forum.gif
Riga Photo show 2015
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Riga Photo show 2015
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >
IerakstsAutors
Publicēts: 27.10.15 09:22
 citēt
..asociāls tips
avatar
Publicēts: 27.10.15 09:27
 citēt
VValdis:..asociāls tips


Tad kad pie Tevis regulāri brauks tūristu autobusī ciemos, un skatīsies kā Tu strādā, varēsi socializēties uz nebēdu.;-)
avatar
Publicēts: 27.10.15 09:38
 citēt
Labi tomēr, ka ir tāda ikgadējā izstāde, kur VIENĀ TELPĀ var visus gadžetus apčamdīt. Tas, ka Nīkonam jo gadu jo mazāks “galdiņš” mani pat neuztrauc, jo jaunos stiklus izmēģināt nez vai tā ir pareizā vieta un metode, bet paturēt rokā D810 vs D750 un izvēlēties savai saujai patīkamāko varēja.

Apmeklējuma mērķis bija saprast cik PATIESĪBĀ KOMPAKTI un ĒRTI ir bezspoguļi – Fuji, Sony (pagājušajā gadā pat nepiegāju pie viņu stenda) un Olympus. Leica (dēļ 3x cenas) un Nikon 1 (dēļ 1” sensora) sevišķi neinteresēja. Sony (A7 un A6000) turas roqā labāk par Fuji, bet Fuji ir vairāk pogu/ripuļu, lai neložņātu pa meņuci kā tas ir mazajam A6000 Soņkam. TAČU tikko kā bezspoguļu sistēmai piekarina klāt “2.8” zoom’us vai “1.2/1.4” fix’us tā viss kompaktums beidzas vienā mirklī. Varbūt tie sanāk par “gramu” vieglāki kā DSLR FX ar atbilstošiem stikliem, bet lūdzu nerunājiet, ka tur ir kāda iespēja tos ielikt kabatā vai kā tml.

Pēc ~10min ar Fuji X-T1 + 18-55/2.8-4 roka jau paspēja nogurt, dēļ pārāk vieglā bodija un salīdzinoši pasmagā stikla. Nemaz negribu iedomājoties, kas būtu, ja X-T1 ar 16-55/2.8 vai 50-140/2.8 būtu jālieto ilgāku laiku. Pieskrūvējot bateriju ručku situācija uzlabojas, bet KOMPAKTUMS pazuda mirklī. (:

Katram vajadzības ir savas un katrs dara ko grib, bet sevi es redzu kā Fuji X100 lietotāju ceļojumos, bet esošo Nīkonu lietošanu ģimenes ballītēs vai golfa reportos vai kādos citos pasākumos.

Ar X100T gan ir viena ergonomiska bēda – rullītis, kas zem īkšķa: 1-kārt tas atrodas tieši tur, kur stāv īkšķis turot kameru bildēšanai un 2-kārt tas grozās pilnīgi bez pretestības. Labums, ka bildēšanas brīdī tas neko “nesagroza”, jo diafragma/slēdzis ir uz atsevišķām pogām. Biju jau aizmirsis kā ir grozīt diafragmu ar gredzenu uz objektīva. Teikšu atklāti – man tas neliekas ērtāk par to kā tas ir ar priekšējo/pakaļējo rullīti.

P.S. Garām ejot piestāju un paklausījos ko meitenes uz skatuves stāstīja par bērnu un mājdzīvnieku bildēšanu. No programmas apraksta likās, ka tas būs pilnīgs sviests, bet nekā – bija arī dažas lietas ko saklausīt un ieraudzīt kā lietas tiek organizētas. Visā garumā gan nenoklausījos, bet meitenes-fotogrāferes smukas bija. (:
avatar
Publicēts: 27.10.15 10:27
 citēt
nesix: TAČU tikko kā bezspoguļu sistēmai piekarina klāt “2.8” zoom’us vai “1.2/1.4” fix’us tā viss kompaktums beidzas vienā mirklī.


Ne pie tiem stendiem piegāji:) Pana GM5 komplekts ar 1,7/20mm un 1,8/45mm sver zem 500g (kas ir 5x mazāk kā Nikon FF ar diviem analoga leņķa objektīviem). Parametri griežas ar rulli utt....

Kam vajadzīgs tāds klucis kā x100 ar nenoņemamu 35mm stiklu... tas gan īsti nav izprotams. Fudžiki un Sony vienkārši ir lieli, bet 4/3 sistēmai ir gan mazas kameras, gan no objektīviem var izvēlēties ļoti kompaktus. Aizvietot kko normālu šī sistēma loģiski nespēj, bet ikdienai un riņķī braukāšanai svaru noņem vairākas reizes - arī kapucjakas vēderā vai pufaikas kabatā lien - džinsos nelien - tur nelien arī izslēgts sony RX100 (kas ieslēgts ir lielāks par GM5+ 1,7/20mm.)
avatar
Publicēts: 27.10.15 10:54
 citēt
Maris:..., bet 4/3 sistēmai ir gan mazas kameras, gan no objektīviem var izvēlēties ļoti kompaktus.

Tā jau ir, ka bezspoguļi ir dažādi - no FX (Sony A7) līdz 1" (Nikon 1), kur kameras kompaktums ir proporcionāls sensora izmēram. Lai saruna būtu konstruktīva, vajadzētu to ierobežot viena sensora izmēra mērogos.
avatar
Publicēts: 27.10.15 11:22
 citēt
Citagaisma:
zavadskis:

nu vispaar organizeetaaji Tev piedavaa riktiigi noekonomeet laiku, lai visus brendus redzeeetu vienaa vietaa. pameegini visus apbraukt riigaa. viena diena aizies un daudz degvielaa. pie tam tiek piedavaati daudzi seminaari pa briivu, akcijas un atlaides. bonusi. var satikt daudzus forshus cilveekus, kurus ikdienaa taa vienkaarshi nesastapt. butu jaapriecajas ka shajaa mazajaa valstii kaut kas vispaar taads notiek. gribi citu liimeni brauc uz vaaciju vai NY, bet nesuudzies ka te kaut kas notiek !!!


Par nožēlošanu jāatzīst, ka tas ko Tu sauc par notikumu tāds varbūt ir tikai Tev un BT1. Pārējiem visiem tā ir velta laika nosišana un naudas tērēšana.
Normālam cilvēkam nav nedz jāskatās visi brendi /lai konkurentus pēta ražotāji paši/, nedz tie semināri ko profesionālim dod/, bet savukārt amatierim tie nav vajadzīgi/, akcijas un atlaides es jebkurā veikalā dabonu, /ja tas nav internets/ un cilvēkus es varu sastapt da jebkur, un jo viņu vienkopus ir vairāk jo lielāka surogātsaskarsme sanāk, jo labākā sarikšanās ir nelielos pulcinos pie tējas vai kafijas.


No kurienes tādi secinājumi, ka izstāde ir notikums tikai dažiem cilvēkiem, bet VISIEM pārējiem tā ir velta laika nosišana. Esi veicis tādu aptauju?
avatar
Publicēts: 27.10.15 11:39
 citēt
emzi:
Citagaisma:
Par nožēlošanu jāatzīst, ka tas ko Tu sauc par notikumu tāds varbūt ir tikai Tev un BT1. Pārējiem visiem tā ir velta laika nosišana un naudas tērēšana.
Normālam cilvēkam nav nedz jāskatās visi brendi /lai konkurentus pēta ražotāji paši/, nedz tie semināri ko profesionālim dod/, bet savukārt amatierim tie nav vajadzīgi/, akcijas un atlaides es jebkurā veikalā dabonu, /ja tas nav internets/ un cilvēkus es varu sastapt da jebkur, un jo viņu vienkopus ir vairāk jo lielāka surogātsaskarsme sanāk, jo labākā sarikšanās ir nelielos pulcinos pie tējas vai kafijas.


No kurienes tādi secinājumi, ka izstāde ir notikums tikai dažiem cilvēkiem, bet VISIEM pārējiem tā ir velta laika nosišana. Esi veicis tādu aptauju?


Kāpēc jāveic aptaujas, ja tas tāpat ir skaidrs katram saprātīgam cilvēkam.:-) Arī Putina reitings ir 100%, un to rāda aptaujas.:-) Ja nepiederi pie cilvēkiem /Homo Sapiensiem/, tā jau vairs nav mana problēma. Dzīvo reitingos u aptaujās un skrien pildīt onkuļa naudas maku sava neprāta dēļ.
avatar
Publicēts: 27.10.15 11:52
 citēt
čikstulis!!!! ja Tev nepatik tad janepatīk ikvienam? Iztāde, shows vai kā citādi to var apsaukāt ir vajadzīga tik vien, lai saprastu, tomēr lieta ir dzīva. Taviem tūristiem jūtu līdzi.
avatar
Publicēts: 27.10.15 11:56
 citēt
Cilvēks ir saprātīga būtne, un kā tāda viņa rīkojas racionāli un prognozējami.
Sakarā ar to, ka 95% no izstādes dalībniekiem piedaloties izstādē nebija nosprauduši skaidri definējamus un izmērāmus mērķus, tad piedaloties viņi ir neracionāli izmantojuši savus resursu. Kas nozīmē, ka dalībnieku saprāta līmenis ir apšaubāms.
Ja dalībnieki piedalās neracionālu iemeslu vadīti, tad nevar prasīt, ka arī apmeklētāji būtu saprātīgi un racionāli. Un ja būtne nav saprātīga, tad nevar viņu saukt par Homo Sapiensi, t.i. par cilvēku, jo cilvēks un saprāts nav dalāmi pēc definīcijas.
Vienīgais racionālais subjekts šajā visā ir BT1 īpašnieks, kurš zin kapēc viņš rīko šo un citas izstādes, un viņa mērķi ir skaidri definēti un izmērāmi.
avatar
Publicēts: 27.10.15 11:59 labots
 citēt
VValdis:čikstulis!!!! ja Tev nepatik tad janepatīk ikvienam? Iztāde, shows vai kā citādi to var apsaukāt ir vajadzīga tik vien, lai saprastu, tomēr lieta ir dzīva. Taviem tūristiem jūtu līdzi.


Kas tur ko just, vai nejust.:-))Mani tūristi un ziepju pircēji priecājas par katru minūti, ko pavada manā ziepnīcā un par katru kapeiku ko iegulda ziepēs un eksursijā, jo iegūst to, ko NEKUR CITUR LATVIJĀ iegūt nevar.
p.s. Bet es nejūtu līdzi, ka Tev nav tūristu, ka Tev nav ko piedāvāt citiem.
avatar
Publicēts: 27.10.15 12:00 labots
 citēt
reizi trijos gados var aizskriet apčamdīt un pačamdīt, bet ne jau katru gadu vienu un to pašu herņu tikai ar jaunu bļembuku. semināri ir faktiski galvenā štelle, īpaši Stūrmanis, Kalniņš.
avatar
Publicēts: 27.10.15 12:14
 citēt
nesix:
Maris:..., bet 4/3 sistēmai ir gan mazas kameras, gan no objektīviem var izvēlēties ļoti kompaktus.

Tā jau ir, ka bezspoguļi ir dažādi - no FX (Sony A7) līdz 1" (Nikon 1), kur kameras kompaktums ir proporcionāls sensora izmēram. Lai saruna būtu konstruktīva, vajadzētu to ierobežot viena sensora izmēra mērogos.


Nikon 1 ir mazāks sensors kā 4/3, bet kamera nav maza:

camerasize.com...

+ viņai vēl skatumekletājs jāliek: www.imaging-resource.com...

ir interesantas lietas tam nikonam, bet ne kompaktums.
avatar
Publicēts: 27.10.15 12:14
 citēt
Citagaisma:
emzi:
No kurienes tādi secinājumi, ka izstāde ir notikums tikai dažiem cilvēkiem, bet VISIEM pārējiem tā ir velta laika nosišana. Esi veicis tādu aptauju?


Kāpēc jāveic aptaujas, ja tas tāpat ir skaidrs katram saprātīgam cilvēkam.:-) Arī Putina reitings ir 100%, un to rāda aptaujas.:-) Ja nepiederi pie cilvēkiem /Homo Sapiensiem/, tā jau vairs nav mana problēma. Dzīvo reitingos u aptaujās un skrien pildīt onkuļa naudas maku sava neprāta dēļ.



Cik saprotu, tad tieši sevi arī uzskati par to sakarīgo cilvēku:-) MAn gan vairāk ar savien izteicieniem asociējies ar kaut kādu dzīves neapmierinātu cilvēku. PAr laimi
neesmu tavā kategorijā un nepiederu pie homo:-)
avatar
Publicēts: 27.10.15 12:22 labots
 citēt
emzi:
Citagaisma:

Kāpēc jāveic aptaujas, ja tas tāpat ir skaidrs katram saprātīgam cilvēkam.:-) Arī Putina reitings ir 100%, un to rāda aptaujas.:-) Ja nepiederi pie cilvēkiem /Homo Sapiensiem/, tā jau vairs nav mana problēma. Dzīvo reitingos u aptaujās un skrien pildīt onkuļa naudas maku sava neprāta dēļ.



Cik saprotu, tad tieši sevi arī uzskati par to sakarīgo cilvēku:-) MAn gan vairāk ar savien izteicieniem asociējies ar kaut kādu dzīves neapmierinātu cilvēku. PAr laimi
neesmu tavā kategorijā un nepiederu pie homo:-)


Par nelaimi Tev, asociācijas neatbilst dzīves realitātei.:-) Lai gan kāda tur nelaime, dzīvo ar savām asociācijām kā vēlies, tās uz mani neatstāj nekādu iespaidu, ..laikam par laimi.:-)
p.s. Nezinu vai esmu ļoti sakarīgs un racionāls, bet uz to tiecos. Tik manas personas apspriešanai ir maz sakara ar šo Dīles kunga organizēto pasākumu.
avatar
Publicēts: 27.10.15 13:30
 citēt
ak tad tu esi ziepju vārītājs - excibionists. ko nu vairs. racionāli racionāilais racions. Ziepju tvaiki pamatīgi notvaikojuši. racionāli ir būt modram, sēdēt savā pagalmā un aicināt neracionālos tūristus. katram savs biznes un izklaides. ja nav ko teikt par notikumiem fotografijusaimes dzīvē un tajā nepiedalies tad tavi spriedumi nav racionāli, balstīti uz zināšanām , bet tikai uz paša negatīvo pieredzi. Secinu, ka nav racionāli piedalīties diskusijā ar cilvēku, kurš neko nezina, bet tikai nojaušs. Lai tev plaukst viss kas plaukstošs.
avatar
Publicēts: 27.10.15 14:01
 citēt
Es teiktu ka izstāde vienkārši bija pārāk sausa. Varēja būt kāda odzinņa. Teiksim kā pagājušo gadu gaisa vingrotāja un 3D printeri. Vienkārši vajadzēja kaut kā padarīt izstādi dzīvāku. Lai arī pats gāju objektīvu dēļ uz Zavadska dēļ.
avatar
Publicēts: 27.10.15 14:11 labots
 citēt
Maris:Ne pie tiem stendiem piegāji:) Pana GM5 komplekts ar 1,7/20mm un 1,8/45mm sver zem 500g

Palūrēju netā uz GM5 un tas tiešām ar kādu no šiem fix'iem ir pat ļoti kompakts. Tātad arī šajā reizē nolaidu lažu - neapskatīju "pana-pana" tāpat kā iepriekšējā reizē "soņku". Nu nekas, tik un tā vēl nebiju reāls pircējs, ļaušu kādu brīdi ražotājiem vēl "pielikt".

P.S. Biju palaidis garām arī to faktu, ka tik maziem bodijiem var būt savs skatu meklētājs.
avatar
Publicēts: 27.10.15 15:22
 citēt
VValdis:ak tad tu esi ziepju vārītājs - excibionists. ko nu vairs. racionāli racionāilais racions. Ziepju tvaiki pamatīgi notvaikojuši. racionāli ir būt modram, sēdēt savā pagalmā un aicināt neracionālos tūristus. katram savs biznes un izklaides. ja nav ko teikt par notikumiem fotografijusaimes dzīvē un tajā nepiedalies tad tavi spriedumi nav racionāli, balstīti uz zināšanām , bet tikai uz paša negatīvo pieredzi. Secinu, ka nav racionāli piedalīties diskusijā ar cilvēku, kurš neko nezina, bet tikai nojaušs. Lai tev plaukst viss kas plaukstošs.


Vispār jau arī pieredze sniedz zināšanas.:-)
Tavs teksts vēlreiz apliecina to, ka ne katrs indivīds ir Cilvēks Saprātīgais.
p.s. Tā kā Latvijā ir vesels lērums ar knipsētajiem un ļoti maz fotogrāfu, kuri neveido nekādu fotdzīvi, tad tajā neeksistējošajā "fotodzīvē" arī nav nekādu notikumu, un viena burziņa nodēvēšana par šovu un izstādi nekādi nemaina lietas būtību.
avatar
Publicēts: 27.10.15 15:26
 citēt
Citagaisma, bet kāpēc tad tu neveido fotodzīvi Latvijā. Niša taču brīva kā pats saki. Bet šādi pats nedarīdams neko, tikai knipsēdams tu kritizē tos kas kaut ko dara, lai arī kā tu saki švakā līmenī.
avatar
Publicēts: 27.10.15 15:43
 citēt
Cepieties, cepieties, šķiet nākošgad vairs nebūs jācepās.
avatar
Publicēts: 27.10.15 15:54
 citēt
Kātad tā. Citagaisma viedoklis sadzirdēt un latvietis prakstiskias negribēs izskatīties neracionāls. (arī drāzties ir neracionāli tikai prieka pēc)
avatar
Publicēts: 27.10.15 16:00 labots
 citēt
Maris:
nesix: TAČU tikko kā bezspoguļu sistēmai piekarina klāt “2.8” zoom’us vai “1.2/1.4” fix’us tā viss kompaktums beidzas vienā mirklī.


Ne pie tiem stendiem piegāji:) Pana GM5 komplekts ar 1,7/20mm un 1,8/45mm sver zem 500g (kas ir 5x mazāk kā Nikon FF ar diviem analoga leņķa objektīviem). Parametri griežas ar rulli utt....


Un te bišķi amatieriskāks komplekts, kopējais svars 416 g, bet kopējais fokusa diapazons (ekvivalentais) 24-200!
avatar
Publicēts: 27.10.15 17:01
 citēt
bija vien to vērts lai satiktu šos :

avatar
Publicēts: 27.10.15 18:14 labots
 citēt
pixelis:Citagaisma, bet kāpēc tad tu neveido fotodzīvi Latvijā. Niša taču brīva kā pats saki. Bet šādi pats nedarīdams neko, tikai knipsēdams tu kritizē tos kas kaut ko dara, lai arī kā tu saki švakā līmenī.


Es nekritizēju, atvaino ja Tu realitāti uzskati par kritiku. Kritizēt mans mērķis nebija, mans mērķis bija norādīt, ka tie argumenti, ko izteica Zavadskis ir nepamatoti un attiecināmi tikai uz viņu pašu.
Fotodzīve kā brīva niša...
Latvijā ir vesels lērums ar brīvām nišām, piem., neviens netaisa kupjusmēri tādu, kāda tā bija tradicionāla un kvalitatīvāka, neviens nelej smilšu sveces, bet izmanto sojas margarīnu... utt., utjp. Tam ir viens elementārs iemesls - tās brīvās nišas ir tikpat brīvas, kā nenotveramais Džons, kuru neviens nevar notvert, jo viņš nevienam nav vajadzīgs. Tie cilvēki kas kauč ko dara, viņiem brīvās nišas nevajaga, jo viņam ir jau ko darīt. Savukārt tie kuri nekā nedara, arī nekāda nišas nevajag, jo viņi neko nedarīja, nedara un nedarīs.
Redz, es esmu vienīgais ziepnieks Latvijā, tā teikt esmu aizņēmis savu nišu un man ir ko darīt, man nevajag citas, brīvas vai aizņemtas nišas, jomas utt. Ja apniks tikai ziepes vārīt, ņemšu klāt sveces, kad tās būs noiets etaps varbūt vārīšu kurpju smēri. Taču šaubos, jo globālajā pasaulē ir gana labi dzīvot no vienas produktu grupas vienam amatniekam.
Tad pastāsti aiz ko man būtu jāveido, jāorganizē, jāsekmē Latvijas fotodzīve, ja foto man ir vaļasprieks, kurš ienes salīdzinoši maz ienākumus? Man to vienkārši nevajag. Lai cik brīva tā niša nebūtu. Taču tas nenozīmē, ka es par šo jomu nepārzinu vai nedrīkstu izteikties.
Atgriežoties pie izstādes. Manuprāt šī izstāde nevis veicina fotojomas atdzimšanu, bet gan degradē to, jo ir vērsta uz viena konkrēta īpašnieka naudas maka piepildīšanu, kas nav nekas slikts, taču nepatīkami, ka maksātāji dabon NEPROPORCIONĀLI MAZU IEGUVUMU NO IEGULDĪTAJIEM TĒRIŅIEM. Ja dalībnieki, apmeklētāji racionālāk tērētu savus resursus tad uz ekonomijas rēķina tik tiešām ko vērtīgu varētu fotodzīvē izdarīt. ..un tas ir tas par ko es rakstu.
avatar
Publicēts: 27.10.15 18:19
 citēt
Citagaisma:...kupjusmēri tādu, kāda tā bija tradicionāla un kvalitatīvāka...
Ja ņemt par tradicionālo to, kura bija 70-80.gados, no kuras pēc terpentīna smirdēja visa māja, tad tieši šodienas kurpjusmēres ir kvalitatīvākas. :grimace:
avatar
Publicēts: 27.10.15 18:31 labots
 citēt
Schneider:
Citagaisma:...kupjusmēri tādu, kāda tā bija tradicionāla un kvalitatīvāka...
Ja ņemt par tradicionālo to, kura bija 70-80.gados, no kuras pēc terpentīna smirdēja visa māja, tad tieši šodienas kurpjusmēres ir kvalitatīvākas. :grimace:


Absolūti garām spriedums, kurš varbūt balstās padomju laika produktos.
Jā labs un pareizs kurpjusmērs ir uz terpentīna un vaska bāzes. Savukārt mūsdienu krēmi ir uz ūdens un laku bāzes. Kas protams ir stipri lētāk ražošanā, taču no ādas aizsardzības un kopšanas viedokļa ir lielākais ļaunums kas ar ādas kurpēm var notikt.
Taču tā kā pats es pagaidām kurpjusmēri nevāru, tad nav ko priekšlaicīgi promotēt šo produktu, kuru Eiropā vāra laikam četri arteļi un pāris ASV.
Un ja kāds Latvijā pēkšņi sāks vārīt kurpjusmēri, es uz viņu lūpu neuzmetīšu, ..pat otrādi, jo vēl kāds būs atradis savu nodarbi, savu rūpalu un nišu, bet es atradīšu ko citu brīvu ja vajadzēs. Kā nekā, vairāk kā 20 gadu pieredze mārketingā man atļauj brīvi justies gandriz jebkurā tirgū.
Savukārt fotojoma ir nodarbe ar salīdzinoši zemu rentabilitāti Latvijā.
avatar
Publicēts: 27.10.15 18:44
 citēt
GunarsII:bija vien to vērts lai satiktu šos :

Un te bišķi amatieriskāks komplekts, kopējais svars 416 g, bet kopējais fokusa diapazons (ekvivalentais) 24-200!




Nu nezinu... par mazo zoomu biju laimīgs, ka tirgotājs to paturēja sev iedodot neadekvēti lielu atlaidi - viņš ir tāds galīgas rotaļplastmasas krāmiņš kas liedz ieslēgt kameru pirms šis nav izkruķīts uz āru... Tas otrs ir stipri liels... + viņi ir gana tumši, lai rezultāts nebūtu labāks kā vairākiem mazāka sensora zoomkompaktiem kuriem objektīvs nav jāmaina + tie ir lētāki.

Savukārt tie 1,7/20 un 1,8/45 jau ir riktīgi optiski LABI - komplektā ar konkrēto kameru ātru AF un gan precīzi gan arī tāda jancīga sistēma dod iespēju precīzi pārliecināties kur fõķis trāpa - uzskatāmāk kā Dslr matstiklā..
avatar
Publicēts: 27.10.15 19:01 labots
 citēt
Maris:
Nu nezinu... par mazo zoomu biju laimīgs, ka tirgotājs to paturēja sev iedodot neadekvēti lielu atlaidi - viņš ir tāds galīgas rotaļplastmasas krāmiņš kas liedz ieslēgt kameru pirms šis nav izkruķīts uz āru... Tas otrs ir stipri liels... + viņi ir gana tumši, lai rezultāts nebūtu labāks kā vairākiem mazāka sensora zoomkompaktiem kuriem objektīvs nav jāmaina + tie ir lētāki.

Savukārt tie 1,7/20 un 1,8/45 jau ir riktīgi optiski LABI - komplektā ar konkrēto kameru ātru AF un gan precīzi gan arī tāda jancīga sistēma dod iespēju precīzi pārliecināties kur fõķis trāpa - uzskatāmāk kā Dslr matstiklā..

Nemaz neapstrīdu. Iesaistījos sarunā, jo esmu 4/3 formāta "līdzjutējs", kaut arī pašam no tā nekā nav, bet visādi citādi uzskatu to par ļoti sabalansētu visu īpašību zelta vidusceļu, īpaši jau amatierim, jeb kā tagad saka -entuziastam.

P.S. Nu bet 35-100 (70-200), kas sver 135g (!), kaut arī tumšam, lielumu pārmest es neuzņemtos.
avatar
Publicēts: 27.10.15 19:20
 citēt
Lētie zābaksmēri, ķip Optima linija u.c. varētu arī būt uz laku bāzes, bet normāli, ja nemaldos, ir ar lanolīnu.
avatar
Publicēts: 27.10.15 19:36
 citēt
Es ar sabalansētību un zelta vidusceļu domāju apmēram šo:
Te ir FF ar 70-200/2,8, APS-C ar 70-200/4 un 4/3 ar 35-100/2,8
avatar
Publicēts: 27.10.15 19:50
 citēt
GunarsII: Nemaz neapstrīdu. Iesaistījos sarunā, jo esmu 4/3 formāta "līdzjutējs", kaut arī pašam no tā nekā nav, bet visādi citādi uzskatu to par ļoti sabalansētu visu īpašību zelta vidusceļu, īpaši jau amatierim, jeb kā tagad saka -entuziastam.

P.S. Nu bet 35-100 (70-200), kas sver 135g (!), kaut arī tumšam, lielumu pārmest es neuzņemtos.


Tas zooms jau ir pumpis - diezgan izmēri beigās



avatar
Publicēts: 27.10.15 19:52 labots
 citēt
Fandango:Es ar sabalansētību domāju Canon 70D vai 1200D, 15-85 + 55-250 STM. Faktiski visu, ko bildēju savam priekam, daru tikai ar 15-85. Nekādā gadījumā tas nav telezūms, kas der gandrīz visam.

www.google.lv...
ja par crop 1,6 gabarītiem

Laba izvēle, 15-85 būtu tieši priekš manis, bet liktenis savedis kopā ar Sony , un tam nelietim ir tikai 16-70 Zeiss par nežēlīgiem 1000$:face-sad:
P.S. Tfu, piemirsu, ir arī 18-105/4, tas atkal baigs milzenis, un optiski tomēr arī var piekasīties...:face-sad:
avatar
Publicēts: 27.10.15 19:56
 citēt
Schneider:Lētie zābaksmēri, ķip Optima linija u.c. varētu arī būt uz laku bāzes, bet normāli, ja nemaldos, ir ar lanolīnu.


Protams, ka ar lanolīnu ir dārgie, jo tas ir dārgais emulgators. Taču lanolīns jau neizsargā un nekopj ādu. Lanolīns ir emulgators ar kura palīdzību veidojas stabilāka ūdens emulsija.:-)
avatar
Publicēts: 27.10.15 20:01
 citēt
Kāpēc daudziem tik ļoti svarīgs kompaktums un svars? Es vēl saprotu, kad sieviete grib kaut ko mazāku, vieglāku...Bet vīri. Man gan iet pie sirds metāls un daudz stikla. Smagums(saprāta robežās) tas ir labi. Tādi stikli kalpo mūžu. Reāla manta, nevis plastmasas rotaļlieta.
avatar
Publicēts: 27.10.15 20:04
 citēt
Nu nu, dabīgajai ādai lanolīns ir arī dabīgas aizsardzības līdzeklis. Iesūcas, atgrūž mitrumu, bet vienlaicīgi nepārvērš to par neelpojošu materiālu.
avatar
Publicēts: 27.10.15 20:11
 citēt
Artursz:Kāpēc daudziem tik ļoti svarīgs kompaktums un svars? Es vēl saprotu, kad sieviete grib kaut ko mazāku, vieglāku...Bet vīri. Man gan iet pie sirds metāls un daudz stikla. Smagums(saprāta robežās) tas ir labi. Tādi stikli kalpo mūžu. Reāla manta, nevis plastmasas rotaļlieta.


Tāpēc, ka žēl laikus, kad kamera vienmēr bija klāt. Ar nikniem stroķiem iet (tos ved) tik uz šepti. Attiecīgi ieviešas arī sīkulis kas vienmēr līdzi.
avatar
Publicēts: 27.10.15 20:40
 citēt
16-70 zeiss man nepatika. Optiski - kā jau zūms, un tas izmērs. nope.
avatar
Publicēts: 27.10.15 20:51 labots
 citēt
Schneider:Nu nu, dabīgajai ādai lanolīns ir arī dabīgas aizsardzības līdzeklis. Iesūcas, atgrūž mitrumu, bet vienlaicīgi nepārvērš to par neelpojošu materiālu.


..tas viss ir daļēji pareizi, pie nosacījuma, ja lanolīns ir kā kopšanas līdzeklis un nevis emulgators, kurš sastāda parasti ne vairāk kā 5% no krēma masas. ..atlikušie 95% tiek sadalīti starp ūdeni un lakām. Pamēģini atgrūst mitrumu ar pienu, kas arī ir emulsija un kuram klāt vēl pievienota matu laka.:-)))) ..un tā atgrūst, lai vēl gaiss cauri ietu.:-)
Redz kāpēc ziepnieks zina par krēmiem. Tas tamdēļ, ka ziepes agrāk un mūsdienās sintētiskie VAVi tiek izmantoti kurpju smērēs kā mitrumu atgrūdošas vielas, jo ir stipri lētāki par bišu un karnaubi vasku. Taču ziepes lielā daudzumā arī nebūtu lāga manta dārgām ādas kurpēm jo satur ūdeni un nav neitrālas.
p.s. Ir arteļi kuri terpentīna vietā izmanto apelsīna ēterisko eļļu, kam sastāvā arī ir daudz terpēnu, bet smaržo patīkamāk.:-)
avatar
Publicēts: 27.10.15 21:15
 citēt
Nu labi, nestrīdēšos, no ādas galantērijas ražošanas nav ne mazākās sajēgas.
Bet vismaz kaut ienesu dažādību šejienes kašķī par isstādes liedderību un dažādu kropu lietošanas priekšrocībām. :face-grin:
avatar
Publicēts: 27.10.15 21:46 labots
 citēt
Fandango:Citagaisma, varbūt ievies apgaismību, kādās proporcijās jānem terpentīns, bišu vaskas un kas vēl, bez pigmenta, lai sanāktu kurpju smērs? Pie podniekiem esam smērējuši ādu ar rapšu eļļā izšķīdinātu vasku, bet pēcāk, ja atplīst zole, āda neķeras pie līmes. Armijā kirziniekiem, lai ūdens neiet cauri, smērējām vazelīnu no lielgabalu lādiņiem.


Pa rokai tagad nav receptūras, bet terpentīns varētu būt 50 līdz 80% sastāva. Terpentīns tiek izmantots kā lēni gaistošs vaska šķidinātājs, un tamdēļ rapšu eļļas izmantošam, tapat arī citu, kurpju smērēs ir apšaubāms pasākums. Ziemas smērēs terpentīna ir vairāk nekā vasarai domātajās, vasaras smērēs cūku tauku ir vairāk. Vispār no vienas puses viss ir tikpat vienkārši kā ar ziepēm, bet no otras puses izrādās, ka ir ne mazāk nianšu kā ziepju vārīšanā.:-)
Ja gribi lai kurpes labi spīdētu bez drejjāšanas, tad ~10% no vaskiem sastāda karnaubi. To jau mūsdienās izmanto gan mēbēļu, gan auto pulēšanā.
Tās klasiskās un kvalitatīvās smēres sastāv parasti no 4-5 kompenentiem, - terpentīns, bišu vasks, karnaubi vasks, pigments un varbūt arī cūku tauki. Jancīgie arteļi terpentīnu aizvieto ar apelsīnu ēterisko eļļu un cūku taukus ar kokosriekstu taukiem.
Taču receptes ir daudz un dažādas, jo daudzos dažādos reģionos bija savas tradicionālās izejvielas un attiecīgi atbilstošas receptes. Es še vairāk rakstu par to, kā taisīja kurpju un zābaksmēru Baltijas reģionā.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):