forum.gif
Vecveca tēma: ko iegādāties?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Vecveca tēma: ko iegādāties?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 20.07.17 23:30
 citēt
Labvakar!
Īsi un kodolīgi. Ir vajadzīga foto kamera un optika tai. Ir savas iesācēja domas, bet tās pie malas, lai dzirdu, ko iesaka praktiķi. Pielietojums tehnikai:
1. Iekštelpu fotogrāfēšana ~ 5 līdz 10%;
2. Ainava (samērā statiski objekti dabā), atālumi 10-50 m ~ 50-60%;
3. Ainava lielformāta, nu dabas skati, tā teikt - atlikušīe procenti.
Ko gribu? Labu un uzticamu techniku ilgiem gadiem. Rēķinos ar to, ka ar laiku optikas "krājumi" būs jāpapildina.
Ko es negribu? Sakarā ar to, ka naudu ar fotogrāfēšanu netaisos pelnīt, un uzmākties citiem ar saviem "šedevrim" arī ne:face-wink:, iznāk, ka vienīgie bilžu vērotāji būs ģimene. Tātad aparātu vajag tiešām labu.
Ko nevajag? Augstākās raudzes profi instrumentus, kuru iespējas tā arī īsti, iespējams, pat neapjautīšu.
Vienīgais priekšnoteikums ir spoguļkamera.
Par budžetu: nevarēšu pacelt šobrīd, piekrāšu un varēšu. Ļoti gaidu Jūsu ieteikumus un pamatojumus "kamdēļ tieši šis".
avatar
Publicēts: 20.07.17 23:36 labots
 citēt
Nikon D8** - labs aparāts, pilns kadrs, būtībā tam arī domāts...
Nikon 14-24/2.8 G - labs stikls :)



a ja budžets tomēr spiež tad vari ieķert kādu dx kameru kurai ir tie 20+ pikselīši , un kaut kādu tur platlenķi 10-20mmīgo
piemēram

d7100 + 18-35 1.8 Art - arī sanāks smukas bildes
avatar
Publicēts: 20.07.17 23:53
 citēt
Nikonist, tātad Jūs norādat, ka zemāk par Nikon D7100 ni un ni?!
avatar
Publicēts: 21.07.17 00:12
 citēt
Un ar ko prātīgi cilvēki "kratās ciet"? Kāds ir Jūsu ieteikums?
avatar
Publicēts: 21.07.17 11:58
 citēt
Es arī balsoju par Nikon :D
avatar
Publicēts: 21.07.17 12:22
 citēt
Tūliņ atnāks Māris un pateiks, ko noteikti nevajag ņemt. :face-grin::face-grin::face-grin:
avatar
Publicēts: 21.07.17 13:32
 citēt
Jūs fotogrāfi tomēr esat savāda tauta. Nezinošam cilvēkam tikai viens līdz šim ieteica vienu konkrētu komplektiņu. Acīmredzot ir risināmas iesācējams nezināmas iekšējā loka batālijas. Vai tad ir grūti nosaukt modeli un pāris vārdos pamatot kamdēļ tieši šīs? Jebšu tik vien var kā norādīt linku uz iepriekšējo tēmu, kurā taujātājs tā arī palika bez atbildes/atbildēm, kauč' tās būtu pretrunīgas.
Savādi, jo tos fotogrāfus, ar kuriem esmu runājis kādreiz klātienē, nu nekādi nevarētu apvainot atraidījumā. Sen tas bij', taču tautieši parādīja savu tehniku un ar mirdzumu acīs stāstīja par to cik varēšanas katram konkrētajam "verķim", kā arī kas nevelk un ko gribētos iegūt no jauna.
Tomēr palasīju pārsimt lappuses forumā, un šitas atkārtojas reizi no reizes. Tak neviena (ar RETIEM izņēmumiem) konkrēta ieteikuma iesācējam. Tad barbūt nomainīt foruma nosaukumu?!
avatar
Publicēts: 21.07.17 13:39
 citēt
Ja jau liec akcentu uz ainavu bildēšanu, tad nebūs mazsvarīgs dinamiskais diapazons. Šeit ir grafiks, kurā vari ielikt salīdzināšanai populārus kameru modeļus. www.photonstophotos.net...
avatar
Publicēts: 21.07.17 14:36 labots
 citēt
MilzuLempis:Nikonist, tātad Jūs norādat, ka zemāk par Nikon D7100 ni un ni?!


Nav nav ni ni vienkārši jāpēta ko budžets atļauj un jāsalīdzina specifikācijas :)

Pats ar D750 bildēju .. DR ir labs , patīk :)
avatar
Publicēts: 21.07.17 15:50
 citēt
Nikonist, kas ir DR?

Z-Z, kas par lielumiem Y asī grafikā? Jā, un lūdzu latviski. Iedomājieties tikai, ka Latvijā ir cilvēki, un nebūt ne sliktākie, kuri nezin kas ir RAW, crop utt..
avatar
Publicēts: 21.07.17 15:56
 citēt
MilzuLempis:Nikonist, kas ir DR?

Z-Z, kas par lielumiem Y asī grafikā? Jā, un lūdzu latviski. Iedomājieties tikai, ka Latvijā ir cilvēki, un nebūt ne sliktākie, kuri nezin kas ir RAW, crop utt..


tā.. DR ir Dynamic range - Dinamiskais diapazons ir gaismas intensitātes diapazons, ko fotoaparāta sensors spēj uzņemt vienā kadrā, jeb starpība starp gaišāko vietu kadrā un tumšāko, kur saglabājas detaļas un fotoaparāts to spēj uztvert. Vienkāršojot, tas ir cik kontrastainu attēlu ir iespējams nofotografēt - jo lielāks dinamiskais diapazons, jo lielāka kontrasta attēlus būs iespējams nofotografēt ar vairāk detaļām. /@sasar/
avatar
Publicēts: 21.07.17 16:03
 citēt
Kuru vispār uztrauc tas dinamiskais diapazons? Nopietni!
Ainavistus?
avatar
Publicēts: 21.07.17 16:19
 citēt
Ritz,kāda X-sa pēc šitas bij' jāraksta? Palīdzība no tā 0 un tehnikas izvēli netvieglo ne par sekundi. Mana vecmamma teiktu: "Maisās kā peļu sūds pa putraimiem!"
avatar
Publicēts: 21.07.17 16:37 labots
 citēt
Tu no plaukta nokritis?
Temats attīstījās lidz DR, tāpēc arī jautāju! :grimace:

Ja nevajag augstākās raudzes kameru, ņem Canon 5Ds (vēl labāk - 5Dsr)! Kāpēc? Tāpec, ka aivavam vajag daudz pikseļu! :face-grin:
avatar
Publicēts: 21.07.17 16:57
 citēt
sāc ar šito www.youtube.com...
un tad vēlāk varēs apdeitoties uz ko brangāku !
avatar
Publicēts: 21.07.17 17:29
 citēt
Ainavām jā vajag labu dinamisko diapozonu, lai var labi uzņemt kontrastainus, pretgaismas skatus.
šajā lapā pie kameras ir norādīta laba informācija snapsort.com
avatar
Publicēts: 21.07.17 17:50
 citēt
Ikdienas lietošanai pilnīgi noteikti nevajag pirkt pašu dārgāko body un ne pašu dārgāko optiku - uz labāku varēs pāriet pēc tam.
No sākuma var jau stock ņemt, līdz 500eur var iekļauties taču, vai arī iznomāt uz nedēļas nogali - lai saprastu, kas ir kas.
Protams, ja budžets ļauj līdz 1k euro tērēt fotoaparātam ar optiku - droši.
Otra lieta - sabildēta bilde - kā viņa izskatīsies uz monitora ? Vai tie, kas skatīties - redzēs to, ko gribi parādīt ?
Man pašam pilnīgi pietiek (pagaidām) ar Nikon 3100, stiklu gan nomainīju no stock pret 35mm/F1.8
Bet domājams, ka kaut kad nākotnē pāriešu uz nopietnāku body.
1. - iesākumam pataustīt aparātu / pačamdīt - kā pogas jūtas rokās, visa vadāmība utt.. lai intuitīvi var tumsā visu saspiest, kas spiežams
2. - izīrēt uz nedēļas nogali
3. - pēc pirmajiem diviem punktiem jau sapratīsi, ko īsti vēlies un ko vari atļauties.
avatar
Publicēts: 21.07.17 20:47
 citēt
Pajautāšu tāpat debesīs - kurš no šejienes štata troļļiem tad šoreiz nolēmis tautu pamundrināt?

Vērtība ir optika. Tā kā snapšotus tāpat jāapstrādā, būs ne pārāk svarīgi, kādu tieši SLR ņemt. 1k€ gan nekāda dižā summa mūsdienu fotogrāfam nav (kaut augstāk to pasniedz kā īpašu) un tas tikai vienam "ķermenim" ar vienu labu objektīvu.
avatar
Publicēts: 21.07.17 22:23
 citēt
Tatad netā izvilkta atziņa, ka rezultātu noska body + stikls, pie kam stikls esot noteicošais, ir patiesa?
Kas ir diafragmas tīrīšanas opcija, un kāds tai svars?
Pašreiz ieteiktie:
Nikon D800-tie
Nikon D750
Canon 5Ds
Nikon 3100
avatar
Publicēts: 22.07.17 07:45
 citēt
MilzuLempis:Kas ir diafragmas tīrīšanas opcija, un kāds tai svars?


Kur tu tādu terminu izraki?
Kā tas ir angliski?
avatar
Publicēts: 22.07.17 14:45
 citēt
Diafragma ik pa reizei ir jaatiira, tas tiesa. Tiiraaks dof sanaak!
avatar
Publicēts: 22.07.17 17:01
 citēt
Diafragmu tīrīt nedrīkst nekādā gadījienā! Ja pati neierūsē, tad stāvoklī 1,2 jāiekleķerē ar Superlīmi.
Un Āmen!
avatar
Publicēts: 22.07.17 23:51
 citēt
Schneider, liels info daudzums pāris dienās, līdz ar to kļūda. Avota variants: "убрана ультразвуковая очистка сенсора".
Stāsts par D3300 vs D3400. Šobrīd brienot pa neta dzīlēm šādi iespējamie varianti izvēlei:
D3300 vai D3400,
D7200,
D500,
D7500
Pirmie divi vilina ar Guide priekš manis. Taču vienlaicīgi rodas bažas par neaizsargātību no mitruma un putekļiem. Vēl ļoti simpātiska kamera D610, bet cena nu ļoti neglīta, jo tad man iznāk "uz sitiena" tikai body.
avatar
Publicēts: 23.07.17 00:21
 citēt
Jā, tas ir normāli. taču tava bāžšanās ar tukšajām frāzītēm nav normāla.
avatar
Publicēts: 23.07.17 09:52
 citēt
Ja 60% būs dabā, tad gan ieteiktu skatīties uz weather sealing, kad sāksi taisīt auxtās māxlas bildes metrsreizdivi, varēs domāt par FF.
Man, par piemēru, maksā par reportāžām webā ar garo malu 2000 pix un avīzes drukai, arī savam priekam ar kropu pietiek ar atliektiem galiem, bet uz Diža PhotoMāxlenieka titulu nepretendēju.
Vo!
avatar
Publicēts: 23.07.17 13:30
 citēt
Schneider, dabā paredzēti 70% un iekštelpās attiecīgi - 30%. Tātad ws aktuāli, bildēšu maz (foto skaita ziņā), bet regulāri cauru gadu. Ko Jūs ieteiktu no Nikon technikas manām vajadzībām, ņemot vērā, ka zīmēties forumos un citur ar iegādāto man nav vajadzības, taču rocība, paldies Dievam, ļauj izvēlēties. Par objektīvu man ieteica cilvēks, kura viedoklim uzticos, Tamron 17-55mm F/2.8. Pie tā arī palikšu, un pēc gada darba jau būs pašam savs viedoklis.
avatar
Publicēts: 23.07.17 13:56
 citēt
Par to Tamponu arī es piekrītu, man tāds ir jau divām sistēmām, par Ņikaniem - es par 500 vai 7500, izej cauri abu detalizētam salīdzinājumam, piemet savām prioritātēm, budžetam un izlem: cameradecision.com...
avatar
Publicēts: 23.07.17 16:21
 citēt
Izgāju, salīdzināju. D7500 man der labāk, taču tam ir daži mīnusi un plusi salīdzinot ar D7200. Mīnusi ir ekrāns (nu nepatīk man skārienjūtigie brīnumi), pie kam ar mazāku izšķirt spēju, līdz ar to man kā iesācējam būs grūtak ieraudzīt savas lažas; tādi nieki kā svars un ērtāks korpuss satvērienā man lielu lomu nespēlē. Un cena 2x lielāka D7500! Un tās ISO atšķirības ... nav jau tādas technikas uz kuras to darīt, par vajadzības neesamību nemaz nerunājot. Ko Jūs kungs sakāt par D7200? Ko esmu palaidis garām?
avatar
Publicēts: 23.07.17 16:36
 citēt
Manā skatījumā varētu būt OK, kaut arī lietojis neesmu (ir tik pieredze ar D7000), bet tūlīt te saskries perfekcionisti un sāks bļaut, ka AF neķer mušu lidojumā un vējā trīcošu apses lapu.
Lažas uz ekrāniņa nopietni nevērtē, vienalga pilns priekštats gūstams tik no bildes kompja monitorā,
Iesaku piefiksēt, kādu fokusa attālumu vairāk lietosi ar Tamponu un jau sākt krāt naudu tādam fiksam.
avatar
Publicēts: 23.07.17 17:24
 citēt
Ja interesē lažas čekot kamerā, tad spogulene neder - tās reālā laikā atrāda daļa bezspoguļu. Vāji viņos orientējos, pats tikai kā bardačoka un ceļojumu sitēmu lietoju šausmīgi maziņu m4:3 (kas ainavām, kuras tā kā prasa zvēra izšķirtspēju, nederēs), bet gan jau kāds fudžiks ar fiksu dinamiskā diapazona un izšķirtspējas ziņā tālu izpogās sākuma līmeņa nikona spoguleni kurai puskadra tampona zooms virsū. Un redzēs lažas + ja topika autoram nav svarīgi, ka kamerā var iegrābties, ta soma ar vieglāka sanāks.
avatar
Publicēts: 23.07.17 17:27
 citēt
Tad tā lai arī paliek. D7200. Liels paldies par palīdzību un asaucību Schneider, Nikonists, fieldy, z_z un jtphoto!
avatar
Publicēts: 23.07.17 18:12
 citēt
NOKIA 808 PureView. No šitā arī piezvanīt var.
avatar
Publicēts: 23.07.17 21:57
 citēt
MilzuLempis:Tad tā lai arī paliek. D7200. Liels paldies par palīdzību un asaucību Schneider, Nikonists, fieldy, z_z un jtphoto!


nav par ko :)
avatar
Publicēts: 25.07.17 00:22
 citēt
es ieteiktu kaadu lietotu Nikon D600 un panemt samyang 14mm 2.8 vai irix 11mm 4.0
avatar
Publicēts: 25.07.17 01:02
 citēt
Un kādus šidervus viņš taisīs no kroplīgajiem 115 vai 126 grādu skatiem?
avatar
Publicēts: 25.07.17 10:52
 citēt
Pāris desmitus dabas skatus ar skaistiem mākoņu plīvuriem "pāri galvai", tad pa lēto pārdos...
avatar
Publicēts: 25.07.17 11:43
 citēt
Uz FF jau 20 mm pa dauc, filmu laikos nopirku Soligoru 19-35, bet ļoti drīz atklāju, ka der tik ainavām uz ūdeņiem, jo tur kadra malās niedru sagāzums nav tik uzkrītošs.
avatar
Publicēts: 25.07.17 11:44
 citēt
Sony a6300 + objektīvi. Mazs, ērts, spēcīgs sensors.
avatar
Publicēts: 27.07.17 23:35
 citēt
Pasakains komplekts un gandrīz pa velti! www.amazon.de...
avatar
Publicēts: 28.07.17 18:43
 citēt
priore:un ir reizes, kad griesti par zemu, izlīdzos pat ar montāžu no vairākiem diagonālās zivsacs attēliem, ziedojot taisnās līnijas

Iespējams, ka kameras bīdīšana pa sliedi uz grīdas arī būtu atrisinājusi šo uzdevumu. Citādāk zivsacs bildei ne vainas.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):