forum.gif
Nikon ai-s objektīvs uz sony a7 (e-mount) jautājums
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Nikon ai-s objektīvs uz sony a7 (e-mount) jautājums
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 17.04.18 14:29
 citēt
Interesē uzlikt uz Sony a7 nikkor ai-s objektīvu.
Ebejs ir pilns ar visss dažādākajiem variantiem. Vai jums ir pieredze kādu adapteri iegādties?
Varbūt jebkuru 'Nikon F to e-mount'? Kādu jūs ieteiktu? Varbūt kādam mētājas lieks adapteris?
avatar
Publicēts: 17.04.18 15:27
 citēt
Piedod, draugs, tu pašreiz startē kā muļķis
avatar
Publicēts: 17.04.18 15:30
 citēt
Ņem jebkruu, ar ko autofokuss saglabāsies maksimāli tuvu oriģinālajam.
avatar
Publicēts: 17.04.18 15:31
 citēt
Ņem pašu lētāko bez AF un fokusē manuāli. Adapteri ar AF nav jēkas pirkt, jo fokuss tiem diezgan neuzticams.
avatar
Publicēts: 17.04.18 15:38
 citēt
Paldies Versatile, 3rdHalf! Jā, domāju lietot manuāli. Nu kā teiks.. paņems to lēto.
avatar
Publicēts: 17.04.18 15:56
 citēt
Ortohroms:Paldies Versatile, 3rdHalf! Jā, domāju lietot manuāli.


Bet neatmet arī iespēju saglabāt, kā jau versatile minēja, AF maksimāli tuvu orģinālajam?
avatar
Publicēts: 17.04.18 16:00
 citēt
KolsDee:
Ortohroms:Piedod, draugs, tu pašreiz startē kā muļķis


Tāpēc ar atvainojos, zinu Tavu fotogrāfa- eksperimentātāja kaislību!


Ak tā, sorry, nevar jau uzreiz saprast.. padomāju 'še tev loh skoču'.. bet labi, mani eksperimenti ir primitīvi varbūt pat smieklīgi.
Bet... Zinu ka ir daži loti labi manuālie ai-s nikkori, tādēļ doma bija atrast adapteri kurš uzvestos adekvāti (distance, objektīvs nepaliek uz mūžiem pie adaptera utt)
avatar
Publicēts: 17.04.18 16:10
 citēt
Maris:
Ortohroms:Pald>>>>


Bet neatmet arī iespēju saglabāt, kā jau versatile minēja, AF maksimāli tuvu orģinālajam?


Ok, jaizpēta materiāls.
avatar
Publicēts: 17.04.18 16:26
 citēt
Ortohroms:
Maris:

Bet neatmet arī iespēju saglabāt, kā jau versatile minēja, AF maksimāli tuvu orģinālajam?


Ok, jaizpēta materiāls.


Man sencis arī bij spējīgs lāpstai jūzermanuāli pētīt... - iespējams arī neizslēdza slēpto iespēju esamību.
avatar
Publicēts: 17.04.18 17:40
 citēt
Priekš A7 ir muļķīgi pirkt AF adapteri, autofokuss nestrādās, tāpat ir muļķīgi ņemt lētāko adapteri, viņiem mēdz būt "aizķeršanās" ar darba attālumu un paralelitātes ievērošanu(ar šito pat Fotodiox smagi grēko). Optimālākais būtu ar iespēju grozīt diafragmu G sērijai 30~50$, jo līdzi sarežģītākai konstrukcijai parasti nāk arī precīzāka izgatavošana. Es diezgan gadus lietoju Commlite nikon G- nex adapteri. Ja točna točna točna nebūs darīšana ar G sērijas objektīviem , tad var ņemt kādu vienkāršāku bez diafragmas vadības, bet ļoti vēlams kādu +- zināma ķiniešu brenda , ar pavisam lētajiem esmu aplauzies vairākkārt, gan nikon, gan minolta, gan pentax-> sony pārejām.
avatar
Publicēts: 17.04.18 18:05
 citēt
Ok, jau interesantāk.. Jūs domājat kautkas tāds?

www.amazon.com...
avatar
Publicēts: 17.04.18 18:33
 citēt
Mam pašam liekas, ka šāda tipa pārejas ir mazohisms, AF nav, fragmu ar roku jākruķī. Jēga varbūt ja Tev mājās būtu saglabājušies kkādi unikāli, piem 200mm f2 stikli. bet i to tad labāk nopirkt oriģinālo body nevis sony...
avatar
Publicēts: 17.04.18 18:43 labots
 citēt
Ortohroms:Ok, jau interesantāk.. Jūs domājat kautkas tāds?

https://www.amazon.com/Commlite-NF-NEX-Mount-Adapter-Camera/dp/B00OLGLXD2


Jā varen jocīgs daikts... nebiju tādus manījis - uztaisīts manuāls riņķis kas kustina repetitoru taisot ciet fragmu! Cik nu precīzi trāpa fragmas vērtības, bet tā ciet taisās un bildēt var
avatar
Publicēts: 17.04.18 18:51
 citēt
NIN:Mam pašam liekas, ka šāda tipa pārejas ir mazohisms, AF nav, fragmu ar roku jākruķī.


Tā gluži nav (ja kamera spogulene, tad gan Tev taisnība) - lielākai daļai bezspoguļu (a te interesentam 7 sony) skatumeklētājā ir 100x pārskatāmāka kā spogulenes skatumeklētājā un daudz ātrāka kā spogulenes LiveView - ja nav jābildē tikai reportāžas, tad var knipsēt bez nervu sabrukuma.
avatar
Publicēts: 17.04.18 19:21
 citēt
Ortohroms:Ok, jau interesantāk.. Jūs domājat kautkas tāds?

https://www.amazon.com/Commlite-NF-NEX-Mount-Adapter-Camera/dp/B00OLGLXD2


Tieši tāds. Jā ir nianse, ja lietosi Nikkor 50/1.2, tad priekš šī pērc prastāku bez diafragmas vadības, Šitā pēreja drusku ēno kadra malu, ja objektīvs ar ļoti lielu pakaļejo lēcu kā 50/1.2.
P.S. tas objektīvs vispār tikai ar bezspoguļa vai spogulenes LV režīmā ir lietojams, nu nevar ar spoguleni ar viņu precīzi asumu trāpīt, tā teikt arguments par labu bezspogulim + manuālajiem stikliem.
avatar
Publicēts: 17.04.18 20:55 labots
 citēt
Noteikti ir arī citi objektīvi, ne tikai nikon. Arī FD un minoltas, M39, olimpusi. Katram 'brendam' ir īpaši (vecie un ne pārāk dārgi) objektīvi. Tos var likt baigi ok uz sony. Tieši tas interesē. Tādēļ ir šī adapteru saruna. Protams skaidrs ka dinamiskam darbam ideāli ir lietot originālos lieliskos. Bet ats ir cits stāsts.
avatar
Publicēts: 17.04.18 21:18
 citēt
O, mož man vajadzētu izlikt pārdošanā čupiņu objektīvu ar kuriem uz sony esmu izeksperimentējies un finālā sapratis nevajadzību vai atradis citu interesantāku alternatīvu? Pērkot vairumā dažiem pat pārejas varbūt piemetīšu :)
avatar
Publicēts: 17.04.18 21:41
 citēt
60uz5komats6:O, mož man vajadzētu izlikt pārdošanā čupiņu objektīvu ar kuriem uz sony esmu izeksperimentējies un finālā sapratis nevajadzību vai atradis citu interesantāku alternatīvu? Pērkot vairumā dažiem pat pārejas varbūt piemetīšu :)


Interesanti kas Jums ir?
avatar
Publicēts: 17.04.18 22:22
 citēt
Ortohroms:
60uz5komats6:O, mož man vajadzētu izlikt pārdošanā čupiņu objektīvu ar kuriem uz sony esmu izeksperimentējies un finālā sapratis nevajadzību vai atradis citu interesantāku alternatīvu? Pērkot vairumā dažiem pat pārejas varbūt piemetīšu :)


Interesanti kas Jums ir?


Iesākumam var ielūkoties šajā senajā tēmā, tikai NEXis ir pārdots no tā:

www.fotoblog.lv...

Ir jau vēl MD minoltas 35-70, 28/2.8, 50/1.7, 70-200/4.5-5.6, 135kautkāds, bet neesmu pārliecināts ka minoltu gribu atdot, kaut varu arī pādomāt, nu helioss protams un vēl šādi tādi sīkumi.
avatar
Publicēts: 17.04.18 22:46 labots
 citēt
60uz5komats6:
Ortohroms:

Interesanti kas Jums ir?


Iesākumam var ielūkoties šajā senajā tēmā, tikai NEXis ir pārdots no tā:

www.fotoblog.lv...

Ir jau vēl MD minoltas 35-70, 28/2.8, 50/1.7, 70-200/4.5-5.6, 135kautkāds, bet neesmu pārliecināts ka minoltu gribu atdot, kaut varu arī pādomāt, nu helioss protams un vēl šādi tādi sīkumi.


Interesting.
Ko Jus domājiet par veco canon 50mm 1,4 LTM objektīvu?
avatar
Publicēts: 17.04.18 23:16
 citēt
Domāju ka asumu un tehnisko perfekciju nevajag meklēt vecajā optikā, pat leicas un contaxa nē. Vecajā optikā jāmeklē zīmējums kas patīk un tas ir baigi subjektīvs pasākums un vēl mērogatkarīgs, objektīvs kas uz10x15 izskatās nekā uz 60x90 var izskatīties ahreņenno un otrādi. Kad man rodās jautājums vai man varētu patikt kāda objektīva zīmējums es atveru [url=www.flickriver.com]www.flickriver.com[/url] , iedrukāju meklēšanā intresējošo objektīvu(tur meklēšanas rezultātus ietekmē tas kā tieši iedrukā objektīva nosaukumu un parametrus, tāpēc dazreiz ir prātīgi pamēģināt variācijas). Tur parasti ir gana daudz bilžu lai saprastu kā objektīvs zīmē.
avatar
Publicēts: 17.04.18 23:32
 citēt
60uz5komats6:Domāju ka asumu un tehnisko perfekciju nevajag meklēt vecajā optikā....


nē nē, tikai ne 'mūsdienu' perfekciju, tas tiesa. Interesē raksturs. Tas gan..

Oho, Redzu ka 8x10 diskusijā tulīt būs štelles:)
avatar
Publicēts: 17.04.18 23:38
 citēt
Štelles tur būs kad cilvēks sāks pats optiku būvēt, kas starpcitu tam formātam nav baigi sarežģīti. :)
avatar
Publicēts: 18.04.18 02:21
 citēt
Ir vecie nikkori 24mm 2.8 28mm 3.5 35mm f2 55mm 1.2 50mm f2 55mm 3.5 135mm 3.5 200mm f4 :face-wink:
avatar
Publicēts: 18.04.18 15:18 labots
 citēt
Robis7000:Ir vecie nikkori 24mm 2.8 28mm 3.5 35mm f2 55mm 1.2 50mm f2 55mm 3.5 135mm 3.5 200mm f4 :face-wink:


Tie ir ai-s? Interesēja cenas šim sarakstam. PM

Proti>> 24 / 135 / 200
avatar
Publicēts: 18.04.18 15:58
 citēt
mani ar.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):