forum.gif
Grāfu sarunas!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Grāfu sarunas!
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >
IerakstsAutors
Publicēts: 26.11.14 17:23 labots
 citēt
(Foto)Grāfi un citi interesenti aicināti uz diskusiju vakaru šo sestdien 29.11.2014. par fotogrāfiju bārā/galerijā "Bitvīns", Jāņa ielā 3, Vecrīgā.

Sarunu temats būs: Kas ir laikmetīgā fotogrāfija, un kas šobrīd fotogrāfijā ir aktuāli.
Lieliska iespēja dalīties pieredzē, iespējams, uzzināt ko jaunu un pajautāt sev nezināmo.
Būs arī iespēja satikt Bitvīna pašreizējās foto izstādes autoru Juri Justu. Neformālā gaisotnē iepazīt viņu un viņa darbus.

Diskusijas sāksim plkst.17:30.
avatar
Publicēts: 26.11.14 17:44
 citēt
Kurā dātumā?
avatar
Publicēts: 26.11.14 17:45
 citēt
Kad tad vakars notiks? datums? ;-)
avatar
Publicēts: 26.11.14 20:19
 citēt
Ļoti atvainojos, datums ir pievienots, tas ir šo sestdien 29.novembrī.
avatar
Publicēts: 26.11.14 20:22 labots
 citēt
Vispār jau pirmie bija vēl ulmaņlaikos brāļi Laivinieki ar savas dziesmas tekstu: "Visi grāfi ellē, visi grāfi ellē, kinematoGRĀFS tik dzīvs".
kiciitee:Ļoti atvainojos...

Mēs tev visužēlīgi piedodam. :face-kiss:
avatar
Publicēts: 26.11.14 20:34 labots
 citēt
Vieta un bildes teicamas BET diskusijas tēma Latvijas kontexstā bezjēdzīgi tukša.
Man 29 aizņemts no rīta līdz vakaram vairāki lieli pasākumi.
avatar
Publicēts: 27.11.14 14:09
 citēt
Lunis:Vieta un bildes teicamas BET diskusijas tēma Latvijas kontexstā bezjēdzīgi tukša.
Man 29 aizņemts no rīta līdz vakaram vairāki lieli pasākumi.


Pilnīgi piekrītu par diskusijas tēmas tukšumu...
avatar
Publicēts: 27.11.14 14:30
 citēt
chukmasoff_f:
Lunis:Vieta un bildes teicamas BET diskusijas tēma Latvijas kontexstā bezjēdzīgi tukša.
Man 29 aizņemts no rīta līdz vakaram vairāki lieli pasākumi.


Pilnīgi piekrītu par diskusijas tēmas tukšumu...


Nez vai eksistē pilnīgi tukšas tēmas..., bet šeit aicina katru interesentu kurš neorientājas jautājumā uz diskusiju pie citiem cilvēkiem kuri neorientējas šajā jautājumā... tukšumu aizpilda/nomaina absurds. Absurds no kura izkristalizējās (saprotams attiecīgas "kvalitātes") atziņas kuras tālāk kā jau ko ''gatavu'' pasniedz vēl citiem kuri neorientējas dotajā jautājumā utt. :D

Tas ir vāks ne tukšums :)
avatar
Publicēts: 27.11.14 14:33
 citēt
Kaut gan varbūt arī ne absurds, bet vnk traki zems līmenis kas bagātīgi atšķaidīts ar liekvārdību un blāķi lietām kurām nav nekāda konteksta ar bildīti. Šļura.
avatar
Publicēts: 27.11.14 14:43
 citēt
..jaaa,jaaa,veeel Marjis----a krasivo budjet a,Marjis!!!:face-grin::face-crying::face-grin::anger:
avatar
Publicēts: 27.11.14 18:36
 citēt
Jā, mīlīgā, bērnišķīgā Kiciitee izdeva Fotolatus un pārvērtās par pieaugušu cilvēku. :face-smile:

Neuzskatu, ka tēma vai diskusiju veidošana kā tāda būtu bezjēdzīgi tukša. Labi, es neesmu Arno Marnics vai Alnis Stakle, bet kāpēc gan tas ir bezjēdzīgi, ka es vēlos veidot sarunas un diskusijas par fotogrāfiju kā tādu, jo tā ir galvenā tēma.

Priore... paldies! Jā, tas ir būtiski, ka sarunas, diskusijas, pieredzes apmaiņa nenotiek tikai sociālos tīklos, ir svarīgi cilvēku iepazīt klātienē, ieskatīties acīs
Un šis sarunu vakars ir iekļauts izstādes ietvaros, kas pašlaik ir apskatāma, bet skatoties pēc cilvēku ieinteresētības, varbūt vēl tiks rīkoti sarunu vakari.
avatar
Publicēts: 27.11.14 18:59
 citēt
Kā beidzās tās runas,ka Ojārs Jansons gribēja veidot fotogrāfu arodbiedrību?Nu Rīgas izstādes laikā pētīšot iespējas un pieprasījumu.Redz viņu,domājams,neviens gan nesauks par nejēgu un lohu.Bet cik tik nav runāts par visādām apvienībām un biedrībām,nekas paliekošs tā arī nav redzēts.Diskusijas par abstraktākām temām ,protams,ir cita lieta,bet ja ir gribētāji tad kāpēc gan ne?Nu nebūs tur lieli vizuālās mākslas sapratēji un teorētiķi ar Mākslas akadēmijas diplomiem,nu sarunās blēņas par ko skolotie maestro smīnēs...nu un tad?Cilvēkiem vajag kontaktēties dzīvajā un izteikties,internets ar savu anonimitāti tomēr mūsu attiecības stipri notrulina.
avatar
Publicēts: 27.11.14 19:05
 citēt
A kas tas tāds - fotolats? Iespēja, kā man pārvērsties no Šneidera par Rodenštoku vai Heliopanu? :face-grin:
avatar
Publicēts: 27.11.14 19:21
 citēt
karolinagrante: Labi, es neesmu Arno Marnics vai Alnis Stakle, bet kāpēc gan tas ir bezjēdzīgi, ka es vēlos veidot sarunas un diskusijas par fotogrāfiju kā tādu, jo tā ir galvenā tēma.

Pieaugusī :) Pretēji tam kā tu domā šis tevis minētais ir BŪTISIKS pluss , jo uz abiem minētajiem VAIRUMS principā neietu neko runāt par šādu tēmu. Taka tas tā par putniņiem. Lieta tā ka LATVIJĀ Cilvēki ar jēdzienu MIDERNA / LAIKMETĪGA fotogrāfija saprot pilnīgi ko citu ka VAIRUMĀ Eiropas un Skandināvijas , labākā gadijumā kā UK vai šur tur USA :):) Taka Latvijā vispirms elementāri NAV pat izpratnes KAS tad ir LATVIJAS sapratnē "Modernā fotogrāfija" vai Britu primitīvisms un padibeņu filazofija vai piemēram Fraņču , Vacu un Somu modernā fočene:):) Man kautkā patīk vairums no tā ko es rezdu Paris Foto galvenajās ekspizīcijās BET to ko mums te "Fotokvārtāls @ Stakle grūž es pat WC pie sienas nelikutu.
avatar
Publicēts: 27.11.14 23:13 labots
 citēt
priore:Esmu par sarunām par to, kā kļūt individualitātēm, pat risinot konkrētus uzdevumus. Drīzāk jau Juris un Sandra ir tie, ar kuriem par to vērts runāt, bet nez vai vērts piesaukt moderno mākslu un laikmetīgumu. Arī tēmas formulēšanu sākas diskusijas ievirze.


100% PAR ! Juri ar Sandru es labprāt paklausītos KAS un kā un kāpēc . Bet visus "Moderni vienīgi pareizās" teoriju bīdītājus man nav nedz interesanti nedz lietderīgi tērēt laiku. Tomēr esmu gana daudz un visur pamācijies padzīvojos man "Shitarta" atdarinājumus ne par ko uzmanības vērtu neviens neiebaros vienkarši gana esmu rezdējis gan IZCILUS profesionālus lomogrāfus gan perfektus minimālistus gan pā kādiem arī paskolojies paskatījies kā viņi strada . 100% zinu ka viņi NEKO neatdarina viņiem vienkārši tā SANĀK , tā`pec uzreiz redzu toss kas "Būtu bildfējuši Skuķites puķites" bet bildē "Ka vajag" tipa TA TAGAD MODERNI:):) NESAISTA mani tas. Juro USPER čalim iekša , tāpat vēl kāds bariņš bet "Moderno māklu" Latvju "Makslas specālistu" izpratnē man nav interesanta , ne arī viņu garlaicīgi vienveidīgais "Landonā Njujorkā tagada tā valka" viedoklis.
avatar
Publicēts: 28.11.14 09:40
 citēt
Ir doma aiziet uz šo pasākumu, ja nebūs nekā labāka ko darīt :)
avatar
Publicēts: 28.11.14 23:39
 citēt
Pameiginasu atstiept savas milakas fotogramatas, paluret - iedzert:face-glasses:
avatar
Publicēts: 29.11.14 01:31
 citēt
Lunis:
priore:Esmu par sarunām par to, kā kļūt individualitātēm, pat risinot konkrētus uzdevumus. Drīzāk jau Juris un Sandra ir tie, ar kuriem par to vērts runāt, bet nez vai vērts piesaukt moderno mākslu un laikmetīgumu. Arī tēmas formulēšanu sākas diskusijas ievirze.


100% PAR ! Juri ar Sandru es labprāt paklausītos KAS un kā un kāpēc . Bet visus "Moderni vienīgi pareizās" teoriju bīdītājus man nav nedz interesanti nedz lietderīgi tērēt laiku. Tomēr esmu gana daudz un visur pamācijies padzīvojos man "Shitarta" atdarinājumus ne par ko uzmanības vērtu neviens neiebaros vienkarši gana esmu rezdējis gan IZCILUS profesionālus lomogrāfus gan perfektus minimālistus gan pā kādiem arī paskolojies paskatījies kā viņi strada . 100% zinu ka viņi NEKO neatdarina viņiem vienkārši tā SANĀK , tā`pec uzreiz redzu toss kas "Būtu bildfējuši Skuķites puķites" bet bildē "Ka vajag" tipa TA TAGAD MODERNI:):) NESAISTA mani tas. Juro USPER čalim iekša , tāpat vēl kāds bariņš bet "Moderno māklu" Latvju "Makslas specālistu" izpratnē man nav interesanta , ne arī viņu garlaicīgi vienveidīgais "Landonā Njujorkā tagada tā valka" viedoklis.


Man ir žēl, ka tu šeit jau gadiem izplati savas stulbības.

KAD TU PĒDĒJO REIZI SPĒRI KĀJU KĀDĀ ĀRZEMJU MUZEJĀ? Puķītes un plikas meitenes tur neesmu redzējis nekad. ;)
avatar
Publicēts: 29.11.14 01:36
 citēt
Kā Tu vari tā teikt par Luni?! Visgudrāko cilvēku LV?!
avatar
Publicēts: 29.11.14 10:02
 citēt
blandona:


KAD TU PĒDĒJO REIZI SPĒRI KĀJU KĀDĀ ĀRZEMJU MUZEJĀ? Puķītes un plikas meitenes tur neesmu redzējis nekad. ;)


Acīmredzot Tu sper kājas tik muzejos, un nevis skaties to ekspozīcijas, jo savādāk nevar izskaidrot to, ka neesi tur ne aktus ne puķites redzējis.
p.s. Ja Van Gogs būtu trīspadsmito reizi savas saulespuķes gleznojis, tad varbūt Tu tās kauč kur būtu ieraudzījis?;-0
avatar
Publicēts: 29.11.14 10:05
 citēt
Citagaisma:blandona:


KAD TU PĒDĒJO REIZI SPĒRI KĀJU KĀDĀ ĀRZEMJU MUZEJĀ? Puķītes un plikas meitenes tur neesmu redzējis nekad. ;)


Acīmredzot Tu sper kājas tik muzejos, un nevis skaties to ekspozīcijas, jo savādāk nevar izskaidrot to, ka neesi tur ne aktus ne puķites redzējis.
p.s. Ja Van Gogs būtu trīspadsmito reizi savas saulespuķes gleznojis, tad varbūt Tu tās kauč kur būtu ieraudzījis?;-0


+
avatar
Publicēts: 29.11.14 10:36 labots
 citēt
Daudz vērtīgāk būtu noorganizēt pasākumu ar pāris ekspertiem, ( bet tiešām ekspertiem, nevis pašieceltām ikonām vai fosīlijām, kas reiz kaut kas bija!) kuri no a-z izdrāž katra interesenta sanestās, teiksim, 7 bildītes.
Vēlams 4x mēnesī.
Gan jau vismaz 80% atbirtu uzreiz un iegūtu radošo impotenci uz ilgu laiku, atlikumam nāktu ļoti par labu.
Un nekādu augstu runu par un ap neko
avatar
Publicēts: 29.11.14 12:15
 citēt
KVAA-II:Hmz, a kā bija PSRS laikos fotojomā, ar tiem standartiem, noteica KPSS CK ?

Toreiz noteica fotokluba Rīga vadība.:face-wink:Personālijas paši zinat.
avatar
Publicēts: 29.11.14 12:29
 citēt
Citagaisma:blandona:


KAD TU PĒDĒJO REIZI SPĒRI KĀJU KĀDĀ ĀRZEMJU MUZEJĀ? Puķītes un plikas meitenes tur neesmu redzējis nekad. ;)


Acīmredzot Tu sper kājas tik muzejos, un nevis skaties to ekspozīcijas, jo savādāk nevar izskaidrot to, ka neesi tur ne aktus ne puķites redzējis.
p.s. Ja Van Gogs būtu trīspadsmito reizi savas saulespuķes gleznojis, tad varbūt Tu tās kauč kur būtu ieraudzījis?;-0


Beidz mani SMĪDINĀT!!! Tu gribi teikt, ka domā ka šis fotoblog materiāls ir kaut nedaudz refleksija par Van Goga darbiem? Atklāta ZAIMOŠANA.

Bet vispār es sapratu, kur šeit problēma, cilvēki domā, ka viņi var imitēt glezniecību ar fotogrāfiju. Ierauga, ja jau Van Gogs uzcepis "vienkāršas saulespuķes", tad jau es arī varu nobliezt saules puķes un tas būs baigi KRUTI! Šeit cilvēkiem būtu jāsaprot, kas vispār ir fotogrāfija. Bet nav jau vērts šeit runāt un es nesaportu kāpēc šeit vispār to daru.
avatar
Publicēts: 29.11.14 12:37
 citēt
blandona:
Citagaisma:blandona:
Acīmredzot Tu sper kājas tik muzejos, un nevis skaties to ekspozīcijas, jo savādāk nevar izskaidrot to, ka neesi tur ne aktus ne puķites redzējis.
p.s. Ja Van Gogs būtu trīspadsmito reizi savas saulespuķes gleznojis, tad varbūt Tu tās kauč kur būtu ieraudzījis?;-0


Beidz mani SMĪDINĀT!!! Tu gribi teikt, ka domā ka šis fotoblog materiāls ir kaut nedaudz refleksija par Van Goga darbiem? Atklāta ZAIMOŠANA.

Bet vispār es sapratu, kur šeit problēma, cilvēki domā, ka viņi var imitēt glezniecību ar fotogrāfiju. Ierauga, ja jau Van Gogs uzcepis "vienkāršas saulespuķes", tad jau es arī varu nobliezt saules puķes un tas būs baigi KRUTI! Šeit cilvēkiem būtu jāsaprot, kas vispār ir fotogrāfija. Bet nav jau vērts šeit runāt un es nesaportu kāpēc šeit vispār to daru.


Pati devi atbildi... Varbūt pastāsti kas ir fotogrāfija?! Būs interesanti
avatar
Publicēts: 29.11.14 14:19 labots
 citēt
blandona:Man ir žēl, ka tu šeit jau gadiem izplati savas stulbības.

KAD TU PĒDĒJO REIZI SPĒRI KĀJU KĀDĀ ĀRZEMJU MUZEJĀ? Puķītes un plikas meitenes tur neesmu redzējis nekad. ;)


Kāju muzejos speru diezgan regulāri Rīgā gan nē , pamatā tie ir Polijas un Lietuvas retāk Igaunijas muzeji. Gadās arī tālāk ,bet tas pēdējos gadus samērā reti. Latvijā tikai Ogrē vai Liepājā retāk Talsos . Ja rodas brīvāks laiks starp darbiem kaut kur ārpus Latvijas pamatā spiežu tieši uz muzeju apmeklējumu , tur var pavadīt daudz laika . Piemēram, pēdējā pusgadā kādas 3x esmu bijis šeit www.mnw.art.pl... ļoti paša ekspozīcija pusi dienas var norakstīt, pliku meiteņu un puķīšu tur cik uziet. Nevajag savu intelektuālo debīlismu , kompleksus un aprobežotību reducēt uz pārējo pasauli. Pārējiem tā ir koša un krāsaina . Par cik savā bērnībā skolas gados muzejos esmu uzaudzis ,man senčiem kā radošiem cilvēkiem jebkuras jaunas izstādes apmeklējums gan Rīga gan tuvākajā pierīgā bija obligāta wikenda sastāvdaļa. Nenāku ne no laucinieku ne strādnieku vides līdz ar to man „Citas bērnības atmiņas” plašas , daudzveidīgas un krāsainas pilnas ar krāsu un dzīvību un kolorītiem cilvēkiem un kailiem , mazāk kailiem seņča modeļiem. Tuluzs Lotreks , Edgars Degā , Kārlis Padegs , Sigismunds Vidbergs un Boriss Bērziņš mani pamata formas un stila iedvesmas avoti. Egons Spuris , Leons Balodis , Jānis Tālbergs galvenie foto skolotāji. Primitīvas fizioloģiskas refleksijas un psihisku kaišu raisītas vīzijas nav man zināmi radošas izpausmes katalizatori. Tak piedod gaumes mums nesakrīt. Jā piemirsu šo ar nesen apmeklēju artmuseum.pl... , bet man galīgi necepija nav pieminēšanas vērts.
avatar
Publicēts: 29.11.14 14:41
 citēt
blandona: Ierauga, ja jau Van Gogs uzcepis "vienkāršas saulespuķes", tad jau es arī varu


Tur jau ir tā skumja, ka fotogrāfi neko nav mācījušies par vizuālās kultūras izaugsmi un ar Picaso un Gogu to "zināšanas" aprobežojas - tieši tāpēc arī ir idiotiski diskutēt par attēlu, ka galvā ir nulle.
avatar
Publicēts: 29.11.14 16:44
 citēt
Vau, kas par sarunu:)
Bet vismaz Rihards atklāja, viņa iedvesmas avoti ir ar laika putekļiem pārklājušās presonas, kas diemžēl nav iemācījušas pašu galveno - māksla ir dinamiska plūstoša substance ar mainīgu idejas paradigmu;) Lai veicas, vēsture arī ir laba un noderīga nodarbe!
avatar
Publicēts: 29.11.14 21:38 labots
 citēt
Arkons:Vau, kas par sarunu:)
Bet vismaz Rihards atklāja, viņa iedvesmas avoti ir ar laika putekļiem pārklājušās presonas, kas diemžēl nav iemācījušas pašu galveno - māksla ir dinamiska plūstoša substance ar mainīgu idejas paradigmu;) Lai veicas, vēsture arī ir laba un noderīga nodarbe!


Pats galvenais ko man iemācīja mācoties "laika putekļiem pārklājušās personas" stilu principu zināšanas izpratnes NAV iespējams nekas "Modernāks @ jaunāks". Jāzina kā minimums pamati, lai spētu ATTĪSTĪT A jebko, tieši tāpēc man LV pašreizējie "Pravieši" nav interesanti, viņiem nav NEKĀDU pamatu un izpratnes kas bijis PIRJS viņiem kur nu vēl senāk, izņemot Balču kurš vienkārši ir reāls „Konjunktūras fans” darīs A jebko kas modē :):) Bez pagātnes nav nākotnes vai tā pamatā ir "Muļķa atklāsmes" kas par ko ļoti jaunu krutu neko nezinot uzdod tipisku 19 gs otrās puses „ Franču Fotogrāfiju" piemēram Charles Marville un Ko stilā :):) Man ļoti patīk Latviešu gleznotājs Karlis Hūns, izmantojot izdevību speciāli, aizbraucu uz Madonas muzeju apskatīt viņa darbu izstādi, par cik esmu, mācījies fotogrāfiju arī Francijā, labi zinu, ka Kārlis Hūns, strādājis Parīzē par fotogrāfiju retušētāju, apguvis fotogrāfiju, tie ir 1860-70 gadi. NEKAS no tā kas mūsdienās skaitās „Kruta” NAV nedz jauns nedz „Novatorisks” tie ir tipiski 19 gs 70-80gadu modē bijušu stila atdarinājumi pietam, kopēts pamatā, tiek pilnīgi viss pat nepilnīgas tehnikas radīti tīri tehniski defekti. „Simfoniķi un avangardisti” ir vienkārši „Salauzta fočuka @ tehniski nepilnīga” foto procesa atdarinātāji. Taka bļaušana par „Putekļainu pagātni” tas no izglītības trūkuma un nezināšanas , garlaicīgi. Mācīties vajag, tad varēs mācīt citus. Bet, tā jau Latvijā pieņemts, amatieru kursiņi, amatieru semināriņ un gatavs „Meistars skolotājs” visu noteikt gribētājs.
avatar
Publicēts: 29.11.14 22:00
 citēt
Arkons:māksla ir dinamiska plūstoša substance ar mainīgu idejas paradigmu;)

Stabila, bet ar prognozi uz progresēšanu psihiatriska diagnoze.
avatar
Publicēts: 29.11.14 22:19
 citēt
Latgale ir vienīgais vēsturiskais novads, kura nosaukuma vārda sakne sakrīt ar Latviju.
avatar
Publicēts: 30.11.14 00:23
 citēt
Tas ka Rihards Puriņš ir latvju fotogrāfijas glābējs ir zināms sen. Kā arī tas, ka viņam vienīgajam ir izglītība un zināšanas :) Šo faktu negrasās apstrīdēt arī "Napoleons" Marnics :D Šajā visā ir tikai viena problēma, vēsturiskais taisnīgums. Ko lai dara ar to? Viņš ir nepielūdzams :D Un vēl ir tam taisnīgumam viens smagsvara sabiedrotais - laiks, kurš saliek visu pa vietām :D

Lai dzīvē veicas ;)
avatar
Publicēts: 30.11.14 01:02 labots
 citēt
Arkons:Tas ka Rihards Puriņš ir latvju fotogrāfijas glābējs ir zināms sen. Kā arī tas, ka viņam vienīgajam ir izglītība un zināšanas :)


Mani pilnīgi nesaista "Latvijas mūsdienu fotogrāfija" nedz Arno Marnica, nedz Aļņa Stakles, nedz Arņa Balčus interpretācijā, manā izpratnē tas ir nožēlojams primitīvisms zināms vēl no 19gs nogales 1880-1900 "Tautas mākslas" laikiem. Tolaik KODAK laida apgrozībā savas "Pogu kameras" un tā kā mūsdienās skaitās "Modīgi" un laikmetīgi blieza vai visas Eiropas koloniālpreču bodīšu apmeklētāji. "Lomogrāfija" tīrā veidā vēl 19gs nogalē. Līdz ar to mani Latvijā interesē tikai foto vēsture kā priekšmets , tās fiksācija konkrētā laikā posmā. Jā manas daudzskaitlīgas "Foto izglītības + prakses" man pietiekami labi ļauj saprast, kādu MĀCĪT man nav nekādu tiesību, pašam vēl gadi 10-15 minimums jāmācās, lai būtu tiesības mācīt citus, nesačakarējot viņos, nedz amata, nedz radošā stila un gaumes izjūtu. Tas tāds normālās valstīs pierasta lietu kārtība SĀKUMĀ tu pats gadus 20-30 mācies strādā KONKRĒTĀ JOMĀ, līdz iegūsti pasniedzēja līmeni nepieciešamās zināšanas un tiesības. Tikai tad tev pēc nopietniem profesionālas kvalifikācijas ieskaitēm ir līmenis tiesības mācīt citus, es pie tāda principa ar pieturos. Latvijā absolūtā vairumā gadījumu ir cilvēki PILNĪGI no ielas, kam VISPĀR nav nekādu akadēmiski gūtu zināšanu MĀCAMAJĀ PRIEKŠMETĀ bieži āri profesionālas prakses nekādas nav. Tāpēc tāds REĀLI nožēlojams gan līmenis, gan izpratne par MACĀMO arī jebkādām sakarībām un tendencēm šai jomā. Baisi un nožēlojami. Vienīgā iespēja laist prom un mācīties arpus Latvijas ieteicams Rietumeiropas kontinentālajā daļā jo UK laba līmeņa mācību iestādes LV adeptiem praktiski nav pieejamas. Tieši tāpēc diskusija ar šādiem kadriem par ko „Laikmetīgi profesionālu” ir pilnīgi bezjēdzīga . Taču laikam Latvija to ir pelnījusi , arī Krievijā 18-19gs vai katrs provinces muižnieķelis bija liels Rjazaņas izlējuma Franču vīnu speciālists un apgalvoja la nēsā kaftanu un furašku pēc pēdējās Parižas , Landonas un Konotopas modes tendencēm.
avatar
Publicēts: 30.11.14 10:32
 citēt
Arkons:Vau, kas par sarunu:)
Bet vismaz Rihards atklāja, viņa iedvesmas avoti ir ar laika putekļiem pārklājušās presonas, kas diemžēl nav iemācījušas pašu galveno - māksla ir dinamiska plūstoša substance ar mainīgu idejas paradigmu;) Lai veicas, vēsture arī ir laba un noderīga nodarbe!



Var nolauzt rokas vai nomālēt ar eļļas krāsu koši rozzā :haha:

.bus moderni..... Arkons var dot norādi,kur Riča būtu deklarējis ko glābt?
avatar
Publicēts: 30.11.14 11:08
 citēt
Piemēram varen modīgi un "Novātoriski" .

forša bilde . Stils visnotaļ "Vēstures putekļu" noputējis , šādi visai līdzīgi atlaida vēl Sergejs Prokudins-Gorskis 20gs pašā sākumā un plaši praktizēja daudzās reklāmas sesijās 1980 gadu nogalē :):) Tas nekādi nemazina darbu vēttību bet saukt to par "Laikmetīgo mākslu" mēle nelokās :) Kautgan to dara vai visi "Ļoti izglītotie" specālisti nedz vēstures nedz amata nezinātāji.
avatar
Publicēts: 30.11.14 12:39
 citēt
Lunis:(..) nožēlojams primitīvisms zināms vēl no 19gs nogales 1880-1900 "Tautas mākslas" laikiem. Tolaik KODAK laida apgrozībā savas "Pogu kameras" (..)


Lunis: šādi visai līdzīgi atlaida vēl Sergejs Prokudins-Gorskis 20gs pašā sākumā un plaši praktizēja daudzās reklāmas sesijās 1980 gadu nogalē
Luni, Luni - ar gadskaitļiem vainu ļoti pārspīlē, vai točna esi Lunis :face-grin:
avatar
Publicēts: 30.11.14 13:01 labots
 citēt
Fotogrāfijas vēsturi vajag zināt, nu vismaz raksturīgākos posmus un virzienu TAD viss "Ļoti Laikmetīgais" šķitīs ļoti smieklīgu simtu un vairāk gadus vecs „Izpausmju” burtisks atdarinājums. Fotogrāfija savā attīstībā vēl pirms 100 gadiem izgājusi gan "Lomogrāfijas", gan "Tautas mākslas" posmus. Tik galīgs neko nezinošs cirvis "No Rīgas" nezina, ka mūsdienās Fotogrāfija savā jaunradē un stilu ziņa NE TUVU netuvojās 19/20 gads mijai kad 1903 gadā Francijā tikai XXX "Meiteņu" ražošana sasniedz DESMITIEM miljonus lielus apjomus, tikai Francijā vien OFICIĀLI šai jomā strādāja 50.000 nodokļu maksātāju. Viss tas beidzās tikai ar Pirmo pasaules karu, kad mainījās „Laikmets Eiropā”, tātad akurāt pirms 100 gadiem. Daudzu iedomātā Fotogrāfijas Meka USA tai laikā bija nožēlojama province, kurā nedz mākslas, nedz tās vēstures nav vispār. Savukārt UK mūsdienās degradējusi līdz USA savulaik bijušajām primitīvajam vizuālajam līmenim. Savulaik Helmut Newton (Helmut Neustädter) kurš nāk no starpkaru Vācijas savā autobiogrāfijā raksta, ka LAIMĪGĀKĀ viņa radošās karjeras diena bija, ka viņš aizmuka no UK uz Franciju laužot līgumu ar UK VOGUE, jo tik neradošu un konservatīvi garlaicīgu atmosfēru kā UK fotogrāfijas jomā viņš nekur citur nav pieredzējis pat Austrālijā nē. Kopš tā laika pagājuši 50 gadi BET nekas nav mainījies, nožēlojami 100 gadus veci „Laikmetu” atdarinājumi tiek „Prezentēti” kā kaut kas baigi moderns un laikmetīgs. NEKĀ tas viss ir „Vecu apputējušu” tiešs atdarinājums absolūtas stila kopijas.
avatar
Publicēts: 30.11.14 13:09
 citēt
wot tā!
avatar
Publicēts: 30.11.14 13:37 labots
 citēt
KVAA-II:tagad atcerējos par to pirms Pirmā Pasaules kara - Krievijas entuziastu, kurš izveidojā krāsu foto un apbraukāja visu Krieviju, bildējot vienkārši apkārt esošo
Par mākslu - man radies iespaids - ka mūsdienu mākslā ņēmuši virsroku tie, par kuriem Hruščovs izteicās: "nu ir pi...asi"
modernisms koroče
Par foto diemžēl nav tik daudz zināšanu


Entuziasts:):) Uz mata kā mūsdienu "Speciālisti" :):) "Entuziasts" bija nopietns uzņēmējs, ķīmiķis un optiķis kuram cara valdība ieguldīja tiem laikiem kosmisku piķi, lai viņš apbildē "Impēriju" izdalīja transportu speciālu vilciena vagonu laboratoriju. Tieši tāpēc viņa bildes pamatā aptver dzelzceļa līniju apkārtni. Nupat pirms pus gada iznāca kolosāla dokumentāla filma par šo pasākumu saucās "Цвет нации" (Леонид Парфенов), 2014 iesaku visiem noskatīties ļoti interesanta par FOTO vēsturi youtu.be... . Kas būtiski viņš izmantoja tā sauvamo "Adektīvo" krāsu attēla metodi , kas ļauj arī mūsdienās šos attēlus skatīt tieši tādus kā viņi uzņemti bez kāda krāsu zuduma. Arhaiski un MUSDIENĪGI tā strada daudzi mūsdienu projektori pēc 100 gadiem:)
avatar
Publicēts: 30.11.14 14:06
 citēt
Nu re kā ,tikko feisbūks pameta vēl kaudzīti, ja jau par vēsturi runa panesās. No 1940.g



samsebeskazal.livejournal.com...

Nju jāāā,kur te līdz kādai mākslai. Vienkārši bildītes :grimace:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):