forum.gif
Labākais ziepis EVER!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Labākais ziepis EVER!
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 16.09.14 18:51 labots
 citēt
palaidniex:
GunarsII:
Kas domāts ar "spoguļlēcu"?


Blakustopikā kā reizi pārdod bubļikbokeh radāmo...

Ja objektīvu, kas sastāv no lēcām, sauc par "lēcu", tas skan mazliet (tikai mazliet!) dīvaini, bet ja objektīvu, kas sastāv no spoguļiem, sauc par "lēcu", tad ir pavisam dīvaini. Tajā MTO gan laikam ir arī kāda lēca, bet vienalga, dīvaini... Varbūt Versatile tomēr ko citu domājis.
avatar
Publicēts: 16.09.14 18:52
 citēt
GunarsII:
palaidniex:
Blakustopikā kā reizi pārdod bubļikbokeh radāmo...

Ja objektīvu, kas sastāv no lēcām, sauc par "lēcu", tas skan mazliet (tikai mazliet!) dīvaini, bet ja objektīvu, kas sastāv no spoguļiem, sauc par "lēcu", tad ir pavisam dīvaini. Tajā MTO gan laikam ir arī kāda lēca, bet vienalga, dīvaini... Varbūt Versatile tomēr ko citu domā.


Domāju, ka Versitale kā reizi domā spoguļobjektīvus...
avatar
Publicēts: 16.09.14 18:59
 citēt
GunarsII:
palaidniex:
Blakustopikā kā reizi pārdod bubļikbokeh radāmo...

Ja objektīvu, kas sastāv no lēcām, sauc par "lēcu", tas skan mazliet (tikai mazliet!) dīvaini, bet ja objektīvu, kas sastāv no spoguļiem, sauc par "lēcu", tad ir pavisam dīvaini. Tajā MTO gan laikam ir arī kāda lēca, bet vienalga, dīvaini... Varbūt Versatile tomēr ko citu domājis.


Sen jau daudzi lieto "lēca" kā sinonīmu vārdam "objektīvs", laikam no lielas forumu lasīšanas angliski
avatar
Publicēts: 16.09.14 19:00
 citēt
Laikam jau, paskatījos, ka angļi ar savu nabadzīgo valodu tieši tā arī raksta - "mirror lenses".... Jautājums noņemts!
avatar
Publicēts: 16.09.14 19:24
 citēt
Spoguļlēca bija domāts kā jauns, vēl neeksistējošs konstruktīvs elements kas "pieslēdzas" garajā galā. Līdzīgi kā objektīviem ar iebūvēto telekonverteri.


Bet var jau, protams, parunāt arī par hromētiem graudaugiem.
avatar
Publicēts: 17.09.14 19:45
 citēt
Priekš mākslas foto lābākā mazā kamera (ziepis) protams ir - Trust 715 Powerc@m Zoom
Jau daudzus gadus šo lietoju un diez vai tagad kas labāks būs par šo, tie jaunie, lielie sensori tik degradē digitālā foto būtūbu, vo!
avatar
Publicēts: 17.09.14 22:20
 citēt
Hugo:Priekš mākslas foto lābākā mazā kamera (ziepis) protams ir - Trust 715 Powerc@m Zoom
Jau daudzus gadus šo lietoju un diez vai tagad kas labāks būs par šo, tie jaunie, lielie sensori tik degradē digitālā foto būtūbu, vo!

Bez šaubām.Man jau skolā mākslas vēsturē mācīja,ka īsts mākslinieks ir vienkāršs cilvēks-nevipendrojas ar lecīgu apģērbu vai uzvedību.Ar tehniku tas pats-nekādi tur spoguļlēci vai lielsensori ar gaišiem poverzūmiem.:face-wink:Te dvēsele svarīga ne pikseļkaunts.
avatar
Publicēts: 17.09.14 23:13
 citēt
Hugo:Priekš mākslas foto lābākā mazā kamera (ziepis) protams ir - Trust 715 Powerc@m Zoom
Jau daudzus gadus šo lietoju un diez vai tagad kas labāks būs par šo, tie jaunie, lielie sensori tik degradē digitālā foto būtūbu, vo!


Tava bilda?

avatar
Publicēts: 18.09.14 01:23 labots
 citēt
Maris: > kurta nu,... Tā jau tāda reklāmas bilde ;)

Reku manējie smuki uz Aeron krēsla gozējas

avatar
Publicēts: 18.09.14 15:50
 citēt
Tad jau sapņu ziepis būšot - Canon PowerShot G7 X.
avatar
Publicēts: 18.09.14 16:33
 citēt
palaidniex:Tad jau sapņu ziepis būšot - Canon PowerShot G7 X.


tīri ok, bet sapnis bez skatumeklētāja ir murgs :)
avatar
Publicēts: 20.09.14 12:25 labots
 citēt
GunarsII:
R_J:
Bet vispār izskatās, ka daži te grib sagaidīt ziepi, kas vienlaikus:
- būs mazs, lai ielīstu kabatā
- būs ar lielu sensoru un gaišu objektīvu, lai var šauru dofu dabūt
- būs ar kvalitatīviem augstiem ISO
- būs ar garu zūmu, pie tam vienlaicīgi arī gaišu

Kaut kas no šī skaistā "idiota sapņa" ir neglābjami jāsvītro, ja nu kas, es atstātu listē "palielu" sensoru, "pagaišu" objektīvu plus baudīgu apiešanos, ar tādām pogām un gredzeniem kā te, un uz šo brīdi tas sanāk LX100:


Es ar laikam šobrīd no ziepjiem izvēlētos šo, bet laikam leicas ietērpā - www.dpreview.com... :)

it īpaši cenu atšķirība nav liela - ASV tie ir 900$ vs 1200$. Ja citiem ražotājiem cenas Eiropā eiro vs ASV dolāros ir apmēram vienādas - ja ASV maksā 900$, tad Eiropā 900 eiro - tad leicai parasti ir cenas tuvāk valūtas kursam, līdz ar to panasonika un leicas cenu atšķirība Eiropā vispār varētu būt varbūt pat 100 eiro robežās (jo Leicas cena UK būs tikai 825 mārciņas).
avatar
Publicēts: 21.09.14 16:53 labots
 citēt
Maris:
palaidniex:Tad jau sapņu ziepis būšot - Canon PowerShot G7 X.


tīri ok, bet sapnis bez skatumeklētāja ir murgs :)




Es jau arī par to domāju, kad savu kameru Trust 715 Powerc@m Zoom izvēlējos,
lai var labi redzēt ko bildē un kompeni arī uzreiz veidot, vo!!
avatar
Publicēts: 21.09.14 17:06
 citēt
versatile:Bet var jau, protams, parunāt arī par hromētiem graudaugiem.

Lēca ir pākšauks. :grimace:
avatar
Publicēts: 22.09.14 08:58
 citēt
ir doma andelēt savu LX7 pa 259.23EUR , koļ tādi updeitu nāk ārā :D
avatar
Publicēts: 22.09.14 09:45
 citēt
reaktors:ir doma andelēt savu LX7 pa 259.23EUR , koļ tādi updeitu nāk ārā :D


Arī Trust'u sagribējās?...:face-grin:
avatar
Publicēts: 22.09.14 09:55
 citēt
Trusc ir tik komplektā ar Maximā pirktu datorķebli.
avatar
Publicēts: 22.09.14 10:11 labots
 citēt
palaidniex:Tad jau sapņu ziepis būšot - Canon PowerShot G7 X.

Man domāt, Canons atkal ir nokavējis. Šī gada jaunajiem konkurentiem VISIEM ir skatumeklētāji, bet GM5 (vidū) tā īsti par ziepi nenosauksi, jo objektīvi ir maināmi. GM5 varētu būt ģimenes kompromisa aparāts - viņai mazs, spilgts un dārgs PĒC IZSKATA, bet viņam, mērenam pikseļdrāzējam, 4/3 sensors un maināma optika!

Bet šis tekstiņš no www.dpreview.com... par G7X sensoru man ir pārsteigums:
Meanwhile, the details of the sensor strongly suggest it uses Sony's IMX183CQJ sensor, so could well be able to match the latest RX100 series in terms of image quality. That alone would make it a significant addition to the market. The G7 X is just as small as the Sony but offers much more in terns of direct control.
avatar
Publicēts: 23.09.14 13:03 labots
 citēt
R_JEs ar laikam šobrīd no ziepjiem izvēlētos šo, bet laikam leicas ietērpā - www.dpreview.com... :)

it īpaši cenu atšķirība nav liela - ASV tie ir 900$ vs 1200$. Ja citiem ražotājiem cenas Eiropā eiro vs ASV dolāros ir apmēram vienādas - ja ASV maksā 900$, tad Eiropā 900 eiro - tad leicai parasti ir cenas tuvāk valūtas kursam, līdz ar to panasonika un leicas cenu atšķirība Eiropā vispār varētu būt varbūt pat 100 eiro robežās (jo Leicas cena UK būs tikai 825 mārciņas).


Un kāda mārutka pēc par ziepju trauku maksāt tādu ciparu?
avatar
Publicēts: 23.09.14 13:25
 citēt
Ar ko "Leicas ietērps"atšķiras no Panasonika darbaļaužu varianta?Ar apaļo logo priekšā?Kad savā laikā pirku LX5,tad par to bļembaku prasīja 200 lašus vairāk.:face-grin:Taga varbūt citi laiki,nezinu.
avatar
Publicēts: 23.09.14 13:43 labots
 citēt
viecha:Ar ko "Leicas ietērps"atšķiras no Panasonika darbaļaužu varianta?Ar apaļo logo priekšā?Kad savā laikā pirku LX5,tad par to bļembaku prasīja 200 lašus vairāk.:face-grin:Taga varbūt citi laiki,nezinu.


Es jau pārdomāju, tomēr ņemtu panu, jo tai ir gripiņš - vismaz izskatās, ka lietošanā ergonomiskāk :)
Kaut godīgi sakot, es tāpat nepirkšu aparātu ar nemaināmu optiku :)


AivarsL: Un kāda mārutka pēc par ziepju trauku maksāt tādu ciparu?


Vispār jau par ziepi to ir grūti nosaukt, tam ir sensors 4/3 - tāds, kā visiem olimpusiem un panasonikiem ar maināmo optiku.
avatar
Publicēts: 23.09.14 13:50
 citēt
R_J: Vispār jau par ziepi to ir grūti nosaukt, tam ir sensors 4/3 - tāds, kā visiem olimpusiem un panasonikiem ar maināmo optiku.

Jēdzienu ziepis/ne ziepis nosaka kadra izmērs???
Esam jau aizmirsuši, ka tas radās filmu laikā, kad "sensors" visiem bija 24x36?
avatar
Publicēts: 23.09.14 16:07
 citēt
Schneider:Trusc ir tik komplektā ar Maximā pirktu datorķebli.


Kur tu par to bombžu "Maximu" ņemies,
pat tavos Preiļos ir daudz gaumīgākas vietas nu kā tā "OGA" ar visiem latgaļu tekstiem, vo!
avatar
Publicēts: 23.09.14 16:59
 citēt
Schneider:
R_J: Vispār jau par ziepi to ir grūti nosaukt, tam ir sensors 4/3 - tāds, kā visiem olimpusiem un panasonikiem ar maināmo optiku.

Jēdzienu ziepis/ne ziepis nosaka kadra izmērs???
Esam jau aizmirsuši, ka tas radās filmu laikā, kad "sensors" visiem bija 24x36?


Domāju, ka vienmēr ir noteikusi ziepis/neziepis atšķirību pamatā atšķirības kvalitātē. Filmu laikos ziepjiem nekvalitāti noteica nespēja iegūt līdzvērtīgu kvalitāti spoguļkamerām "nekādā" optika, mūslaikos to nosaka "nekādais" mazais sensors :)
avatar
Publicēts: 23.09.14 17:24
 citēt
Bet es domāju, ka tā abzīmējuma pamatā ir šaurā funkcionalitāte. Nevar mainīt objektīvus, lietot ārējo blici, nav rokas režīmu... Olympus IS sērija bija SLR, bet vienalga to sauca par spoguļziepi.
avatar
Publicēts: 23.09.14 17:44
 citēt
Man liekas, ka ziepja apzīmējums nācis no ārējās līdzības ar ziepjutrauku - forma līdzīga, objektīvs nepamanāmi niecīgs, tā saucamais "brīvā fokusa" platlaņķis, kam pat asums neregulējas, par funkcionalitāti nav pat runas. Vai tikai Kodaks vienu brīdi pat netaisīja vienreizējos fočukus, piebildē filmu un čaulu izmet?
avatar
Publicēts: 23.09.14 18:09
 citēt
Nu vispār jau par мыльницу un ziepi viņu sauca tik krievu un latviešu valodās (a varbūt arī vēl kur), citur vairāk par "kompaktiem" vai Point-and-shoot, bet tās single-use bija arī ar Fuji filmām. Bet tas pārgāja uz visām, kuras ir ar tupo automātiku, arī tagad par zaļo kvadrātu uz režīmu slēdža saka, ka tas spoguļkameru pārvērš par ziepi.
avatar
Publicēts: 23.09.14 20:54
 citēt
Schneider:Bet es domāju, ka tā abzīmējuma pamatā ir šaurā funkcionalitāte. Nevar mainīt objektīvus, lietot ārējo blici, nav rokas režīmu... Olympus IS sērija bija SLR, bet vienalga to sauca par spoguļziepi.

Dikti nosacīta tā funkcionalitāte un dalījums. Pirms 11 gadiem vārdu „ziepis” pat nezināju. Pirmo aparātu izvēloties, iepriekš definēju sev būtiskās īpašības, komplektāciju un rezultātā tiku pie ziepja, kam ir A, S, M režīmi, ekspozīcijas kompensācija, pēda ārējai zibspuldzei, iespēja ierakstīt RAW, skatu meklētājs, 4x optiskis zūms un papildus man absolūti nepieciešama greznība – grozāms monitorelis. Kopš tā laika aparātus bez iespējas mainīt optiku dalu – kam ir lielākā daļa no minētajiem labumiem, (noteikti rokas vadība+RAW) skaitu par „dižziepjiem”, jo valodā pietiekoši precīza apzīmēju nezinu.
avatar
Publicēts: 11.08.15 01:11
 citēt
Tā nu savu "labāko" ziepi esmu atradis - Sony rx100 izmēra Panasonic GM5 ar 20mm/1,7 un 45mm/1,8. (180+87+116 grami)

Darba kamera ar 50 un 85mm objektīviem man sver tieši 2kg - šis, no skata leņķa viedokļa identiskais komplekts ir vairāk kā 5x vieglāks tomēr saglabājis to ko zaudē jebkurš zoomziepis - bildītē iespējams izsmērēt sekundāro.

bildes ar 45mm:

www.flickr.com...

bildes ar 20mm:

www.flickr.com...

Tādas mājas bildes var klapēt no rokas galīgā tumsā:

content31-foto.inbox.lv...

content31-foto.inbox.lv...

iso 800 krāsainas bildas un iso 1600 melnbaltas jau var druķēt ar priekš izstādes.


"No bodes" kamera šķiet ļoti ērmīga un laužas pati darīt 10 nevajadzīgas lietas reizē (tādējādi paliekot lēna un bieži izdarot ne to ko vajag) taču apdeitojot softu un izgraužoties cauri baigi lielam setingu blāķim to ir iespējams piespiest fokusēties neticami ātri, precīzi, ar skaidri redzamu kontroli + visas vajadzīgās funkcijas izdabūt uz ārējām pogām - pilnīgi neko no ātri vajadzīgā nevajag bakstīt setingos vai ar taču.
avatar
Publicēts: 25.08.17 14:43
 citēt
Nez vai tagad nav kādas izmaiņas > Labākais ziepis <
avatar
Publicēts: 28.08.17 14:14
 citēt
E, vai ta nekas nav mainījies, ko?
avatar
Publicēts: 28.08.17 14:16
 citēt
Stendera liepziedu un kumelīšu ziepes, baigi labās.
avatar
Publicēts: 28.08.17 17:42
 citēt
Pirtī vienīgie mazgāšanās līdzekļi ir gars un slota. Un temperatūru starpība - 100 grādi. +80 uz lāvas un -20 kupenā.
Tik neatceros, kad mūsu ziemās pēdējoreiz bija iespēja no pirts iegāzties kupenā.
avatar
Publicēts: 29.08.17 11:43
 citēt
Pirtī baigi labi attīra sāls un sodas maisījums, ar ko ierīvējas. Jā, mitrumu piesaista, bet āda pēc tam krietni pa'tikamāka. Mitrināšanai citas šņagas.
avatar
Publicēts: 29.08.17 11:57
 citēt
Katram pirts nozīmē ko citu. Ja tu atnāktu uz manu pirti, es tevi novicotu ar nātrēm un priežu zariem, paskatītos, kā tu pēc tam rīvētos ar sāli. :face-grin::face-grin::face-grin:
Bet es ar priežu skujām peru un ar sniegu rīvēju arī savus mazdēlus 4 un 7 g.
avatar
Publicēts: 29.08.17 17:26
 citēt
Šneider, vai tik tās Tavas nātres aiz kūtspakaļas nebija bagātīgi samiksētas ar sarūsējušām dzeloņdrātīm? :face-grin:
avatar
Publicēts: 29.08.17 17:56
 citēt
Vai tad to drāti Šneideris ju nenoandalēja Tavam "bračkam" Fandango? :face-grin:
avatar
Publicēts: 29.08.17 19:12
 citēt
TesMens:
....viņš grib. lai es šo vedu uz drāti


Ak tad jūs ne tikai kopā bildējat, bet arī meitās brauciet? :face-grin:
avatar
Publicēts: 29.08.17 19:27
 citēt
Pat nezinu, kur tā pašlaik ir, dzoņdrāti gan izrāvu no zemes un iemūrēju kūpinātavas pamatos par armatūru, nav jāpiesārņo daba un pielietojums atradās.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (2):