forum.gif
Stikla fotogrāfijas
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / Stikla fotogrāfijas
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 20.03.17 13:59
 citēt
Šodien manās rokās nonāca no vecajiem laikiem fotogrāfijas uz stikla. Ja pareizi esmu atradusi informāciju netā, tad tās ir Ambrotipija? Man vairāk interesē vai tam ir kāda vērtība mūsdienās?
avatar
Publicēts: 20.03.17 14:04
 citēt
Nu vai nu ambrotipija, vai vienkārši stikla negatīvs.Vai tu skatoties uz viņu redzi pozitīvu, tabiš normālu bildi, vai arī lai kautko saprastu ir jāskatās cauri pret gaismu/kautko gaišu, un tad var redzēt negatīvu attēlu?Vērība?Nu dažreiz var pārdot , dažreiz nevienam par par velti nevajag, lielākoties svarīgi kas tajās bildēs redzams.
avatar
Publicēts: 20.03.17 19:40
 citēt
Femme10:Šodien manās rokās nonāca no vecajiem laikiem fotogrāfijas uz stikla. Ja pareizi esmu atradusi informāciju netā, tad tās ir Ambrotipija? Man vairāk interesē vai tam ir kāda vērtība mūsdienās?
Vērtība, šajā gadījumā, būtu jāmeklē saturā, ne materiālā, uz kura tās bildes uzkopētas. :face-smile:
avatar
Publicēts: 20.03.17 21:32 labots
 citēt
uz stikla var būt ambrotipija, bet pārsvarā gan tas ir stikla negatīvs un nav nekas pārlieku vecs...
avatar
Publicēts: 21.03.17 08:02 labots
 citēt
"Wet-collodion process" ir atbilde ko meklé.
:face-grin:
Nozîme mûsdienàs: ķīmija vēl joprojām pieejama un bildētāji vēl joprojām eksistē.
avatar
Publicēts: 21.03.17 08:06
 citēt
Laikam jau redzu pret gaismu negatīvu, nevis pozitīvu bildi.
Saturs ir par lidmašīnām un vienā ir cara laika tramvajs un auto.
Kā tādus brīnumus digitalizēt?
avatar
Publicēts: 21.03.17 08:11
 citēt
vienkāršākais un ātrākais veids - uzlikt uz kāda gaismas galda (vai ekvivalenta pasākuma), pārfotografēt un fotošopā pārtaisīt par pozitīvu. gaismas galdu var arī imporvizēt.
avatar
Publicēts: 21.03.17 11:16
 citēt
Femme10:Laikam jau redzu pret gaismu negatīvu, nevis pozitīvu bildi.
Saturs ir par lidmašīnām un vienā ir cara laika tramvajs un auto.
Kā tādus brīnumus digitalizēt?


Nu tātad tas nav ambrotips, parasti stikla negatīvi.
Esmu gan digitalizējis,gan kopējis uz tradicionālā fotopapīra ne tādus brīnumus vien, tajā skaitā gan muzejiem gam privātkolekcionāriem. Apskatot šos dabā es droši vien varētu arī noteikt precīzāku datējumu.
avatar
Publicēts: 21.03.17 12:31 labots
 citēt
Femme10:Laikam jau redzu pret gaismu negatīvu, nevis pozitīvu bildi.
Saturs ir par lidmašīnām un vienā ir cara laika tramvajs un auto.
Kā tādus brīnumus digitalizēt?

Sanāk tā ka uz stikla ir negatīvs, kā filmiņai, bet tas ir balts, nevis melns kā filmai jo negatīvs ir no sudraba.
Tas nozīmē, ka stikla plāksni skatoties pret gaismu tiešām ir negatīvs, bet uzliekot to uz melna fona sanāk pozitīvs.
:face-grin:
avatar
Publicēts: 21.03.17 15:29 labots
 citēt
Femme10:Laikam jau redzu pret gaismu negatīvu, nevis pozitīvu bildi.
Saturs ir par lidmašīnām un vienā ir cara laika tramvajs un auto.
Kā tādus brīnumus digitalizēt?


Pārbildēt ar makrostiklu un apmest šopā otrādi - vienīgi negatīviem tik vienkārši ekspozīciju netrāpīt (apmesta negatīvā bilde "staipās ar zudumiem") tāpēc bildē rawā un raw failu rawkonverterī apmet negatīvu samainot diagonāles Levels logā - tālāk jau precīzi var piedzīt.

Gaismas galdā parasti ir dienasgaismenes un to trīcēšana 50Hz gan čkarē ekspozīciju gan ietekmē asumu - pret istabas logu caur pienstiklu var bildēt vai vnk pret apmākušamies debesīm.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):