forum.gif
Ceļā uz 8x10
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Ceļā uz 8x10
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 01.03.18 21:06
 citēt
P.S. ir tāda aizdoma ka lai objektīvu dēlim garām nespīdētu gaisma, nāksies pa perimetru uzlīmēt porainās gumijas apmali.
avatar
Publicēts: 02.03.18 07:05 labots
 citēt
60uz5komats6:
3rdHalf:Neliels updeits:
Uztaisīju diezgan prostu lēcas dēli, kā arī 4x5 kaseti, ko izmantošu pirmajiem testiem...
img.fotoblog.lv...
:face-grin:


Tas gadijums, kad giljotīnu fabrika sāka ražot filmu kasetes :)
Ja jau 4x5, tad silti iesaku nopirkt normālu kaseti un taisīt kameru ar standarta kasetes stiprinājumu, tas tev aiztaupīs mocības nākotnē.Paštaisītas kasetes varētu saprast ultralielformāta gadijumā(kautkas lielāks par 8x10 collām).

Tā 4x5 kasete man tik lai patestēru objektīvu un papīru uz manas vecās kameras. Prasīja 2 stundas lai uztaisītu un tik ilgi arī taisos izmantot :D


PS. Vispār par poraino gumiju nebiju pat aizdomājies...
Paldies par ieteikumu :)
avatar
Publicēts: 02.03.18 08:29
 citēt
Kolēģi, vajadzētu tomēr ieradināties pie citēšanas dzēst ārā liekos "palagus" - bilde, neapšaubāmi interesanta, bet vai vienā lapā 3 gab. vajadzīgas? :face-wink:
avatar
Publicēts: 02.03.18 18:07 labots
 citēt
@Frīdis.
Labots. :)




Jautājums zālei. Nopirku 25 lapas parasto foto-papīru un tam paredzēto ķīmiju. Iesākumā nopirku tik tā lai sanāk tām pašām 25cām lapām: www.fotoimpex.de...
Gribēju uzjaukt visu vienā normālā tvertnē, ko varu izmantot kad ērtāk. Bet palasīju pamācību un izskatās ka jājauc uzreiz cik vajag, jo nav norādīts ka šķīdumu var uzglabāt ilglaicīgi: www.fotoimpex.de...
Vai sapratu pareizi?
:shame:
avatar
Publicēts: 02.03.18 18:25
 citēt
Nelietots koncentrēts vienmēr ir ilgāk glabājies kā gatavais un vēl atšķaidītais attīstītājs. Divas dienas izskatās drusku par maz priekš papīra attīstītāja, bet nav jau zinams sastāvs, klasiskākas receptes vanniņā ielietas noteikti var kādu nedēļu lietot.Man kādreiz bija tādas palielas attīstītāja vanniņas kur gatavo zupu spannī maisiju, neatceros , bet šķiet reizi kādās 2 nedēļās jaunu brūvēju.
Ja taisies uz tā papīra bildēt tad noteikti šķaidi uz to 1+9, es vēl vairāk provētu atšķaidīt, jo pārāk kontrastains negatīvs ir slikti, negatīvam ir jābūt mīkstam, savukārt papīra process(papīrs&attīstītājs) pats par sevi ir diezgan kontrastains, šķaidīšana un fotomateriāla pārgaismošana pamīkstina gatavo attēlu.
avatar
Publicēts: 02.03.18 19:52
 citēt
60uz5komats6:Nelietots koncentrēts vienmēr ir ilgāk glabājies kā gatavais un vēl atšķaidītais attīstītājs. Divas dienas izskatās drusku par maz priekš papīra attīstītāja, bet nav jau zinams sastāvs, klasiskākas receptes vanniņā ielietas noteikti var kādu nedēļu lietot.Man kādreiz bija tādas palielas attīstītāja vanniņas kur gatavo zupu spannī maisiju, neatceros , bet šķiet reizi kādās 2 nedēļās jaunu brūvēju.
Ja taisies uz tā papīra bildēt tad noteikti šķaidi uz to 1+9, es vēl vairāk provētu atšķaidīt, jo pārāk kontrastains negatīvs ir slikti, negatīvam ir jābūt mīkstam, savukārt papīra process(papīrs&attīstītājs) pats par sevi ir diezgan kontrastains, šķaidīšana un fotomateriāla pārgaismošana pamīkstina gatavo attēlu.

Paldies pa padomu.
Vēl viens jautājums: Vai ķīmiju jēga glabāt aukstumā?
avatar
Publicēts: 02.03.18 19:59
 citēt
Visu ir jēga glabaat aukstumaa. Protams ir iznjēmumi. Aukstumaa molaaraa kustiiba ir zemaaka, tobish visi procesi notiek leenaak. Arii neveelamie.
avatar
Publicēts: 02.03.18 21:02
 citēt
Jā, tā viš i. Bet gatavo atšķaidīto darba šķīdumu gan nevajadzētu, šis būs katru reizi jāsasilda līdz darba temperatūrai, klapata lieka un ieguvums niecīgs.
Ķīmiju vispār labāk uztvert kā izejmateriālu un ar viņu pārāk neauklēties, vajag - iebrūvēji, samaitājās - izgāzi laukā. Protams šitas piegājiens labāk padodas kad pats no pulverveida vielām maisa.

P.S. es vispār atšķaidītu attīstītāju uzskatu par vienreizējas lietošanas padarīšanu, atšķaidu D23 1+4 ieleju tankā, kad tīstīšanas laiks beidzies, izleju kanalizācijā, kaut teorētiski varētu vēl vienu filmu attīstīt, bet bēda tāda ka tad tīstīšanas laiks būs cits un drusku staigājošs lielums, tādēļ procesa stabilitātes un prognozējamības dēļ gāžu laukā.
Ar papīra attīstītājiem tā nedaru, tos leju burkā un vēlāk atkal lietoju kamēr šie strādā. Tavā gadijumā kaut arī tas ir papīra atīstītājs tomēr lietošana tuvāk negatīvi attīstītājam šajā gadijumā, tapēc labāk arī negatīva tīstekļu metodes iesaku pielietot.
avatar
Publicēts: 04.03.18 01:47 labots
 citēt
60uz5komats6:


Nu vecīt Kaķa rags tak jau tuvu 10 gadus ir VĒSTURE :) ZUPER kadrs!
avatar
Publicēts: 15.04.18 14:07
 citēt
Neliels statusa apdeits:
Esmu ticis līdz mehāniski ejošam slēdzim. Tagad jāsāk eksperimentēt ar elektroniku.
avatar
Publicēts: 15.04.18 14:36
 citēt
Ja bildēsi uz papīra, tad iespējams vari neaizrauties ar elektroniku, pietiks ar B ekspozīcijai un T stellēšanai, tobiš divpozīciju slēdzītis un poga paralēli. Slēdža ātrumi būs vajadzīgi kad jutīgākus fotomateriālus sāksi lietot.
Un tagad sliktās ziņas: slēdžā štorkas izskatās masīvas, tātad ar inerci, tātad pēc slēdža atvēršanas šīs apstājoties savu enerģiju nodos kamerai, kamera drusku nokustēsies, parasti tāda figņa visvairāk iespaido diapazonu ~1s~1/30s, tobiš kad kameras vibrācijas nodzišanas laiks ir salidzināms ar ekspozīcijas laiku.
avatar
Publicēts: 15.04.18 23:50
 citēt
US Ebay-já var nopirkt jaunus,Vácijá razhotus elektroniskus slédzus par €35 gabalá.
avatar
Publicēts: 17.04.18 15:26
 citēt
Fandango:ja slēdzim divas puses, kas simetriski kust katra uz savu pusi, tad vibrāciju tikpat kā nav. Īpaši, ja pārējā konstrukcija ievērojami smaga. Šķērveida slēdzim būtu vēlams. lai sāktu caurums atvērties no vidus.

Vibrācija īsti nebūs, jo slēdža lapiņas ir no 0.6mm alumīnija un pats slēdzis, kas taisīts no melnā bleķa, kopā ar baterejām svers ap 500g.
Par to ka labāk lai atvērums veras no vidus zinu, bet man pirksti par resnu lai mehāniski uztaisītu slēdzi ar četrām lapiņām. :D
:shame:
avatar
Publicēts: 17.04.18 20:36 labots
 citēt
Fandango:Var taisīt šķērveida lapiņas ar pusapaļiem robiem pret optisko asi. Vērsies vaļā kā kaķa acs zīlīte, no vidus. Iedomājies šķēres, kurām pavērtā stāvoklī izurbj abos asmeņos caurumu. Aizverot caurums aizveras.

Tādu dizainu sākumā arī apsvēru - pat atradu vecus patentus līdzīgiem dizainiem, ietiemetot CADā sapratu ka tam bija savas nepilnības(vairs gan neatceros kādas, jo tas bija viens no vairākiem slēdžu veidiem ko apsvēru, bet atmetu).
:face-sad:
avatar
Publicēts: 06.07.18 22:54 labots
 citēt
Neliels apdeits:
Kamerai lielākā daļa daļu piebeigtas. Palikušas tikai plēšas, slēdzis un kasetes.
Lai gan šajās brīvajās dienās būtu jau piebeidzis - nedaudz aizķēros ar citu projektu...

“cits” projekts:
img.fotoblog.lv...
:face-grin:
avatar
Publicēts: 13.07.18 21:43
 citēt
Tas nu gan ir viens neparocīgs verķis. Vai tik pusfabrikāts?
avatar
Publicēts: 13.07.18 22:01
 citēt
Schneider:Tas nu gan ir viens neparocīgs verķis. Vai tik pusfabrikāts?

Pirmais mēģis. Sanāca tāds kārtīgi rūdīts sviesta nazis...
Tagad sākšu taisīt kamēr sanāks :D
avatar
Publicēts: 15.07.18 07:55
 citēt
Vo šitais izstrādājums labi iederēsies uz 8x10 bildētā un uz sālspapīra kopētā klusajā dabā.
avatar
Publicēts: 28.07.18 15:11
 citēt

Drīz...
avatar
Publicēts: 29.07.18 15:22
 citēt
:money:
avatar
Publicēts: 30.07.18 18:57 labots
 citēt
Woou ! Laaps!
:face-wink:
avatar
Publicēts: 30.07.18 19:13
 citēt
Vai man tikai izskatās ka nav visas kustības paredzētas? Kardānveidīga konstrukcija parasti paredz priekšejā un pakaļejā standarta ļodzīšanu visos virzienos un veidos, šeit neredzu mehānismus kas to nodrošina. Ja kamerai nav paredzētas visas kustības, tad varēja kādu vienkāršāku un vieglāku konstrukciju izmantot.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):