forum.gif
SEO teksts
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / SEO teksts
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 28.09.16 19:48
 citēt
Sveiki!
Tiek meklēts "speciālists" SEO tekstu sagatavošanā.
Būtība - top mājas lapa - nepieciešams cilvēks, kurš ir "literāri apgarots" un "SEO tehnikā apveltīts" speciālists.
(Mājas lapas dizains un struktūra top - un pat pašam patīk :D - tagad vajag "speciālistu", kurš apņemtos "ietērpt vārdos" to, ko nevar ar vārdiem izstāstīt un ar spalvu aprakstīt! :D)
Pieļauju, ka "bloga iemītniekiem" ir sanākusi saskarsme ar šādiem cilvēkiem - varbūt ir kas iesakāms, pieredze, atsauksme, utt.
Ja kāds ir gatavs izteikties - uzklausīšu.

Pieteikumus ar CV un info par izstrādātajām mājas lapām lūgums sūtīt uz breksis24@inbox.lv (Vēlams norādīt arī prognozējamā honorāra apmēru - lai pārrunas pēc iespējas ātrāk ievirzītos lietišķā gūltnē)
Kontakttālrunis: 29332267
avatar
Publicēts: 28.09.16 19:56 labots
 citēt
""Ja kāds ir gatavs izteikties - uzklausīšu. ""

... to var! :D ... varbūt kādam ir kas piebilstams?
avatar
Publicēts: 28.09.16 19:56
 citēt
Meditācija un Joga atrisina daudzas problēmas :)

“Dhan Dhan Satguru Tera Hi Aasra”

Sūti PM ieteikšu kur un kā.
avatar
Publicēts: 28.09.16 20:01
 citēt
A savu CV negribētu šeit izlikt, kaut aptuvenu? Citādi nav īsti skaidrs, ar kādu blēžu kantori var sanākt blamāža.
avatar
Publicēts: 28.09.16 20:19
 citēt
"Citādi nav īsti skaidrs, ar kādu blēžu kantori var sanākt blamāža"
Par blēžiem - nevaru neko diži komentēt - tie ir un paliks tikai mani apgalvojumi.

Ja savu viedokli izteiks cilvēks, kurš taisīja manus foto - tas būs viedoklis ar pieredzi, bet nu tas nav manā ziņā.
No savas puses neiebildīšu viedoklim - var izteikties - (gnīda, santīmu p*sējs, blēdis, antiņš, losis utt. :D) Katrā ziņā tas ir viedoklis no malas, kuram varēs ticēt vairāk kā man.


Neesmu aizspriedumains - taču mani tas dara bažīgu! :D
"Meditācija un Joga atrisina daudzas problēmas" :D
Uzsitīšu PM tūliņās!
avatar
Publicēts: 28.09.16 20:29
 citēt
nū, bet SEO jau nav tikai "tekstu sagatavošana" - tur darbojas gan HTML struktūra, gan URL formāti, gan UX, gan vēl visādas maģiskas lietas...
avatar
Publicēts: 28.09.16 20:32
 citēt
Pēc aizmuldēšanās izskatās pēc kāda kandidāta uz Saeimu, bet inbox pasta lietošana gan liek aizgriezties un klusi ķiķināt.
avatar
Publicēts: 28.09.16 20:34
 citēt
nū, bet SEO jau nav tikai "tekstu sagatavošana" - tur darbojas gan HTML struktūra, gan URL formāti, gan UX, gan vēl visādas maģiskas lietas...

Par šo nemaz netaisos strīdēties! :D Neesmu šīs jomas speciālists!
Ceru, ka būtība tika saprasta - nepieciešams lietpratējs (eXperts) un .
avatar
Publicēts: 28.09.16 20:37
 citēt
Skaidrs, publikācija būs Krievijā. Un abbrīnoju tos, kuri lieto Inbox pastu, cepuri nost!
Pēc aizmuldēšanās izskatās pēc kāda kandidāta uz Saeimu, bet inbox pasta lietošana gan liek aizgriezties un klusi ķiķināt.

Nu par Inbox tākā būtu tikuši skaidrībā! :D
Bet šoreiz tā nav prioritārā problēma! :D
avatar
Publicēts: 29.09.16 02:01 labots
 citēt
Esmu speciālists, tāpēc īsi:
1. jābūt sagatavotam tekstuālajam lapas materiālam, kā arī - divos vārdos jāpastāsta kam lapa būs domāta un kur to virzīs ( .com zona, .ru zona, eu zona ), kā arī - kas ir/būs mērķauditorija

2. pēc iepazīšanās ar lapas saturu, es uztaisu auditu, norādu uz rupjākajām kļūdām struktūrā, dizainā, saturā ( pēdējam tiek rūpīgi izanalizēti teksti un vairāk kā puse parasti tiek svītrota ar sarkanu, pastāstot apjukušajam censonim, kāpēc un kurp var/nevar aizbraukt ar šādiem tekstiem un kādu SEO nekad nevarēs sasniegt ) un dodu laiku tās novērst.

3. kad lapa nodota ekspulatācijā, es to inspicēju vēlreiz. Laiks ir, jo kamēr lapa izrāpo no sandbox ( smilšu kaste mazuļiem ), paiet mēnesis, kura laikā tad arī pirmo reizi izsauks robotus uz pašu pirmo indeksāciju. Pirms tā arī tiek labotas pēdējās satura ( vairs ne tehniskās ) kļūdas. Un SEO tekstus ( ne galvā iešūtos un ne lapas iekšējo linku masu ) liek PĒC pirmās indeksācijas, pamazām, ne visus uzreizīt.

4. Sākas darbs pie SEO tekstiem, paralēli virzot kontekstuālu saturu sociālajos portālos, reklāmu kampaņās, u.c., izvēlētajā reģionā.
Cena šim pakalojumam ( lētākā SEO pakete ) ir 500+ eiropas naudiņas, ja nepieciešami nelasāmi, uztverei nesvarīgi, tikai goglebotiem interesanti ūdensgabali, tad standarts 1000 rakstu zīmes 25-50 eiropas naudiņas ( atkarīgs no nozares un teksta rakstīšanas valodas )

p.s. nolīgtais maksājums par 1. līmeņa SEO tiek maksāts avansā, 80% apmērā. Pastāstīšu kāpēc.
Liela daļa šādu šeftmaņu ir safantazējušies vai kaut kādā, joprojām nenoteiktas izcelsmes vietnē izlasījuši, ka uzcērtot web lapu, nu tik būs un, paejot pusgadam, un saprotot, cik abnormāli smagi jāstrādā, lai vispār izvirzītos kaut simtniekā ( pārsteidziet šeit mani kāds un nosauciet savu unikālo nozari, kur ar vienu atslēgvārdu var uzlekt goglē pirmajā trijniekā, nepilnu 2 nedēļu laikā! :) ) saprot, ka viņiem ne prāta ne naudas budžetā šīm izklaidēm... aptaisās. Seo kantoris, ar kuru līgums, pa to laiku ir nodarbinājis gan kopīraiteri, gan tehniskos tulkus, gan redaktorus, darbs ir padarīts, bet nevienam nevajadzīgs. Un šeit rodas jautājums - kuram tad par to visu ir jāmaksā? Klients paceļ kepku un notinas, bieži vien, reizē ar visu savu domēnu un siju šmiju, paliek tikai neapmaksāts rēķins. Tāpēc - atvainojiet, būs pa skarbo un bez vazelīna.
avatar
Publicēts: 29.09.16 02:35
 citēt
_VA_: Tāpēc - atvainojiet, būs pa skarbo un bez vazelīna.

Nu tu būsi pikseli nobaidījis līdz nāvei...
avatar
Publicēts: 29.09.16 02:49
 citēt
Manā cenrādī par medus liešanu ausī ir norādīta cita cena, turklāt, šis neprasīja medu. :grimace::haha:
avatar
Publicēts: 29.09.16 09:53
 citēt
Mēģināšu ko argumentēt no sava redzes punkta:

1."Esmu speciālists" - personīgi Jūs nepazīstu, tāpēc šo argumentu neapšaubu.
2. "jābūt sagatavotam tekstuālajam lapas materiālam" un "ja nepieciešami nelasāmi, uztverei nesvarīgi, tikai goglebotiem interesanti ūdensgabali, tad standarts 1000 rakstu zīmes 25-50 eiropas naudiņas ( atkarīgs no nozares un teksta rakstīšanas valodas )"
Par šo gan atļaušos izpausties:
- Ceru, ka no manis rakstītā ir saprotams, ka man nepieciešams pakalpojums, kurš ietver arī teksta sagatavošanu.
- Neesmu mācījies filoloģijas fakultātē, tāpēc tā nav mana stiprā puse.
- Nedaudz mulsina fakts, ka nepieciešams gatavs teksts, kurš pēc būtības ir "nelasāms, uztverei nesvarīgs, tikai goglebotiem interesants ūdensgabals". Atnākot pie Jums ar gatavu tekstu - man tiek pasniegts, ka tas nekam neder, "vairāk kā puse parasti tiek svītrota ar sarkanu", es vaigi sviedros pārrakstu un atkal sanāk "nelasāms, uztverei nesvarīgs, tikai goglebotiem interesants ūdensgabals". Beigās cēli tiek paziņots, ka "Cena šim pakalojumam ( lētākā SEO pakete ) ir 500+ eiropas naudiņas".
Teikšu, kā ir - nav brīnums, ka Klients paceļ kepku un notinas, bieži vien, reizē ar visu savu domēnu un siju šmiju". Apgalvojumi, ka SIJU Šmiju ir gatavi utilizēt dēļ 500+ ir vienkārši smieklīgi, bet tas, ka šāds pakalpojums sajūsmu neizraisa, jo visa atbildība par tekstu gulstas uz pasūtītāju, kaut gan viņš nav speciālists un nepārzin arī iepriekš piesauktās " HTML struktūra, gan URL formāti, gan UX, gan vēl visādas maģiskas lietas... "
- Nesaprotams ir fakts, kāpēc 500+ pakalpojums nesatur sevī opciju "sadarbībā ar pasūtītāju" sagatavot visiem SEO standartiem un vajadzībām atbilstošu tekstu jau pašos pirmsākumos, izzinot visas vēlmes un vajadzības, lieki radot negācijas sagatavojot nekam nevejadzīgus sākotnējos tekstus..
- Nejau 500+ ir problēma - lielākā problēma ir iekš tā, ka Jūs no saviem "speciālista augstumiem" pasūtītāju par 500+ esat "izjājuši", jo par tekstiem atbild pasūtītājs, respektīvi arī par sasniegtajiem rezultātiem. Jūsu pakalpojums no mana skatu punkta nav uz pasūtītāju vērsts, neredzu ieinteresētību un fokusu uz manu nepieciešamību un problēmu risinājumu. Skarbi, bet tāds redzējums ir lasot Jūsu tekstu.
- Kur ir minēts kāds kvalitatīvais vai kvantitatīvais rādītājs (protams bez "vairāk kā puse parasti tiek svītrota ar sarkanu"), kurš tiks sasniegts maksājot avansā, 80% no nolīgtā apmēra?
- Protams ieteikums "Pastāstot apjukušajam censonim, kāpēc un kurp var/nevar aizbraukt ar šādiem tekstiem un kādu SEO nekad nevarēs sasniegt" ir svarīgs - taču tiešām apšaubītu savu 500+ investīciju. Iegūt apziņu "Losis, utt." var iegūt arī lētākos veidos, pat komunicējot šeit blogā - to var iegūt pa velti! :D

Dotajā situācijā "Nu tu būsi pikseli nobaidījis līdz nāvei..." neatbilst patiesībai, arī tas ka 500+ mani nebaida. Mani mulsina pieeja un attieksme pret mani, manām vajadzībām, to risināšanas gaitu un galu galā - par rezultātu, _VA_ piedāvājumā.
avatar
Publicēts: 29.09.16 13:55 labots
 citēt
Jaunais cilvēk, ir lieliski, ja esi torgašs un pārdod kaut kādas plastmasas bļodas, par tām jebkurš "kompetentā īpašnieka" vietā zinās pastāstīt filoloģiski pareizi, cik krutas, skaistas un galvenais - pērkamas šīs bļodas ir. Man ir gadījušies stomatologi, ar analoģisku problēmu - rakstīt neprotoši, kuri, nez kāpēc uzskata, ka man, SEO speciālistam, jāpārzina 4. paaudzes kompozītmateriāli un ir bijis jāpiedzīvo šoks par to, ka SEO speciālists nezina zobu nosaukumus (!!) .
Ekhm-khem - man tas būtu jāzina?
Un zinātniskajam grādam ķīmijā arī būtu jābūt, ja granta ieguvējiem, nesauksim vārdā izpētei, vajag analoģisku pakalpojumu - aprakstīt konkrētus, specifiskus ķīmiskus procesus??
Un tā ar riepu tirgotājiem, cepumu cepējiem, šokolādes gatavotājiem, ķimikāliju tirgotājiem, autoremontmeistariem?
Hei, bet ja es to visu zinu un varu, tad kālab man šancēt par 500+ naudiņām? Es varu prasīt piecreiztik! :haha:
Ceru, ka zemtekstu šīm anekdotēm iz dzīves, Tu uztvēri.

Vēlreiz uzsvēršu - SEO teksti NAV tekstuālais weblapas saturs. Nejauc lūdzu kopā kāpostus ar mannā. Web lapas saturu gatavo pasūtītājs un nodod webmeistaram un tas to "as is" ieliek lapā. Standarta web vietnes izgatavošanas līgumā pat ir punkts, kur izpildītājs neuzņemas nekādu atbildību par web vietnes satura izskatu un kvalitāti. Šādam punktam ir jābūt, ja negribas problēmas ar īpašumtiesību pārkāpumiem, dažkārt pat antikonstitucionālu vai kriminālu saturu ( šis bija jurista ieteikums, kad man vajadzēja līguma skeletu sastādīt un, jāteic, ir noderējis reizes desmit pa šiem gadiem ).

Neproti pats, meklē trūcīgus studentiņus, kuri tos uzrakstīs. Tā nav ne webmeistara, ne SEO speciālista problēma. Nekur nevienā valstī, neviens web speciālists negatavo klienta vietā web vietnes saturu.
Latvijā reiz bija, vairs nav, viens kantoris, kuru štatā bija arī kopīraiteri. Pakalpojumi uz web vietnes izgatavošanu bija piecciparu+ skaitļi. Klientu vēlmes maz tika ņemtas vērā, jo web dominance ir funkcionalitāte lietošanā un atbilstība standartam tehniski. Nekādi "man patīk", ja tie ir pretrunā ar Gogles prasībām. Tekstus par astronomiskām summām rakstīja speciālisti no attiecīgās nozares; ja tādus atrast neizdevās, tie tika meklēti ārzemēs, speciālos kopīraiteru saitos, pirkti, tulkoti, redaktēti. Tāpēc piecciparu skaitlis.
Bet, cik zinu, arī tas kantoris šo pakalpojumu vairs nesniedz. Klienti vienkārši nespēj šo ballīti apmaksāt.

Tālāk - kam Tev weblapa, ja Tu nespēj uzrakstīt 20 teikumus dzimtajā valodā par pakalpojumu vai produktu, kuru vēlies prezentēt?! Nevajag literārās pērles, vajag tikai tik, lai ar šo tekstu var strādāt. Un Tev, kā jaunajam censonim www tirgū, IR jāpārzina nianses, kuras intelektuālā īpašuma turētājam ir minimums, jo galu galā, lapa būs jāadministrē, jāstrādā ar hostētāja administratoriem, jāprot paskaidrot, kas noticis, kāpēc Tevi vajag izvilkt no Gogles bleklista, zināt, kur atrodas iedēstītais "malicious" kontents, kā to iztīra, kā pārbauda Gogles botu vizīti, kā strādā ar Google webmaster kontu, kā analizē statistiku, kad sāk nākamo SEO posmu un ko tieši no SEO speciālista vajadzēs un galvenais - Tavam web lapas izgatavotājam bija svēts pienākums Tevi painformēt, ka lapai, kura izgatavota atbilstoši standartam ( t.i. lapa pie nodošanas ekspluatācijā iziet validāciju ar 0-2 kļūdām ), pirmā SEO kārta nav vajadzīga vispār, jo lapa pati kāps reitingos, lēnu, bet kāps. Ja Tu no šī nezini neko, Tev nāksies algot administratoru par naudu, jo NEVIENS Tavā vietā ar Tavu bērnu neauklēsies.

Un visbeidzot - pat ja hipotētiski pieņemam, ka atradīsies muļķis, kurš arī tekstus uzceps, pirmā SEO kārta ir tikai pirmā ( darbojas tikai uz vienu indeksāciju akciju, kurai beidzoties seko nākamais botu apmeklējums un vizītes koeficients ar mīnus zīmi, jo nekas lapā nav mainījies, kas tūdaļ ietekmē lapas ALEXA un peidžrankus.). Tās seko kā baravikas rudenī - viena pēc otras, jo ar lapu ir NEPĀRTRAUKTI jāstrādā VISMAZ divus gadus, katru dienu, astoņas stundas no vietas ( šeit laikam ir tā vieta, kur Tu saprati savas prasības absurdumu, par ko maksājami 500 eiro un kāpēc Tev kā nevienam citam ir jābūt lietas kursā, kas notiek. ) Teksti ir jāpapildina, jāmaina, lapas saturam nemitīgi jāaug, jāpieņemas gan apjomā, gan (prātā) , nu, kaut vai tāpēc, ka Gogle nemitīgi maina arī spēles noteikumus.


Un šeit es sarunu beidzu, jo pārējās konsultācijas par šo tematu, ir maksas pakalpojums. Un atvaino, taču man ne Tevi, ne Tavu naudu nevajag.
avatar
Publicēts: 29.09.16 14:03
 citēt
p.s. siju šmiju ir utilizējuši pat 200 eiro parāda dēļ un kā anekdoti mēs vienmēr atcerēsimies bezgala kruto krievu dāmu - dizaineri, kura uz ofisu atnāca pakaļ 50 latu avansam kopā ar... reketieri. Apstulba gan abi, kad ofisā atrodošies sāka zviegt un, turoties pie galdiem, mēģināja sastādīt dokumentu, uz kura pamata tad šo summu izmaksāja turpat uz vietas..
avatar
Publicēts: 29.09.16 14:32
 citēt
Punktam uz "i".
Pirmā vizīte un konsultācija pie SEO speciālista, ir maksas pakalpojums par simboliskām naudiņām, vidēji - tā ir saruna pie kafijas tases 2 stundu garumā, kuras laikā interesents veic piezīmes blociņā un uzmanīgi klausās, ko viņam stāsta. Pēc šīs sarunas, vairs netiek uzdoti absurdi jautājumi par tēmu -
"kā tad man tos tekstus, ja man nav tekstu, bet man vajag tekstus, bet tādus tekstus, kuri ir teksti..".
Daudzi klienti pēc šīs konsultācijas vispār attopas, ka pilnīgi neko nesaprot no web lietām un sāk stresot - kā to visu pavilks, kas viņus administrēs, kas pieskatīs, kas mācīs web mārketinga trikus, un kam viņiem vispār to e-veikalu vajag, u.t.t.
No pieredzes - vislabākie klienti ir tie, kuri pusotru gadu pēc eiforiskās web lapas iegādes, ir izmocījušies paši, sapratuši, ka ne laika, ne saprašanas viņiem nav un nebūs un, atnākuši pie SEO speciālista, saņēmuši bezmaksas auditu un uzklausījuši rekomendācijas, noslēdz līgumu uz 2 gadiem, kuru laikā SEO speciālsts kopā ar viņiem strādā pie viņu produkta/pakalpojuma nešanas tautās.
avatar
Publicēts: 29.09.16 16:51
 citēt
Nu tad mans viedoklis par iepriekš rakstīto:
1. "Jaunais cilvēk" - šis apgalvojums būtu stipri glaimojošs manā situācijā! :D'
2. Neesmu ne torgašs ne stomotologs - man mācīja, ka katrs darbs ir godājams, tāpēc necenšos aizvainot nevienu (arī torgašus un SEO speciālistus)
3. "Ekhm-khem - man tas būtu jāzina". Tas vien pastiprina neieinteresētību darāmajā darbā. Nav jau paļams, ka ko nezin, es ar ļoti maz zinu no nesaistītām jomām - un arī man sanāk saskarties ar citām nozarēm - bet lai teiktu pasūtītājam - zini mani tas neskar, tā īsti nav sanācis. Lai pieņemtu pareizākos lēmumus un risinājumus vai redzētu kļūdas - man jāizprot problēma, tās sakne un pasūtītāja baža.
4. "Standarta web vietnes izgatavošanas līgumā pat ir punkts, kur izpildītājs neuzņemas nekādu atbildību par web vietnes satura izskatu un kvalitāti". - vairāk gan sliektos piekrist viedoklim, ka līgums atspoguļo priekšmetu (darba būtību) un abu pušu labo gribu.
5. "Neproti pats, meklē trūcīgus studentiņus, kuri tos uzrakstīs" "ka atradīsies muļķis, kurš arī tekstus uzceps"- ja reiz arī Jūs nevarat izpildīt šo necilo darbu, un pat novērtējumu un atalgojumu esat norādījis - tad arī kopumā Jūsu ieguldījumu diez ko augstāk nenovērtētu, nerunājot par 500+.
6. "Tālāk - kam Tev weblapa, ja Tu nespēj uzrakstīt 20 teikumus dzimtajā valodā" - 20 teikumus es uzrakstīšu, šeit rakstītais laikam daudz no tā neatpaliks, taču vēlētos lai tie būtu vēl labāki un spētu piesaistīt vēl vairāk uzmanības ar savu izkopto stilu un citām valodas lietošanas niansēm.
7. "jāadministrē, jāstrādā ar hostētāja administratoriem, jāprot paskaidrot, kas noticis, kāpēc Tevi vajag izvilkt no Gogles bleklista, zināt, kur atrodas iedēstītais "malicious" kontents, kā to iztīra, kā pārbauda Gogles botu vizīti, kā strādā ar Google webmaster kontu, kā analizē statistiku, kad sāk nākamo SEO posmu un ko tieši no SEO speciālista vajadzēs un galvenais - Tavam web lapas izgatavotājam bija svēts pienākums Tevi painformēt" - Tici man, ir gan informējis, esam gan runājuši, esam paredzējuši pat apmācības par šo tēmu, jo cilvēks pasniedz to nedaudz savādāk - parādīšu, iemācīšu, paskaidrošu, ļausim darboties kā adminam, lai pats varētu darboties, kas noies greizi - skatīsimies un nebūs mani katru reizi jātraucē, kad apmeklējumu skaitu vēlēsies nočekot. Nedaudz cita filosofija. Protams, ir atrunāta cena, ja pats negrib vai nevar to administrēšanu veikt.
8. 1 lieta - arī viņš nevarēja uzņemties teksta sagatavošanu, ko arī sākotnēji pateica, ka visi līdz šim darītie darbi bija ar gataviem tekstiem, ko pasūtītāji gribēja gatavot paši - tāpēc sadarbības partneru šajā jomā vēl nav.
9. "jo nekas lapā nav mainījies" - un par šo tēmu arī ir runāts un pat sākotnējā tikšanās reizē, kur kopistiski tika dzerta kafija.
10. " Teksti ir jāpapildina, jāmaina, lapas saturam nemitīgi jāaug, jāpieņemas gan apjomā, gan (prātā) , nu, kaut vai tāpēc, ka Gogle nemitīgi maina arī spēles noteikumus" - arī par šo stāstīts tika pie kafijas.
11. Man nevajag vienkārši 20 teikumus, vēlētos lai tekstus palīdzētu sastādīt cilvēks, kurš māk gan pareizi izteikties, gan zina akcentus un kā tie būtu liekami, lai sākotnēji sasniegtu iespējams labāko rezultātu un nebūtu pa 100X 50% - jādzēš.
12. "Daudzi klienti pēc šīs konsultācijas vispār attopas, ka pilnīgi neko nesaprot no web lietām un sāk stresot - kā to visu pavilks, kas viņus administrēs, kas pieskatīs, kas mācīs web mārketinga trikus, un kam viņiem vispār to e-veikalu vajag, u.t.t." - Laikam tie teksti Jums ir gana drūmi un neuzrunājoši. Man atkal ir pārliecība, ka "pusotru gadu" un arī ilgāk varēšu ņemties ar to. Jo Web speciālista vārdi bija iedvesmojošāki - "Nav kosmiskās tehnoloģijas - parādīsim un iemācīsim tiktāl, lai spētu nodrošināt ikdienas funkcionalitāti un spēju veikt korekcijas pēc vajadzības". Ja kas nesanāks - palīdzēsim!
13. "Un atvaino, taču man ne Tevi, ne Tavu naudu nevajag" - neņem ļaunā, taču Jūsu pakalpojuma sniegšanas veids arī nebija interesi saistošs, lai vērstos pie Jums pat pa "simboliskām naudiņām"!
avatar
Publicēts: 29.09.16 17:06 labots
 citēt
Nu, bet ja Tev tik pretimnākošs webmeistars, kur problēma? Teju katram webmeistaram ir savi cilvēki tulku un redaktoru kantoros, kuri tiek piesaistīti/rekomendēti klientam! Kāpēc tad Tu neizmanto webmeistara sakarus un postē muļķības foto portālā? Pie tam - patiešām muļķības! Pirmais teikums topika pieteikumā: Tiek meklēts "speciālists" SEO tekstu sagatavošanā.
Ignorēsim speciālistu pēdiņās, uzskatīsim, ka tā ir valodas nianšu nezināšana, ne neslēpta ironija. Cilvēkam vajag specu SEO tekstu sagatavošanā. Beigās izrādās, ka nevis SEO tekstus vajag, bet gan visparastāko kopīraiteri!
Nav norādīta ne nozare, ne apjomi, ne tehniskās nianses, nulle informācijas un Tu gribi, lai kāds Tevi te uztver nopietni??? Vai tad webmeistars nepateica ko tieši vajadzēs, kādus atslēgvārdus būs jāievieto tekstos? No tā izpīpot nozari, kurā nepieciešams rakstītājs, Tu arī nespēj?

Zini, kur ir ( un būs ) Tava biznesa lielākā problēma? Nulle mārketingā + webmeistara injicēts, pilnīgi nepamatots optimisms + nulle e-komercijā. Pierādījums tam ir nejēdzīgi sastādītais un nevietā iepostētais sludinājums, kurā Tu meklē līgumdarbinieku.

Nodod sveicienus webmeistaram un izsaki viņam manu līdzjūtību. Viņš sapratīs par ko.. :)

Es gan neticu, ka Latvijā eksistē webmeistari, kuriem nav iemaņu vai kontaktu perifērijas nozarē. Ticamāks ir scenārijs, ka webmeistaram jau ir viens vai vairāki klienti šai nišā, kurus tas apkalpo un viņš nevēlas interešu konfliktu vai - otrs variants - webmeistars redz un saprot, ka situācija ir bezcerīga un nevēlas uzņemties atbildību par klienta nākotni. Tādos gadījumos visbiežāk no klienta cenšas atkratīties pēc iespējas maigāk un uzkraut to uz kakla citiem.
avatar
Publicēts: 29.09.16 17:12
 citēt
Mani arī šis jautājums interesē. Cik noprotu, tad viss tas SEO- Search Engine Optimization domāts, lai pēc atslēgas vārdiem nonāktu meklētāju (google, yahoo, yandex u.c.) pirmajā lapā. Vienu gan nesaprotu - ja 10000 konkurenti vienādi optimizēs savu weblapu, tad pirmajā lapā vienalga tiks tikai niecīga daļa no tiem. Tad sanāk, ka visiem pārējiem izdevumi priekš SEO būs vējā. Vai arī tas ir kā sportā - algoti tiek tūkstošiem treneru, bet olimpiskajā desmitniekā tiek tāpat tikai 10 šo audzēkņi.
avatar
Publicēts: 29.09.16 17:17 labots
 citēt
auns, :)
Nu, redzi, Tu bez sufliera un webmeistara pakalpīgas klienta ego pačubināšanas, esi sapratis kur suns aprakts, kurpretī Pikselis plivinās pa matricu un pats tā īsti nesaprot, ko viņam vajag.. :)

Viss vienkārši - uzvar tas, kurš pirmais atbrauc uz dzirnavām malt. Es saviem klientiem godīgi pasaku, ka visa šī dzīšanās pēc reitingiem ir bulšits. Ja viņi arī tad nevēlas likties mierā, ok, optimizēsim, bet cilvēki mīļie... bez jaudīga grāmatveža, sava cilvēka mediju vidē, zināšanām mārketinga knifiņos un trikos, tik šaurā tirgus ostiņā, kāda ir Latvijas web vide, ir ...nu, ja ne infantili, tad vismaz naivi mēģināt kaut kur spraukties. Par šo tematu es varētu disertāciju uzrakstīt, vai vismaz grāmatiņu izdot.

Informācija pārdomām: nesen nācās strādāt ar Maskavas SEO spečukiem. Speca komentārs, kad es nosaucu pirmo triju vietu Goglē cenas pie mums - "nu jums tur komunisms!!" Pie viņiem, NĪ nišā, pirmā jandeksa/Gogles desmitnieka cena ir viens miljons eiro. Mēnesī. Un maksā kā mīļie. Gluži tāpat kā maksā par iekļūšanu rindā uz šo te desmitnieku.
avatar
Publicēts: 29.09.16 17:49
 citēt
nu es zinu, cik pirms 2 gadiem maksāja viena kompānija no šī saraksta SEO specam no Krievijas un tie noteikti nebija ne miljoni, ne pat desmiti tūkstoši. www.google.lv...
Var jau būt ka pa pēdējiem pāris gadiem cenas ir augušas.
Bet nu katrai lietai jau ir savs tirgus, mani LV neta vide neinteresē, globālais google lietotājs gan.
avatar
Publicēts: 29.09.16 17:54 labots
 citēt
auns, nejauc lokālo Maskavas NĪ tirgu, .ru zonā, .ru domēnam, ar kaut kādiem kantorīšiem no LV, .lv, .com vai vēl sazin no kurienes.. Tas, ko Tu redzi uz sava ekrāna, ir Gogles, uz no Tava datora izvilktās informācijas pamata sagatavotas "paketes", rezultāts.
Šis saraksts atšķirsies pat diviem vienā lokācijā atrodošamies datoriem, kuriem ir dažādi ISP.

Lūk, kā Tavā linkā izskatās pirmais sešinieks uz mana specifiski sakārtotā darba datora:

1. Недвижимость Латвия
www.nedvizimost.lv/
Tulkot šo lapu
Подобное мероприятие проходит в латвийской столице уже пять лет подряд ... Как выглядит развитие сектора коммерческой недвижимости в Латвии в ...

2. Купить недвижимость в Латвии - продажа и цены. Жилье в Латвии ...
prian.ru/latvia/
Tulkot šo lapu
Недвижимость Латвии от застройщиков и ведущих агентств. Бесплатная консультация по покупке и продаже недвижимости в Латвии. Prian.ru - портал ...
3. Недвижимость в Латвии, Риге, Юрмале. Продажа, аренда ...
www.lateka.com/
Tulkot šo lapu
L A T E K A - агентство недвижимости в Латвии. Самый большой выбор недвижимости в Латвии. Вид на жительство в Латвии. Новости недвижимости в ...
4. SS.lv Недвижимость - Объявления
www.ss.lv...
Tulkot šo lapu
Объявления. , Квартиры, Земля и участки, Дома, дачи, Помещения, Лес, Офисы.
‎Квартиры · ‎Дома, дачи · ‎Гаражи · ‎Помещения
5. Недвижимость в Латвии, как снять или купить жилье в Латвии и ...
estatelatvia.com/
Tulkot šo lapu
Продажа и аренда недвижимости в Латвии, получение вида на жительство в Латвии. Купить или снять жилье в Латвии с помощью нашей компании.
6. Latland.LV - Недвижимость в Латвии
www.latland.lv/
Tulkot šo lapu
Недвижимость Латвии: новые поступления, новости рынка.
avatar
Publicēts: 29.09.16 18:11
 citēt
"Pikselis plivinās pa matricu un pats tā īsti nesaprot, ko viņam vajag" - rakstīts jau bija "ko viņam vajag".
8. 1 lieta - arī viņš nevarēja uzņemties teksta sagatavošanu, ko arī sākotnēji pateica, ka visi līdz šim darītie darbi bija ar gataviem tekstiem, ko pasūtītāji gribēja gatavot paši - tāpēc sadarbības partneru šajā jomā vēl nav.
Ja skatās globāli uz cilvēces pastāvēšanu - tad " pretimnākošā webmeistara" uzņēmums ir uzskatāms par jaunu un vēl attīstās un tikai loģiski ka savā attīstības stadijā visu vēl nespēj. Arī es daudzko nespēju, jo mans uzņēmums ir vēl jaunāks - tāpēc mēs esam sadalījuši atbildības, tāpēc es šeit "plivinos" pa matricu, jo neviens nav ieinteresētāks par mani.
Tas, ka izsitīšos uzreiz 1 vietā, nekur neesmu apgalvojis, izpogāšu uzņēmumus ar 20 gadu pieredzi - laikam utopiski, bet nevēlēties sagatavot informāciju, kura prezentē Mani, Manu uzņēmumu - tā gan ir nevīžība pret sevi un necieņa pret pasūtītājiem (pat virtuāliem).
WEB lapas ir maniem konkurentiem (cita googlē augstāk, cita zemāk) - tātad man ar jābūt spējīgam to latu turēt tikpat augstu un jācenšas vēl labāk.
avatar
Publicēts: 29.09.16 18:17
 citēt
Pikseli, "..bet nevēlēties sagatavot informāciju, kura prezentē Mani, Manu uzņēmumu - tā gan ir nevīžība pret sevi un necieņa pret pasūtītājiem (pat virtuāliem)..", šajā teikumā Tu par sevi pateici visu manis noklusēto. Tieši Tava attieksme pašam pret savu biznesu, mani pārsteidza. Tas ir tas pats, kas savu bērnu nodot bērnunamā, lai šim tur pamperus nomaina, jo Tu, redz, neesi profesionāls pampermainītājs.. Tāpēc, piedod man manu skepsi, bet es no pieredzes ar tādiem kā Tu zinu, ka nekas tur nesanāks.
avatar
Publicēts: 29.09.16 18:39
 citēt
Nu nevajag pārspīlēt:
Nesaprotams ir fakts, kāpēc 500+ pakalpojums nesatur sevī opciju "sadarbībā ar pasūtītāju" sagatavot visiem SEO standartiem un vajadzībām atbilstošu tekstu jau pašos pirmsākumos, izzinot visas vēlmes un vajadzības, lieki radot negācijas sagatavojot nekam nevejadzīgus sākotnējos tekstus.. "
Kur ir rakstīts, ka nevēlos ņemt dalību!
Kā jau minēju - ir ļoti daudz nianšu "tik vienkāršajā tekstu gatavošanā", kuras apzinos un kuras man nav pa spēkam.
"Atslēgas" vārdu iestrādāšana tekstā, teikuma uzbūve, gramatika, "izjūta" par pareizu un viegli uztveramas informācijas pasniegšanu un gan jau vēl būs nianses - nav tā mana stiprā puse.

Protams, taps teksti - šā vai tā, taču nav man kompleksu paprasīt lietas, kuras citi var realizēt labāk par mani. Grāmatas tak es ar nerakstu - to pieprot cilvēki ar citiem talantiem un tas ir ielikts šūpulī!
avatar
Publicēts: 29.09.16 18:42
 citēt
Nu bet varbūt tomēr noņemsi masku, ja izrādīsies, ka _VA_ ecējas ar uzņēmuma ar pasaules vārdu prezidentu, es arī par viņu pasmiešos.
Pagaidām isskaties pēc tā faķīra, kurš 90-tajos Rīgā stāvēja pret unibodes durvīm un pilnā rīklē, lai dzird visa publika, bļāva savā telefonā norādījumus, cik noprotams, sekretāram: "Ты мне купи остров в Тихом океане и нефтяные поля Саудовской Аравии!"
avatar
Publicēts: 29.09.16 18:53
 citēt
"Nu bet varbūt tomēr noņemsi masku, ja izrādīsies, ka _VA_ ecējas ar uzņēmuma ar pasaules vārdu prezidentu, es arī par viņu pasmiešos."
Arī šī tēma tika skarta:
"Arī es daudzko nespēju, jo mans uzņēmums ir vēl jaunāks"

Personīgi neecējos - mēģinu tik argumentēt un izklāstīt savu viedokli!
avatar
Publicēts: 29.09.16 18:57
 citēt
Bet stulbi izskatās, ja _VA_ savu viedokli argumentēti izklāsta, bet tu nepēj neko vairāk par tekstu kopīpeistošanu, kur tavus pusotra vārda "argumentus" pat atrast grūti.
avatar
Publicēts: 29.09.16 19:06
 citēt
Stulbi izskatās tas, ka vēlos tikai šo:
Sveiki!
Tiek meklēts "speciālists" SEO tekstu sagatavošanā.
Būtība - top mājas lapa - nepieciešams cilvēks, kurš ir "literāri apgarots" un "SEO tehnikā apveltīts" speciālists.
(Mājas lapas dizains un struktūra top - un pat pašam patīk - tagad vajag "speciālistu", kurš apņemtos "ietērpt vārdos" to, ko nevar ar vārdiem izstāstīt un ar spalvu aprakstīt! )

Tas ir tieši tas, ko labi neprotu es, un arī _VA_ nevar līdzēt.
Neko citu tākā prasījis neesmu!
avatar
Publicēts: 29.09.16 19:07 labots
 citēt
Pikseli, Tu saproti ko Tev saka?
TU raksti SAVA uzņēmuma tekstus! TU, sekretāre vai klientu menedžeris, vai mārketinga menedžeris, vai uzņēmuma virtuvi pārzinoša persona! Tad šos tekstus nes redaktoram, ja jau bail, ka tur būs Dieva zīmes sarakstītas, tas izlabo gramatiku un stilistiku, kā arī - pārliek uz vienskaitļa nominatīvu atslēgvārdus saturošās frāzes. Par maksu izlabo. Tiktāl Tu saproti?!
Tad Tu, kopā ar webmeistaru pārskrej tekstiem, sabakstat atslēgvārdus boldā un kopā ar naratīvām, nodod SEO speciālistam uz SEO tekstu radīšanu. pa to laiku jūs abi turpinat darbu pie lapas, webmeistars rekomendē Tev apstrādāt bilžu metadatus pareizi, jūs iekārtojat SEO tekstu laukumus, saslēdzat mailus, pieslēdzat sociālos portālus, specifiskus saitus, sakārtojat gogles webmāstera kontu, pieslēdzat statistikas moduļus, sakārtojat lapu PN akta parakstīšanai..
Pa to laiku, SEO speciālistam ir gatavs darba materiāls.
Tiktāl Tu saprati?

Un, tātad - ko tieši Tu nesaprati un kur ir problēma?!
avatar
Publicēts: 29.09.16 19:29
 citēt
Es 2009. gadā strādāju Šveicē, iepirku automašīnas, un mēs lai googlē būtu pirmā 3jniekā, katru mēnesi bija 2400 euro jāatdod.
avatar
Publicēts: 29.09.16 19:33
 citēt
Es Tev bez maksas varu pat superpadomu iedot - ja Tu nespēj saturīgi izklāstīt domu rakstveidā, ir jau vēl arī mutvārdu daiļrade. Jebkurā gadījumā - priekš tā nelaimīgā, kurš uzņemsies sacerēt dziesmu grāmatu par viņam pilnīgi vienaldzīgu, svešu un nesaprotamu uzņēmumu, nāksies gatavot piezīmes. Katrai menu sadaļai, kura tiek paredzēta - sadaļas nosaukums, 3-4 teikumi apraksta, ko tur vēlas redzēt A. god. Pikseļa k-gs un Co. Tā, ka jāraksta būs jebkurā gadījumā, vai jādod kopīraiterim diktafons ar jau ierunātu tekstu. Bet tas BŪS jādara. Ceru, ka pa šīm 24 stundām, Tev tas jau ir pielecis.. :)

Un tagad - bezmaksas superpadoms:
Par cik, runa ir par SEO un kā ēst būs nepieciešami t.s. treknie linki uz/no lielajiem sociālajiem flagmaņiem ( kas tie tādi, webmeistaram pie kafijas tas bija jāpastāsta un Tev - jāiegaumē ) , tad sadaļās, kur paredzēta info par mums, par uzņēmumu, par produktu, intro teksti reklāmakcijām, utt., vienkārši - izskuj paduses un noskuj olas, saodierējas, sasien taurenīti pakaklē, nokremšļojas un nofilmē savu stāstu " ko ne vārdos ietērpt, ne ar spalvu aprakstīt". Video apstrādā, samontē, uztaisa kontu jutubē un salinko video ar web lapu, embedējot. Goglei tas patiks, SEO vajadzībām patiks, nebūs galva jāsit pret sienu gramatikas dēļ.
Nu, un ja arī tas ir par grūtu, tad, ko Tu, cilvēks, biznesā lien?!
avatar
Publicēts: 29.09.16 19:42
 citēt
Man ir pārliecība, ka tur būs Dieva zīmes.
Tāpēc ar vajag palīdzību.
Tevis rakstītais ir saprotams - paldies!
avatar
Publicēts: 29.09.16 19:53 labots
 citēt
Tad iegādājies diktafonu un skatoties uz menu sadaļām A B C De un Me, ierunā 15 teikumus par SAVA ( uzsveru! ) lolojuma mērķi, rašanos, vīziju, virzību, vajadzību. Nevajag gudrēties un lietot terminoloģiju no akadēmiskās terminu datubāzes, taču ar sirsnību un mīlestību pastāstīt par Savu ( uzsveru! ) bērnu ir jāprot. Uzņēmējam tā tomēr ir goda lieta ( pienākums ).
Un vēl viens padoms no SEO speciālista. Ja pašam šķiet, ka gramatika vai prasme izteikties ir, es atvainojos, pakaļā, taču kā redzam augstāk, nekaunības ir gana, tad vajag noskatīties kaut vienu interviju ar pusizcepto deputātu Kaimiņu un darīt pakaļ, savus trūkumus un defektus pārvēršot sava zīmola vizītkartē. Bet teikšu godīgi - tur ir nepieciešami lieli pauti, jo muti brūķēt nāksies daudz, visur, vienmēr un būt par klaunu nebūt nav viegli. Atdeve gan ir tūkstošprocentīga. SEO var pacelt debesīs tikai un vienīgi izmantojot ziņkārīgo pūļus no socportāliem. Ir man viens šāds klients. Mēle piesieta fantastiski, rupjš kā zirga deķis, taču savā nišā viņam konkurentu vairs nav.
avatar
Publicēts: 04.10.16 16:04
 citēt
Pat sev par pilnīgi nezināmu (kaut pēc nosaukuma zināmu) jomu ko sagrābu, kaut lietot bezjēdzīgi, jo pats neredzu laukumu (man cita nodarbes joma, kur kaut ko redzu).

Pilns internets ar freelance biržām, kur webmāsteri, SEO speci, kopīraiteri un pārējais kolektīvs sniedz savus pakalpojumus brīžam par absolūti smieklīgām naudiņām (samaksa gan nekādi nekorelē ar gatavā produkta kvalitāti). Tikai, cik esmu no malas jau gadiem ilgi šo pasākumu vērojis, gala lietotājam (web lapas īpašniekam) no tā jēgas varētu būt maz (nekādas), ja vien pats nav vismaz web administrators (bet pa kuru laiku tad bīda savu biznesu, kam web ir tikai viens no marketinga ieročiem).

Vēl visādi gugļi u.c. interneta nezvēri ņem vērā tekstu unikalitāti, attiecīgi rupjš copy/paste dod negatīvu augšvirzības rezultātu jau pats par sevi. Iespējams, latviešu valodā miniatūrā tirgus dēļ tas nav traki, bet lielajās valodās augsti kvalificēts kopīraiters ir vērtība.

PS Žēl, ka topika autors neciena savus lasītājus - vajadzīga pamatīga piepūle, lai citēto tekstu atšķirta no viņa paša izteikumiem un brīžam noteikti kaut ko jaucu.
avatar
Publicēts: 04.10.16 23:43
 citēt
Pieteikumus ar CV un info par izstrādātajām mājas lapām lūgums sūtīt uz breksis24@inbox.lv (Vēlams norādīt arī prognozējamā honorāra apmēru - lai pārrunas pēc iespējas ātrāk ievirzītos lietišķā gūltnē)
Kontakttālrunis: 29332267


.....ar g(Ū)ltni vien pietiek pikseļu.....:face-kiss::face-grin:
avatar
Publicēts: 05.10.16 01:26
 citēt
neoniids:Pieteikumus ar CV un info par izstrādātajām mājas lapām lūgums sūtīt uz breksis24@inbox.lv (Vēlams norādīt arī prognozējamā honorāra apmēru - lai pārrunas pēc iespējas ātrāk ievirzītos lietišķā gūltnē)
Kontakttālrunis: 29332267


.....ar g(Ū)ltni vien pietiek pikseļu.....:face-kiss::face-grin:


ōōō, ka man pttīg šitie grammatikji, kurri zin, kurir kurnau jaliēk garumsimes, komāti, iekāvas un doma zims...
šitie Newendzelins ir deuši lielu pienesumu fotobloka valoc kopshanā un parejo pasazhiēru pareisai deklinakciju un vodkatīvu isprātnej
avatar
Publicēts: 05.10.16 01:56
 citēt
No otras puses, auns, Tev patīk apziņa, ka apkārt biznesus un pat valsti ( atcerēsimies leģendāro Slaktera interviju ) rullē analfabēti? Apzināti, sevi par tādiem pataisījuši, analfabēti?!
avatar
Publicēts: 05.10.16 08:03
 citēt
..auns kā jau auns..:face-crying:
avatar
Publicēts: 05.10.16 09:04 labots
 citēt
_VA_:No otras puses, auns, Tev patīk apziņa, ka apkārt biznesus un pat valsti ( atcerēsimies leģendāro Slaktera interviju ) rullē analfabēti? Apzināti, sevi par tādiem pataisījuši, analfabēti?!


ōōō - valoda un viss ap to ir ļoti interesanta un dziļa tēma, bet nav tam laika šoreiz.
Vienīgi ņirdzīgi, ka te daži kungi cepas par pārrakstīšanos, garumzīmēm un komatiem, kas parasti ir kašķīgu vecmeitu lauciņš. Gramatikas likumi nav nekādi dabas likumi, tie ir kāda ļauža vai kādu ļaužu izdomāti un nav mūžīgi.'Vakar Islande, šodien Īslande, šodien nolejupielādēt, rīt dounlādēt, u.t.l.
Bet Slakterim nav ne vainas - tak jau savu ZS uztur kā vajag, bet tas, ka angliski nomurmulēja ne tik daiļi - tas nieks, valstvīriem vispār vajag runāt tikai latviski, jā kādam vajag - lai tulko.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):