forum.gif
Daļējs Saules aptumsums
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Daļējs Saules aptumsums
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 19.03.15 14:16
 citēt
www.timeanddate.com...

Runā, ka redzams būs arī LV. Kādi tehniskie palīglīdzekļi nepieciešami? Vai pietiks ar ND (ir 2,4,8 un variators līdz kādiem 200) filtriem biezā slānī gan uz objektīva, gan acij priekšā?
avatar
Publicēts: 19.03.15 14:37
 citēt
ACIJ PRIEKŠĀ ND FILTRI NEDER!!!!!!!!!
Vajag arī spēcīgu UV filtru, kā minimums. Bet tikai viens pats ND, lai vai kādu ciparu, NEDER!
avatar
Publicēts: 19.03.15 14:43
 citēt
Ja pareizi esmu sapratis skolas fizikas kursu, tad JEBKURŠ stikls aiztur UV. Tā kā visticamākais, ka lētie ķīniešu ND ir tonēta plastmasa, tad stikla gabaliņu prasītos komplektā pavisam noteikti.
avatar
Publicēts: 19.03.15 15:10
 citēt
nesix:Ja pareizi esmu sapratis skolas fizikas kursu, tad JEBKURŠ stikls aiztur UV.

Kvarca stikls neaiztur UV. Neesmu drošs, no kā taisa ND filtrus. Tā kā kamerām vajag atsevišķus UV filtrus, tad man šķiet, ka speciālais optiskais stikls varētu būt kvarca stikls.

Common soda lime glass is partially transparent to UVA but is opaque to shorter wavelengths, whereas fused quartz glass, depending on quality, can be transparent even to vacuum UV wavelengths. Ordinary window glass passes about 90% of the light above 350 nm, but blocks over 90% of the light below 300 nm.[22][23][24]

Wood's glass is a nickel-bearing form of glass with a deep blue-purple color that blocks most visible light and passes ultraviolet light.
avatar
Publicēts: 19.03.15 15:16 labots
 citēt
nu tad uztupināšu uz sava NEXa max garāko pieejamo rori + UV un ND 1000, tad ganjau kaučko ieraudzīšu un bez acīm nepalikšu! tikai izskatās, ka visi būsim arveselām acīm, jo būs mākoņi :D
avatar
Publicēts: 19.03.15 15:24
 citēt
Pirms kādiem 15 vai vairāk gadiem bildēju daļējo aptumsumu Rīgā uz 35 mm filmas, toreiz palīdzēja šķidras mākuļu driskas, aces neizsvilināju :face-smile: Bez kādiem filtriem, smuk sanāca, tāds kā mēness sirpītis ar Vecrīgas torņiem komplektā. Varētu ar ieskenēt, slinkums tik rakāties pa negatīvu kastēm.
avatar
Publicēts: 19.03.15 15:42
 citēt
šādam taču vajadzētu pildīt UV aizturētāja funkciju?
avatar
Publicēts: 19.03.15 15:46
 citēt
avatar
Publicēts: 19.03.15 15:56
 citēt
A kādam mārrutkam to filtru vajak, ja sensoram ir paaugstināta jūtība tieši pret infrasarkanajiem stariem?
avatar
Publicēts: 19.03.15 16:21
 citēt
Jau atlkal www.delfi.lv...
avatar
Publicēts: 19.03.15 16:26
 citēt
avatar
Publicēts: 19.03.15 16:40
 citēt
Metinātāja stiklu vajag!
www.pakom.lv...
Ja ir Hoyas IR filtrs - caur to ar var provēt...esmu mēģinājis - ir sanācis neslikti (cik nu mana necilā optika atļāva).
avatar
Publicēts: 19.03.15 16:49
 citēt
Schneider:A kādam mārrutkam to filtru vajak, ja sensoram ir paaugstināta jūtība tieši pret infrasarkanajiem stariem?

Ja tā būtu, tad nevajadzētu IR filtrus un garas ekspozīcijas saulainās dienās ar tiem, ja iztiek nenoņemot attiecīgo filtru no sensora - pietiktu vnk ND uzlikt, lai taisītu IR bildes.
avatar
Publicēts: 19.03.15 16:50 labots
 citēt
MaurI:Metinātāja stiklu vajag!

Nav droši www.fotoblog.lv... Tie stikli ir vēl draņķīgāki par loga rūti. Un taisnība Gunāram II, kad griež stiklu, defekts griežas līdz.

Es nesaku, ka sensors ustver tikai IR spektru. www.sensorcleaning.com...
avatar
Publicēts: 19.03.15 17:01
 citēt
Sensors uztver sasodīti maz IR spektra. Vismaz lielākā daļa.
avatar
Publicēts: 19.03.15 17:09
 citēt
Nu labi, lai tā būtu, bet kam vajadzīks UV filtrs?
avatar
Publicēts: 19.03.15 17:29
 citēt
Nu tak viens no jums domā par fotogrāfēšanu, otrs par vizuālajiem novērojumiem - tāpēc ar vajag UV filtru - lai kataraktu priekšlaicīgi nenorautu.

Metinātāja stikls vizuālam saules aptumsuma novērojumam ir tieši laikā (tik viņiem ar tumšumi dažādi).
avatar
Publicēts: 19.03.15 17:44
 citēt
A tas, ka viņš šitā te isstiepj Sauli, arī ir tieši laikā?

avatar
Publicēts: 19.03.15 17:47 labots
 citēt
Nu un kas traucē nopirkt kvalitatīvu metinātāja stiklu nevis kaut kādu nostāvējušos PSRS sūdu no 60-tajiem?

Un vizuāliem novērojumiem arī tāds kroplītis būs gana labs, jo tur galvenais ir fīlings - tip es tur biju, es to redzēju.
avatar
Publicēts: 19.03.15 18:00
 citēt
Nu labi, piekrītu, varbūt, ka tagad pie mums tirgo tikai tādus, kuri ir no Schott stikla.
avatar
Publicēts: 19.03.15 18:54
 citēt
Yessā! www.tvnet.lv...
Metinātāja stikls man ir brāķis, bet aizdedzināšu ruberoīda gabalu, nokvēpināšu parasta loga stikla gabalu un redzēšu!
avatar
Publicēts: 19.03.15 19:33
 citēt
2008. gada 1. augustā uzbliezu šito aptumsumu:
www.fotoblog.lv...

Cik atceros, kā filtru izmantoju disketi.
Objektīvs gan bija ar 52mm filtru tādēļ varēja nosegt laukumu īzī.
avatar
Publicēts: 19.03.15 19:39
 citēt
Kaukur disketei vajadzēja mētāties, bet pa visādām krāmu kastēm neatradu. Toties izraku neskur dabūtu padlaiku ziepi Elikon-Autofokus. :amazing:
avatar
Publicēts: 19.03.15 20:09 labots
 citēt
NU Cilvēki mīļie - nu nevajag bojāt redzi ar pašdarinātiem verķiem. Nu kāds kvēpinātais stikls. Visdrošākais ir tumšākās metinātāju brilles. Neutral density filtrs novāc tikai redzamo daļu nost, bet laiž cauri infrasarkano, kuras saules spektŗā netrūkst. Piemēram, lāzertehnikā strādājot ar IR lāzeriem aizskargbrilles ir OBLIGĀTAS, jo starojums ir kaitīgs - dedzina aci, bet acs automātiski nereaģē, jo acs ir nejutīga pret konkrēto viļņa garumu - beigās reakcija būs no tā, ka paliks karsti, bet kaitējums nodarīts neatgriezenisks.
Arī mans pieminētais IR filtrs der TIKAI fotogrāfējot un nebāžot aci klāt, jo tas nogriež redzamo un UV daļu, bet IR filtrs priekšā sensoram novāks IR daļu - rezultātā kaut kāda ne pārāk liela porcija IR nonāks līdz sensoram. Acij priekšā nav IR filtra. Respektīvi neķēmojaties ar flopikiem u.c. lietām.

Metinātāju tumšākie stikli - specializētie saules filtri, kas iegūti metalizējot polimērus un darbojas uz refeleksijas principa. Viss.
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:08
 citēt
Metinātāju stikli tāpat kā fotofiltri ir dažādu gradāciju, neesmu 100% pārliecināts, bet ļoti tuvu tam, ka tie ir tiepaši stopi, kas fotofiltriem. Vismaz, "uz aci" metinātaju stikls nr 10 ir tikpat tumšs kā 10 stopu fotofiltrs. Bet, fotofiltri paredzēti fotogrāfēšanai, un ja vien tie nebūs kādi lētie, to kvalitāte drosvien būs krietni labāka kā metinātaju stikls, kuram sākotnējais pielietojums tomēr ir drusku cits..
Varbūt vienīgi tas, ka metinātaju stiklus var dabūt drusku tumšākus, man tumšākais mētājās 11, varbūt ir pieejami arī 12. gradācijas, bet foto "big stopperim" var uzmest pa virsu kādu 2 stopu filtru, un taspats būs.
Cita lieta- ja nav pieeejami tumšie fotofiltri, tad metinātaju variants būš kudiš lētaks.. :)
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:26
 citēt
KVAA-II:labāk bildējiet pilnu Menesi, tad tikai risks mēnessērdzību noraut būs...

laikam jau no pieredzes runā :D
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:27
 citēt
Jēziņ, eju us pagrabu un atlikušo dzīvez daļu nemaz nelienu ārā.
Kā nepaliekam akli, vasaras dienā visu nomoda laiku pavadot saulē, pie tam tā tik bieži spīd tieši acīs. Kā Andu kalnu indiāņi uz ekvatora nav iznīkuši savas eksistences pirmajos gados, kā dzīvo tuksneša beduīni???
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:40
 citēt
Labi, ka to linku atvēru! Būtu mūžu nodzīvojis, un nezinātu, ka ŠITĀDS STULBUMS ir iespējams.
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:46
 citēt
ē vispār izskatās ka lielākajā Latvijas daļā tas tumsums nebūs redzams, apmācies :face-sad:
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:48
 citēt
ieskaties.lv tirgo foršas lētas brillites, ar tām varēsiet vērot !
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:49
 citēt
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:50
 citēt
KKancis:ieskaties.lv tirgo foršas lētas brillites, ar tām varēsiet vērot !


aha varēsi mākoņus pētīt, paskatās meteo kartēs, ap 12:00 viscaur apmācies :cry:
avatar
Publicēts: 19.03.15 23:55 labots
 citēt
Alibaba:ē vispār izskatās ka lielākajā Latvijas daļā tas tumsums nebūs redzams, apmācies... ap 12:00 viscaur apmācies :face-sad:

Jūtu līdz... bet būs arī, kas redzēs:



:grimace::grimace::grimace:
avatar
Publicēts: 20.03.15 00:02
 citēt
Nu ko šneideram iespēja uzrīkot ātro miniplenēriņu, laižam visi ciemos :face-grin:
avatar
Publicēts: 20.03.15 07:43
 citēt
nevajadzēs filtrus, mākoņi nofiltrēs ... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 20.03.15 11:02
 citēt
Jau mazs pleķis redzams labā augšējā saules malā
avatar
Publicēts: 20.03.15 11:51
 citēt
Sāk apmākties, maķ-peremaķ!!!
avatar
Publicēts: 20.03.15 12:01
 citēt
Schneider:Sāk apmākties, maķ-peremaķ!!!


hah tā jums lielīgajiem preilēniešiem vajag :grimace: tupu uz jumta un praktiski neko neredzu, tik pirms pusstundas uz mirkli pašķīrās pelēkie mākuļi saules pusē :face-sad:
avatar
Publicēts: 20.03.15 12:07
 citēt
Es no mājām pa logu palūrēju uz sauli ar 70-200+2ND filtri - ir pat kkas redzams, bet nu nomācās pavisam :(
avatar
Publicēts: 20.03.15 12:16
 citēt
Rīgā.

Sākums bija smuks, bet es biju mājās atmiņas karti atstājis.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):