forum.gif
Dzejas dienas meklē brīvprātīgos fotogrāfus
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Dzejas dienas meklē brīvprātīgos fotogrāfus
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 22.08.14 11:31
 citēt
Ja kādam ir daudz brīva laika un patīk dzeja, tad var apsvērt. Tas tā tīri informatīvi. Neesmu pats ar to saistīts.

"Meklējam brīvprātīgos fotogrāfus!!

Jūtam, ka vajadzīga palīdzība Dzejas dienu 2014 notikumu iemūžināšanā. Ja plāno apmeklēt kādus festivāla pasākumus un tavā rīcībā ir digitāla kamera (un tu proti ar to apieties), piesakies! Starp citu, šajā gadījumā arī interese par dzeju nav obligāta. Galvenais, lai gribas bildēt! Fotogrāfijas izmantosim festivāla mājaslapā, sociālajos tīklos un mediju informācijai.

Ja tas tevi interesē, sūti privātu ziņu šeit facebook ietvaros vai uz dzejasdienas@dzejasdienas.lv."

www.facebook.com...
avatar
Publicēts: 22.08.14 11:43
 citēt
Vot interesanti, tie brīvprātīgo fotogrāfu vervētāji arī paši ir tādi labie gariņi, ka visus organizatoriskos darbus veic tikai par paldies?
avatar
Publicēts: 22.08.14 12:35
 citēt
ja savs transports sanāk faktiski piemaksāt
avatar
Publicēts: 22.08.14 14:58
 citēt
Schneider:Vot interesanti, tie brīvprātīgo fotogrāfu vervētāji arī paši ir tādi labie gariņi, ka visus organizatoriskos darbus veic tikai par paldies?


Tu zini, tas nav retums. ..es pats 28.augustā braukšu uz Nacionālās bibliotēkas pasākumu "Novadu dienas", pats par brīvu prezentācijas slaidšovu taisīšu, pats par brīvu pārstāvēšu savu miestu, ..un pat par benzīnu naudu neprasīšu. ..un arī bibliotēkas darbinieki nekādas prēmijas par to nesaņems.
avatar
Publicēts: 22.08.14 16:15
 citēt
Savā miestā es jau arī tā daru, bet šeit ir citi mērogi - Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Dzejas dienu birojs Rīgā un programma 3 nedēļu garumā.
Nebūsim naivi.

Pie tam, gribētos tomēr pavilkt kādas paralēles starp brīvprātīgo meklēšanu vienā pasākumā un skandāliem apvīto fotografēšanas aizliegumu citā.
avatar
Publicēts: 22.08.14 17:54 labots
 citēt
haļava ir mūsdienu sastāvdaļa. kamēr būs muļķīši ar kamerām, tikmēr arī būs haļavščiki.

faktiski bezmaksas pasākumos varētu aicināt dalībniekus iesūtīt organizatoram savus mobilos snepšotus.
ja fotogrāfs pats ir piederīgs konkrētajam pasākumam, tad var pats uz savas iniciatīvas fočēt bez maksas.

bet ja organizators aicina fotogrāfus (nevis dalībniekus ar mobilkām) bez maksas fotografēt, tad tā ir tikai haļava uz muļķu rēķina.

tad jau kamēr es esmu ceļojumā, varētu pieprasīt lai man mauriņu bez maksas nopļauj profesionālis ar savu tehniku, nevis kaimiņš par polšu ar manējo tehniku.
avatar
Publicēts: 22.08.14 18:11
 citēt
Lachux:haļava ir mūsdienu sastāvdaļa. kamēr būs muļķīši ar kamerām, tikmēr arī būs haļavščiki.


Katram muļķim mūsdienās ir kamera, un vidusmēra bildes nav nekas ekskluzīvs. Tā, ka mūsdienu sastāvdaļa ir nevis haļava, bet gan cilvēki ar kamerām un fototelegrāfi.
avatar
Publicēts: 22.08.14 18:15
 citēt
Vismaz ceļa nauda un kameras amortizācija prasītos... Nu, teiksim, kādi 30 Euro par to nedēļu un tiešās ceļa izmaksas I viņiem sanāk pa lēto, i studentiņam kāds Euro atlec.
avatar
Publicēts: 22.08.14 19:04
 citēt
Bet vai tad spiesta lieta? Negribi, - nebildē, gribi - bildē..:-)
avatar
Publicēts: 23.08.14 03:13
 citēt
nu ja - bloga spečukiem ir izteikušies ...... a kāds no "pļūtītājiem" vismaz rubli ir nopelnījuši!?!?!??!
avatar
Publicēts: 23.08.14 04:21
 citēt
Vēl nekas nav uzbildēts, un jau spriež, cik prasītos...
avatar
Publicēts: 23.08.14 12:16
 citēt
pāris reizes dabistiskā veidā esmu bildējis, kad darbs stāvēja sakarā ar izdevniecību.
avatar
Publicēts: 23.08.14 15:05
 citēt
Citagaisma:
Lachux:haļava ir mūsdienu sastāvdaļa. kamēr būs muļķīši ar kamerām, tikmēr arī būs haļavščiki.


Katram muļķim mūsdienās ir kamera, un vidusmēra bildes nav nekas ekskluzīvs. Tā, ka mūsdienu sastāvdaļa ir nevis haļava, bet gan cilvēki ar kamerām un fototelegrāfi.


Tas ka katram muļķim ir kamera vienkārši ir sākuma nosacījums. Ne jau organizators tādus apstākļus ir radījis.

Bet es jau saprotu, ka loģika mūsdienās nav populāra.

Savukārt pafilozofēt te var tikai par to kā rīkoties organizatoram.
Vispārīgi ņemot, jebkuram organizatoram ir dabīga vēlme izsprukt sveikā ar minimāliem izdevumiem, tādēļ muļki vienmēr būs velkamēti.
avatar
Publicēts: 23.08.14 16:28
 citēt
Varu ieteikt Schneideram un Rolandam iepirkt citus aparātus







salīdzinājumā ar fotoaparātu šitiem ir maģiska ietekme uz tautu - manā praksē nekad nevienam nav ienācis prātā piedāvāt par velti pametināt vai pārzāģēt rori - lai arī ar labiem štrumiem tas ir vieglāk kā bildēt un neslīdzināmi vieglāk kā sakarīgi bildēt.
avatar
Publicēts: 24.08.14 09:36
 citēt
Īsti gan nesapratu, kāds sakars piedāvājumam metināt un griezt rores ar maniem jautājumiem, bet nu nekas - ja adbildi raksta sestdienas pēcpusdienā, tad par nav jābrīnās. :face-wink:
avatar
Publicēts: 24.08.14 10:06 labots
 citēt
Nesaprotu, par ko cepiens? Gribu un piedāvāju piedalīties brīvprātīgajiem. Ja ir liela iespēja, ka tādi būs pietiekamā daudzumā, kādēļ man to nedarīt? Tīrs bizness.

Cilvēkiem te laikam patīk pacīnīties par kaut kādu abstraktu taisnību. Visu nosaka tirgus. Ja ir, kas gatavi slavas vai kā cita dēļ darīt to par velti, un ja saņemtā kvalitāte pasūtītāju apmierina, tad KUR IR PROBLĒMA?

Varbūt pienācis laiks saprast, ka fotogrāfs ir kļuvusi par nišas profesiju, kas vajadzīga salīdzinoši maz un vairāk specifiskām lietām, daudz mazāk reportāžām, nekā agrāk?
avatar
Publicēts: 24.08.14 16:38
 citēt
nepieteikšos oficiālistiski, man neregulāra un neparedzama sadzīve, dzimumdzīve un dzīve vispār, bet ja dabiskā veidā būšu dzejas dienu pasācienos, pabildēšu un uzcienāšu ar kādu bildi.
labā ziņa - tur parasti darbojās grāmatu apmaiņas galds - var atdot vai iemainīt pret citām grāmatas, kuras negribās mājā turēt, bet kuras tomēr žēl izmest.
avatar
Publicēts: 24.08.14 16:43 labots
 citēt
Maris:manā praksē nekad nevienam nav ienācis prātā piedāvāt par velti pametināt vai pārzāģēt rori

:face-grin: Y, darbaļaudīm reizēm šķiet, ka ja tu fotogrāfē, tad tev acīmredzot patīk to darīt un ka značit tev jābūt vieņiem obizjānijiem par sagādāto iespēju bildēt un varbūt pat par to jāatlīdzina (ar lielu paldies! būs daudz par daudz, pilnīgi pietiks ar dvadcāru stundā!), tak ar zāģēšanu un metināšanu tā nezkādēļ nav. :face-sad:
avatar
Publicēts: 24.08.14 23:50
 citēt
priore:... beigās, tā kā bildēšu par brīvu, pat paldies nepateiks.

ar lielu Paldies! ir daudz ar daudz, pilnīgi pietiek ar dvadcāru stundā! :big_smile:
avatar
Publicēts: 25.08.14 00:04
 citēt
priore:Skatos, Tu joprojām rēķini latos...
nē, 1-kārši bada laikā Mepizdōpelis ķer mušas!
avatar
Publicēts: 25.08.14 17:08
 citēt
Citagaisma:
Lachux:haļava ir mūsdienu sastāvdaļa. kamēr būs muļķīši ar kamerām, tikmēr arī būs haļavščiki.


Katram muļķim mūsdienās ir kamera, un vidusmēra bildes nav nekas ekskluzīvs. Tā, ka mūsdienu sastāvdaļa ir nevis haļava, bet gan cilvēki ar kamerām un fototelegrāfi.


Pilnīgi piekrītu. Turklāt naudu vajag meklēt tur kur tā ir, nevis tur kur tās nav. Arī sūdzēties, ka kaut kādu pasākumu rīkotāji mums nemaksā ir bezjēga. Vienkārši nebildējiet viņiem un viss.
avatar
Publicēts: 25.08.14 21:06
 citēt
R_J:
Varbūt pienācis laiks saprast, ka fotogrāfs ir kļuvusi par nišas profesiju, kas vajadzīga salīdzinoši maz un vairāk specifiskām lietām, daudz mazāk reportāžām, nekā agrāk?


+++
avatar
Publicēts: 25.08.14 22:09
 citēt
R_J:Varbūt pienācis laiks saprast, ka fotogrāfs ir kļuvusi par nišas profesiju, KURA vajadzīga salīdzinoši maz un vairāk specifiskām lietām, daudz mazāk reportāžām, nekā agrāk?

pienācis, pienācis. pienācis laiks arī saprast, ka lielums (© biedrs Bērziņa kungs - red. piez.) pacientu neatšķir jēdzīgu bildi no muiņas. es jau neko, man fotō ne vienīgā profesija, bet vienīgā, kuru labprāt bez iebildumiem piekopju arī turpmāk.
avatar
Publicēts: 25.08.14 23:06
 citēt
NilS: Turklāt naudu vajag meklēt tur kur tā ir, nevis tur kur tās nav. Arī sūdzēties, ka kaut kādu pasākumu rīkotāji mums nemaksā ir bezjēga. Vienkārši nebildējiet viņiem un viss.


Precīzi

Ja vēl kas jāsaka par finansēm, tad tur primārais ir spēja pārdot - ja jums tā ir, tad jūs pārdosiet bildes pirmajam turīgajam pircējam neatkarīgi no tā vai viņam tās vajag un vai tās vispār ir kā vērtas.

Ja neprotat pārdot, tad jūsu pircējs ir profesionālis - reklāmnieks vai topa preses/mēdiju redaktors - vienīgi šinī gadījumā bildēm ir jābūt ekselentām jo profam ir pilnīgi vienalga ko jūs stāstāt, kā "pārdodat sevi" utt. - muļķis pērk leģendu par fotogrāfiju - profs pērk fotogrāfiju.

Visos pārējos gadījumos nav vērts pat kameru no plaukta kustināt.
avatar
Publicēts: 26.08.14 23:13
 citēt
nu ja - kā teicu - vai nu sastāstījumu, ka sazinkur tā skaitās "ekselenta fotogrāfija" vai nu tevi ņem aiz pogas un saka, ka vajag tieši tādu un ne savādāku - un tur muldēšana nelīdz.
avatar
Publicēts: 26.08.14 23:24
 citēt
priore:un kā ar pašapmierināšanos, kustinot kameru? man tas liekas īpaši svarīgs dzinulis.


Tas uz vāverbliežiem attiecas, nedomā taču, ka dzejas pasākumā kas tāds izdodas?
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):