forum.gif
Ielu foto. (street photography) Kas ir un kas nav ielu foto?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Ielu foto. (street photography) Kas ir un kas nav ielu foto?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 29.07.10 17:36
 citēt
Te pie vienas reportāžas www.fotoblog.lv... panesās diskusija par ielu foto. Intresanti būtu palasīt pārējo domas.
avatar
Publicēts: 29.07.10 17:59
 citēt
cepšanās par ielu foto un mm ir idiotisms - tāpat kā idiotisms ir deklarēt, ka bildētajam ļautiņam jāredz/navJāredz fotogrāfs - aklo runas - ar tādu funktieri Bressonus skatīties ir bezjēga

cita lieta, ka reportāžai līdz ielu foto kā līdz mēnesim - tie ir portreti ar ielas piedotu fīlingu


Ielas žanrs ir augstākā pilotāža un vērtība tam ir tad ja bildīte atstāj skatītājam vietu viņa paša asociācijām - iespēju *piedalīties* (ar savu domu) bildītes uztveršanā - ja bilde nav būvēta tā, ka tajā ir stāsts + atstāta vieta skatītāja *tālākasociāciju stāstam* - tad tas ir parsts dokuments

parasti ielu foto apzināti maldina skatītāju uzspiežot savu uzbūvēto kadru/stāstu un liekot domāt tālāk

ai drošvien nebija jēga teikt :D :D :D
avatar
Publicēts: 29.07.10 18:05
 citēt
Vai tava bilde rocknrollers varētu būt apmēram tas virziens par ko runājam?:big_smile:
avatar
Publicēts: 29.07.10 18:08
 citēt
Man šķiet, ka tas ir viens no etnofoto vai sociālā foto novirzieniem. Mērķis, manuprāt, ir noķert to ielas kultūras atmosfēru- reizēm steigu, citreiz ko citu.

Parasti jau diskusijas ir par to, vai telefoto ir leģitīms instruments ielu fotogrāfijai! Un es teiktu, ka jā! Anything goes, tikmēr, kamēr tas strādā! Tomēr es neesmu pārliecināts, vai telefoto objektīva sniegtā perspektīva labi kalpo ielas atmosfēras noķeršanai. Nu nejūtu es to klātesamību no 200mm stikla tādā veidā, ko piedāvā 28-50mm garums.
avatar
Publicēts: 29.07.10 18:18
 citēt
Krievijā iznak Ielu foto žurnāls , kur parasti vismaz 1/3 autoru nez kāpēc no Latvijas , Krievi protams :)
avatar
Publicēts: 29.07.10 18:41
 citēt
Kapa forši teica.pārfrāzējot sanak kkas šāds:
Ja tavas bildes nav labas tad tu neesi pietiekoši tuvu.
Var saprast divejādi. Bet nu man vairāk saista plato stiklu perspektīva, streets ar tele retos gadījumos. Tad gan vajag kādu ļoooti kolorītu personāžu.
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:07
 citēt
Maris:cepšanās par ielu foto un mm ir idiotisms - tāpat kā idiotisms ir deklarēt, ka bildētajam ļautiņam jāredz/navJāredz fotogrāfs - aklo runas - ar tādu funktieri Bressonus skatīties ir bezjēga


:super_man: tieshi taa
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:29
 citēt
kaa zhandrs baig patiik ielu foto, tiesa vairaak gan ar pashu pilseetvidi, nevis portreti vien.
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:35
 citēt
Redz/neredz tevi, tas viss ir bullshit. Svarīgi, lai fotogrāfijās būtu klātbūtnes/iekšā būšanas sajūta. Ka kādam to izdodas panākt ar garu objektīvu, lai jau būtu, kas man. Vienīgi tele attēls ir tāls/svešs/glūnošs/zogošs. Visas tās pazīmes, kas nav raksturīgas ielu fotogrāfijai. Tāpēc diez kā neticu šādai iespējai.
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:37
 citēt
Kā tur bija tas Kappas teiciens - ja slikta fotogrāfija, neesi bijis pietiekami tuvu tam, ko fotografē.
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:38
 citēt
Labākais (manuprāt) pēdējo gadu ielu foto portfeļu apkopojums:
www.foammagazine.nl...
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:41
 citēt
piekriitu sagdijevam. personiigi arii patiik, ja pilseeta caur plato skatiita, shim meerkim panjemu 10-20
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:45
 citēt
sagdijevs:Redz/neredz tevi, tas viss ir bullshit. Svarīgi, lai fotogrāfijās būtu klātbūtnes/iekšā būšanas sajūta. Ka kādam to izdodas panākt ar garu objektīvu, lai jau būtu, kas man. Vienīgi tele attēls ir tāls/svešs/glūnošs/zogošs. Visas tās pazīmes, kas nav raksturīgas ielu fotogrāfijai. Tāpēc diez kā neticu šādai iespējai.

Lūk šī tēze man patīk. Tas jau ir skaidrāk un saprotamāk!:face-wink:
avatar
Publicēts: 29.07.10 19:51
 citēt
Un šeit arī labi ielas fotogrāfijas piemēri (skolai, ja vēlaties):
www.foammagazine.nl...
avatar
Publicēts: 29.07.10 20:25
 citēt
eltoro:Vai tava bilde rocknrollers varētu būt apmēram tas virziens par ko runājam?:big_smile:


nē un jā - būtībā bilde ir kurioza situācija reklāmsesijas laikā

www.fotoblog.lv...

200ciktur mm + cilvēkam nav nejausmas, ka šo bildē + dabā nenotika nekas tamlīdzīgs tam ko redz bildē...



muļķības beidzamās par mm - tie tikai maina perspektīvi un viss - diemžēl kadrs jābūvē neatkarīgi no perspektīves

ja kadrā nav ne uzbūves ne stāsta (neprot, neredz, nejēdz cilvis kadram to iedot), tad platleņķis dos tik dinamiku tur kur viņas nav - viens no standartefektiem un viss
avatar
Publicēts: 29.07.10 21:40
 citēt
sagdijevs: Vienīgi tele attēls ir tāls/svešs/glūnošs/zogošs


Tā ir ļoti subjektīva attēla uztvere. Un nebūt nav tā vienīgā un neapgāžamā.
Tā teikt ir visnotaļ pārgalvīgi, tas nekur nav/nebūs rakstīts.
Man nav ne tuvu šādas asociācijas (kas arī ir subjektīvi). Tāpēc neatļaujos
fotogrāfiju kā tādu (ne tikai strīt - da'jebkādu) bliezt tik korektos rāmjos. Manuprāt
attiecība pret pašu fotomākslu tas ir absurdi. Fotogrāfija nepakļaujās šāda veida
ierobežojumiem, vēljovairāk, ja runa ir par kaut kādiem optikas milimetriem.
avatar
Publicēts: 29.07.10 23:18
 citēt
Par milimetriem.Kapa un Bresons un pārējie street-os toreiz pamatā strādāja ar Leicām.Un cik nu zinu(moška kļūdos)uz tālmēriem diez ko garāki par 135 nemaz nebija.Nu vismaz tai laikā.Klasiskais viņiem bija 35 mm,kas tāds drusku platāks pamatnieks vien ir.
avatar
Publicēts: 29.07.10 23:34
 citēt
saprotu, ka ļoti jau gribas kārtējo reizi parunāt par milimetriem, bet šajā sakarā nudien tas liekas pilnīgi ne par tēmu...
avatar
Publicēts: 29.07.10 23:37
 citēt
daiga_a:saprotu, ka ļoti jau gribas kārtējo reizi parunāt par milimetriem, bet šajā sakarā nudien tas liekas pilnīgi ne par tēmu...

Man noteikti nē, bet dikti intresanti dzirdēt viedokļus. Lēnā sāk izkristalizēties divas frontes. Vienā milimetristi un otrā ar redzi apveltītie:face-glasses::big_smile:
avatar
Publicēts: 29.07.10 23:42
 citēt
jācer, ka karš tomēr nesāksies :bad_smile:
avatar
Publicēts: 30.07.10 00:50
 citēt
eltoro:
daiga_a:saprotu, ka ļoti jau gribas kārtējo reizi parunāt par milimetriem, bet šajā sakarā nudien tas liekas pilnīgi ne par tēmu...

Man noteikti nē, bet dikti intresanti dzirdēt viedokļus. Lēnā sāk izkristalizēties divas frontes. Vienā milimetristi un otrā ar redzi apveltītie:face-glasses::big_smile:


Milimetriem ir nozīme. Protams, ka bez prasmīga operatora visi fotoloriņi nekas nav paši par sevi. Milimetriem ir tāda nozīme, ka teleobjektīvs ielu fotogrāfijā pārāk bieži tiek izmantots kā veids, kā nebūt tur, kur notiek fotogrāfijā parādītais. Es teikšu, ka fotogrāfija nav skatīšanās, bet gan ir piedalīšanās. Un, ja ar 200mm objektīvu tiek noķerts ciešs hedšots, tad ok. Bet, ja bailīgi tiek kadra vidū ielikts kāds bīstams bomzis, tad teleobjektīvs ir kā vārgs surogāts vājām iekšām. Platais leņķis ne tikai parāda klātesamības sajūtu raisošu perspektīvu, bet arī liecina par fotogrāfa prasmi piekļūt tuvāk. Tiek parādīts, ka šo bilžu dēļ viņš varbūt riskē, lai parādītu tuvumā mums to, ko paši baidāmies vai nevēlamies redzēt.
avatar
Publicēts: 30.07.10 01:12
 citēt
Ielu foto jātaisa ar midformātu un 40mm virsū, un ar filmu. Visi pārējie varianti nekam neder.
avatar
Publicēts: 30.07.10 02:11
 citēt
alvils:Ielu foto jātaisa ar midformātu un 40mm virsū, un ar filmu. Visi pārējie varianti nekam neder.


Musdienas tas strada perfekti !! Esmu tasijis ar savu 6x9 un 53mm , neviens uzman`ibu nepieversj liec jaut vai uz galda pie kafijtases :):)
avatar
Publicēts: 30.07.10 07:20 labots
 citēt
pieiet tuvāk, protams, varētu liecināt par lielāku drosmi, bet apgalvot, ka TIKAI tas ir ielu foto un ka tas nodrošina labāku un patiesāku fotogrāfiju, manuprāt, ir pilnīgi aplam...
avatar
Publicēts: 30.07.10 08:07
 citēt
Parastais bloga cepiens par to ar ko un kā jāfotografē. Nedomājot, kas bildē būs. Da fočē kaut ar briļļu lēcu kurpjukastē, lai bilde nav mēsls.:face-grin:
avatar
Publicēts: 30.07.10 09:11 labots
 citēt
Lunis:
alvils:Ielu foto jātaisa ar midformātu un 40mm virsū, un ar filmu. Visi pārējie varianti nekam neder.


Musdienas tas strada perfekti !! Esmu tasijis ar savu 6x9 un 53mm , neviens uzman`ibu nepieversj liec jaut vai uz galda pie kafijtases :):)



Tik labi tomēr nav ;) Nevarētu teikt, ka Mamiya 7 ir neredzama, lai gan visticamāk ir mazāks par 6x9 aparātu. Tagad kā mazāk uzkrītošu fotoaparātu paņēmu Panasonica GF1
avatar
Publicēts: 30.07.10 09:41
 citēt
nu re, runas jau aiziet par maziem un pēc iespējas neuzkrītošākiem foto-aparātiem, ar kuriem nemanāmi "pieiet tuvāk", tā ka galu galā tas ar lielo tele-objektīvu sanāk pat "drosmīgāks", jo visdrīzāk tiks pamanīts, ja vien nebildē no kāda krūma vai īpaši liela attāluma :bad_smile: un tas ir tiesa, ka ar plato leņķi ir vieglāk radīt klātbūtnes efektu, bet, ja cilvēks neprot "būvēt" kadru, tad tas tā vai tā nelīdzēs...
avatar
Publicēts: 30.07.10 10:02 labots
 citēt
"Milimetriem ir nozīme. Protams, ka bez prasmīga operatora visi fotoloriņi nekas nav paši par sevi. Milimetriem ir tāda nozīme, ka teleobjektīvs ielu fotogrāfijā pārāk bieži tiek izmantots kā veids, kā nebūt tur, kur notiek fotogrāfijā parādītais. Es teikšu, ka fotogrāfija nav skatīšanās, bet gan ir piedalīšanās. Un, ja ar 200mm objektīvu tiek noķerts ciešs hedšots, tad ok. Bet, ja bailīgi tiek kadra vidū ielikts kāds bīstams bomzis, tad teleobjektīvs ir kā vārgs surogāts vājām iekšām. Platais leņķis ne tikai parāda klātesamības sajūtu raisošu perspektīvu, bet arī liecina par fotogrāfa prasmi piekļūt tuvāk. Tiek parādīts, ka šo bilžu dēļ viņš varbūt riskē, lai parādītu tuvumā mums to, ko paši baidāmies vai nevēlamies redzēt." (c) RudeWolf

nu, ielu foto ne vienmēr nozīmē bīstamu vietu vai cilvēku bildēšanu, tā varētu būt tikai neliela daļa no iespējām... neuzskatu sevi par baigo ielu fotogrāfi, bet runājot par savu pieredzi, teleobjektīvu bieži izmantoju ne jau tādēļ, ka man būtu īpaši bail pieiet tuvāk (varbūt sākumā tā bija, bet pamazām ar to iemācās tikt galā), jo bieži vien cilvēki zina, ka tos fotogrāfēju, īpaši, kad atrodos tiem tieši pretī, galvenais iemesls ievērot zināmu distanci drīzāk ir cieņa pret katra indivīda "telpu", nevēlēšanās līst viņam klāt ar savu aparātu, lai tikai iegūtu labāku un klātesošāku fotogrāfiju... lai gan man vienmēr ir līdzi arī platleņķa objektīvs un pie izdevības to uzlieku, ja kadrs liekas tā vērts... tas nav īpaši ērti, bet tā nu esmu pieradusi... un otrs iemesls ir arī tas, ka man ir laba redze, un bieži vien interesantu kadru ieraugu jau pa gabalu, un tad noder tele-objektīvs, jo kamēr es pieietu tuvāk, būtu par vēlu...
avatar
Publicēts: 30.07.10 10:14
 citēt
Lunis:Krievijā iznak Ielu foto žurnāls , kur parasti vismaz 1/3 autoru nez kāpēc no Latvijas , Krievi protams :)
Kā saucas tas žurnāls?
avatar
Publicēts: 30.07.10 10:22
 citēt
alvils:Ielu foto jātaisa ar midformātu un 40mm virsū, un ar filmu. Visi pārējie varianti nekam neder.
Un obligāti ar Canon, visi pārējie varianti neder. :bad_smile:
avatar
Publicēts: 30.07.10 10:27
 citēt
smartins:
alvils:Ielu foto jātaisa ar midformātu un 40mm virsū, un ar filmu. Visi pārējie varianti nekam neder.
Un obligāti ar Canon, visi pārējie varianti neder. :bad_smile:


ko nu fantazē, tas taču jau tika noskaidrots, ka īsto foto taisa tikai ar leiku :bad_smile:
avatar
Publicēts: 30.07.10 10:29
 citēt
daiga_a:
smartins:n obligāti ar Canon, visi pārējie varianti neder. :bad_smile:


ko nu fantazē, tas taču jau tika noskaidrots, ka īsto foto taisa tikai ar leiku :bad_smile:
Vēl jau Mamiya 7 arī tika pieminēta, bet nu - Canon pāri visam :bad_smile:
avatar
Publicēts: 30.07.10 10:32
 citēt
nu nē, galvenais tak milimetri :face-glasses:
avatar
Publicēts: 30.07.10 10:38
 citēt
daiga_a:nu nē, galvenais tak milimetri :face-glasses:
Izmēram nav nozīmes, visu izšķir... brends
avatar
Publicēts: 30.07.10 11:02
 citēt
m u l d o n j a s ;-pp;-))))))
avatar
Publicēts: 30.07.10 11:10
 citēt
dansiga:m u l d o n j a s ;-pp;-))))))
Vai ta te kaut ko citu arī var darīt? :bad_smile:
avatar
Publicēts: 30.07.10 11:12
 citēt
vai tad es paarmetu? es tikai konstateeju ;-p;-))))
avatar
Publicēts: 30.07.10 11:16
 citēt
Starp citu, Laikas tālmēra kameras nav vienīgi ielu fotogrāfu statusu apliecinošs simbols (jo dārgas), bet tam ir arī funkcionāla jēga. Ja esat turējuši Laiku rokās un paskatījušies caur skatu meklētāju, tad būsiet ievērojuši, ka var redzēt gan 100% iezīmēto kadru (un ielu fotogrāfijā klasiski visa kadrēšana beidzas ar slēdža nospiešanu, vērtība ir tikai pilna kadra foto), gan arī mazliet to, kas pa labi un kreisi. Tas ļauj turot kameru pie acs ātri reģet un precīzi kadrēt. Man slinkums meklēt, bet internetā ir filmiņa, kur Bresons fotogrāfē. Un viena cita, kur Meijerovics par šo stāsta un rāda.

Tā vot.
avatar
Publicēts: 30.07.10 11:16
 citēt
dansiga:vai tad es paarmetu? es tikai konstateeju ;-p;-))))


es gan nolēmu beigt muldēt un iet ielās bildēt...
"īstais foto" jau droši vien nesanāks, bet pats process taču arī interesants :bad_smile:
avatar
Publicēts: 30.07.10 12:00
 citēt
daiga_a atkal visiem izgrieza pogas, jo aizgāja bildēt, nevis pateikt vēl kaut ko "gudru"! :face-glasses:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):