forum.gif
Zudušie un zūdošie abzīmējumi
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / Zudušie un zūdošie abzīmējumi
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 05.02.16 23:54
 citēt
Aizmirsti un nevajadzīgi jēdzieni BLATS un DEFICĪTS.
Bet vipār, veči, mēs par daudz skatāmies pagātnē. Tā ir laba augsne uzrasties visādiem Kvākšķiem. Viens pielūdzējs NilsS jau te mēģina viņu reanimēt...
Tāpēc man patīk jaunākās paaudzes saieti, tur ir daudz pozitīvāks skats uz dzīvi.:face-smile:
avatar
Publicēts: 06.02.16 00:09
 citēt
Tik traki nau, tas nezāle, ja gribēs, uzradīsies arī bez augsnes.

Es vēl gribētu noskaidrot, kas tā bija par dziesmu, kura saulainajā bērnībā skanēja no bateriju rādiķa "Rodina" un pirmā rindiņa bija "Tālē zib sudraba sliedes"...
avatar
Publicēts: 06.02.16 01:00 labots
 citēt
žiguļi, moskvīči, zapari... fui, kā tādu varēja vispār pirkt?

Man nekad nav bijusi krievu mašīna. Pirmo 82. gadā nopirku Chrysler Sunbeam un sapratu, ka krievu mašīnu es negribu. Kādreiz sīki skolā pa stundu laiku mēģinājām pēc atmiņas uzzīmēt kādu žurnālā redzēto ārzemju mašīnu, cik nu tie rokās kādreiz tika...

www.flickr.com...

Tieši tad es sapratu, ka lielai daļai ārzemju mašīnas ir tikai fordi, neskatoties, ka degunu piebāzis pie eleganta uzraksta, kur uzrakstīts Chrysler :D
avatar
Publicēts: 06.02.16 13:53
 citēt
Inomarkas ir lieka buržuju greznība, sevi cienošiem padomju darbaļaudīm tāds pat sapņos nerādijās :bad_smile:
avatar
Publicēts: 06.02.16 13:57 labots
 citēt
smartins:Inomarkas ir lieka buržuju greznība, sevi cienošiem padomju darbaļaudīm tāds pat sapņos nerādijās :bad_smile:


--------------
man jau pirmo reizi 4. klasē bija problēmas ar pretpadomju izlēcieniem. :D
Bija jāraksta domraksts "Dzimtene'' un skolotāja minēja, nu te varat rakstīt, kādu jūs to iztēlojaties... ar to pietika, lai man sāktu darboties iztēle/fantāzija.
Tā bija dzimtene no manas mājas pagalma līdz Amazones džungļiem, bez robežām :D Ar tēlainiem aprakstiem...

Jau pēc brīža stāvēju direktores kabinetā, abas ar audzinātāju bija bālas, runāja tā man nesaprotami, audzinātāja prasīja direktorei- jāsūta laikam uz rajonu? Tad mani izsūtīja ārā, ilgi sprieda kaut ko...
Ar to jau protams nebeidzās, nāca jauni brīnumdarbi, kā tēma- vai "'mājās kāds ir reliģisks""? protams, ka nē! Tikai uzrakstīju, ka mājās ir bībele, svētbildes un klusiņām pielūdzam to Kungu :D Nebiju pārradies mājās, kā māte ar audzinātāju jau gaidīja... Abas bija izsmējušās par to, ka nekā tamlīdzīga nav un nevar būt.

Trešais mans nedarbs bija kāškrusts 45 x 45 izmērā uz sienas pirmā septembrī un tas tālajā 1970. gadā, kad vēl teica, psrs, tā laimīgo zeme...

vēlāk mani jau pieaugušāku baidīja ar baltiem lāčiem, bija gan draudzīgi pasniedzēji, kuri tā pa draugam, sak, muti par daudz brūķē pret padomju varu un par daudz uz rietumiem skaties :D
avatar
Publicēts: 06.02.16 14:09
 citēt
Es arī klanījos!:face-grin:Par uzrakstu holywood vai wrigleys biju gatavs dzimteni pārdot.Sevišķi mani fascinēja movenpick,piz buin un roventa jo tie bija uz bortiem,kad rādīja hoķi.Un ledus kā spogulis gluds,gluds.Ne tāds kā mums uz dīķa.:face-wink:
avatar
Publicēts: 06.02.16 14:14
 citēt
GunarsII:Aizmirsti un nevajadzīgi jēdzieni BLATS un DEFICĪTS.

Tie nu gan nav aizmirsti jēdzieni, šodien pat ļoti izplatīti......;)
Ja tev nav blats pie kāda valsts ierēdņa tad tu stāvi garā rindā.......
avatar
Publicēts: 07.02.16 18:58
 citēt
Ilgspēlējošā plate un mašīnai kurbulis.
avatar
Publicēts: 07.02.16 19:31
 citēt
Sarkanā filmiņa :)
avatar
Publicēts: 07.02.16 19:40 labots
 citēt
60uz5komats6:Sarkanā filmiņa :)
A kas tas tāc??? :amazing:
Man vēl Brežņeva laikos bija šitais te: www.radiomuseum.org...
Skanēja kā konservbundža, bet toties visu Ļeģendu, Jebļektroņiku un Vegu īpašniekiem siekala tecēja tik dēļ Japan us pakaļējās sienas. :face-grin:
avatar
Publicēts: 07.02.16 21:04 labots
 citēt
Schneider:Ilgspēlējošā plate....


Esi gan,Tu, Schneiderkungs, no dzīves atpalicis.:face-crying:
Ilgspēlējošas plates ne tikai nav aizmirstas, bet pat otro "modes" elpu ieguvušas- ne velti pat aparātus priekš biezajiem fanātiem (un ne tikai) joprojām ražo, piemēram:



www.ebay.de...
avatar
Publicēts: 07.02.16 21:23
 citēt
Joprojām daudzi visas plastmasas par ftoroplastiem sauc.
avatar
Publicēts: 07.02.16 21:42
 citēt
Es nevis par to. ka plates aizmirstas, bet gan par pašu jēdzienu "ilgspēlējošā". Tai 78, kuru grieza uz patapona, bija tik divas dziesmas, pa vienai katrā pusē, mazās ar 33 abgriezieniem bija ar 3-4 dziesmas, bet tajā, kura izmēros vienāda ar 78, var iespiest līc pat 15-20 dziesmām. Tās tad nu arī sākumā sauca par ilgspēlējošām, bet, izzūdot 78, tas nosaukums aizmirsās.
Tādu biju dzirdējis tik kaukur agrā bērnībā.
avatar
Publicēts: 07.02.16 22:17 labots
 citēt
man šķiet, ka ''šķidrais norēķins'' vai kā to katrā vietā sauca, ir izzudis. kaut kā vairs par pakalpojumiem šo ''polšu'' nedzirdu. kortēlītis un pieci ali ar vairs sirmāku bārdu īpašniekiem pasprūk tikai pa jokam.
avatar
Publicēts: 07.02.16 22:36
 citēt
Tas gan. Normāli cilvēki ņem naudu, bet ar to, kurš gatavs ko darīt par polšu, bīstami sapīties. Pēc tam vēl gadu vazāsies, diņģēdams: "Kā es tev toreiz to malku saskaldīju..."
avatar
Publicēts: 07.02.16 23:05
 citēt
Schneider:Ilgspēlējošā plate un mašīnai kurbulis.
Ui, tak čokā arī spēx! :bad_smile:
avatar
Publicēts: 07.02.16 23:08 labots
 citēt
pievelč čoku :D

ui, ka kurbulis pie nepareizas aizdedzes sita atpakaļ !

ja pie moto un tehniskajiem, tad bija termins- ""uzlej uz nāss!""
avatar
Publicēts: 08.02.16 00:27
 citēt
zudušie gardumi : beļaš zilce tarhuns hematogens prjaņiks sgušonka tušonka povidla gazirovka karaša ... nē es ticu kā kāds vēl mūsdienās atrod šādu ēdmaņu un fano, bet man kaut kā 20 gadu laikā šie vārdi pazuduši apgrozījumā :face-smile:
avatar
Publicēts: 08.02.16 07:08
 citēt
Čoku dārza tehnikas motoriem vēl neviens nav atcēlis.
avatar
Publicēts: 08.02.16 09:14
 citēt
Universālā atslēga velosipēda instrumentu somiņā
avatar
Publicēts: 08.02.16 09:21
 citēt
vlado:Universālā atslēga velosipēda instrumentu somiņā

Tā gan joprojām tur ir. Izskats tikai pamainījies...
avatar
Publicēts: 08.02.16 09:59
 citēt
Alibaba:zudušie gardumi : beļaš zilce tarhuns hematogens prjaņiks sgušonka tušonka povidla gazirovka karaša ... nē es ticu kā kāds vēl mūsdienās atrod šādu ēdmaņu un fano, bet man kaut kā 20 gadu laikā šie vārdi pazuduši apgrozījumā :face-smile:


hematogenas nopērkams Super Nāto vēl šobatdien, jautājums - vai to pērk ir jau cita tēma
karaša - nu ir modernā Kliju maize
Prjaņiki - nekur nav pazuduši

pārējie vārdi (izņemot tarhunu), laikam ejot, ir aizvietoti ar "modernākiem"...

toties par frāzi, kad būšu mežā uzzvanīšu, tajos laikos varēja ielikt psihenē... :D
avatar
Publicēts: 08.02.16 10:02
 citēt
Bērnībā degvielas "striļīšana" mopēdam :D :D :D
avatar
Publicēts: 08.02.16 10:06 labots
 citēt
AivarsL:Bērnībā degvielas "striļīšana" mopēdam :D :D :D


Ķengaragā vienkārši nolēja no ZILiņa bākas. Tas notika vienkārši, neskatoties uz baisa izmēra piekaramo atslēgu uz bākas vāciņa - apukšā bija noliešanas skrūve - pus rayons ar pļerdakiem da JAVA'm varēja gāzēt...

pieklājīgi skaitijās to skūvi ieskrūvēt arī atpakaļ...
avatar
Publicēts: 08.02.16 12:11 labots
 citēt
wiencmuzikanc:Tā gan joprojām tur ir. Izskats tikai pamainījies...

Nu nezinu, es savējam riteņus noņemt un sēdekli pieregulēt varu vispār bez aclēgas. Bet nopietnākiem remontiem somiņas saturs nepalīdzēs.
Hematogens ir aptiekās.
avatar
Publicēts: 08.02.16 14:31
 citēt
autiņiem virināmas fortačkas logu stūros un spoguļi uz spārniem ar vairs nav.

Kur ta vēl koka kompis, čeku adata - čupa rasējamo stroķu - nu tur "roka", pantogrāfs, velce utt.
avatar
Publicēts: 08.02.16 15:14
 citēt
Par virināmām fortočkām Žuļkai VAZ-2105 tika pasniekc, ka tā ir baisi progresīva iezīme padumjajā autobūvē, pirmā mašīna ar vienlaidu durvju stiklu, bet tur nu man uzreiz iešāvās prātā vecā "zahara" durvis, kuras bija tikpat progresīvas vēl 50.gados.
Koka kompis vēl ir uz bēniņiem, ar kaunu jādzīstas, ka aritmētikā mācīja ar to rīkoties, bet kaukā man tas aizgāja garām, tāpat kā visus 11 skolas gadus pieveicu, tā arī neiemācoties krievu gramatikas padežus.
avatar
Publicēts: 08.02.16 17:44
 citēt
Margas arī vairs šādas neražo


avatar
Publicēts: 08.02.16 18:08
 citēt
Tā nau tā lielākā nelaime, ja tik ir ko karināt pa abām pusēm, der arī mūzdienu trepju lenteri.
avatar
Publicēts: 14.02.16 12:39
 citēt
Sarunas beigas par klausules nolikšanu sauc arī pie mobīļiem.
avatar
Publicēts: 14.02.16 14:45
 citēt
Plates un plašu atskaņotājs. Vēlāk Lapinska onkuļa mūzikas ierakstu veikals tirgū. Atceros par savākto pudeļu naudu, piedaloties visādos tautas deju pasākumos Jēkabpilī un citur, varēju atļauties pa kādai disotēku hits Nr.? Reizi Lapinska onkulis bija izbrīnīts, kad, dāma pusmūžā (mana muterīte komandējumā) prasa viņam visādus Megadeth, Judas priest, Accept u.t.t. Kasešnieks "Vilma", lentinieks "Elfa",pamatskolā kaut kāds elektroņiks, kurš visur tika vazāts līdzi. Vēlāk bij metaļugu veikals Baznīcas ielā, kur esmu atstājis krietnu summiņu par ierakstiem. Meklēju, interesējos. Tagad jaunatnei stāstu, kā bij ar mūzikas iegādi visādā "padvarotņā" neviens īpaši nesaprot.
avatar
Publicēts: 14.02.16 14:54
 citēt
Aizmirstas smukos gabaliņos sagrieztas avīzes vai noplēšamā kalendāra lapiņas ķemertiņā uz naglas.
avatar
Publicēts: 14.02.16 18:57
 citēt
Schneider:Aizmirstas smukos gabaliņos sagrieztas avīzes vai noplēšamā kalendāra lapiņas ķemertiņā uz naglas.

Tie laimīgie,kas bija dabūjuši tualetes papīru,lepni nesa virteni ar ruļļiem cauri visai pilsētai uzkārtu kaklā kā lauru vainagu.:face-grin:Bet pirmie Kanādas hokejisti(liekas Capitals vai arī Canadiens) nokļuvuši Rīgas Sporta pilī,teica,ka tualetes papīrs tādā kvalitātē,ka bijuši spiesti lietot savus kreklus.:face-wink:
avatar
Publicēts: 19.02.16 10:01
 citēt
Autiņa 3stūraino fortočku senāk pazinu ar vārdu ‘cūkause”.
Ar koka kompi pat ieskaite kārtota (uz ātrumu, par kļūdu diskābels).
Te vēl nepieminēts superaparāts „logaritmiskais lineāls”, vietējie koka bija briesmīgi izstrādājumi, bet 60tajos i tādi bija labi (ja tika pie čehu, tāda īsti kustīga no plastmasas un ar dažām papildus skalām – laime bija grandioza, vēl tagad atceros, ka maksāja veselus 10 brežņevlaika viduča rubuļus)
Telegramma arī aizgājusi no atmiņas, tāpat kā „pieteikt tālsarunu”.
Nepelnīti aizmirsti ikdienas izteicieni galvenajā sadzīves jomā – iepirkšanās procedūrā. ’”Ņemšu, lūdzu izrakstiet...” (ar sekojošo gājienu pie kases un atgriešanos pirkuma saņemšanai) , „Vakar aiz stūra deva...” „Izmeta kurpes...” un pāri visam „Viņš var dabūt...”
Ja otram redzot demonstratīvi saburzīja avīzi un to pasniedza, varēja dabūt pa aci, jo visiem bija skaidrs, kur saņēmējs tiek sūtīts. Tāpat, kā teiciens „jāiet palasīt avīzi”.
avatar
Publicēts: 19.02.16 10:19
 citēt
orks: Nepelnīti aizmirsti ikdienas izteicieni galvenajā sadzīves jomā – iepirkšanās procedūrā. ’”Ņemšu, lūdzu izrakstiet...”

Tāpat arī krieviski - "Zaverņite", arī ietinamais papīrs pazudis.
avatar
Publicēts: 19.02.16 11:18
 citēt
Nu, telegrammas jau vēl pastā pieņem. Laikam gan tikai uz Krieviju.
avatar
Publicēts: 19.02.16 11:49
 citēt
Schneider:
orks:

arī ietinamais papīrs pazudis.

Visos Sky veikalos zives un gaļas, desas vēl aizvien ietin papīrā :P
avatar
Publicēts: 19.02.16 11:59 labots
 citēt
Tat tu nezini riktīgo, pelēgbrūno krievu laiku ietinamo papīru. Tagadējais baltais tajos laikos gandrīz vai kāzu dāvanu saiņošanai derētu. :face-grin:
Un produktu iesaiņošana sarullētā tūtā.
avatar
Publicēts: 19.02.16 12:55
 citēt
Tas "ķīniešu koks" (labais plastmasas logaritmiskais lineāls) vēl tagad ir.....bet kurš atceras teicienu - pastāvi pie ratiem, kamēr zirgs izlasa avīzi?
avatar
Publicēts: 19.02.16 13:00
 citēt
Schneider:Tat tu nezini riktīgo, pelēgbrūno krievu laiku ietinamo papīru. Tagadējais baltais tajos laikos gandrīz vai kāzu dāvanu saiņošanai derētu. :face-grin:
Un produktu iesaiņošana sarullētā tūtā.

Tagad nemaz tas papīrs nav balts, bet brūns :grimace:
Un sviestpapīrs agrāk bija baltā krāsā. vot
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):