forum.gif
Eu, tā saucamie profiņi...
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Eu, tā saucamie profiņi...
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 09.01.07 10:50
 citēt
Tā skatos savākušies šetam ir tādi, tā saucamie, profiņi, kas jau miljons gadus laikam tipa ar fotogrāfiju nodarbojas un baigi pieredzējušie utt.... Karoch, esmu uz jums, sirmajiem fotogrāfiem, dusmīgs (nikus nepieminēšu, ganjau paši zin, ko es uzrunāju)...

Atcerēsimies, ka mēs visi kādreiz arī IESĀKAM. Un būt iesācējam nav viegli. Labi, saprotu, gadās kļūdīties, bet arī jūs, sirmie profiņi, kļūdaties, takšto pietiek tik kritiski vērtēt bildes! Daudzus darbus esmu redzējis ar atzīmēm 3-3-3 no tiem pašiem tā saucamajiem profiņiem, kas tipa jau miljons gadus fotogrāfē. Es pats neesmu nekāds profs, bet dažās bildēs (es tagad nerunāju par savējām) tiešām gandrīzvai pat nav kam pieķerties... A jūs es svaidaties ar saviem (aizmugurē pardaudz, te par maz, tur pagaišu, te patumšu, te zemāk, te augstāk)... Nu lab, ok, tas vēl pofig, bet nevajaga kritizēt tad to cilvēku vērtējumus, kas paši arī ir iesācēji un spēj novērtēt iesācēja darbu. Nav uz pasaules ideālu cilvēku, to lūdzu neaizmirstam.
avatar
Publicēts: 09.01.07 10:53
 citēt
"7. Raksti, kas saturēs sūdzības / ieteikumus / jautājumus administrācijai, kā arī raksti, kas vairāk atbilst diskusijas aicinājumam, tiks dzēsti vai pārnesti uz forumu pēc administrācijas ieskatiem."

iesaku lasīt noteikumus, pirms tos apstiprināt.
avatar
Publicēts: 09.01.07 10:56
 citēt
Atvainojos!
avatar
Publicēts: 09.01.07 11:02
 citēt
Njā, smagi laikam ir likt visu laiku zemas atzīmes un kritizēt bildes, kurās tiešām nav ko kritizēt, kā vienīgais varbūt minimālu kļūdiņu...
avatar
Publicēts: 09.01.07 11:40
 citēt
Liekot visaam bildeem peec kaartas 3-niekus (labi j 4-triniekus) jaanoprot, ka autors pats savas bildes veertee superaugstu, jo ja vinsh taa nedomaatu, vinsh nebrauktu virsuu katram, kas atljaujas arii vinja bildem ielikt zemaaku atziimi par 4-tri! No taa izriet...ka cilveex ir iedomaajies savu viedokli par vispareizaako...taapeec...bezjeedziigi ir to apstriideet - vienk taads vish ir!

...bet pastriideeties tak mums patiik! :)
avatar
Publicēts: 09.01.07 11:43
 citēt
kādēļ strīdi - labāk to nosaukt par diskusiju. konstruktīvu vai mazāk konstruktīvu bet diskusiju ;)
avatar
Publicēts: 09.01.07 11:47
 citēt
dudonz, atceries, Tevis uzrunātajiem profiņiem(tfu, tfu, labi, ka neesmu to skaitā) ar nekāda vieglā dzīve caurām dienām kļūdas skatot... Neko, ielausīties, tukšo muldēšanu laist pāri galvai un būs oki:))


esi, esi lučik, un viens no pirmajiem profiņu rindās, bet tu gļumi gribi izšmaukt, bet sirmā galva nodod, ka esi jau miljons gadu.....

bet autoram teikšu, ja gribi tikai glaimus, tad nav pareizā lapa. Kas ir virzība uz priekšu...padomā. Nerunājot par foto, vai tev negribās būt kādā jomā labākam...gribās, bet te tu spirinies pretīm un negribi "augt".
Ja glaimi tev tā vajadzīgi, iesaku iemācīties fotografēt un pasniegt savus darbus, nu teiksim, piem. sundew līmenī, bet tad tie vairs nebūs glaimi, bet tava talanta atzinums.
Te arī nav sports, kur viegli noteikt labāko, un nav viegli atrast taisnību...bet vadies no cita redzes punkta...ja fotogrāfiju ir vērtējuši 30 un vairāk cilvēki, neatkarīgi no atzīmēm un komentārie, tā fotogrāfija ir piesaistījusi tautu...ja vērtējuši 3-5 cilvēki, kaut ar 555, bilde ir švaka, neinteresanta, neaizrauj.
avatar
Publicēts: 09.01.07 11:55
 citēt
Ja jau diskutē, tad diskutē. Izteikšu arī es savas pārdomas par Vismanta iesākto vērtēšanas kārtību..
Iesākumā, zinot Vismanta nereti pausto viedokli par bilžu vērtēšanu, kā arī valdošo gaisotni šajā sakarā, arī man bija stipri rezervēta attieksme pret Vismanta vērtēšanas stilu. Tomēr laikam ejot novēroju, ka Vismants sācis ļoti regulāri vērtēt bildes, ko agrāk, šķiet, nedarīja. Sāku "ieklausīties" viņa vērtēšanā un nevilšus prātā atausa mana foto skolotāja (nesen beidzu īsus foto kursus pie laba foto profesionāļa) vārdi, kad viņš ar humoru, bet atklāti novērtēja dažu kursantu bildes, kas bildētājiem pašiem likās tīri OK. Viņa vārdi bija apmēram tādi: "Tur nekā nav". Protams, kursants apvainojās, bet skolotājs noprasīja: "Vai tad būtu labāk, ja es teiktu, ka viss ir ar zelta maliņām, ja to tur patiesībā nav?" Līdz pat šim brīdim augstu vērtēju šādu skolotāja nostāju un, ja man ir kāda bilde, kurā, manuprāt, man šis tas ir sanācis, tad dodos pie sava skolotāja un prasu, lai viņš atklāti pasaka, kas tur ir labs un kas ir garām - ATKLĀTI!
Vēl jāpiebilst par sajūtu, ka blogā bilžu vērtēšanā lielā mērā tiek izmantota piecinieku metode - patīk un lieku. Tajā pašā laikā tiek aizmirsts par 4, 3 un 2 atzīmes esamību. Es šo procesu gribētu nosaukt par vērtību devalvāciju.
Tad nu, savelkot visu sacīto, gribu teikt, ka esmu sācis izprast Vismanta vērtēšanas stilu un, pavērojot, par 90% piekrītu viņa sniegtajam vērtējumam. Autoram, savukārt, tam vajadzētu likt kritiskāk paskatīties uz savu darbu, tajā pašā laikā neaizmirstot, ka ne visi spēj ieraudzīt to pašu ko tu. Paliek tikai viena subjektīva problēma - es neesmu ne tuvu Vismanta un dažu citu profesionāļu izpratnes līmenim par fotogrāfiju. Kā lai es vērtēju? Vai lai nevērtēju nemaz? Nedomāju, ka tāda ir bloga jēga. Esmu novērojis, ka pēdējā laikā esmu pasācis vērtēt stipri retāk.. Tad nu mans šīs duālisma problēmas risinājums laikam būs tāds - es vērtēšu, kā es saprotu un māku, lielāku uzmanību pievēršot atzīmes patiesajai vērtībai, tajā pašā laikā turpinot ieklausīties un liekot pirmajā vietā profesionāļu atzinumu..
IMHO
avatar
Publicēts: 09.01.07 12:04
 citēt
Haiduks pareizi pateica: fotogrāfija nav sports vai matemātika, kur var viegli noteikt uzvarētāju un rezultātu.. tā ir pārāk subjektīva. Vistrakākais ir tas, ka arī PROFESIONĀĻA vērtējums vienā jaukā mirklī var kļūt neadekvāts. Jo PRO arī ir cilvēks, ar saviem uzskatiem, ar savu gaumi, ar savām zināšanām.

kasis, a ja gadīsies tā, ka fotogrāfijā tu vienu dienu pāraugsi savu skolotāju? Vai viņš to pamanīs? Vai pamanīsi to tu, ja svēti uzticēsies viņa viedoklim? Viss ir tik neviennozīmīgs! Ehh...
avatar
Publicēts: 09.01.07 12:05
 citēt
Protams ka var likt zemaak kaa 5-ci (biezhi pat butu veelams), bet ja liek regulaari visas atziimes vienaadas 3,3,3 vai 2,2,2 tad tas ir kauakads autoram vien zinaams protests... :)
avatar
Publicēts: 09.01.07 12:13
 citēt
kasis, a ja gadīsies tā, ka fotogrāfijā tu vienu dienu pāraugsi savu skolotāju? Vai viņš to pamanīs? Vai pamanīsi to tu, ja svēti uzticēsies viņa viedoklim? Viss ir tik neviennozīmīgs! Ehh...

Es negribēju izplūst romāna cienīgā apcerējumā..
Tāpēc man nav tikai viena cilvēka vērtējums, bet arī jūsējais :) Kā jau teici, ir svarīgi arī apzināties savu "attīstības stadiju". Es lieliski zinu savējo :) Un viss nebūt nav tik viennozīmīgi - jau minēju, ka ne katrs spēs ieraudzīt to pašu, ko tu. tas jāpatur prātā.. :)

Vēl kāda nepopulāra doma - lielākā daļa autoru, kas izliek apskatei savas bildes ne tuvu nav profesionāļi, tāpēc, objektīvi spriežot, nav brīnums, ka statistiski lielākā daļa vērtējumu būs ap "3". Cita lieta, ka tam nevajadzētu nokaut autora izaugsmes gribu. Drīzāk vajadzētu piestrādāt pie piecinieka vērtības izjūtas.. arī man :(
avatar
Publicēts: 09.01.07 12:52
 citēt
RE, lēnām jau kādam sāk aiztecēt. :D
kādas tad ir jūsu domas par, piem, darbiem mākslas izstādēs. cik daudzi var saprast šādus darbus un objektīvi novērtēt :?:
avatar
Publicēts: 09.01.07 19:02
 citēt
...izriet...ka cilveex ir iedomaajies savu viedokli par vispareizaako...

Cik viedoklis pareizs un cik droshs un argumenteet speejiigs viedoklja paudeejs, cits staasts. Bet ja kads savu viedokli iedomaajies par visnepareizaako un nepamatotaako - ja nu taa buutu gadiijies / sagadaas, gribeetu redzeet i viedokli i paudeeju.
avatar
Publicēts: 09.01.07 19:09
 citēt
...izriet...ka cilveex ir iedomaajies savu viedokli par vispareizaako...

Cik viedoklis pareizs un cik droshs un argumenteet speejiigs viedoklja paudeejs, cits staasts. Bet ja kads savu viedokli iedomaajies par visnepareizaako un nepamatotaako - ja nu taa buutu gadiijies / sagadaas, gribeetu redzeet i viedokli i paudeeju.


Runa par to ka nav speejiix uzklausiit citu domas, kur nu veel njemt veeraa!
avatar
Publicēts: 09.01.07 19:15
 citēt
... nav speejiix uzklausiit citu domas, kur nu veel njemt veeraa!

Tas praktiski neaarsteejami. Nu ja, man, par provi, gadiijies, ka man kaads, kursh elektromehaaniskajaa tehnikumaa tikai pacjuraat iegaajis staasta par elektriibu un nekaadi nesaprot maajienus, kad pieminu Oma likumu integraalaa formaa vai komplekso pretekliibu.
avatar
Publicēts: 09.01.07 19:45
 citēt
... nav speejiix uzklausiit citu domas, kur nu veel njemt veeraa!

Tas praktiski neaarsteejami. Nu ja, man, par provi, gadiijies, ka man kaads, kursh elektromehaaniskajaa tehnikumaa tikai pacjuraat iegaajis staasta par elektriibu un nekaadi nesaprot maajienus, kad pieminu Oma likumu integraalaa formaa vai komplekso pretekliibu.


Johaidii...drebulji nogaaja kad piemineeji Oma likumu, integraaljus un komplexaas pretestiibas! Savulaik bija nelielas galvassaapes ar shitaadiem! :)
avatar
Publicēts: 09.01.07 20:37
 citēt
kasim pilnīga taisnība. Pirms vērtēt bildes, vajag iepazīties ar vērtēšanas noteikumiem bloga sākumlapā.
avatar
Publicēts: 10.01.07 02:58
 citēt
kasim pilnīga taisnība. Pirms vērtēt bildes, vajag iepazīties ar vērtēšanas noteikumiem bloga sākumlapā.


Prieks kad pamazam cilveki sak saprast balsosanas isto jegu....:)
3 nemazam nenozime kad ir slikti,tas nozime kad esmu vienaldzigs,4 jau nozime kad bilde ir laba,bet 5 ta jau ir augstaka pilotaza...:))
avatar
Publicēts: 10.01.07 03:47
 citēt
Atgādinu - es šo rakstu uzsāku nevis tāpēc, ka biju apbēdināts par vērtējumiem manējām bildēm, bet man nepatika dažu indivīdu aktīvā negatīvā vērtēšana gandrīz katrai bildei pēc kārtas, ko ievēroju... (daudzas no šī bildēm bija pat, es teiktu, labākas par dažām manējām, kuras dabūjušas 555 vai 545! ;))
Un p.s. - tad jau arī ja viens sirmais pasaka, ka bilde ir 333, tas arī daudz ko nenozīmē, ne? ;)
avatar
Publicēts: 10.01.07 07:05
 citēt
... nav speejiix uzklausiit citu domas, kur nu veel njemt veeraa!

Tas praktiski neaarsteejami. Nu ja, man, par provi, gadiijies, ka man kaads, kursh elektromehaaniskajaa tehnikumaa tikai pacjuraat iegaajis staasta par elektriibu un nekaadi nesaprot maajienus, kad pieminu Oma likumu integraalaa formaa vai komplekso pretekliibu.


kompleksā preteklība :lol:
avatar
Publicēts: 11.01.07 16:37
 citēt
Nju jums gan problemas:):)
avatar
Publicēts: 11.01.07 19:16
 citēt
... vai komplekso pretekliibu.

kompleksā preteklība :lol:

Nu, ja, un elektrooliikji un shpannungs un shtromme un tml.
avatar
Publicēts: 11.01.07 19:17
 citēt
mja, un tam visam pavirsu spirts ar kuru optiskās asis tīrīt ;)
avatar
Publicēts: 13.01.07 00:06
 citēt
labi ja profiņi kritizē, nevis tādi paši '" iesācēji" kā nabaga kritizētais... esmu pret sliktiem vērtējumiem, bet pamācīt kā labāk - tas nav slikti... nevaig to uztvert kā iedomību... no kritikas jau mācamies, un labs skolnieks nakamreiz atcerēsies kas bij neizdevies un centīsies kļūdu labot, nevis saslies degunu gausaa un teiks ka sirmie profiņi no mākslas neko nesaprot... :lol:
avatar
Publicēts: 15.01.07 21:24
 citēt
mja, un tam visam pavirsu spirts ar kuru optiskās asis tīrīt ;)
Un kur veel imersijas eljljas!
avatar
Publicēts: 08.02.20 08:46 labots
 citēt
Cilvēki ātri piemirst, ka/kā reiz paši sākuši.

avatar
Publicēts: 08.02.20 08:50
 citēt
dudonz:Tā skatos savākušies šetam ir tādi, tā saucamie, profiņi, kas jau miljons gadus laikam tipa ar fotogrāfiju nodarbojas un baigi pieredzējušie utt.... Karoch, esmu uz jums, sirmajiem fotogrāfiem, dusmīgs (nikus nepieminēšu, ganjau paši zin, ko es uzrunāju)...

Atcerēsimies, ka mēs visi kādreiz arī IESĀKAM. Un būt iesācējam nav viegli. Labi, saprotu, gadās kļūdīties, bet arī jūs, sirmie profiņi, kļūdaties, takšto pietiek tik kritiski vērtēt bildes! Daudzus darbus esmu redzējis ar atzīmēm 3-3-3 no tiem pašiem tā saucamajiem profiņiem, kas tipa jau miljons gadus fotogrāfē. Es pats neesmu nekāds profs, bet dažās bildēs (es tagad nerunāju par savējām) tiešām gandrīzvai pat nav kam pieķerties... A jūs es svaidaties ar saviem (aizmugurē pardaudz, te par maz, tur pagaišu, te patumšu, te zemāk, te augstāk)... Nu lab, ok, tas vēl pofig, bet nevajaga kritizēt tad to cilvēku vērtējumus, kas paši arī ir iesācēji un spēj novērtēt iesācēja darbu. Nav uz pasaules ideālu cilvēku, to lūdzu neaizmirstam.


Ir darbi, uz kuriem autors ir gājis ilgas stundas pa gaiteņiem augstās skolās, bet vienalga cilvēkus uzrunā viss vienkāršais...
avatar
Publicēts: 08.02.20 09:53
 citēt
Profiņš piedāvā:



Saucas tas - kā bagātināt galeriju.
avatar
Publicēts: 08.02.20 18:56
 citēt
Blogfotokopis:Profiņš piedāvā:



Saucas tas - kā bagātināt galeriju.

Saucas tas "vientuĺś vecs vírs ar personíbas traucéjumiem" :amazing:
avatar
Publicēts: 08.02.20 19:03
 citēt
martc:
Blogfotokopis: Saucas tas - kā bagātināt galeriju.

Saucas tas "vientuĺś vecs vírs ar personíbas traucéjumiem" :amazing:

Nevis traucējumi, bet smagi slims cilvēks :(
avatar
Publicēts: 08.02.20 21:41
 citēt
martc:
Blogfotokopis:Profiņš piedāvā:



Saucas tas - kā bagātināt galeriju.

Saucas tas "vientuĺś vecs vírs ar personíbas traucéjumiem" :amazing:


Saucas tas Negativs galerija. :)
avatar
Publicēts: 09.02.20 18:15 labots
 citēt
OOOOoooo..... ākstīšanās bilde, no kāda 1976 gada. Attēlā redzamajam džekam tagad 63 gadi, toreiz 19 .... . Blogā bildi ievietoju, ņirgājoties par kaut kādu " Seju Dienu", kura toreiz bija izsludināta .... :bad_smile:

ar humora izjūtu Blogfotokopim laikam pašvaki
avatar
Publicēts: 09.02.20 18:20
 citēt
Galerijā tas ir rakstīts un visiem zināms?

Jā, nē? Ar ko ākstīšanās no ākstīšanās tad atšķiras, Jupīter ar vērsi?
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):

Sol