forum.gif
Par traģēdiju
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Par traģēdiju
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. 9
  11. 10
  12. ...
  13. 20
  14. >
IerakstsAutors
Publicēts: 25.11.13 09:58 labots
 citēt
www.tvnet.lv...
es pētu šo bildi un pilnīga nesaprašana... vai ta kopne no gabaliņiem saskrūvēta... un vienā stūrī pat flaņča naf ???
avatar
Publicēts: 25.11.13 10:01
 citēt
Tie gabaliņi, izskatās, no citas vietas.
avatar
Publicēts: 25.11.13 10:09
 citēt
Bet arī ar pārrautām skrūvēm, un flanči norāda, ka abi gali iesrūvēti ???... ka tik naf kadai kopnei bijis nepareizi nomērīts, un pēc tam labota ar to gabalu... pēc kolonu tīkla neiederās ne vienā vietā
avatar
Publicēts: 25.11.13 10:44 labots
 citēt
Ši ēka pieder MAXIMAi ;) tikai karina visiem makaronus ka viņi tika īrē

docs.google.com...
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:13
 citēt
Par betona konstrukciju stiprību...

www.db.lv...
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:15
 citēt
HELIOS:Ši ēka pieder MAXIMAi ;) tikai karina visiem makaronus ka viņi tika īrē

https://docs.google.com/file/d/0B5nzz5-BRE4GS1BwOUJrVm1qemc/view?pli=1&sle=true


Man tukšu rāda?
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:22
 citēt
traktors:Par betona konstrukciju stiprību...

http://www.db.lv/ipasums/buve/glabejs-mani-izbrinija-betona-parsegumu-konstrukciju-trauslums-405585


te redz labāk
www.tvnet.lv...
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:29
 citēt
Haiduks:
HELIOS:Ši ēka pieder MAXIMAi ;) tikai karina visiem makaronus ka viņi tika īrē

https://docs.google.com/file/d/0B5nzz5-BRE4GS1BwOUJrVm1qemc/view?pli=1&sle=true


Man tukšu rāda?

Kāds pdf rādītājs nav uzinstalēts? Man rāda visu dokumentu.
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:40
 citēt
Schneider:
Haiduks:
Man tukšu rāda?

Kāds pdf rādītājs nav uzinstalēts? Man rāda visu dokumentu.


oki, aiziešu pie otra kompja...
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:45
 citēt
PDF kas ir kompī verās, bet interneta lapā neveras :(
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:46 labots
 citēt
Jau ir Latvijas X-Faili
klīst runas, ka bijuši cietušie bērni, ar vārdiem, aculieciniekiem
un ka speciāli samazināts cietušo skaits, jo ja esot vairāk par 60 pīpļiem - jāveicot starptautiskā izmeklēšana
****************************************
rus delfi
25.11.2013 05:12
Хочу донести еще одну информацию от человека, который лично находился в Максиме в минуты трагедии со своим мужем! Этой женщине - Алена Бурве - удалось спастись (она есть в списках выживших. 1976 г.р.), а ее муж - Андрей Бурвис погиб в завалах (он есть в списке погибших). Так вот, она сама лично на руках вытащила ~15-ти летнего мальчика, который в итоге умер, и на кассах вместе с ней стояли много людей с детьми и беременные. То есть, детей погибло очень много. Но о детях ни слова! ...А еще к ней уже приходили представили Максимы и просили подписать бумагу, что она не имеет претензий к Максиме... Вот так.
***************************************
""Сразу после произошедшей трагедии муж сказал: " Жертв будет не больше 60. Если цифра погибших превышает, расследование переходит на международный уровень. СДЕЛАЮТ ВСЕ!!! что бы этого не допустить! " Вот вам ответ на вопрос почему отказались от помощи других стран, почему ложь-список погибших! Это не просто отставка правительства и снятие с высоких постов строительных и архетектурных фирм. Это-ТЮРЬМА НА ДОЛГИЕ ГОДЫ!!!!"
Tātad kā tur ir ar to upuru skaitu; vai patiesība, ka lielāks skaits par 60 ir bīstams tiem, kuri vēlas visu ātri apklusināt, jo var iziet starptautiskā līmenī?.......
avatar
Publicēts: 25.11.13 11:49
 citēt
Ir, beidzot atļāva failu ielādēt un izlasīt :)
avatar
Publicēts: 25.11.13 12:08 labots
 citēt
kvaa:

""Сразу после произошедшей трагедии муж сказал: " Жертв будет не больше 60. Если цифра погибших превышает, расследование переходит на международный уровень. СДЕЛАЮТ ВСЕ!!! что бы этого не допустить! " Вот вам ответ на вопрос почему отказались от помощи других стран, почему ложь-список погибших! Это не просто отставка правительства и снятие с высоких постов строительных и архетектурных фирм. Это-ТЮРЬМА НА ДОЛГИЕ ГОДЫ!!!!"
Tātad kā tur ir ar to upuru skaitu; vai patiesība, ka lielāks skaits par 60 ir bīstams tiem, kuri vēlas visu ātri apklusināt, jo var iziet starptautiskā līmenī?.......


Es saprotu, ka sazvērestības teorijas rullē un visi spiež uz emocijām un "atceras" to, kā faktiski nav bijis...
Tā cilvēki mēdz darīt arī pie pilna saprāta ikdienišķās situācijās bez ļauniem nolūkiem, kur nu vēl krīzes situācijās...

Un kā lūdzu, var sarunāt ar glābējiem, kuri tur zaudējuši kolēģus, neuzskaitīt un slēpt patieso bojāgājušo skaitu???
Kā tieši to var sarunāt ar tur iesaistītajiem glābējiem? Kā tieši iedomājies sarunāt šādu faktu ar glābējiem objektā un neizpaust rācijās un noglušīt pat nejaušu informācijas noplūdi?
Un kāda "starptautiska" likumdošana tur ko mainīs? Izmainīts būvniecības likums nozīmē 8 gadu vietā 4, bet pietiek ar pārkvalifikāciju pēc cita panta - par netiešu slepkavību organizētā grupā ar vainu pastiprinošiem apstākļiem.

Tagad viss atkarīgs no VIETĒJĀS prokuratūras, nevis kaut kādiem "starptautiskiem" likumiem, kuru citātus neviens nespēj uzrādīt...

spekulācijas un popularitātes pastāsti klejo no mutes-mutē (feisbuka uz draugiem un atpakaļ)...
avatar
Publicēts: 25.11.13 16:57
 citēt
Sēru diena šodien ir patiesāka par tām, kuru ar melno krāsu ievilkšanu kalendārā savulaik panāca TB/LNNK. Braucu cauri Pelēčiem, mazam lauku miestiņam, tur centrā pret autobusu pieturu uz saliņas, kura atdala stāvvietu no ceļa, deg vesela rinda svecīšu. Varu derēt, ka tās tika noliktas bez organizēšanas un mītiņiem.
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:09
 citēt
Haiduks:Bet arī ar pārrautām skrūvēm, un flanči norāda, ka abi gali iesrūvēti ???... ka tik naf kadai kopnei bijis nepareizi nomērīts, un pēc tam labota ar to gabalu... pēc kolonu tīkla neiederās ne vienā vietā


Ha! Iedomājos vēl vienu lietu... a tās skrūves (pieņemsim, ķīnietis izvirpojis no pareizā metāla) tās pus-fermas savienojot ir ar pareizo atslēgu (momentā neatceros, kā sauc, nu, ar pievilkšanas spēka mērītāju kuras), kra maksā ap latiem 300... vai tie zemākās kārtas apakšuzņēmēji, vai kurš tur moldāvs pie srūvēšanas pielikts, vai tiem bija tādas atslēgas un vai tie ievēroja, ka visām skrūvēm jābūt pievilktām ar ideāli vienādu nospriegojumu???
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:14
 citēt
dinamiskā atslēga. de.wikipedia.org...
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:19 labots
 citēt
talavietis:dinamiskā atslēga. [url=http://de.wikipedia.org/wiki/Drehmomentschl%C3%BCssel
]http://de.wikipedia.org/wiki/Drehmomentschl%C3%BCssel[/url]



Nemaldini tautu- dinamometriskā!..


www.stokker.lv...
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:23 labots
 citēt
Friidis:
talavietis:dinamiskā atslēga. [url=http://de.wikipedia.org/wiki/Drehmomentschl%C3%BCssel
]http://de.wikipedia.org/wiki/Drehmomentschl%C3%BCssel
[/url]



Nemaldini tautu- dinamometriskā!..


[url=http://www.stokker.lv/p:905304/rokas-instrumenti/momentatslegas/1-2-momentatslegas/dinamometriska-atslega-1-2-20-200nm-torcofix-k-magic-4550-20

-----------

labi,]http://www.stokker.lv/p:905304/rokas-instrumenti/momentatslegas/1-2-momentatslegas/dinamometriska-atslega-1-2-20-200nm-torcofix-k-magic-4550-20

-----------

labi,[/url] lai ir Dinametriskā atslēga :)) Tikai krievu valoda jau nav mums tā pareizā :) Angliski būs Dinamic kay ;) Es dom`jau, ka krieviem tā saucas par Dinamometrisko dēļ metriskās vītnes, kura bija pamatā PSRS standarts. Sanāk, ka citu vītni velkot tai vajadzētu saukties- dinamocolliskai atslēgai
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:27
 citēt
redz, būvniekiem ir sievas, kam vajag kažokus. tad nu nākas taupi't - kā spēj. Re, Valdim ar ir sieva, ar grib kažoku... www.diena.lv...

Štais ir vāks... reāli...
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:29
 citēt
talavietis:

Tikai krievu valoda jau nav mums tā pareizā :)


Domā, ja Tu pa vāczemi dzīvojies, arī pārējiem vāciski jārunā?
Uzprasi goglei par dinamisko , kā arī dinamometrisko atslēgu un pārliecinies, ka Tava versija ir garām....:face-wink:
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:31
 citēt
Friidis:
talavietis:

Tikai krievu valoda jau nav mums tā pareizā :)


Domā, ja Tu pa vāczemi dzīvojies, arī pārējiem vāciski jārunā?
Uzprasi goglei par dinamisko , kā arī dinamometrisko atslēgu un pārliecinies, ka Tava versija ir garām....:face-wink:



----------------

vāciski tā saucas galīgi ne dinamiskā atslēga, bet gan- Drehmomentschlüssel
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:34 labots
 citēt
talavietis: Angliski būs Dinamic kay;)

Nestāsti, Dinamic Kay ir tas, kad tā dziedātāja lēkā pa skatuvi, bet atslēga angliski būs Yana Wrench. :grimace:
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:35
 citēt
talavietis:

vāciski tā saucas galīgi ne dinamiskā atslēga, bet gan- Drehmomentschlüssel


Mēs pagaidām vēl Latvijā dzīvojam!..:face-wink:
Piekrītu, ka loģiski varētu skanēt arī "momentatslēga", bet ne jau nu dinamiskā!

Googles tante laikam par mums gudrāka un "dinamometrisko" atzīst, bet "dinamisko" nu gan neatrod.:

www.google.lv...
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:37 labots
 citēt
Griezes momenta atslēga, labi.
Bet, re ko tautas modrā acs ceļ gaismā:
www.tvnet.lv...
vokā, 21.gadsimts, neko vairs nenoslēpsi, ne ofšoru naudas atmazgāšanas ķēdi ar PVN izkrāpšanas shēmu no Latvijas, kā maksimas gadījumā, ne sistemātisku brāķa darbu un automātisko vinnēšanu konkursos kā rekureku gadījumā...
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:38
 citēt
Schneider:
talavietis: Angliski būs ;)

Nestāsti, Dinamic Kay ir tas, kad tā dziedātāja lēkā pa skatuvi, bet atslēga angliski būs Yana Wrench. :grimace:


--------
Tu ar gudrs! :D
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:40
 citēt
Friidis:
talavietis:

vāciski tā saucas galīgi ne dinamiskā atslēga, bet gan- Drehmomentschlüssel


Mēs pagaidām vēl Latvijā dzīvojam!..:face-wink:
Piekrītu, ka loģiski varētu skanēt arī "momentatslēga", bet ne jau nu dinamiskā!

Googles tante laikam par mums gudrāka un "dinamometrisko" atzīst, bet "dinamisko" nu gan neatrod.:

[url=https://www.google.lv/#q=dynamometric+key


------------\

bet]https://www.google.lv/#q=dynamometric+key

------------\

bet[/url] dinametrisko gan atrod :)
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:44 labots
 citēt
Ko ecējas, re, kā tas verķis inglišmentā saucas: en.wikipedia.org...

Key ir tā, ar kuru slēdz durvis, arī sintezatora taustiņi un, kā darbības vārds, kurš nozīmē ievadīt datus ar tastatūru.
2001.gadā tak 3 mēnešus mācījos intensīvajos angļu valodas kursos, pabeidzu ar augstāko novērtējumu, bet tagad esmu visu pa tīro akal aizmirsis. :face-grin:
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:52
 citēt
Schneider:Ko ecējas, re, kā tas verķis inglišmentā saucas: en.wikipedia.org...

Key ir tā, ar kuru slēdz durvis, arī sintezatora taustiņi un, kā darbības vārds, kurš nozīmē ievadīt datus ar tastatūru.
2001.gadā tak 3 mēnešus mācījos intensīvajos angļu valodas kursos, beidzu ar augstāko novērtējumu, bet tagad esmu visu pa tīro akal aizmirsis. :face-grin:


------------------
tak Friidis jau neecējas, es ecējos :) Es to atslēgu tā saucu vienmēr, kaut kā tā iegājies, jo ātrāk var pateikt. Kurš tev traktorists pēc izrauta polša vairs var pateikt- padod dinametrisko vai dinamometrisko atslēgu? :D:D:D
avatar
Publicēts: 25.11.13 18:55
 citēt
Brežņevs pat skaidrā "социалистические страны" vietā vienmēr sacīja "сосиски сраны".
avatar
Publicēts: 25.11.13 19:03 labots
 citēt
Jānis Beseris-pat nezinu kā korektāk pateikt; tagad būs izlaizījis maximas ānusu-un kaut kā domā ar to nastu mūžu nodzīvot....:face-sad:
avatar
Publicēts: 25.11.13 19:20 labots
 citēt
""Tomex" klāja būves jumta dzelzsbetona virsējo kārtu.Otrs uzņēmums, kas piedalījies jumta dzelzsbetona konstrukciju izbūvē, bijis SIA "Consolis".

Ir vēl viena aizdoma, kas man parādījās pēc pirmo bilžu apskates (par ko Māris sarēja uz mani) tās betona dobumotās, kāviņtursauc, pārsedzes nemaz nav paredzētas griestu pārsegumiem, jo tajās praktiski nav armatūras un kā rezultātā tās nevis ieliecās un pretojās slodzei, bet spieda uz neveiksmīgo metāla konstrukciju tikai ar savu svaru un kopā nebija ne ar ko savienotas, tad arī nogāzās lejā visas pa tiešo un sašķīda putekļos... bet šeit lai izskaidro speciālisti, ko es nesaprotu...
Neticu, ka arhikadam nav iespējams nomodelēt slodzes, materiālu izturību un citus parametrus atsevišķi un kopumā. man pat elementārs Workbench elektronikā ir, kur varu piemest strāvas un rezonanses...
avatar
Publicēts: 25.11.13 19:49
 citēt
slodzes reekjina buvinzhenieri, ne arhitekti, Elton.
sastiprinati vai ne tie panelji bija, bet vajakaa vieta bija stiki viduu. Btw pirms darza bija olju klajums, kura pashmasa it ka ir lielaka par substratu, bet tas smuki drenejaas pa jumta slipumu....iebera zemi, ta iesucas ar udeni un kritiskaa masa bija sasniegta, atlika tik uzlikt 4 paletes ar brugji likteniigaa vietaa un opaa...
par alfu pirms tam..." «Iegruvuma iemesls bija aizsērējusi lietus noteka,» sacīja Ansonska..."
avatar
Publicēts: 25.11.13 20:03
 citēt
slodzes reekjina buvinzhenieri, ne arhitekti, Elton.

Paskaidroju lēnāk, ņemot palīgā vikipēdiju:
lv.wikipedia.org...
pat latviešu valodā atradu, palasi
avatar
Publicēts: 25.11.13 20:10
 citēt
Nu jā, drenāžas isstēmas ar melnzemi nedraudzējas galīgi, piemērs atjaunotā tramvaja līnija Brīvības un Lizuma krustojumā ..
avatar
Publicēts: 25.11.13 21:40 labots
 citēt
Slodzes tagad sāks rēķināt n-tie pieaicinātie kantori. Bet tad, kad rezultāts ir iegūts, lai nenolaistu pilnīgu lažu, tas jāpakļauj loģiskai kontrolei. Proti, jāapskata vienkārši un uzskatāmi robežgadījumi. Tam siju ražotāju pārstāvim, kas bija vakar LNT, es pajautātu:
1) cik lielu svaru var piekārt pie vienas pašas tās bēdīgi slavenās 16m fermas viduspunktā (ja nekā cita nav!) pirms tā salūst;
2) kādi ir šie svari "skrūvju" un viengabala variantā:
3) cik pēc tam drīkst karināt nomināli, izejot no drošības normām, to ekspluatējot;
Tādām atbildēm inženierim, profesionālim, kas diendienā dara to darbu, jābūt kabatā jau uzsākot visa jumta projektēšanu un it īpaši šajā situācijā nākot uz TV. Tad jau var sākt aptuveni stādīties priekšā, kas notiks vienmērīgas slodzes gadījumā pa visu jumtu, kas notiks pievienojot visas pārējās papildfermas u.t.t....u.t.t. Man ir nelabas aizdomas, ka LNT žurnālists saņemtu atbildes "Nu jāparēķina, jāpaskatās...." Un kad parēķinātu, tad būtu pamatīgs šoks:face-sad:
avatar
Publicēts: 25.11.13 21:43
 citēt
Par to ūdeni smiltīs.

Atmetiet šo muļķību uzreiz. Pusotru metru augsts ūdens blāķis dotu to ŗēkināto slodzi, tas ir 1,5 tonnas uz kvadrātmetru.

Smiltis (īstenas, galīgi mitras, tā ka tek) sevī ietilpina 10% ūdens.

Ūdens ir 2x vieglāks par smiltīm, šķembām u.t.t.

====

p.s. Alfā attiečigi tā bija ērti "atmazgāties" no bezjēdzīgi vāju un nohaltūrētu konstrukciju izbūves un izvairīties no graujošām sekām. Cerams viņi būs pastiprinājuši kaut nedaudz to padarīšanu - šad tad Alfā iegriežos.
avatar
Publicēts: 25.11.13 21:55
 citēt
GunarsII:Slodzes tagad sāks rēķināt n-tie pieaicinātie kantori. Bet tad, kad rezultāts ir iegūts, lai nenolaistu pilnīgu lažu, tas jāpakļauj loģiskai kontrolei. Proti, jāapskata vienkārši un uzskatāmi robežgadījumi. Tam siju ražotāju pārstāvim, kas bija vakar LNT, es pajautātu:
1) cik lielu svaru var piekārt pie vienas pašas tās bēdīgi slavenās 16m fermas viduspunktā (ja nekā cita nav!) pirms tā salūst;
2) kādi ir šie svari "skrūvju" un viengabala variantā:
3) cik pēc tam drīkst karināt nomināli, izejot no drošības normām, to ekspluatējot;
Tādām atbildēm inženierim, profesionālim, kas diendienā dara to darbu, jābūt kabatā jau uzsākot visa jumta projektēšanu un it īpaši šajā situācijā nākot uz TV. Tad jau var sākt aptuveni stādīties priekšā, kas notiks vienmērīgas slodzes gadījumā pa visu jumtu, kas notiks pievienojot visas pārējās papildfermas u.t.t....u.t.t. Man ir nelabas aizdomas, ka LNT žurnālists saņemtu atbildes "Nu jāparēķina, jāpaskatās...." Un kad tiešām parēķinātu, tad būtu pamatīgs šoks:face-sad:


Internetos ceļo Igauņu, Somu pētījums ar slodžu modelējumu uz katru skrūvi. Kā nesanācis mašīnzinību konstruktors (patiesībā sanācis, grādi iegūti bakalura, inženiera, maģistra - tik kvalitātes vadībā tālāk aizgāju), ilgi domāju, nonācu pie slēdziena, ka loģikas kritiku neiztur arī Igauņa apsvērumi:

Tās fermas vai kopnes tā saskrūvējot un spiežot uz leju ar paneļu spēku tomēr skrūves savādāk uzvedīsies pāris faktoru dēļ. Turklāt neņemot vērā to, ka tās fermas ir tērauda un tām no sākuma iestāsies neliela plastiskā deformācija (kas nezin - paņemiet plēves maisiņu un pastiepiet - no sākuma tas izstiepjas viegli, tālāk paliek plānāks, bet tad jau ar lielāku spēku jārauj, lai pārrautu) attiecīgi vēl savādāk izpaudīsies reālā skrūvju uzvedība.

Jebkurā gadījumā... Skanēs jocīgi, bet man nenormāli žēl tos jauniņos konstruktorus vai arhitektus, vai kas tie tādi ir, kas piekāpušies lielo būvniecības haizivju (Maksimas un Re Re) spiedienam, ir veikuši šādas izmaiņas nesošā konstrukcijā.

Jo spiediens visdrīžāk notika tāds, ka klientam bija grūti runāt pretim. Tas tik profesionāli un pārliecinoši pamatoja savu vēlmi optimizēt transportēšanu, ka nabaga puikiņiem nebj citu variantu.
avatar
Publicēts: 25.11.13 22:09 labots
 citēt
Vaards, es šodien staigāju pa dzimto DEPO un nevilšus sāku pētīt griestus. Tieši tāda paša paskata fermas. Vismasīvākās bija ap 20m laidums, protams, viengabala. Citos virzienos nedaudz īsākas un mazāk masīvas - arī viengabala + vēl sīkāks skrūvēts rūtojums ar manai acij samērā parliecinošu dizainu. Tomēr pēdējās sniegotajās ziemās Depo vīri cītīgi šķūrēja sniegu pāri malai.
avatar
Publicēts: 25.11.13 22:19
 citēt
Tām nelaimīgajām skrūvēm norāva uzgriežņus - vītnes neizturēja.
avatar
Publicēts: 25.11.13 22:38
 citēt
GunarsII:Vaards, es šodien staigāju pa dzimto DEPO un nevilšus sāku pētīt griestus. Tieši tāda paša paskata fermas. Vismasīvākās bija ap 20m laidums, protams, viengabala. Citos virzienos nedaudz īsākas un mazāk masīvas - arī viengabala + vēl sīkāks skrūvēts rūtojums ar manai acij samērā parliecinošu dizainu. Tomēr pēdējās sniegotajās ziemās Depo vīri cītīgi šķūrēja sniegu pāri malai.


Depo šķūnim sniegs uz visu lielo laukumu varētu būt būtisks svars. LV būvnormatīvos (ja nemaldos) jāparedz drošība līdz 150kg/m^2

Diez vai, ka īpaši vairāk arī paredzējuši (par cik Liepājā viens jau sabruka, bet projekts droši vien ir tipveida). Tad vēl tīri šo to kļūdoties, piemirstot, neņemot vērā, noapaļojot... Tagad cilvēki staigās un blenzīs uz griestiem visur.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. 9
  11. 10
  12. ...
  13. 20
  14. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):