forum.gif
Kompakta un ātra kamera ar labu kvalitāti
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Kompakta un ātra kamera ar labu kvalitāti
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 01.08.18 15:56
 citēt
Sveiki,

Mani ir bijušas Canon DSLR (laba kvalitāte, ātrums, bet liels un smags komlekts), Sony NEX 5 (kompaktāks variants, bet bilde ar standarta zoom nepatika, Zeiss objektīvi maksā kosmosu un ir milzīgi), Fuji X100S (kompakta, lieliska kvalitāte, bet darbībā ne pietiekami ātra).

Tagad apdomāju potenciālos X100s aizstājējus. Prasības, sakārtotas pēc prioritātes:
- laba attēla kvalitāte (smuks zīmējums, labs DR un trokšņu līmenis, RAW atbalsts);
- ātrums (ieslēgšanās, fokusēšana); FPS nav svarīgi;
- kompaktums - jo mazāks un vieglāks komplekts, jo labāk;

Prioritātes foto:
- kalnu ainavas;
- tūrisms;

Nodarbojos ar alpīnismu un interesantākie kadri bieži vien sastopami kaut kur augstu virsotnē vai pa ceļam - nest smagu un lielu kameru tādos apstākļos negribu un gaidīt uz lēnu kameru, kamēr tā ieslēgsies un nofokusēsies bieži vien nav laika un telefons tad sastāda nopietnu konkurenci kamerai - tas tāpat ir līdzi krūšu kabatā, web formātā taisa ciešamo bildi un izdara to ātri (face unlock ir lielisks izgudrojums, kad cimdus novilkt nav laika).

Ir kādi ieteikumi par kameru? Pats domāju, ka Sony ILCE 6xxx varētu būt starp kandidātiem (bet biedē pieredze ar NEX 5) vai kaut kas no Fuji.
avatar
Publicēts: 01.08.18 22:12 labots
 citēt
Grozi kā gribi, bet dajebkurai, pat ļoti kompaktai sistēmai to galīgo kompaktumu noteiks objektīvs...:face-wink:

Man personīgi, kādreiz pāreja no lielajiem Canon DSLR "klučiem" uz Sony Nex-7 bija liels atvieglojums (reportāžās vairs nebija jāskraida, bet ceļojumiem gana labs). Nekša 16-50 pankokzūma trūkumus pieciešu dēļ izcilā kompaktuma (priekš zūma). Kvalitatīvākām ainavbildēm man ir Sigmas 19/2,8, bet tālākiem skatiem- SEL 55-210. Ar visiem trim objektīviem tagad varu iztikt ar nelielu fotosomu- pat ar vīriešu rokassomiņu. Darbības ātrums manām vajadzībām pilnīgi pietiekams. Jaunākie modeļi (6300 un 6500)- noteikti ātrāki un precīzāki.

Bet, manuprāt, kalnu lietām tas arī diezgan pasmags komplekts. Universālais Sony 18-200 vispār ir monstrs...:anger:

Atliek kompromisi- te tauta slavē micro 4/3 "Panasonic GM-1" (ja nemaldos) - tādu lieto Māris un, laikam, Tālavietis. Bet teleobjektīvs pasākumu atkal padarīs lielu un pasmagu..:face-crying:

Ja vari samierināties ar 24-90 (apmēram) zūmu un 1" sensoru- dažādu paaudžu Sony RX-100.

Mani nu jau pāris gadus, kā kompromiss ceļojumiem, tīri labi apmierina Olympus Stylus 1 ar 28-300/2,8 zūmiņu, elektronisko skatu meklētāju, hot shoe. Bet daudziem nepatiks diezgan mazais sensoriņš (1:1,7"). Es gan to pieciešu dēļ universāluma un man arī kvalitātes prasības vairs nav tik augstas. Un rezervei / labākai kvalitātei tomēr ņemu līdz Sony Nex.
Diemžēl, šo Oly modeli nezkāpēc vairs neražo- var tikai Ebajā sameklēt lietotos un no noliktavas krājumiem.

www.ebay.de...
avatar
Publicēts: 02.08.18 02:02 labots
 citēt
Panasonic GM5 (gm1 ir tāda paša izmēra, bet bez skatumeklētāja)



Sistēma ar 3 gaišiem fiksobjektīviem, 3 aķiem un lādētāju lien somiņā kurā 2 cigarešu paciņas iebāzt var a trešo grūti. GM5 jau novecojis, bet šobrīd ir kkāds nedaudz lielāks ar jauno 20Mpx sensoru un lielākas izšķirtspējas, grozāmu zuheri, grozāmu lcd utt.

DC-GX9
avatar
Publicēts: 02.08.18 02:09
 citēt
nu labi - 3 paciņas varbūt arī lien, bet D800 nelien ne ar kādu objektīvu.

avatar
Publicēts: 02.08.18 10:01
 citēt
Nekādu lielo zoom nevajag, pēdējos gadus iztiku ar 23mm (uz Fuji), kaut ko nedaudz platāku dažreiz gribējās, bet bez super zoom iztikt varu.

Nav nekāda pieredze ar ziepīšveidīgajiem, bet parasti tie asociējas ar lēnu startup laiku (kamēr izbīda objektīvus utt) un tik pat lēnu zoom'ošanu.

Sony 6300 varētu likt šortlistā - ja ar vienu zoom oobjektīvu nemaksā kosmosu ...


Friidis:Jaunākie modeļi (6300 un 6500)- noteikti ātrāki un precīzāki.

Bet, manuprāt, kalnu lietām tas arī diezgan pasmags komplekts. Universālais Sony 18-200 vispār ir monstrs...:anger:

Atliek kompromisi- te tauta slavē micro 4/3 "Panasonic GM-1" (ja nemaldos) - tādu lieto Māris un, laikam, Tālavietis. Bet teleobjektīvs pasākumu atkal padarīs lielu un pasmagu..:face-crying:

Ja vari samierināties ar 24-90 (apmēram) zūmu un 1" sensoru- dažādu paaudžu Sony RX-100.
avatar
Publicēts: 02.08.18 10:02
 citēt
Paldies, visai pārliecinošs demo, būs jāpaskata dzīvē.

Maris:Panasonic GM5 (gm1 ir tāda paša izmēra, bet bez skatumeklētāja)



Sistēma ar 3 gaišiem fiksobjektīviem, 3 aķiem un lādētāju lien somiņā kurā 2 cigarešu paciņas iebāzt var a trešo grūti. GM5 jau novecojis, bet šobrīd ir kkāds nedaudz lielāks ar jauno 20Mpx sensoru un lielākas izšķirtspējas, grozāmu zuheri, grozāmu lcd utt.

DC-GX9
avatar
Publicēts: 02.08.18 10:43
 citēt
tautiskā prievīte laba, es vienam savu atdevu, tagad ir no KURSI veikala zaļi striķīši
avatar
Publicēts: 02.08.18 11:00
 citēt
Tik ņem vērā, ka ja prasījās par 35mm ekvivalentu platāku, ar panu tas nebūs vienkārši.
avatar
Publicēts: 02.08.18 11:07 labots
 citēt
Bet laikam ar balsotu par rx100, tagad kā reiz viens otro paudzi fb par 290 tirgo. Ja nebūtu ar Tevi dīlu bijis sarunājis, pats paņemtu.
avatar
Publicēts: 02.08.18 12:08
 citēt
Man draudzenei ir RX100 - šad tad atņemu. Nav viņam (salīdzinoši) citu plusu kā tas, ka objektīvi nav jāmaina - bilde jūtami tuvāka telefonam, jūtība minimāli divi stopi zemāka, fokusa ātrums un kontrole kur trāpījis, un kur, tad vēl, ka otrajai versijai nav skatumeklētāja.

Ekstraplatleņķi uz 4/3 ņiahti bet ekvivalenti 28mm, 35mm tak ir un 24mm ar - tiesa beidzamais jau jūtamu cenu un arī izmērs nav tik kompakts.
avatar
Publicēts: 02.08.18 12:52 labots
 citēt
es savam panam iztieku ar 2 objektīviem. Nav vairs tik plakani kā gribētos, bet tas ir tas diapazons, kurs man der.

1. pana 15 mm 1.7
2. oly 45 mm 1.8

Man tepat blakus pa rokai ik brīdi, tikko pamēģināju nosecināt, cik tad ātri ieslēdzas. Nu gatavs ātrāk, nekā es pārbīdu pirkstu no ieslēgšanas sviras uz pogu, kura ir tās pašas sviras centrs. Lēna ir izslēgšanās, ja runa par lēnumu un fokusējas zibenīgi, nedomāju, ka mans spoguls var ar to īpaši sacensties.
avatar
Publicēts: 07.08.18 16:07
 citēt
Ir idejas, kur dabā var apskatīt Panasonic GX9? Elkor, kā izskatās, nav ...
avatar
Publicēts: 07.08.18 17:23
 citēt
Panas LV tirgo tāds Igors Demičs:

www.pro-mix.lv...
avatar
Publicēts: 08.08.18 08:34 labots
 citēt
Salīdzinoši mazos izmēros ciešamu bildi dod, piemēram, Soņī A6000
Viņiem ir mazie pankoki 16 un 22 mm f/2.8.
20 mm skaitījās, laikam, ču labāks...
avatar
Publicēts: 08.08.18 10:48 labots
 citēt
palaidniex:Salīdzinoši mazos izmēros ciešamu bildi dod, piemēram, Soņī A6000

Ar piebildi

OBLIGĀTI JĀLIETO RAW
sony jpegus un fuji jpegus pat attāli salīdzināt nevar. Es nesen nejauši vienu pasākumu ne baigi skaidrā prātā sabildēju jēpegos. Nekāda vaina, kur pareizi gaisma nomērīta/nokompensēts - viss oki. Ar sony varētu nošauties.
avatar
Publicēts: 11.08.18 20:40
 citēt
Formātam jau galīgi vienalga kāda kamera - tāpat jābildē raw ja vēlas ātri un kvalitatīvi piekoriģēt bildes.
avatar
Publicēts: 13.08.18 08:11
 citēt
Maris:Formātam jau galīgi vienalga kāda kamera - tāpat jābildē raw ja vēlas ātri un kvalitatīvi piekoriģēt bildes.


+1
avatar
Publicēts: 13.08.18 11:52 labots
 citēt
Maris:Formātam jau galīgi vienalga kāda kamera - tāpat jābildē raw ja vēlas ātri un kvalitatīvi piekoriģēt bildes.

Nu jā, bet nē - ar sony vienkārši jābildē raw vienmēr, arī tad, ja nekas nav jāoiekoriģē. Detaļu jēpegos NAV VISPĀR.
Salīdzinoši, fuji jpegos un ravā detaļas praktiski vienādas, protams, rawā var izvilkt no pārgaismotajām vietām info, utt, bet ja rawā ir, piemēram, koka lapai faktūra redzama, tad jēpegā ar būs - sonim ņifiga.
avatar
Publicēts: 14.08.18 09:06
 citēt
versatile:
Nu jā, bet nē - ar sony vienkārši jābildē raw vienmēr, arī tad, ja nekas nav jāoiekoriģē. Detaļu jēpegos NAV VISPĀR.


Ak, dies, klusas šausmas! :anger:
Grūti gan būt vecam aklam muļķim. Ar steigu jāskrien uz optiķbodi pēc jaunām brillēm un pa ceļam Sony-neksis miskastē jāizmet. :face-grin:
avatar
Publicēts: 14.08.18 11:30 labots
 citēt
mikrocentrs.com... un drusciņ lielāks mikrocentrs.com... domāju, ka var uz vietas arī pataustīt.

Man personīgi ir citas prasības un citi komplekti.
avatar
Publicēts: 14.08.18 12:34 labots
 citēt
Friidis:
Grūti gan būt vecam aklam muļķim.

Grūti gan, laikam. Jo neko šitādu es nekur neteicu, acīmredzami, ar uztveri problēmas.
Friidis: Ar steigu jāskrien uz optiķbodi pēc jaunām brillēm un pa ceļam Sony-neksis miskastē jāizmet. :face-grin:

Ir tak cilvēki, kas neredz bēdu bildēt ar telefonu, kam nospeķots objektīvs, un apvainojas, kad iesaku notīrīt.
Nevienā brīdī neesmu teicis, ka sony sliktas kameras. MAN viņas nepatīk, jo sanāk reizēm bildēt vnk kadrus fiksācijai, starp kuriem patrāpās kāds, ko gribas arī izmantot atsevišķi - nav jēgas visu bliezt rawā, bet škrobe par tiem pāris kadriem, kuros detaļu ta nav, pateicoties neatslēdzamajai agresīvajai trokšņa slāpēšanai. MAN viņas nepatīk, jo menu dizainējis programmētājs. MAN viņas nepatīk, jo optika ir garlaicīga un pat ZEISS brendotie stikli nav tā cipara vērti, ko par viņiem prasa un reizēm pat nerāda neko pārāku par "parastajiem" stikliem attēla ziņā. Visādi citādi foršas kameras, filmēšanai noteikti lieliskas, bet ne fočēšanai. Un tam kā reiz viņas arī maz izmanto. MAN patīk fočēt, ne filmēt, tāpēc man vislabāk der fuji, kvalitāte manām vajadzībām un iespējām nopirkt optiku - zvērā. Un jā, es esmu no tiem dīvainīšiem, kas 90/2 stiklu pērk tāpēc, lai bildētu uz, tieši tā, F/2.
Es nekur neteicu, kas jādara TEV. Ā, bet tagad gan pateikšu - beidz līst visās tēmās pilnīgā beztēmā. Te cilvēks bija konkrētam mērķim lietojis FUJI, par ko gana daudz varu pastāstīt, un viņam ieteica sony - par ko ar, varu gana daudz pastāstīt. Tu piesējies vienam manam pilnīgi objektīvam un reālam novērojumam un sāki troļļot pilnīgā sviestā.
avatar
Publicēts: 14.08.18 12:58 labots
 citēt
Versatile, nu takš nevajag pārspīlēt un tik dikti ārdīties. Ieskaties arī , ka mana teksta nobeigumā ir "smaidiņš" ! :face-grin:

Es "nepiesējos" kāda vispāratzīta speciālista objektīvam vērtējumam, bet gan vienam gana subjektīvam un pārāk kategoriskam ambicioza amatiera viedoklim...:face-wink:

Nu nav tik traki ar to Sony Jpeg, lai būtu pamats tik pārspīlētam apgalvojumam, ka tajos VISPĀR nav detaļu (manuprāt). Nupat vēlreiz speciāli iepētīju pēdējā radu tusiņa bildes (RAW+JPG) - nu viss tur ir redzams- pat šiltes teksti uz pudelēm salasāmi. :face-kiss:
MAN parastām, "ikdienas" foto-vajadzībām pilnīgi pietiek ar jpeg, bet nopietnākiem darbiem vienmēr izmantoju RAW.
ES zinu, ka Sony E-mount sistēmai ir vairāki trūkumi, bet, diemžēl, MAN vairs nav ne laika, ne līdzekļu vēlreiz mainīt sistēmu. Toreiz, kad mainīju (2014.g.) , vēl nebija tik labu alternatīvu, kā pašlaik. Ja būtu- tagad varbūt izvēlētos Fuji vai Olympus.
Bet neko- tīri labi pieciešu Sony. :face-wink:

Es vairs neesmu tik naivs, lai cerētu uz šedevru no jebkura kadra. Kauč arī atmiņas glabātāji mūsdienās ir gana lēti, tomēr nav jēga tos pieštopēt ar liekiem RAW'a gigabaitiem... :face-grin:

P.S. Par "beztēmu"- vai Tu šeit būtu kāds īpašs "noteicējs" ar kādiem īpašiem nopelniem, kas to padarīšanu regulē? :face-wink:
avatar
Publicēts: 14.08.18 13:10
 citēt
Nu taisni tā. Bet soņa spiež to darīt. Jo piemēram canona vai fuji rawi no jpegiem atšķiras ar to, ka minimāli labāka detalizācija (jpeg kompresija) un var izvilkt vairāk info tumšajās/gaišajās vietās. Bet sony jpegi ir ziepjaini.
avatar
Publicēts: 15.08.18 23:10
 citēt
Sony A7 - RAW un JPG Apskatāmi šeit: failiem.lv...
avatar
Publicēts: 16.08.18 10:36
 citēt


Bija man arī krietni labāki piemēri, bet nevaru atrast uz sitiena. Bet nu pretīgs tas sony jpeg algoritms. Un tāds tas bija arī pēdējām kamerām ko testēju, a7sII utml.
avatar
Publicēts: 16.08.18 10:41 labots
 citēt
Kurš no šiem variantiem vispār ir labs? Manuprāt, ne viens ne otrs.
avatar
Publicēts: 16.08.18 10:48 labots
 citēt
tas ir 100% krops no centra pie ISO 6400. Es jau teicu, nav labs piemērs. Man bija sabildēta tuvplānā, ka kropu nevajag, koka lapa ziemā, vēlu vakarā. RAW viss forši, jpegā lapa vnk plastmasa. Nevaru atrast.
Arī te pat augstāk var redzēt, rawā var smuki saprast ka uzrakstam ir reljefs, jpegā viss plakans.
Pie laba apgaismojuma un ISO 200 starpība, protams, ir minimāla.
avatar
Publicēts: 16.08.18 10:50
 citēt
Vakarā varu ielikt piemēru, kur sabildējās nejauši koncis ar fuji mazajos jēpegos... I neko, ir lietojamas bildes. ar sony nebūtu.
avatar
Publicēts: 16.08.18 22:37
 citēt
Viss atkarīgs no iestatījumiem:
JPEG Quality no rūpnīcas ir Standart, vēl ir Fine un Extra fine
High ISO NR (trokšņu slāpētājs) no rūpnīcas ir Normal, kas ir maksimālais, bet var uzlikt Low vai Off.
Vēl ir iespēja uzlikt Multi Frame NR, kas laikam ir daudzkārtēja trokšņu izlīdzināšana.
Pie Extra fine un Off rezultāts ir ļoti tuvs RAWam.
avatar
Publicēts: 17.08.18 00:20
 citēt
Fons:Viss atkarīgs no iestatījumiem:
JPEG Quality no rūpnīcas ir Standart, vēl ir Fine un Extra fine
High ISO NR (trokšņu slāpētājs) no rūpnīcas ir Normal, kas ir maksimālais, bet var uzlikt Low vai Off.
Vēl ir iespēja uzlikt Multi Frame NR, kas laikam ir daudzkārtēja trokšņu izlīdzināšana.
Pie Extra fine un Off rezultāts ir ļoti tuvs RAWam.

Es esmu līdz nelabumam izbakstījies pa sony nex c3, nex 6, nex 5r, alpha 5000, 5100, 6000, 7s, 7sii un gan jau vēl citām - tās kameras pie manis ir bijušas no pāris nedēļām līdz gadam, arī vienlaikus vairākas paralēli - viss ar tiem jēpegiem ir slikti, ja jābildē ar augstiem iso (virs 3200, kas mūsdienās galīgi nav augstu). Vienkārši obidna, ka starpība starp rawu un jpegu ir TIK liela. Fujim tā nav.
avatar
Publicēts: 17.08.18 00:38
 citēt
ISO 1000

ISO 2500

ISO 3200


Te daudz zemāki ISO, bet, skatoties uz detaļām matos, un atceroties, ka tas ir mazais jpegs - 4megapikseļi - neticu, ka sony to spēj. RAWā mierīgi, bet jēpgā...


Sonim, bildējot mazajos jēpegos, bet augstajā kvalitātē pat šāda bilde ir nesasniedzama - vismaz visiem manis minētajiem noteikti.
avatar
Publicēts: 17.08.18 00:39
 citēt
Par tēmu - FUJI XF10 ir apskatīts? :)
avatar
Publicēts: 17.08.18 11:13
 citēt
Fuji XF10 vēl nav pieejams, bet nedaudz šaubos, vai sākuma līmeņa kamera varētu konkurēt ar x100s citās kategorijās bez cenas un svara.

Ar kameras iegādi nesteidzos, pirmajā rindā uz apskatīšanu klātienē un pamēģināšanu ir Panasonic, bet nu bēdīgi, ka tos pie mums netirgo normāli veikali ...
avatar
Publicēts: 17.08.18 12:00
 citēt
versatile:
Es esmu līdz nelabumam izbakstījies...


No vienas puses jau gana labi, ka ir iespēja nesteidzīgi izvērtēt un salīdzināt vairākus aparātus.
Bet dažam labam (arī mani ieskaitot) tās būtu tikai liekas izvēles mocības...:face-wink:
Minēto XF-10 iepētīju- labs jau dikti, bet manām vajadzībām dikti pietrūktu garā gala.
Gan jau manam mūžam pietiks ar veco Soņu un universālo Oly Stylus 1.
Ar aparātiem tāpat, kā ar sievišķiem- gribētos jau daudz un dikti, bet visus tāpat neizprovēsi...:face-grin:
avatar
Publicēts: 17.08.18 13:44
 citēt
Visas neizprovēsi, BET CENSTIES VAJAGA!!!!!:anger:
avatar
Publicēts: 17.08.18 13:48
 citēt
sandijs:Fuji XF10 vēl nav pieejams, bet nedaudz šaubos, vai sākuma līmeņa kamera varētu konkurēt ar x100s citās kategorijās bez cenas un svara.

Ar kameras iegādi nesteidzos, pirmajā rindā uz apskatīšanu klātienē un pamēģināšanu ir Panasonic, bet nu bēdīgi, ka tos pie mums netirgo normāli veikali ...

Nu paga, Tu tak salīdzini ar x100s, kas tomēr, galīgi nav pirmā svaiguma kamera. Es photospace sarunātu aptaustīšanu, kad parādīsies.
avatar
Publicēts: 17.08.18 14:39
 citēt
Friidis:Gan jau manam mūžam pietiks ar veco Soņu un universālo Oly Stylus 1.


Šitais nupat jau ir labojams - to slīmestu, kas ciena garo galu, ceļojuma kamera ir smagi uzlabota - Panasonic TZ200 :big_smile:

Mazāka un nedaudz vieglāka par Stylus 1 - 21Mpx, 24-360mm, ir tumšāka garajā galā, bet...

sensoram ir gandrīz 2 stopi jūtīgāka matrica ar 3x lielāku laukumu:



bez optiskās stabilizācijas stiklā ir arī 5 asu sensora stabilizācija

un... optika ir elementāri kvalitatīvāka bez aberācijām




Starpība visos parametros ir oioioi...:

www.dpreview.com...
avatar
Publicēts: 17.08.18 16:57 labots
 citēt
Maris:
Starpība visos parametros ir oioioi...:


Našķīstais kārdinātājs...:face-grin:
Feins verķītis! Bet tur ir viens nejauks parametrs- ap 800 Eur.
Man tas gana liels cipars, lai vēlreiz mainītu marku. Labāk iztikšu ar esošo komplektiņu un pa starpību aizbraukšu vēl vienā ceļojumā.:face-wink:

Es jau rakstīju: "...Ar aparātiem tāpat, kā ar sievišķiem- gribētos jau daudz un dikti, bet visus tāpat neizprovēsi"...:face-grin:
avatar
Publicēts: 17.08.18 17:32
 citēt
Friidis: ...bet visus tāpat neizprovēsi"...:face-grin:

Pilna citāta turpinājums - Но стремиться к этому надо! :face-wink:
avatar
Publicēts: 17.08.18 20:29
 citēt
Friidis:
Maris:
Starpība visos parametros ir oioioi...:


Našķīstais kārdinātājs...:face-grin:
Feins verķītis! Bet tur ir viens nejauks parametrs- ap 800 Eur.
Man tas gana liels cipars, lai vēlreiz mainītu marku. Labāk iztikšu ar esošo komplektiņu un pa starpību aizbraukšu vēl vienā ceļojumā.:face-wink:

Es jau rakstīju: "...Ar aparātiem tāpat, kā ar sievišķiem- gribētos jau daudz un dikti, bet visus tāpat neizprovēsi"...:face-grin:


Latvijā 740 www.pro-mix.lv... tas Olijs jau no dzimšanas ar bij tajā cenu grupā - paiet gadiņš un parādās ss vai rietumu izsolēs...

Ir viņam mīnuss - kā jau pie tāda mm diapazona tas ir elementāri mīksts jeb nav īsti ass nevienā vietā - bet nu ja ir uzlabots iso, optika bez trakām aberācijām, 21Mpx - vajadzētu varēt uzrakstīt raw konvertera presetu kas samazinot bildi uz kādiem 12Mpx padara to līdzīgu vecā Olija bildei tik kādus 2,5-3 stopus augstāk.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):