forum.gif
Kas noticis ar Gundegu?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / Kas noticis ar Gundegu?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 30.09.15 15:20
 citēt
Hmmmmmm..... biju domājis, ka Zemgale ir uzreiz ar Daugavas kreiso krastu visā garumā.
avatar
Publicēts: 30.09.15 15:28
 citēt
talavietis:
Citagaisma:
Tu esi pārliecināts, ka Valka nav Latgalē? Biju, Sedā, biju Valkā, man šķitās, ka Krāslava salīdzinot ar tām ir Vidzemes metropole...;-)


===============

Tu zini kas ir Seda un kā tā radās?
Bet Valgā esi bijis? Zini, ka Valgas centrs būtībā ir kādreizējā Valka. bet Valku nekad nevajag skatīties vienu, tā ir īpaša pilsēta, kur abām pusēm atšķiras tikai viens burts un abas kopā ņemot tās dod tādas iespējas, ka daža lielāka pilsēta var tikai apskaust. Es arī kādreiz tā domāju, kamēr tur nebiju vēl sācis dzīvot. Man vienīgi žēl, ka igauņu valodu neprotu un nedomāju, ka to iemācīšos, jo pašlaik intensīvi dzenu iekšā zviedru valodu.


Kad pirmo reizi biju Valgā, tad pirkām manu skolnieku formu tur, un man šķītās, ka tā ir baigi "krutā" pilsēta, kad pagājušo rudeni biju Valgā, tad redzēju, ka pat Valkā asfalts nereti ir labāks, nemaz nerunājot par citām lietām. Gan Latvijā Valka, gan Igaunijas Valga ir tālas provinces pierobežas miests.
avatar
Publicēts: 30.09.15 15:30
 citēt
Schneider:Par Valku Latgalē - neiesaku būt tik pārliecinātiem, ja kādreiz visi zināja, ka Zemgale ir Daugavas kreisajā krastā, Latgale labajā, bet Vidzeme - tik uz ziemeļiem no Aiviekstes, tad tagad mūsu VARAM ierēdņi, kuri beiguši palīgskolu neklātienē, Ilūksti ir ielikuši Latgalē, bet Zemgales/Vidzemes robežu novilkuši starp Atašieni un Varakļāniem.
Pašlaik briest vēl viena reforma, kuras rezultātā Līvāni pilnīgi droši var kļūt par Kurzemes centru, bet Valka par Latgales galvaspilsētu.


Daugavas kreisajā karastā ir nevis Zemgale, bet gan Sēlija. Zemgale ir Bauskas, Jelgavas un Dobelenes rajoni, i vairāk nekas!
avatar
Publicēts: 30.09.15 16:13
 citēt
un Tukumu aizmirsi pieskaitīt. sava zeme jāpazīst. par to ar ir stāsts, ka zemgalei tagadiņ un tūdaliņ ir sava peieja pie jūras
avatar
Publicēts: 30.09.15 16:16 labots
 citēt
Pēc Latvijas Republikas Saeimā 2008.gada 18.decembrī pieņemtā "LR Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma" Zemgales kultūrvēsturiskajā teritorijā atrodas viena republikas pilsēta Jelgava un šādi novadi:

Zemgales novads (zaļā krāsā) un pilsētas mūsdienās.
Auces novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Auces pilsēta ar lauku teritoriju, Bēnes pagasts, Īles pagasts, Lielauces pagasts, Ukru pagasts, Vītiņu pagasts.
Bauskas novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Bauskas pilsēta, Brunavas pagasts, Ceraukstes pagasts, Codes pagasts, Dāviņu pagasts, Gailīšu pagasts, Īslīces pagasts, Mežotnes pagasts, Vecsaules pagasts.
Dobeles novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Annenieku pagasts, Auru pagasts, Bērzes pagasts, Bikstu pagasts, Dobeles pagasts, Dobeles pilsēta, Jaunbērzes pagasts, Krimūnu pagasts, Naudītes pagasts, Penkules pagasts, Zebrenes pagasts.
Engures novads, ko veido šādas agrākās teritoriālās vienības:
Engures pagasts, Lapmežciema pagasts, Smārdes pagasts.
Iecavas novads
Jaunpils novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Jaunpils pagasts, Viesatu pagasts.
Jelgavas novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Elejas pagasts, Glūdas pagasts, Jaunsvirlaukas pagasts, Kalnciema pilsēta ar lauku teritoriju, Lielplatones pagasts, Līvbērzes pagasts, Platones pagasts, Sesavas pagasts, Svētes pagasts, Valgundes pagasts, Vilces pagasts, Vircavas pagasts, Zaļenieku pagasts.
Ozolnieku novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Ozolnieku pagasts, Cenu pagasts, Sidrabenes pagasts.
Rundāles novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Rundāles pagasts, Svitenes pagasts, Viesturu pagasts.
Tērvetes novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Augstkalnes pagasts, Bukaišu pagasts, Tērvetes pagasts.
Tukuma novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Degoles pagasts, Džūkstes pagasts, Irlavas pagasts, Jaunsātu pagasts, Lestenes pagasts, Pūres pagasts, Sēmes pagasts, Slampes pagasts, Tukuma pilsēta, Tumes pagasts, Zentenes pagasts.
Vecumnieku novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Bārbeles pagasts, Kurmenes pagasts, Skaistkalnes pagasts, Stelpes pagasts, Valles pagasts, Vecumnieku pagasts.

lv.wikipedia.org...' te ir avots ja savādāk neesi skolā gājis un mucā audzis un pa spundi barots
avatar
Publicēts: 30.09.15 16:22
 citēt
Un sa ieraksta vēsturisko nosaukumu SEMIGALLIA google tulkotājā tad atrodas tulkojums no IGAUŅU valodas ZEMGALES.
avatar
Publicēts: 30.09.15 16:32 labots
 citēt
Jūrmala ir Latgalē, vo!
avatar
Publicēts: 30.09.15 16:46
 citēt
VValdis:Pēc Latvijas Republikas Saeimā 2008.gada 18.decembrī pieņemtā "LR Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma" Zemgales kultūrvēsturiskajā teritorijā atrodas viena republikas pilsēta Jelgava un šādi novadi:

Zemgales novads (zaļā krāsā) un pilsētas mūsdienās.
Auces novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Auces pilsēta ar lauku teritoriju, Bēnes pagasts, Īles pagasts, Lielauces pagasts, Ukru pagasts, Vītiņu pagasts.
Bauskas novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Bauskas pilsēta, Brunavas pagasts, Ceraukstes pagasts, Codes pagasts, Dāviņu pagasts, Gailīšu pagasts, Īslīces pagasts, Mežotnes pagasts, Vecsaules pagasts.
Dobeles novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Annenieku pagasts, Auru pagasts, Bērzes pagasts, Bikstu pagasts, Dobeles pagasts, Dobeles pilsēta, Jaunbērzes pagasts, Krimūnu pagasts, Naudītes pagasts, Penkules pagasts, Zebrenes pagasts.
Engures novads, ko veido šādas agrākās teritoriālās vienības:
Engures pagasts, Lapmežciema pagasts, Smārdes pagasts.
Iecavas novads
Jaunpils novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Jaunpils pagasts, Viesatu pagasts.
Jelgavas novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Elejas pagasts, Glūdas pagasts, Jaunsvirlaukas pagasts, Kalnciema pilsēta ar lauku teritoriju, Lielplatones pagasts, Līvbērzes pagasts, Platones pagasts, Sesavas pagasts, Svētes pagasts, Valgundes pagasts, Vilces pagasts, Vircavas pagasts, Zaļenieku pagasts.
Ozolnieku novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Ozolnieku pagasts, Cenu pagasts, Sidrabenes pagasts.
Rundāles novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Rundāles pagasts, Svitenes pagasts, Viesturu pagasts.
Tērvetes novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Augstkalnes pagasts, Bukaišu pagasts, Tērvetes pagasts.
Tukuma novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Degoles pagasts, Džūkstes pagasts, Irlavas pagasts, Jaunsātu pagasts, Lestenes pagasts, Pūres pagasts, Sēmes pagasts, Slampes pagasts, Tukuma pilsēta, Tumes pagasts, Zentenes pagasts.
Vecumnieku novads, ko veido šādas agrākās administratīvās vienības:
Bārbeles pagasts, Kurmenes pagasts, Skaistkalnes pagasts, Stelpes pagasts, Valles pagasts, Vecumnieku pagasts.

lv.wikipedia.org...' te ir avots ja savādāk neesi skolā gājis un mucā audzis un pa spundi barots


Mīlīt, un Tu vēl ņem par pilnu to, ko tie Rīgas liekēži tur saraksta savos papīriņos?:-0
Papīrs jau pacieš visu, bet no tā jau Zemgale nekļūst lielāka.:-)
Ilukste pēc papīriņiem esot Latgale, bet līdzdarbojas līdz ar visiem Sēlijas novadiem, Sēlijas pašvaldību apvienībā.
Tā kā tos noteikumus un tā saucamos likumus vari pakārt sirdsmājiņā uz nagliņas.
avatar
Publicēts: 30.09.15 18:54
 citēt
Citagaisma: Daugavas kreisajā karastā ir nevis Zemgale, bet gan Sēlija.
Vispār jau Dignāja ar Bausku nevarētu būt diez cik tuvi, Korsaks pirms gadiem trim Buclera lasījumos rādīja viņa savāktās Viesītes tautasdziesmas, izrādās, ka tajos laikos sēliešu izloksne nav ačķīrusies no latgaliešu. Man bija paziņa Asarē, viņš arī runāja kaukādā čangaļu valodā ar čiuļu akcentu, bet Dignājas fokloras grupa arī šodien saucas "Dignōjīši".
avatar
Publicēts: 30.09.15 19:38
 citēt
emzi: ... kas tad īsti ir tā Gundega ...
Vai runa ir par šo Gundegu www.sundewart....

Tā, takš tā - ar tām aizdomīgajām novirzēm,
vēl "ERfoto" laikos ar to kečupu savus mazos bērnus smērēja, bildēja un publiski
visiem izrādīja :( ,
nabaga bērniņi ... :(


avatar
Publicēts: 30.09.15 20:11
 citēt
smartins:Jūrmala ir Latgalē, vo!

Es skaitu pie Beniluksa valstīm.:face-grin:
avatar
Publicēts: 30.09.15 20:52
 citēt
Tagad varbūt, bet vel pirms gada pusotra Jūrmala stabili bija Pukistānā, Brjanskas abgabalā.
avatar
Publicēts: 30.09.15 21:17 labots
 citēt
Schneider:
Citagaisma: Daugavas kreisajā karastā ir nevis Zemgale, bet gan Sēlija.
Vispār jau Dignāja ar Bausku nevarētu būt diez cik tuvi, Korsaks pirms gadiem trim Buclera lasījumos rādīja viņa savāktās Viesītes tautasdziesmas, izrādās, ka tajos laikos sēliešu izloksne nav ačķīrusies no latgaliešu. Man bija paziņa Asarē, viņš arī runāja kaukādā čangaļu valodā ar čiuļu akcentu, bet Dignājas fokloras grupa arī šodien saucas "Dignōjīši".


Tas viss liecina vai nu par to, ka Tu nezini latgalisko izloksni, vai arī par to, ka Tev ir maza nojēga par Sēliju un sēļiem. Protams, var gadīties, ka cilvēki saklausījušies Korsaku, neredzēs atšķirību arī starp šmakovku un užavieti.
Jāņem. protams, vērā, ka Tev kā bildētājam laikam ir uztrenēta acs un uz ausīm var kaut vai begemoti dancot...:-)
avatar
Publicēts: 30.09.15 21:25 labots
 citēt
Es latgalisko izloksni zinu ļoti labi, jo man tā ir dzimtā valoda. Un tad nekādas lielas nojēgas nevajag, pietiek izlasīt 19.gs. Viesītē pierakstīto tekstu, dzirdēt Asares paziņas runāto un salīdzināt to ar zināmo latgalisko.
Es nebiju domājis Spīdaiņa šodienas Viesītes izrunu.

Ja kas, mana vecāmāte pirms 50 gadiem arī latgaliski runāja krietni citādāk, nekā šodien mana meita.
avatar
Publicēts: 30.09.15 21:56 labots
 citēt
Schneider:Es latgalisko izloksni zinu ļoti labi, jo man tā ir dzimtā valoda. Un tad nekādas lielas nojēgas nevajag, pietiek izlasīt 19.gs. Viesītē pierakstīto tekstu, dzirdēt Asares paziņas runāto un salīdzināt to ar zināmo latgalisko.
Es nebiju domājis Spīdaiņa šodienas Viesītes izrunu.

Ja kas, mana vecāmāte pirms 50 gadiem arī latgaliski runāja krietni citādāk, nekā šodien mana meita.


Tas, ka sēliskai izloksnei letgaļi ir tuvi par to šaubu nav, taču vēl tuvāki ir malēnieši, ..un pat Vēējonis.:-) ..lai ko par to neteiktu kosrags, bet es valodniekiem un savi ausij uzticos vairāk.:-)
p.s. Un tā kā puse no Sēlas šobrīd atrodas Lietuvas teritorijā, tad domāju, ka viņiem arī būtu ko pastāstīt par letgaļu un sēļu lielo līdzību. Jebšu es viņu vietā varu teikt, ka letgaļi ir līdzinieki krivičiem, bet sēļi augstaišiem.
avatar
Publicēts: 30.09.15 22:40
 citēt
Hugo:
emzi: ... kas tad īsti ir tā Gundega ...
Vai runa ir par šo Gundegu www.sundewart....

Tā, takš tā - ar tām aizdomīgajām novirzēm,
vēl "ERfoto" laikos ar to kečupu savus mazos bērnus smērēja, bildēja un publiski
visiem izrādīja :( ,
nabaga bērniņi ... :(




Modelis nupat niprecējās pagājušā Wikendā , jaunu talantīgu Foto stāru noprecēja:)
avatar
Publicēts: 30.09.15 22:41
 citēt
Malēniešiem ir tikai līdzīgs akcents, bet par leišiem - 19.gs beigās dzimušo latgaliešu (Daugavpils stūra, par Ludzu nezinu) leksikonā ļoti liela daļa bija lietuviešu literārās valodas vārdu. Un arī poļu, es tos visus vēl atceros, ar bērniem jau ir švakāk, bet žēl...
avatar
Publicēts: 01.10.15 08:16
 citēt
Schneider:Es latgalisko izloksni zinu ļoti labi, jo man tā ir dzimtā valoda. Un tad nekādas lielas nojēgas nevajag, pietiek izlasīt 19.gs. Viesītē pierakstīto tekstu, dzirdēt Asares paziņas runāto un salīdzināt to ar zināmo latgalisko.
Es nebiju domājis Spīdaiņa šodienas Viesītes izrunu.

Ja kas, mana vecāmāte pirms 50 gadiem arī latgaliski runāja krietni citādāk, nekā šodien mana meita.
Tavai vecaimātei nebija mobilais telefons
avatar
Publicēts: 01.10.15 09:28
 citēt
Lunis:
Hugo: Tā, takš tā - ar tām aizdomīgajām novirzēm,
vēl "ERfoto" laikos ar to kečupu savus mazos bērnus smērēja, bildēja un publiski
visiem izrādīja :( ,
nabaga bērniņi ... :(




Modelis nupat niprecējās pagājušā Wikendā , jaunu talantīgu Foto stāru noprecēja:)

Tu re kā laiks skrien!Cik vēl sen ER-foto laikos tas sīkais slavens modelis bija,bet tagad jau precēta sieva!:face-smile:Congrats!
avatar
Publicēts: 01.10.15 12:24
 citēt
Lunis:
Modelis nupat niprecējās pagājušā Wikendā , jaunu talantīgu Foto stāru noprecēja:)

Es ar cita starpā fb šito pamanīju un padomāju kā laiks skrien... Njā.
avatar
Publicēts: 01.10.15 12:57
 citēt
ER laikos domāju, ka tā būs pabriesmīga viena sērija, lai pievērstu sev uzmanību.
Tagad domāju, ka kaut kas tumšs viņā ir... nevar domāt un bildēt to, kas pašam dziļi pretīgs.
Un dažas bildes man `tādas šķiet. ceru, ka kļūdos.
avatar
Publicēts: 01.10.15 14:06 labots
 citēt
viecha:
smartins:Jūrmala ir Latgalē, vo!

Es skaitu pie Beniluksa valstīm.:face-grin:
Latgaļi Jūrmalā vairāk, kā musļiki visā Eiropā. Kur grib, tur pievienojas. Vo! :bad_smile:
avatar
Publicēts: 01.10.15 14:26
 citēt
versatile:
Lunis:
Modelis nupat niprecējās pagājušā Wikendā , jaunu talantīgu Foto stāru noprecēja:)

Es ar cita starpā fb šito pamanīju un padomāju kā laiks skrien... Njā.


Pirms astoņiem gadiem :):)


avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):