forum.gif
VELO
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / VELO
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 10.04.08 16:08
 citēt
Sveiki, blogeri!

Zinu, ka daudzi no jums ikdienā izmanto tādu pārvietošanās rīku kā riteni jeb velo. Man ir vēlme iegādāties 2 gab., bet pirms tam gribētos ar kādu pakonsultēties, kurš nedaudz vairāk no tā saprot nekā es. Man ir bijis kādu laiku atpakaļ, bet tomēr bieži lūza un gribu kautko labāku.

Lai uzjundītu diskusiju iepostēšu kolēģa komentāru uz manu jautājumu
Ko tur daudz runāt - pērc Scott ([url=www.hawaii.lv]www.hawaii.lv[/url]) kaut vai ar aizvērtām acīm un neiebrauksi auzās.

Ja vienu izmantosi retāk (respektīvi, draudzenei), tad var ņemt Alivio/Acera pārslēdžus (interesantu piedāvājumu nesen redzēju www.open.lv...)

Ja grib piedalīties sacensībās un/vai braukt augstāk par 1km virs jūras līmeņa, tad labāk uzreiz ņemt Deore tipa pārslēdžus.

Nekādā gadījumā neskaties uz SRAM tipa parslēdžiem (tie ir tie, kuri pie roktura nevis slēdzas, bet tiek grozīti uz apli).

Un vispār labāk neklausies, ja kāds saka, ka kāds tur Scott, Trek, GT ir labāks par citiem. Tas viss ir overrated. Labāk aizej uz www.velo.lv... un velti pusi no sestdienas izglītojošai lasāmvielai, lai pašam rastos savs viedoklis.
avatar
Publicēts: 10.04.08 16:18
 citēt
Esmu savu savācis pilnīgi no nulles (spieķiem, dangām un t.t.) . Un vekalā ar sliktākām detaļām maksājis par 600-700Ls dārgāk nekā mans ar labākām. Kas konkrēti interesē, kā taisies braukāt ar to? Ar draugiem mums visiem tādi un katrs piedalījies gan detaļu pirkšanā gan montēšanā. Un tad jau vēl būtu labi uzzināt naudas summu ko esi gatavs iztērēt.
P.S. Pēc teksta varētu spriest ka kolēģis ir diletants šijās lietās. SRAM piedāvā gan tādus gan tādus slēdžus. Deore ir zemākāis līmenis no tiem uz ko vispār var skatīties, pietam nedārgie SRAM strādās 10x labāk. Vislabākais ir balansēti no dažādiem ražotājiem nopirkt vajadzīgo.

fotki.lv...
šeit daži bilžuki ar ir
avatar
Publicēts: 10.04.08 16:31
 citēt
Man pašreiz nav tik lielas prasības un par 1000Ls riteni man nevajaga.
Cenu domāju kādi 400Ls max, jo par tādu naudu vajadzētu varēt nopirkt kautko braucamu ne vienam gadam vien. Tā ir?

Braukšu es te pat pa latvijas dzimtajām ārēm, bet ja tā padomā varētu arī uzmest mašīnai uz jumta un aizšaut kautkur pa eiropu pavizināties. Un tad būtu daudz vairāk redzējis, ja kādā apstāšanās vietā pabraukātos arī ar velo nevis tikai ar auto vai kājām.

Tāda man tā doma.

PS. par kolēģini nezinu, bet nu sacensībās nepiedalās gan viņš. Tiesa pa kalniem ir pavizinājies pāris reižu, ja nekļūdos.
avatar
Publicēts: 10.04.08 16:47
 citēt
Tur jau tā lieta uz ko spiest? Šosejnieks vai mountain. Nu pēdējais tāda paplaša izvēle atkarībā no extrīma. Pa 400 katru vai abus? Pats Scott gandrīz neok neražo, visi jau pārsvarā kā datorus vāc no gatavām mantām visu. Un tikai daļu kautko savu uzliek (pasūtītu no cita ražotāja ar savu vārdu). Scott ir labas mantas bet tie burti ar maksās lieku naudu. Par tādu cenu būtu pat vērts paskatīties ko citu.
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:06
 citēt
Par tiem amīšiem esmu dzirdējis to, ka labāk tikai priekšējos sākumā, jo aizmugurējie labi maksā tiešām baigo naudu.

Es domāju vienu varētu pa tiem līdz 400Ls otru lētāk, jo man draudzene uz pusi vieglāka nekā es un nez vai viņai vajaga pirkt par tādu pašu cenu.

Vairāk domāju par mountain, bet teiksim, lai riepām būtu protektors tāds, lai arī pa cietu segumu nebūtu problēmas braukt un nebūtu liela pretestība.

Vai tad kāds par taisnīgu samaksu varētu palīdzēt izvēlēties tos pričendāļus un ieteikt, kur to salikt? Agrāk pats visu darīju, bet tagad uzskatu, ka labāk daru savu darbu un cits dara savu. I abiem ir labi.
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:08
 citēt
Par garantiju:
Vai viņiem arī garantija darbojas kā pienākās 2 gadus? Respektīvi nopērku savām vajadzībām (ne sportam, piemērotu augumam un svaram) un kautkas man notiek ar pārslēdzējiem vai man viņus garantija mainīs?

Kā ir tad, ja es pērku pa detaļām viņu? Varbūt vēl ilgāka garantija kādai no detaļām nekā 2 gadi?

Negribu nopirkt lētu un pēc 2 gadi pirkt jaunu... tas laiks man ir pāri :)
Gribu labu un ilgākam laikam.
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:10
 citēt
manus parsledzejus mainija bez makasas jo pats neko lauzis nebiju
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:13
 citēt
manus parsledzejus mainija bez makasas jo pats neko lauzis nebiju


Kāds tev velo ir? No vidējās klases vai zemāk?

Nedomāju, kā apvainojumu, ka tikai vidējās, bet "normālajiem" arī vidējas klases būs gana labs :)
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:18
 citēt
Par tiem amīšiem esmu dzirdējis to, ka labāk tikai priekšējos sākumā, jo aizmugurējie labi maksā tiešām baigo naudu.

Es domāju vienu varētu pa tiem līdz 400Ls otru lētāk, jo man draudzene uz pusi vieglāka nekā es un nez vai viņai vajaga pirkt par tādu pašu cenu.

Vairāk domāju par mountain, bet teiksim, lai riepām būtu protektors tāds, lai arī pa cietu segumu nebūtu problēmas braukt un nebūtu liela pretestība.

Vai tad kāds par taisnīgu samaksu varētu palīdzēt izvēlēties tos pričendāļus un ieteikt, kur to salikt? Agrāk pats visu darīju, bet tagad uzskatu, ka labāk daru savu darbu un cits dara savu. I abiem ir labi.


Par riepām ir konkrēti (tur iztērēts uz izmests ir ļoti daudz) , Kenda Kozmik Lite 395grami. Mazliet vieglāki par klimax lite bet stipri labāk tur pagriezienos. Vidu tāds semi-slick un ļoti ātri pa šoseju ar brauc. Apmēram tik pat labi ir Ritchey SpeedMax bet krietni smagki. Continental, Michelin un vēl visādi ir izprovēti un aizmirsti. :) Par 400Ls laikam jau tad vieglāk skatīties gatavu būs. Tīri labi čehi RochkMachine taisa. Nenāksies maksāt lieku naudu par vārdu bet arī detaļas būs labākas. Kenda riepas bija ZZK veikalā bet RM Trek veikalā. Es sievai ņemu kādreiz gatavu RockMachine un pēctam uzlaboju. Cik steidzami taisies pirkt ?
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:22
 citēt
www.fans.lv...
nu nezinu kas tā par klasi skaitās bet ričuks bija apmeram šitāds
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:32
 citēt
www.fans.lv...
nu nezinu kas tā par klasi skaitās bet ričuks bija apmeram šitāds


Tas ir dārgāks nekā man pašreiz gribas tērēt tad es domāju tas ir virs vidējā līmeņa.
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:36
 citēt
Man kā kārtīgam Nikonistam gribas arī 70-200 F2,8 VR stiklu
ja man ir velo man gribās disku bremzes :) Vai par tādu cenu, kā es te augstāk nosaucu vispār tādas var iepirkt ar nosacījumu, ka viņas ir labākas nekā V veida.
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:40
 citēt
ja tu gribi lekt no kalniem lekt vai uzlekt un nofikseeties uz ljoti sarezhgjiitaam plakneem-tad noteikti tev vajaga disku bremzes:)))))


Da nē man vienkārši gribas būt krutam :roll:
Ā un vēl gribas, lai braucot no kāda kalna lejā eiropā, man nav sajūta, ka drīz aiziešu pie dieviem.
avatar
Publicēts: 10.04.08 17:49
 citēt
tad tev jaapeerk parashuuts ja no kalniem lejaa:)


Es tā līkumoti gribu nevis pa taisno :D

Labs ir pietiek offtopic
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:03
 citēt
ox3r domaju ka tavam vajadzībām pietiks arī ar parastajām v-veida bremzēm.
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:14
 citēt
ox3r domaju ka tavam vajadzībām pietiks arī ar parastajām v-veida bremzēm.


Bet vai tas es būšu kruts? :D


Tāpat kā Canonists grib visus stiklus baltus :D


Es vienkārši domāju, ka nu krutāk, ka tādas ir. Bet tā būtu mazākā sāpē.
Intresē tiešām tāds, kurš ripos arī pec gada tik pat labi kā pēc mēneša.
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:16
 citēt
Disku bremzes tak veelaak var uzlikt. :)
203mm rotori Tevi noteikti apturees, ak jaa, disku bremzeem buus jaareekjinaas ar apmeeram 120Ls, varbuut ratus ar sanaaks mainiit.
Richukam vajag tikai prieksheejo amiiti - Latvijas celji tak ir taadi ka citaadaak nemaz nevar. Aizmuguree amiitis nav vajadziigs (vaig tikai tad ja DH brauc, un arii nosaciiti..).

Taatad, kopumaa par ritenjiem.
Raamji lielaakajai daljai brendu tiek visi razjoti aazijaa, dazji brendi pat vienaa un tai pashaa ruupniicaa top. :D
Ir dazjas firmas kuriem raamji ir roku darbs, piemeeram Cannondale, kvalitaate augstaakaa, bet cena arii attieciiga.
Detaljaas izveele nav iipashi plasha - paarsleedzeeju zinjaa Shimano un Sram, abiem ir gan labas daljas, gan sliktas. Raadiitaajs viens kopiigs - labs nemaksaa leeti. :D
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:17
 citēt
nuu realitāte ir tāda ka lētas un arī nedaudz dārgākas par lētām disku bremzēm stabili būs švakākas par normālām, labi noregulētām v-bremzēm. nu principā vel skaties lai dakšas trubas standarts būtu 1.5'' nevis 1'' jo tad var sākties visādas problēmas.

nu jaa un arvja rakstitajam ari var gandriz piekrist.
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:20
 citēt
Disku bremzes tak veelaak var uzlikt. :)
203mm rotori Tevi noteikti apturees, ak jaa, disku bremzeem buus jaareekjinaas ar apmeeram 120Ls, varbuut ratus ar sanaaks mainiit.
Richukam vajag tikai prieksheejo amiiti - Latvijas celji tak ir taadi ka citaadaak nemaz nevar. Aizmuguree amiitis nav vajadziigs (vaig tikai tad ja DH brauc, un arii nosaciiti..).

Taatad, kopumaa par ritenjiem.
Raamji lielaakajai daljai brendu tiek visi razjoti aazijaa, dazji brendi pat vienaa un tai pashaa ruupniicaa top. :D
Ir dazjas firmas kuriem raamji ir roku darbs, piemeeram Cannondale, kvalitaate augstaakaa, bet cena arii attieciiga.
Detaljaas izveele nav iipashi plasha - paarsleedzeeju zinjaa Shimano un Sram, abiem ir gan labas daljas, gan sliktas. Raadiitaajs viens kopiigs - labs nemaksaa leeti. :D


Vai vari nedaudz noprecizēt, kas tavuprāt ir lēti?

Teiksim tie manis minētie 300 - 400Ls ir kautkas par ko man nebūtu jākaunās?

Es te varu "muti sausu izrunāt", bet tikuntā, ja nezināšu ko varu atļauties tikuntā nekas prātīgs nebūs.
Man draudzene teica, ka nekāda vaina nav arī štangai tad piemēram tas variants ko wolfenstein piedāvāja būtu ok, bet man ? :)
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:22
 citēt
nuu realitāte ir tāda ka lētas un arī nedaudz dārgākas par lētām disku bremzēm stabili būs švakākas par normālām, labi noregulētām v-bremzēm. nu principā vel skaties lai dakšas trubas standarts būtu 1.5'' nevis 1'' jo tad var sākties visādas problēmas.

nu jaa un arvja rakstitajam ari var gandriz piekrist.


labas regulētas bremzes ir tādas, ka vismaz 2x gaidā aizbraucu, piemēram, uz ZZK, lai man ritenim uztaisa tehniko apkopi?
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:26
 citēt
nuu realitāte ir tāda ka lētas un arī nedaudz dārgākas par lētām disku bremzēm stabili būs švakākas par normālām, labi noregulētām v-bremzēm. nu principā vel skaties lai dakšas trubas standarts būtu 1.5'' nevis 1'' jo tad var sākties visādas problēmas.

nu jaa un arvja rakstitajam ari var gandriz piekrist.


labas regulētas bremzes ir tādas, ka vismaz 2x gaidā aizbraucu, piemēram, uz ZZK, lai man ritenim uztaisa tehniko apkopi?


sezonaa vinjiem rinda ir taada, ka jaagaida pat meenesi kameer uztaisa apkopi...
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:28
 citēt
nuu realitāte ir tāda ka lētas un arī nedaudz dārgākas par lētām disku bremzēm stabili būs švakākas par normālām, labi noregulētām v-bremzēm. nu principā vel skaties lai dakšas trubas standarts būtu 1.5'' nevis 1'' jo tad var sākties visādas problēmas.

nu jaa un arvja rakstitajam ari var gandriz piekrist.


labas regulētas bremzes ir tādas, ka vismaz 2x gaidā aizbraucu, piemēram, uz ZZK, lai man ritenim uztaisa tehniko apkopi?


bremzes jau nu var pats piereguleet tur galigi nekas tragjisks nav.
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:29
 citēt


sezonaa vinjiem rinda ir taada, ka jaagaida pat meenesi kameer uztaisa apkopi...


Es ceru, ka tā nav vienīgā vieta, kur to dara. Gan jau līdz tam nonāksim, bet vajaga veli, kurš būtu ērts, praktisks un galu galā, lai nebūtu kauns vest uz akkopi ZZK :D
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:31
 citēt


bremzes jau nu var pats piereguleet tur galigi nekas tragjisks nav.


Agrāk regulēju, iespējams, ka man bija baigie draņķi, bet visu dienu regulējot tikuntā nekas prātīgs nesanāca.
Kā tas izpaudās?
Tā, ka ja pakaļa puslīdz bremzēja kad stāvēju kāja sad sēžot ar visu svaru uz asvalta nevarēja dabūt melnu svītru. Tas bija pirms daudziem gadiem un varbūt nebija taisnība.

Bet vai izdomājot aizbraukt uz kādu kalnaināku vietu atvaļinājuma laikā es nenožēlošu tos 50Ls, kurus esmu uz to ietaupījis?
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:33
 citēt
atkarigs kada virziena tu brauksi pa kalnainu vietu. ja augšā tad viss ok. ja ilgstoši lejā pa kādu garāku kalnu tad arī disku bremzes var uzkarst utt.
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:52
 citēt
ZZK jau nu gan nav taa vieta kurp doties rityenim apkopi taisiit. :D
Var piemeeram panjemt labas mehaaniskaas disku bremzes, ok, nevar ziimeeties ar hidrauliku, bet vainas nekaadas nebuus, un ja dabuusi mehaanikji ar dalvu un neshkjiibaam rokaam, buus labenieks!
+ discenieceem taads ka ja piemeeram uzsit astotnieku, var turpinaat braukt, nekas nestriikjeejaas un nobremzeet ar var. + bremzju kluchi disku bremzeem ir jaamaina daaaudz retaak! Tad kad aktiivi braucu, mainiiju reizi gadaa, v-breiku kluchus es buutu jau kaadas reizes 10 vismaz nomainiijis.
rezultaataa ja pareekjinaasi, sanaaks ka ilgaakaa laikaa (piemeeram paaris gados) discenieces izmaksaas tikpat cik v-breiki, bet dziive toties buus eertaaka..
Tie 2 ritenji ko te piedaavaa ir njemami.
Atziishos ka pats paaris dienas atpakalj kopsh ilgiem laikiem beidzot riteni nopirku veikalaa, vieniigais peec kaa izveeleejos bij raamis, paareejais bij vienalga. Agraak peedeejo 6 gadu laikaa visus savus ritenjus pats biju licis kopaa. :D

Tevis mineetie 300-400Ls ir pat ljooti ok! Vienkaarshi jaaskataas kaadi ir varianti, ko labaak njemt.
Bet to balto Basic es atziistu par labu esam, galvenais jau raamis, jo paareejaas detaljas nolietosies un buus jaamaina ar laiku, tad ar varees uzkjuuneet kaartiigaak.
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:54
 citēt
Vairāki cilvēki ir teikuši, ka tie divi ir ņemami. Tas ir pozitīvi :)
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:54
 citēt
nē nu džeki jūs gan esat širminieki, vai tad nav kur naudu likt?

jā, saprotu, lielai daļai te ir fetišs uz dārgām/''labām'' lietām..

nevajag tev nekādu deore, kur nu vēl xtr utt. mans ieteikums - ņemt šrotinieku. pa 400 LVL dabūsi uhh ku glaunu, ja vien tirgotāji nebūs slīpie. kādreiz ogrē bija superīgs šrots, tik pēdējā laikā esmu dzirdējis, ka vai nu mainījis vietu vai bankrotējis.
vēl viens ir priekuļos, tipa mēbeļu nams vai kas tml. gadus 4-5 apākaļ tur atradās TĀDAS odziņas par supperīgām cenām un varētu teikt, ka ideālā stāvoklī.
par citiem šrotiem nav nācies dzirdēt/redzēt, bet droši vien eksistē :wink:
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:56
 citēt
nē nu džeki jūs gan esat širminieki, vai tad nav kur naudu likt?

jā, saprotu, lielai daļai te ir fetišs uz dārgām/''labām'' lietām..

nevajag tev nekādu deore, kur nu vēl xtr utt. mans ieteikums - ņemt šrotinieku. pa 400 LVL dabūsi uhh ku glaunu, ja vien tirgotāji nebūs slīpie. kādreiz ogrē bija superīgs šrots, tik pēdējā laikā esmu dzirdējis, ka vai nu mainījis vietu vai bankrotējis.
vēl viens ir priekuļos, tipa mēbeļu nams vai kas tml. gadus 4-5 apākaļ tur atradās TĀDAS odziņas par supperīgām cenām un varētu teikt, ka ideālā stāvoklī.
par citiem šrotiem nav nācies dzirdēt/redzēt, bet droši vien eksistē :wink:


ir ir kur naudu likt. Tāpēc te intresējos un neesmu vēl neko nopircis, kas maksā baigo naudu.
Ko tu domā ar šrotu? Lietoti agregāti?
avatar
Publicēts: 10.04.08 18:57
 citēt
Vairāki cilvēki ir teikuši, ka tie divi ir ņemami. Tas ir pozitīvi :)


Tikai man pašam šķiet, ka vismaz dubultos diskus man toč priekš sevis vajadzētu nevis dēļ krutuma, bet izturības.
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:01
 citēt
esmu lietojis parastos diskus-ja godiigi jaasaka-kaa bedre taa klimpa-kaa bedre taa klimpa-nu i naaa...ui:)(ritenju aploki domaati)


Tieši par to domāju. Taviem tiem modeļiem ir tas "1 slānis" tikai... Bet draudzenei tas baltais būtu labs itkā
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:04
 citēt
es tak rakstiiju-dublewall-dubultais baltajam sertificeets:)
p.s mans domaat ka es veel ceineri nometiis-par shitik daudz komentaariem:)))


Bet rekur bildē izskatās, ka nav dubūltais -> www.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:12
 citēt
es veelreiz saku-ka ir 100% dubultais baltajam:)


eh visi dikti labi izsakās par viņu :)
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:18
 citēt
Izmērs (collas) 21
Krāsa white
Rāmis pressforming alloy 26"
Dakša RST Capa ML mechanical lock out (76mm)"
Pedāļi "AUTHOR alloy / plastic"
Kasete "SHIMANO HG-30-8I 11-32"
Ķēde SHIMANO HG-40
Riepas "ALEX ACE-17 doublewall 32 holes"
Sēdeklis "AUTHOR Mega Top Eco"
Ātrumi 24
p.s shis buutu raksturojums no vienas bode-cena tur 270 lati-domaa pats:)))


Kādu izmēru vajaga 187cm staltam jauneklim un kādu 160cm slaidai, daiļai jauneklei
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:19
 citēt
kāds ta augums ka 21" ?
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:20
 citēt
Izmērs (collas) 21
Krāsa white
Rāmis pressforming alloy 26"
Dakša RST Capa ML mechanical lock out (76mm)"
Pedāļi "AUTHOR alloy / plastic"
Kasete "SHIMANO HG-30-8I 11-32"
Ķēde SHIMANO HG-40
Riepas "ALEX ACE-17 doublewall 32 holes"
Sēdeklis "AUTHOR Mega Top Eco"
Ātrumi 24
p.s shis buutu raksturojums no vienas bode-cena tur 270 lati-domaa pats:)))


Kādu izmēru vajaga 187cm staltam jauneklim un kādu 160cm slaidai, daiļai jauneklei


20-21" un meitenei hmm 17" varētu būt ok
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:20
 citēt
es tak rakstiiju-dublewall-dubultais baltajam sertificeets:)
p.s mans domaat ka es veel ceineri nometiis-par shitik daudz komentaariem:)))


Bet rekur bildē izskatās, ka nav dubūltais -> [url=http://www.fotoblog.lv/rep_img/?id=63225&x=500000000


aloki]http://www.fotoblog.lv/rep_img/?id=63225&x=500000000

aloki[/url] vinjam ir "ALEX ACE-17 doublewall 32spiekju".
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:26
 citēt
man ir 181-lliekas ka baltais par vienu collu vareeja buut mazaaks-bet tavam razhenajam augumam jaabuut laikaa:)
a daamai vareetu buut tieshi sarkanais 19" :)


Man sievai 19" pie 167 auguma un teikšu ka labāk būtu bijis 17" viņai. Kur nu vēl pie 160
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:29
 citēt
Kājas aug no pareizās vietas un tā vieta tāda fifīga :D
avatar
Publicēts: 10.04.08 19:31
 citēt
tur biki jaaskataas cik garas ir kaajas jo pie 1,60 gadaas ka kaajas aug no paduseem-un otraadi:)


Tāpēc sēdekli augstāk vai zemāk :) bet kopējam augumam 19" būs neērts.

ox3r, es ar saviem 187 braukāju ar 20" . Agrāk bija 21" bet mana stila braukšanai bij ērtāk pacelt sēdekli.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):