forum.gif
Cik esat ieguldiijis foto tehnikaa??
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Cik esat ieguldiijis foto tehnikaa??
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 22.02.07 17:58
 citēt
bižāk to var saukt par izdošanu nevis ieguldīšanu
avatar
Publicēts: 22.02.07 18:12
 citēt
Tas gan, jo šeit reti kurš pelna ar foto :roll:
avatar
Publicēts: 22.02.07 19:50
 citēt
Aptauja cik esat nopelnījis ar fotogrāfēšanu:
*Necik
*1-5ls
* 5-50ls
* 50 - 100ls
* 100 -1000 ls
* Dah*** (atvainojos, bet šis vārds iespējams raksturo nu tieši to ko es vēlējoos lai raksturo)
avatar
Publicēts: 22.02.07 19:51
 citēt
Tie kas ar 5D bildē par aparātu vien ir > 2k Ls iztērējuši. Tā ka hobijam daudzi pie mums daudz tērē ...
avatar
Publicēts: 22.02.07 20:25
 citēt
Oi, samuldeejos, kopaa maazliet virs!
avatar
Publicēts: 22.02.07 21:39
 citēt
veči, nau īsti labi šitā darīt...hobijs visiem ir vienādi mīļš...un to, ko cilvēks atdod hobijam ir jāmēra citādāk.
Jahta laba velk 1,5 limoni, kalnu slēpošanas inventārs 2 k, spricēšanās maksā gan pašam, gan tuvāko cilvēku visa dzīve.
Nevajag radīt mazvērtības kompleksus...tie, kas fotografē, tiem galvenais ieguldījums ir mīlestība uz foto...un finansiāli to atbalsta tik, cik va atļauties.
avatar
Publicēts: 22.02.07 21:42
 citēt
vnk sanāk ieguldīt... piemēram nopērc fisheye, tam vaig uzreiz klāt arī zibsni, tam vaig klāt diffuseru vai bounce un tā tas lēnām aiziet... :p
avatar
Publicēts: 22.02.07 22:55
 citēt
Nu...

vai izdotās naudas daudzums atbilst iegūtajam rezultātam?

Nez.. no vienas puses, redzot patizlas bildes, kas uzņemtas ar 5D vai 30D, un kuras ir švakākas par daža ziepjutrauka bildēm, seju pārņem skumjš smaids. Vēl skumjāk paliek, ja kāds sāk mērīt fotogrāfa darba rezultātu pēc izmantoto instrumentu vērtības.

Pats jau baigi piesardzīgi izturos pret šitiem cipariem - uzskatu, ka labāk tev ir lētāka tehnika un labas bildes, nevis otrādi - sliktas bildes, bet dārga tehnika.

Ja bildes labas, tad vienalga. Bet par naudu radošo garu nenopirksi...

Citiem vārdiem sakot, vispirms parādi bildes, tad es pateikšu, vai man vispār interesē, cik esi iztērējis par tehniku... kaut kā tā.
avatar
Publicēts: 22.02.07 23:54
 citēt
savā ziņā jā, tiktāl, kamēr tas nav kļuvis par pašmērķi, bet kad iespējas sāk ierobežot vēlmes, tad sāk gruzīt pamatīgi... :wink:
avatar
Publicēts: 23.02.07 00:07
 citēt
Man tas ir hobijs... un vēl tikai mācos... ko darīt, ja tehnika ir pāri manam līmenim.

:arrow: [virs 5000]
avatar
Publicēts: 23.02.07 00:07
 citēt
man kaut kā sanāk piestrādāt tieši ar foto , lai nopelnītu naudiņu tehnikai :D

un tā arī sanāk, cik nopleni tik ieliec tehnikā.
avatar
Publicēts: 23.02.07 10:02
 citēt
Man tas ir hobijs... un vēl tikai mācos... ko darīt, ja tehnika ir pāri manam līmenim.

:arrow: [virs 5000]


Rez, mēs zinam, ka tev ir Nikons, zinam...
avatar
Publicēts: 23.02.07 10:55
 citēt
tehnikai ir noziime jo to ko var nobliezt ar eos 350D to nevar ar manu ziepiiti!


pilnīgi garām...tavam ziepītim ir piekārts spogulis, un nosaukts 350D...smadzenes, domu un izjūtas nevar nopirkt...tehnika ir tikai, lai domu īstenotu, bet ja nav domas, neviena tehnika nepalīdzēs...es savam 5D palūdzu lai nobildē 30 gadu bildi...un man šīs bildes vēl aizvien nav...
avatar
Publicēts: 23.02.07 11:01
 citēt
Nu...

vai izdotās naudas daudzums atbilst iegūtajam rezultātam?

Nez.. no vienas puses, redzot patizlas bildes, kas uzņemtas ar 5D vai 30D, un kuras ir švakākas par daža ziepjutrauka bildēm, seju pārņem skumjš smaids. Vēl skumjāk paliek, ja kāds sāk mērīt fotogrāfa darba rezultātu pēc izmantoto instrumentu vērtības.

Pats jau baigi piesardzīgi izturos pret šitiem cipariem - uzskatu, ka labāk tev ir lētāka tehnika un labas bildes, nevis otrādi - sliktas bildes, bet dārga tehnika.

Ja bildes labas, tad vienalga. Bet par naudu radošo garu nenopirksi...

Citiem vārdiem sakot, vispirms parādi bildes, tad es pateikšu, vai man vispār interesē, cik esi iztērējis par tehniku... kaut kā tā.



SUPERLABI TEIKTS
Zinu vienu mednieku, kam bise ir Tulas ar dekoratīviem sudraba kalumiem...bet ne reizi no tās nav izšāvis un iet tikai dzinējos, lai nebūtu jāšauj...bet tas ir viņa hobijs...un to nedrīkst viņam pārmest.
avatar
Publicēts: 23.02.07 16:00
 citēt
Hobijam - sirdslietai neviena summa nav par lielu. Tikai, cik liels laiks paiet, lai sasniegtu augstāko punktu..
man ir divi hobiji, vienā jau esmu ieguldījis ap 5t , tagad pamazām atsāku otru hobiju. :) :)
avatar
Publicēts: 23.02.07 19:45
 citēt


pilnīgi garām...tavam ziepītim ir piekārts spogulis, un nosaukts 350D...smadzenes, domu un izjūtas nevar nopirkt...tehnika ir tikai, lai domu īstenotu, bet ja nav domas, neviena tehnika nepalīdzēs...es savam 5D palūdzu lai nobildē 30 gadu bildi...un man šīs bildes vēl aizvien nav...



jā doma ir laba lieta bet shodien ar dzives ruktaa patiesiiba! ir putni ziiliites es iz veklu aparaatu un bildeeju man sanaca grauds un pie tam vel ar nieciigu zuumu tuklaat kolēģis Crazyman panjema un nobildeeja to kam man tehnika bija par iisu!


:oops: emm... mjaa... nedaudz taisniiba jau karlenst ir.. man jau patiik tas ka visi runaa, ka galvenais un svariigaakais IR TIKAI radoshais, bet ne vienmeer ir iespeejams savu radosho domu pasniegt cilveekiem verteejamaa un cieniigaa kvalitaatee, un luuk manupraat te jau beidzas tas par ko tika runaats ieprieksh... Radoshajam ir galvenaa noziime, bet tehnikai arii ir buutiska noziime...

Pedeja laika kka liekas, ka advanceetie ziepiishi un slr-like kameras kak nedod to kvalitaati, ko var paveikt ar analogo kameru par to pashu naudu ar objektiiviem un filmu!
avatar
Publicēts: 23.02.07 19:49
 citēt


pilnīgi garām...tavam ziepītim ir piekārts spogulis, un nosaukts 350D...smadzenes, domu un izjūtas nevar nopirkt...tehnika ir tikai, lai domu īstenotu, bet ja nav domas, neviena tehnika nepalīdzēs...es savam 5D palūdzu lai nobildē 30 gadu bildi...un man šīs bildes vēl aizvien nav...



jā doma ir laba lieta bet shodien ar dzives ruktaa patiesiiba! ir putni ziiliites es iz veklu aparaatu un bildeeju man sanaca grauds un pie tam vel ar nieciigu zuumu tuklaat kolēģis Crazyman panjema un nobildeeja to kam man tehnika bija par iisu!


karlenst, apskat'iju j'usu bildes, tavas un piemin'et'a autora...neredzu at's'kir'ibu par labu Crazyman...
avatar
Publicēts: 23.02.07 20:06
 citēt
nez. es paskaitiiju aprikojumu savu, nuu...
kamera, ricohs - 26i lati, stikli - helioss, jupiters kopaa ar vienu zenitu maksaaja 15 latus, sigmu un sunagoru ne jebaja par ~40 kopaa panjeemu. statiivu draugi dz.dienaa uzdaavaaja.
nikon fg man nodots lietoshanaa kopaa ar zipeni un kiron objektiivu, paldies bloga lietotajam (sen gan enredzetam) karsejs :)
emm... filmas - gada laikaa ~100 lati buus.
ixuss visdargakais, 230 lati kopaa ar memkarti.
njaa.

un labakais tas, ka zinu ka 5D manaas rokaas neperformeetu ne drusku labaak kaa ricohs vai nikons, nu, maybe tumsaa butu vieglaak focheet, kad ricoha eksponometrs vairs nekjer gaismu.

no ixusa gan juutos izaudzis, ir palni tvaakaa menesha laikaa piekabinaat vel kadu spoguli kaut kur. ceru pturpinat augt (pa gadu, pateicoties blogam, jutos paaudzies :) )
avatar
Publicēts: 23.02.07 23:10
 citēt
varu tikai uzrakstiit ka teereeju meneesiii ~800Ls vai tikai vareetu bildeet.
avatar
Publicēts: 23.02.07 23:20
 citēt
varu tikai uzrakstiit ka teereeju meneesiii ~800Ls vai tikai vareetu bildeet.


tas tipa eshanu/dzivoshanu ieskaitot? ;)
avatar
Publicēts: 23.02.07 23:21
 citēt
varu tikai uzrakstiit ka teereeju meneesiii ~800Ls vai tikai vareetu bildeet.

tie fikseetie ikmenesa kosti? interesanti... ja teici ka pagaidaam esi pa 0-leem, tas nozime ka tava kalibra fotografs menesi var nopelnit ~1000 ?
avatar
Publicēts: 24.02.07 02:39
 citēt
varu tikai uzrakstiit ka teereeju meneesiii ~800Ls vai tikai vareetu bildeet.


tas tipa eshanu/dzivoshanu ieskaitot? ;)


neiesakaitot dziivoshanu un eeshanu
avatar
Publicēts: 24.02.07 02:41
 citēt
zini, es kaut kur lidzigi, apmeram 500-700meenesii ;)
avatar
Publicēts: 24.02.07 03:42
 citēt
varu tikai uzrakstiit ka teereeju meneesiii ~800Ls vai tikai vareetu bildeet.

tie fikseetie ikmenesa kosti? interesanti... ja teici ka pagaidaam esi pa 0-leem, tas nozime ka tava kalibra fotografs menesi var nopelnit ~1000 ?


Lai cik tas nebūtu skumīgi, bet Itālijā kāzu bildēšana ir sākot no 1200 E... bet skumīgi tas ir tāpēc, ka pat ja tu piedāvātu sevi par 600 E par kāzām, tā pat diez vai atrastu, kam to pateikt...
avatar
Publicēts: 24.02.07 12:46
 citēt
Kāpēc uz IT... vai tad LV nav labāk...? Nu katrā gadījumā lētāk:)... Vēl vienu lietu vakar uzzināju... čoms no klases drīz precēsies, aiziet uz baznīcu un viņam tur pasaka - laulību ceremoniju maksā... un tagad sagatavojaties pašam labākajam, ko jelkad esmu dzirdējis un ko noteikti LV nav iespējams izdzirdēt... 400 Eiro UZ CILVĒKU... [no comments]
avatar
Publicēts: 24.02.07 12:47
 citēt
kas pa bazniicu?
avatar
Publicēts: 24.02.07 12:56
 citēt
To gan nepateikšu, bet ja nekļūdos tad viena no "parastajām, vecajām"...
avatar
Publicēts: 24.02.07 13:50
 citēt
Kāpēc uz IT... vai tad LV nav labāk...? Nu katrā gadījumā lētāk:)... Vēl vienu lietu vakar uzzināju... čoms no klases drīz precēsies, aiziet uz baznīcu un viņam tur pasaka - laulību ceremoniju maksā... un tagad sagatavojaties pašam labākajam, ko jelkad esmu dzirdējis un ko noteikti LV nav iespējams izdzirdēt... 400 Eiro UZ CILVĒKU... [no comments]


aaaaaaaaahahahahahaha
avatar
Publicēts: 24.02.07 14:21
 citēt
čoms no klases drīz precēsies, aiziet uz baznīcu un viņam tur pasaka - laulību ceremoniju maksā... 400 Eiro UZ CILVĒKU... [no comments]


tas ir kaa? ar melno mesi un baznicas izdemoleshanu vai???
avatar
Publicēts: 24.02.07 14:26
 citēt
Nē, tas vairāk ir par to, ka tas mācītājs pasaka - un pasludinu Jūs par vīru un sievu...
avatar
Publicēts: 24.02.07 14:29
 citēt
Nu tikko es izdomāju, ka ja mēs spriežam pēc principa, ko piekopj daži stiprā dzimuma pārstāvji, ka sieviete ir cilvēka labākais draugs (uzreiz pēc suņa), tad šim cenrādim cenrādim tomēr ir kaut kāda jēga... bet nu baznicā?!
avatar
Publicēts: 24.02.07 14:45
 citēt
sieviete ir cilvēka labākais draugs (uzreiz pēc suņa)

... televizora un piektdienas pecpusdienas aluspudeles :D
avatar
Publicēts: 25.02.07 01:53
 citēt
IT vecajas baznicas skaitas shiki preceties. Parasti gan tas ir letak, bet nu vispar - tas nekas traks nav.

Ja par galveno jautajumu - cik ieguldu tehnikaa, tad es labak nerakstishu:) Bet es ar foto pelnu arii. Un ta tehnika, kas ir savam priekam - ir viena lieta, ta ar ko pelnu - cita lieta. Jo savam priekam man ir fotolabratorija, ar labu iekartojumu un labu palielinataju, lai varu gan tistit dazadus formatus, gan kopet.

Un nav nekadas jegas diskutet par labu, sliktu tehniku, jo tehnika var but jebkada, bet katrai ir savi ierobezojumi, kuri ir kaut kam piemeroti un tik pat - kaut kam nepiemeroti. Nu es esmu redzejusi ar ziepju trauku vienkarshi genialas bildes, bet ar kadu labu , teiksim - kaut vai Rolei - sabildetus meslus. Pirmkart jau ir svarigi, kas bildee un tad - tehnika. Jo jebkura prasmiga amatiera/amatnieka rokas atbilstoshiem merkjiem pielietota tehnika spej radit brinumus. Un spej radit arii "briinumus".
Nav jegas iedot vienkarshamierindas pilsonim gaishos L Canon stiklus, jo vinhs tapat nobildes, ka ar prastako ziepju traku. Bet iedosi kadam patsmitniekam, kaut vai no Granta studijniekiem kadam ziepiiti - vinsh sabildes chupam labus kadrus...
Taja pashaa laikaa - kad ir zinama pieredze, zinashanas - tad konkretos brizjos saproti savas tehnikas trukumus un ja ir kas labaks - tad gribas to labako, lai uzbildetu arii labak.

Un ta tereshana, investeshana tehnikaa nekad nebeidzas:)Jo pie intensivas tehnikas lietoshanas - paiet 2 -5 gadi un vajag ko jaunu, jo vecais sak plist. Tada zinjaa nedaudz apskauzju to valstu fotografus, kur atalgojums par darbu nav ~ 25 lati stundaa, bet daudzkart vairak.
LV maksat spejas nav+katrs otrais, kam kaut cik jedziga kamera - domaa, ka ir spejigs arii labi bildet...
Nekas slikts jau nav, bet hobijs beidzas tur, kur tu ar to sac pelnit naudu. Ja ar bildeshanu pelni arii naudu - tas vairs nav hobijs.Man bildeshana ir gan hobijs, gan darbs. Jo tas, ko bildeju hobija pec - ar to naudu nenopelnu, bet iztereju.
Un tiri hobijam - man aiziet lielas summas.Tagad nu kadu bridi esmu piebremzejusi, jo darbam bij jaiegulda lielas summas, tachu hobijam ar ir lielas iegulditas:D Vienam no otra atshiriba tada, ka pirmajaa ieguldito es atri atpelnishu, bet otrajaa - diez vai jebkad:D
avatar
Publicēts: 26.02.07 13:26
 citēt
pagaidām iztērēti 1035Ls fotoaparātam ar zibeni . Pielietojums hobijs , domāju , ja sāk ar to pelnīt naudu , zustu interese knipsēt :) Pārsvarā bildēju pārtijos .

nenožēloju nevienu santīmu ko izdevu foto iegādei :P
avatar
Publicēts: 26.02.07 14:41
 citēt
ja tu gribi fotografet ko veelies, cik ilgi veelies, kur veelies un kad veelies.... sagalabaa fotograafeshanu tikai kaa savu hobiju.
avatar
Publicēts: 26.02.07 15:59
 citēt
Arsenāls:


* Zenīti (laikam 2), remontos ieguldīti kādi 35 ls.
* pašreizējais aparāts - RICOH 401 TLS - 24 ls

Objektīvi (ar zaļo - tie kuri ir vitāli, pārējos būtībā neizmanotju)

* Revuenon 2.8/28 - 24 ls
* MIR-1B 2.8/37 - 20 ls
* Carenar (pazuda :cry: ) 1.8/50 - 18 ls
* Revuenon-Special 2.8/135 - 26 ls
* Beroflex MC 4.5/85-210 - 28 ls
* Statīvs - 24 ls
* Trosīte - 3 ls

Summa: ~202 ls


Par filmiņām un bildēm esmu uzdevis d*h***.
avatar
Publicēts: 26.02.07 18:32
 citēt
ja tu gribi fotografet ko veelies, cik ilgi veelies, kur veelies un kad veelies.... sagalabaa fotograafeshanu tikai kaa savu hobiju.
Gadas, ka profesionaalim vieglaak akreditaaciju dabuut, ja kadus VIPus vai Ljipus tusinjaa sagribas bldeet.
Piedaavaaju redakciju:
ja tu gribi fotografet TIKAI TO, ko veelies, TIKAI TIK, cik ilgi veelies, TIKAI TUR, kur veelies un TIKAI kad veelies.... sagalabaa fotograafeshanu tikai kaa savu hobiju
avatar
Publicēts: 26.02.07 19:31
 citēt
briedis

nesaprotu kaa var 50mm nebuut zalsh - man tie miiljaakie stikli
avatar
Publicēts: 26.02.07 19:52
 citēt
Nu jaa, viens, kas ieguldiits daudzu gadu garumaa, otrs - shobriid lietoshanaa esoshaa aparatuura. Ir jau arii gadiijumi, kad kautko paardod, lai nopirktu ko citu, a FE-2, kuru man nopaakstoja, nez arii jaaskaita?
avatar
Publicēts: 26.02.07 20:21
 citēt
briedis

nesaprotu kaa var 50mm nebuut zalsh - man tie miiljaakie stikli


Es pakaasu 50mm :))
butiba jaa, forshi, vinjsh ir gaishs, labs asums... bet man vinjsh ne ta plats ne ta shaurs :)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):