forum.gif
Neuzkāpiet uz grābekļa
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / Neuzkāpiet uz grābekļa
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 26.03.14 21:44
 citēt
Pagājušā gada augustā,kopā ar ģimeni ieplānoju aizbraukt uz Gardas ezeru Itālijā.Pirms tam biju ielicis SSā sludinājumu,ka pārdodu savu savu 1100 D.Nu protams dažas dienas pirms izbraukšanas man kameru nopirka.Ko darīt?Jābruc uz Itāliju bez kameras?Protams nē.Budžets ceļojumam ar rezervi,taču naudas kārotajam 6D par maz (tolaik maksāja 1120ls),man tikai 600.Ko darīt?Mums taču ir nebanku kreditētāji.Domāts,darīts.Uz Itāliju braucu ar jauno 6D.Pus gada laikā bez pūlēm nomaksāju,bet vakar atnāk vēstulīte no AIZDEVUMS LV.Domāju,ka būs rakstīts:paldies par sadarbību,priecājamies,ka izmantojāt mūsu pakalpojumus......,bet nē!Jūs mums esiet parādā vēl 10 eiro un kaut kādus centus :( Nesapratu!Zvanu uz norādīto tālruni.Izrādās,ka neesmu ievērojis apmaksas grafiku.Ikmēneša maksājums jāveic līdz 15.datumam.Es būdams gandrīz pedants finanšu lietās maksāju tieši 15.datuma vakarā.Nauda šiem ienāk ar 1-2 dienu nokavēšanos.Par tām 1-2 dienām arī saņem lūdzu dārgais klient soda naudu.Šodien zvanu vēl,lai precizētu summu,jo pagājusi ir vēl viena diennakts izrādās,ka skaitītājs strādā uz pilniem apgriezieniem-vēl kādz pusotrs eiro kāt.Piemetu viņiem vēl 1 eiro,drošībai, pa virsu un nomaksājuLai aizrijas!.Ko ar to gribēju pateikt?AIZDEVUMS LV varētu būt pēdējais kantoris, ar kuru būtu jāveic šāda veida darījumi.
avatar
Publicēts: 26.03.14 21:50
 citēt
Lisij: AIZDEVUMS LV varētu būt pēdējais kantoris, ar kuru būtu jāveic šāda veida darījumi.
A ir vēl arī priekšpēdējie un pirmie?
avatar
Publicēts: 26.03.14 22:05
 citēt
Es tik tā iedomājos, cik 120mm filmiņām pietiktu, ja no starta kapitāla 600 LVL nopirktu kiev60 un klāt vēl divus zeisus, teiksim 50mm un 180mm, bez nekādiem kreditēšanas kantoriem... :what:
avatar
Publicēts: 26.03.14 22:18
 citēt
Neaizmirsti sīkumu, ka autolīzingu vai hipotekāro tagad neredzēt.
Padārgs tas 6D būs sanācis...
avatar
Publicēts: 26.03.14 22:35
 citēt
Es domāju, ka aizņemties vispār nevajadzētu. Normāli būtu, ka cilvēki dzīvotu atbilstoši saviem līdzekļiem.
avatar
Publicēts: 26.03.14 22:37
 citēt
Uz to jau tie ātrie kredītkantori strādā .... tā nu tiešām ir pati pēdējā vieta, kur būtu jāaizņemas nauda!
avatar
Publicēts: 26.03.14 22:48
 citēt
naudu vispār nevajag aizņemties... NEKAD... un arī aizdot :face-wink:
avatar
Publicēts: 26.03.14 23:10
 citēt
Nu visticamakais, ka līgumā kaut kur ar sīkiem burtiņiem bija ierakstīts, ka nauda skaitās samaksāta tad, kad ir ienākusi aizdevēja bankā...
avatar
Publicēts: 26.03.14 23:27
 citēt
GunarsII:Nu visticamakais, ka līgumā kaut kur ar sīkiem burtiņiem bija ierakstīts, ka nauda skaitās samaksāta tad, kad ir ienākusi aizdevēja bankā...


Kāpēc sīkiem? Tas vienmēr ir uzsvērts, ka nauda skaitas iemaksāta, kad ieskaitāssaņēmēja kontā... ot mūsu valdībai priekš nodokļiem gan skaitās no tā brīža, kad izraksti rēķinu :D
Ja cilvēks pats naf ievērojis finansu disciplīnu, nevajag vainot citus.
avatar
Publicēts: 27.03.14 07:09
 citēt
Interesanti ir palasīt komentārus.Daudz ko pasaka par "rakstītāju"
1.Aizņemties vajag-tā ir izaugsme.
2.Nekāaaaaaaaadu iespaidu uz hipotekāro un autolīzingu dotā herņa neatstās,tāpēc Lisij vari gulēt mierīgi un ņemt auto/māju kredītā. :face-smile:
avatar
Publicēts: 27.03.14 08:23
 citēt
Jā! Savu grābekli nekad neredz.
avatar
Publicēts: 27.03.14 08:35
 citēt
aizņemties, var bankā, biznesa, ražošanas attīstības vajadzībām, pelnīšanai. pārējos gadījumos stipri jāpadomā ....
avatar
Publicēts: 27.03.14 08:37 labots
 citēt
negatIvs:aizņemties, var bankā, biznesa, ražošanas attīstības vajadzībām, pelnīšanai. pārējos gadījumos stipri jāpadomā ....


...un mājai man krāt 20 gadus(to laiku dzīvojot teltī) kā arī braukt ar troļuku un krāt mašīnai 5 gadus.:face-wink:

p.s. aizņemšanās ir kā ēšana.Vajag apzināties cik var apēst un cik lielu kumosu vari sagremot:face-wink:
avatar
Publicēts: 27.03.14 08:42
 citēt
Lisij:Es būdams gandrīz pedants finanšu lietās maksāju tieši 15.datuma vakarā.Nauda šiem ienāk ar 1-2 dienu nokavēšanos.

Nu, un par ko cepiens? Te tak viss ir pilnīgi skaidrs pat idiotam. Pats esi vainīgs par 100% un nav ko ķengāt kantori, kas vienkārši ievēro līguma nosacījumus. Tā tiem pedantiem dzīve atriebjas...
avatar
Publicēts: 27.03.14 08:50
 citēt
GunarsII:Nu visticamakais, ka līgumā kaut kur ar sīkiem burtiņiem bija ierakstīts, ka nauda skaitās samaksāta tad, kad ir ienākusi aizdevēja bankā...


Tas ir diezgan logiski, tam pat sīkus burtinus nevajag!
avatar
Publicēts: 27.03.14 09:07
 citēt
priore:pietiktu filmiņas visam mūžam.


Nuu, tas jau gan tā nedaudz pārspīlēti. :)
avatar
Publicēts: 27.03.14 09:14
 citēt
Iespējams, ka pirmo reizi, bet šoreiz tiešām pilnībā piekrītu Jolanam.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:05
 citēt
versatile:Neaizmirsti sīkumu, ka autolīzingu vai hipotekāro tagad neredzēt.
Padārgs tas 6D būs sanācis...

Kāpēc? Kā banka zinās šī čaļa saistības ar kaut kādu kaktu kantori? :) Domāju, ka nekādās publiskajās db viņš nav. Un, ja ir, tad divu dienu kavējums nav nekāds rādītājs. :)
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:21
 citēt
Jolan:
negatIvs:aizņemties, var bankā, biznesa, ražošanas attīstības vajadzībām, pelnīšanai. pārējos gadījumos stipri jāpadomā ....


...un mājai man krāt 20 gadus(to laiku dzīvojot teltī) kā arī braukt ar troļuku un krāt mašīnai 5 gadus.:face-wink:

p.s. aizņemšanās ir kā ēšana.Vajag apzināties cik var apēst un cik lielu kumosu vari sagremot:face-wink:


A kāpēc Tev māja, ja vari īrēt dzīvokli. Tavuprāt Rīga no teltīm sastāv?
Kas vainas mašīnas krāsanai? Sakrāj tava, nesakrāji brauc ar trolli. Viss tik no paša atkarīgs.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:25
 citēt
Citagaisma:Viss tik no paša atkarīgs.


Tieši tā! No kā arī izriet, ka ja gribi un esi pārliecināts, ka vari atļauties, - KRĀJ uz atpakaļu (t.i. ņem kredītu). Dzīve ir īsa. Krāšanai uz priekšu (īpaši, ja runa ir par māju vai dzīvokli, kas var prasīt 20-30 gadus, bet tik pat vai pat vairāk varbūt jau nodzīvoti) var nepietikt laika. ;)
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:31 labots
 citēt
Citagaisma:
Jolan:

...un mājai man krāt 20 gadus(to laiku dzīvojot teltī) kā arī braukt ar troļuku un krāt mašīnai 5 gadus.:face-wink:

p.s. aizņemšanās ir kā ēšana.Vajag apzināties cik var apēst un cik lielu kumosu vari sagremot:face-wink:


A kāpēc Tev māja, ja vari īrēt dzīvokli. Tavuprāt Rīga no teltīm sastāv?
Kas vainas mašīnas krāsanai? Sakrāj tava, nesakrāji brauc ar trolli. Viss tik no paša atkarīgs.



...un kāpēc jāīrē un naudu mest nekurienē,ja varu maksāt par savu??Braukt ar troli vai autiņu ir gaumes jautājums.Es labāk izvēlos autiņu.Neredzu neko sliktu,ja cilvēki var atļauties ņemt kredītu un iepriecināt sevi.

p.s. manas sievas draudzene,kurai es ieteicu ņemt dzīvokli kredītā,bija mīziens.Tagad,kad paskaitīja cik ir samaksāts par dzīvokļa īri,tad sanāca 70% no dzīvokļa vērtības.Tagad nav ne dzīvokļa,ne nauda atlikta.Kāds no tā labums??Manuprāt īrēt ir vērts īstermiņā.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:35
 citēt
Gaisma:
Citagaisma:Viss tik no paša atkarīgs.


Tieši tā! No kā arī izriet, ka ja gribi un esi pārliecināts, ka vari atļauties, - KRĀJ uz atpakaļu (t.i. ņem kredītu). Dzīve ir īsa. Krāšanai uz priekšu (īpaši, ja runa ir par māju vai dzīvokli, kas var prasīt 20-30 gadus, bet tik pat vai pat vairāk varbūt jau nodzīvoti) var nepietikt laika. ;)


Mūsdienīgais patērneiciskums.
Kam Tev dzīvoklis vai māja personīgajā īpašumā? Lielākā daļa Eiropas iedzīvotāju dzīvo īres dzīvokļos, un dzīvo tajos īres dzīvokļos labāk nekā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju personīgajās mājās.
Aiz to jau arī krīzes rodas, ka lielākā daļa vēlas dzīvot labāk, ātrāk, vairāk nekā var atļauties...
Rezultātā cilvēki nevis dzīvo, bet maksā kredītos, ir atkarīgi no savām vēlmēm, bankām, kredītfirmiņām, un nevis brīvi.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:36
 citēt
Pilnīgi piekrītu, ja nepārtraukti maksāt par dzīvokli, kurš skaitās par privātīpašumu, kaut arī tavs privātais ir tikai gaiss tajā, ir krietni vien negudrāk par kredītu, kuru maksā par SAVU MĀJU.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:36
 citēt
Citagaisma:
Jolan:
...un mājai man krāt 20 gadus(to laiku dzīvojot teltī) kā arī braukt ar troļuku un krāt mašīnai 5 gadus.:face-wink:

p.s. aizņemšanās ir kā ēšana.Vajag apzināties cik var apēst un cik lielu kumosu vari sagremot:face-wink:


A kāpēc Tev māja, ja vari īrēt dzīvokli. Tavuprāt Rīga no teltīm sastāv?
Kas vainas mašīnas krāsanai? Sakrāj tava, nesakrāji brauc ar trolli. Viss tik no paša atkarīgs.


Ne visi cilvēki īrē dzīvokļus vietās kur *īre* ir komunālie (kuru samaksāt nevarēšanas dēļ īpašnieks arī *izīrē* to) + polš mēnesī. Un tiklīdz īres nauda ir prāvāka summa, tā to izdevīgāk ir maksāt kā kredīta atmaksu ar katru mēnesi kļūstot par lielākas daļas īpašnieku ne katru mēnesi īres naudu *aizlaist skurstenī*.

īre ir izdevīga īstermiņa biznesa projektiem.

Protams tas viss neattiecas uz gadījumiem kad cilvēks neapjēdz cik maz viņš pelna.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:37
 citēt
Citagaisma:
Gaisma:
Tieši tā! No kā arī izriet, ka ja gribi un esi pārliecināts, ka vari atļauties, - KRĀJ uz atpakaļu (t.i. ņem kredītu). Dzīve ir īsa. Krāšanai uz priekšu (īpaši, ja runa ir par māju vai dzīvokli, kas var prasīt 20-30 gadus, bet tik pat vai pat vairāk varbūt jau nodzīvoti) var nepietikt laika. ;)


Mūsdienīgais patērneiciskums.
Kam Tev dzīvoklis vai māja personīgajā īpašumā? Lielākā daļa Eiropas iedzīvotāju dzīvo īres dzīvokļos, un dzīvo tajos īres dzīvokļos labāk nekā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju personīgajās mājās.
Aiz to jau arī krīzes rodas, ka lielākā daļa vēlas dzīvot labāk, ātrāk, vairāk nekā var atļauties...
Rezultātā cilvēki nevis dzīvo, bet maksā kredītos, ir atkarīgi no savām vēlmēm, bankām, kredītfirmiņām, un nevis brīvi.


...Tavos tekstos jūtama skaudība.Cīnies ar to,būs vieglāk dzīvot :face-wink:
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:39 labots
 citēt
Jolan:
Citagaisma:

A kāpēc Tev māja, ja vari īrēt dzīvokli. Tavuprāt Rīga no teltīm sastāv?
Kas vainas mašīnas krāsanai? Sakrāj tava, nesakrāji brauc ar trolli. Viss tik no paša atkarīgs.



...un kāpēc jāīrē un naudu mest nekurienē,ja varu maksāt par savu??Braukt ar troli vai autiņu ir gaumes jautājums.Es labāk izvēlos autiņu.Neredzu neko sliktu,ja cilvēki var atļauties ņemt kredītu un iepriecināt sevi.

p.s. manas sievas draudzene,kurai es ieteicu ņemt dzīvokli kredītā,bija mīziens.Tagad,kad paskaitīja cik ir samaksāts par dzīvokļa īri,tad sanāca 70% no dzīvokļa vērtības.Tagad nav ne dzīvokļa,ne nauda atlikta.Kāds no tā labums??Manuprāt īrēt ir vērts īstermiņā.


Nekurienē Tu naudu met nepārtraukti.:-) Benzīnā priekš zāles pļāvēja, nekustamā īpašuma nodoklī, apkurē, apdrošināšanā, apsardzē, utt.:-) Es dzīvoju lielā privātmājā, un zinu cik tas maksā.:-) ..un esi piesiets pie sava īpašuma, kamēr nepārdod nevari pārcelties uz dzīvi citur, uz ilgāku laiku paceļot aizbraukt arī nevari, - a kas zāli pļaus, utt. Īpašums prasa saimnieku un saimniekošanu. Bet Latvijā saimnieku ir ārkārtīgi maz..
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:40 labots
 citēt
Jolan:
Citagaisma:

Mūsdienīgais patērneiciskums.
Kam Tev dzīvoklis vai māja personīgajā īpašumā? Lielākā daļa Eiropas iedzīvotāju dzīvo īres dzīvokļos, un dzīvo tajos īres dzīvokļos labāk nekā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju personīgajās mājās.
Aiz to jau arī krīzes rodas, ka lielākā daļa vēlas dzīvot labāk, ātrāk, vairāk nekā var atļauties...
Rezultātā cilvēki nevis dzīvo, bet maksā kredītos, ir atkarīgi no savām vēlmēm, bankām, kredītfirmiņām, un nevis brīvi.


...Tavos tekstos jūtama skaudība.Cīnies ar to,būs vieglāk dzīvot :face-wink:


Drīzāk jau mani var apskaust daudzi, jo kredītu man nav, bet māja ir.:face-wink:
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:44
 citēt
Toties man ir savs zālājs, nevis puķu kaste pie balkona margām, arī malku es sagādāju tikai savai mājai un pirtij, nevis maksāju algas apkures kantoru birokrātiem.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:47 labots
 citēt
Schneider:Toties man ir savs zālājs, nevis puķu kaste pie balkona margām, arī malku es sagādāju tikai savai mājai un pirtij, nevis maksāju algas apkures kantoru birokrātiem.


..un atbrauks Putins ar tankiem pēc mūsu preža ielūguma, un tavs zālājs kļūs par Vasjas vai Ibragima zālāju.:-) ..arī kapā līdzi to mantu ko kodes un rūsa ēd nepaņemsi.
Jāņem jau vēl vērā to, ka neesi rīdzinieks un pierīgas iedzīvotājs, tātad zini ko nozīmē māja, zini ko nozīmē saimniekošana.:-) Bet rīdziniekiem, kuri lielāka daļa ir ofisu planktoni, tās ir svešas lietas.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:50
 citēt
Schneider:Toties man ir savs zālājs, nevis puķu kaste pie balkona margām, arī malku es sagādāju tikai savai mājai un pirtij, nevis maksāju algas apkures kantoru birokrātiem.
Ja zālāju apšpricē ar pareizu mantu, nopļauj un izžauj sanāk labs pīpju aizbāžamais.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:53 labots
 citēt
Bzh:
versatile:Neaizmirsti sīkumu, ka autolīzingu vai hipotekāro tagad neredzēt.
Padārgs tas 6D būs sanācis...

Kāpēc? Kā banka zinās šī čaļa saistības ar kaut kādu kaktu kantori? :) Domāju, ka nekādās publiskajās db viņš nav. Un, ja ir, tad divu dienu kavējums nav nekāds rādītājs. :)

No kurienes tad maksā, ja ne no sava bankas konta? :)
Un runa nav pat par kavējumu, runa par faktu, ka ar tādu kantori bijusi darīšana. Zinu cilvēku, kurš paņēma smscredītu, tūlīt atdeva un tika pie picas - pāris gadus vēlāk, bankā auto līzingu kārtojot, pie šī fakta viss arī apstājās. Nesen, starp citu. Un nav viņš viens tāds. Man ir mazs kredīts kuru mierīgi maksāju, bet kad gribēju pagājšgad paņemt 1 algas apmērā kredītlīniju remontam utt, atteica - kamēr ir kredīts + 1gads pēc pēdējā maksājuma, pat nemaz tālāk neskatoties. Tas nekas, ka tā kredīta mēneša maksājums ir puse no tā, ko nopelnu dienā.
A pirms krīzes iedeva kredītlīniju 4 algu apmērā pat neiedziļinoties. Tā kaut kā.

Dabūt autolīzi vai hipotekāro noteikti varēs - visādos mogo un westcredit.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:53
 citēt
Tā kā rīdzinieki nekāpjet uz grābekļiem, nekļustiet par banku ķīlniekiem un vergiem. Dzīvojiet atbilstoši iespējām un nevis vēlmēm, jo vēlmes rada tikai ciešanas.
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:55
 citēt
pastāv tāda iestāde, kā Bankserviss, kuri savāc visus datus, arī nenomaksātos mobilā rēķinus...
avatar
Publicēts: 27.03.14 10:56
 citēt
ciešanas rada nepiepildītas vēlmes.
avatar
Publicēts: 27.03.14 11:09
 citēt
VValdis:ciešanas rada nepiepildītas vēlmes.


=> Nav vēlmju, nav arī ciešanu.
Nav ko piepildīt, vai nepiepildīt.:-) Jo tavas piepildītās vēlmes arī var radīt ciešanas, piem., citiem.
avatar
Publicēts: 27.03.14 11:14
 citēt
Bzh:
versatile:Neaizmirsti sīkumu, ka autolīzingu vai hipotekāro tagad neredzēt.
Padārgs tas 6D būs sanācis...

Kāpēc? Kā banka zinās šī čaļa saistības ar kaut kādu kaktu kantori? :) Domāju, ka nekādās publiskajās db viņš nav. Un, ja ir, tad divu dienu kavējums nav nekāds rādītājs. :)


Kādu pusgadu arī bankas redz, ka esi ņēmis ātros kredītus! Ne jau nedod par to, ka tipa kaut kas kavēts, bet par to, ka esi vispār ņēmis! Tā pat ar overdraftu - var nedot, jo esi šaubīgs klients!
Bet tas jau nav uz visu mūžu!
avatar
Publicēts: 27.03.14 11:18 labots
 citēt
Pareizā atbilde uz "aizņemties vai neaizņemties" ir 50:50, tāpēc diskusija gara, un jautājums tāpat kā "precēties vai neprecēties" jāizlemj katram pašam.
Bet man ienāca prātā atgādināt Roberta Kijosaki atziņu, ar ko bagātie cilvēki atšķiras no nabagajiem un vidusšķiras. Ar to, ka tīri no savas dzīves "grāmatvedības" viedokļa raugoties, bagātie ir tie, kas visu mūžu par savu nopelnīto naudu pērk ARĪ AKTĪVUS, nabagie un vidusslānis ir tie, kas par savu nopelnīto naudu visu mūžu pērk TIKAI PASĪVUS. Tādējādi, vēl svarīgāk par "aizņemties vai neaizņemties" ir "priekš kā aizņemties".
avatar
Publicēts: 27.03.14 11:21
 citēt
Citagaisma:Tā kā rīdzinieki nekāpjet uz grābekļiem, nekļustiet par banku ķīlniekiem un vergiem. Dzīvojiet atbilstoši iespējām un nevis vēlmēm, jo vēlmes rada tikai ciešanas.


Мой прадед говорит: имею желание купить дом, но не имею возможности.
Имею возможность купить козу, но не имею желания.
Так выпьем за то, чтобы наши желания совпадали с нашими возможностями.
avatar
Publicēts: 27.03.14 11:23
 citēt
nesix:
Citagaisma:Tā kā rīdzinieki nekāpjet uz grābekļiem, nekļustiet par banku ķīlniekiem un vergiem. Dzīvojiet atbilstoši iespējām un nevis vēlmēm, jo vēlmes rada tikai ciešanas.


Мой прадед говорит: имею желание купить дом, но не имею возможности.
Имею возможность купить козу, но не имею желания.
Так выпьем за то, чтобы наши желания совпадали с нашими возможностями.


Un tā viņš pēkšņi sajuta vēlmi nopirkt kazu? :bad_smile:
avatar
Publicēts: 27.03.14 11:26
 citēt
Attiecībā uz fotolietām un citām patēriņa precēm vados pēc vecas tradīcijas - ja nepietiek uzkrātās naudas līdzekļu, tad tā prece nav domāta man ;)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):