forum.gif
fotokross
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / [Slēgts] fotokross
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 27.03.06 13:14
 citēt
fotokross buus fotograafu konkurss - pleners ar laika un teemas ierobezhojumiem.

Piedaliities var ikviens, kam ir fotoapraats un veelme. Aptuvenais scenaarijs taads. Daliibnieki satiekaas, regjistreejas, sanjem teemu, par kuru 2-3 stundu laikaa ir jaauztaisa bilde, izkliist, dara ko grib un kaa grib, lai nofotografeetu bildi par uzdoto teemu. Protams ir savi noteikumi - konkursaa driixt piedaliities tikai krosa laikaa safotografeetas bildes. Peec tam skrien uz fotosalonu (muusu gadiijumaa ir izveidota sadarbiiba ar BFS), attista un izdrukaa bildi, skrien uz finishu un iesniedz darbu zhuurijai.

Pirmie triis sanjem bonuspuktus.

Taalaak zhuurja noveertee bildes ar atziimeem, iedod mums saraxtu, mees no daliibniekiem sanjemam bildes arii JPG formaataa (tos var arii veelaak iesniegt) un izstaadam resursaa fotokorss.lv, kuraa nedeeljas garumaa notiek skatiitaaju balsoshana. Peec nedeeljas tiek apkopoti rezultaati, salikti kopaa zhuurijas un skatiitaaju veerteejumi un noskaidroti uzvareetaaji. Balvas, diplomi un aplausi. Visiem prieks un mute smaida :)

Aptuveni taa...
avatar
Publicēts: 27.03.06 15:46
 citēt
Rodas jautājumi:

1. Kad, kur un cikos? Un vai ir padomāts par darbaļaudīm, kuri sēž/stāv darbā līdz 17-18 vokorā darbdienās...

2. Cik ilgā laikā BFS uztaisīs bildi (aizeju uz BSF bez 20 min noteiktajā laikā a tur 50 krosisiti jau priekšā - ko nu)?

3. Kādi bildes izmēri?

4. Kas ir žūrija - ai pieaicināti eksperti no malas, vai vietējie?

5. Ja notiek balsojums inetā, vai balso tikai blogisti, vai visi kas vēlās un kā rezultātā uzvar šķībais horizonts ar izmērētu mazuli fonā, bet viņam ir daudz daudz draugu.... :( (pieredzēts ne vienā konkursā vien. Nemaz nerunājot par kakeriem ar īpaši nelīkām roķelēm, kuri saģenerē balsis cik nevajag.
avatar
Publicēts: 27.03.06 16:29
 citēt
1. visdrīzāk sestdienās pa dienu
2. uz sadarbības pamata ir rezervētas ekskluzīvās tiesības krosistiem bilžu attīstīšanā un izdrukā
3. A4 (iespējams būs atlaides)
4. Pieaicinātie eksperti - profesionāļi
5. Sākotnēji paredzēts, ka balsot var tikai balstiesīgie fotoblog.lv useri. Žurijas balsojumam būs 70% teikšana, šķībie horizonti atkritīs.
avatar
Publicēts: 27.03.06 17:32
 citēt
ir veel daudz jautaajumu, kas liidz galam jaaizdomaa, tostarp par balsotaajiem un nebalsotaajiem, arii zhuuriju utt. man patiik andre optimisms, tomer diemzhel jaasaka, ka mums viss izdosies un ar katru reizi sanaaks tikai labaak un labaak :)

peace man

principaa pirmais fotokross Latvijaa buus kaa jau pirmais - interesants ar savu neprognozeejamiibu un ar to, ka piedaliisies paziistami un community cilveki un vienkarshi entuziasti, kam pat varbut pirmaa vieta pie kaajas.

skatoties naakotnee, noteikti daudz kas mainiisies - nedomaaju, ka krosi buus liidziigi viens otram, driizaak katrs buus kaa atsevishskj piedziivojums, atshkjirsies gan laiki, gan vietas, gan noteikumi :)

attieciibaa uz tiiri organizatoriskaam lietaam: mees maaciisimies un experimentesim, lai viss notiek chiki piki, nu - lai pashiem patiik, nevienam jau mums nav ne jaatskaitaas, ne jaaliidzinaas, vai ne? :)

tomer jasaka paldies par andre ieteikumiem, jaapadomaa, tas variants par attiistiishanu pie sava meistara varetu but quite OK tik japadomaa, kaa buus ar godiguma principu

spamojam tik taalaak!
avatar
Publicēts: 27.03.06 18:13
 citēt
Viena lieta sponsors - BFS arī piedāvās kādu vērtīgu balvu uzvarētājiem, bet cita lieta ir tāda, ka mēs tieši gribam atvieglot fotokrosera tehnisko procesu (attīstīšana bez rindas un noteiktā vietā), lai paliek vairāk laika un enerģijas radošajam darbam.

Kā jau Shadows teica katrs fotOkross atšķirsies ar noteikumiem, uzdevumiem, vietu. Nākotnē iespējams būs ekskursijas izbrauciens ar fotOkrosa elementiem ar ilgāku laiku, vairākām tēmām...

Vēl viena lieta ir tāda, ka ir jāparedz krāpšanas gadījumi, kad tiek nodota bilde no "arhīviem" nevis tapusi krosa laikā. Ierobežojot laiku un telpu samazinās iespēja krāpties. Turklāt vēl vērtēšana, ja visiem dalībniekiem ir vienādi apstākļi (apgaismojums, vieta) tad arī vieglāk ir novērtēt konkursa bildes.. turklāt fotokrosa laikā "baigo mākslu" tomēr neuztaisīsi, vairāk vērtīga būs izdoma un radošais izpildījums. Kaut gan kā barklaj reklāmā saka "Art is everywhere" :)

Vēl viens sāpīgs punkts... fotokrosa bildēm nav atļauta datorapstrāde izņemot fotosalonā pielietojamas automātiskās apstrādes. Tāpēc "mājās pie datora" arī atkrīt.

Par žuriju. Mēs aicināsim fotopasniedzējus un fotogrāfus ar pieredzi mākslas foto, katrā ziņā profesionālāki par mums viņi būs! Fotokrosa lapā arī bus pieejama informācija par žūrijas locekļiem.

Nav jāskatās uz fotOkrosu kā uz PRO fotokonkursu, drīzāk kā uz jautru un sportisku laika pavadīšanu draugu un fotoaparātu pulkā.

Paldies par "novēlējumiem" Andre :) bet mēs ticam - kopā mums izdosies!

P.S. fotokrosa ideja nav jauna un ir aizgūta no lielā kaimiņa Krievijas fotogrāfiem.
avatar
Publicēts: 27.03.06 22:38
 citēt
pirmie slīcēni jākucina 8)
avatar
Publicēts: 27.03.06 23:15
 citēt
peedejam andre postam pilniigi piekriitu
avatar
Publicēts: 28.03.06 02:41
 citēt
vai tad tik traki ar tiem fotograafiem ir, ka nevar vienreiz pafotografeet jpg formaataa un drukaat "nepierastajā" vietaa??

turklāt šī sistēma arī novērsīs tos kuri krīt kārdinājumā "pielabot" bildi pie kādiem saviem draugiem salonā vai mājās :)
avatar
Publicēts: 28.03.06 11:15
 citēt
+ piekriitu arii par nevis fotokrosu, bet par fotomaratonu, kad ir dota visa diena laiks. jo vienaa diennakts laikaa paris stundas visiem skraidit pa rigas centru -> buus neinteresanti rezultaati.
avatar
Publicēts: 28.03.06 11:51
 citēt
uuja uuja, edzjus, nu ta ko: nepiedaliisies? :) piedaliisies, kurtaliksies ;)

kaa jau teicaam, pirmais kross buus kross: 3 - 4 stundas, pectam ievaacam rezultaatus un skatamies kas sanaacis :)

ja pa to laiku busi paspejis shopot, kropot rawot un vel sazinko: malacis!
neatceros nolikumu, bet nedomaju, ka kaads "atmetiis bildi" redzot ka taa shopota, vienkarshi varbut noveertees zemaak

principaa neko sarezhgjitu es neredzu, nu oponeejiet, ja jums shkiet savadak:

1. savaacamies, pierakstamies, samaksajam paris latus par bildes uztaisiishanu un filminas attiistiishanu, tur skaneeshanu whatever (veel nezinu cik, varbut pat zem lata, tam nu nav nozimes, vaariities mes ar sho naudu netaisamies, varam chekus atdot pectam)

2. dabonam teeemu un starts!

3. pec noteikta laika (piemeram kad jau bish satumst un nav gaismas sakariigas), ir beidzamais laiks atgriezties, attiistiit, izdrukaat, pachalot, iedzert otro alu, pagaidiit parejos vainu uz vietas, vai pienaakt veelaak, ja interese.

4. kad laiks pagaajis, zhuurija apstaigaa bildes, noveertee kaa nu prot. Par zhuuriju: pasaules slaveni fotograafi mums pirmajaa reizee nebuus, tos mes uz gada beigaam sarunaajaam, taka bus jaiztiek kaa ir :) Vai veel labaak - ja jus varat padot zinu mums par kaadu savu expertu!

5. bildes (gan digitaali gan analogi) tiek savaaktas un chaf ;) tiekamies netaa

6. paiet cik tur dienas, un zinaams uzvareetaaajs! apsveicam!

7. nakoshais kross - piemeram Liepaajaa!

Par organizeeshanu neuztraucieties: mums ir neliela pieredze shadaas lietaas, i kaazas i prezentaaciajs rikotas, neredzu lielu diferenci no fotokrosa :)))

galvenais ir juusos: ieteikumi un pec tam arii labs gariigais un gribeshana ietuseet ;)
avatar
Publicēts: 28.03.06 16:42
 citēt
jādrukā tāpēc, ka fotogrāfija ir tomēr taustāma rakstura bilde - zīmējums uz papīra.

jādrukā tāpēc, ka tas ir neatnjemamais fotografēšanas process

jādrukā ir priekš žūrijas (vērtēs pēc izdrukām) un priekš reģistrātūras, lai veikt uzskaiti, pierakstīt kontrollaiku

naudas savākšana iespējams netiks veikta, tas vēl jāizdomā, vienkārši katram fotogrāfam pašam par izdruku būs jāsamaksā...

tēmas var būt dajebkādas
"Pirmais skūpsts", "Karbunkuls", "Andre vs Archangel" :)

andre, man liekas, ka tu vienkārši cepies ne pa tēmu

nu ja tēma būs makro, ko tad? nepiedalīsies? apvainosies?

tas ir FUN - FANS - JAUTRĪBA, neviss starptautiskais fotoguru sammits, konkurss, kur cilvēks ar ziepjutrauku var pārspēt ar objektīviem nokārušos ekspertu, kā sievishu solidaritaates skrējiens pāri vanšu tiltam

chillout :)
avatar
Publicēts: 28.03.06 17:19
 citēt
drukaatas bildes rocks! (liigojas :))

par naudu tiesham vel izdomasim, vienakrshi ertak ir savakt no katra uzreiz, nekaa pectam bfs'am sist jums katram chekus un kaveet iesniegshanu

teema tiks pazinota tikai pirms pasha starta (varbut ari pirms naudas ievaakshanas, ja kadam ar to probleemas)

mes esam atveerti diskusijai, andre ;)
avatar
Publicēts: 28.03.06 18:01
 citēt
delfi, tvnet un apollo komenteetaaju liimenis manaami atshkjiras no fotoblog.lv useru līmeņa :)

un veel, nedomā daudz, vienkārši piedalies :)
avatar
Publicēts: 28.03.06 18:38
 citēt
beebju konkurss saks by defolt, katram savs vismiljakais.

a mees vaarnas fochesim, vai tramvaju un bomzi, ir tachu atshkiriba. imho nederiigs piemeers.

un andre :) ja cilveki lamaasies, apvainos muus vai citus, vienvardsakot - paarcepsies, viniem bus lieliska alternatiiva - nepiedaliities :) nezinu, man tas shkjiet tik pashsaprotami.

kas attiecas uz suudziibaam, izskatiisim un meginasim risinaat. tomer tas mus neaizkavees, pilnigi noteikti ;)


un veel - andre! varbut vari kadus realus ietikumus ieteikt?
avatar
Publicēts: 28.03.06 20:43
 citēt
nezinu nezinu, izlasiiju pirmo elika rakstu, biju baigi viilies, nav tas ko es gaidiiju, domaju ka savaaksimies, visu dienu kopiigi draudziigi panjemsimies, un tad fotoblogaa apspriediisim, izraadaas muus kaa kaut kaadus sunjus no kjeedeem palaidiis, njea, piedod Elik, es nebuushu, kaut vai taapeec ka bildes pasham jaadrukaa... :) varbuut, (10%), atnaakshu paskatiities, neko vairaak. visās ziņās piekrītu andre. negribu piedaliities kaut kaadaa zhurku skreejienaa, gribaas briivaaku atmosfeeru tam visam...es domaaju ka ari no citiem atsauciiba nebuus iipashi liela, manupraat perspektiives nav, ka pasaakums izdosies veiksmiigi, daliibnieku skaits pieklibos...lai nu kā būtu, vēlu veiksmi. :)
avatar
Publicēts: 28.03.06 22:45
 citēt
10x par feedback
avatar
Publicēts: 28.03.06 23:24
 citēt
domaju ka savaaksimies, visu dienu kopiigi draudziigi panjemsimies, un tad fotoblogaa apspriediisim


luuk par sho - varbuut varam mikseet rat run un draugu sapaziishanos?..

no vienas puses - esmu radoshos rakstu darbus taa taisiijis.. labaakie konkurentu veikumi galarezultaataa bija iespaidiigi - cilveeki mobilizeejaas un BIJA maksla arii tur pavisam netaalu...

no otras - mieriigais (fonaa skan bobs maarlejs vai da jebkursh maarlejs) pasaaciens, lai izbaudiitu to kopaa sanaakshanu.. arii ljoti ljoti kaardinoshi izklausaas..

un komentaars par bilzhu izdruku (doma man LJOTI!) ... eemz.. bet kaa es no sava digiziepja baidos.. man kadrs mazajaa dsplejaa raadaas veiksme, bet apluukojot datoraa - lien aaraa visaadas vainiites.. asuma truukumu ieskaitot.. tas noziimees, ka jaanjem liidzi portatiivais, lai pirms nodoshanas bildeem izbrauktu cauri un izveeleetos.. hmm..
avatar
Publicēts: 29.03.06 09:15
 citēt
deelj jums aizmigt nevareeju, meginu sashtukot kaa labaak

skaidrs, ka fotokross notiks un tas buus kaa konkurss, jo kompetiicija tiesham rada pavisam citu azartu :)

tas, kas man tapa skaidrs, ir, ka shis tas bus jaapamaina...

man arii ljoti gribaas pleneeru, kad var mieriigi ietuseet kaut kur, pienemsim liepaajaa, tomer tas ir cita veida pasaakums: ar pikniku un kopejam ne-foto izklaideem (volejbols, piemeram).

kas attiecas uz krosu: pashlaik neko vairak neteikshu, negribaas nepabeigtas idejas klaastiit, jo iisteniibaa Eliks jau nepastaastiija visu siki un skaidri, kaa tas tika plaanots, tikai vispaareeju ieskatu....

arch, ljoti aizkjeera tavs "zhurku skreejiens" ... nu taa tas nu nepavisam nav domaats un arii nenotiks, neviens nevienu nekur nedziis, viss notiks taa, kaa gribees pats daliibnieks!!!

kross ir FUNam, nevis balvaam (ja taadas buus), tapec, meginot atmest seenismu un bailes no sacensiibas kaa taadas (kas latvietim ai cik raksturiigi), varbut vel ir kadi ieteikumi, kaa krosu padariit feinaaku, vairaak tusam lidiziigu. tomer japatur praataa, ka teema noteikti tiks ierosinaata (neprasot obligaati pie taas pietureeties), kaa arii bus kaut kads noteikts laiks, kad jaabeidz iesniegshana.

kas attiecas uz bilzhu izdruku, apstraadi shopaa, ekspertiem ... redzees, nekas nav akmenii cirsts ... ;)


PS man radaas ideja, ka lai nodroshinaatu bilzhu autentiskumu, peec krosa beigaam visi nodod kaadam no community visus savus shiisdienas guvumus elektroniski neapstraadaatus, bet! internetaa tiks ievietoti tikai tie eksemplaari, kas tiks pec tam, piemeram nedeljas laikaa, sanjemti uz epastu (piemeram info@ blog). tada veida mes varesim but droshi, ka bilde ir jusu uznjemta (salidzinasim ar neapstradato variantu), bet netaa veerteeshanai bus ievietos juusu "shopotais" variants. Shis palidzetu arii aizmukt no bilzhu drukaashanas, ja! ja mees to neveelamies. bet pagaidaam shii ir tikai ideja :P
avatar
Publicēts: 29.03.06 09:51
 citēt

es NEKAD neuzdroshinos citam cilveekam dot lielos originaalus , jo man nav garantijas ka manas bildes neaizies taalaak vai veel kaut kur. ir bijushi gadiijumi kad krutas bildes kaads nejaudshi ieinkluuda kaa shaari ieksh dc++, vai vienkaarshi tiek uzlauzts dators un tad peekshni kaut kaadaa reklaamaaa uz ielas tava bilde ir fona.. un nefiga nepieraadiisi jo originaalfails ir pie abiem. un ja tiesaasies tad tie pashi zagli var tevi par zagli nosaukt... taapeec originaalus nevienam nedodu un nekad nedoshu. tas varbuut skan smiekliigi, bet gribeetu redzeet juuus ja juus vairaakus gadus bildeetu un te kaads nesamaksaajis lieto juusu gara darbu... diez ko patiikami nav !


nu a ko tad dariit? ticet, ka tu nemaaniisies? :) tad buus vien jaadrukaa uz vietas, lai nevareetu chiitot pectam ...
avatar
Publicēts: 29.03.06 10:34
 citēt
nu ko es varu pateikt draugi mīļie... pateicoties jūsu ekspertu viedokļiem un ieteikumiem, nonācām pie secinājuma, ko fotOkros ir bezjēdzīgs pasākums, kur neviens neapmeklēs. Līdz ar to slēdziens ir tas, ka fotOkross tiek vienkārši atcelts kā stulba un nederīga ideja.

Paldies par uzmanību.

Shad, slēdz šo topiku ciet.
avatar
Publicēts: 29.03.06 10:59
 citēt
a žaļ, ideja bij baigi labā un pat man sakārojās kādu reizi vecos kaulus izlocīt....
avatar
Publicēts: 29.03.06 11:04
 citēt
oi.. ja kross slēdzas ciet, tad mans iepriekšējais koments neskaitais Smile

tik dikti ātri organizatoriem rokas nokārās


nokarināja
avatar
Publicēts: 29.03.06 11:11
 citēt
Labi
paldies tiem kas izteicaas (andre, edzjus, archangel, bormans, beast, marruciic, rollingstone, andronkuls)

labi dzirdeet gan kritiku, gan atbalstu (idejas pirmssaakumos gan vissvariigakais ir tas otrais)

daram taa, ka pashlaik veram ciet sho topiku liidz turpmaakajaam, konkretajam zinjaam, lai kadas taas arii nebuutu.

Sh.
avatar
Publicēts: 29.03.06 11:14
 citēt
shhhh, viss.

paldies.

punkts.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):