forum.gif
Green screen video gaismu izvēle
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Green screen video gaismu izvēle
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 14.08.18 14:14
 citēt
Skola pulciņa ietvaros piedāvās arī filmēšanas pamatus ar zaļo ekrānu (primārā vajadzība). It kā nekas profesionāls šogad, tomēr ir doma par attīstību un vasaras nometnēm ar profesionāļu piesaisti. Tātad vēlme pēc kaut kā, ko var izmantot arī ārā (5000 K). Mans uzdevums šīs gaismas nopirkt. Savulaik, stādot budžetu (vajadzēja mega-ātri), uz ātro ieplānoju šito: www.pro-mix.lv...

Tagad, kad sāku runāt, saprotu, ka būs baigi vārguļi.

Šobrīd man iesaka vai nu:
* Menik MM-21 Vertical daylight fluoriscent 8x55W (www.masterfoto.lv...) vai
* Linkstar LED Lamp Dimmable LEB-2245-SY (www.masterfoto.lv...)

Cik noprotu, vajag vismaz 2 šādas, kas iet pāri budžetam (varbūt gan vēlāk varētu naudas pārplānot un nopirkt). Bet vai tik nopietnas vajag? Šobrīd telpa ir ~ 6x6 m.

Kolēģis mācās virsū, ka baisā cena esot nodeva brendam - varot, piemēram, auto LED prožektorus, tjipa "200W(20 000Lm) LED V-TAC lineārais prožektors, IP44, V-TAC, auksti balta 6000K" (www.ledakcijas.lv...)???

Ir kādi ieteikumi?
avatar
Publicēts: 14.08.18 14:57 labots
 citēt
Ar to linkstaru ir pieredze. Vajag 2 gab, vajag difuzoru un gaismas gauži maz likās. Tas gan bija masterfoto nomas verķis, bet tie aizvaru ne pa kam negribēja fiksēties, bija viss kas radošs jādomā.
Tā gan man bija pirmā pieredze ar video gaismām, tā ka nav ar ko salīdzināt.
avatar
Publicēts: 14.08.18 16:51
 citēt
Zaļo ekrānu gaismo atsevišķi, tam priekšā esošo filmējamo objektu atsevišķi un trešās gaismas ir uz objektu atkal atsevišķi tikai priekš tam, lai šis objekts perfekti grieztos ārā. Tas kas chromakey ir vajadzīgs ir pasniedzējs kurš zin kā to dara. Citādi būs kā visa tā bezgalīgā tehnika kas ir skolās, augstskolās - trīsasu cnc kur učuks max ko prot ir divās asīs iekasīt burtiņus.

Led telpu vai efektgaismu lampas nav ne stabilu krāsu spektru ne filmēšanai ģeldīgu barošanas frekvenci.

Sešos tūkstošos ārā....tur arī 10 grādu prožektoram uhh kādu jaudu vajag...

Nē es nevaru ieteikt ko vajag - neatbalstu budžeta naudas tērēšanu nezinot ko pirkt, ko ar sapirkto darīt. Atbalstu sākt ar ābeces sākumu nelecot tai pāri uz pēdējām lpp.
avatar
Publicēts: 14.08.18 17:30
 citēt
Māri - es tieši par to pašu. Tikai nav vēlmes te diskusiju sākt par profesionāļiem. Esmu runājis vismaz ar 2 dažādiem. Viņi piekrīt iesaistīties vasaras intensīvajā skolā, taču šobrīd nevienam "nav laika" palīdzēt.
Es pats ar video praktiski neesmu nodarbojies, taču pat mūsu skolā ir skolēni, kas to dara pietiekami intensīvi un ir daudz zinošāki par mani šajā ziņā. Esmu pārliecināts, ka skolēnu redzesloka paplašināšanai, ieinteresēšanai un izaugsmei skola var:
* sniegt "pirmo grūdienu" - parādīt pamatus kādai tehnoloģijai;
* nodrošināt kādas pamattehnoloģijas (ir virkne talantīgu skolēnu, kuriem pat friziera apmeklējums ir lieli izdevumi);
* sniegt iespēju darboties jomas profesionāļu vadībā (kā vasaras mērķnometnē).
Šīs trīs nav viens un tas pats.
Jau sen pagājis tas laiks, kad izglītības izdevumi aprobežojās ar skolas sola un klades iegādi.

Tātad - esam vienās pozīcijās par efektivitāti. Esmu par! Tevis dēļ piebildīšu - tas nav tikai vienas skolas vajadzībām.
Var jau gudri muldēt, ka vajag zinošu specu. Jā, esmu atkal par! Vai Tu nāksi mācīt? Ja nē, vai ieteiksi, kurš zinošais nāktu?

Šādu programmu labs skolotājs kļūst par tādu kā "mehatroniķi", kurš pamatos apgūst "visu", lai spētu parādīt pamatus un skolēns viņu pēc tam pāraugtu. Šajā gadījumā tas nozīmē, ka skolotājs līdz otrā semestra vidum pamatus apgūst. Diemžēl budžeta nauda ir iedota tagad un jāpagūst nopirkt "starta komplekts", kas nebūtu uzreiz pēc tam ārā jāmet, jo eksperimentāli izrādītos nekam nederīgs.

Paldies par 3 gaismas virzienu pieminēšanu! Tas jau ir padoms!
Esmu redzējis, kā skolēni uz zaļā ekrāna filmē bez jebkādām papildus gaismām un cik baisi ir tad. Tamdēļ bija doma par fona vienmērīgu izgaismošanu. Konkrētajā gadījumā fonam pamazām paši uzbūvēsim led gaismas (ar atbilstošu frekvenci un tml.) - vismaz eksperimenta un izpētes nolūkos. Pērkamās gaismas tad varētu gaismot ko citu...
avatar
Publicēts: 15.08.18 20:01 labots
 citēt
Tik papēti ar kādas krāsas gaismu zaļais fons tiek gaismots ;) ne jau baltu!
avatar
Publicēts: 19.08.18 17:37 labots
 citēt
Nu nezinu ja vjag foto piemēram burku vai kautkā griezšanai tad pietiek 3 gaismām viena uz fonu divas uz burkām bezenu varianta. Tieši tas pats arī video. Ja vaig foto un fona aizvietošanai ne griezšanai man mazāk čakarīgs liekas peleki neitralais fons , no ta vissmaz nesit toni uz modeli arī ar paris gaismām bildejot . Zaļais fons tomēr prasa diezgan labuas iemaņas gaismošanā un pieredzi cutadi vai nu fons nebūs pietiekami izgaismots lai būtu vienmerigs vai arī no ta sistīsies zaļais uz priekšplānu. Mana pieredze gan tikai foto bet domaju tas pats stradā arī uz video.
avatar
Publicēts: 19.08.18 23:09
 citēt
Lai neveidotos tas grīnkāsts, kad fons sit uz modeli, modelis tiek maksimāli atvirzīts no zaļā vai zilā fona.
avatar
Publicēts: 20.08.18 18:18
 citēt
Likās interesants šis: www.youtube.com...
Viņš iesaka Philips Master Graphica 950 5300K 58W, uzsverot, ka jāņem elektroniskās (30 000), tā izvairoties no "raustīšanās". Vai kāds ir šādi eksperimentējis?

Par skaitu - cik sapratu, video ar vienu gaismu nepietiks, jo bildējams vismaz "puscilvēks". Skaidrs, ka fonam vajag garās gaismas (vai vismaz 4 parastās).
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):