forum.gif
Vai vērts pirkt telefonu kameras dēļ?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Vai vērts pirkt telefonu kameras dēļ?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 19.02.18 18:55
 citēt
Čau!

Jautājums vienkāršs - vai "atmaksātos" iegādāties salīdzinoši dārgu telefonu (piemēram, Samsung S8), jo ļoti iespējams, ka tagad jau tā kvalitāte ir diezgan laba (tā vismaz runājot), + tas, ka telefons ir vienmēr līdzi, līdz ar to nebūs vairs brīži, kad kamera ir palikusi mājās...

Kāda ir jūsu pieredze? ;)
avatar
Publicēts: 19.02.18 19:33
 citēt
Neskaties uz dārgu Samsūdu, bet drīzāk Hujawei P9 - P10, tiem tās Leica kameras labas
It sevišķi ja melnbalto bildē, vo!
avatar
Publicēts: 19.02.18 20:43
 citēt
Vienkārši pērc dārgāko/jaunāko telefonu ko vari atļauties un būs labi.
:face-grin:
avatar
Publicēts: 19.02.18 20:47
 citēt
Ja cilvēku interesē šāds jautājums, tad tak galīgi vienalga kādu risinājumu viņš izvēlēsies. Jebkura izvēle būs gana pareiza. No bildētspējošu priekšmetu iegādes ne tikai nemirst, bet pat slimības nedraud.
avatar
Publicēts: 19.02.18 20:56
 citēt
Ko nozīmē būs labi? :face-grin: Man tagad ir 2 gadus vecs telefons (modelis gan jau ir vismaz 3 gadus vecs), kuru pirku pa 200 € - telefona ziņā neko labāku nevajag! :grimace:
Nedaudz precizēšu jautājumu - vai tagad telefoniem ir tik labas kameras, ka varētu apsvērt nepirkt mazu un vieglu ziepi, bet telefonu? Jo nopietniem gadījumiem ir spogulene, bet to ne galīgi negribās visur staipīt līdzi.
avatar
Publicēts: 19.02.18 21:37
 citēt
Kamēr tu nepamēģināsi - neuzzināsi...
avatar
Publicēts: 19.02.18 21:40
 citēt
Mazs un viegls ziepis ir (Fuji F550), bet jau sen ikdienā to mierīgi aizvietoju ar telefonu (Galaxy Note). Kvalitāte pietiekama ikdienas vajadzībām, bet pie zināmas lietošanas "ne"ērtības tomēr stagnātiski nevaru pierast. Tādēļ situācijās, kad vajag vairāk sabildēt, labāk lietoju nelielu, bet pietiekami jaudīgu kompaktkameru (Oly Stylus 1)- telefons to nekādīgi nespēj aizvietot. Bezspogulis (Sony Nex) tagad gan vairāk plauktā guļ, nekā strādā. Ceļojumos to izvelku no somas tikai visādām tumsas bildēm vai dikti smukiem skatiem (ar naivu bez-cerību uz NatGeo vāku :face-grin:
avatar
Publicēts: 19.02.18 21:54 labots
 citēt
Jāpagaida ko teiks negatīvs :face-smile:

Bet pats 6. gadu visādu drazu bildēju ar Xperia arc 5 www.fotoblog.lv...
Priekš mūsdienām jau novecojis daikts, bet man pietiek, pilnībā aizvieto kabatas ziepi, kad nav paķērusies līdz nūpītnāka kamera.
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:11
 citēt
Bet, labāk ieķer GoPro un bildē un filmē automātā reizē, vo!
Labus kadrus var dabūt, man vairāki paziņas slavē!
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:12 labots
 citēt
Ar s8 var klapēt tumsā rawus


avatar
Publicēts: 19.02.18 22:22
 citēt
Nu nez mobilkameru fiška tak kā reiz iespējā uzreiz nosūtīt uzbildēto, kādi nahren rawi ? :face-grin: To mocīšana lai paliek sakarīgām kamerām ar jēdzīgu izšķirtspēju, optiku.
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:38
 citēt
Karlis_K:Nu nez mobilkameru fiška tak kā reiz iespējā uzreiz nosūtīt uzbildēto, kādi nahren rawi ? :face-grin: To mocīšana lai paliek sakarīgām kamerām ar jēdzīgu izšķirtspēju, optiku.


Mocīšanās ir ar jepegu. Rawus grozīt var daudz trakāk + daudz ātrāk vesalām pakām. Saglabā tak abus uzreiz - ja vajag ko sūtīt, tad sūta.
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:39
 citēt
priore:At huavei 9 vai 10 arī var klapēt.


Nav jau grūti kaut gsmarena paskatīt blakus abu bildes sliktā gaismā.
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:44
 citēt
Maris: Saglabā tak abus uzreiz - ja vajag ko sūtīt, tad sūta.


oi tas drošs ceļš kā pēc dažiem gadiem attapties terabaitu drazas kaudzē, gadu ar šitā ņēmos līdz pārtraucu, jo izbesīja tā šķirošana. Nu tikai rawos ar dslr un jpg ar mobilo. Ne reizes nav bijusi vajadzība mobildrazu rediģēt tik pamatīgi ka prasītos raws.
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:52 labots
 citēt
Maris > paskati labāk labā gaismā ;)
Samsūds lielāks sūds, ... tās māksīgi uzģenerētās samsūda bildes plastmasas akvareļa struktūru, fuuuuuj!
Ierubīt trokšņu noņēmēju var arī fotožopā, vo!
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:59
 citēt
OBSCURA:



Uldi vai tad to pašu nevarēja uzrakstīt kā priore ? :face-grin:
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:59
 citēt
mans 3-gadīgais sony xperia z1 ar 23mP kameriņu un 1/2,3 sensoru bildē ciešami gan ģimenei, gan arī visādi stoki ņem pretī, ieskaitot shutterstock un adobe... :face-glasses:
avatar
Publicēts: 19.02.18 22:59
 citēt
Karlis_K:
Maris: Saglabā tak abus uzreiz - ja vajag ko sūtīt, tad sūta.


oi tas drošs ceļš kā pēc dažiem gadiem attapties terabaitu drazas kaudzē, gadu ar šitā ņēmos līdz pārtraucu, jo izbesīja tā šķirošana. Nu tikai rawos ar dslr un jpg ar mobilo. Ne reizes nav bijusi vajadzība mobildrazu rediģēt tik pamatīgi ka prasītos raws.


Es atkal turpat 10 gadus neesmu rediģējis kompresētu bildi. Tas saknē ir absurds + veido absurdu pieeju rediģēšanai kā tādai laupot gan iespējas, gan laiku. Nav tak ilgi jādomā kā tikt vaļā no klausules terabaitiem.
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:00
 citēt
Hugo, a ko savu Trustinieku vairs nereklamē, apnicis, vai? :face-grin:
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:01
 citēt
Hugo:Maris > paskati labāk labā gaismā ;)
Samsūds lielāks sūds, ... tās māksīgi uzģenerētās samsūda bildes plastmasas akvareļa struktūru, fuuuuuj!
Ierubīt trokšņu noņēmēju var arī fotožopā, vo!


Novelc tā ķinieša pilnu bildi un būs skaidrs, ka mēsls.
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:11
 citēt
Maris:[
Es atkal turpat 10 gadus neesmu rediģējis kompresētu bildi. Tas saknē ir absurds + veido absurdu pieeju rediģēšanai kā tādai laupot gan iespējas, gan laiku.


No vienas puses pareizi jau ir, nopietnām lietām rediģēju tikai rawus vai ieskenētus filmkadrus tifā. Bet nu jopcik ir tak entās situācijas kad vajag bišk apgriezt vai samazināt vai tupa tikai pagrozīt krāsu balansu kādai mazsvarīgai jpg bildei, kuru tāpat ieliks gimenes albumā 10x15cm kāda tante, kura pat A4 formātā nemanīs šķirbu starp rediģētu rawu vai jpg :face-smile: Filmkadrus mazsvarīgus ar vairumā skanēju jpg, ja kādu vajag parediģēt pamatīgāk tad nu pārskanē tifā.
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:16
 citēt
Nav jau starpība ko bildei dari, bet, ka zaudē laiku ar kompresētu kadru un deformē savu funktieri pēc apstrādes principiem kurus atļauj kompresēts fails. Pieejas veidi atšķiras.
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:16
 citēt
Friidis:Hugo, a ko savu Trustinieku vairs nereklamē, apnicis, vai? :face-grin:

Tā jau klasiska digitālā kamera, tagad jaunu nopirkt vairs nevar.
Un te jau debilofonu vēlas ne klasisku kameru, vo!
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:18
 citēt
Maris:
Hugo:Maris > paskati labāk labā gaismā ;)
Samsūds lielāks sūds, ... tās māksīgi uzģenerētās samsūda bildes plastmasas akvareļa struktūru, fuuuuuj!
Ierubīt trokšņu noņēmēju var arī fotožopā, vo!


Novelc tā ķinieša pilnu bildi un būs skaidrs, ka mēsls.


Nav ko vienu sūdu ar otru salīdzināt, no tā būtība nemainās, vo!
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:19
 citēt
Jā. Šie sūdi nav matu skaldīšanas vērti. Fakts.
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:22
 citēt
Karlis_K:
Maris: Saglabā tak abus uzreiz - ja vajag ko sūtīt, tad sūta.


oi tas drošs ceļš kā pēc dažiem gadiem attapties terabaitu drazas kaudzē,


A Tu pamēģini kā reku te zigmunds - iztīri atmiņu šaterštokā, lai nāk lielais rublis
avatar
Publicēts: 19.02.18 23:28
 citēt
Poh, man mobilkamera ir piezīmēm nevis nopietnai bildēšanai, tāpēc tiem kadriem arī nav nekāda vērtība manās acīs. Tas kā agrāk kad ainavisti staipīja uz pleca lielformāta skapjus, piezīmēm izmantoja kādu polaroīdu vai mazformāta ziepi. Starp cit kad filmlaikos vajadzēta bliezt kādu tusu vai ampeli jau ar nelādēju iekšā dārgāko un labāko filmu, bet kādu štruntuku pa lielām ataidēm pirktu :face-smile:
avatar
Publicēts: 20.02.18 11:43
 citēt
Atmaksājas 100%. Pirmkārt pašam. Otrkārt kā sabiedrības loceklim. Ārstu arī pludmalē uzskata par ārstu, fotogrāfu tāpat. Vienmēr teiks: "baigi labais skats, uzbildē!". Tad uzbildē ar mobilnieku, aizsūti elektroniski un, visticamāk, Tavu bildi pasūtītajs arī mobilniekā baudīs, un būs sajūsmā. Nekad nesaki: "nesanāks, pārāk kontrastaina gaisma, ģīmis ēnā" vai ko tamlīdzīgi - izsauksi negācijas.

Mūsdienu mobilniekos taču iebūvētas rudimentāras rediģēšanas iespējas. Var pat appu ielādēt, kura mobilnieku padara par "īstu DSLR" :face-wink:

Man reiz vienas dienas ekskursijā galvenai kamerai nebija baterijas, bet rezerves kamerai tikai normālais objektīvs. Tad par platleņķi izmantoju moblnieku. Rezultātā lieliska ekskursija, lielisks fotostāsts.

Amatierim regulāri jātrenē rokas, acis, lai galvenais rīks - smadzenes (OBSCURA), būtu brīvs no domām par aparatūras darbināšanu. Un tad arī ekskursiju, pasākumu bildēšana ne tikai vairs netraucē to baudīšanu, bet ļauj vēl un vēl tajā atgriezties nākotnē.
avatar
Publicēts: 21.02.18 09:15
 citēt
Pašam ir Huawei P10. Jau otrais no Huawei, pirms tam bija P7.
Kamera bildē tiešām labi arī sarežgītos gaismas apstākļos. Pats kameras softs ir diezgan advancēts, var izspēlēties no sirds patikas, tiesa maz gan to daru. Iesaku.
avatar
Publicēts: 21.02.18 10:59 labots
 citēt
Armands:Pašam ir Huawei P10. Jau otrais no Huawei, pirms tam bija P7.
Kamera bildē tiešām labi arī sarežgītos gaismas apstākļos. Pats kameras softs ir diezgan advancēts, var izspēlēties no sirds patikas, tiesa maz gan to daru. Iesaku.


Brīdinu - sarunā par Hujoviju un kameru es varētu sākt lamāties. Skaļi. Krieviski.
Ir P9, nu bļēeee, tādu sūdu es vēl dzīvē neesmu lietojis un ceru, ka vairs i neredzēšu. Da nu zb, tas ir vienkārši pizģec, gribi nobildēt, nospied uz kameras, un, ahujevaješ - citreiz kadru var pēc minūtes uztaisīt (reizēm arī ātrāk), citreiz kamera pēc bildes uztaisīšanas iefrīzo un telefons restartējas, nospied pogu un nekas nenotiek. Gribi kaut ko dinamiskāku nobildēt, spied slēdzi vairākas reizes ātri - pēc tam skaties, jā, divi kadri...
Gribi kaut ko nobildēt iekš messenger - kvalitāte tā kā ar 0,3mpix kameru bildētu. Taisi vaļā kameras aplikāicju, bildē, pēc tam messengeri un sūti. Laikam messengeris neprot abas kameras izmantot vai kas, bet nu kvalitāte ļoti nelabi pārsteidza.
Tas ir vnk dirsā, cik amorāli pretīgi ir hujaveji. Es pat nerunāju par to, ka ja fonā ir kāda aplikācija, tipa endomondo, tad, atverot kameru, vnk aiztaisa nah ciet pārējās. Nu tie nav normāli telefoni un ienaidniekam tādu nenovēlu.
avatar
Publicēts: 21.02.18 11:03 labots
 citēt
Vislabākā kamera telefonā, ko esmu lietojis, bija Galaxy S6 Edge. S7 Edge bija švakāka. Ar labumu saprotot ne tikai bildes kmvalitāti kā tādu, bet arī ātrdarbību, fokusu, stabilitāti, utt.
avatar
Publicēts: 21.02.18 11:14
 citēt
Te izklausās pēc softiska defekta, pēc kura būtu neobjektīvi spriest par ražotāju un sēriju kopumā.
avatar
Publicēts: 21.02.18 12:47 labots
 citēt
Armands:Te izklausās pēc softiska defekta, pēc kura būtu neobjektīvi spriest par ražotāju un sēriju kopumā.

ko lūdzu?
Pēc kāda tad defekta būtu objektīvi spriest? pie kam, neesmu vienīgais ar tādu problēmu.
Es pat nesāku runāt par gļukojošo bluetooth - ar sporta aproci gļuko, mašīnā gļuko, skaņas kvalitāte caur handsfree dirsā (ar samsung nebija NEKĀDU problēmu, dzirdamība lieliska, auto neesmu mainījis). Citiem paziņām arī gļkuko vai pat nesavienojas ar Garmin pulksteni vispār. Tas tā kā būtu normāli? Un šo nācās atzīt pat manam klasesbiedram, kas pēdējos gadus lieto tikai hujavejus.
P9 ir flagmanis, un pie dirsas, ka iepriekšējais - samsungam s6 un s7 ir gana labi lietojami, pat par spīti S8 un tūlīt jau S9 esamībai - tagad paaudzi vai divas vecie flagmaņiu ir kā vnk ierindas aparāti. Pērkot flagmani es rēķinos, ka viņam būs viss tas, ko rāžotājs spēj piedāvāt, un ja iepr paaudzes flagmanī, kas nav ne rūtots, ne kādi citādi modificēts, ir uz pēdējās softa versijas, utt, ir šādi gļuki - tad nē, paldies, hujaveju tik drīz es nemēģināšu.
Vēl divi mēneši un S8 it is. Labi, ka atvērtais līgums - man būtu kauns kādam to mēslu pat pārdot.
avatar
Publicēts: 21.02.18 14:31
 citēt
Te var pavērtēt telefonbildes: www.delfi.lv...
P.S. Mans subjektīvais viedoklis - kameras dēļ ir vērts pirkt kameru!:face-smile:
BET, kā pirkstu pacēlis mēdza teikt kāds ekspremjers, tad kad būs pienācis laiks mainīt telefonu, tad gan ir vērts pavērtēt, kāda būs kamera!:face-smile:
avatar
Publicēts: 21.02.18 14:50
 citēt
Un punkts!!!
avatar
Publicēts: 21.02.18 15:27
 citēt
Ja man būtu tikai viena izvēle starp jaunāko flagmaņu smartfonu ar labu kameru un labu spoguleni+telefonu ar švakiem ekrānu un kameru, tad es izvēlētos labu smartfonu pat neskatoties uz cenu atšķirību. Fotogrāfs, kas ar bildēšanu pelna naudu, varbūt izdarītu otrādu izvēli. Vismaz man smartfons ir universāls darba instruments un telefona funkcija ir tikai viena no daudzajām. Pie tam ir vajadzīgs ar labu ekrānu un labu arī priekšējo kameru, jo gadās arī video konferences caur watsapp. Viena no prasībām ir liels atmiņas daudzums, patreiz lietotā 200 GB atmiņa ir minimums, ko gribētu nākamajā smartfonā.
avatar
Publicēts: 22.02.18 07:41
 citēt
Ja nav nosleepums, kam nepiecieshams tik liels atminjas daudzums?
avatar
Publicēts: 25.02.18 23:37
 citēt
www.gsmarena.com...

Nupat prezentēja Samsung jaunos S9 un S9+, kuram ir divas aizmugures kameras ar dažādiem fokusa attālumiem.
avatar
Publicēts: 09.03.18 10:59
 citēt
Es domāju, ka pirkt telefonu kameras dēļ ir tā vērts!
Pats savu daiļradi radu ar 3 dažādiem telefoniem un atšķirību var redzēt spēcīgi. Labākās bildes izdodas ar to, kurš vienmēr līdzi :face-smile:
avatar
Publicēts: 09.03.18 11:07
 citēt
Profilbildē vajadzēja NMT ķieģeli. :face-grin:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):