forum.gif
tipa ideja par varbuutiibu
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / linki / tipa ideja par varbuutiibu
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 05.06.16 00:23
 citēt
avatar
Publicēts: 05.06.16 00:38
 citēt
Lēni un garlaicīgi.
Bet potenciāls ir, rīgas satiksme savā youtube līdzīgus liek - skatīšanai trolejbusā ir ok.
avatar
Publicēts: 25.06.16 21:23
 citēt
Cits idejs par citu varbūtību

www.facebook.com...
avatar
Publicēts: 25.06.16 22:13 labots
 citēt
Neko nesapratu. Kurš ir tas tips un kāda ir tā viņa ideja. Varbūtību teorija ir sen sarakstīta klasika un ja kaut kas interesē, nu teiksim, loterija jāizplāno, tad grāmatu par variācijām, permutācijām un kombinācijām priekšā un aiziet!:face-smile:
avatar
Publicēts: 28.06.16 10:24 labots
 citēt
Vakar vēlreiz pierādījās, ka varbūtību teorija darbojas nevainojami - saņēmu burvīgu dzimšanas dienas dāvanu - mazmeitu!
Un tūlīt atcerējos kādu studiju gadu uzdevumu - cik liela cilvēku grupa jāņem, lai varbūtība, ka diviem sakritīs dzimšanas dienas, būtu 1/2 jeb 50%? Atrisinājums mani pārsteidza - pietiek ar 24 cilvēkiem. Tas nozīmē, ka vidēji ņemot, skolās katrā otrajā klasē ir 2 skolēni, kas dzimuši vienā dienā. Vai arī pārskatot tuvāko radinieku pulku, katram otrajam no mums atradīsies divi radinieki, kam sakrīt dzimšanas dienas.:face-glasses:
Bet jo tālāk, jo trakāk - 60 cilvēku lielai grupai varbūtība, ka diviem sakrīt dzimšanas dienas ir ap 0,99 (!!!). Tas nozīmē, ka pieklājīgās kāzās ir tikpat kā neiespējami, ka vismaz divi viesi nebūs dzimuši vienā un tajā pašā datumā.:face-glasses:
Neticiet, pārbaudiet!:face-glasses::face-smile:
avatar
Publicēts: 28.06.16 10:35
 citēt
Hehehe, 2012.gada 20.oktobrī nāca pasaulē arī mans mazdēls - precīzi manā 54. dzimšanas dienā. :face-grin:
Manam klasesbiedram 10.augustā ir dzimušas sievasmāte, sieva un jaunākā meita.
avatar
Publicēts: 28.06.16 10:43
 citēt
Nū, man ar divas radinieces ir vienā datumā dzimušas ar vairāk kā 40 gadu starpību :)
avatar
Publicēts: 28.06.16 10:47
 citēt
Nu re, neesmu melojis, un teorija arī nemelo!:face-smile::face-smile:
avatar
Publicēts: 28.06.16 10:57
 citēt
esmu dzimis 21. martā. Cik te blogā vēl tādu?
avatar
Publicēts: 28.06.16 11:08
 citēt
talavietis:esmu dzimis 21. martā. Cik te blogā vēl tādu?


man pirmais cipars ir 3 :) tāds nedavilcis līdz pirmajam aprīlim :)

P.s. par cik pa jubilejām aizgāja ta šito topiku aši līdz dzeramajiem novedīsim.
avatar
Publicēts: 28.06.16 11:15
 citēt
Karsts laiks. Kādu alu kurš lieto? Es Līvu Pilzenes, jo vietējā ciema bodē tas ar mazākajiem grādiem.
avatar
Publicēts: 28.06.16 11:24
 citēt
Venden ar citronu :) mok vakarā
avatar
Publicēts: 28.06.16 13:03
 citēt
Bija vēl izpētīta varbūtība par to, cik liela iespēja ir nofotografēt cilvēku grupu, tā, lai neviens bildē nemirkšķinātu acis. Visus procentus neatceros, bet grupu virs 50 cilvēkiem vispār nav iespējams nobildēt, lai visiem acis būtu vaļā :bad_smile:
avatar
Publicēts: 28.06.16 13:11
 citēt
Nevajag grupu. Vēl filmu laikā bildēju kaukādas grāmatas atvēršanu Raibajā balodī, viena Zemkopības ministrijas pārstāve, runādama, visu laiku ļoti ātri mirkšķināja acis, izmaitāju pusi filmas, bet nevienā kadrā vaļā nebij.
Un tāda īpatnība nav retums, paskatieties Streipa raidījumā žurnālisti Aleksandru Gluhihu, viņu fotografēt arī būtu problēma, man arī ar vienu pazīstamu bijušo Preiļa rajona pagastveci tas pats.
avatar
Publicēts: 28.06.16 17:09 labots
 citēt
talavietis:esmu dzimis 21. martā. Cik te blogā vēl tādu?

Šis uzdevums ir savādāks. Ja Tu pieprasi KONKRĒTU datumu, tad ar 24 cilvēkiem ne tuvu nepietiks, lai ar varbūtību 1/2 sagādātu Tev "dvīni"

Manā augstāk aprakstītajā piemērā mēs nezinām, kāds būs tas sakrītošais datums. Bet viņš būs (ar noteiktu varbūtību)! Līdzībās runājot, ja RETAS lietus lāses krīt uz bruģa, tad varbūtība, ka KONKRĒTAI, iepriekš izvēlētai lāsei uzkritīs otra, ir maza, bet varbūtība, ka KĀDAI lāsei uzkritīs otra, ir liela :face-smile:
avatar
Publicēts: 28.06.16 22:20
 citēt
Ņemam brīvi izvēlētus jebkurus 365 cilvēkus. Cik liela ir varbūtība, ka viņi visi būs dzimuši katrs savā datumā? :bad_smile:
avatar
Publicēts: 28.06.16 22:42
 citēt
smartins:Ņemam brīvi izvēlētus jebkurus 365 cilvēkus. Cik liela ir varbūtība, ka viņi visi būs dzimuši katrs savā datumā? :bad_smile:

0,0000...................................................................01:face-smile:
avatar
Publicēts: 28.06.16 22:53
 citēt
man ar fāteri dzimene vienā dienā, māsai 3 dienas vēlāk, vecais sīkstulis tomēr nokļūdījās :face-smile: radi jau rēca ka manējie TO dara tik reizi gadā :face-grin:
avatar
Publicēts: 28.06.16 23:20
 citēt
smartins:Ņemam brīvi izvēlētus jebkurus 365 cilvēkus. Cik liela ir varbūtība, ka viņi visi būs dzimuši katrs savā datumā? :bad_smile:


50/50 - vai nu būs, vai nu nebūs.
avatar
Publicēts: 28.06.16 23:28
 citēt
Ā..... pazīstu vēl divas māsas, kuras divas dienas gadā ir viena vecuma :)
avatar
Publicēts: 29.06.16 16:47
 citēt
Arī par varbūtību :D
goo.gl...
avatar
Publicēts: 29.06.16 17:49
 citēt
Alibaba:...māsai 3 dienas vēlāk...

Pareizi, man tak ar brāli arī bija 3 dienas.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):