forum.gif
Zudušie un zūdošie abzīmējumi
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / Zudušie un zūdošie abzīmējumi
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 04.02.16 17:38
 citēt
Kurš vēl atceras, ka pārnēsājamo rādiķi kādreiz sauca vienkārši par tranzistoru?
To, ka vakar "filma pārtrūka" zina visi, bet esmu pārliecināts, ka mūsu mazbērniem tā teiciena nozīmi nāksies ilgi skaidrot.
Ja vakar ir pārtrūkusi filma, šodien sievai ir pārdegušas skaņas lampas.
Ja švaki turas uz kātiem - iet kā rati bez atsējām.

Bet ir arī otrādi, skaņas agregāts mašīnā, kaut arī bez kasetes, bet ar USB caumuru, turpina saukties par automagnetolu.
avatar
Publicēts: 04.02.16 18:14 labots
 citēt
FujiFILM ir brenda nosaukums neviss apārāts , FUJI ir gana daudz novirzienu lai sadalītu brendu pēc novirzieniem. FujiFILM joprojām ievērojama biznesa daļa ir FILMAS tehniskajām vajadzībām:) Attiecīgi VISS kas saistīts ar kādu LIETOTĀJA tehniku kas fiksē optiski radītu gaismas zīmejumu et zem FujiFILM brenda:)
avatar
Publicēts: 04.02.16 18:17
 citēt
Nevajaga tik daudz dzert lai filma pārtrūktu :grimace:
avatar
Publicēts: 04.02.16 18:40
 citēt
Vēl accerējos, kā deju kolektīva dāmīte saviem bērniem pēc inerces pateikusi, ka mašīna atstāta aiz gastronoma stūra.
-A kas tas tāds - gastronoms?

Rīgā unīti vēl par tādu sauc?
avatar
Publicēts: 04.02.16 19:24
 citēt
Fandango:Un;ītis bija Eķis, no nosaukuma (armijas) Ekonomiskais Veikals.
Gastranoms - nesen Viesnīcai Latvija blakus piebūvēts veikals. Tā ka vārds dzīvo.

Gastronome ir MC2 virmas pārtikas veikali un tie ir vairāk par vienu gab.
avatar
Publicēts: 04.02.16 19:37
 citēt
Ļoti sen atpakaļ pie mums visas elektriskās ērģelītes sauca par Jonikām,lai gan tas bija tikai viena brenda viens modelis,ja pareizi atceros.:face-wink:Vārdu sintezators kā jau aktīvs rietumu muzikas piekritējs pirmo reiz dzirdēju jau videnes laikos.Un visus ansambeļus kam bija gitāras sauca par bītliem.Pa rajonu piemēram haltūrēja Latvenergo bītli.:face-grin:
Bet 90.gados vai mazliet vēlāk katrā sevi cienošā ciemā bija Bordertauna jeb dzertuve,kur ielēja ar diezgan drošu garantiju,ka krutku.
avatar
Publicēts: 04.02.16 20:24 labots
 citēt
Pareizi! Joniku atcerējos! Mūsu skolas ansambļa jonika bija Junostj.
Bordertaunas gan pie mums nebija, bet točku vecenes sauca par Beižām.
avatar
Publicēts: 04.02.16 20:50
 citēt
visas ārzemju mašīnas bija fordi ..
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:00
 citēt
Ulmaņlaikus piedzīvojušie veči kabatas nažus sauca par fiskarīšiem.
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:02 labots
 citēt
viecha:Ļoti sen atpakaļ pie mums visas elektriskās ērģelītes sauca par Jonikām,lai gan tas bija tikai viena brenda viens modelis,ja pareizi atceros.:face-wink:


Kādreiz pie mums arī visus kopētājus sauca par kseroksiem, kaut xerox bija tikai viens no kopētāju brendiem. Laikam tāpēc, ka tie bija pirmie pie mums vairumā. Tāpat joprojām pasaulē bieži visus lielos 4x4 sauc par džipiem, kaut arī tas ir tikai zīmols. Kaut kur lasīju, ka mārketingā tas tiek uzskatīts par veiksmes stāstu, ja zīmolu asociē ar preces veidu.

Vēl atcerējos - nez kādēļ bērnībā visi sīkie ārzemju autiņus sauca par fordiem. Laikam psrs-ā tas bija zināmākais ārzemju autobrends. Tā kā man radinieki no ārzemēm sūtīja visādus žurnālus, arī autokatalogus, nekādīgi nevarēju saprast, kādēļ visi auto tiek saukti par fordiem. Tāpat nevarēju nekādīgi saprast kā cilvēki var nezināt, kas ir bidē :)

P.S. Kamēr rakstìju, talavietis jau par fordiem uzrakstīja :)
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:16
 citēt
Kserokopijas.
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:16
 citēt
Par automašīnām.
Krievu labākie humoristi prata labi par sevi pasmieties. Neatceros kurš, varbūt Žvaņeckis atstāstīja ceļojuma iespaidus par Japānu: "Un automašīnas tur ir kā cilvēki! Katra savādāka!":face-smile:
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:27
 citēt
Un tagad, lai kompānijai labi pasēdēt brīvā dabā, nav vajadzīks nazītis. Visas pudeles ackrūvējas, konservu bundžu vienkārši atrauj vaļā, marinētu gurķu vākam pietiek ar pagriezienu, desa jau šķēlītēs, maize rikās.
Bet kā senāk - ar zobiem mocījām vaļā bombas plastmasas korķi, šnabja korķītim notrūka ļipiņa, bet 80-jos tā vispār pazuda, brētliņas tomātu mērcē taisījām vaļā ar kaltu, citi pat berza pret ašpaltu, saskābušā Sencī mērcējām zaru... :face-grin:
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:34 labots
 citēt
Šneider, interesanti, vai šmakoffka ir kāds īpašs kandžas abzīmējums, vai tas pats švirlaks vien iraid?

Starp citu- ja apniks fotoreportiera darbs, ir laba alternatīva....:face-grin:

skaties.lv...

avatar
Publicēts: 04.02.16 21:43
 citēt
Tas abzīmējums nāk Rēzeknes puses, pie mums par šmakauku sauca zemas kvalitātes brūvējumu, kad kādam slinkums bija izdarīt īstu alu. Parasti to taisīja, aplejot ar karstu ūdeni grauzdētas maizes garozas krāsai, pielika cukuru, raugu un gatavs. Vēl to par kumušku sauca.
Kandža bija samaneite vai tīri krieviski - samagonka.
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:47
 citēt
Man viens radinieks no Latgales šmakovku par Latgales tēju sauc :)
avatar
Publicēts: 04.02.16 21:52 labots
 citēt
Komisijas bode, jeb komaks. Tiesa gan, arī vēl nesen kaut kur Rīgā redzēju tādu vardu salikumu kā "Komisijas veikals". Galu galā, vai jaunā paaudze vispār zin, ka Latvijā bija "repšiki"? :D
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:02 labots
 citēt
meliatori kā profesija ir izzudusi, tāpat kā traktoristi un kombainieri. Plostnieki

Vēl senāk MTS laikos bija piekabinātāji :D
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:05
 citēt
R_J:Man viens radinieks no Latgales šmakovku par Latgales tēju sauc :)

Nošpikojis no slovākiem. en.wikipedia.org...
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:08
 citēt
Bufete un bufetniece. No ēdienkartēm izzuduši kompots un ķīselis.
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:11
 citēt
milicis :D
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:11 labots
 citēt
Schneider:
R_J:Man viens radinieks no Latgales šmakovku par Latgales tēju sauc :)

Nošpikojis no slovākiem. en.wikipedia.org...


Grūti teikt, viņam nu jau pāri vai gandrīz (precīzi nezinu) 80. Apkārt pa pasauli nav braukājis, un slovāku dzērienus diez vai pārzin.
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:14
 citēt
toties tagad mums ir bēglis, bēgļi :D kuri agrāk nebija
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:18
 citēt
Līme "Bustilats", ja dabūja aukstumu, vairs neko nelīmēja
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:26 labots
 citēt
Rubrika avīzē "No teletaipa lentes".

Pieteikt tālsarunu.
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:33 labots
 citēt
Schneider:Rubrika avīzē "No teletaipa lentes".

Pieteikt tālsarunu.


Nu ja, telegrammas neviens vairs nesūta, telefonbūdiņas ar beigušās.

Un gāzēto dzērienu automāti ar graņjonkām... :)
avatar
Publicēts: 04.02.16 22:46
 citēt
Ko tur par būdiņām, usprasi 18-gadīgajiem, vai viņi zina, kas internetā ir iezvans.
avatar
Publicēts: 04.02.16 23:24 labots
 citēt
Ui, viens paziņa gados (starp citu, tīrs latvietis, patriots) vēl tagad ielas Rīgā dēvē padomjo laiku vārdos. No visām zinu tikai bij. Ļeņina ielu, uz pārējām man ir jautājums "Latviski, lūdzu, varētu?" :bad_smile:
avatar
Publicēts: 05.02.16 08:50
 citēt
Man arī viens tāds ir, es jau sen visas Sarkanarmijas un Engelsa esmu aizmirsis, bet viņš tajos gados Rīgā bija dzimis un mācījies, labi turas galvā.
avatar
Publicēts: 05.02.16 09:08
 citēt
Cigaretes Kosmoss :D :D :D
Pārtikas taloni un garās rindas veikalos pēc gaļas utt :D
Tālsarunu pieteikšana :D žurnāls "Dadzis", žurnāls "За рулем" u.c.
avatar
Publicēts: 05.02.16 10:07 labots
 citēt
Vēl jau nedaudz seno laiku frāze - uzsit uz peidžeri (apstāsti nu jauniešiem, kas tas par dinozauru)
Iezvanpieeja ar modemu un rezultējošu mājas telefonlīnijas aizņemtību... pie 4800 kbps

Radiotelefons (vēl jau kaut kur sastopama manta)

Un arhajiskais - uzgriezt nummuru. Jaunieši var reāli neiebraukt...

Kā arī muļķoties pa telefonu...
avatar
Publicēts: 05.02.16 11:02
 citēt
Pacelt/nolikt klausuli.
avatar
Publicēts: 05.02.16 11:35 labots
 citēt
AivarsL:Cigaretes Kosmoss :D :D :D
Pārtikas taloni un garās rindas veikalos pēc gaļas utt :D
Tālsarunu pieteikšana :D žurnāls "Dadzis", žurnāls "За рулем" u.c.


Cigaretes "Kosmoss" toreiz nebija īpaši populāras, tā marka nāca no padomijas (mūsu RTF izpildījumā), tā bija visdārgākā un parasti to pirka tikai, kad nebija lētākas alternatīvas (70 kap. pret 30 un 40 kap. par "Elitu" un "Rīgu" attiecīgi). Vismaz manā paziņu lokā visvairāk pīpējām "Elitu" un īpaši priecājāmies, kad varēja dabūt bik elegantāko melno versiju..:face-wink:





Nu bet šņaba rindas un taloni tas vispār ir ārprāts- dažreiz vienkāršāk bija aiziet krogā vai "točkā" nopirkt polšu ar uzcenojumu (toreiz točkas parasti tirgoja nevis krutku no nezināma spirta, bet gan orig. šņabi jebšu savu kandžu).
Es šo bildi jau agrāk rādīju, bet šajā kontekstā interesanti atkārtot: Rinda pie šņaba bodes "Daugaviņa" Ogrē, 80-to gadu beigās.
Fotoaparāts "Horizont".:

avatar
Publicēts: 05.02.16 11:40
 citēt
Un klīda leģenda, ka melnā Elita izlaista, adzīmējot fabrikas direktora nomiršanu.
Rindu tauta tagad laikam zina tik pēc Dziesmusvētku biļetēm.
avatar
Publicēts: 05.02.16 12:04
 citēt
Schneider:Un tagad, lai kompānijai labi pasēdēt brīvā dabā, nav vajadzīks nazītis. Visas pudeles ackrūvējas, konservu bundžu vienkārši atrauj vaļā, marinētu gurķu vākam pietiek ar pagriezienu, desa jau šķēlītēs, maize rikās.
Bet kā senāk - ar zobiem mocījām vaļā bombas plastmasas korķi, šnabja korķītim notrūka ļipiņa, bet 80-jos tā vispār pazuda, brētliņas tomātu mērcē taisījām vaļā ar kaltu, citi pat berza pret ašpaltu, saskābušā Sencī mērcējām zaru... :face-grin:


Dzīve cīņa! Toties kā pārbaudījums kā izaicinājums:)
avatar
Publicēts: 05.02.16 12:33 labots
 citēt
Bet lasu vecas avīzes un brīnos, kā tur istiek bez izaicinājumiem, kapacitātes stiprināšanas un motivācijas.
talavietis:milicis :D

Jā, bērnībā bija populārs nedarbs, aiz pakša izbāst galvu, uz milici nobļauties "Milics biksis pīlics!" un laisties prom starp šķūnīšiem. :face-grin:
avatar
Publicēts: 05.02.16 12:45
 citēt
traktors:Komisijas bode, jeb komaks. Tiesa gan, arī vēl nesen kaut kur Rīgā redzēju tādu vardu salikumu kā "Komisijas veikals". Galu galā, vai jaunā paaudze vispār zin, ka Latvijā bija "repšiki"? :D

Man patika kooperatīvu laikos aBzīmējums komercveikals.:face-grin:It kā veikals varētu būt arī nekomerc-tipa dod pa velti!
Mutere visas ārzemju māšīnas sauca par ārzemju žiguļiem.Un tad man uzradās Ford Eskorts un es aizliedzu viņai manu lepnumu saukt par žiguli.:face-wink:
avatar
Publicēts: 05.02.16 12:46
 citēt
bet policistus jau vēl aizvien saukā par mentiem......
avatar
Publicēts: 05.02.16 12:49 labots
 citēt
Mans pirmais lepnums pēc moskābeļa bija 1985.gada Opel Corsa, kuru līc šim laikam acceros ar vissiltākajām jūtām. Pats varēju nomainīt sadalītāja kontaktus, sveces, panelī izdegušās spuldzītes, istīrīt karburatoru...
Oliss:bet policistus jau vēl aizvien saukā par mentiem......

Pie tam - viņi paši sevi tā sauc, pie tam ar lepnumu.
avatar
Publicēts: 05.02.16 14:02
 citēt
viecha:aizliedzu viņai manu lepnumu saukt par žiguli.:face-wink:


:haha::haha::haha: es zem galda
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):