mūsu varenie mēģinās pārvērst par plusu.Vai izdosies?
avatar
Publicēts: 16.12.12 14:47
 citēt
forelljjanka: Tas ka tu(arī ar mazo burtu )kaut ko tur izlasiji starp rindiņām


vispār jau es izlasīju tikai to ko tu uzrakstīji:


FM speciālisti informēja, ka Latvijas Bankā un Eiropas Centrālajā banka ir apliecināts, ka maiņas kurss, ko ES Padome noteiks 2013.gada vasarā


vēlies parunāt par lasīšanu starp rindām? :face-kiss:
avatar
Publicēts: 16.12.12 15:45
 citēt
Mjā,te tik f-foto var līdzēt!:haha: Smags gadijums!Nejūti paralēles ar cukuru?Tikai tad solija lētāku,tagad neko nesola...
avatar
Publicēts: 16.12.12 18:17
 citēt
forelljjanka:Mjā,te tik f-foto var līdzēt!:haha: Smags gadijums!Nejūti paralēles ar cukuru?Tikai tad solija lētāku,tagad neko nesola...


es tiešām nevaru novilkt paralēles starp "toreiz solīja lētāk" un "tagad neko nesola"

tiešām smags gadījums, ko tad tu gribi lai tev apsola tādu, ka būsi apmierināts? :face-wink:
avatar
Publicēts: 16.12.12 18:52
 citēt
forelljjanka:
Es arī īsti nesaprotu,patiešam nesaskati nekādus riskus EUR ieviešanai Latvijā???Nu tā vienkārši nemēdz būt! Atkārtošos EUR Latvijā būs,mani tikai māc šaubas(es pat teiktu ir pārliecība),pateicoties mūsu varenajiem, ieguvumu būs mazāk nekā varētu būt.


Nu bet protams, ka es saskatu riskus. Bet vai Tu saskati pie lata par katru cenu turēšanās riskus? Risks būs vienmēr. Tikai muļķim vienmēr viss ir skaidrs. Es jau teicu, ekonomika ir ne mazāk grūti prognozējama par ilgtermiņa laikapstākļiem. Pārāk daudz nenoteiktību un mainīgo. Tāpēc vēlreiz atkārtoju, Tas, ka ieviešot eiro ilgtermiņā mēs iegūsism, tas ir mans viedoklis balstoties uz dzīves pieredzi un pieejamo informāciju. Vai es esmu gatavs apzvērēt pie bērnu veselības, ka tā tiešām būs - nekad! Vai es varu tāpat zvērēt, ka ar latu mūs gaida piena upes ar ķīseļa krastiem? Nu bet nē taču. Šajā topikā neesmu vēl dzirdējis nevienu racionālu argumentu, lai turētos pie "simbola". Man ļoti interesanti būtu uzklausīt lata aizstāvja - kāda ekonomiski aktīva pilsoņa, uzņēmēja, kas rada pievienoto vērtību, viedokli. (valūtas un NĪ spekulanti neskaitās) Tie, kas ražo nekonkurentspējīgu produktu, neko mainīt savā attieksmē negrib un raustās visu pakāst, tie arī neinteresē.
avatar
Publicēts: 16.12.12 19:10
 citēt
Sapper,varu atbildēt no uzņēmēja viedokļa.Man eiro neko nemainīs,to ko pārdodu par eiro,to arī saņemu ar eiro.Riskus es sakatu steigā.Valūtas nosaukuma maiņa neveicina ekonomisko izgausmi,tur darbojas citi principi.Valdības ekonomiskās stabilitātes pamatā ir INKASO uzņēmējiem gada beigās un bankrotējuši uzņēmumi gada sākumā.Iespējams,ka eiro ļaus paglābties no savārītajām ziepēm īstermiņā,bet nenodrošinās jaunas attīstības sākumu.To sapratīsiet vēlāk.
avatar
Publicēts: 16.12.12 19:16
 citēt
Sapper:
forelljjanka:
Es arī īsti nesaprotu,patiešam nesaskati nekādus riskus EUR ieviešanai Latvijā???Nu tā vienkārši nemēdz būt! Atkārtošos EUR Latvijā būs,mani tikai māc šaubas(es pat teiktu ir pārliecība),pateicoties mūsu varenajiem, ieguvumu būs mazāk nekā varētu būt.


Nu bet protams, ka es saskatu riskus. Bet vai Tu saskati pie lata par katru cenu turēšanās riskus? Risks būs vienmēr. Tikai muļķim vienmēr viss ir skaidrs. Es jau teicu, ekonomika ir ne mazāk grūti prognozējama par ilgtermiņa laikapstākļiem. Pārāk daudz nenoteiktību un mainīgo. Tāpēc vēlreiz atkārtoju, Tas, ka ieviešot eiro ilgtermiņā mēs iegūsism, tas ir mans viedoklis balstoties uz dzīves pieredzi un pieejamo informāciju. Vai es esmu gatavs apzvērēt pie bērnu veselības, ka tā tiešām būs - nekad! Vai es varu tāpat zvērēt, ka ar latu mūs gaida piena upes ar ķīseļa krastiem? Nu bet nē taču. Šajā topikā neesmu vēl dzirdējis nevienu racionālu argumentu, lai turētos pie "simbola". Man ļoti interesanti būtu uzklausīt lata aizstāvja - kāda ekonomiski aktīva pilsoņa, uzņēmēja, kas rada pievienoto vērtību, viedokli. (valūtas un NĪ spekulanti neskaitās) Tie, kas ražo nekonkurentspējīgu produktu, neko mainīt savā attieksmē negrib un raustās visu pakāst, tie arī neinteresē.


Šeit viens eiro-oponents-spiedzējs interesantu domu pasvieda : www.makroekonomika.org

Funktieris tāds, ka vajadzētu turēties pie Lata un to visu laiku pa biščim devalvēt pret pārējām valūtām. Tasveicinātu ražojošā sektora konkurētspēju. Sākotnēji apsmadzeņoju kā tā shēma darbotos un pat sāku piekrist.

Bet, nē, Eirooptimists manī uzvarēja...

Shēma darobjas salīdzinoši lielās ekonomikās (Piem, Polijā, vai salīdzinoši izolētās - Islandē), kur potenciālajam eksportējamam ražojumam valsts ietvaros tiek veikta kaudze manipulāciju. Mūsu variantā tas nedarbosies, eksportētājs faktiski visus komponentus importē (enerģiju, izejvielas, iekārtas) attiecīgi dāžadu vietējo paklapojumu sniedzēji prognozētās inflācijas dēļ vienmēr irēķinās kaut kāduv drošības deltu, attiecīgi visas šīs svārstības gala rezultātā veidos neprognozējamāku vidi - ražošanas izmaksas absolūtajās vērtībās sadārdzinās.
avatar
Publicēts: 16.12.12 19:19
 citēt
ekoists:Iespējams,ka eiro ļaus paglābties no savārītajām ziepēm īstermiņā,bet nenodrošinās jaunas attīstības sākumu.To sapratīsiet vēlāk.


Bet mēs gribam tagad saprast, tik grūti padalīties noslēpumā? ;)
avatar
Publicēts: 16.12.12 19:22
 citēt
Paldies par viedokli. Rodas pretjautājums par pēdējo punktu. Vai lata saglabāšana ar garantiju nodrošinās jaunas attīstības sākumu. Ja jā, tad gribētos dzirdēt, pamatojumu optimismam.
avatar
Publicēts: 16.12.12 19:24
 citēt
Neko nekad nevar zināt, ja naf ar ko salīdzināt. Un nekad šī iespēja mums nebūs dota!!! Zinu tikai to, ka PSRS pasē augšpusē bija PSRS un zemāk Lpsr pilsonis..,. tagad pases augšpusē ir :D :D :D tas pats. Vēsture atkārtojās praktiski precīzi pēc ~80 g, tikai rafinētāk... krievu karabāžu vietā NATO, tikai atšķirība, kad karojām svešās valstīs ir, toreiz tas bija PSRS karaspēks, tagad musulmaņu pasaulē agresors ir Latvija :P.
avatar
Publicēts: 16.12.12 19:53
 citēt
Haiduks:Neko nekad nevar zināt, ja naf ar ko salīdzināt. Un nekad šī iespēja mums nebūs dota!!! Zinu tikai to, ka PSRS pasē augšpusē bija PSRS un zemāk Lpsr pilsonis..,.


zini, šito sūdu tu vari stāstīt cilvēkiem, kas nekad mūžā nav redzējuši psrs pasi. viņi tev noticēs.

es tam žurnaļugam, kas vakar šito pīli palaida apkārt, ar lielāko prieku nogrieztu olas.

avatar
Publicēts: 16.12.12 20:05
 citēt
Haiduks:Vēsture atkārtojās praktiski precīzi pēc ~80 g, tikai rafinētāk... krievu karabāžu vietā NATO, tikai atšķirība, kad karojām svešās valstīs ir, toreiz tas bija PSRS karaspēks, tagad musulmaņu pasaulē agresors ir Latvija :P.


No maniem bērnības pagalma draugiem 3 piepiedu kārtā tika iesaukti PSRS armijā un nosūtīti karot Afganistānā. Vari, lūdzu minēt kādu gadījumu LR, kad kāds LR pilsonis piepiedu kārtā būtu nosūtīt karot ārvalstīs?
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:15
 citēt
Sapper:
Haiduks:Vēsture atkārtojās praktiski precīzi pēc ~80 g, tikai rafinētāk... krievu karabāžu vietā NATO, tikai atšķirība, kad karojām svešās valstīs ir, toreiz tas bija PSRS karaspēks, tagad musulmaņu pasaulē agresors ir Latvija :P.


No maniem bērnības pagalma draugiem 3 piepiedu kārtā tika iesaukti PSRS armijā un nosūtīti karot Afganistānā. Vari, lūdzu minēt kādu gadījumu LR, kad kāds LR pilsonis piepiedu kārtā būtu nosūtīt karot ārvalstīs?


Ot te puisīt iekriti!!! Tie trīs nenesa Latvijas vārdu, bet bija PSRS karaspēks. Kur tagad atrodas Latvijas karaspēka daļas :D ??? un turienes tautas sen ir pateikušas- vācieties mājās!!!
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:23
 citēt
zbmono:
Haiduks:Neko nekad nevar zināt, ja naf ar ko salīdzināt. Un nekad šī iespēja mums nebūs dota!!! Zinu tikai to, ka PSRS pasē augšpusē bija PSRS un zemāk Lpsr pilsonis..,.


zini, šito sūdu tu vari stāstīt cilvēkiem, kas nekad mūžā nav redzējuši psrs pasi. viņi tev noticēs.

es tam žurnaļugam, kas vakar šito pīli palaida apkārt, ar lielāko prieku nogrieztu olas.



Man žēl, ka nesaprati manu domu, bet tas nekas, visiem naf dots domāt. Vakar mūsu cienījamais Peters televizijā nolika savas abas pases blakus... bijušo, un tagadējo jauno- ja neskaita krāsu, valodu un burtus, atšķirības nebija... kur tu redzi tajās(īpaši jaunajā) brīvas, suverenas valsts pasi???
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:23
 citēt
Haiduks:
Vēsture atkārtojās praktiski precīzi pēc ~80 g,



Haiduks:
Ot te puisīt iekriti!!! Tie trīs nenesa Latvijas vārdu, bet bija PSRS karaspēks. Kur tagad atrodas Latvijas karaspēka daļas ??? un turienes tautas sen ir pateikušas- vācieties mājās!!!.


Kā tad ir ar to vēsturi, atkārtojās praktiski precīzi, vai tomēr neatkārtojās? Kur var iepazīties ar turienes tautu viedokli? Ir bijis kāds referendums? Pats personīgi pazīsti kādu, kas dienējis afganistānas misijā, esat par to runājuši?
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:25 labots
 citēt
Haiduks:Vakar mūsu cienījamais Peters televizijā nolika savas abas pases blakus... bijušo, un tagadējo jauno- ja neskaita krāsu, valodu un burtus, atšķirības nebija...


Vari randomā nolikt blakus jebkuru 2 valstu pases, Tevi sagaida tas pats rezultāts Un? Kas no tā?
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:25
 citēt
Sapper:Paldies par viedokli. Rodas pretjautājums par pēdējo punktu. Vai lata saglabāšana ar garantiju nodrošinās jaunas attīstības sākumu. Ja jā, tad gribētos dzirdēt, pamatojumu optimismam.


Latvieša lepnums- ielīst svešā pakaļa...
...ot šito jautājumu uzdod anglim... karalis un sterliņu mārciņa ir svēts nacionālais :P
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:26
 citēt
Sapper:
Haiduks:Vakar mūsu cienījamais Peters televizijā nolika savas abas pases blakus... bijušo, un tagadējo jauno- ja neskaita krāsu, valodu un burtus, atšķirības nebija...


Vari randomā nolikt blakus jebkuru 2 valstu pases, Tevi sagaida tas pats rezultāts Un? Kas no tā?


:)... tas prasa domāšanu, nevis google citēšanu :P
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:27
 citēt
Vai somi ir ielīduši kādam pakaļā?
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:30
 citēt
Haiduks:

Man žēl, ka nesaprati manu domu, bet tas nekas, visiem naf dots domāt. Vakar mūsu cienījamais Peters televizijā nolika savas abas pases blakus... bijušo, un tagadējo jauno- ja neskaita krāsu, valodu un burtus, atšķirības nebija... kur tu redzi tajās(īpaši jaunajā) brīvas, suverenas valsts pasi???


pēc šī gājiena es peteru par cienījamu vairs neuzskatu. viņš savā polemikā nolaidās zemāk par tirgus bābu.

saliec pats abas pases kopā un pasaki kurai uz vāka ir atrodams valsts nosaukums latviešu valodā. sāksim ar to un tad meklēsim atšķirības.
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:34
 citēt
Haiduks:

:)... tas prasa domāšanu, nevis google citēšanu :P


Ar domāšanu apveltīts cilvēks zinās, ka google ir informācijas meklētājs, nevis avots. Līdz ar to citēt googli nav iepējams. Lai ierakstītu apsveikuma kartiņā reiz lasītu, iepatikušos, bet nedaudz piemirstu Bodlēra dzejas rindu, google man ir ļoti labs palīgs, Tev laikam kremt, ka Tev google palīdzēt jau vairs nekad nespēs.
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:44 labots
 citēt
zbmono:

saliec pats abas pases kopā un pasaki kurai uz vāka ir atrodams valsts nosaukums latviešu valodā. sāksim ar to un tad meklēsim atšķirības.


Tieši tā! Redzi, te jau pilsonim rodās tā argumentācijas kļūda. Sabiedrībā populārs cilvēks kļūdainu un nekorektu premisi pasniedz kā argumentu. Nedomājošā tauta vērojot zombijkasti pavelkās un dara tāpat. No šejienes arī tie demagoģijas plūdi.
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:48
 citēt
Nemuldi- ieejot brīvvalstī MĒS lielais vairākums, neatkarīgi no nacionalitātes, neatkarīgi no uzskatiem, stāvējām par BRĪVU LATVIJAS VALSTI, nevis par eirosavienības marioneti!!! Un tāpēc es te pieminēju pasi- tur Latvija ir otršķirga, jo ir apakšā rakstīta, tāpat, kā PSRS laikā... :P
Ja gribi pārdoties, tad vismaz uzsit cenu, nevis par ziepju tiesu!!!
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 5
  5. 6
  6. 7
  7. 8
  8. 9
  9. 10
  10. 11
  11. 12
  12. ...
  13. 41
  14. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):