forum.gif
Sigma 85mm 1.4 Hsm
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Sigma 85mm 1.4 Hsm
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 29.08.18 12:54
 citēt
Sveiki. Vēlējos pakonsultēties. Vai Ivars Vībe ir spējīgs labot sigmas objektīvus ar nikon mount? Vai ir kāds cits, ja viņš to nedara, kas varētu salabot? Problēma pa lielam šāda- youtu.be...

Viss līdz šim strādāja super, un šorīt fokuss aizgāja pa pieskari...

Paldies!
avatar
Publicēts: 29.08.18 13:13
 citēt
Bet vai nebūtu prātīgāk to pajautāt viņam pašam?
avatar
Publicēts: 29.08.18 13:14
 citēt
Jau tikko pajautāju. Meklēju laicīgi alternatīvas.
avatar
Publicēts: 29.08.18 14:00
 citēt
Šitā objektīvi mēdz uzvesties kad GMR datčiks nosprāgst/izregulējās, fokusēšanas riņķa kustības kontrolei izmanto gan magnētiskos gan optiskos datčikus, kā kurš ražotājs, nezinu kurš variants sigmai, nikona dzimtajos ir magnētiskie(GMR), regulēšanai vajag divkanālu oscilogrāfu un barošanu pieslēgt pie miniatūriem kontaktiņiem uz šleifes.Ja datčiks optiskais, mož kāds sūds ielīdis optopārī, jāizpūš un viss.
Katrā gadijumā no bēdīgas personīgās pieredzes varu teikt ka objektīvus Ivaram var dot remontā tad ja nav jājauc optika, jo diemžēl viņam ir ierobežotas iespējas noregulēt lēcu savstarpejo stāvokli pēc salikšanas, var sanākt ka objektīvs pēc remonta nekad vairs nebūs tik ass, vai būs neass kādā malā.
avatar
Publicēts: 30.08.18 21:51
 citēt
60uz5komats6:
Katrā gadijumā no bēdīgas personīgās pieredzes varu teikt ka objektīvus Ivaram var dot remontā tad ja nav jājauc optika, jo diemžēl viņam ir ierobežotas iespējas noregulēt lēcu savstarpejo stāvokli pēc salikšanas, var sanākt ka objektīvs pēc remonta nekad vairs nebūs tik ass, vai būs neass kādā malā.


Visu ko līdz šim esmu pie Ivara nesis, salabots ir uz tip top. Taču lēcas kustināt no vietas nav nācies.

Man ir viens ļoti mīļš vecais Nikona stikls (80-200 F2.8 AF-S), kas nu jau ir krietni pieputējis. Tāpēc gribētos zināt, vai ir kāds, kas Rīgā var izjaukt arī lēcas un izpūst putekli. Vai vispār tas ir iespējams?
avatar
Publicēts: 31.08.18 10:56
 citēt
Man bija 18-200 sigma, magnētiskais sensors. Parasti viņi nobrūk ja lien iekšā vai pēc trieciena.
avatar
Publicēts: 31.08.18 11:20
 citēt
traktors:
60uz5komats6:
Katrā gadijumā no bēdīgas personīgās pieredzes varu teikt ka objektīvus Ivaram var dot remontā tad ja nav jājauc optika, jo diemžēl viņam ir ierobežotas iespējas noregulēt lēcu savstarpejo stāvokli pēc salikšanas, var sanākt ka objektīvs pēc remonta nekad vairs nebūs tik ass, vai būs neass kādā malā.


Visu ko līdz šim esmu pie Ivara nesis, salabots ir uz tip top. Taču lēcas kustināt no vietas nav nācies.

Man ir viens ļoti mīļš vecais Nikona stikls (80-200 F2.8 AF-S), kas nu jau ir krietni pieputējis. Tāpēc gribētos zināt, vai ir kāds, kas Rīgā var izjaukt arī lēcas un izpūst putekli. Vai vispār tas ir iespējams?



Viss ir baigi vienkārši, sameklē webā( ne vienmēr sanāk atrast) servisa manuāli un uzmanīgi palasi, vai tajā ir vieta kur rakstīts ka pēc konkrētā optiskā elementa noņemšanas nepieciešama optikas regulēšana, ja tādu vietu atrodi, un tīrīšana ir saistīta ar konkrētā elementa aiztikšanu, tad nelien pats un nedod arī "ivariem" līst iekšā objektīvā, tavs vienīgais variants ir oficiālais serviss.
Tu protams neticēsi, bet garajiem objektīviem ir ļooooti lielā mērā pohuj uz tiem putekļiem.Problēma visdrīzāk ir tikai tavā galvā, esmu bildējis ar 70/80/~200/300mm objektīviem ar lupatās saskrāpētām priekšejām lēcām un pat ar aiz priekšejās lēcas esošu zirnekļa tīklu un sprāgušu zirnekli tajā( esmu pat sabildējis kā tas izskatās, bet man ir mīkla kā tas varēja notikt), vienīgā nianse, pazaudē kontrastu pretgāismā, kad saule tev ir tieši kadrā.
avatar
Publicēts: 31.08.18 16:13
 citēt
Ja optika ir pilna ar gaišiem putekļiem, kukaiņiem un sēnēm, tad pretgaismā kontrasts zudīs, bet lupatās saskrāpētu priekšējo lēcu avīžonkuļi rūpīgi mazgāja un ta iezieda ar melnu krāsu (aizlaikos bija tāds sūds ar nosaukumu "asfaltlaka") un ta lupatoja stiklu atkal - tādējādi iegūstot tīru lēcu kurai visas švīkas ir melnas. Tāda kontrastu nemaitā.

Pieļauju, ka ar šādi varotu makrostiklu uz 30+Mpx sensoriem smalkas toņu pārejas priekšmetu reklāmām varētu būt problemātiski pabildēt, bet daiļavas parkā vai činavniekus lentes griezējus vēsi.
avatar
Publicēts: 31.08.18 20:55
 citēt
Škrāpējumi un pat sadauzīts stikls: kurtmunger.com...
avatar
Publicēts: 31.08.18 21:10
 citēt
Ceru, ka viņš dauzīja to Minoltas filmu kitu nenoņemot no Sony.
avatar
Publicēts: 03.09.18 23:53
 citēt
60uz5komats6:
traktors:
Visu ko līdz šim esmu pie Ivara nesis, salabots ir uz tip top. Taču lēcas kustināt no vietas nav nācies.

Man ir viens ļoti mīļš vecais Nikona stikls (80-200 F2.8 AF-S), kas nu jau ir krietni pieputējis. Tāpēc gribētos zināt, vai ir kāds, kas Rīgā var izjaukt arī lēcas un izpūst putekli. Vai vispār tas ir iespējams?




Tu protams neticēsi, bet garajiem objektīviem ir ļooooti lielā mērā pohuj uz tiem putekļiem.Problēma visdrīzāk ir tikai tavā galvā, esmu bildējis ar 70/80/~200/300mm objektīviem ar lupatās saskrāpētām priekšejām lēcām un pat ar aiz priekšejās lēcas esošu zirnekļa tīklu un sprāgušu zirnekli tajā( esmu pat sabildējis kā tas izskatās, bet man ir mīkla kā tas varēja notikt), vienīgā nianse, pazaudē kontrastu pretgāismā, kad saule tev ir tieši kadrā.


Hehe, jā, es labi zinu cik garajiem stikliem ir pohuj uz tiem putekļiem, jo pats esmu daudzus savus klientus baidījis liekot pirkstu pāri blendes malai :)
Taču te arī ir tā sāls, ka nevajag pat sauli iekšā kadrā, jo jau pretgaismā ar viņu vairs nav iespējams neko jēdzīgi nobildēt. Tāpat arī bildējot pa saulei, atspīdumu vietas izplūst un var diezgan droši teikt, ka saulainā dienā ar šo stiklu neko vairs nevar nobildēt. Ja ir apmācies vai bildēšana studijā, tad nekādu problēmu.
avatar
Publicēts: 04.09.18 02:33
 citēt
Tad iespējams ka lieta nav gluži putekļos, tas drīzāk izskatās pēc, hmmm, nezinu pat kā latviski to "налёт" nosaukt, ja paspīdina cauri objektīvam lukturīti, tad uz kādas/ām lēcām tāds kā viegls nosvīdums redzams.Varbūt pat no eļļas kas objektīva mehānismos, varbūt no kādām klimatiskām peripetijām ne gluži tīrs kondensāts. Man tāds gadijums ir bijis, tas dod kautko līdzīgu soft optikai ar gaismu izplūšanu.No putekļiem arī tāds soft efekts ir pieredzēts, stipri sen flektogonam 4/20 iekš pakaļejo lēcu bloka bija nežēlīga kaudze putekļveidīgu daļiņu, bet nu ļoti daudz, tad gan bija softa efekts.
Paskatijos servisa manuāli, izskatās ka lēcu blokus var nesodīti skrūvēt ārā, bet galīgi nav teikts ka pašu lēcu bloku jaukšana būs bez sekām, a tīrīšanai iespējams ka jālien iekša arī blokos.Es laikam iesākumam sazvanītos ar igauņiem un noskaidrotu vai šie ņem remontā tik vecus objektīvus, tikai pārliecinies ka viņi točna ir sapratuši par kuru objektīvu runa un kur tieši ir problēma, man ir slikta pieredze ar viņu izpratni par nestandarta situācijām.
avatar
Publicēts: 04.09.18 15:51
 citēt
Man ir bijusi darīšana ar 2 tādiem miglainiem objektīviem: 1. Tokina 24mm, kurš pretgaismā deva bildi ar bālām krāsām un pēc iztīrīšanas pavisam cita bilde.
2. Canon 100mm Macro deva neasāku bildi kā jaunais Sony FE 70-300 G objektīvs, pēc iztīrīšanas kļuva maz, mazliet labāks par moderno zūmu.
Starp citu Sony (Zeiss) FE 16-35 dod asāku bildi par Tokina 24mm un Canon 24mm ceciem objektīviem.
avatar
Publicēts: 04.09.18 16:49
 citēt
Rūpnīcās budžeta objektīvus kopā liek automāti un tur nav paredzēta nekāda regulēšana. vienkārši konstrukcija nav tāda. Esmu pārlīmējis saliktās lēcas. Tur gan jāievēro lēcu savstarpējais novietojums. Pieļauju ka visi zin, ka arī objektīvos, tos jaucot, jāatzīmē lēcu stāvoklis. Plastikāta lēcas ar laiku arī deformējas. Bez tam zūm objektīvi darbojas kā pamatīgas plēšas sūcot iekšā putekļus un visus izgarojumus, kas atrodas mūsu "tīrajā" atmostērā
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):