forum.gif
Jautājums alus mīlētājiem
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / Jautājums alus mīlētājiem
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 25.08.15 10:41
 citēt
Nesen ievēroju ka pat Valmiermuižniekam kritusies kvalitāte, pāris buteles bija pilnīgi nedzeramas. Vai tik pieaugot popularitātei nebūs sākuši tā ražošanu kaut kur citur lielākā brūzī, kā arī aizdomīgi pagarinājies realizācijas termiņš, manīju pašlaik dažiem līdz pat decembrim.
avatar
Publicēts: 25.08.15 12:06
 citēt
Alibaba:
talavietis:pirts vakarā- pats kausu 5% alus, bet sievai 12% Šariš kausu :D


šneiders izlaks 4 butelītes, sieva 1 glāzi, rezultātā kurš būs vairāk noreibis? :face-smile: Vispār trakums ar tiem sievišķiem, manējā 10 gadus kopā ar mani iemalkoja alu bet šogad atzinās ka alus vispār negaršo :face-grin:


:face-glasses::face-grin::face-grin::face-grin::face-grin: labais
avatar
Publicēts: 25.08.15 12:42
 citēt
Schneider:Kurš zina, kur var nopirkt slovāku alu Šariš, Kamzik vai Tatran? Tas jautājums drīzāk pie rīdziniekiem, jo provincē, piemēram, manā miestā no importa sastopami tik čehu Žatecky Gus, Staropramen, Krušovice un visādi tur Rietumeiropas Heinekeni ar Hollandiām.


Žatecky Gus čehu? Muahaaaahhaaaaahaaaaaaa....... :face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin:
www.carlsberggroup.com...

P.S. Biežāk paskaties izcelsmes valsti pērkot "čehu" "angļu" un citus alus. :D
avatar
Publicēts: 25.08.15 12:46 labots
 citēt
Es saprotu, kāpēc Valmiermuiža estos 2.50, bet mums 1.50

Bet kakova hrena pie mums angļu santehniķlu dzira Newcastle Brown Ale 1.38, ja estos viņa 0.78 ????????
avatar
Publicēts: 25.08.15 14:46
 citēt
Sapper:Žatecky Gus čehu? Muahaaaahhaaaaahaaaaaaa....... :face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin:

Muahaaaahhaaaaahaaaaaaa....... :face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin::face-devil-grin: Es pamodos jau aizvakar:
Schneider:Bļāviens, tikko čehu wikipēdijā atradu, ka Žatecky Gusā no čehiem ir tik apiņi, bet pats alus ir vēl briesmīgāks globalizācijas produkts par magdonaldu. Ražots dāņiem piederošā Pēterburgas brūzī. Un man tieši tas ir nopirkts pirtij šovakar... :amazing:

Bet tu tik šodien. :face-grin:
avatar
Publicēts: 25.08.15 15:30
 citēt
R_J:
Schneider: Šeit galvenais - nejaukt spirtu ar blīvumu.
Bļāviens, tikko čehu wikipēdijā atradu, ka Žatecky Gusā no čehiem ir tik apiņi, bet pats alus ir vēl briesmīgāks globalizācijas produkts par magdonaldu. Ražots dāņiem piederošā Pēterburgas brūzī. Un man tieši tas ir nopirkts pirtij šovakar... :amazing:


Jāpiekrīt Alibabam - kādēļ esot Latvijā jādzer kaut kādi ārvalstu ali? Mums tak ir pietiekoši daidz labu savējo. Turklāt, ja ārzemju alu var nopirkt šeit, tad tur par 99% skaidrs, ka tas ir kaut kāds širpotrebs, tipa aldara zelta. Labi ir pasaulē palikuši tikai mazo alus darītavu ali, kuri diez vai tirgojas citās valstīs, varbūt tik pašās tuvākajās kaimiņvalstīs.


Nevajag aicmirst, ka pacients arī ēdamo pērk:



Tamdēļ skaidrot par vietējo vs ārzemju alu...

Vai Latvijas sviesta izvēli cilvēkam no laukiem - bezjēcīki!
avatar
Publicēts: 25.08.15 15:33
 citēt
Alibaba:Nesen ievēroju ka pat Valmiermuižniekam kritusies kvalitāte, pāris buteles bija pilnīgi nedzeramas. Vai tik pieaugot popularitātei nebūs sākuši tā ražošanu kaut kur citur lielākā brūzī, kā arī aizdomīgi pagarinājies realizācijas termiņš, manīju pašlaik dažiem līdz pat decembrim.


Ah ah ah...
Vēlviens naivais pērk Zelta alu (bet par dārgāku cenu!) un tic tautiskiem burtiem uz šiltītes. :D

Nē, draugs... Tā nekad nav bijis, ka šis alus tiktu brūvēts kā pienākas, nevis no Polijā pirkta koncentrāta.
avatar
Publicēts: 25.08.15 16:35
 citēt
Nu skumji ja pasākuši šmugulēt :face-sad: bet vēl pirms kāda gada tā garša ne tuvu nelīdzinājās aldara suslām. Cerams ka vismaz Tērvetnieks neaizies pa to pašu taciņu, pa retam trāpas tikai tādi uz ieskābšanas robeža.
avatar
Publicēts: 25.08.15 16:41
 citēt
Alibaba:Nu skumji ja pasākuši šmugulēt :face-sad: bet vēl pirms kāda gada tā garša ne tuvu nelīdzinājās aldara suslām. Cerams ka vismaz Tērvetnieks neaizies pa to pašu taciņu, pa retam trāpas tikai tādi uz ieskābšanas robeža.


Nu nezinu, man ar Tērveti līdz šim problēmas nav bijušas. Tas ir gandrīz vienīgais, ko dzeru. Citus tikai reizēm, pa bišķim. Nu jā, uz pohām reizēm izdzeru vienu Valmiermuižas Frišu, bet nu tas gluži nav alus :)
avatar
Publicēts: 25.08.15 17:22
 citēt
R_J:

Nu nezinu, man ar Tērveti līdz šim problēmas nav bijušas.


pērn nefiltrētais senču trāpījās tāds šaubīgs, tas pērkot lauku nelielā bodītē, ne visur tur vēsumā kā arī neizpērk tik ātri, laukos jau cieņā 2l bamšļi.

R_J:

Tas ir gandrīz vienīgais, ko dzeru.


man līdzīgi, pa retam vēl Užavnieku, Piebalgas, Bauskas.
avatar
Publicēts: 25.08.15 18:26
 citēt
Man ir atkarīgs no veikala piedāvājuma. Labajā biežāk ņemu Brāli, citur, ja ir - Tērvetes vai Piebalgas. Mazajās lauku bodītēs jāpriecājas, ka vispār ir kas cits, izņemot 7-grādīgos "stenolazus".
avatar
Publicēts: 25.08.15 19:16
 citēt
Ha, pagājušo gadu Baltkrievijā novēroju, ka mūsu Lāčplēša, Aldara uc. mūsu izpratnē sūds maksāja baigo naudu, taču pagaršoju viņu vietējo Akvabarija un vēl dažus citus, ko viņi par alu dēvē secināju, ka dzīvojam alus El Dorado.
avatar
Publicēts: 25.08.15 20:26
 citēt
Šogad savu paziņu, Krievijas mākslinieku ar sievu izvizināju ekskursijā pa Latgali, Līksnas parkā apstājāmies us puzdienām, viņš vietējā bodē nopirka kaukādu Aldari ar zilo etiķeti (light vai Pilzenes), ēd desu, piedzer to alus isstrādājumu un priecājas, ka "u vas v Latvii očeņ horošeje pivo". Man viņa palika žēl, ka jādzīvo tādos apstākļos, kuros pat šis čurūdens liekas labs.
avatar
Publicēts: 25.08.15 21:02
 citēt
Schneider:Šogad savu paziņu, Krievijas mākslinieku ar sievu izvizināju ekskursijā pa Latgali, Līksnas parkā apstājāmies us puzdienām, viņš vietējā bodē nopirka kaukādu Aldari ar zilo etiķeti (light vai Pilzenes), ēd desu, piedzer to alus isstrādājumu un priecājas, ka "u vas v Latvii očeņ horošeje pivo". Man viņa palika žēl, ka jādzīvo tādos apstākļos, kuros pat šis čurūdens liekas labs.


Tas ir tāds pats mīts kā "Zenit" ir laba fotokamera. Laiki mainās - kādreiz tiešām Latvijā bija liels relatīvi labu alu īpatsvars - šobrīd ir Carlsberg plastmasas standarts Aldarim un pilnīgi šausmoņi Līvu, Cēsu, Lāčplēsis. Tērvete un daži similārie aizņem labi ja 10% tirgus.

Iespējams, ka krieviem kā alus nedzērājiem Carlsberga "Baltija" (tas pats Aldaris) ir labākais no brīvi nopērkamajiem.

Labs alus globalizētās valstīs ir diezgan reta, meklējama un lielākoties arī dārgas lieta - LV vēl ir tīri ok - rajcentros Tērvetnieku nopirkt var un pat vidējos krogos krānā ir vismaz viens normāls aliņš. Arī cena nav kosmoss.

Čehijā piemēram ir sliktāk - arī ok bāri sastāv tikai no sūda plastmasa kozeliem, staroprameniem un krušovices (tiesa nenormāli lēti - Prāgā 3 kvartāli no tūristu takas krušovici no krāna var sastapt pa 35eirocenti) - tur visur ir tāda situācija kā Arena Rīga - tikai un vienīgi plastmasa.
avatar
Publicēts: 25.08.15 21:23
 citēt
Oi sor paskatījos kursu - kļūdījos pa 72 eirocenti var bārā no krāna krušovici dabūt.


Šoks bija arī, ka pasaules hoķa čempī Arena O2 bija kosmiski lēts alus (tāds pats draņķis kā Rīgā).
avatar
Publicēts: 25.08.15 21:35
 citēt
Maris:pa 72 eirocenti var bārā no krāna krušovici dabūt.


phe ne visai garšo man čehu alu, lai gan UK nācās budvaizeru un holandiešu grolšu lakt, ibo ingliš ali vēl mazāk garšoja. Tērvetnieku pa laikam varu dabūt 0,69 gabalā
avatar
Publicēts: 25.08.15 21:54
 citēt
Sapper:Es saprotu, kāpēc Valmiermuiža estos 2.50, bet mums 1.50

Bet kakova hrena pie mums angļu santehniķlu dzira Newcastle Brown Ale 1.38, ja estos viņa 0.78 ????????


Štrunts par estiem, bet pašos angļos šis alus ir dārgāks.. :)
avatar
Publicēts: 25.08.15 22:18
 citēt
man krogu cenas pie vienas vietas, jo nekad nav interesējusi iespēja padzert dārgi drausmīgas mūzikas un piesmēķēta gaisa atmosfērā
avatar
Publicēts: 25.08.15 23:23
 citēt
priore:piebildīšu- dārgi padzert lētu dziru.



Tas ir tieši proporcionāli Latvijas fotogrāfierm kuru darbs ir bezvērts. Ja cilvēks dodas uz bezcerīgu krogu kura serviss, interjers, atmosfēra ir totāls bezceris, tad alus cena ir dārga.

Tāpat kā fotogrāfs kurš bezjēgā bildē ar japāņu kameru - nav saprotams kāpēc tam muļķim liekas, ka viņš veido kādu pievienoto vērtību japāņu širpotrebam.
avatar
Publicēts: 25.08.15 23:34
 citēt
krogi domāti slaistiem, sliņķiem un garā apdalītajiem, kuri nezin ko iesākt ar savu brīvo laiku un paļaujas uz masovku.
avatar
Publicēts: 26.08.15 09:36
 citēt
Usskatiet mani par pāķi, bet alu dzert vislabāk ir mazā, draudzīgā kompānijā, pirts atmosfērā un dīķa krastā - pie dabas krūc. :grimace:
avatar
Publicēts: 26.08.15 13:00
 citēt
Schneider:Usskatiet mani par pāķi, bet alu dzert vislabāk ir mazā, draudzīgā kompānijā, pirts atmosfērā un dīķa krastā - pie dabas krūc. :grimace:


Komplektam nav ne vainas, bet ja man pa pilsētu šeptējot atņemtu šādas iestādes www.fotoblog.lv... būtu pagalam skumji.
avatar
Publicēts: 26.08.15 15:28 labots
 citēt
Nu, kā kurš krogs.
Teiksim, Vecrīgā Stargorod ir pilnīgs sūds, 1x biju ar čomu un - paldies - bet vairāk tur neviens no mums nerādīsies.
Krodziņš ar pretenziju uz Čehu krogu - Sveiks, Šveik! Stabu ielā - alus izvēle pamaza pēdējā laikā, bet ēdieni labi.
A 3 vīri laivā Avotu ielā - super iestādījums, laba ēdināšana un pārsvarā sakarīgi ali - vietējais kolorīts iet ar līkumu cenu dēļ, bet vispār nav dārgi.
Daudz visādu, arī dikti jancīgu, aliņu ir Folkkluba Ala pagrabā pretim Pulkvedim.
avatar
Publicēts: 27.08.15 22:09
 citēt
Alibaba:krogi domāti slaistiem, sliņķiem un garā apdalītajiem, kuri nezin ko iesākt ar savu brīvo laiku un paļaujas uz masovku.

Dikti jau nu kategorisks apgalvojums. Latvijā nav krogū iešanas tradīciju. Daudzi mūsu krogi, it īpaši Rīgā, strādā uz ārzemniekiem, bet mans novērojums ārzemēs ir pilnīgi pretējs - jāizvēlas tie krogi, kurus apmeklē un kuros labi jūtas tieši vietējie. Arī cenas tur būs paceļamas. Jau pasen kādā TV intervijā vienam zemniekam, kurš bija ienācejs no Īrijas un saimniekoja netālu no Valmieras jautāja, kas viņam visvairāk pietrūkstot Latvijā. Viņš teica, ka ļoti gribētu aiziet uz krogu papļāpāt ar citiem zemniekiem par dzīvi un darbiem, kurš kuram ko varētu izpalīdzēt u.t.t, u.t.t. Bet nekā, visi tup ierāvušies savās sētās...:face-sad:
avatar
Publicēts: 27.08.15 22:28
 citēt
jā, jā.. tajā pašā Vācijā ciema krodziņš ir kā muzejs, ne tikai kopā pasēdēšana un alus baudīšana. Pirms 23 gadiem bieži vadāju savu šefu nedēļas nogalēs uz krodziņu, lai šis var ieraut kādu lieku torni..
Krodziņā ir gan sportistu kausi, gan fotogrāfijas... ja kāds ciema iedzīvotājs būs izsities dzīvē, tad obligāti uz krodziņa sienas būs kāds aksesuārs, bilde ar autogrāfu vai vienkārši apraksts. Tā teikt- krogs ir sava veida muzejs, saietu nams vai domubiedru klubiņš.
avatar
Publicēts: 28.08.15 08:11
 citēt
Man patika kādā Krakovas Hard Rock cafe logā izliktais vēsturiskais mūzikas instruments. Ja domājat, ka tā ir Peidža ģitāra, tad tā īsti nebūs. Tur ir Mailza Deivisa trompete. Tik nesaprotu, kāds sakars blūzmenim ar smago roku.
Laikam jau, ko dabūjuši, to arī isstādījuši. :face-grin:
avatar
Publicēts: 28.08.15 08:29
 citēt
Reizēm kāzās rīko tādu atrakciju-līgavainim aizsien acis ,dod pa malkam dažādus alus un liek noteikt kurš ir kurš.Rezultāts parasti ir gaužām vājš-labākajā gadījumā lielais "eksperts" un alus cienītājs ir spējīgs atšķirt gaišo no tumšā.Bet te tādi supermeņi nolasījušies..tas nav labs un šitais sūdīgs.Vajadzētu jums krievu laiku sencīti pa 33 kopām padzert.Nu kādas pudelītes 15.Kamēr nāk ārā no visiem galiem un pats zem galda.Vot tad jums būtu sajēga kas ir sūdīgs alus:face-wink:Es tik reti dzeru alu,ka nonācis pie plaukta nevaru vien apjēgt no kura gala sākt skatīties.Čorts viņu zina ,visi normāli.Nu varbūt izņemot tos 2 litrīgajās plastmasas butelēs.
avatar
Publicēts: 28.08.15 09:16
 citēt
pāris gadus atpakaļ pirms jāņiem tv rādīja sižetu, kurā par labāko alu tika atzīts aldara zelta alus. nu, mēs neticīgie, lepnie alus eksperti, kuri tik tērvetītes, bauskas un užavas dzeram, nolēmām uztaisīt blind testu. jāatzīst, ka bijām ļoti pārsteigti par rezultātiem, kad neredz uzrakstu uz pudeles...
avatar
Publicēts: 28.08.15 11:24
 citēt
man zināmie vācieši arī slavē aldara zelta alu, kaut gan es laikam to reizes 2 mūžā esmu nogaršojis...
avatar
Publicēts: 28.08.15 12:12
 citēt
talavietis:man zināmie vācieši arī slavē aldara zelta alu


tieši tā visai loģiski, jo tas vislīdzīgākais viņu standartiem, ūdeņains. 90tajos kad pie mums sāka braukāt angļu onkuls, kurš izceļoja kara gados, ar slavēja aldara dziras, bet mūsu omes pašbrūvēto nevarēja iedzert nemaz. Pērn pabiju lielā tupeņu talkā, katrs radagabals protams bija atvedis savus alus. Atceros otrajā dienā kad labākie jau bija iztempti, jaunākais čalis nedzērājs pēc mūsu norīkojuma aizskrēja uz vietējo bodi pēc papildinājuma. Taupīgs būdams paņēma vislētākos, paldies dievam vismaz stikla butelēs :face-grin: Es grillēju gaļu un man pienes glāzi, lai arī biju izslāpis iekšā gāja grūti, izrādījās kaut kāds aldaris, zelta vai cits vairs neatminos. Es domāju alus neatšķir tie kam primārais ir apdolbīties no alkohola, man tomēr alus nu ļoti garšo, dzeru to ar baudu izgaršojot nevis lai apreibinātos. Nekad neesmu bijis piedzēries no alus.
avatar
Publicēts: 28.08.15 14:00
 citēt
Man liekas, ka visi tie blind testi ir tufta, man, piemēram, ja viens ir beidzies, atpogāju citu pudeli, vienmēr liekas, ka iepriekšējais bija labāks. Tur vajak kā ķīnieši testē tējas - vairāku stundu garumā, skalojot muti un vēl ar visādu noteikumu ievērošanu. Jau sen esmu teicis, ka Aldara Rūgtajam dumpim rūgtums ir pareiss, jo man tas ir svarīgi. Nebrīnīšos, ka tig dēļ šā viena parametra varu par labāko izvēlēties tieši to.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):