forum.gif
Pamestas skolas.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / Pamestas skolas.
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 25.08.14 15:23
 citēt
Vai kāds zin kādu pamestu skolu, kurā iespējams tikt iekšā un uzņemt kādu kartiņu?

Būtu jauki, ja šoreiz neturētu sveci zem pūra, bet ar attiecīgo informāciju padalītos. :)
avatar
Publicēts: 25.08.14 15:43
 citēt
Vēl šonedēļ tak gandrīz visas ir pamestas.
avatar
Publicēts: 25.08.14 15:46 labots
 citēt
Nū PĒC traeknajiem gadiem PAMESTS nav nekas no kapitālajām skolu ēkām , visam savs saimnieks un sargs:) Es zinu kādas pāris BET tās kārtīgi sargā kaut iekšā vien četras sienas un plikas lampas:)
avatar
Publicēts: 25.08.14 16:32
 citēt
Es zinu. Bet tur iekšā kaukāds pagasta interešu centrs.
Vai biji domājis vienkārši kādu izdemolētu skolas ēku? Tad bija jāmeklē 70-to sākumā, pēc Brežņeva sevišķi progresīvās iniciatīvas "No viensētas - uz ciematu!", kad pamestajās lauku skolās, labākajā gadījumā, tika izmitināta gucuļu būvbrigāde. Mūsdienās pielietojumu atrod.
avatar
Publicēts: 25.08.14 17:06
 citēt
Schneider: Mūsdienās pielietojumu atrod.


vai arī ĻOTI ātri nojauc :)
avatar
Publicēts: 25.08.14 17:13
 citēt
Ļoti ātri nojauc tikai Rīgā, lai vietā uzbliestu kārtējo tirdzniecības centru. Lauku miestā vietā neko tādu neuzcelsi. Daudzkur vēl rēgojas bijušo kolchozu gigantomānijas liecinieki - iesākti un nepabeigti kantora, veikala, ēdnīcas un bērnudārza kompleksi, kaut arī paraukkolchozam pa visu rajonu bija pieņemts būt tik vienam, vēl pāris, kuri vienmēr turējās visu sarakstu augšgalā un arī bija cienīgi uzņemt CK delegācijas, bet pārējie vilka dzīvību.
avatar
Publicēts: 25.08.14 17:33
 citēt
Jā par kolhoziem taisnība.Mums Saldus rajonā bija vismaz divi paraugi-Druva un Blūma Komunārs liekas to sauca...Mana roģina kā bija pie atpalicējiem tā arī palika.:face-grin:Vietējos tas gan ļoti neskumdināja-šņabītis tāpat atradās arī švakmaņiem.:face-wink:Bet visas tās ēkas -ēdnīca,kantoris,bērnudārzs,skola joprojām stāv.Kas nu kurā tur atrodas hvz.Skolu gribēja klapēt ciet,bet laikam atstāja tomēr.Kalte,darbnīcas-pat nezinu.
avatar
Publicēts: 25.08.14 17:33
 citēt
Schneider:Ļoti ātri nojauc tikai Rīgā, lai vietā uzbliestu kārtējo tirdzniecības centru. Lauku miestā vietā neko tādu neuzcelsi. Daudzkur vēl rēgojas bijušo kolchozu gigantomānijas liecinieki - iesākti un nepabeigti kantora, veikala, ēdnīcas un bērnudārza kompleksi, kaut arī paraukkolchozam pa visu rajonu bija pieņemts būt tik vienam, vēl pāris, kuri vienmēr turējās visu sarakstu augšgalā un arī bija cienīgi uzņemt CK delegācijas, bet pārējie vilka dzīvību.


--------------
beidzamos gados manā kolhozā pat poliklīniku būvēja, ne tikai bērnudārzu un ja vajadzētu, uzbūvētu arī skolu, jo būvēts tika uz nebēdu, bet ar paraug kolhozu tur nedaudz savādāk, jo tieši paraug kolhozs no valsts saņēma vismazāko palīdzību, kā jau tajos laikos bija pieņemts, vilka drīzāk nīkuļus.
Otrs, ko gribētu teikt- kolhozs un sovhozs ir 2 atšķirīgas komūnas, jo kolhozs būtībā bija pēc mūsu mērogiem un priekštatiem paju sabiedrība, kur ar valsti vismazāk sakara. Sovhozi, līdzīgi kolhoziem, bet bija valsts. Mums blakus uz robežas bija sovhozs un nereti varēju salīdzināt to apgādi. Protams, neizslēdza, ka valsts kaut ko arī kolhoziem deva pa free, bet pamatā bija tā, ka devums bija tehnikas veidā, lai pievelkas citiem. Bagātiem naudas pietika un maksāja gan labas algas, gan deva prēmijas gada beigās no izstrādes dienām. Manā kolhozā priekšnieks bija riktīgs uzņēmējs, kurš izstrādāja mežus un kokmateriālus ar fūrēm jau tajos gados dzina uz Kaukāzu, uz Ukrainu. Visbiežāk tas bija barters, kad atpakaļ nāca mums vajadzīgas lietas. piemēram- Pleskavas apgabals zvejoja zivis, mums veikalā plaukti lūza no piedāvājuma. Tā tas vilkās līdz brīvai Latvijai, jo tiklīdz kļuva sliktāk ar apgādi, tā priekšnieks meklēja ceļus kā slēgt līgumus pa tiešo. Nemaz nerunājot par savu ēdnīcu, svaigu gaļu kolhoza veikalā.
Vainot man nav ko, bija dūšīgi jāstrādā, varēja sakrāt naudu autombīlim, uzbūvēt māju un lēnā garā kaut ko simboliski izmaksāt, jeb dzīvot vienkārši maksājot niecīgu īri.
pēdējos 10 gados pirms brīvības, noasfaltēja visus lauku ceļus uz fermām, pat uz lielākiem siena šķūņiem. Bija savs asfalta cehs, kuru kurbulēja armēņu brigāde.
Es tam nepiekrītu, ka iekārta vien nosaka, kā un cik labi dzīvo cilvēks. Mums bija labs priekšnieks... lai viņam vieglas smiltis!
avatar
Publicēts: 25.08.14 17:58
 citēt
Iekārta vien to nenosaka. Man laukos divi kaimiņi tur govis, uzcēluši jaunas kūtis, piena mājas, sapirkuši tehniku, nomā zemi no citiem kaimiņiem, brauc uz Rīgas tirgu ar lauku sieriem, bet vēl viens - kā bija pieradis bumbulēt kolhozā, tā arī tagad turpina. Pat kartupeļu talkās 5 min raka, bet 15 min pīpēja sēžot uz spaiņa. Bija noprivatizējis Belorusu, bija savs mežs, bet mājai durvis krita no eņģēm, visu to pārdeva, naudu notrallināja, no viņa aizbēga veselas divas sievas. Par strādnieku neņem neviens zemnieks, izmēģinājās visu, pat bija aizbraucis uz Rīgu, kur Maximā noturējās veselas 2 nedēļas, tagad, cik zinu, tīra mežos izcirtumus. Bet vienalga nekur nav labi.
Patiešām, viss atkarīks no cilvēka, sliņķis lamās visas iekārtas.
avatar
Publicēts: 25.08.14 18:10
 citēt
Es nezinu ko tur apgādāja,bet mums bija sovhozs.Tas vilkās tabulas lejasgalā visās frontēs:face-sad:Un hvz kāpēc jau tā vājiniekam pievienoja divus blakus esošos kolhozus-Ļeņina ceļu un Darba ceļu.Tie kā par nelaimi bija vēl švakāki.Kas sanāca summā nav grūti iedomāties- neapstrīdami un stabili rajonā pēdējie.:face-grin:Un tad katru gadu sāka mainīt direktorus un partorgus ,bet īstos Lāčplēšus tā arī neatrada.Bet cilvēkiem jau sava privātā saimniecība un iztikšana.Tāpēc arī normāli dzīvojām bez sarkanā pirmrindnieku karoga.:face-wink:Un tie direktori-partorgi lai nāk un iet ,kuru tas uztrauc?:face-grin:
avatar
Publicēts: 25.08.14 18:28
 citēt
Es kādu laiku, dzīvodams jau pilsētā, strādāju ar darba sarkanā karoga ordeni blā-blā-blā, ar ģenerāldirektoru, kurš bija sociālistiskā darba blā-blā-blā agrofirmā Sarkanā Dīstele, bet mans dzimtais kolchozs...:face-crying: arī bija visu pārskatu pirmajās vietās no otra gala.
Bet nu bijām no tā veiksmīgi aizlaidušies vēl 70-to sākumā, tā, ka tā liktenis sevišķi neuztrauca.
avatar
Publicēts: 25.08.14 19:21
 citēt
Nesen bija tā slavenā Valkas pamestā skola, ko nekādi nevarēja aizklapēt no tādiem selfiju bildētājiem... uzzvani Jansonu Dainim, kurš no turienes, tas zinās tuvāk, vai var vēl tikt iekšā.
avatar
Publicēts: 25.08.14 19:41
 citēt
Eltons:Nesen bija tā slavenā Valkas pamestā skola, ko nekādi nevarēja aizklapēt no tādiem selfiju bildētājiem... uzzvani Jansonu Dainim, kurš no turienes, tas zinās tuvāk, vai var vēl tikt iekšā.


TIPA tā kas centrā kur grasijās pat Universitāti veidot ? Nu šitā , pamesta kopš 1980 otrās puses img.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 26.08.14 06:17
 citēt
Lunis:
Eltons:Nesen bija tā slavenā Valkas pamestā skola, ko nekādi nevarēja aizklapēt no tādiem selfiju bildētājiem... uzzvani Jansonu Dainim, kurš no turienes, tas zinās tuvāk, vai var vēl tikt iekšā.


TIPA tā kas centrā kur grasijās pat Universitāti veidot ? Nu šitā , pamesta kopš 1980 otrās puses [url=http://img.fotoblog.lv/322/428/900.jpg


kur]http://img.fotoblog.lv/322/428/900.jpg

kur[/url] tas ir?
avatar
Publicēts: 26.08.14 06:17
 citēt
Eltons:Nesen bija tā slavenā Valkas pamestā skola, ko nekādi nevarēja aizklapēt no tādiem selfiju bildētājiem... uzzvani Jansonu Dainim, kurš no turienes, tas zinās tuvāk, vai var vēl tikt iekšā.


O! Kāds zina arî viņa tel.nr.?
avatar
Publicēts: 26.08.14 08:07
 citēt
29186224
avatar
Publicēts: 26.08.14 08:58
 citēt
dansiga:29186224


Pladies!

Un varbūt kāds zin vēl kādu variantu, kas varbūt būtu tuvāk Rīgai? :)
avatar
Publicēts: 26.08.14 09:09 labots
 citēt
Es esmu pašlaik Valkā, ja varu būt kā noderīgs...

Jelgavā, Brīvības bulvārī 31a, kādus gadus atpakaļ esot bijusi skoliņa.
avatar
Publicēts: 26.08.14 09:40
 citēt
talavietis:Es esmu pašlaik Valkā, ja varu būt kā noderīgs...

Jelgavā, Brīvības bulvārī 31a, kādus gadus atpakaļ esot bijusi skoliņa.


Vai ta tagad nav tur vairs 4. vidusskolas sākumskolas klases? var jau būt, ka pēc 4. vidusskolas rekonstrukcijas (turpat blakus) visa skola atrodas vienā ēkā (kā manā laikā bija, kad tur mācījos). Jo atsevišķa skola ar nosaukumu - Jelgavas 4. sākumskola ir pavisam otrā galā pilsētai tagad. Bet diez vai gaismu interesēs šāda ēka, pat ja tur skolas vairs nav. Un gan jau tur tai ēkā kas notiek, jo izskatās salīdzinoši nesen atjaunota:

www.google.com...
avatar
Publicēts: 26.08.14 09:55
 citēt
talavietis:Es esmu pašlaik Valkā, ja varu būt kā noderīgs...



Nuu, varētu apskatīt to skolu un pateikt, kādā stāvoklī un cik pieejama tā ir. :)
avatar
Publicēts: 26.08.14 12:48
 citēt
Schneider:Ļoti ātri nojauc tikai Rīgā, lai vietā uzbliestu kārtējo tirdzniecības centru.


parādīsi kaut vienu nojauktu skolu Rīgā kuras vietā uzbūvēts tirdzniecības centrs?
avatar
Publicēts: 26.08.14 12:55
 citēt
Neparādīšu. Es neminēju konkrēti skolu nojaukšanu, bet gan vietu adbrīvošanu visādiem objektiem, parasti bodēm vai biroju ēkām.
avatar
Publicēts: 26.08.14 14:33
 citēt
72 viduskola Īkšķiles iela, nem polšu, ja sargs vīrietis, vai sokolādi, ja sieviete... sarunnāsi ielaidīs...
... savus tetovējumus nerādi, nodomās, ka narkomāni :D
avatar
Publicēts: 26.08.14 15:09
 citēt
ej uz Ezermalas iela 6. viens no graustiem, kurā var ieiet tur tieši arī ir bijusī armijnieku skola. Tur ir slīpā auditorija un visādi citādi interesanti
avatar
Publicēts: 26.08.14 15:37
 citēt
Līksnas pamatskola (aiz Dpils :D ) :

mkkfoto.blogspot.com...
avatar
Publicēts: 26.08.14 17:01
 citēt
Haiduks:72 viduskola Īkšķiles iela, nem polšu, ja sargs vīrietis, vai sokolādi, ja sieviete... sarunnāsi ielaidīs...
... savus tetovējumus nerādi, nodomās, ka narkomāni :D


Pats esi tur (par polšu vai končām) ticis iekšā un bildējis?
avatar
Publicēts: 26.08.14 19:43
 citēt
Maris:Līksnas pamatskola (aiz Dpils :D ) :

Pirms!!! :face-grin::face-grin::face-grin:
avatar
Publicēts: 27.08.14 07:49
 citēt
priore:Tālaviet, Tu esi noderīgs.


Tātad? Valkas skolu aplūkoji, aptaustīji? :)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):