forum.gif
Ieteikumi un viedokłi par 50mm vs 85mm
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Ieteikumi un viedokłi par 50mm vs 85mm
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 27.12.17 11:30
 citēt
Labprāt uzklausīšu fotobloga biedru viedokłus / ieteikumus / pieredzi par Canon portretnieku objektīviem. Lietots tiks ar Ff kameru. Varianti uz šo brīdi trīs - 50mm 1.8 STM, 50mm 1.4 un 85mm 1.8. Pārsvarā izmantošanai ārpus telpām, bet retu reizi arī telpās un studijā. Vairāk izmantošu tā saucamajiem headshot un 1/2 auguma portretiem, bet noteikti, ka reizumis jau būs arī portreti pilnā augumā. Ieteikumi? :)
avatar
Publicēts: 27.12.17 11:41
 citēt
50 mm uz FF nav portretnieks.
avatar
Publicēts: 27.12.17 12:00
 citēt
Un tomēr viņu izmanto pārsvarā tieši portretiem... Mazākās telpas un pat studijās diez vai būs pietiekami vietas, kur atkāpties, lai izmantotu 100mm un 135mm objektīvus portretiem...
avatar
Publicēts: 27.12.17 12:27
 citēt
Tas ir universālais objektīvs, pārsvarā izmanto visam kam. Bet tieši portretiem labāk būtu tomēr 85 mm.
Portretnieks 50 mm varētu būt uz kropa.
avatar
Publicēts: 27.12.17 13:27
 citēt
qwerty21:Un tomēr viņu izmanto pārsvarā tieši portretiem... Mazākās telpas un pat studijās diez vai būs pietiekami vietas, kur atkāpties, lai izmantotu 100mm un 135mm objektīvus portretiem...

Nav jau tik traki. Ar 50mm objektīvu uz FF kameras, lai nofotografētu portretu no galvas līdz viduklim, būs jāatkāpjās kādi 110cm no modeļa. Priekš 85mm vajadzēs nepilnus 2 metrus.
Principā 50mm vajag ja vajag objektīvu kas der visam un nekam. Ja vajag portretiem - tad viennozīmīgi kauč ko kā 85mm.
avatar
Publicēts: 27.12.17 19:22
 citēt
qwerty21:Un tomēr viņu izmanto pārsvarā tieši portretiem... Mazākās telpas un pat studijās diez vai būs pietiekami vietas, kur atkāpties, lai izmantotu 100mm un 135mm objektīvus portretiem...

Es te pirms kādām nedēļām ar 50 mm bildēju debesskrāpjus un sanāca tīri tā neko. Jāsaka, ka atkāpšanās iespējas bija ļoti ierobežotas. Portreti - 85, 100, 135.
avatar
Publicēts: 27.12.17 20:01
 citēt
Makro būs pārāk dermatoloģisks, pa manam.
avatar
Publicēts: 27.12.17 21:30
 citēt
Par milimetriem jāuzklausa visi padomi un tad jādara tik un tā pa savam.:face-smile:
Bet 50/1,8 STM es pārdevu. Asuma ziņā nepatika, nevarēja pārspēt pat Sigmas 18-200 superzūmu (tādus te, Fotoblogā, pat pieminēt nedrīkst).
avatar
Publicēts: 27.12.17 21:46
 citēt
Es parasti pabildēju kādu avīzi pilnā formātā pa visu kadru. Centrs bija OK, viena mala pašvaka. Par cik tas ir FF objektīvs biju domājis, ka uz kropa būs pavisam labi, bet nekā....:face-sad:
avatar
Publicēts: 27.12.17 22:29
 citēt
Parasti salīdzinu vairākus uzreiz. Piemēram, Kanona 40 mm pankūcnieks man likās īsts izcilnieks.
P.S. Par optiskām asīm un perpendikuliem esmu informēts.:face-smile:
avatar
Publicēts: 27.12.17 23:59
 citēt
GunarsII:Es parasti pabildēju kādu avīzi pilnā formātā pa visu kadru. Centrs bija OK, viena mala pašvaka. Par cik tas ir FF objektīvs biju domājis, ka uz kropa būs pavisam labi, bet nekā....:face-sad:


Piekrītu

www.the-digital-picture.com...
avatar
Publicēts: 28.12.17 00:40
 citēt
derēs, vo!

bit.ly...
avatar
Publicēts: 28.12.17 01:25
 citēt
TesMens: /...bet, tā kā parasti visu bildējam ar F/5,6 līdz F/9...

Svētuma zaimošana!!! :anger::anger::anger:
avatar
Publicēts: 28.12.17 09:53
 citēt
Vai tieām vēl nav apnicis malt vienu un to pašu.Zajebala jau.Pilns internets ar viedokļiem par 50mm,vai tiešām grūti pameklēt un palasīt,ja tiešām interesē.:anger:
avatar
Publicēts: 28.12.17 15:30
 citēt
Jolan, neapgrutini sevi ar lasisanu un skir talak ;)

Ta isti jau neka jauna un parsteidzosa nav, ta ka sanak ik pa laikam malt to pasu, kas nu katram uz to bridi ir aktuals.
avatar
Publicēts: 28.12.17 17:15
 citēt
Vilkaste:Es esmu par 50mm kā universālu objektīvu arī portretiem. STM variants ir ļoti neliels, priekšlēca padziļinājumā un nevajag saules blendi vai aizsargfiltru. ieliku šo portretu nevis tāpēc, ka būtu īpaši sajūsmā par to, bet lai ilustrētu diskusiju. F/4 ir tīri OK, un sieviete uzņemta slepšus, jo viņa ļoti izvairījās no bildēšanās. Ar lielāku objektīvu tas nebūtu tik ērti izdarāms, ar garāku varētu netrāpīt mērķī.



Es a vairītos no aklā ar kameru. Tantai kartiņā ta seja deformēta kā spoguļattēls egļu bumbulī - kā jau gadījumos kad lien tuvu ar pārāk platu leņķi.
avatar
Publicēts: 30.12.17 04:25 labots
 citēt
qwerty21:Labprāt uzklausīšu fotobloga biedru viedokłus / ieteikumus / pieredzi par Canon portretnieku objektīviem. Lietots tiks ar Ff kameru. Varianti uz šo brīdi trīs - 50mm 1.8 STM, 50mm 1.4 un 85mm 1.8. Pārsvarā izmantošanai ārpus telpām, bet retu reizi arī telpās un studijā. Vairāk izmantošu tā saucamajiem headshot un 1/2 auguma portretiem, bet noteikti, ka reizumis jau būs arī portreti pilnā augumā. Ieteikumi? :)


Pēdējais un tikai,arī optiski labākais. Bet 50mm tāpat nāksies pirkt,jo vispār tas ir kā iztikt bez plaušas,vai aknas. Vajag abus. Nu un tad jau kko ap 20-28mm un laime somā. PS 50mm budžeta variants ir Sigma,nejaukt ar art. Varbūt gadījās labs eksemplārs,taču esmu patīkami pārsteigts
avatar
Publicēts: 30.12.17 04:33 labots
 citēt
TesMens:40mm ir universāls, jo aizvieto 50 un 35mm objektīvus, turklāt, tur pretgaismu, iespējams, labāk par citiem.


Neko neaizvieto un ir nekāds,ar patizlām krāsām. Tik pelē somā :( pa 100 eināriem atdošu gribētājam,lietots labi ja 10x
Un kā vispār 2,8 var aizstāt stiklu ar 1.4???
Nopērc unizūmu,tas aizstāj visu.
Psc loģika
avatar
Publicēts: 30.12.17 09:47 labots
 citēt
NilsS:
Nopērc unizūmu,tas aizstāj visu.
Psc loģika


Pēc Tavas (Māra & Co, un līdzīgu "superpro") loģikas, ar Passāta universāli arī nedrīkst braukt- tikai ar Porshe, Ferrari, Lambo utt? :face-grin:
Diezgan lielai daļai cilvēku tāds fotosnobisms nav īsti pa kabatai un principā ir diezgan "pie kājas". Protams, tehnikai jābūt kvalitatīvai, bet saprāta robežās- šeit tomēr ir vairāk fotomīļu, nevis profiņu lapa.
Piemēram- es labāk ar mēreni labu unizūmu aizbraucu ceļojumā, nekā ar lepniem fixfokāļiem sēžu mājās ...:face-wink:
avatar
Publicēts: 30.12.17 10:30
 citēt
Ņemu čipšus un gaidu tupinājumu
avatar
Publicēts: 30.12.17 10:41
 citēt
Dzīvē noder viss. Kad ir iespēja, es arī reportāžēju ar fiksiem, bet kad nav, tad nekaunos arī no 18-135. Galu galā man (pēc Māra klasifikācijas) ciema padome maksā par fiksēto informāciju, nevis auxto māxlu.

Nākamgad uz Aglonu braucot pāvests, varbūt akreditāciju būs jāiet caur Vatikāna SAB. :face-grin: Bet nu nekas, šizīgāki par Dziesmu svētkiem drošības noteikumi gan jau nebūs izdomāti.
avatar
Publicēts: 30.12.17 15:54 labots
 citēt
Friidis:
NilsS:
Nopērc unizūmu,tas aizstāj visu.
Psc loģika


Pēc Tavas (Māra & Co, un līdzīgu "superpro") loģikas, ar Passāta universāli arī nedrīkst braukt- tikai ar Porshe, Ferrari, Lambo utt? :face-grin:
Diezgan lielai daļai cilvēku tāds fotosnobisms nav īsti pa kabatai un principā ir diezgan "pie kājas". Protams, tehnikai jābūt kvalitatīvai, bet saprāta robežās- šeit tomēr ir vairāk fotomīļu, nevis profiņu lapa.
Piemēram- es labāk ar mēreni labu unizūmu aizbraucu ceļojumā, nekā ar lepniem fixfokāļiem sēžu mājās ...:face-wink:


Lētu fiksu ir pilna dirsa - beidz to kapeikpiša/nabagpenša šļāgeri vienreiz.
Es redzu trūkumu domāšanas veidā un maks te ņi pri čom
avatar
Publicēts: 30.12.17 17:50
 citēt
Klau, zēni! Strīdus ābols nemainās, strīdnieki gan.
Es piedāvāju mierizlīgumu - visa tehnika ir vajadzīga, tikai katrai sava jēga un pielietojums.
Katru gadu uz Gunāriem rīkoju sev un draugiem gada atskaites bildēs. Tad ir pilnīgi vienalga, ar ko bildēts. Es pat teiktu, ka ziepīšu un telefonu bildes ar bezgalīgo asuma dziļumu ir noderīgākas. Vientuļa vecpilsētas laterna ar skaisti sablūrētu fonu nevienu neaizrauj, ja nav nojausmas, kāda tad ir pati pilsēta.
Un no otras puses, kad man vajag reklāmas bildes prospektiem vai prezentācijām, juniors ar saviem FF fiksiem visu izdara un tad arī neprofesionāļi, kas vispār nezin, kas ir pikselis, diafragma un bokē atzīst - jā, tā ir bilde!
Es savā mietpilsoņa vienkāršībā, kā tipiska viduvējība, turos pie kropa.:face-smile::face-smile::face-smile:
Laimīgu visiem Jauno gadu!:face-smile:
,
avatar
Publicēts: 30.12.17 18:35 labots
 citēt
NilsS:

Lētu fiksu ir pilna dirsa - beidz to kapeikpiša/nabagpenša šļāgeri vienreiz.
Es redzu trūkumu domāšanas veidā un maks te ņi pri čom


Es tikpat labi varētu Tev (& Co) ieteikt izbeigt savas jaunā lepnā tītara slavas dziesmas.:face-grin:
Neba nu mūžīgi būsi jauns, smuks un pieprasīts fotogrāferis ar stabili lieliem ienākumiem- nedomāju, ka daudzie mūsdienu foto darboņi savās haltūriņās nopietni iespringst uz sociālajiem maksājumiem un gan jau katram pienāks daudz pieticīgākie pensijas laiki :face-crying:

Katrai nodarbei un katrā laikā ir savas prioritātes un tehniskā specifika.
Man lielo & smago aparātu, fotopeļņas darbu skraidīšanas, kā arī naivo māksliniecisko ambīciju laiks jau sen ir garām un tagad mana prioritāte- paspēt maksimāli daudz paceļot un sabildēt savu dziļāku vecumdienu atmiņām- tātad pašreiz aktuālāka ir viegla un universāla tehnika pie saprātīga price/ perfomance kompromisa.

Katram savs- mums tikai interese par foto ir kopēja!:face-wink:

Nu tad beigsim vienreiz puiciski lauzt šķēpus ne par ko; un kopā priecāsimies par dzīvi, kāda nu katram tā ir!:face-wink:

Laimīgu jauno gadu visiem!
avatar
Publicēts: 30.12.17 21:40
 citēt
ciet aizgriezt jau var jebkuru stiklu. Vaļā tik daļu.
avatar
Publicēts: 30.12.17 22:55 labots
 citēt
GunarsII:Klau, zēni! Strīdus ābols nemainās, strīdnieki gan.
Es piedāvāju mierizlīgumu - visa tehnika ir vajadzīga, tikai katrai sava jēga un pielietojums.
Katru gadu uz Gunāriem rīkoju sev un draugiem gada atskaites bildēs. Tad ir pilnīgi vienalga, ar ko bildēts. Es pat teiktu, ka ziepīšu un telefonu bildes ar bezgalīgo asuma dziļumu ir noderīgākas. Vientuļa vecpilsētas laterna ar skaisti sablūrētu fonu nevienu neaizrauj, ja nav nojausmas, kāda tad ir pati pilsēta.
Un no otras puses, kad man vajag reklāmas bildes prospektiem vai prezentācijām, juniors ar saviem FF fiksiem visu izdara un tad arī neprofesionāļi, kas vispār nezin, kas ir pikselis, diafragma un bokē atzīst - jā, tā ir bilde!
Es savā mietpilsoņa vienkāršībā, kā tipiska viduvējība, turos pie kropa.:face-smile::face-smile::face-smile:
Laimīgu visiem Jauno gadu!:face-smile:
,


Jā,megakrops taisa patizlas bildes,telefons miskasti un ff mākslu,bet haselis + reklāmu. Nav skaidrs kam domāta blīve starp kameru un kadru:face-smile:
Bet nu Priecīgu :)
avatar
Publicēts: 31.12.17 17:59
 citēt
priore:tās atmiņas ar nevienu neinteresēs. Maigāk sakot, dažus. Dzīves jēga ir paša es. Nevaru iedomāties, ka manas subjektīvās bildes un meklējumi kadru tūksotošos kādu patiesi interesēs, bet veiksmīgas pilsētu un notikumu fiksācijas ar lielu asuma dziļumu varbūt.

Āmen.
Un veiksmīgu to nākošo! Visiem.
avatar
Publicēts: 31.12.17 18:27
 citēt
TesMens:
Maris:ciet aizgriezt jau var jebkuru stiklu. Vaļā tik daļu.


labais stikls, ciet aizgriezts, parasti nav tik labs, kā lētais pie tā paša F/5,6. Un, pat, ja ir, tad tas ir smags un dārgs. Nafig? bildēs mums interesē, pirmkārt saturs, otrkārt kompene. Mana lētā optika tam atbilst labāk par jebkuru izcilnieku pie vaļējām blendēm.


tavi lētie objektīvi ir ar sūdīgu DOFu, un neatdala galveno objektu no fona, feisi modelēm kā marsa virsma, kad uz FF ar 50mm objektīvu bliež, reti kurš dzer tik daudz, lai kompeni vēl saskatītu
avatar
Publicēts: 31.12.17 21:01 labots
 citēt
TesMens:
Maris:ciet aizgriezt jau var jebkuru stiklu. Vaļā tik daļu.


labais stikls, ciet aizgriezts, parasti nav tik labs, kā lētais pie tā paša F/5,6.


Muļķības.
avatar
Publicēts: 31.12.17 21:09 labots
 citēt
gneza:
tavi lētie objektīvi ir ar sūdīgu DOFu, un neatdala galveno objektu no fona, feisi modelēm kā marsa virsma, kad uz FF ar 50mm objektīvu bliež, reti kurš dzer tik daudz, lai kompeni vēl saskatītu


Cik tad tā darba ar personīgo piemēru, uzskatāmi parādīt muļķa neprašām, kā vajag bildēt? :face-grin:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):